Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15435 vizualizări - 20 comentarii)

POLITICĂ

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Ioan Martin, curtat intens

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Al doilea partid care vrea mai mult decît poate să ducă este ALDE Ialomița. Potrivit ultimelor informații scăpate din ciurul cu găuri cît pumnul al Organizației, președintele Aurelian Ionescu caută recruți proaspeți. Ultimul dintre aceștia este Ioan Martin, candidatul PNL la Primăria Slobozia în 2016...

Ionescu așteaptă festinul electoral
ALDE Ialomița a fost înaintea localelor doar o glumă. Una proastă, dacă ne întrebați pe noi. Electoratul suveran a spus însă altceva, iar acum șade cocoțat cam pe 8% din voturile electoratului. Și vrea să ajungă la 10-12%, profitînd de scăderea... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 15:20 (12789 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Primăria Slobozia face dreptate

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Funcționarii Primăriei Slobozia au reușit să demonstreze activitățile ilegale comise de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Serviciului Urbanism au descoperit faptul că, pe lîngă terenul pe care și-a ridicat casa, acesta și-a însușit fără drept doi metri dintr-o arteră de circulație a Cartierului Gării Noi, juristul Zamfir construindu-și aici un gard de beton. Reprezentanții administrației locale l-au somat să redea întreaga suprafață domeniului public, în caz contrar respectivul gard urmînd să fie demolat cu buldozerele!

Juristul Zamfir, prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 11:25 (6842 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Departamentul pentru Situații de Urgență, organism coordonat de Ministerul Sănătății împreună cu Ministerul Administrației și Internelor, pune pe tapet o serie de deficiențe descoperite la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Urziceni. În Raportul reprezentanților DSU se arată că la Urziceni cazurile de urgență sînt tratate cu iresponsabilitate. Dincolo de lipsa medicilor și a aparatelor necesare investigării pacienților, controlul specialiștilor din București ar fi scos la iveală și faptul că unele dintre medicamentele administrate bolnavilor erau expirate!

Deficiențe la Camera Primiri Urgențe Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 20:35 (5862 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Ultimul partid care a declanșat mișcarea browniană de recrutare de personal parlamentar este PNL Ialomița. Aflată la acest moment la butoniera deputatului Gheorghe Tinel, filiala pare să fi depășit animozitățile din ultimul an și visează să majoreze cu cel puțin 5% procentele asigurate de electorat la localele din vară. Gheorghe Tinel visează însă la mai mult și nu se sfiește să o declare: «Avem 8 candidați care și-au depus dosarele pentru alegerile parlamentare...».

Aflux de candidați la PNL
Oficial, lista de candidați a PNL Ialomița rămîne în continuare deschisă. Neoficial însă... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 19:10 (14196 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut perfect

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Petrolistul Boldești 3-0

Debut perfect

«Ia uite, joacă Villarreal cu Bercelona!» glumește unul dintre foarte puținii spectatori prezenți sîmbătă, 3 septembrie 2016, la meciul dintre Unirea Slobozia și Petrolistul Boldești. Aluzia a fost făcută la galbenul, respectiv roș-albastrul echipamentului celor două echipe care te puteau duce cu gîndul la trupele iberice. Jocul însă a contat pentru etapa de debut a campionatului Ligii a III-a, deci cale lungă pînă la Primera... Totuși, așa neaoș și lipsit de vedete, spectacolul fotbalistic a fost unul agreabil, mai cu seamă că ironia sorții a făcut ca Petrolistul Boldești să fie cea mai bine cotată echipă prahoveană a acestui sezon. «Canarii» lui Ion Ionescu au profitat de apatia oaspeților... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:50 (5153 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

«Groapa lui Stoica» merge mai departe

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

Prelungirea contractului de finanțare pentru proiectul «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» a fost un alt proiect de hotărîre care a suscitat polemici aprinse în cadrul Ședinței de Consiliu Local de joi, 25 august. Proiectul a fost aprobat la limită, fiind susținut exclusiv de către cei 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local.

