Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Președintele Moraru a vorbit Ialomiței

Prima conferință nu se uită niciodată

Președintele Moraru a vorbit Ialomiței

bonus: Administrația Moraru investește în «cultura istorică»

Conștient că ialomițenii care reprezintă bazinul său electoral nu au acces la Facebook, Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița a organizat prima sa conferință de presă. Timp de peste 2 ore, domnia sa a răspuns întrebărilor presei, a lansat mesaje publice și a detaliat viitoarele proiecte edilitare ale județului. «Știm că am depus o activitate intensă, că am fost serioși și că încercăm să rezolvăm problemele, destul de grave, cu care se confruntă județul nostru...» a declarat Victor Moraru în debutul conferinței de presă.

Emoțiile declarațiilor la comandă
Vineri... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 16:05 (8071 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11831 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia, a propus Consiliului Local contractarea unui împrumut de 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției din Piața Revoluției, banii fiind împrumutați de la Trezoreria Statului. Consilierii Opoziției au refuzat să susțină acest proiect, decizia beneficiind de votul exclusiv al consilierilor PSD. După 3 luni de mandat, Adrian Mocioniu decide să explice public situația financiară a administrației, justificînd atît propunerea sa, cît și oportunitatea acestui împrumut.

Un nou împrumut istoric
Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007 pentru reabilitarea sistemului de apă al orașului.... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 22:05 (31036 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Uneori se poate

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Sănătatea ialomițeană se chinuie să reziste în fața haosului din sistemul medical românesc. Din cele 4 spitale ale județului, doar unul a reușit să depășească și să gestioneze corespunzător iminentele probleme financiare. Este vorba despre Spitalul Orășenesc Țăndărei, unitate medicală care în anul 2011 a fost închisă de Ministerul Sănătății, fiind considerată neperformantă. În prezent, reprezentanții Spitalului Țăndărei au reușit să facă economii suficiente încît își pot permite să achiziționeze aparate medicale cu fonduri proprii.

Sănătate în cifre
În anul 2011, Spitalul Orășenesc... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 20:35 (7153 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Atac opac

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Astra II Giurgiu 0-1

Atac opac

Unirea Slobozia se află într-o perioadă a căutărilor, iar conducerea tehnică pare să bîjbîie după un atacant pentru a-și desăvîrși construcția. Nu l-a găsit la meciul cu satelitul campioanei Astra, disputat sîmbătă, 17 septembrie 2016, și continuă să surprindă discrepanța dintre meciurile amicale și cele oficiale în privința randamentului acestui compartiment. În meciul cu Astra II, Unirea a fost învinsă din fașă, iar scuzele pentru această înfrîngere sînt relativ subțiri. Absențele din varii motive ale lui Toma, Drăguț sau Teodorescu nu pot constitui o justificare. Nici lipsa de experiență a echipei noastre. Adversara Unirii a venit la Slobozia cu un lot de 18 jucători, cel mai vîrstnic dintre... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 20:05 (5845 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Un proiect edilitar inițiat de Consiliul Județean Ialomița și Primăria Bordușani zace abandonat în sertarele celor două instituții, de 3 ani... Este vorba despre faleza pe malul Dunării, pe care atît administrația județului, cît și cea din Bordușani au promis că o vor realiza. În prezent, locul de promenadă s-a transformat într-un morman de pietroaie răspîndite pe o distanță de peste un kilometru, cu scop de protecție împotriva inundațiilor și groapă de gunoi. Actuala administrație locală din Bordușani susține oportunitatea inițiativei, însă apreciază că reluarea lucrărilor este imposibilă...

