Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

O călugăriță a unui schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, este suspectă într-un dosar penal ce vizează comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă. Femeia a lovit cu mașina un biciclist, pe șoseaua care duce către localitatea Grivița.

Călugărița, testată alcoolscop
Din primele informații, accidentul rutier s-a produs pe șoseaua care leagă orașul Amara de comuna Grivița. Aflată la volanul unui autoturism, măicuța venită de la un schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, a lovit în plin un biciclist... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2016, 17:15 (8490 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Prim-procurorii noului val

Concursuri pentru șefia Parchetelor din Ialomița

Prim-procurorii noului val

Consiliul Superior al Magistraturii a decis să definitiveze situația în ceea ce privește funcțiile de conducere ale Parchetelor din Ialomița. După ani buni în care aceste unități au fost conduse prin delegare, CSM organizează concursuri pentru ocuparea funcțiilor vacante de prim-procurori. Astfel, de la sfîrșitul acestei luni, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița și Parchetele de pe lîngă Judecătoriile Urziceni și Slobozia vor avea șefi numiți în funcții definitiv. În privința candidaților, pe listele întocmite de CSM sînt trecute numele unor procurori care au reușit să se facă remarcați prin activitatea judiciară pe care au desfășurat-o în zona de competență a unităților din care fac parte... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 19:55 (15027 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

La revedere, Băcă!

Handbal, Liga Națională, Situație tulbure la CSM Unirea Slobozia

La revedere, Băcă!

CSM Unirea Slobozia a cîștigat barajul și își continuă pentru cel puțin încă un an existența în Liga Națională. Care va fi însă structura lotului pentru sezonul următor este tot mai neclar, iar timpul tot mai puțin. La capitolul «achiziții», foaia este deocamdată goală, chiar dacă sînt discuții, conform conducerii, cu vreo șapte jucătoare. În schimb, lista plecărilor este destul de lungă și riscă în continuare să se aglomereze. După 8 ani petrecuți la Slobozia, una dintre cele mai importante jucătoare ale acestei echipe a decis să-și continue cariera în altă parte. Raluca Băcăoanu, pivotul de 27 de ani al echipei noastre, a ales Măgura Cisnădie. Prin urmare, după ce s-a întărit substanțial cu... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:15 (10177 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fermieri ialomițeni, în vizorul APIA

APIA Ialomița începe verificările cu privire la modul în care au fost acordate subvențiile pentru despăgubirile fermierilor din județ afectați de seceta din vara anului 2015. În total, este vorba despre 247 de dosare, pentru care Statul a oferit un milion de euro sub formă de sprijin financiar. Maniera în care s-au făcut aceste plăți a iscat un adevărat scandal public, în care a fost implicată Prefectura Ialomița. Potrivit informațiilor, Instituția Prefectului a fost acuzată de faptul că nu a respectat procedurile legale privind acordarea ajutorului financiar.

Control amănunțit La ultima... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 17:10 (5854 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrimă

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrima ialomițeană propune în fiecare an nume noi pentru sabia românească, nume care nu au o trecere efemeră prin acest sport, ci își lasă serios amprenta asupra performanțelor internaționale. Sînt cunoscute evoluțiile bune la echipa națională ale lui Alin Badea, Iulian Teodosiu și, mai nou, Mădălin Bucur. Anul 2016 a scos la iveală un alt talent care promite o evoluție frumoasă. George Dragomir are 17 ani, este din Săveni, acolo unde, de altfel, a luat și primele lecții de sabie. A fost rodul unei întîmplări fericite, întîlnirea cu profesorul Marin Cruțu schimbîndu-i practic prioritățile. De atunci se dedică exclusiv scrimei. Două antrenamente zilnice, cantonamente, competiții, muncă multă, totul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 16:25 (5560 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biocide testate prin metode europene, în laboratorul DSP Ialomița

Biocide testate prin metode europene, în laboratorul DSP Ialomița

Începînd din această lună, Ministerul Sănătății dă startul unor noi controale la producătorii de biocide din întreaga țară. Probele prelevate vor fi testate în două laboratoare. Unul se află la București, în cadrul Institutului Național de Sănătate Publică, iar celălalt în Ialomița, la sediul Direcției de Sănătate Publică. Testele de eficiență care se vor efectua și în Ialomița sînt o premieră pentru România și au la bază o serie de metode implementate în Occident în urmă cu 15 ani.

