Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Daria Tudor a câștigat «Cupa CSS Ploiești»

Tenis de cîmp

Daria Tudor a cîștigat «Cupa CSS Ploiești»

Ziua de marți, 6 septembrie 2016, a fost una fastă, plină de ceasuri bune pentru micuța jucătoare de tenis de cîmp Daria Tudor. Sportiva din Slobozia a concurat la categoria de vîrstă sub 12 ani în cadrul competiției «Cupa CSS Ploiești», interesant turneu de tenis de cîmp ce a reunit mulți copii valoroși din zonă. Daria și-a onorat cu brio statutul de favorită și, în primul tur, a trecut de Alexia Tomescu cu 6-3, 6-2. Tot în două seturi, 6-2, 6-4, a trecut în turul următor de Emma Muller. În finală, adversară i-a fost localnica Daria Mălăescu. Ploieșteanca și-a însușit primul set, cu 6-3. Au urmat 2 seturi intense, ambele cîștigate de jucătoarea noastră, cu 7-6, respectiv 7-5... Și astfel, micuța... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 20:50 (5071 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Garnitura parlamentară a PSD se aliniază la start

Nimic nu se schimbă

Garnitura parlamentară a PSD se aliniază la start

La sfîrșitul lunii august Guvernul a stabilit printr-o Ordonanță de Urgență data de 11 decembrie ca dată a alegerilor parlamentare. De asemenea, același Guvern a completat prevederile Legii 208/2015, privind alegerea Senatului și a Camerei Deputatilor și Legea 288/2015, privind votul prin corespondență. Ce trebuie să știe ialomițenii e că s-a revenit la votul pe listă, alegătorii urmînd să decidă, de fapt, care va fi partidul pe care să-l voteze...

Moda parlamentară de toamnă
Toate calculele electorale pentru alegerile parlamentare pleacă de la «localele» din vară. Atunci PSD... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 19:20 (6443 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cimitir nou pentru Slobozia

Cimitir nou pentru Slobozia

Înființarea unui nou cimitir uman a fost unul dintre proiectele de hotărîre aprobate de către Consiliul Local Slobozia. Cimitirul are o suprafață de 7 hectare și va fi amplasat la granița dintre Slobozia și Cosîmbești.

Un cimitir așteptat de 4 ani Ideea înființării unui nou cimitir uman la Slobozia nu este nouă. Ea se află pe agenda autorităților locale de mai bine de 4 ani. Pînă acum însă, edilii aleși de către electorat au ezitat să adopte o decizie tranșantă. Ea se impune însă în condițiile în care în ultimul an locurile de veci din cimitirul de la Bora sînt repartizate «pe pile... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 14:20 (5449 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Cutremur în «paradisul» ajutoarelor sociale

Se întîmplă la Bărbulești

Cutremur în «paradisul» ajutoarelor sociale

O anchetă a Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița aduce din nou în atenție Primăria Bărbulești, comuna devenită «paradis» al ajutoarelor sociale. Zeci de beneficiari s-au trezit peste noapte fără sprijinul financiar acordat de Stat, după ce procurorii au stabilit că banii erau încasați ilegal. În prezent, magistrații au sistat de la plată peste 200 de dosare, aflate în verificări la sediul Parchetului Județean. Lunar, în baza Legii 416, romii din Bărbulești primeau 1 milion de lei sub formă de ajutoare sociale, deși mulți dintre ei trăiau în palate și conduceau mașini luxoase. Deranjați de sistarea fondurilor, romii își cer ajutoarele înapoi...

O lege întortocheată... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 10:55 (5501 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15437 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Ioan Martin, curtat intens

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Al doilea partid care vrea mai mult decît poate să ducă este ALDE Ialomița. Potrivit ultimelor informații scăpate din ciurul cu găuri cît pumnul al Organizației, președintele Aurelian Ionescu caută recruți proaspeți. Ultimul dintre aceștia este Ioan Martin, candidatul PNL la Primăria Slobozia în 2016...

Ionescu așteaptă festinul electoral
ALDE Ialomița a fost înaintea localelor doar o glumă. Una proastă, dacă ne întrebați pe noi. Electoratul suveran a spus însă altceva, iar acum șade cocoțat cam pe 8% din voturile electoratului. Și vrea să ajungă la 10-12%, profitînd de scăderea... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 15:20 (12790 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Primăria Slobozia face dreptate

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Funcționarii Primăriei Slobozia au reușit să demonstreze activitățile ilegale comise de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Serviciului Urbanism au descoperit faptul că, pe lîngă terenul pe care și-a ridicat casa, acesta și-a însușit fără drept doi metri dintr-o arteră de circulație a Cartierului Gării Noi, juristul Zamfir construindu-și aici un gard de beton. Reprezentanții administrației locale l-au somat să redea întreaga suprafață domeniului public, în caz contrar respectivul gard urmînd să fie demolat cu buldozerele!