Salba de pietroaie... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 19:25 (5700 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSM Craiova, joi, 22 septembrie, orele 16,00 (TVR 2)

Luați exemplul Bistriței

După egalul cu CSM Roman, Unirea a suferit la mijlocul săptămînii trecute o înfrîngere oarecum logică în deplasarea de la Brăila. Echipa antrenată de Costică Buceschi și-a demonstrat din plin valoarea și a învins cu 37-25 (18-13), Unirea reușind să mențină tabela echilibrată doar pînă în minutul 22, cînd Dunărea conducea cu 10-9. Victoria Brăilei a fost conturată și de două jucătoare originare din Slobozia. Cristina Gheorghe a înscris de două ori, iar Elena Voicu o dată, în ciuda faptului că aceasta este portar. Caravana Ligii Naționale merge în viteză, iar elevele lui Dumitru Muși trebuie să uite repede eșecul de la Brăila și să strîngă rîndurile pentru un nou meci greu, de data aceasta pe teren... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 18:40 (4837 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

O hotărîre a Tribunalului Ialomița aduce din nou în atenția opiniei publice scandalul angajărilor ilegale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Concret, instanța a stabilit recunoașterea statutului de angajați a celor 200 de persoane care și-au desfășurat activitatea la cel mai mare spital din Ialomița în baza unor convenții civile. Mai mult, Spitalul Slobozia a fost obligat de judecători să achite contravaloarea asigurărilor sociale ale respectivilor angajați în perioada martie-iunie 2014, plățile fiind suspendate printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița. Între timp, procurorii care au deschis o anchetă penală în acest caz continuă să adune probe la dosar.

Angajări ilegale la spital... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 18:05 (8628 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa a IV-a

Deranj pe podium

Dacă vă era dor de un lanț al surprizelor în «Județeană», iată că runda a IV-a, desfășurată sîmbătă, 17 septembrie 2016, a oferit un astfel de spectacol. Liderului Unirea Ion Roată i-a venit de hac Abatorul, în vreme ce Amara, pe care mulți o văd drept revelația actualei stagiuni, s-a împiedicat acasă de Recolta Gheorghe Doja. Și Secunda Adîncata a surprins plecînd de la Axintele cu toate punctele, primele din acest sezon. În rest, rezultate normale, Țăndărei, Munteni Buzău sau Gheorghe Lazăr respectîndu-și statutul de favorite. Scorul etapei s-a înregistrat la Munteni Buzău, unde Victoria din localitate i-a zdrobit cu 10-1 pe cei de la FC Traian, un fel de Șoimii Pîncota în variantă ialomițeană... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 16:50 (4596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Start lansat pentru Junioarele III

Sîmbătă, 17 septembrie 2016, a luat startul o nouă ediție a Campionatului Național junioare III. Jucătoarele de la CSS Slobozia au debutat în noua stagiune contra celor de la CSS 1 Constanța, în deplasare, în Sala Hidrotehnica. Slobozencele au obținut o victorie facilă, ele trecînd de echipa dobrogeană cu scorul de 41-9 (21-5). «S-a văzut în evoluția fetelor, mai cu seamă a celor debutante, faptul că sînt la primul meci din acest sezon. Am întîlnit o echipă ambițioasă, care însă nu ne-a putut pune probleme. S-au remarcat portarul Anne Boll și jucătoarele Ana-Maria Neagu, Cristina Lazăr și Naomi Vasile. De remarcat faptul că, deși bolnavă, Andrada Gălămuj a evoluat pentru a-și ajuta echipa să facă... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 16:15 (5000 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Judecătorii din Fetești au decis să lase liberi trei inculpați cu antecedente penale, din Țăndărei, după ce polițiștii i-au prins în flagrant în timp ce se plimbau pe străzile orașului cu o mașină furată. Unul dintre infractori are 17 ani și este cercetat într-un dosar pentru furt calificat, iar ceilalți doi au fost condamnați la pedepse cu executare pentru furt și lovirea unui polițist.

Justiție pentru toată lumea
În noaptea de 18/19 septembrie 2016, cei trei infractori, pe numele lor de Edmond Ion, Cristian Ionuț Balcan și Dobrin Cristian Balcan au furat mașina unui cetățean... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 15:05 (7356 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Pericli amenință autoritățile

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Scandalul autogării NANA continuă. Administratorul Nicu Pericli amenință autoritățile cu un proces în instanța pentru că «de 6 luni se împiedică deschiderea autogării». În replică, autoritățile susțin că legalitatea acestei construcții face obiectul unui dosar anchetat de Parchetul Slobozia. O posibilă soluție administrativă în acest litigiu va fi adoptată în perioada imediat următoare, în cadrul unei întîlniri dintre reprezentanții firmei NANA și cei ai Primăriei Slobozia...