Nou val de controale Potrivit informațiilor, laboratorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița a fost... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 15:45 (4531 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Spicul Colelia, penalizată

Campionatul Ligii a IV-a a ajuns la al treilea caz de jucător folosit pe fals, adevărat record. După Voința Reviga și Olimpia Rădulești, Spicul Colelia a recurs la acest artificiu neregulamentar în meciul cu Abatorul, din etapa a 28-a, și a fost deconspirată. Drept urmare, a pierdut meciul cu 3-0 și a fost penalizată cu 6 puncte. Astfel, conform obiceiului, Colelia a revenit în zona retrogradării, acum cînd mai avem doar o etapă pînă la final. Etapa a 29-a, derulată sîmbătă, 4 iunie 2016, a programat printre altele jocul dintre codașele Amara și Traian. A cîștigat Amara și, astfel, ultima etapă devine extrem de interesantă. Altfel, Andrias Andrășești și-a aflat adversara din barajul pentru Liga... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 15:10 (4399 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Focare de deșeuri neconforme în Ialomița

Focare de deșeuri neconforme în Ialomița

Un raport al Gărzii de Mediu Ialomița arată că primăriile din Ialomița stau prost la capitolul salubrizare. 5 unități administrative din județ au fost amendate cu 75 mii de lei de comisarii instituției pentru depozitarea neconformă a deșeurilor. Edilii respectivelor localități susțin că nu dispun de fonduri pentru angajarea unor firme specializate în strîngerea gunoaielor.

Gunoaie abandonate la marginea satelor
Potrivit informațiilor oficiale, în perioada martie-mai 2016, comisarii din cadrul Gărzii de Mediu Ialomița au verificat maniera în care se face colectarea deșeurilor la... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 14:25 (4750 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lupte

Un nou titlu național pentru Cristian Lungu

Odorheiul Secuiesc a găzduit la finele săptămînii precedente, Campionatul Național de Lupte, categoria cadeți. La sfîrșitul competiției, CS Amara a ocupat locul 3 în topul medaliilor, după Odorheiul Secuiesc și Onești. Cel mai bun rezultat al delegației condusă de antrenorul Marian Moraru a fost obținut de Cristian Lungu. Acesta a cîștigat titlul național al categoriei 63 de kilograme, în fapt o reeditare a performanței de anul trecut. Dragoș Ivan a devenit vicecampion național la 50 de kilograme, categorie la care Marian Stanciu a obținut «bronzul». Nu este de neglijat nici locul 5, obținut de Cristian Miu la 69 kilograme.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 13:15 (4301 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, invadată de căpușe

Ialomița, invadată de căpușe

Medicii Unității Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că se confruntă cu tot mai multe cazuri de pacienți mușcați de căpușe. Aproximativ 10 persoane ajung zilnic la spital din cauza acestor paraziți. Specialiștii recomandă folosirea spray-urilor pe bază de «Autan».

Căpușele, un parazit periculos Încălzirea vremii din ultimele săptămîni a determinat o creștere a numărului cazurilor de pacienți mușcați de căpușe. Medicii Unității Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că aproximativ 10 pacienți din 100 care se prezintă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 12:35 (4443 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

115 săbii la Memorialul «Nicolae Mihăilescu»

Pe 4 și 5 iunie 2016, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit a VI-a ediție a Memorialului «Nicolae Mihăilescu», competiție adresată copiilor și cadeților. Au participat 115 sabreri din România, Bulgaria și Moldova. CSS Slobozia a dominat probele masculine. La cadeți s-a impus Răzvan Stănescu. Acesta l-a învins în finală pe Galingenov, din Plovdiv, după ce în semifinală trecuse de colegul său George Dragomir. La copii masculin, slobozeanul Robert Stănescu a obținut locul I după ce l-a învins în finală pe Mihnea Enache, de la Duel București. La cadeți feminin, locul I-a revenit Nataliei Bugaschi, de la Chișinău, care a trecut în ultimul act de Catrinel Țepușcă, de la CSM Iași. Marga Bărbuceanu... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 11:20 (3088 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

PSD a dominat alegerile locale în Ialomița

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

Biroul Electoral Județean Ialomița a definitivat listele electorale în ceea ce privește candidaturile pentru funcțiile de primari, precum și mandatele obținute de reprezentanții partidelor politice în Consiliile Locale și Consiliul Județean Ialomița. Potrivit cifrelor, Partidul Social Democrat a obținut cele mai multe fotolii de primari, mandate de consilieri locali și județeni. Pe a doua poziție se situează Partidul Național Liberal, urmat de Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.

Ialomița, județul cu 42 de primari PSD
Potrivit informațiilor date publicității de Biroul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 00:40 (21808 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșire din Urziceni

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Printre persoanele decedate se numără un angajat al ISU Ialomița, din Urziceni

Grav accident de circualție la ieșirea din Urziceni. Două persoane și-au pierdut viața, iar alte două, printre care și un copil, se află în stare foarte gravă. Echipele de intervenție ale Poliției și paramedicii SMURD se află la locul tragediei.

