Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Azilul privat din Dridu a rămas fără beneficiari

Azilul privat din Dridu a rămas fără beneficiari

Potrivit unei informări venită din partea Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, azilul Fundației «Punte între Generații», înființat la Dridu, a rămas fără beneficiari. Toate acestea din cauza faptului că unitatea nu a putut să se conformeze cu privire la măsurile de remediere impuse de autoritățile din Ialomița. Cei 21 de vîrstnici cazați aici au fost mutați în mai multe centre de pe raza Sectorului 3 din București sau preluați de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului, de pe raza aceluiași Sector al Capitalei.

Bătrînețe chinuită
... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 15:50 (7363 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Se încheagă echipa

Fotbal, Liga 3, Unirea Slobozia continuă amicalele

Se încheagă echipa

Unirea Slobozia a avut parte săptămîna trecută de 3 meciuri amicale. A fost un program încărcat prin care antrenorul Ion Ionescu a căutat soluții pentru următoarea formulă de joc. Două victorii și o înfrîngere reprezintă bilanțul celor 3 teste, unul deloc rău avînd în vedere nivelul a două dintre adversare. Ca aspecte pozitive, putem nota aportul ofensiv adus de cei doi jucători nou veniți în această vară, Dumitru și Răduca, dar și faptul că un prim 11 tinde să se cristalizeze.

Victorie cu Brăila, eșec cu Dunărea
Unirea a continuat seria meciurilor amicale, galben-albaștrii deplasîndu... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 14:25 (3575 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Conacul abandonat de la capătul lumii

Conacul abandonat de la capătul lumii

În Ialomița, zeci de monumente istorice se dărîmă în așteptarea lucrărilor de restaurare. Într-o situație similară se regăsește conacul pe care Alexandru Marghiloman l-a construit în satul Hagiești (comuna Sinești), la sfîrșitul secolului XIX. Aflat în proprietatea statului român, obiectivul a beneficiat vreme de 12 ani de 1 milion de lei pentru reabilitare. Șantierele au fost însă închise sistematic din cauza falșilor moștenitori ai marelui om politic, aceștia disputîndu-și conacul în instanță. Acum statul încearcă să facă rost de bani pentru a salva obiectivul. Însă toate demersurile au eșuat...

O bijuterie arhitectonică... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 14:10 (9076 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Rețeaua județeană VIP»

Bani europeni pentru integrare socială

«Rețeaua județeană VIP»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița (DGASPC) a obținut permisiunea de a extinde perioada de implementare a proiectului «Rețeaua Județeană VIP Voluntariat-Inițiative-Profesionalism pentru integrarea școlară și socială a copiilor vulnerabili» finanțat prin granturile SEE 2009-2014. Prelungirea perioadei de implementare a proiectului este justificată de riscul de abandon școlar pentru cele 35 de comunități locale implicate în proiect.

O inițiativă lăudabilă
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 13:35 (8245 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Crăciun a plecat, Nica l-a urmat

Handbalul slobozean agonizează așa cum s-a întîmplat și cu fotbalul în urmă cu 2 ani... Dacă la fotbal a fost Curtea de Conturi, la handbal cutia Pandorei a fost deschisă de Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Hibelor găsite de această instituție nu li s-a găsit leac, chiar dacă prin tîrg se vorbea despre o colaborare cu handbalistele în sistem PFA, care ar fi putut rezolva problema contractelor. Cert este că marți, 19 iulie, 12 fețe zîmbitoare, plus a 13-a, Cristina Oancea, la fel de veselă, dar încă în convalescență după operația de apendicită, au luat la mărunțit pista stadionului «1 Mai». Monitorizate de preparatorul fizic Marius Milea, Petrescu, Ion, Horobeț, Predoi, Simion, Toma... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 12:45 (5877 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2100 de locuri la liceele din Ialomița

2100 de locuri la liceele din Ialomița

După emoțiile Evaluării Naționale, absolvenții de gimnaziu care au susținut examenul află săptămîna aceasta la ce liceu au intrat, în urma admiterii computerizate. Instituțiile de învățămînt liceal din județ au avut disponibile pentru aceștia 2100 de locuri. Cea mai ofertată dintre acestea a rămas Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

