Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

O călugăriță a unui schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, este suspectă într-un dosar penal ce vizează comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă. Femeia a lovit cu mașina un biciclist, pe șoseaua care duce către localitatea Grivița.

Călugărița, testată alcoolscop
Din primele informații, accidentul rutier s-a produs pe șoseaua care leagă orașul Amara de comuna Grivița. Aflată la volanul unui autoturism, măicuța venită de la un schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, a lovit în plin un biciclist... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2016, 17:15 (8490 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Prim-procurorii noului val

Concursuri pentru șefia Parchetelor din Ialomița

Prim-procurorii noului val

Consiliul Superior al Magistraturii a decis să definitiveze situația în ceea ce privește funcțiile de conducere ale Parchetelor din Ialomița. După ani buni în care aceste unități au fost conduse prin delegare, CSM organizează concursuri pentru ocuparea funcțiilor vacante de prim-procurori. Astfel, de la sfîrșitul acestei luni, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița și Parchetele de pe lîngă Judecătoriile Urziceni și Slobozia vor avea șefi numiți în funcții definitiv. În privința candidaților, pe listele întocmite de CSM sînt trecute numele unor procurori care au reușit să se facă remarcați prin activitatea judiciară pe care au desfășurat-o în zona de competență a unităților din care fac parte... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 19:55 (15027 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

La revedere, Băcă!

Handbal, Liga Națională, Situație tulbure la CSM Unirea Slobozia

La revedere, Băcă!

CSM Unirea Slobozia a cîștigat barajul și își continuă pentru cel puțin încă un an existența în Liga Națională. Care va fi însă structura lotului pentru sezonul următor este tot mai neclar, iar timpul tot mai puțin. La capitolul «achiziții», foaia este deocamdată goală, chiar dacă sînt discuții, conform conducerii, cu vreo șapte jucătoare. În schimb, lista plecărilor este destul de lungă și riscă în continuare să se aglomereze. După 8 ani petrecuți la Slobozia, una dintre cele mai importante jucătoare ale acestei echipe a decis să-și continue cariera în altă parte. Raluca Băcăoanu, pivotul de 27 de ani al echipei noastre, a ales Măgura Cisnădie. Prin urmare, după ce s-a întărit substanțial cu... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:15 (10177 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fermieri ialomițeni, în vizorul APIA

APIA Ialomița începe verificările cu privire la modul în care au fost acordate subvențiile pentru despăgubirile fermierilor din județ afectați de seceta din vara anului 2015. În total, este vorba despre 247 de dosare, pentru care Statul a oferit un milion de euro sub formă de sprijin financiar. Maniera în care s-au făcut aceste plăți a iscat un adevărat scandal public, în care a fost implicată Prefectura Ialomița. Potrivit informațiilor, Instituția Prefectului a fost acuzată de faptul că nu a respectat procedurile legale privind acordarea ajutorului financiar.

Control amănunțit La ultima... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 17:10 (5854 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrimă

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrima ialomițeană propune în fiecare an nume noi pentru sabia românească, nume care nu au o trecere efemeră prin acest sport, ci își lasă serios amprenta asupra performanțelor internaționale. Sînt cunoscute evoluțiile bune la echipa națională ale lui Alin Badea, Iulian Teodosiu și, mai nou, Mădălin Bucur. Anul 2016 a scos la iveală un alt talent care promite o evoluție frumoasă. George Dragomir are 17 ani, este din Săveni, acolo unde, de altfel, a luat și primele lecții de sabie. A fost rodul unei întîmplări fericite, întîlnirea cu profesorul Marin Cruțu schimbîndu-i practic prioritățile. De atunci se dedică exclusiv scrimei. Două antrenamente zilnice, cantonamente, competiții, muncă multă, totul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 16:25 (5560 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biocide testate prin metode europene, în laboratorul DSP Ialomița

Biocide testate prin metode europene, în laboratorul DSP Ialomița

Începînd din această lună, Ministerul Sănătății dă startul unor noi controale la producătorii de biocide din întreaga țară. Probele prelevate vor fi testate în două laboratoare. Unul se află la București, în cadrul Institutului Național de Sănătate Publică, iar celălalt în Ialomița, la sediul Direcției de Sănătate Publică. Testele de eficiență care se vor efectua și în Ialomița sînt o premieră pentru România și au la bază o serie de metode implementate în Occident în urmă cu 15 ani.