Legalitate post-factum
Deși termenul de finalizare a contractului pentru investiția din Piața Revoluției a fost prelungit oficial pînă la 31.12.2018, această decizie nu a avut pînă joi, 25 august, girul legal al Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:05 (3976 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Problemele pe care le întîmpină Spitalul Județean de Urgență Slobozia par să nu se mai termine. Dincolo de situația financiară dezastruoasă în care se află, cea mai mare unitate medicală din Ialomița se confruntă cu deficiențe și în ceea ce privește echipamentele pe care le utilizează în tratarea bolnavilor. De mai bine de o lună și jumătate, aparatele Secției Radiologie au rămas fără acreditare de funcționare din partea Comisiei Naționale pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN). Iar din acest motiv Spitalul Slobozia nu mai beneficiază de fonduri din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru investigațiile radiologice. Unitatea a pierdut pînă în prezent peste 20 mii... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 17:20 (5039 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, începe jocul!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

În sfîrșit, începe jocul!

După 3 luni de pauză și multe convulsii estivale, în acest final de săptămînă ia startul o nouă ediție a Ligii Naționale de Handbal Feminin. Pentru iubitorii acestui sport este, fără îndoială, unul dintre cele mai derutante debuturi ale acestei competiții. Nici pînă la această oră nu se știe cu certitudine dacă Liga va fi compusă din 14 sau 13 echipe. Vara nu a fost una ușoară nici pentru CSM Unirea Slobozia. Din fericire, s-au găsit soluții pentru ca echipa noastră să-și continue activitatea. La începutul verii Unirea s-a despărțit de antrenoarea Victorina Bora, dar și de jucătoarele Georgiana Martin (CSM Roman), Cristina Strahan, Andreea Mărginean (ambele HM Buzău), Lorena Ostase (CSM Slatina... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 16:35 (3858 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă-«fantezie administrativă» sau dezbatere publică cu angajații Primăriei

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Luni, 5 septembrie 2016, la Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, administrația Mocioniu a organizat prima dezbatere publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Sloboziei. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte investiționale care urmează a fie realizate în perioada 2017-2030 și care presupun «dezvoltarea orașului într-un mod echilibrat». Valoarea acestor proiecte, în varianta optimistă, depășește 60 milioane de euro.

1 euro de fiecare slobozean
Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Slobozia este unul dintre documentele obligatorii care permit accesarea... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 15:05 (5408 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

În ultimii 26 de ani

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

O serie de date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă declinul în care se află piața muncii din Ialomița. În 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului s-a redus la jumătate. Dacă în 1990, Ialomița avea 83 mii de persoane angajate, în prezent doar 44 de mii de ialomițeni au un loc de muncă. Trendul descendent este susținut și de faptul că, în prezent, foarte puțini dintre angajatori mai au nevoie de forță de muncă.

Statistică îngrijorătoare Potrivit unui Raport al Direcției Județene de Statistică Ialomița, în anul 1990, în județ existau 83977 de... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 14:40 (4144 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Prichindeii Unirii au învins Steaua

Fotbal, «Hestia Junior’s Cup»

Prichindeii Unirii au învins Steaua

A doua parte a săptămînii precedente a adus la Călărași una dintre cele mai interesante competiții fotbalistice adresate copiilor. «Hestia Junior’s Cup» se adresează generațiilor 2005-2006 și 2007-2008. Unirea Slobozia s-a înscris la ambele categorii cu echipele pregătite de Ion Ionescu (2005) și Adrian Cristea (2007). Evoluțiile puștilor slobozeni au fost apreciate de publicul spectator, extrem de numeros. S-au născut patimi, s-au etalat execuții spectaculoase, dar cel mai important este faptul că toți copiii slobozeni au gustat din bucuria competiției. Și la acest nivel aceasta este adevărata victorie, una mai valoroasă decît orice trofeu. Generația 2007 a terminat pe locul 6, dar o parte dintre... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 13:25 (5772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ziua Internațională a Cîinelui de Slobozia

Știm. Știm ce veți spune! Sînt sute de lucruri care ar fi trebuit făcute înainte. Groapa lui Stoica, cartierul pentru tineri,  ordine în administrație... Și locuri de muncă, și investitori, și curățenie în oraș... Dar ne-am săturat să repetăm asta la nesfîrșit. Am obosit să atragem mereu atenția... Oricum e inutil, oricum nu contează cine le ia locul! Așa că am decis să facem o pauză. Și am fost martori oculari, alături de primarul Adrian Mocioniu, la... prima ediție a Zilei Internaționale a Cîinelui!

