Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Stațiile de încărcare electrică din Urziceni, vandalizate la scurt timp de la inaugurare

Stațiile de încărcare electrică din Urziceni, vandalizate la scurt timp de la inaugurare

Primăria Urziceni atrage atenția cu privire la faptul că două dintre stațiile de reîncărcare a autovehiculelor electrice din oraș au fost vandalizate de persoane necunoscute. În momentul de față se fac demersuri pentru identificarea persoanelor care au provocat pagubele.

 

Investiție distrusă Stațiile pentru încărcarea autovehiculelor electrice din Urziceni, 5 la număr, au fost achiziționate de municipalitate în baza unui proiect de finanțare depus la Agenția Fondului pentru Mediu. Valoarea investiției a fost de aproximativ 1 milion de lei. Stațiile au fost... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2026, 12:35 (8889 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Aflată în conservare timp de aproape 2 ani, construcția Autobazei din municipiul Slobozia a fost reluată de adminis­trația locală. Demersurile inițierii proiectului au fost dezbătute încă de anul trecut, fiind aprobate de Consiliul Local Slobozia. Investiția este finanțată din fonduri europene, însă din cauza problemelor întâm­pinate în implementarea proiectului, Primăria Slobozia a fost obligată să își asume o parte din cheltuielile «neeligibile», care au o valoare de 7,3 milioane de lei.

 

Proiect cu termen-limită sfârșitul anului 2026... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2026, 08:10 (5457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean anunță asfaltarea ultimului drum de pământ din Ialomița

Consiliul Județean anunță asfaltarea ultimului drum de pământ din Ialomița

Consiliul Județean Ialomița anunță demararea lucrărilor de asfaltare pe Drumul Județean 213A, din zona central-estică a județului Ialomița. «Ultimul drum județean de pământ din județul Ialomița devine istorie! Pe DJ213A au început lucrările de asfaltare ale unuia dintre cele mai importante drumuri județene din zona central-estică a județului Ialomița. Traseul leagă Scânteia, Gheorghe Lazăr, Bucu și Mărculești până la limita cu județul Călărași, realizând o conexiune rutieră esențială între județele Ialomița și Călărași!» declară public președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel. «Drumul străbate o axă importantă de la Sud către Nord-Est, situată la Est de municipiul Slobozia, și se intersectează cu două dintre cele mai importante drumuri naționale din regiune, DN21, în zona Scânteia, și DN2A, în localitatea Bucu. Aceste conexiuni oferă un acces mult mai rapid către principalele rute de tranzit și dezvoltare economică ale județului!»... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2026, 12:50 (3977 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Superior al Magistraturii cere Ministerului Justiției desființarea Judecătoriei Urziceni

Cu peste 13 mii de dosare pe rol

Consiliul Superior al Magistraturii cere Ministerului Justiției desființarea Judecătoriei Urziceni

bonus: Parchetul Fetești, propus pentru desființare

În urmă cu o săptămână, Consiliul Superior al Magistraturii a luat decizia de a sesiza Ministerul Justiției în vederea desființării Judecătoriei Urziceni. Această solicitare a fost înaintată ca urmare a lipsei de magistrați, proble­mă care trenează în cadrul acestei instanțe de la începutul acestui an.

 

Scenariile propuse de CSM «Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a analizat situația gravă în care se află Judecătoria Urziceni (...), în vederea luării măsurilor care se impun pentru desființarea acesteia. Această... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2026, 07:55 (2976 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița, acționată în instanță de propriii salariați

DSP Ialomița, acționată în instanță de propriii salariați

Sindicatul SANITAS-Filiala Ialomița susține o acțiune comună a salariaților Direcției de Sănătate Publică îndreptată împotriva instituției. Primele date arată că angajații doresc obținerea unei majorări a veniturilor salariale.