Nou val de controale Potrivit informațiilor, laboratorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița a fost... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 15:45 (4531 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Spicul Colelia, penalizată

Campionatul Ligii a IV-a a ajuns la al treilea caz de jucător folosit pe fals, adevărat record. După Voința Reviga și Olimpia Rădulești, Spicul Colelia a recurs la acest artificiu neregulamentar în meciul cu Abatorul, din etapa a 28-a, și a fost deconspirată. Drept urmare, a pierdut meciul cu 3-0 și a fost penalizată cu 6 puncte. Astfel, conform obiceiului, Colelia a revenit în zona retrogradării, acum cînd mai avem doar o etapă pînă la final. Etapa a 29-a, derulată sîmbătă, 4 iunie 2016, a programat printre altele jocul dintre codașele Amara și Traian. A cîștigat Amara și, astfel, ultima etapă devine extrem de interesantă. Altfel, Andrias Andrășești și-a aflat adversara din barajul pentru Liga... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 15:10 (4399 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Focare de deșeuri neconforme în Ialomița

Focare de deșeuri neconforme în Ialomița

Un raport al Gărzii de Mediu Ialomița arată că primăriile din Ialomița stau prost la capitolul salubrizare. 5 unități administrative din județ au fost amendate cu 75 mii de lei de comisarii instituției pentru depozitarea neconformă a deșeurilor. Edilii respectivelor localități susțin că nu dispun de fonduri pentru angajarea unor firme specializate în strîngerea gunoaielor.

Gunoaie abandonate la marginea satelor
Potrivit informațiilor oficiale, în perioada martie-mai 2016, comisarii din cadrul Gărzii de Mediu Ialomița au verificat maniera în care se face colectarea deșeurilor la... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 14:25 (4750 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lupte

Un nou titlu național pentru Cristian Lungu

Odorheiul Secuiesc a găzduit la finele săptămînii precedente, Campionatul Național de Lupte, categoria cadeți. La sfîrșitul competiției, CS Amara a ocupat locul 3 în topul medaliilor, după Odorheiul Secuiesc și Onești. Cel mai bun rezultat al delegației condusă de antrenorul Marian Moraru a fost obținut de Cristian Lungu. Acesta a cîștigat titlul național al categoriei 63 de kilograme, în fapt o reeditare a performanței de anul trecut. Dragoș Ivan a devenit vicecampion național la 50 de kilograme, categorie la care Marian Stanciu a obținut «bronzul». Nu este de neglijat nici locul 5, obținut de Cristian Miu la 69 kilograme.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 13:15 (4301 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, invadată de căpușe

Ialomița, invadată de căpușe

Medicii Unității Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că se confruntă cu tot mai multe cazuri de pacienți mușcați de căpușe. Aproximativ 10 persoane ajung zilnic la spital din cauza acestor paraziți. Specialiștii recomandă folosirea spray-urilor pe bază de «Autan».

Căpușele, un parazit periculos Încălzirea vremii din ultimele săptămîni a determinat o creștere a numărului cazurilor de pacienți mușcați de căpușe. Medicii Unității Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că aproximativ 10 pacienți din 100 care se prezintă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 12:35 (4443 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

115 săbii la Memorialul «Nicolae Mihăilescu»

Pe 4 și 5 iunie 2016, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit a VI-a ediție a Memorialului «Nicolae Mihăilescu», competiție adresată copiilor și cadeților. Au participat 115 sabreri din România, Bulgaria și Moldova. CSS Slobozia a dominat probele masculine. La cadeți s-a impus Răzvan Stănescu. Acesta l-a învins în finală pe Galingenov, din Plovdiv, după ce în semifinală trecuse de colegul său George Dragomir. La copii masculin, slobozeanul Robert Stănescu a obținut locul I după ce l-a învins în finală pe Mihnea Enache, de la Duel București. La cadeți feminin, locul I-a revenit Nataliei Bugaschi, de la Chișinău, care a trecut în ultimul act de Catrinel Țepușcă, de la CSM Iași. Marga Bărbuceanu... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 11:20 (3088 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

PSD a dominat alegerile locale în Ialomița

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

Biroul Electoral Județean Ialomița a definitivat listele electorale în ceea ce privește candidaturile pentru funcțiile de primari, precum și mandatele obținute de reprezentanții partidelor politice în Consiliile Locale și Consiliul Județean Ialomița. Potrivit cifrelor, Partidul Social Democrat a obținut cele mai multe fotolii de primari, mandate de consilieri locali și județeni. Pe a doua poziție se situează Partidul Național Liberal, urmat de Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.