2100 de locuri în liceele județului
După publicarea rezultatelor finale la Evaluarea Națională, absolvenții de gimnaziu din Ialomița au trecut prin focurile admiterii computerizate. Practic, în baza mediilor obținute la examenul național... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 11:20 (3546 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută șef de Protocol

Concursuri cu dedicație

Primăria Slobozia caută șef de Protocol

Numărul angajaților Primăriei Slobozia se ridică la aproximativ 700 de persoane. Dintre acestea, 150 de persoane fac parte din aparatul propriu al primarului, deservind exclusiv departamentele și direcțiile aflate în subordinea acestuia. Noul primar, Adrian Mocioniu, a organizat de la numirea sa în funcție nu mai puțin de 6 concursuri. Ultimul anunț postat confirmă faptul că instituția are nevoie urgentă de un «șef de Protocol»!

Angajați cîtă frunză și iarbă
Primăria Slobozia are, după Spitalul Județean, cel mai numeros personal. Astfel, în cadrul serviciului Public de Asistență... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 21:40 (25423 vizualizări - 56 comentarii)

EVENIMENT

Administrația președintelui Moraru

Prima ședință a Consiliului Județean Ialomița în mandatul 2016-2020

Administrația președintelui Moraru

Vineri, 15 iulie 2016, plenul Consiliului Județean Ialomița s-a reunit în prima ședință ordinară a acestui mandat. În sală au fost prezenți 30 din cei 31 de consilieri aleși la 5 iunie 2016, iar proiectele de hotărîre supuse atenției au vizat probleme de interes general, dar și reglementări necesare bunei funcționări a administrației județene. Printre acestea se numără cel privind aprobarea documentației de atribuire a contractelor de achiziție publică de furnizare a produselor de panificație și produselor lactate în școli, precum și cel privind «aprobarea organigramei și statului de funcții ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Ședința a durat mai bine de 3 ore, pe fondul unor dispute... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 17:35 (7246 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu probleme financiare. Potrivit indicatorilor publicați pe site-ul Ministerului Sănătății și a raportărilor făcute de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, unitatea medicală dispune de fonduri doar pentru salariile celor peste 800 de angajați. Valoarea datoriilor acumulate a fost în luna mai 2016 de 1,2 milioane de lei. Deși este greu de recunoscut, situația este generată în principal de faptul că cel mai mare spital din Ialomița nu poate să deconteze serviciile medicale integral, din cauza lipsei specialiștilor...

Cum se pierd bani la spital... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 14:05 (6437 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Agricultura ecologică se practică doar pe hârtie

În Ialomița

Agricultura ecologică se practică doar pe hîrtie

Fermierii din Ialomița au transformat agricultura ecologică într-un mit. În realitate, puține dintre suprafețele pe care au fost înființate culturi bio corespund criteriilor impuse de Ministerul Agriculturii în domeniu. Problemele se întîlnesc în cazul culturilor întinse pe suprafețe mari, care depășesc 100 de hectare. În urma controalelor s-a constatat faptul că, în aceste cazuri, plantele erau supuse tratamentelor chimice. Recent, inspectorii din cadrul Direcției pentru Agricultură Ialomița au aplicat amenzi de 45 mii de lei pentru abateri de la legislație. Motivele pentru care fermierii continuă să practice agricultură ecologică în aceste condiții sînt generate de prețul ridicat cu care se... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 22:05 (13501 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iusein Iuksel a rămas fără mandat

Nicăieri ca la Fierbinți

Iusein Iuksel a rămas fără mandat

Primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, a fost condamnat la 4 luni de închisoare cu suspendare. Pe cale de consecință, prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, a decis că mandatul acestuia «încetează de drept». Primarul Iusein Iuksel a refuzat să comenteze situația. Atribuțiile funcției de primar la Fierbinți au fost preluate de către viceprimarul Cîmpean Marius.

