Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15435 vizualizări - 20 comentarii)

POLITICĂ

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Ioan Martin, curtat intens

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Al doilea partid care vrea mai mult decît poate să ducă este ALDE Ialomița. Potrivit ultimelor informații scăpate din ciurul cu găuri cît pumnul al Organizației, președintele Aurelian Ionescu caută recruți proaspeți. Ultimul dintre aceștia este Ioan Martin, candidatul PNL la Primăria Slobozia în 2016...

Ionescu așteaptă festinul electoral
ALDE Ialomița a fost înaintea localelor doar o glumă. Una proastă, dacă ne întrebați pe noi. Electoratul suveran a spus însă altceva, iar acum șade cocoțat cam pe 8% din voturile electoratului. Și vrea să ajungă la 10-12%, profitînd de scăderea... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 15:20 (12789 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Primăria Slobozia face dreptate

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Funcționarii Primăriei Slobozia au reușit să demonstreze activitățile ilegale comise de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Serviciului Urbanism au descoperit faptul că, pe lîngă terenul pe care și-a ridicat casa, acesta și-a însușit fără drept doi metri dintr-o arteră de circulație a Cartierului Gării Noi, juristul Zamfir construindu-și aici un gard de beton. Reprezentanții administrației locale l-au somat să redea întreaga suprafață domeniului public, în caz contrar respectivul gard urmînd să fie demolat cu buldozerele!

Juristul Zamfir, prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 11:25 (6842 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Departamentul pentru Situații de Urgență, organism coordonat de Ministerul Sănătății împreună cu Ministerul Administrației și Internelor, pune pe tapet o serie de deficiențe descoperite la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Urziceni. În Raportul reprezentanților DSU se arată că la Urziceni cazurile de urgență sînt tratate cu iresponsabilitate. Dincolo de lipsa medicilor și a aparatelor necesare investigării pacienților, controlul specialiștilor din București ar fi scos la iveală și faptul că unele dintre medicamentele administrate bolnavilor erau expirate!

Deficiențe la Camera Primiri Urgențe Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 20:35 (5862 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Ultimul partid care a declanșat mișcarea browniană de recrutare de personal parlamentar este PNL Ialomița. Aflată la acest moment la butoniera deputatului Gheorghe Tinel, filiala pare să fi depășit animozitățile din ultimul an și visează să majoreze cu cel puțin 5% procentele asigurate de electorat la localele din vară. Gheorghe Tinel visează însă la mai mult și nu se sfiește să o declare: «Avem 8 candidați care și-au depus dosarele pentru alegerile parlamentare...».

Aflux de candidați la PNL
Oficial, lista de candidați a PNL Ialomița rămîne în continuare deschisă. Neoficial însă... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 19:10 (14195 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut perfect

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Petrolistul Boldești 3-0

Debut perfect

«Ia uite, joacă Villarreal cu Bercelona!» glumește unul dintre foarte puținii spectatori prezenți sîmbătă, 3 septembrie 2016, la meciul dintre Unirea Slobozia și Petrolistul Boldești. Aluzia a fost făcută la galbenul, respectiv roș-albastrul echipamentului celor două echipe care te puteau duce cu gîndul la trupele iberice. Jocul însă a contat pentru etapa de debut a campionatului Ligii a III-a, deci cale lungă pînă la Primera... Totuși, așa neaoș și lipsit de vedete, spectacolul fotbalistic a fost unul agreabil, mai cu seamă că ironia sorții a făcut ca Petrolistul Boldești să fie cea mai bine cotată echipă prahoveană a acestui sezon. «Canarii» lui Ion Ionescu au profitat de apatia oaspeților... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:50 (5151 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

«Groapa lui Stoica» merge mai departe

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

Prelungirea contractului de finanțare pentru proiectul «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» a fost un alt proiect de hotărîre care a suscitat polemici aprinse în cadrul Ședinței de Consiliu Local de joi, 25 august. Proiectul a fost aprobat la limită, fiind susținut exclusiv de către cei 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local.