 

Salarii majorate la DSP Ialomița În repetate rânduri salariații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au reclamat faptul că veniturile salariale pe care le încasează sunt mai mici decât cele ale colegilor care își desfășoară activitatea în cadrul altor Direcții de Sănătate Publică Județene. Pe cale de consecință... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2026, 15:10 (2320 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează Etapa Națională a «Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar OINĂ-liceu, feminin» la Fetești

Oină

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează Etapa Națională a «Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar OINĂ-liceu, feminin» la Fetești

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță organizarea Etapei Naționale a «Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, la disciplina sportivă OINĂ-liceu feminin», competiție ce se va desfășura în perioada 29-31 mai 2026, în municipiul Fetești. Evenimentul este organizat cu sprijinul Consiliului Județean Ialomița și al Primăriei Municipiului Fetești, în parteneriat cu Liceul Teoretic «Carol I» Fetești, Federația Română de Oină și ACS Ararat-Naparis. Festivitatea oficială de deschidere se va desfășura sâmbătă, 30 mai 2026, începând cu orele 9,00, pe Stadionul Municipal Fetești, «unde cele mai valoroase echipe de OINĂ-liceu, feminin din țară vor concura în spiritul fair-play-ului, al performanței și al respectului pentru tradiția sportivă românească»... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2026, 14:40 (1971 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Președintele Ilie Lemnaru «pregătește» Unirea Slobozia pentru Liga 2

Fotbal

Președintele Ilie Lemnaru «pregătește» Unirea Slobozia pentru Liga 2

Președintele Clubului AFC Unirea 04 Slobozia, Ilie Lemnaru, «pregătește» echipa pentru revenirea în divizia secundă. Proaspăt retrogradată din primul eșalon al fotbalului românesc, Unirea Slobozia întrerupe contractele cu majoritatea jucătorilor, acestea «expirând» la finele lunii în curs. «Da, într-adevăr, contractele majorității jucătorilor ajung la finalizare, undeva la finele lunii mai început de iunie 2026...» precizează pentru început Ilie Lemnaru, președintele Unirii Slobozia. Actual, se «inventariază» datoriile Clubului, încercându-se eșalonări la plată sau achitarea... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2026, 10:20 (4244 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Importanța sănătății orale, predată în școlile ialomițene

Importanța sănătății orale, predată în școlile ialomițene

Colegiul Medicilor Stomatologi din România a lansat un proiect de screening privind sănătatea orală a elevilor. Printre județele în cadrul cărora se implemen­tează se numără și Ialomița. De altfel, instituția arată că elevii din județul Ialomița au numeroase probleme dentare, mai ales cei care locuiesc în mediul rural.

 

Sănătate orală și în școlile ialomițene Inițiativa Colegiului Medicilor Stomatologi din România vine ca urmare a realizării Studiului Național privind Starea de Sănătate Orală a Românilor. Potrivit cercetării, peste 60% dintre... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2026, 09:20 (2558 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Obezitatea, boala care afectează mii de ialomițeni

Obezitatea, boala care afectează mii de ialomițeni

Institutul Național de Sănătate Publică a realizat un studiu statistic referitor la alimentație și bolile pe care mâncatul nesănătos le provoacă. Datele arată că, în ultimii 3 ani, Ialomița se află pe primele locuri, la nivel na­țional, în privința incidenței obezității. Obezitatea nu este doar o problemă me­dicală, ci o afecțiune care provoacă alte dezechilibre în organism. Din fericire, efectele acesteia sunt reversibile.

 

Ialomițenii mănâncă nesănătos Principala cauză a obezității este alimentația. Institutul Național de Sănătate Publică... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2026, 12:40 (1776 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul în care există cei mai mulți autori ai «violenței domestice»

Ialomița, județul în care există cei mai mulți autori ai «violenței domestice»

«Violența domestică» rămâne problema nerezolvată a autorităților din Ialomița. De altfel, datele Agenției Naționale pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați plasează Ialomița în top 5 județe unde se înregistrează cele mai multe fapte de «violență domestică» și, implicit, cei mai mulți agresori.

