Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fiscul ialomițean și-a turat motoarele

Fiscul ialomițean și-a turat motoarele

Inspectorii fiscali din Ialomița au reușit să realizeze aproape integral planul de acțiune în privința recuperării debitelor către bugetul consolidat al statului pentru anul în curs. Potrivit datelor furnizate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, funcționarii cu atribuții de control din cadrul instituției au stabilit venituri suplimentare în valoare de 10,3 milioane de lei, sume care urmează să ajungă în vistieria Statului.

Activitate fiscală în cifre Informațiile publice furnizate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice arată faptul că funcționarii instituției... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2016, 13:25 (5997 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Daria Tudor a câștigat «Cupa CSS Ploiești»

Tenis de cîmp

Daria Tudor a cîștigat «Cupa CSS Ploiești»

Ziua de marți, 6 septembrie 2016, a fost una fastă, plină de ceasuri bune pentru micuța jucătoare de tenis de cîmp Daria Tudor. Sportiva din Slobozia a concurat la categoria de vîrstă sub 12 ani în cadrul competiției «Cupa CSS Ploiești», interesant turneu de tenis de cîmp ce a reunit mulți copii valoroși din zonă. Daria și-a onorat cu brio statutul de favorită și, în primul tur, a trecut de Alexia Tomescu cu 6-3, 6-2. Tot în două seturi, 6-2, 6-4, a trecut în turul următor de Emma Muller. În finală, adversară i-a fost localnica Daria Mălăescu. Ploieșteanca și-a însușit primul set, cu 6-3. Au urmat 2 seturi intense, ambele cîștigate de jucătoarea noastră, cu 7-6, respectiv 7-5... Și astfel, micuța... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 20:50 (5072 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Garnitura parlamentară a PSD se aliniază la start

Nimic nu se schimbă

Garnitura parlamentară a PSD se aliniază la start

La sfîrșitul lunii august Guvernul a stabilit printr-o Ordonanță de Urgență data de 11 decembrie ca dată a alegerilor parlamentare. De asemenea, același Guvern a completat prevederile Legii 208/2015, privind alegerea Senatului și a Camerei Deputatilor și Legea 288/2015, privind votul prin corespondență. Ce trebuie să știe ialomițenii e că s-a revenit la votul pe listă, alegătorii urmînd să decidă, de fapt, care va fi partidul pe care să-l voteze...

Moda parlamentară de toamnă
Toate calculele electorale pentru alegerile parlamentare pleacă de la «localele» din vară. Atunci PSD... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 19:20 (6456 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Cimitir nou pentru Slobozia

Cimitir nou pentru Slobozia

Înființarea unui nou cimitir uman a fost unul dintre proiectele de hotărîre aprobate de către Consiliul Local Slobozia. Cimitirul are o suprafață de 7 hectare și va fi amplasat la granița dintre Slobozia și Cosîmbești.

Un cimitir așteptat de 4 ani Ideea înființării unui nou cimitir uman la Slobozia nu este nouă. Ea se află pe agenda autorităților locale de mai bine de 4 ani. Pînă acum însă, edilii aleși de către electorat au ezitat să adopte o decizie tranșantă. Ea se impune însă în condițiile în care în ultimul an locurile de veci din cimitirul de la Bora sînt repartizate «pe pile... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 14:20 (5449 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cutremur în «paradisul» ajutoarelor sociale

Se întîmplă la Bărbulești

Cutremur în «paradisul» ajutoarelor sociale

O anchetă a Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița aduce din nou în atenție Primăria Bărbulești, comuna devenită «paradis» al ajutoarelor sociale. Zeci de beneficiari s-au trezit peste noapte fără sprijinul financiar acordat de Stat, după ce procurorii au stabilit că banii erau încasați ilegal. În prezent, magistrații au sistat de la plată peste 200 de dosare, aflate în verificări la sediul Parchetului Județean. Lunar, în baza Legii 416, romii din Bărbulești primeau 1 milion de lei sub formă de ajutoare sociale, deși mulți dintre ei trăiau în palate și conduceau mașini luxoase. Deranjați de sistarea fondurilor, romii își cer ajutoarele înapoi...