O sărbătoare obișnuită Nici să nu îndrăzniți să zîmbiți! Ziua Internațională... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 12:20 (6475 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată, liderul momentului

Debut interesant de campionat în Liga a IV-a ialomițeană. După 2 etape scurse de la start, Unirea Ion Roată redevine lider autoritar, după ce i-a spulberat pe cei de la Traian și Fierbinți, avînd un golaveraj de 14-2. Cu toate acestea, greul abia acum începe, iar bătălia va fi lungă și anevoioasă. Rapid Fetești, CS Amara și Recolta Gheorghe Lazăr sînt celelalte echipe care au acumulat punctaj maxim după primele două etape. Interesantă este povestea celor de la CS Amara, salvați de la retrogradare prin dispariția campioanei Andrias Andrășești. Totodată, «bomboana financiară» Robert Tereacă a ajuns la rîndu-i în stațiunea balneară. Cît despre Andrias Andrășești, putem puncta faptul inedit că este... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 11:10 (6537 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

edilul a fost trimis în instanță sub control judiciar

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, a fost trimis în judecată la Tribunalul Ialomița. Astfel, potrivit anchetatorilor, «s-a dispus trimiterea în judecată, sub control judiciar, a inculpatului Sava Constantin, primar al municipiului Urziceni, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea a două infracțiuni de instigare la abuz în serviciu dacă funcționarul a obținut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit». De asemenea, a fost trimisă în instanță, în stare de libertate, și Irimie Măria, «la data faptelor director executiv la Direcția Impozite și Taxe Locale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2016, 11:20 (11732 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Unul dintre proiectele de hotărîre aprobate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cel care a vizat «stabilirea criteriilor, procedurilor și atribuțiilor specifice ocupării funcției contractuale de administrator public».

Funcții cu dedicație
Anunțată încă din perioada campaniei electorale, ideea înființării funcției de administrator public la Slobozia are acum suport legal. Plenul Consiliului Local a votat joi, 25 august, cu majoritate de voturi, un proiect de hotărîre care stabilește «criteriile, procedurile și atribuțiile specifice ocupării funcției contractuale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 21:25 (18544 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

Celebru la Chicago

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

La sfîrșitul săptămînii precedente, orașul Urziceni și-a onorat unul dintre cetățeni acordîndu-i titlul de «Cetățean de Onoare» al municipiului. Marius Stan a absolvit în anul 1980 cursurile Liceului Teoretic, actualul Colegiu Național «Grigore Moisil», ca șef de promoție și din 2010 este Senior Scientist (Cercetător Principal) la Argonne National Laboratory (Laboratorul Național al Argonului) și Senior Fellow (Cercetător Emerit) la University of Chicago (Universitatea Chicago).

Un ialomițean cu care ne putem mîndri
Propunerea acordării titlului de «Cetățean de Onoare» lui Marius... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 20:10 (7803 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Administrația Mocioniu se află sub asediu

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 25 august 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe maraton, de peste 4 ore, în care a legiferat o serie de proiecte de hotărîre de maximă importanță pentru oraș și buna administrare a acestuia. Întîlnirea a fost una beligerantă, consilierii Puterii și cei ai Opoziției făcînd publice animozitățile interpartinice. Controlul PSD asupra Consiliului Local (11 voturi) a permis legiferarea majorității proiectelor de hotărîre supuse atenției plenului. Printre acestea s-au numărat și proiectul care viza angajarea unui administrator public, cel privind prelungirea contractului de finanțare a proiectului «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» sau cel prin care... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 19:30 (5744 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Scandalul decapitării instituțiilor de cultură din subordinea Consiliului Județean Ialomița continuă. Cristian Obrejan, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a refuzat semnarea noului contract de management. Doina Roșca, directorul Centrului Cultural «Ionel Perlea», a intrat în concediu. Mihaela Racovițeanu, directorul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» a acționat insituția în instanță. Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu sînt probleme generate de el...

Administrația Moraru a vrut sînge... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 15:50 (7605 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Proiect educativ inedit

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Cel mai mare Centru Educativ privat din Slobozia, Dexter Academy și-a implicat micii cursanți într-un proiect inedit. Prichindeii și-au rupt o săptămînă din vacanța mare pentru a-și petrece timpul liber luînd lecții de antreprenoriat. La finalul cursurilor, micuții au realizat desene pe care le-au vîndut trecătorilor din Slobozia în «Magazinul micilor antreprenori», deschis în centrul orașului.