Legalizare sub amenințare
Autogara NANA este în pom! Și pomul? Ei, bine, pomul este ținut în brațe de... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2016, 11:35 (12258 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Gură-cască la «Ziua Porumbului»

Gură-cască la «Ziua Porumbului»

Ialomița a sărbătorit a șaptea oară «Ziua Porumbului». Tot în comuna Ciochina, tot în satul Orezu, tot în organizarea Elsit... Și tot cum e obiceiul la noi, nimic nu s-a schimbat de la prima ediție. Doar miniștrii sînt mereu alții. A fost Tabără și nu s-a ajuns nicăieri, a fost Constantin și a ajuns co-președinte la ALDE... Acum a venit Achim Irimescu. A doua oară, dacă punem la socoteală faptul că luna trecută a mai fost o dată în Ialomița...

Sărbătoare de cald și secetă
Ialomița sărbătorește «Ziua Porumbului» în fiecare an. E deja o tradiție. Așa că, vrei nu vrei, cînd vine... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2016, 12:20 (6741 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Guvernul investește în școlile-problemă din Ialomița

Guvernul investește în școlile-problemă din Ialomița

Potrivit unui parteneriat încheiat între Ministerul Educației și Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, școlile fără autorizații sanitare din Ialomița vor intra într-un amplu program de reabilitare, cheltuielile urmînd să fie suportate de Guvern, prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală. În prezent, doar 3 școli din Ialomița au fost incluse în acest proiect, urmînd ca de anul viitor alte 10 unități școlare să fie reabilitate cu sprijinul Guvernului.

Bani guvernamentali pentru școli ialomițene
Pentru că la fiecare început de an școlar problema... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2016, 17:50 (5979 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Procurorul Daniela Dediu, fosta șefă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, va ajunge să reprezinte România în cadrul Departamentului de Luptă Antifraudă (OLAF) al Comisiei Europene. Delegată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 1, aceasta a solicitat Consiliului Superior al Magistraturii aprobarea unei detașări în calitate de expert național al OLAF.

Activitate intensă Fost polițist judiciar în cadrul Direcției Naționale Anticorupție, Daniela Dediu a fost transferată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a devenit șeful acestei instituții după ce procurorul... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2016, 11:05 (10264 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Se întîmplă în Cartierul Slobozia Nouă

Rețeaua de canalizare a Sloboziei se prăbușește!

Joi, 15 septembrie 2016, la orele prînzului, o autoutiliară a firmei Polaris s-a răsturnat în rețeaua de canalizare a orașului. Incidentul a avut loc pe strada Cimitirului, din Cartierul Slobozia Nouă. Potrivit declarațiilor șoferului, autoutilitara circulă în mod curent pe drumul respectiv, dar pînă acum nu a avut probleme de acest gen. Porțiunea de drum care s-a surpat are o lungime de circa 15 metri și o lățime de o jumătate de metru, de-a lungul rețelei de canalizare care a fost îngropată acolo. Pentru eliberarea autoutilitarei din șanț, la fața locului a fost trimisă o macara. Aceasta s-a prăbușit și ea parțial în șanțul creat de-a lungul rețelei de canalizare. Autoritățile locale și reprezentanții... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 16:50 (6820 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru conduce județul pe Facebook

Victor Moraru conduce județul pe Facebook

bonus: Ionel Gae, vicele care nu cuvîntă

Așa cum vă precizam săptămînile trecute, președintele Consiliului Județean Ialomița a decis să-și mediatizeze activitatea administrativă pe pagina sa oficială de Facebook. Fiindcă ritmul în care postează domnia sa este amețitor, am fost obligați, inevitabil, să prioritizăm informațiile apărute. Așa că am lăsat la o parte patetica postare de pe 31 august, cînd și-a cerut scuze părinților feteșteni pentru că «nu am putut oferi șansa copiilor dumneavoastră să meargă la școală»... Și, de asemenea, am renunțat să mai contabilizăm întîlnirile oficiale cu subordonații...