Legalitate post-factum
Deși termenul de finalizare a contractului pentru investiția din Piața Revoluției a fost prelungit oficial pînă la 31.12.2018, această decizie nu a avut pînă joi, 25 august, girul legal al Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:05 (3976 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Problemele pe care le întîmpină Spitalul Județean de Urgență Slobozia par să nu se mai termine. Dincolo de situația financiară dezastruoasă în care se află, cea mai mare unitate medicală din Ialomița se confruntă cu deficiențe și în ceea ce privește echipamentele pe care le utilizează în tratarea bolnavilor. De mai bine de o lună și jumătate, aparatele Secției Radiologie au rămas fără acreditare de funcționare din partea Comisiei Naționale pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN). Iar din acest motiv Spitalul Slobozia nu mai beneficiază de fonduri din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru investigațiile radiologice. Unitatea a pierdut pînă în prezent peste 20 mii... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 17:20 (5039 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, începe jocul!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

În sfîrșit, începe jocul!

După 3 luni de pauză și multe convulsii estivale, în acest final de săptămînă ia startul o nouă ediție a Ligii Naționale de Handbal Feminin. Pentru iubitorii acestui sport este, fără îndoială, unul dintre cele mai derutante debuturi ale acestei competiții. Nici pînă la această oră nu se știe cu certitudine dacă Liga va fi compusă din 14 sau 13 echipe. Vara nu a fost una ușoară nici pentru CSM Unirea Slobozia. Din fericire, s-au găsit soluții pentru ca echipa noastră să-și continue activitatea. La începutul verii Unirea s-a despărțit de antrenoarea Victorina Bora, dar și de jucătoarele Georgiana Martin (CSM Roman), Cristina Strahan, Andreea Mărginean (ambele HM Buzău), Lorena Ostase (CSM Slatina... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 16:35 (3858 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă-«fantezie administrativă» sau dezbatere publică cu angajații Primăriei

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Luni, 5 septembrie 2016, la Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, administrația Mocioniu a organizat prima dezbatere publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Sloboziei. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte investiționale care urmează a fie realizate în perioada 2017-2030 și care presupun «dezvoltarea orașului într-un mod echilibrat». Valoarea acestor proiecte, în varianta optimistă, depășește 60 milioane de euro.

1 euro de fiecare slobozean
Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Slobozia este unul dintre documentele obligatorii care permit accesarea... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 15:05 (5408 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

În ultimii 26 de ani

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

O serie de date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă declinul în care se află piața muncii din Ialomița. În 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului s-a redus la jumătate. Dacă în 1990, Ialomița avea 83 mii de persoane angajate, în prezent doar 44 de mii de ialomițeni au un loc de muncă. Trendul descendent este susținut și de faptul că, în prezent, foarte puțini dintre angajatori mai au nevoie de forță de muncă.

Statistică îngrijorătoare Potrivit unui Raport al Direcției Județene de Statistică Ialomița, în anul 1990, în județ existau 83977 de... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 14:40 (4144 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Prichindeii Unirii au învins Steaua

Fotbal, «Hestia Junior’s Cup»

Prichindeii Unirii au învins Steaua

A doua parte a săptămînii precedente a adus la Călărași una dintre cele mai interesante competiții fotbalistice adresate copiilor. «Hestia Junior’s Cup» se adresează generațiilor 2005-2006 și 2007-2008. Unirea Slobozia s-a înscris la ambele categorii cu echipele pregătite de Ion Ionescu (2005) și Adrian Cristea (2007). Evoluțiile puștilor slobozeni au fost apreciate de publicul spectator, extrem de numeros. S-au născut patimi, s-au etalat execuții spectaculoase, dar cel mai important este faptul că toți copiii slobozeni au gustat din bucuria competiției. Și la acest nivel aceasta este adevărata victorie, una mai valoroasă decît orice trofeu. Generația 2007 a terminat pe locul 6, dar o parte dintre... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 13:25 (5772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ziua Internațională a Cîinelui de Slobozia

Știm. Știm ce veți spune! Sînt sute de lucruri care ar fi trebuit făcute înainte. Groapa lui Stoica, cartierul pentru tineri,  ordine în administrație... Și locuri de muncă, și investitori, și curățenie în oraș... Dar ne-am săturat să repetăm asta la nesfîrșit. Am obosit să atragem mereu atenția... Oricum e inutil, oricum nu contează cine le ia locul! Așa că am decis să facem o pauză. Și am fost martori oculari, alături de primarul Adrian Mocioniu, la... prima ediție a Zilei Internaționale a Cîinelui!