Condamnat și ales
Primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, a fost condamnat definitiv la 4 luni de închisoare cu suspendare, pe 3 iunie 2016, pentru «conflict de interese». La momentul respectiv, Curtea de Apel... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 21:35 (20896 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul Județean de Istorie, o instituție în derivă

Scandal în Cultura din Slobozia

Muzeul Județean de Istorie, o instituție în derivă

Proaspăt încheiatul scandal din Cultura ialomițeană legat de schimbările șefilor din fruntea instituțiilor de profil a făcut loc altuia, care vizează activitatea Muzeului Județean Ialomița. O angajată a instituției îl acuză public de incompetență pe Florin Vlad, reînvestit în funcția de director al Muzeului de către Consiliul Județean Ialomița pentru următorii 4 ani. Ca reacție la acuzațiile care i-au fost aduse, Florin Vlad a replicat:«Este doar opinia doamnei Corbu. Noi la muzeu ne facem treaba foarte bine»...

Procese cîștigate împotriva Muzeului Județean
Scandalul dintre arheologul... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 20:50 (24038 vizualizări - 69 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Caz uluitor la Slobozia. Un adolescent care a împlinit recent 14 ani și poate răspunde penal se află în baza de date a Poliției cu 70 de dosare. El este suspect în numeroase anchete privind spargerile din autoturisme, fapte comise pe raza orașului. Tînărul-problemă provine dintr-o familie dezorganizată și are deficiențe comportamentale.

În vizorul Poliției de 3 ani Cazul adolescentului teribilist se află în atenția organelor judiciare încă de cînd acesta avea vîrsta de 11 ani. Pînă anul acesta, polițiștii sau procurorii nu puteau să ia măsuri împotriva acestuia întrucît, din cauza vîrstei... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 20:25 (4838 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

După 3 ani de funcționare în semiclandestinitate, Urban SA intră în legalitate. Potrivit informațiilor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, furnizorul de apă al Sloboziei a obținut autorizația sanitară de funcționare în urmă cu o lună.

Oficial ne merge bine Urban SA a obținut, pe 15 iunie 2016, autorizația sanitară de funcționare nr. 412 «pentru sistemul de alimentare cu apă al municipiului Slobozia cu program de conformare». Potrivit programului de conformare aprobat, operatorul se angajează să adopte o serie de măsuri menite să garanteze faptul că apa slobozenilor va rămîne... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 19:35 (4531 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri pentru copiii Amarei

Campionatul Național de Lupte pe Plajă

3 titluri pentru copiii Amarei

Amara nu s-a bucurat în week-end-ul trecut doar de Festivalul Nămolului. Pe plaja «Zorilor» s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat copiilor. A fost din nou o competiție cu o participare numeroasă și cu un public tot mai larg și mai avizat. Încetul cu încetul, luptele devin sportul numărul 1 în orașul-stațiune balneară. Astfel, în jur de 380 de mici luptători de la 50 de cluburi și-au încordat mușchii pe nisipul amărean, sub privirile conducerii centrale a Federației Române de Lupte, prezentă la fața locului. CS Amara a participat, la categoria copiilor născuți în perioada 2003-2004, cu 6 sportivi și la final toți au reușit clasări pe podium. Astfel, în concursul masculin... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 19:10 (4846 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Inspectorii din cadrul Direcției de Sănătate Publică au demarat o serie de controale tematice ce vizează locurile special amenajate pentru îmbăiere în sezonul cald. Verificările au debutat la începutul acestei săptămîni și se vor desfășura periodic pînă la finele sezonului cald.

Controale la piscine
Potrivit datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, la nivelul județului Ialomița vor fi verificate un număr de 6 piscine și bazine, declarate ca locuri de îmbăiere pentru sezonul cald 2016. Trei dintre piscine se află în incinta stațiunii Amara, iar celelalte sînt deschise... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 18:25 (4418 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

În audiență la primarul Mocioniu

Premieră administrativă la Slobozia

În audiență la primarul Mocioniu

În fiecare joi, la orele 14,30, primarul Sloboziei are «program de audiențe». Joi, 7 iulie 2016, Adrian Mocioniu, noul primar al orașului, a onorat în premieră această obligație administrativă. Reporterii Independent au fost acolo pentru a consemna...