Ialomița, județul cu 42 de primari PSD
Potrivit informațiilor date publicității de Biroul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 00:40 (21809 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșire din Urziceni

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Printre persoanele decedate se numără un angajat al ISU Ialomița, din Urziceni

Grav accident de circualție la ieșirea din Urziceni. Două persoane și-au pierdut viața, iar alte două, printre care și un copil, se află în stare foarte gravă. Echipele de intervenție ale Poliției și paramedicii SMURD se află la locul tragediei.

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul s-a produs după ce două mașini au intrat în coliziune, într-o curbă periculoasă. În urma evenimentului rutier, două persoane și-au pierdut viața, iar alte două se află în comă. Printre victimele grav rănite se numără și un copil.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 21:18 (21000 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

Click aici

EVENIMENT

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a organizat vineri, 27 mai 2016, la orele 11,00, o ședință festivă care a marcat încheierea celor 4 ani de mandat a celor 31 consilieri județeni. Conducerea Consiliului Județean Ialomița a folosit acest prilej pentru a mulțumi plenului pentru întreaga activitate, dar și pentru a înmîna medalii. În același timp, ședința a fost una lucrativă, în cadrul căreia s-au aprobat proiecte de hotărîre de interes public. Printre acestea se numără cel privind aprobarea închirierii unor terenuri agricole neproductive din domeniul privat al județului Ialomița, situate în extravilanul comunelor Gura Ialomiței și Giurgeni.

O ședință lucrativă... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 19:25 (21328 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultima zi de extra-școală

Clean Tech susține performanța în Educație

Ultima zi de extra-școală

Proiectul educațional demarat de Clean Tech Internațional a împlinit un an. Luni, 30 mai 2016, elevii clasei a VII-a ai Școlii Gimnaziale Ciulnița s-au întîlnit pentru ultima dată în acest an la cursurile extra-școlare susținute cu sprijinul financiar al firmei. Reamintim că proiectul a demarat în urmă cu un an și reprezintă un exemplu de parteneriat public-privat reușit.

Cine învață carte, are parte
Luni, elevii clasei a VII-a din Școala Ciulnița au participat la ultimele două ore de curs din cadrul proiectului educațional demarat la Ciulnița la începutul acestui an... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 17:25 (6224 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

Peste 300 de medici specialiști, din județele Ialomița și Călărași, au participat în perioada 26-28 mai 2016 la Conferința Regională «Zile Medicale Ialomițene». Evenimentul s-a desfășurat în incinta Hotelului Parc din stațiunea Amara, iar anul acesta a ajuns la ediția a V-a.

Un nou mod de a face medicină
A devenit deja o tradiție ca Ialomița să găzduiască un eveniment dedicat științelor medicale. Așa se face că la fiecare sfîrșit de mai, medicii specialiști din Ialomița și Călărași se întîlnesc în stațiunea Amara pentru a dezbate, dezvolta și găsi metode noi de prevenție și tratament... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 15:40 (2755 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Începînd cu data de 31 mai 2016, Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment acestea nu au reacționat în nici un fel.

Situație de criză la Slobozia În data de 30 mai 2016, Polaris M Holding a primit o adresă din partea Vivani Salubritate prin care firma era anunțată că «prestarea serviciului de preluare deșeuri municipale și animale din municipiul Slobozia se va face doar la tariful de 72,48 lei/tonă și doar pe bază de plată în avans»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2016, 14:55 (11046 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Învățămîntul ialomițean continuă să fie afectat de scăderea efectivelor de elevi. Pentru ca școlile să nu se desființeze, directorii preferă să funcționeze în clase simultane. Acest aspect presupune ca elevii din clasele primare și gimnaziale să învețe împreună, într-o singură încăpere, cu aceiași învățători sau profesori. În comuna Mărculești, acest sistem funcționează de cîțiva ani, însă profesorii recunosc faptul că este «delicat» să-l transpună în practică...