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul s-a produs după ce două mașini au intrat în coliziune, într-o curbă periculoasă. În urma evenimentului rutier, două persoane și-au pierdut viața, iar alte două se află în comă. Printre victimele grav rănite se numără și un copil.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 21:18 (21000 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

Click aici

EVENIMENT

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a organizat vineri, 27 mai 2016, la orele 11,00, o ședință festivă care a marcat încheierea celor 4 ani de mandat a celor 31 consilieri județeni. Conducerea Consiliului Județean Ialomița a folosit acest prilej pentru a mulțumi plenului pentru întreaga activitate, dar și pentru a înmîna medalii. În același timp, ședința a fost una lucrativă, în cadrul căreia s-au aprobat proiecte de hotărîre de interes public. Printre acestea se numără cel privind aprobarea închirierii unor terenuri agricole neproductive din domeniul privat al județului Ialomița, situate în extravilanul comunelor Gura Ialomiței și Giurgeni.

O ședință lucrativă... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 19:25 (21328 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultima zi de extra-școală

Clean Tech susține performanța în Educație

Ultima zi de extra-școală

Proiectul educațional demarat de Clean Tech Internațional a împlinit un an. Luni, 30 mai 2016, elevii clasei a VII-a ai Școlii Gimnaziale Ciulnița s-au întîlnit pentru ultima dată în acest an la cursurile extra-școlare susținute cu sprijinul financiar al firmei. Reamintim că proiectul a demarat în urmă cu un an și reprezintă un exemplu de parteneriat public-privat reușit.

Cine învață carte, are parte
Luni, elevii clasei a VII-a din Școala Ciulnița au participat la ultimele două ore de curs din cadrul proiectului educațional demarat la Ciulnița la începutul acestui an... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 17:25 (6224 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

Peste 300 de medici specialiști, din județele Ialomița și Călărași, au participat în perioada 26-28 mai 2016 la Conferința Regională «Zile Medicale Ialomițene». Evenimentul s-a desfășurat în incinta Hotelului Parc din stațiunea Amara, iar anul acesta a ajuns la ediția a V-a.

Un nou mod de a face medicină
A devenit deja o tradiție ca Ialomița să găzduiască un eveniment dedicat științelor medicale. Așa se face că la fiecare sfîrșit de mai, medicii specialiști din Ialomița și Călărași se întîlnesc în stațiunea Amara pentru a dezbate, dezvolta și găsi metode noi de prevenție și tratament... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 15:40 (2754 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Începînd cu data de 31 mai 2016, Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment acestea nu au reacționat în nici un fel.

Situație de criză la Slobozia În data de 30 mai 2016, Polaris M Holding a primit o adresă din partea Vivani Salubritate prin care firma era anunțată că «prestarea serviciului de preluare deșeuri municipale și animale din municipiul Slobozia se va face doar la tariful de 72,48 lei/tonă și doar pe bază de plată în avans»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2016, 14:55 (11046 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Învățămîntul ialomițean continuă să fie afectat de scăderea efectivelor de elevi. Pentru ca școlile să nu se desființeze, directorii preferă să funcționeze în clase simultane. Acest aspect presupune ca elevii din clasele primare și gimnaziale să învețe împreună, într-o singură încăpere, cu aceiași învățători sau profesori. În comuna Mărculești, acest sistem funcționează de cîțiva ani, însă profesorii recunosc faptul că este «delicat» să-l transpună în practică...

Realitatea din școlile rurale
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița recunosc deschis faptul că sistemul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 23:40 (5279 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6795 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Fotbal, Liga a III-a

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Revenită la viața competițională în vara lui 2015, cu o componență locală de peste 90% și o medie de vîrstă de doar 21 de ani, echipa de fotbal a Unirii Slobozia a terminat sîmbătă, 28 mai, campionatul pe locul 4. Chiar dacă mulți se așteptau la o clasare finală mai bună pentru elevii lui Ion Ionescu, la startul sezonului vorbindu-se de promovarea în Liga a II-a, era greu de îndeplinit acest obiectiv. Ceea ce s-a realizat, ținînd cont de condițiile financiare actuale, poate fi privit drept un bilanț onorabil. Slobozia a făcut multe meciuri bune, a ținut în șah acasă Juventus sau Delta, în partide unde doar naivitatea sau anumite decizii ale arbitrilor au făcut ca finalul să nu fie pozitiv pentru... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 19:05 (3280 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6161 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8540 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7988 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10721 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10660 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8524 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9091 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8089 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8398 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13238 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6503 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9469 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15006 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12148 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11054 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12136 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9455 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...