Mocioniu nu-i ca Stoica
Joi, imediat după orele 14,00, holul Primăriei era înțesat de contribuabili înșirați cuminți pentru audiențele noului primar. Audiențele încep «la și jumate», dar e bine să fii mai devreme. Tot «la și jumate» apare și Adrian Mocioniu. Are un aer marțial! Nu zîmbește ca Stoica, nu se bate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 18:10 (7916 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionel Gae are vilă la Slobozia

Alesul gospodar își face iarna car și vara... casă!

Ionel Gae are vilă la Slobozia

Ionel Gae este vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița. El a candidat pe listele ALDE pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. Și face naveta la Hîrșova, pentru că vila sa de pe Prelungirea Rahova din Slobozia nu e gata. Dar pînă la toamnă mai e puțin...

ALDE Gae, vicepreședinte navetist
Anonimul Ionel Gae, unul dintre cei mai șterși candidați care a alergat vreodată pentru fotoliul de primar al Sloboziei este vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. A ajuns acolo printr-un fericit concurs de împrejurări, fiind singura alternativă de înlocuire a deputatului... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:40 (10132 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

La Țăndărei

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

Scene de coșmar petrecute în sînul unei familii din Țăndărei. Deranjat de faptul că soția vrea să-l părăsească, un bărbat și-a înjunghiat nevasta cu o șurubelniță. Femeia a ajuns de urgență la spital, iar soțul agresor a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor. În ciuda acestei măsuri, violența domestică rămîne una dintre problemele greu de gestionat de către autorități.

Și-a vărsat supărarea pe soție
Deși legislația din România prevede o lege specială prin care este combătută violența în familie, derapajele de sistem sînt întîlnite la tot pasul. Iar Ialomița se înscrie... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:25 (3089 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia în pregătiri

Încălzire cu Abatorul

Vecinul de lîngă casă niciodată nu te lasă. Întrucît Unirea Ion Roată nu s-a reunit pentru confruntarea cu omonima din Slobozia, galben-albaștrii s-au confruntat la startul seriei amicalelor cu concitadina Abatorul. Fotbaliștii echipei de Liga a IV-a au răspuns, cu drag și poftă de a lua goluri, invitației uniriștilor, așa că a ieșit un spectacol pe placul publicului. Puștii lui Ion Ionescu s-au întrecut în goluri, fiind completați de noua achiziție, Adrian Răduca. Echipa din eșalonul al treilea a trecut de Abatorul cu un categoric 7-0. Marc Khalil a demonstrat cu o dublă că va rămîne și în sezonul următor un atacant pe care Unirea poate pune bază. Se anunță o concurență acerbă pe acest post.... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:20 (3052 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Luni, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29737, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 30 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 15:20
(2386 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni Buzău, Bucu, Malu Roșu și Slobozia

Incendii la Munteni Buzău, Bucu, Malu Roșu și Slobozia

Pompieri din Slobozia și Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință și anexele acesteia în comuna Munteni Buzău. Din cauza suprafeței mari afectate de incendiu a fost necesară ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 13:05
(4676 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru realizarea lucrărilor de racordare a unui rezervor colector la sistemul de alimentare cu apă de la nivelul Stației de Pompare Țăndărei, județul Ialomița, echipele RAJA Constanța sunt nevoite să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2022, 17:25
(4031 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29735, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 29 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2022, 15:35
(1964 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Sâmbătă, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29735, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 28 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2022, 16:55
(2101 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29734, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de joi, 27 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2022, 16:20
(1988 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna noiembrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publicde Ialomița informează contribuabilii că începând de marți, 1 noiembrie 2022, pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și 2 ani și dobânzi ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2022, 16:30
(9472 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 31 octombrie 2022, termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea regimului special pentru vânzarea la distanță ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2022, 14:15
(8536 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Joi, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29731, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de miercuri, 26 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2022, 16:15
(2789 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Coșereni

