Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Rețeaua județeană VIP»

Bani europeni pentru integrare socială

«Rețeaua județeană VIP»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița (DGASPC) a obținut permisiunea de a extinde perioada de implementare a proiectului «Rețeaua Județeană VIP Voluntariat-Inițiative-Profesionalism pentru integrarea școlară și socială a copiilor vulnerabili» finanțat prin granturile SEE 2009-2014. Prelungirea perioadei de implementare a proiectului este justificată de riscul de abandon școlar pentru cele 35 de comunități locale implicate în proiect.

O inițiativă lăudabilă
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 13:35 (8245 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Crăciun a plecat, Nica l-a urmat

Handbalul slobozean agonizează așa cum s-a întîmplat și cu fotbalul în urmă cu 2 ani... Dacă la fotbal a fost Curtea de Conturi, la handbal cutia Pandorei a fost deschisă de Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Hibelor găsite de această instituție nu li s-a găsit leac, chiar dacă prin tîrg se vorbea despre o colaborare cu handbalistele în sistem PFA, care ar fi putut rezolva problema contractelor. Cert este că marți, 19 iulie, 12 fețe zîmbitoare, plus a 13-a, Cristina Oancea, la fel de veselă, dar încă în convalescență după operația de apendicită, au luat la mărunțit pista stadionului «1 Mai». Monitorizate de preparatorul fizic Marius Milea, Petrescu, Ion, Horobeț, Predoi, Simion, Toma... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 12:45 (5877 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2100 de locuri la liceele din Ialomița

2100 de locuri la liceele din Ialomița

După emoțiile Evaluării Naționale, absolvenții de gimnaziu care au susținut examenul află săptămîna aceasta la ce liceu au intrat, în urma admiterii computerizate. Instituțiile de învățămînt liceal din județ au avut disponibile pentru aceștia 2100 de locuri. Cea mai ofertată dintre acestea a rămas Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

2100 de locuri în liceele județului
După publicarea rezultatelor finale la Evaluarea Națională, absolvenții de gimnaziu din Ialomița au trecut prin focurile admiterii computerizate. Practic, în baza mediilor obținute la examenul național... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 11:20 (3546 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută șef de Protocol

Concursuri cu dedicație

Primăria Slobozia caută șef de Protocol

Numărul angajaților Primăriei Slobozia se ridică la aproximativ 700 de persoane. Dintre acestea, 150 de persoane fac parte din aparatul propriu al primarului, deservind exclusiv departamentele și direcțiile aflate în subordinea acestuia. Noul primar, Adrian Mocioniu, a organizat de la numirea sa în funcție nu mai puțin de 6 concursuri. Ultimul anunț postat confirmă faptul că instituția are nevoie urgentă de un «șef de Protocol»!

Angajați cîtă frunză și iarbă
Primăria Slobozia are, după Spitalul Județean, cel mai numeros personal. Astfel, în cadrul serviciului Public de Asistență... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 21:40 (25421 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația președintelui Moraru

Prima ședință a Consiliului Județean Ialomița în mandatul 2016-2020

Administrația președintelui Moraru

Vineri, 15 iulie 2016, plenul Consiliului Județean Ialomița s-a reunit în prima ședință ordinară a acestui mandat. În sală au fost prezenți 30 din cei 31 de consilieri aleși la 5 iunie 2016, iar proiectele de hotărîre supuse atenției au vizat probleme de interes general, dar și reglementări necesare bunei funcționări a administrației județene. Printre acestea se numără cel privind aprobarea documentației de atribuire a contractelor de achiziție publică de furnizare a produselor de panificație și produselor lactate în școli, precum și cel privind «aprobarea organigramei și statului de funcții ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Ședința a durat mai bine de 3 ore, pe fondul unor dispute... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 17:35 (7246 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu probleme financiare. Potrivit indicatorilor publicați pe site-ul Ministerului Sănătății și a raportărilor făcute de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, unitatea medicală dispune de fonduri doar pentru salariile celor peste 800 de angajați. Valoarea datoriilor acumulate a fost în luna mai 2016 de 1,2 milioane de lei. Deși este greu de recunoscut, situația este generată în principal de faptul că cel mai mare spital din Ialomița nu poate să deconteze serviciile medicale integral, din cauza lipsei specialiștilor...