Mare e grădina Președintelui... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 16:10 (7720 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

Semnal de alarmă la Slobozia

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

O statistică oficială realizată de administrația slobozeană confirmă că o treime dintre blocurile din oraș sînt inundate. După 25 de ani (iar în unele cazuri mai mult!), structura de rezistență a acestor imobile a fost afectată. Situația în care se află blocul V1, din Cartierul 500, este doar una dintre multele aduse la cunoștința autorităților. Ascunse în spatele unei legi perfectibile, acestea ridică din umeri și susțin că «au mîinile legate».

Dezastrul de la V1, scara E Viorica Soceanu locuiește la Blocul V1, scara E, din Cartierul 500. În urmă cu 1 an, apartamentul aflat la parter... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 10:45 (12762 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007.

Un împrumut inevitabil
Spectrul unui nou împrumut pentru finalizarea investiției «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției» planează asupra municipalității slobozene de mai bine de 1 an... Adrian Mocioniu, primarul în funcție, a invocat însă... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 20:10 (10533 vizualizări - 28 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Din nou furturi

Marți, 1 februarie a.c., în jurul orei 18.30, polițiștii slobozeni au depistat doi bărbați de 25, respectiv 51 de ani, domiciliați în comuna Munteni-Buzău și în municipiul Slobozia în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 11:08
(8615 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt Ialomița


Bărbulești: Șofer urmărit de polițiști

În cursul dimineții de marți, 1 februarie, în jurul orei 10.30, polițiștii din Urziceni au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în străinătate. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 09:46
(11614 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Buzoian beat la volan și fără permis

Un buzoian de 29 de ani este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce acesta s-a urcat la volanul unui autoturism fără a poseda permis de conducere și sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 08:34
(10018 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: L-a acroșat o mașină!

Marți seara, 1 februarie a.c., în jurul orei 19.00, pe DN2, în localitatea Lilieci s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 07:21
(12056 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


ITM Ialomița: Angajatori prinși cu «munca la negru»

Inspecția muncii a inițiat, începînd cu 27 ianuarie 2011, o campanie la nivel național privind identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată în domenii susceptibile utilizării frecvente a acesteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 14:21
(10729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Furturile dau bătăi de cap polițiștilor

În urma activităților desfășurate în cazul unui furt comis sîmbătă, 29 ianuarie a.c., din sediul unei firme de pe raza municipiului Fetești, faptă ce figura în evidențele Poliției cu autori necunoscuți ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 11:41
(8039 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Ialomița: Doi morți într-un accident pe DN2, în apropiere de Sinești

În cursul dimineții de miercuri, 2 februarie, în jurul orei 7.15, pe DN2, în afara localității Sinești s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul a două persoane și rănirea unei alteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:23
(12945 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Slobozia: Manifestare expozițională «Femina Star»

Camera de Comerț Industrie și Agricultură Ialomița, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița, organizează a XII-a ediție a manifestării expoziționale Femina Star&Salonul Mireselor. Acțiunea are un ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:19
(8193 vizualizări - 0 comentarii)


«Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează, începînd cu 1 februarie 2011, campania «Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!». În cadrul ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:17
(10385 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Simulare la depunerea Declarației 112

25 februarie este termenul limită pînă la care poate fi depusă declarația unică privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența nominală a persoanelor asigurate ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:13
(7082 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 09:05
(4886 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții DIICOT la Slobozia

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală au efectuat 22 de percheziții domiciliare, pe raza municipiilor București, Slobozia, Onești ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 18:42
(19176 vizualizări - 2 comentarii)


Tînăr slobozean, trimis în judecată pentru trafic de minori și pornografie infantilă

Un tînăr de 20 de ani din Slobozia, acuzat de infracțiunile de trafic de minori și pornografie infantilă, a fost trimis în judecată după ce a postat pe internet un filmuleț în care întreținea raporturi ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 18:21
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ucenici pe lângă polițiști