Realitatea din școlile rurale
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița recunosc deschis faptul că sistemul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 23:40 (5279 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6795 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Fotbal, Liga a III-a

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Revenită la viața competițională în vara lui 2015, cu o componență locală de peste 90% și o medie de vîrstă de doar 21 de ani, echipa de fotbal a Unirii Slobozia a terminat sîmbătă, 28 mai, campionatul pe locul 4. Chiar dacă mulți se așteptau la o clasare finală mai bună pentru elevii lui Ion Ionescu, la startul sezonului vorbindu-se de promovarea în Liga a II-a, era greu de îndeplinit acest obiectiv. Ceea ce s-a realizat, ținînd cont de condițiile financiare actuale, poate fi privit drept un bilanț onorabil. Slobozia a făcut multe meciuri bune, a ținut în șah acasă Juventus sau Delta, în partide unde doar naivitatea sau anumite decizii ale arbitrilor au făcut ca finalul să nu fie pozitiv pentru... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 19:05 (3280 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț angajare

Servicii Publice Slobozia SRL
cu sediul în str. Lujerului, nr. 3,
loc. Slobozia, jud. Ialomița

angajează paznic
cu atestat de pază, cu normă întreagă,
pentru punctul de lucru
Cimitirul Uman Bora
Relații la telefon 0735/309.947

22 Mai 2018, 11:05


Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Un bărbat de 65 de ani, din Slobozia, și-a petrecut noaptea trecută în canalul pluvial în care a căzut, neputând să iasă de acolo. Canalul se află situat la marginea Sloboziei, într-o zonă foarte puțin ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2018, 14:59
(7439 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, E-Distribuție Dobrogea SA anunță faptul că, în perioada 21-26 mai 2018, în localitățile Munteni Buzău, Gârbovi, Nicolești ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:50
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Măsuri pentru ecocondiționalitate

Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură informează cu privire la faptul că pe site-ul instituției, ce poate fi accesat la adresa www.apia.org.ro a fost lansat «Ghidul fermierului ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:05
(6025 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Doi bărbați, în vârstă de 47 și 48 de ani, cu domiciliile în Fetești și Giurgeni, au fost sancționați de polițiști, fiind prinși pescuind ilegal în apele Brațului Borcea al Dunării. Aceștia foloseau unelte ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 17:40
(3900 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au ridicat  de la groapa de gunoi a comunei Săveni 3 elemente de muniție rămase neexplodate, de calibrul 152 mm. Alte două proiectile ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 15:52
(4764 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Olanda

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES, oferă 75 de locuri de muncă sezoniere în agricultură, de «muncitori în grădinărit-25 posturi», «procesori bulbi ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 12:40
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Competiția micilor pompieri

Elevii de gimnaziu din 4 localități ialomițene au participat joi, 17 mai 2018, la faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor». Competiția s-a desfășurat în incintele Liceului de Arte «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:20
(3615 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități preventive, susținute de polițiști

Efecte de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează în aceste zile acțiuni preventive în școlile și grădinițele din județ. Scopul activităților este acela de a le ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:05
(4735 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 15 mai a.c., un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 17:10
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au depistat un bărbat, de 42 de ani, din Fetești, pe numele căruia exista un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 16:45
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere

La sfârșitul lunii aprilie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5655 șomeri, din care 840 șomeri indemnizați, respectiv 4815 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2018, 18:15
(3377 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferiță din Urziceni, prinsă la volan cu 145 km/h în afara localității

O tânără de 33 de ani a rămas fără permis după ce a fost prinsă conducând pe DN21, în afara localității Drajna, cu 145 km/h. Mai mult, șoferița transporta scule electrice pentru care nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2018, 12:18
(7006 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Pelerinaj la moaștele Sfântului Ierarh Nicolae