Juristul Zamfir, prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 11:25 (6843 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Departamentul pentru Situații de Urgență, organism coordonat de Ministerul Sănătății împreună cu Ministerul Administrației și Internelor, pune pe tapet o serie de deficiențe descoperite la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Urziceni. În Raportul reprezentanților DSU se arată că la Urziceni cazurile de urgență sînt tratate cu iresponsabilitate. Dincolo de lipsa medicilor și a aparatelor necesare investigării pacienților, controlul specialiștilor din București ar fi scos la iveală și faptul că unele dintre medicamentele administrate bolnavilor erau expirate!

Deficiențe la Camera Primiri Urgențe Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 20:35 (5863 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Ultimul partid care a declanșat mișcarea browniană de recrutare de personal parlamentar este PNL Ialomița. Aflată la acest moment la butoniera deputatului Gheorghe Tinel, filiala pare să fi depășit animozitățile din ultimul an și visează să majoreze cu cel puțin 5% procentele asigurate de electorat la localele din vară. Gheorghe Tinel visează însă la mai mult și nu se sfiește să o declare: «Avem 8 candidați care și-au depus dosarele pentru alegerile parlamentare...».

Aflux de candidați la PNL
Oficial, lista de candidați a PNL Ialomița rămîne în continuare deschisă. Neoficial însă... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 19:10 (14199 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut perfect

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Petrolistul Boldești 3-0

Debut perfect

«Ia uite, joacă Villarreal cu Bercelona!» glumește unul dintre foarte puținii spectatori prezenți sîmbătă, 3 septembrie 2016, la meciul dintre Unirea Slobozia și Petrolistul Boldești. Aluzia a fost făcută la galbenul, respectiv roș-albastrul echipamentului celor două echipe care te puteau duce cu gîndul la trupele iberice. Jocul însă a contat pentru etapa de debut a campionatului Ligii a III-a, deci cale lungă pînă la Primera... Totuși, așa neaoș și lipsit de vedete, spectacolul fotbalistic a fost unul agreabil, mai cu seamă că ironia sorții a făcut ca Petrolistul Boldești să fie cea mai bine cotată echipă prahoveană a acestui sezon. «Canarii» lui Ion Ionescu au profitat de apatia oaspeților... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:50 (5169 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

«Groapa lui Stoica» merge mai departe

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

Prelungirea contractului de finanțare pentru proiectul «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» a fost un alt proiect de hotărîre care a suscitat polemici aprinse în cadrul Ședinței de Consiliu Local de joi, 25 august. Proiectul a fost aprobat la limită, fiind susținut exclusiv de către cei 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local.

Legalitate post-factum
Deși termenul de finalizare a contractului pentru investiția din Piața Revoluției a fost prelungit oficial pînă la 31.12.2018, această decizie nu a avut pînă joi, 25 august, girul legal al Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:05 (3976 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Problemele pe care le întîmpină Spitalul Județean de Urgență Slobozia par să nu se mai termine. Dincolo de situația financiară dezastruoasă în care se află, cea mai mare unitate medicală din Ialomița se confruntă cu deficiențe și în ceea ce privește echipamentele pe care le utilizează în tratarea bolnavilor. De mai bine de o lună și jumătate, aparatele Secției Radiologie au rămas fără acreditare de funcționare din partea Comisiei Naționale pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN). Iar din acest motiv Spitalul Slobozia nu mai beneficiază de fonduri din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru investigațiile radiologice. Unitatea a pierdut pînă în prezent peste 20 mii... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 17:20 (5054 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, începe jocul!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

În sfîrșit, începe jocul!

După 3 luni de pauză și multe convulsii estivale, în acest final de săptămînă ia startul o nouă ediție a Ligii Naționale de Handbal Feminin. Pentru iubitorii acestui sport este, fără îndoială, unul dintre cele mai derutante debuturi ale acestei competiții. Nici pînă la această oră nu se știe cu certitudine dacă Liga va fi compusă din 14 sau 13 echipe. Vara nu a fost una ușoară nici pentru CSM Unirea Slobozia. Din fericire, s-au găsit soluții pentru ca echipa noastră să-și continue activitatea. La începutul verii Unirea s-a despărțit de antrenoarea Victorina Bora, dar și de jucătoarele Georgiana Martin (CSM Roman), Cristina Strahan, Andreea Mărginean (ambele HM Buzău), Lorena Ostase (CSM Slatina... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 16:35 (3858 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă-«fantezie administrativă» sau dezbatere publică cu angajații Primăriei

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Luni, 5 septembrie 2016, la Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, administrația Mocioniu a organizat prima dezbatere publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Sloboziei. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte investiționale care urmează a fie realizate în perioada 2017-2030 și care presupun «dezvoltarea orașului într-un mod echilibrat». Valoarea acestor proiecte, în varianta optimistă, depășește 60 milioane de euro.