Cum se pierd bani la spital... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 14:05 (6436 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Agricultura ecologică se practică doar pe hârtie

În Ialomița

Agricultura ecologică se practică doar pe hîrtie

Fermierii din Ialomița au transformat agricultura ecologică într-un mit. În realitate, puține dintre suprafețele pe care au fost înființate culturi bio corespund criteriilor impuse de Ministerul Agriculturii în domeniu. Problemele se întîlnesc în cazul culturilor întinse pe suprafețe mari, care depășesc 100 de hectare. În urma controalelor s-a constatat faptul că, în aceste cazuri, plantele erau supuse tratamentelor chimice. Recent, inspectorii din cadrul Direcției pentru Agricultură Ialomița au aplicat amenzi de 45 mii de lei pentru abateri de la legislație. Motivele pentru care fermierii continuă să practice agricultură ecologică în aceste condiții sînt generate de prețul ridicat cu care se... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 22:05 (13501 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Iusein Iuksel a rămas fără mandat

Nicăieri ca la Fierbinți

Iusein Iuksel a rămas fără mandat

Primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, a fost condamnat la 4 luni de închisoare cu suspendare. Pe cale de consecință, prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, a decis că mandatul acestuia «încetează de drept». Primarul Iusein Iuksel a refuzat să comenteze situația. Atribuțiile funcției de primar la Fierbinți au fost preluate de către viceprimarul Cîmpean Marius.

Condamnat și ales
Primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, a fost condamnat definitiv la 4 luni de închisoare cu suspendare, pe 3 iunie 2016, pentru «conflict de interese». La momentul respectiv, Curtea de Apel... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 21:35 (20881 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul Județean de Istorie, o instituție în derivă

Scandal în Cultura din Slobozia

Muzeul Județean de Istorie, o instituție în derivă

Proaspăt încheiatul scandal din Cultura ialomițeană legat de schimbările șefilor din fruntea instituțiilor de profil a făcut loc altuia, care vizează activitatea Muzeului Județean Ialomița. O angajată a instituției îl acuză public de incompetență pe Florin Vlad, reînvestit în funcția de director al Muzeului de către Consiliul Județean Ialomița pentru următorii 4 ani. Ca reacție la acuzațiile care i-au fost aduse, Florin Vlad a replicat:«Este doar opinia doamnei Corbu. Noi la muzeu ne facem treaba foarte bine»...

Procese cîștigate împotriva Muzeului Județean
Scandalul dintre arheologul... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 20:50 (24035 vizualizări - 69 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Caz uluitor la Slobozia. Un adolescent care a împlinit recent 14 ani și poate răspunde penal se află în baza de date a Poliției cu 70 de dosare. El este suspect în numeroase anchete privind spargerile din autoturisme, fapte comise pe raza orașului. Tînărul-problemă provine dintr-o familie dezorganizată și are deficiențe comportamentale.

În vizorul Poliției de 3 ani Cazul adolescentului teribilist se află în atenția organelor judiciare încă de cînd acesta avea vîrsta de 11 ani. Pînă anul acesta, polițiștii sau procurorii nu puteau să ia măsuri împotriva acestuia întrucît, din cauza vîrstei... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 20:25 (4837 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

După 3 ani de funcționare în semiclandestinitate, Urban SA intră în legalitate. Potrivit informațiilor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, furnizorul de apă al Sloboziei a obținut autorizația sanitară de funcționare în urmă cu o lună.

Oficial ne merge bine Urban SA a obținut, pe 15 iunie 2016, autorizația sanitară de funcționare nr. 412 «pentru sistemul de alimentare cu apă al municipiului Slobozia cu program de conformare». Potrivit programului de conformare aprobat, operatorul se angajează să adopte o serie de măsuri menite să garanteze faptul că apa slobozenilor va rămîne... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 19:35 (4531 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri pentru copiii Amarei

Campionatul Național de Lupte pe Plajă

3 titluri pentru copiii Amarei

Amara nu s-a bucurat în week-end-ul trecut doar de Festivalul Nămolului. Pe plaja «Zorilor» s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat copiilor. A fost din nou o competiție cu o participare numeroasă și cu un public tot mai larg și mai avizat. Încetul cu încetul, luptele devin sportul numărul 1 în orașul-stațiune balneară. Astfel, în jur de 380 de mici luptători de la 50 de cluburi și-au încordat mușchii pe nisipul amărean, sub privirile conducerii centrale a Federației Române de Lupte, prezentă la fața locului. CS Amara a participat, la categoria copiilor născuți în perioada 2003-2004, cu 6 sportivi și la final toți au reușit clasări pe podium. Astfel, în concursul masculin... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 19:10 (4846 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Inspectorii din cadrul Direcției de Sănătate Publică au demarat o serie de controale tematice ce vizează locurile special amenajate pentru îmbăiere în sezonul cald. Verificările au debutat la începutul acestei săptămîni și se vor desfășura periodic pînă la finele sezonului cald.