O lege întortocheată... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 10:55 (5501 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15439 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Ioan Martin, curtat intens

ALDE Ialomița vrea 2 parlamentari

Al doilea partid care vrea mai mult decît poate să ducă este ALDE Ialomița. Potrivit ultimelor informații scăpate din ciurul cu găuri cît pumnul al Organizației, președintele Aurelian Ionescu caută recruți proaspeți. Ultimul dintre aceștia este Ioan Martin, candidatul PNL la Primăria Slobozia în 2016...

Ionescu așteaptă festinul electoral
ALDE Ialomița a fost înaintea localelor doar o glumă. Una proastă, dacă ne întrebați pe noi. Electoratul suveran a spus însă altceva, iar acum șade cocoțat cam pe 8% din voturile electoratului. Și vrea să ajungă la 10-12%, profitînd de scăderea... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 15:20 (12793 vizualizări - 18 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Primăria Slobozia face dreptate

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Funcționarii Primăriei Slobozia au reușit să demonstreze activitățile ilegale comise de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Serviciului Urbanism au descoperit faptul că, pe lîngă terenul pe care și-a ridicat casa, acesta și-a însușit fără drept doi metri dintr-o arteră de circulație a Cartierului Gării Noi, juristul Zamfir construindu-și aici un gard de beton. Reprezentanții administrației locale l-au somat să redea întreaga suprafață domeniului public, în caz contrar respectivul gard urmînd să fie demolat cu buldozerele!

Juristul Zamfir, prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 11:25 (6843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Departamentul pentru Situații de Urgență, organism coordonat de Ministerul Sănătății împreună cu Ministerul Administrației și Internelor, pune pe tapet o serie de deficiențe descoperite la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Urziceni. În Raportul reprezentanților DSU se arată că la Urziceni cazurile de urgență sînt tratate cu iresponsabilitate. Dincolo de lipsa medicilor și a aparatelor necesare investigării pacienților, controlul specialiștilor din București ar fi scos la iveală și faptul că unele dintre medicamentele administrate bolnavilor erau expirate!

Deficiențe la Camera Primiri Urgențe Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 20:35 (5863 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Ultimul partid care a declanșat mișcarea browniană de recrutare de personal parlamentar este PNL Ialomița. Aflată la acest moment la butoniera deputatului Gheorghe Tinel, filiala pare să fi depășit animozitățile din ultimul an și visează să majoreze cu cel puțin 5% procentele asigurate de electorat la localele din vară. Gheorghe Tinel visează însă la mai mult și nu se sfiește să o declare: «Avem 8 candidați care și-au depus dosarele pentru alegerile parlamentare...».

Aflux de candidați la PNL
Oficial, lista de candidați a PNL Ialomița rămîne în continuare deschisă. Neoficial însă... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 19:10 (14203 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut perfect

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Petrolistul Boldești 3-0

Debut perfect

«Ia uite, joacă Villarreal cu Bercelona!» glumește unul dintre foarte puținii spectatori prezenți sîmbătă, 3 septembrie 2016, la meciul dintre Unirea Slobozia și Petrolistul Boldești. Aluzia a fost făcută la galbenul, respectiv roș-albastrul echipamentului celor două echipe care te puteau duce cu gîndul la trupele iberice. Jocul însă a contat pentru etapa de debut a campionatului Ligii a III-a, deci cale lungă pînă la Primera... Totuși, așa neaoș și lipsit de vedete, spectacolul fotbalistic a fost unul agreabil, mai cu seamă că ironia sorții a făcut ca Petrolistul Boldești să fie cea mai bine cotată echipă prahoveană a acestui sezon. «Canarii» lui Ion Ionescu au profitat de apatia oaspeților... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:50 (5216 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

«Groapa lui Stoica» merge mai departe

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

Prelungirea contractului de finanțare pentru proiectul «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» a fost un alt proiect de hotărîre care a suscitat polemici aprinse în cadrul Ședinței de Consiliu Local de joi, 25 august. Proiectul a fost aprobat la limită, fiind susținut exclusiv de către cei 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local.