1 euro de fiecare slobozean
Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Slobozia este unul dintre documentele obligatorii care permit accesarea... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 15:05 (5408 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

În ultimii 26 de ani

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

O serie de date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă declinul în care se află piața muncii din Ialomița. În 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului s-a redus la jumătate. Dacă în 1990, Ialomița avea 83 mii de persoane angajate, în prezent doar 44 de mii de ialomițeni au un loc de muncă. Trendul descendent este susținut și de faptul că, în prezent, foarte puțini dintre angajatori mai au nevoie de forță de muncă.

Statistică îngrijorătoare Potrivit unui Raport al Direcției Județene de Statistică Ialomița, în anul 1990, în județ existau 83977 de... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 14:40 (4145 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Prichindeii Unirii au învins Steaua

Fotbal, «Hestia Junior’s Cup»

Prichindeii Unirii au învins Steaua

A doua parte a săptămînii precedente a adus la Călărași una dintre cele mai interesante competiții fotbalistice adresate copiilor. «Hestia Junior’s Cup» se adresează generațiilor 2005-2006 și 2007-2008. Unirea Slobozia s-a înscris la ambele categorii cu echipele pregătite de Ion Ionescu (2005) și Adrian Cristea (2007). Evoluțiile puștilor slobozeni au fost apreciate de publicul spectator, extrem de numeros. S-au născut patimi, s-au etalat execuții spectaculoase, dar cel mai important este faptul că toți copiii slobozeni au gustat din bucuria competiției. Și la acest nivel aceasta este adevărata victorie, una mai valoroasă decît orice trofeu. Generația 2007 a terminat pe locul 6, dar o parte dintre... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 13:25 (5773 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Ziua Internațională a Cîinelui de Slobozia

Știm. Știm ce veți spune! Sînt sute de lucruri care ar fi trebuit făcute înainte. Groapa lui Stoica, cartierul pentru tineri,  ordine în administrație... Și locuri de muncă, și investitori, și curățenie în oraș... Dar ne-am săturat să repetăm asta la nesfîrșit. Am obosit să atragem mereu atenția... Oricum e inutil, oricum nu contează cine le ia locul! Așa că am decis să facem o pauză. Și am fost martori oculari, alături de primarul Adrian Mocioniu, la... prima ediție a Zilei Internaționale a Cîinelui!

O sărbătoare obișnuită Nici să nu îndrăzniți să zîmbiți! Ziua Internațională... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 12:20 (6491 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată, liderul momentului

Debut interesant de campionat în Liga a IV-a ialomițeană. După 2 etape scurse de la start, Unirea Ion Roată redevine lider autoritar, după ce i-a spulberat pe cei de la Traian și Fierbinți, avînd un golaveraj de 14-2. Cu toate acestea, greul abia acum începe, iar bătălia va fi lungă și anevoioasă. Rapid Fetești, CS Amara și Recolta Gheorghe Lazăr sînt celelalte echipe care au acumulat punctaj maxim după primele două etape. Interesantă este povestea celor de la CS Amara, salvați de la retrogradare prin dispariția campioanei Andrias Andrășești. Totodată, «bomboana financiară» Robert Tereacă a ajuns la rîndu-i în stațiunea balneară. Cît despre Andrias Andrășești, putem puncta faptul inedit că este... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 11:10 (6537 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

edilul a fost trimis în instanță sub control judiciar

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, a fost trimis în judecată la Tribunalul Ialomița. Astfel, potrivit anchetatorilor, «s-a dispus trimiterea în judecată, sub control judiciar, a inculpatului Sava Constantin, primar al municipiului Urziceni, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea a două infracțiuni de instigare la abuz în serviciu dacă funcționarul a obținut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit». De asemenea, a fost trimisă în instanță, în stare de libertate, și Irimie Măria, «la data faptelor director executiv la Direcția Impozite și Taxe Locale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2016, 11:20 (11734 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Unul dintre proiectele de hotărîre aprobate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cel care a vizat «stabilirea criteriilor, procedurilor și atribuțiilor specifice ocupării funcției contractuale de administrator public».

Funcții cu dedicație
Anunțată încă din perioada campaniei electorale, ideea înființării funcției de administrator public la Slobozia are acum suport legal. Plenul Consiliului Local a votat joi, 25 august, cu majoritate de voturi, un proiect de hotărîre care stabilește «criteriile, procedurile și atribuțiile specifice ocupării funcției contractuale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 21:25 (18546 vizualizări - 26 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5062 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4510 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7089 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5687 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...