Controale la piscine
Potrivit datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, la nivelul județului Ialomița vor fi verificate un număr de 6 piscine și bazine, declarate ca locuri de îmbăiere pentru sezonul cald 2016. Trei dintre piscine se află în incinta stațiunii Amara, iar celelalte sînt deschise... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 18:25 (4418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În audiență la primarul Mocioniu

Premieră administrativă la Slobozia

În audiență la primarul Mocioniu

În fiecare joi, la orele 14,30, primarul Sloboziei are «program de audiențe». Joi, 7 iulie 2016, Adrian Mocioniu, noul primar al orașului, a onorat în premieră această obligație administrativă. Reporterii Independent au fost acolo pentru a consemna...

Mocioniu nu-i ca Stoica
Joi, imediat după orele 14,00, holul Primăriei era înțesat de contribuabili înșirați cuminți pentru audiențele noului primar. Audiențele încep «la și jumate», dar e bine să fii mai devreme. Tot «la și jumate» apare și Adrian Mocioniu. Are un aer marțial! Nu zîmbește ca Stoica, nu se bate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 18:10 (7915 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionel Gae are vilă la Slobozia

Alesul gospodar își face iarna car și vara... casă!

Ionel Gae are vilă la Slobozia

Ionel Gae este vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița. El a candidat pe listele ALDE pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. Și face naveta la Hîrșova, pentru că vila sa de pe Prelungirea Rahova din Slobozia nu e gata. Dar pînă la toamnă mai e puțin...

ALDE Gae, vicepreședinte navetist
Anonimul Ionel Gae, unul dintre cei mai șterși candidați care a alergat vreodată pentru fotoliul de primar al Sloboziei este vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. A ajuns acolo printr-un fericit concurs de împrejurări, fiind singura alternativă de înlocuire a deputatului... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:40 (10132 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

La Țăndărei

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

Scene de coșmar petrecute în sînul unei familii din Țăndărei. Deranjat de faptul că soția vrea să-l părăsească, un bărbat și-a înjunghiat nevasta cu o șurubelniță. Femeia a ajuns de urgență la spital, iar soțul agresor a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor. În ciuda acestei măsuri, violența domestică rămîne una dintre problemele greu de gestionat de către autorități.

Și-a vărsat supărarea pe soție
Deși legislația din România prevede o lege specială prin care este combătută violența în familie, derapajele de sistem sînt întîlnite la tot pasul. Iar Ialomița se înscrie... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:25 (3089 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia în pregătiri

Încălzire cu Abatorul

Vecinul de lîngă casă niciodată nu te lasă. Întrucît Unirea Ion Roată nu s-a reunit pentru confruntarea cu omonima din Slobozia, galben-albaștrii s-au confruntat la startul seriei amicalelor cu concitadina Abatorul. Fotbaliștii echipei de Liga a IV-a au răspuns, cu drag și poftă de a lua goluri, invitației uniriștilor, așa că a ieșit un spectacol pe placul publicului. Puștii lui Ion Ionescu s-au întrecut în goluri, fiind completați de noua achiziție, Adrian Răduca. Echipa din eșalonul al treilea a trecut de Abatorul cu un categoric 7-0. Marc Khalil a demonstrat cu o dublă că va rămîne și în sezonul următor un atacant pe care Unirea poate pune bază. Se anunță o concurență acerbă pe acest post.... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:20 (3052 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Femeie cu probleme psihice, sclavă sexuală

S-a întîmplat în Ialomița

Femeie cu probleme psihice, sclavă sexuală

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat recent cercetările într-un nou dosar de proxenetism. Inculpații sînt Marioara Rizan și Ionel Marin Nae, mamă și fiu. Cei doi au racolat și exploatat în scopuri sexuale o femeie cu probleme psihice. Victima era vîndută ca la piață de cei doi proxeneți și obligată să facă sex în ghetouri.