Eveniment religios la Catedrala din Urziceni. În perioada 18-22 mai 2018, în incinta sfântului lăcaș de cult vor fi aduse moaștele Sfântului Ierarh Nicolae, de la Biserica «Sfântul Gheorghe Nou» din București ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 21:10
(6302 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Elevii și-au demonstrat abilitățile de salvatori

Echipajele de elevi din 4 școli și licee din județul Ialomița s-au întrecut în cadrul concursului «Cu viața mea apăr viața», competiție organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița anual ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 19:10
(11833 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs cu teme religioase la Urziceni

Protopopiatul Urziceni a organizat cea de a 15-a ediție a concursului cu teme religioase «Te Deum Laudamus». În competiție s-au întrecut elevi din Urziceni, Jilavele, Valea Măcrișului și Grindu, care au ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:40
(4282 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movilița

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru descarcerarea unui bărbat de 68 de ani, implicat într-un accident rutier. Evenimentul s-a produs în zona localității Movilița, acolo unde conducătorul auto a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:20
(4921 vizualizări - 0 comentarii)


Încep «Zilele Municipiului Slobozia», ediția a XVIII-a

Luni, 14 mai 2018, se deschid manifestările dedicate «Zilelor Municipiului Slobozia». Ca și în edițiile precedente, autoritățile locale au pregătit și în acest an competiții dedicate copiilor, spectacole ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 14:55
(9763 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Movilița. Patru suspecți au fost reținuți!

Polițiștii din Ilfov au efectuat în dimineața zilei de joi, 10 mai a.c.,  4 percheziții domiciliare la tot atâția suspecți, acuzați de furturi prin metoda «Sinești». Aceștia ar fi sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 11:10
(9792 vizualizări - 0 comentarii)


Cai transportați fără documente, depistați de DSVSA Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au verificat două autoutilitare ce transportau 15 cabaline de la Slobozia către Mizil. Controlul a urmărit aspecte privind identificarea animalelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:10
(3416 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

PREMIER
Transport Auto SRL
angajează
șoferi profesioniști,
categ. C+E,
cu minim de experiență

salariu atractiv
Relații la sediul firmei
Șos. Brăilei, nr. 5, Slobozia
telefon 0733/449.841

8 Mai 2018, 18:05


ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

Pe tot teritoriul țării regăsim și astăzi elemente de muniție neexplodată (grenade, proiectile, bombe de aviație etc.) care datează din timpul războaielor mondiale. Ele au fost aruncate atunci și, din diverse ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:00
(7297 vizualizări - 0 comentarii)


alătură-te echipei noastre!

căutăm fete frumoase,
responsabile, dicție bună,
minim talent actoricesc,
prezență scenică,
domiciliul în Slobozia,
disponibilitate maximă în week-end
pentru interpretarea
URSITOAREI BUNE
în scenete pentru botez și nuntă
dacă dorești să faci parte
din echipa noastră,
contactează-ne
la telefon 0762/608.918

8 Mai 2018, 17:15


Hoți din Movilița, reținuți

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Coșereni au identificat doi bărbați de 31, respectiv 46 de ani, bănuți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Persoanele bănuite au fost reținute pe bază ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:10
(4906 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferul spaniol care a provocat accidentul de la Stelnica, arestat preventiv

Luni, 7 mai a.c., un bărbat de 65 de ani a fost arestat preventiv pentru săvârșirea infracțiunilor de «ucidere din culpă», «vătămare corporală din culpă» și «conducere a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:05
(5749 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Nepoată și bunică, ucise de un șofer spaniol

Grav accident rutier petrecut în comuna ialomițeană Stelnica, în cursul serii de duminică, 6 mai 2018. O fetiță de 8 ani și bunica ei, în vârstă de 58 de ani, au murit pe loc după ce au fost călcate de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 17:39
(8027 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Incendiu la o casă în construcție

Flăcările au cuprins o casă, aflată în construcție, în data de duminică, 6 mai 2018, în jurul orei 11,00, în condițiile manifestării unor rafale de vânt puternice. Pompierii de la Garda de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:45
(4802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Animale salvate de pompieri

3 apeluri pentru salvarea a două bovine și a unei cabaline s-au primit la sfârșitul săptămânii precedente de la cetățeni. Dacă în cazul a două bovine, una căzută într-un șanț din comuna Dridu, iar alta ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:35
(4436 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...