O sărbătoare obișnuită Nici să nu îndrăzniți să zîmbiți! Ziua Internațională... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 12:20 (6474 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată, liderul momentului

Debut interesant de campionat în Liga a IV-a ialomițeană. După 2 etape scurse de la start, Unirea Ion Roată redevine lider autoritar, după ce i-a spulberat pe cei de la Traian și Fierbinți, avînd un golaveraj de 14-2. Cu toate acestea, greul abia acum începe, iar bătălia va fi lungă și anevoioasă. Rapid Fetești, CS Amara și Recolta Gheorghe Lazăr sînt celelalte echipe care au acumulat punctaj maxim după primele două etape. Interesantă este povestea celor de la CS Amara, salvați de la retrogradare prin dispariția campioanei Andrias Andrășești. Totodată, «bomboana financiară» Robert Tereacă a ajuns la rîndu-i în stațiunea balneară. Cît despre Andrias Andrășești, putem puncta faptul inedit că este... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 11:10 (6537 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

edilul a fost trimis în instanță sub control judiciar

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, a fost trimis în judecată la Tribunalul Ialomița. Astfel, potrivit anchetatorilor, «s-a dispus trimiterea în judecată, sub control judiciar, a inculpatului Sava Constantin, primar al municipiului Urziceni, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea a două infracțiuni de instigare la abuz în serviciu dacă funcționarul a obținut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit». De asemenea, a fost trimisă în instanță, în stare de libertate, și Irimie Măria, «la data faptelor director executiv la Direcția Impozite și Taxe Locale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2016, 11:20 (11732 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Unul dintre proiectele de hotărîre aprobate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cel care a vizat «stabilirea criteriilor, procedurilor și atribuțiilor specifice ocupării funcției contractuale de administrator public».

Funcții cu dedicație
Anunțată încă din perioada campaniei electorale, ideea înființării funcției de administrator public la Slobozia are acum suport legal. Plenul Consiliului Local a votat joi, 25 august, cu majoritate de voturi, un proiect de hotărîre care stabilește «criteriile, procedurile și atribuțiile specifice ocupării funcției contractuale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 21:25 (18544 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

Celebru la Chicago

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

La sfîrșitul săptămînii precedente, orașul Urziceni și-a onorat unul dintre cetățeni acordîndu-i titlul de «Cetățean de Onoare» al municipiului. Marius Stan a absolvit în anul 1980 cursurile Liceului Teoretic, actualul Colegiu Național «Grigore Moisil», ca șef de promoție și din 2010 este Senior Scientist (Cercetător Principal) la Argonne National Laboratory (Laboratorul Național al Argonului) și Senior Fellow (Cercetător Emerit) la University of Chicago (Universitatea Chicago).

Un ialomițean cu care ne putem mîndri
Propunerea acordării titlului de «Cetățean de Onoare» lui Marius... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 20:10 (7803 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Administrația Mocioniu se află sub asediu

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 25 august 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe maraton, de peste 4 ore, în care a legiferat o serie de proiecte de hotărîre de maximă importanță pentru oraș și buna administrare a acestuia. Întîlnirea a fost una beligerantă, consilierii Puterii și cei ai Opoziției făcînd publice animozitățile interpartinice. Controlul PSD asupra Consiliului Local (11 voturi) a permis legiferarea majorității proiectelor de hotărîre supuse atenției plenului. Printre acestea s-au numărat și proiectul care viza angajarea unui administrator public, cel privind prelungirea contractului de finanțare a proiectului «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» sau cel prin care... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 19:30 (5743 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Scandalul decapitării instituțiilor de cultură din subordinea Consiliului Județean Ialomița continuă. Cristian Obrejan, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a refuzat semnarea noului contract de management. Doina Roșca, directorul Centrului Cultural «Ionel Perlea», a intrat în concediu. Mihaela Racovițeanu, directorul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» a acționat insituția în instanță. Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu sînt probleme generate de el...

Administrația Moraru a vrut sînge... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 15:50 (7605 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Proiect educativ inedit

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Cel mai mare Centru Educativ privat din Slobozia, Dexter Academy și-a implicat micii cursanți într-un proiect inedit. Prichindeii și-au rupt o săptămînă din vacanța mare pentru a-și petrece timpul liber luînd lecții de antreprenoriat. La finalul cursurilor, micuții au realizat desene pe care le-au vîndut trecătorilor din Slobozia în «Magazinul micilor antreprenori», deschis în centrul orașului.

Prichindeii afaceriști
Cursurile școlii de vară deschisă la Dexter Academy s-au încheiat cu o săptămînă dedicată antreprenoriatului. 15 dintre prichindeii care au trecut în vacanța mare... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 12:20 (5037 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31.10.2017 inclusiv, se depun cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină achiziționate și utilizate ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 18:45
(7649 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6031 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4635 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5784 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3795 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5170 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...