Legalitate post-factum
Deși termenul de finalizare a contractului pentru investiția din Piața Revoluției a fost prelungit oficial pînă la 31.12.2018, această decizie nu a avut pînă joi, 25 august, girul legal al Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:05 (3976 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Problemele pe care le întîmpină Spitalul Județean de Urgență Slobozia par să nu se mai termine. Dincolo de situația financiară dezastruoasă în care se află, cea mai mare unitate medicală din Ialomița se confruntă cu deficiențe și în ceea ce privește echipamentele pe care le utilizează în tratarea bolnavilor. De mai bine de o lună și jumătate, aparatele Secției Radiologie au rămas fără acreditare de funcționare din partea Comisiei Naționale pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN). Iar din acest motiv Spitalul Slobozia nu mai beneficiază de fonduri din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru investigațiile radiologice. Unitatea a pierdut pînă în prezent peste 20 mii... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 17:20 (5054 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, începe jocul!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

În sfîrșit, începe jocul!

După 3 luni de pauză și multe convulsii estivale, în acest final de săptămînă ia startul o nouă ediție a Ligii Naționale de Handbal Feminin. Pentru iubitorii acestui sport este, fără îndoială, unul dintre cele mai derutante debuturi ale acestei competiții. Nici pînă la această oră nu se știe cu certitudine dacă Liga va fi compusă din 14 sau 13 echipe. Vara nu a fost una ușoară nici pentru CSM Unirea Slobozia. Din fericire, s-au găsit soluții pentru ca echipa noastră să-și continue activitatea. La începutul verii Unirea s-a despărțit de antrenoarea Victorina Bora, dar și de jucătoarele Georgiana Martin (CSM Roman), Cristina Strahan, Andreea Mărginean (ambele HM Buzău), Lorena Ostase (CSM Slatina... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 16:35 (3858 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă-«fantezie administrativă» sau dezbatere publică cu angajații Primăriei

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Luni, 5 septembrie 2016, la Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, administrația Mocioniu a organizat prima dezbatere publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Sloboziei. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte investiționale care urmează a fie realizate în perioada 2017-2030 și care presupun «dezvoltarea orașului într-un mod echilibrat». Valoarea acestor proiecte, în varianta optimistă, depășește 60 milioane de euro.

1 euro de fiecare slobozean
Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Slobozia este unul dintre documentele obligatorii care permit accesarea... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 15:05 (5408 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

În ultimii 26 de ani

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

O serie de date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă declinul în care se află piața muncii din Ialomița. În 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului s-a redus la jumătate. Dacă în 1990, Ialomița avea 83 mii de persoane angajate, în prezent doar 44 de mii de ialomițeni au un loc de muncă. Trendul descendent este susținut și de faptul că, în prezent, foarte puțini dintre angajatori mai au nevoie de forță de muncă.

Statistică îngrijorătoare Potrivit unui Raport al Direcției Județene de Statistică Ialomița, în anul 1990, în județ existau 83977 de... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 14:40 (4145 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Prichindeii Unirii au învins Steaua

Fotbal, «Hestia Junior’s Cup»

Prichindeii Unirii au învins Steaua

A doua parte a săptămînii precedente a adus la Călărași una dintre cele mai interesante competiții fotbalistice adresate copiilor. «Hestia Junior’s Cup» se adresează generațiilor 2005-2006 și 2007-2008. Unirea Slobozia s-a înscris la ambele categorii cu echipele pregătite de Ion Ionescu (2005) și Adrian Cristea (2007). Evoluțiile puștilor slobozeni au fost apreciate de publicul spectator, extrem de numeros. S-au născut patimi, s-au etalat execuții spectaculoase, dar cel mai important este faptul că toți copiii slobozeni au gustat din bucuria competiției. Și la acest nivel aceasta este adevărata victorie, una mai valoroasă decît orice trofeu. Generația 2007 a terminat pe locul 6, dar o parte dintre... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 13:25 (5773 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Ziua Internațională a Cîinelui de Slobozia