Ialomița: Ucenici pe lîngă polițiști

Polițiștii Inspectoratului de Poliție Ialomița au ucenici. Este voba despre 11 ialomițeni (6 fete și 5 băieți) studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București care au fost repartizați să ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:27
(12632 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copaci furați cu autoutilitara

Vineri, 28 ianuarie, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Amara au depistat pe DN2C trei indivizi care furau un copac cu o autoutilitară. Potrivit constatărilor făcute la fața locului, cei trei tăiau ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:24
(10774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Și-a făcut «plinul» cu alcool

Sîmbătă, 29 ianuarie un echipaj al poliției rutiere care acționa pe DN2A a oprit în trafic un autoturism suspect. Conducătorul auto, un bărbat, de 40 de ani, din București, emana halenă alcoolică, iar ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:24
(9849 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Prinși cu gardul în brațe!

Un echipaj al Poliției Municipiului Urziceni a surprins în după-amiaza zilei de vineri, 28 ianuarie, doi bărbați care transportau un grilaj metalic. Suspecții au fost legitimați de echipaj și conduși la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:23
(8679 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


«Șmen» la Fetești

Polițiștii orașului Fetești au fost sesizați sîmbătă, 29 ianuarie, că gestionara unei societăți comerciale a fost înșelată prin metoda «șmen». Metoda constă în subtilizarea bancnotelor de către infractor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:23
(8978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șmen


Grivița: Beție cu victimă

Un bărbat de 37 de ani din localitatea Grivița este cercetat de polițiști, după ce a accidentat cu autoturismul un pieton și a părăsit locul faptei. Evenimentul s-a produs sîmbătă, 29 ianuarie, pe strada ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:22
(10299 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Ialomița: Record de amenzi

La sfîrșitul săptămînii precedente, cu ocazia acțiunilor derulate pe șoselele din Ialomița, polițiștii au stabilit un nou record. Aceștia au aplicat peste 300 de sancțiuni contravenționale, au retras 1 ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:21
(10395 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amendă Ialomița


Ialomița: Bovine testate medical

«Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița își propune ca pînă la sfîrșitul anului 2011 să realizeze calificarea statusului de sănătate al exploatațiilor nonprofesionale și comerciale ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 11:12
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii romi, instruiți pe bani europeni

Peste 2000 de elevi romi vor beneficia de educație de tipul «Școală după Școală» prin intermediul proiectului «Școală după școală, primul pas către succesul școlar și profesional». Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 11:08
(10119 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: proiect Ialomița


Axintele: Un bătrân a murit după ce a căzut în fântână

Axintele: Un bătrîn a murit după ce a căzut în fîntînă

În urma unui apel primit prin 112 duminică, 30 ianuarie a.c, în jurul orei 9.20, pompierii militari au intervenit pentru scoaterea unui bărbat, în vîrstă de 77 de ani, dintr-o fîntînă de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:44
(12194 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoane fizice autorizate în desfășurarea activității de taximetrie, că în urma desființării normei de venit pentru activitatea ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:41
(9775 vizualizări - 2 comentarii)


LAPAR, în război cu FNAPR

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România a declanșat războiul cu Federația Națională a Producătorilor Agricoli din România. Asta după ce un un reprezentant al Ligii nu a fost acceptat ca observator ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:20
(8411 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR FNAPR scandal


Ialomița: Pompierii scot cîini din gropi și dărîmă țurțuri

Sîmbătă, 29 ianuarie, în jurul orei 11.45, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru scoaterea unui cîine care căzuse într-o fîntînă dezafectată, adîncă de aproape 20m, aflată în apropierea ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:10
(8620 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ISU Ialomița


Renta Viageră trece la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, începînd cu data de 1 februarie 2011, va prelua activitatea desfășurată de birourile județene ale Oficiului Național de Rentă Viageră Agricolă ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:06
(14064 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav la intrare în Alexeni

În urmă cu cîteva ore, un bărbat, de 52 de ani, din municipiul Urziceni, și-a pierdut viața într-un accident rutier. Bărbatul se afla la volanul unui autoturism și se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 13:59
(10258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11840 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9064 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...