Filmul unei anchete Cercetările în dosarul care-i vizează pe cei doi inculpați sînt vechi de 6 ani. Cazul a intrat în atenția Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia (DII... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:50 (6029 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Debutăm acasă cu Roman

Handbal, CSM Unirea Slobozia și-a aflat programul pentru Liga Națională

Debutăm acasă cu Roman

Într-o perioadă în care o nouă rafală de controale avînd drept centru de greutate ITM-ul s-a abătut asupra Clubului, echipa de handbal Unirea Slobozia caută să-și pregătească în liniște un al treilea sezon de Ligă Națională, al cărui țintar a fost definitivat luni, 18 iulie. În primul eșalon al handbalului feminin românesc vor activa, și în sezonul 2016-2017, 14 echipe. Au dispărut retrogradatele Rapid și Alba Sebeș, precum și desființata HCM Baia Mare. Au apărut pe prima scenă, Danubius Galați, CSM Bistrița și HC Buzău. Campionatul va cuprinde 26 de etape, nici în această ediție neexistînd play-off și play-out. Cu Ion Crăciun și Marian Simion pe banca tehnică și cu Diana Petrecut, Ana Maria ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:25 (6929 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Concesiuni pînă în anul 2038 pentru terenurile private ale Ialomiței

Consiliul Județean Ialomița deține în proprietate privată peste 8700 de hectare de terenuri agricole productive și neproductive. De-a lungul ultimilor 10 ani, aceste terenuri au fost concesionate haotic, pe durate de timp care variază între 10 și 30 de ani, la prețuri modice. Potrivit unei situații făcute publice de autoritățile județene, la acest moment, circa 5000 de hectare de teren aflat în proprietatea privată a județului sînt concesionate la prețuri care variază între 130 și 1100 de lei anual.

Informații oficiale
Conform datelor oficiale, la nivelul județului Ialomița există... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:05 (6672 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți

Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:30
(1869 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii și polițiștii ialomițeni, la datorie de «Ziua Națională a României»

Manifestările organizate în județul Ialomița cu ocazia Zilei Naționale a României vor fi supravegheate de jandarmi. Astfel, efectivele de intervenție ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:25
(2408 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 61 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni privind abaterile de la regimul rutier, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale de 61 mii de lei. De asemenea, au fost reținute 10 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:20
(1936 vizualizări - 0 comentarii)


O bătrână de 73 de ani din Jilavele a dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni caută o bătrână de 73 de ani care a dispărut de la domiciliul din localitatea Jilavele. Rudele femeii spun că în data de 26 noiembrie 2019 aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:15
(5551 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiunile preventive în școli desfășurate de polițiștii ialomițeni au continuat și în această săptămână. Miercuri, 27 noiembrie 2019, oamenii legii au mers la Fetești, acolo unde au discutat cu elevii din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:10
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României, dispece­ratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:25
(5618 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: Înregistrarea în sistemul informatic a bolnavilor cronici

Înregistrarea în Platforma Informatică a Asigurărilor de Sănătate a bolnavilor cu afecțiuni incluse în Programele Naționale de Sănătate stabilite de Ministerul Sănătății se va face numai pe baza adeverinței ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:10
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 4 ani, mort după ce a fost intoxicat cu fum

Marți, 26 noiembrie a.c., în jurul orei 9,20, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Săveni-sat Frățilești. La fața ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:25
(3510 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A intrat cu camionul în lac

Un accident rutier s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orei 6,15, în localitatea Movilița, când un autotren a derapat de pe partea carosabilă și a intrat în Balta Movilița. Pentru salvarea victimei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:20
(2394 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Cinci persoane intoxicate cu fum de la o sobă

Cinci persoane au fost intoxicate cu fum în comuna Ciochina luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 07,30. Pentru salvarea victimelor, intoxicate cu fum produs de o sobă cu lemne folosită la încălzirea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: S-au răsturnat cu mașina

Accident rutier cu trei victime în localitatea Coșereni, pe DN2. Evenimentul s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,55, la intersecția cu localitatea Borănești, când o autoutilitară a părăsit ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:10
(1969 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare cu privire la prevenirea apariției unor noi focare de pestă porcină africană