Știm. Știm ce veți spune! Sînt sute de lucruri care ar fi trebuit făcute înainte. Groapa lui Stoica, cartierul pentru tineri,  ordine în administrație... Și locuri de muncă, și investitori, și curățenie în oraș... Dar ne-am săturat să repetăm asta la nesfîrșit. Am obosit să atragem mereu atenția... Oricum e inutil, oricum nu contează cine le ia locul! Așa că am decis să facem o pauză. Și am fost martori oculari, alături de primarul Adrian Mocioniu, la... prima ediție a Zilei Internaționale a Cîinelui!

O sărbătoare obișnuită Nici să nu îndrăzniți să zîmbiți! Ziua Internațională... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 12:20 (6502 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată, liderul momentului

Debut interesant de campionat în Liga a IV-a ialomițeană. După 2 etape scurse de la start, Unirea Ion Roată redevine lider autoritar, după ce i-a spulberat pe cei de la Traian și Fierbinți, avînd un golaveraj de 14-2. Cu toate acestea, greul abia acum începe, iar bătălia va fi lungă și anevoioasă. Rapid Fetești, CS Amara și Recolta Gheorghe Lazăr sînt celelalte echipe care au acumulat punctaj maxim după primele două etape. Interesantă este povestea celor de la CS Amara, salvați de la retrogradare prin dispariția campioanei Andrias Andrășești. Totodată, «bomboana financiară» Robert Tereacă a ajuns la rîndu-i în stațiunea balneară. Cît despre Andrias Andrășești, putem puncta faptul inedit că este... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 11:10 (6537 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

edilul a fost trimis în instanță sub control judiciar

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, a fost trimis în judecată la Tribunalul Ialomița. Astfel, potrivit anchetatorilor, «s-a dispus trimiterea în judecată, sub control judiciar, a inculpatului Sava Constantin, primar al municipiului Urziceni, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea a două infracțiuni de instigare la abuz în serviciu dacă funcționarul a obținut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit». De asemenea, a fost trimisă în instanță, în stare de libertate, și Irimie Măria, «la data faptelor director executiv la Direcția Impozite și Taxe Locale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2016, 11:20 (11735 vizualizări - 8 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10563 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8242 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Grivița: Tînăr de 36 ani, găsit spînzurat în podul casei

Luni, 11 iunie a.c., în jurul orei 12,55, un bărbat de 36 ani, din localitatea Grivița, a fost găsit spînzurat în podul casei în care locuia. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:31
(10589 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a datoriilor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu data de 7 iunie 2012, potrivit OUG nr. 24/2012 a fost modificată ordinea de stingere a datoriilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:27
(10378 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 52 ani, domiciliați în municipiile Slobozia și Urziceni, au fost depistați beți la volan. Întrucît emanau halenă alcoolică, au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind de 0,68 mg ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:25
(9465 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat din curtea unei bătrîne

În cadrul activităților de cercetare și investigare desfășurate de polițiștii ialomițeni cu privire la furtul mai multor obiecte metalice din curtea unei bătrîne, au fost identificați suspecții, în persoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:22
(8189 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Ciochina: A adormit la volan și a intrat cu mașina într-o casă

Vineri, 8 iunie a.c., în jurul orei 14,30, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:19
(7082 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Poliția Rutieră Ialomița: 16 permise reținute, amenzi de peste 60000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:18
(6972 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2012, 09:28
(11728 vizualizări - 3 comentarii)


Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11096 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10309 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15669 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: Fetiță de 3 ani, lovită de o mașină

Duminică, 3 iunie a.c., la Slobozia s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 30 ani, din municipiu, se deplasa la volanul unui autoturism, ajuns pe bulevardul Unirii a accidentat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:28
(8957 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Fetiță de 7 ani, accidentată

O minoră de 7 ani din Iazu a fost rănită într-un accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Scînteia, cînd un bărbat de 35 ani, conducător al unui autoturism a încercat să efectueze manevra ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:26
(11029 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Adolescent cercetat penal pentru conducere fără permis