 

«Violența domestică», o realitate «Violența domestică», arată datele Agenției Naționale pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați, rămâne una dintre infracțiunile cel mai des reclamate... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2026, 07:55 (3276 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grădiniță cu Program Prelungit, în localitatea Munteni Buzău 

Grădiniță cu Program Prelungit, în localitatea Munteni Buzău 

Grădinița care își desfășoară activitatea în cadrul Școlii Gimnaziale «Arhanghelii Mihail și Gavriil» va deveni Grădiniță cu Program Prelungit, din anul școlar viitor. Astfel, părinții interesați își pot înscrie copiii în cadrul unității de învățământ. Înscrierile se desfășoară în perioada 25-29 mai 2026. În cadrul noii structuri vor fi înființate două grupe mici noi.

 

Fonduri europene pentru dezvoltare Grădinița din Munteni Buzău, administrată de școala gimnazială a localității, va deveni de la doamnă... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2026, 14:50 (2799 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Derularea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară, în grafic la nivelul Ialomiței

Derularea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară, în grafic la nivelul Ialomiței

Datele Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița plasează județul pe primul loc, la nivel național, în privința derulării Programului Național de Cadastru și Carte Funciară. Datele oficiale arată că aproximativ 240 mii de imobile au fost cadastrate în cei aproape 10 ani de la debutul Programului în Ialomița.

 

Un proiect în derulare Ialomița a început derularea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară la câțiva ani distanță de la lansarea oficială. Chiar dacă demersurile au început cu întârziere, timpul... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2026, 09:40 (3431 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (V 2001)

Ialomița de acum 25 de ani... (V 2001)

Era debutul lunii mai 2001 când ziarul Independent titra pe prima pagină «Procese de calomnie cu „bătăi de cap“/Elena Sporea îl ACUZĂ pe fostul ministru al Agriculturii, Ioan Mureșan, de „privatizări dubioase și deturnări de fonduri“». În fapt, acesta era «începutul sfârșitului» pentru fostul ministru țărănist al Agriculturii, electronistul Ioan Avram Mureșan având să fie condamnat ulterior la ani grei de închisoare. De reținut că senatorul Elena Sporea, ajunsă să repre­zinte Ialomița ca urmare a intervențiilor de la Centru la nivelul PD... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2026, 10:20 (4102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» și-a suspendat activitatea în lipsa autorizației ISU

Se întâmplă la Slobozia

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» și-a suspendat activitatea în lipsa autorizației ISU

Slobozia a fost, în perioada 12-15 mai 2026, gazda Olimpiadei Na­țio­nale de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei. Desfășurarea evenimentului a fost bulversată însă din cauza unor probleme tehnice des­coperite la Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», edificiu administrat de Direcția Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia. Sala nu deține autorizație de securitate la incendiu din cauza unor sincope apărute în derularea celor două proiecte de reabilitare care vizează obiectivul. Pe cale de con­secință, a fost adoptată decizia de a suspenda activitatea sălii, obligând In­spec­toratul Școlar Județean Ialomița să... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2026, 11:50 (3635 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Echipamente profesionale de bar: ce nu trebuie să lipsească

Echipamente profesionale de bar: ce nu trebuie să lipsească

advertorial

În HoReCa, zona de bar nu este doar locul în care se prepară cafeaua sau se toarnă băuturile în pahare. Pentru restaurante, hoteluri, cafenele, puburi, terase sau servicii de catering, barul a devenit un punct strategic de vânzare. De aici pleacă produse cu rotație rapidă, cu marjă bună și cu impact direct asupra experienței clientului: espresso, cappuccino, limonade, cocktailuri, smoothie-uri, milkshake-uri, granita, ceaiuri, vinuri, băuturi reci sau băuturi pentru evenimente.
Un bar bine echipat nu înseamnă doar un aspect profesional. Înseamnă timp câștigat, comenzi pregătite mai repede, gust constant și un flux de lucru mai clar pentru personal.... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2026, 07:10 (2528 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, fără soluții pentru problema lipsei medicilor

Spitalul Municipal Urziceni, fără soluții pentru problema lipsei medicilor

În lipsă de medici, Spitalul Municipal Urziceni nu poate asigura liniile de gardă pe 3 dintre secțiile unității medicale. Este vorba despre secțiile Pediatrie, Ginecologie și Boli Interne. Pe cale de consecință, toate cazurile sunt transferate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că situația trenează deja de un an.

