Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

Reprezentanții Corpului de Control al Inspectoratului General pentru Situații de Urgență s-au deplasat la Slobozia pentru a cerceta unele aspecte ce-l vizau pe colonelul Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Oficialii din cadrul IGSU au realizat acțiunea de control ca urmare a unor sesizări cu privire la maniera în care colonelul Adrian Popa își desfășoară activitatea în cadrul instituției pe care o conduce. Concluziile la care au ajuns reprezentanții Corpului de Control au scos la iveală că numele din aspectele reclamate «au fost parțial confirmate».

Cercetările sînt în curs... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 13:40 (7533 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Săptămînă de Liga Campionilor

Handbalistelor Unirii Slobozia le este rezervată o adevărată săptămînă de Liga Campionilor. Elevele Victorinei Bora vor întîlni în decurs de 2 zile ambele reprezentante ale României în competiția supremă intercluburi a handbalului feminin european. Astfel, joi, 14 aprilie 2016, cu începere de la orele 18,00, slobozencele se deplasează la București pentru disputa cu CSM, recent calificată în Final Four. La nici 2 zile de la acel joc, sîmbătă 16 aprilie, orele 11,00, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește jocul dintre Unirea și vicecampioana României, HCM Baia Mare. Pe lîngă faptul că a atins sferturile de finală ale Ligii Campionilor, unde a fost eliminată de redutabila Buducnost, echipa din... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 12:25 (3017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Administrația municipiului Fetești trăiește la bloc. Nu e singura din țară, dar e singura din județ. Blocul e vecin cu un supermarket, undeva pe lîngă gară. Din cînd în cînd, presa își amintește de subiect și îl repune pe agenda publică. Mai nou, și ziarul local, moșit pentru alegerile din vară... Am fost curioși să descoperim de ce se face atîta publicitate unei scări de bloc. Într-o zi de vineri...

«Vinerea e zi scurtă»
E vineri, către prînz... Cînd și cînd, funcționari cu ochii largi de foame dau de perete ușa de fier a blocului... După un timp se întorc agale, agățați de covrigul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:40 (4212 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

S-a întîmplat la Gîrbovi

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

O anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni scoate la lumină o poveste cutremurătoare. Profesorul de Religie al Școlii Gimnaziale Gîrbovi a ajuns după gratii după ce și-a batjocorit și snopit în bătaie soția. Anchetatorii susțin faptul că dascălul nu este la prima abatere. În trecut a mai fost cercetat și în alte dosare penale pentru vătămare corporală și ucidere, ambele fapte comise din culpă. În prezent, el este arestat preventiv pentru 30 de zile și a fost trimis în judecată pentru comiterea infracțiunii de viol.

Gelozia naște monștri Ceea ce l-a făcut pe... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:05 (8080 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ion Roată, al treilea eșec consecutiv

Andrias Andrășești este aproape campioană a județului Ialomița. Acest aspect se întîmplă și pentru că Unirea Ion Roată continuă să se adîncească într-o inexplicabilă criză de formă. Campioana de toamnă a reușit «performanța» de a pierde al treilea meci consecutiv. Cu succesul la limită de la Ion Roată, Victoria Țăndărei a ucis practic campionatul. Andrias Andrășești s-a distanțat la 7 puncte de locul 2, loc care este ocupat, după ce s-au scurs 21 de etape, de Rapid Fetești. Ceferiștii au trecut lejer de Viitorul Axintele și au strîns 41 de puncte, cu unul mai mult decît Unirea Ion Roată. Aceasta din urmă poate pierde chiar și podiumul, Munteni Buzău și Țăndărei apropiindu-se extrem de mult...... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 10:10 (3916 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Primarul Urziceniului, «concediat» de DNA

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Suspectat de faptul că a luat indirect legătura cu martorii din dosarul său, Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost tras pe linie moartă de procurorii DNA. Anchetatorii i-au interzis acestuia să-și exercite funcția pentru care a fost ales în 2012. Măsura adoptată de procurorii Anticorupție ar putea avea urmări și în plan politic pentru edilul Sava. Favorit al PNL în cursa electorală din iunie 2016 pentru Primăria Urziceni, acesta ar putea fi înlocuit cu un alt candidat.