Prichindeii afaceriști
Cursurile școlii de vară deschisă la Dexter Academy s-au încheiat cu o săptămînă dedicată antreprenoriatului. 15 dintre prichindeii care au trecut în vacanța mare... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 12:20 (5037 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6321 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3284 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3466 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3717 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4095 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4762 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(2996 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3808 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4012 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 12 porci uciși

Vineri, 21 iunie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost sesizată de agenții Postului de Poliție Făcăeni despre prezența în localitate a unei autoutilitare care ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:10
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Duminică, 22 iunie a.c., din cauza alcoolemiei, un bărbat de 37 de ani, din Fetești, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în impact cu gardul unui imobil. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:05
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 24-28 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:50
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea elevilor și studenților

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev sau student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:20
(4308 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Slobozia

Joi, 20 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a petrecut pe raza localității Fetești, unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:10
(3478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, trei persoane rănite

Miercuri, 19 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 15,30, la Slobozia, și s-a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă de furt calificat»

Miercuri, 19 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 47 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:10
(3064 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Americanii au intrat cu blindatele în culturile agricole

Zeci de hectare cultivate cu cereale în Balta Ialomiței au fost distruse de mașinile de luptă blindate ale soldaților americani. Incidentul s-a petrecut joi, 20 iunie 2019, în zona cuprinsă între localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2019, 23:07
(4777 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbați din Slobozia, cercetați pentru «șantaj»

Doi bărbați, de 27 și 46 de ani, din Slobozia, au fost identificați de polițiștii ialomițeni și arestați pentru infracțiuni de «șantaj». În fapt, în perioada februarie-martie 2019, cei în cauză au pretins ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:45
(4348 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia șantaj


IPJ Ialomița: Campania «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!»

Miercuri, 19 iunie a.c., Poliția Română în parteneriat cu EUCPN-Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității a desfășurat, în cadrul campaniei «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!», evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:40
(5196 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitatea de premiere a elevilor olimpici și Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Vineri, 14 iunie 2019, la Parohia «Sfântul Dumitru» din Slobozia, în prezența preoților parohiilor din municipiu în frunte cu părintele inspector de religie Dragoș Stanciu, părintele protopop Ionuț Butu ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:15
(5782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de siguranță pentru Examenele Naționale 2019

Marți, 18 iunie 2019, la nivel național, a început prima probă a Evaluării Naționale 2019, iar polițiștii ialomițeni acționează, până pe data de 29 iunie, pentru ca examenul,  susținut de absolvenții ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:05
(3833 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru «tâlhărie»

Polițiștii ialomițeni au depistat 3 bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 33 de ani, după ce, la data de 10 iunie a.c., ar fi tâlhărit două persoane, pe raza municipiului Slobozia. Doi dintre aceștia ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 19:35
(4103 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Marți, 18 iunie 2019, elevii de clasa a VIII-a  susțin prima probă a Evaluării Naționale la disciplina Limba și Literatura Română. Datale Inspectoratului Școlar Județean arată că la acest examen s ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 12:50
(3123 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Intervenție a pompierilor din Urziceni în zona localității Manasia. Militarii ISU au acordat primul ajutor în cazul unui accident rutier. Două autovehicule s-au ciocnit frontal, iar în urma impactului cinci ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2019, 23:25
(3802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2019

Reamintim absolvenților instituțiilor de învățământ, faptul că, în termen de 60 de zile de la absolvire, sunt așteptați să se înregistreze în evidențele AJOFM Ialomița pentru a beneficia de servicii personalizate ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:30
(3580 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist autoaccidentat în apropiere de Urziceni

Marți, 11 iunie a.c., pe DN2, în apropiere de Urziceni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 25 de ani, conducea o motocicletă, nu a adaptat viteza ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:25
(5099 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Depistat în trafic cu parfumuri contrafăcute

Marți, 11 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza comunei Ion Roată, în habitaclul unui autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, parfumuri susceptibile de a fi contrafăcute. Astfel, parfumurile ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:20
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității un bărbat, de 48 de ani, care avea asupra sa o unealtă de pescuit tip monofilament cu o lungime de 60 metri. Unealta a fost confiscată de polițiști, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:15
(3638 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...