Sîmbătă, 2 iunie a.c., la Bărcănești, un adolescent de 17 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși nu avea permis de conducere. Pentru teribilismul său, adolescentul este actual ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:24
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Șofer băut, la volan

Un bucureștean de 44 ani, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, pentru un control de rutină, sîmbătă, 2 iunie a.c., la Munteni Buzău. Întrucît bărbatul mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:23
(12053 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Tractoriști cercetați penal

La finele săptămînii precedente, vineri, 1 iunie a.c., la Mărculești polițiștii au oprit în trafic un tractor, condus de un localnic de 66 ani. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:21
(10691 vizualizări - 1 comentariu)


Ograda: Femeia de 87 ani dispărută, găsită decedată

Duminică, 4 iunie a.c., poliția a fost sesizată de un bărbat de 54 ani din Ograda despre faptul că a observat pe rîul Ialomița trupul unei persoane care plutește. După scoaterea din apele rîului a cadavrului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:18
(11443 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ograda înecată


Ialomița: Peste 560 de amenzi de Rusalii

Peste 300 de polițiști ialomițeni au acționat în perioada 1-4 iunie a.c. pentru asigurarea liniștii și ordinii publice în locurile de pelerinaj și zonele de agrement din județ, acțiunea fiind prilejuită ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:17
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pescuitul ilegal, în atenția polițiștilor

Trei bărbați de 23, 42 și 60 de ani au fost prinși în flarant de polițiști în timp ce pescuiau ilegal. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Fetești, cei trei bărbați pescuind în zona Parcului Trandafirilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 19:36
(11944 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Au dispărut luați de ape

Este cazul unui minor de 14 ani din Bărbulești și al unei bătrîne de 87 ani din Slobozia, care au murit înecați. În cazul femeii, este vorba despre sinucidere...
În cazul bătrînei de 87 de ani, misterul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 16:53
(12483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița înecat


DGFP Ialomița: Reducerea penalităților de întîrziere pentru cei cu datorii la bugetul de stat

Potrivit finanțiștilor, 30 iunie 2012 este ultima zi pînă la care cei care au datorii restante la 31 august 2011 la bugetul de stat mai pot beneficia de reducerea cu jumătate a penalităților de întîrziere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:47
(13627 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De Rusalii, peste 300 de polițiști în stradă

În perioada 1-4 iunie a.c., peste 300 de polițiști din structurile de ordine publică, poliție rutieră, investigații criminale, investigarea fraudelor, arme explozivi și substanțe periculoase și intervenție ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:41
(5908 vizualizări - 3 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Hoț prins după ce a furat din curțile unor bătrîne

Efectivele Secției Rurale Țăndărei au fost sesizate de către o femeie, de 83 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că în perioada martie-mai 2012, persoane necunoscute i-au sustras dintr ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:35
(11173 vizualizări - 4 comentarii)


Grivița: A fost prins hoțul care a spart biserica!

Un tînăr, de 26 ani, din comuna Grivița este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspectul a pătruns în noaptea de 30/31 mai a.c. în incinta unei biserici ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:32
(9947 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână de 87 ani, dispărută

Slobozia: Bătrînă de 87 ani, dispărută

Polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că Nedelcu Rada, de 87 ani, a plecat de la domiciliul din Slobozia și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmentele persoanei dispărute ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:29
(12351 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: Încerca să vîndă un cazan de țuică după ce îl furase

Agenți din cadrul Postului de Poliție Rădulești, aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei, au observat un localnic care încerca să ofere spre vînzare unor persoane un cazan folosit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:27
(8152 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor încarcerat pentru evaziune fiscală

Un bărbat din municipiul Fetești, pe numele căruia instanța a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost introdus în Penitenciarul Slobozia, în vederea încarcerării.  Bărbatul, urmărit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:24
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

O patrulă mixtă polițist-jandarm a oprit pentru control în trafic, pe DN3B, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Polițiștii au identificat și pasagerii din autoturism în persoanele a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:21
(8151 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...