 

Spitalul din Urziceni are nevoie de medici Unitatea medicală a organizat de mai multe ori concursuri pentru ocuparea posturilor libere de medici specialiști, dar candidații nu s-au î... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2026, 14:10 (1724 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Claudiu Niculescu și-a încheiat mandatul la Unirea Slobozia!

Fotbal

Claudiu Niculescu și-a încheiat mandatul la Unirea Slobozia!

Claudiu Niculescu, principalul echipei slobozene, și-a încheiat mandatul la Unirea. La două zile după meciul contra arădenilor de la UTA din ultima etapă a play-out-ului SuperLigii sezonului 2025-2026, pierdut de Slobozia pe teren propriu cu 0-1, tehnicianul Unirii a decis să-și întrerupă contractul. Claudiu Niculescu ar fi discutat cu conducerea Clubului, transmițând decizia. «A demonstrat că este un antrenor care și-a făcut treaba cu vârf și îndesat, este profesionist, a schimbat fața echipei și m-aș bucura ca pe viitor să-și găsească o echipă din Liga 1...» a transmis președintele Unirii Slobozia, Ilie Lemnaru. «Contractul meu se încheia la finele lunii și se prelungea automat dacă reușeam să ne salvăm... Nu am avut discuții cu alte echipe!»... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2026, 12:05 (2347 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Concurs pentru ocuparea posturilor vacante la Parchetul Județean Ialomița, niciun candidat

Concurs pentru ocuparea posturilor vacante la Parchetul Județean Ialomița, niciun candidat

Consiliul Superior al Magistraturii organizează anual concursuri de promovare pe funcțiile de execuție va­cante din unitățile de Parchet superioare. În Ialomița, Parchetul Județean Ialomița este cea mai mare instituție din punct de vedere al rangului și a scos la concurs 3 din cele 5 posturi de execuție vacante. Din păcate, niciun candidat nu s-a înscris la examene.

 

Toți procurorii vor la București Promovarea în funcțiile de execuție vacante din Parchetele superioare se adresează procurorilor care lucrează în cadrul unui Parchet Local și vor să î... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2026, 08:05 (3633 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

Miracolul «nașterii unui nou director»

«Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

Așadar, după cum vă spuneam, la Direcția Generală pentru Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, pe scurt DGASPC Ialomița, s-a tot organizat concursul acela pentru director general adjunct. Cel la care s-a tot înscris mai vechea noastră cunoștință, ex-consilierul prezidențial «candidatul 10510». Că interesul nostru a fost îndeajuns de mare pentru concursul cu pricina am recunoscut, de același interes bucurându-se, pe-ascuns ce-i drept, și unii care se ocupă cu «monitorizări». În ceea ce ne privește, interesul ne-a fost stârnit, așa cum vă informam mai sus, de prezența pe lista competitorilor a mai vechii noastre cunoștințe... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2026, 15:20 (10145 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

Binemeritat loc 3 la final de play-out

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Recolta Gheorghe Doja-FC Voluntari II 4-3

Binemeritat loc 3 la final de play-out

Ultima partidă a Recoltei Gheorghe Doja din play-out-ul/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3 sezon 2025-2026 (etapa 7) a fost programată «acasă» sâmbătă, 16 mai 2026, contra celor de la FC Voluntari II. În fața propriilor suporteri, Recolta Gheorghe Doja a încheiat sezonul cu o victorie spectaculoasă împotriva ilfovenilor, tabela înregistrând 4-3 la finalul meciului. Dojenii au început excelent partida, Costin Anton deschizând scorul în minutul 20. Jocul ofensiv al gazdelor a continuat, Marcos Cucurezeanu majorând avantajul Recoltei în minutul 37. Chiar înainte de pauză, nigerianul dojenilor, Jude ... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2026, 09:55 (2617 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
319 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Vlădeni: La volan în stare de ebrietate