Având în vedere dinamica evoluției pestei porcine africane și în contextul debutului sezonului rece, în care sacrificarea tradițională a suinelor din gospodării cunoaște o creștere semnificativă, DSVSA Ialomița informează toți crescătorii de porcine, din exploatațiile nonprofesionale, cu privire la necesitatea respectării următoarelor măsuri: ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:30
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română, alături de organizații din țara noastră și agenții de aplicare a legii din Bulgaria și Ungaria, este parte a campaniei regionale a OSCE de sensibilizare împotriva violenței bazate pe gen ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:25
(4057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 24 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Slobozia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:20
(2113 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grivița, reținut de polițiști după o urmărire ca în filme

Un bărbat de 32 de ani, din Grivița, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «ultraj» și cumul de infracțiuni la regimul circulației rutiere. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:15
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firme cu angajați străini

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2019, în perioada 14-18.11.2019 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:10
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank își extinde rețeaua și deschide, în Slobozia, cea de a 54-a unitate proprie, specializată în acordarea de soluții de creditare și ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

De două săptămâni, polițiștii din Slobozia caută un tânăr, de aproximativ 20 de ani, din localitate, care ar fi comis o tâlhărie. Victima tânărului este o asistentă medicală, angajată a Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 19:05
(2943 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Bătrân lovit de mașină pe trecerea de bietoni

Un bătrân de 82 de ani, din Slobozia, care traversa stada în mod regulamentar, a fost lovit de mașina condusă de un bărbat în vârstă de 52 de ani. Incidentul s-a petrecut la Slobozia, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:35
(2353 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accident la Movilița, trei victime

Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut în seara zilei de joi, 21 noiembrie 2019, în zona localității Movilița. Din cercetările polițiștilor a reieșit faptul că evenimentul rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:30
(1970 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru infracțiuni comise la regimul rutier

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia și Fetești, în vârstă de 30 și 31 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate. Aceștia au fost condamnați la închisoare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:25
(2963 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind implementarea proiectului «Venus-Împreună pentru o viață în siguranță!»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, implementează în calitate de partener local, începând din data de 04.03.2019, proiectul «VENUS-Împreună pentru o viață în siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 15:45
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl va susține pe Klaus Iohannis în Turul doi al alegerilor pentru președinția României. Am intrat în politică pentru ca momente din istoria României cum a fost 10 august să nu se mai repete ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 12:50
(1677 vizualizări - 0 comentarii)


Plan de incluziune socială a romilor, adoptat în cadrul Prefecturii Ialomița

Oficialii Prefecturii Ialomița au implementat un Plan privind incluziunea socială a etnicilor romi din județul Ialomița. Principalele obiective ale acestui Plan vizează îndrumarea persoanelor de etnie romă ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:25
(3604 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis de 1,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni

Ministerul Agriculturii a început încă de săptămâna trecută distribuția în teritoriu a sumelor acordate fermierilor sub forma ajutorului de minimis. Fondurile se alocă prin intermediul Agenției pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:20
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni de peste 800 mii de lei aplicate de Inspectorii ITM Ialomița

Oficialii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au remis publicității o situație a controalelor efectuate în perioada ianuarie-septembrie 2019. În această perioadă de timp au fost realizate peste ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:15
(2471 vizualizări - 0 comentarii)


Delictele silvice, în atenția polițiștilor ialomițeni

Hoții de lemne sunt tot mai pre­zenți în pădurile din Ialomița. O arată o situație a delictelor silvice constatate de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, de la începutul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:10
(2250 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii sunt obligați să anunțe locurile de muncă vacante și ocuparea acestora

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă reamintește tuturor angajatorilor (persoane fizice/juridice de drept public sau privat) că, potrivit Legii, au obligația de a comunica agențiilor județene ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2019, 19:15
(8934 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni aplicate taximetriștilor din Slobozia

Polițiștii din Slobozia au verificat marți, 19 noiembrie 2019, taximetriștii din municipiul reședință de județ. În urma acțiunii, oamenii legii au aplicat sancțiuni în valoare de 4900 de lei. Problemele ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2019, 19:10
(2628 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: «Voluntariatul ne face mai buni»

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au inițiat un proiect al cărui scop vizează formarea spiritului moral-creștin al tinerilor. Inițiativa se numește «Voluntariatul ne face mai buni», iar prima acțiune ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2019, 19:05
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...