Primarul Sava păstrează tăcerea
Scandalul provocat de Constantin Sava la ultima ședință a Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2016, 13:30 (14325 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

Focuri de armă la Țăndărei

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au băut, doi țigani din Țăndărei s-au luat la ceartă. Unul dintre ei a luat pistolul și l-a împușcat pe al doilea, provocîndu-i răni la picioare. Agresorul a ajuns după gratii, dar nu pentru uzul ilegal de armă. Pe numele său autoritățile din Germania au emis un mandat european de arestare, după ce a comis mai multe furturi pe teritoriul acestui stat european.

«Argeș» l-a împușcat pe «Mărar»
Din primele informații se pare că totul a izbucnit din cauza faptului că cei doi țigani au purtat o discuție contradictorie. Pistolarul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 20:00 (7337 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Primarul Constantin Sava își intimidează martorii din dosar

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Aflat în continuare sub control judiciar, primarul Constantin Sava din Urziceni face presiuni asupra martorilor citați în ancheta penală în care este implicat. Maria Irimie, șefa Direcției de Taxe și Impozite Locale a Primăriei Urziceni, susține că șeful le-a cerut consilierilor locali să o lase fără serviciu după ce a depus mărturie împotriva edilului în fața procurorilor. În prezent, dosarul penal al primarului Sava a ajuns la Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală, după ce a fost declinat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița.

Filmul unei anchete
... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 19:35 (8401 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Inițiativa celor 11 primari PD-L care s-au opus revenirii lui Gheorghe Tinel la conducerea PNL a devenit realitate. Începînd cu luna aprilie 2016, Partidul Ialomițenilor este constituit legal și luptă pentru a convinge electoratul ialomițean că reprezintă o alternativă politică. «Noi considerăm că cea mai mare reușită a noastră o reprezintă decuplarea deciziei de la nivelul central...» a declarat pentru ziarul nostru Constantin Vlăsceanu, președintele PI. Printre membrii-fondatori ai acestui «proiect politic local» se numără și ex-consilierul județean Nicolae Sitaru.

O naștere politică complicată... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 17:25 (16000 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Și-a omorât soția cu un cuțit

Crimă într-un apartament din Urziceni

Și-a omorît soția cu un cuțit

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la persoana unui bărbat din Urziceni care, în noaptea de marți spre miercuri, 5/6 aprilie a.c., și-a înjunghiat soția mortal. Datele anchetatorilor arată că în prezent bărbatul urmează să fie adus la audieri.

Victima a murit la spital
Din primele informații crima s-a produs noaptea trecută, în apartamentul celor doi soți. Surse judiciare precizează faptul că bărbatul și femeia s-au luat la ceartă, moment în care agresorul a pus mîna pe un cuțit și și-a înjunghiat victima. A fost chemată de urgență... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2016, 11:30 (9189 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Urziceni crimă

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

Unde nu-i cap, vai de administrație

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

În vara anului 2015, fermierii ialomițeni au aflat că pot accesa un «ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul secetă severă în perioada aprilie-septembrie 2015». Indiferența autorităților locale și incompetența Prefecturii Ialomița au tergiversat acest proces o perioadă nepermis de lungă. Mai mult decît atît, din cauza nerespectării procedurilor legale impuse de către Ordonanța 45, la acest moment 247 de fermieri autorizați inițial în luna decembrie 2015 vor fi debitori pentru sumele acordate. Scandalul a fost făcut public joi, 24 martie 2016, în cadrul ședinței Colegiului Prefectural Ialomița. Prefectul Gigi Petre a lipsit de la această întîlnire. Valoarea prejudiciului... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 20:25 (9468 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Povestea meșterului Manole