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii din Stelnica au depistat pe DN3B, în comuna Vlădeni, un bărbat în vârstă de 52 ani, din Fetești, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule aflându-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:10
(2143 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și lucrători ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu au continuat ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 17:50
(5738 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 3 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10960, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 16:50
(3322 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen de depunere a mai multor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 15:55
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,47%, rata șomajului în iulie 2021

La sfârșitul lunii iulie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4191 șomeri (din care 1874 femei), rata șomajului fiind de 4,47%, cu 0,18% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:25
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» și lansare de carte la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:20
(2970 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de POMPIER!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 13:45
(3608 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: 551 de locuri în cadrul școlilor militare ale Jandarmeriei Române

IJJ Ialomița: 551 de locuri în cadrul școlilor militare ale Jandarmeriei Române

Începând de joi, 2 septembrie 2021, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. Astfel, la Școala Militară de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 18:15
(3385 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat miercuri, 1 septembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Gura Ialomiței, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 18:10
(2977 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 2 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10951, fiind înregistrate 13 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 16:35
(3096 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna septembrie

Ministerul Finanțelor emite, începând cu miercuri, 1 septembrie 2021, 3 noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,25%, 3,75% și 4,15 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 18:50
(5138 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat și fără permis, la volan

Marți, 31 august a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Țăndărei, în cadrul unui filtru rutier, au efectuat semnal de oprire unui autoturism care se deplasa pe strada Căprioarei din localitate. Pentru ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:55
(2000 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?»

«Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?» este sloganul campaniei de prevenire a victimizării minorilor derulată de Poliția Română prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:45
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10938, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 16:40
(1183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 1-3 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 20:10
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 53 mii de lei

Pe parcursul zilei de luni, 30 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele impuse ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 18:25
(2100 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Marți, 7 septembrie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 17:50
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10932, fiind înregistrate 16 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 16:40
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut și fără permis, surprins în trafic de polițiști

Duminică, 29 august a.c, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în timpul unui filtru rutier efectuat pe raza municipiului Fetești, au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 52 de ani, în timp ce conducea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:50
(2293 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton lovit de un camion

Borănești: Pieton lovit de un camion

Luni, 30 august a.c., pe DJ201, în localitatea Borănești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:00
(2580 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Circula pe drumurile publice deși avea permisul suspendat de 2 ani

Sâmbătă, 28 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit, pentru control, pe raza comunei Giurgeni, un autoturism ce se deplasa pe DN2A/E60, sensul de mers Hârșova către ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:45
(10124 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Incendiu produs la cabina unui autotren

Vineri, 27 august a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia au intervenit, pe raza localității Iazu, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:00
(2298 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu incendiu camion


ISU Ialomița: Pompierii au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer

În ziua de sâmbătă, 28 august august a.c., militarii ISU Ialomița au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer în localitățile Manasia, Fetești,
Giurgeni, Bărcănești, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Luni, 30 august a.c., Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte, a oferit ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(2012 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10916, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 16:25
(2112 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!

Marți, 31 august 2021, RAJA Constanța va executa operațiuni periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din orașul Căzănești. Pentru realizarea acestor lucrări, se va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 15:20
(1416 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înjunghiați în plină stradă

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că doi tineri ar fi fost înjunghiați pe stradă de alți doi bărbați. Incidentul s-a petrecut în seara ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 14:00
(4126 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10912, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2021, 17:05
(1939 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10909, fiind înregistrate 1 nou caz față de ziua ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 16:37
(3322 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

În seara zilei de vineri, 27 august a.c., în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație în care au fost implicate 5 autoturisme, soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 01:30
(5711 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...