Accident rutier la Coșereni

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD au intervenit la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2022, 15:10
(11765 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural a lunii octombrie 2022

Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural a lunii octombrie 2022

Joi, 27 octombrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural, în care s-au discutat aspecte din activitatea Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2022, 15:00
(20214 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Citirea consumurilor de apă la gospodării se va face trimestrial

Din luna octombrie 2022, angajații societății RAJA Constanța vor efectua citirea indexului de pe apometrele de branșament la gospodării o dată la trei luni. Ca și la ceilalți furnizori de utilități, facturarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2022, 14:40
(10587 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni au participat la cursuri de prim ajutor

Jandarmii ialomițeni au participat la cursuri de prim ajutor

Jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au participat la activitățile de instruire susținute de paramedici din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2022, 14:00
(4386 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29726, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de marți, 25 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2022, 16:35
(2334 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două ordine de protecție provizorii emise de polițiști

Polițiștii ialomițeni au emis în ultimele 48 de ore două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 40, respectiv 43 de ani. În primul caz, polițiștii din cadrul Secției nr. 2 Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2022, 14:55
(7841 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 35 de mame cu posibilități financiare reduse au beneficiat de tichete sociale

Potrivit datelor statistice, centralizate la nivelul Instituției Prefectului Județul Ialomița, 35 de mame cu posibilități financiare reduse au beneficiat de tichete sociale în valoare de 2000 de lei în ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2022, 14:50
(6748 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 1,39 milioane lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2022, 12:40
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


1640 de locuri scoase la concurs în școlile postliceale ale IGPR

Școlile de agenți de poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca organizează, în perioada octombrie-decembrie 2022, concurs de admitere pentru o nouă promoție de elevi. Ultima zi de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2022, 19:20
(4160 vizualizări - 1 comentariu)


Ziua Armatei Române, sărbătorită și la Slobozia

Ziua Armatei Române, sărbătorită și la Slobozia

Marți, 25 octombrie a.c., în Parcul Tineretului din Slobozia a fost organizată o manifestare publică dedicată Zilei Armatei Române. În cadrul evenimentului, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2022, 17:30
(9637 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Marți, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29721, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de luni, 24 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2022, 16:15
(1988 vizualizări - 0 comentarii)


APIA participă la Târgul Internațional «INDAGRA» 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că va participa, în perioada 26-30 octombrie 2022, la «INDAGRA», cel mai mare târg din domeniul agriculturii, viticulturii, horticulturii ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2022, 16:00
(4906 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria Ialomița recrutează tineri care vor să devină jandarmi

Jandarmeria Ialomița recrutează tineri care vor să devină jandarmi

În perioada 20 octombrie-4 noiembrie a.c., Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. Astfel, la Școala Militară de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2022, 18:10
(4798 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de Toamnă 2022»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-filiala Slobozia/Ialomița organizează joi, 3 noiembrie 2022, orele 14,00, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrulului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, vernisajul ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2022, 16:40
(2930 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Luni, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29718, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de duminică, 23 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2022, 16:10
(2947 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Bărbulești și Gura Ialomiței

Accidente la Bărbulești și Gura Ialomiței

Sâmbătă, 22 octombrie a.c., un echipaj de pompieri din Urziceni cu o autospecială de descarcerare a intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Bărbulești, în care au fost implicate trei ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2022, 14:20
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Opt persoane, implicate într-un accident rutier

Ialomița: Opt persoane, implicate într-un accident rutier

Cinci echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, respectiv Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare, o autospecială ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2022, 11:50
(2656 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29715, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 22 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2022, 16:25
(2634 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29714, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de vineri, 21 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2022, 16:40
(2392 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29707, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de joi, 20 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2022, 16:15
(3324 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări de TVA în valoare de 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-septembrie 2022

Administrația Județean a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-septembrie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de  62 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2022, 13:45
(12869 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...