În vreme ce primarul Alexandru Stoica devenea celebru în întreaga țară pentru decizia sa neinspirată, în curtea sculptorului Gabriel Manole din Perieți prindea viață statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul. Realizată din similipiatră, statuia a fost finalizată încă din luna noiembrie a anului trecut, iar autoritățile locale, în frunte cu același primar Alexandru Stoica, promite periodic că o va cumpăra... Valoarea de producție a statuii s-ar ridica la 200 mii de lei, iar sculptorul Gabriel Manole susține că nu este îngrijorat «în cazul în care autoritățile locale nu își vor ține promisiunea».
Un «Mihai Viteazul ecvestru» în curtea meșterului Manole... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 18:55 (7601 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Surpriza Stanciu

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari-Unirea Slobozia 1-3

Surpriza Stanciu

Unirea Slobozia s-a deplasat sîmbătă, 2 aprilie 2016, la Tunari, cu gîndul de a-și redresa printr-o victorie linia de clasament. Ilfovenii au început, totuși, mai bine, iar Bucă, fostul jucător de la Axintele, a deschis scorul și a stabilit totodată și scorul la pauză. În repriza secundă, Ion Ionescu a sesizat unde nu merge jocul, iar schimbările făcute de antrenorul Unirii s-au dovedit inspirate. Văzut în urmă cu 3 ani drept o mare speranță, Viorel Stanciu a intrat într-un con de umbră pînă la acest meci. S-a plimbat fără mari rezultate pe la Călărași sau Modelu, iar apoi a fost tentat chiar să se lase de la fotbal. A renunțat la această idee în iarnă, cînd conducerea Unirii i-a arătat încredere... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 17:20 (3537 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiile de apă din Ialomița funcționează ilegal

16,7 milioane de lei, cheltuite inutil

Stațiile de apă din Ialomița funcționează ilegal

În perioada 2004-2014, Ialomița a primit din partea Guvernului României 16,7 milioane de lei pentru a construi sisteme de apă performante. Mai bine de jumătate dintre aceste instalații furnizează apă locuitorilor județului fără a fi autorizate sanitar. Obținerea documentelor legale este imposibilă întrucît calitatea apei este neconformă. Responsabilitatea cade pe umerii administrațiilor locale care, așa cum ne-au obișnuit de 26 de ani încoace, tratează totul cu indiferență.

În Ialomița totul este posibil
O statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița scoate în evidență... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 16:05 (5619 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere rușinoasă

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 23-25 (17-12)

Înfrîngere rușinoasă

Au trecut ceva zile de la finalul meciului dintre Unirea Slobozia și Universitatea Cluj, dar încă ne vuiește în minte prestația deplorabilă a echipei noastre. Să ai 17-12 la pauză, jocul în mînă și o echipă de puștoaice drept adversar și, cu toate acestea, la final să pierzi?! Să marchezi doar 6 goluri într-o repriză cînd nu ai în față un adversar de calibru?! Asta înseamnă prestație rușinoasă și asta s-a întîmplat în sala «Andreea Nica» sîmbătă, 2 aprilie, cu handbalistele pregătite de Victorina Bora. A fost un meci pe care vrem să-l uităm cît mai repede,dar nu putem trece cu vederea faptul că Unirea a avut evoluții negative pe întreaga durată a returului. Conform majorității celor care gravitează... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 14:40 (5798 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap

Atacuri sub centură

Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap

Președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, îl acuză pe deputatul Gheorghe Tinel că nu a votat pentru un proiect de lege care cerea «modificarea art. 2, alin. (3), din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 111/2010, privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor». În replică, Gheorghe Tinel susține că Marian Neacșu «minte cu nerușinare» și face o trecere în revistă a felului în care Marian Neacșu își manifestă grija pentru «politici sociale echilibrate și îndreptate spre cetățeni». Ne-am gîndit că v-ar putea interesa subiectul și vă oferim cîteva mostre din această polemică politică...

Neacșu ridică primul piatra... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 13:25 (20712 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nebunilor

Consiliul Local legiferează, dar nu garantează

Slobozia nebunilor

Joi, în ultima zi a lunii martie, Consiliul Local Slobozia a demonstrat indubitabil că Independent are dreptate. Întîi pentru că asediul declanșat de comercianții din Bazarul Municipal confirmă incompetența colectivă a acestui Consiliu Local care timp de 4 ani nu a reușit să gestioneze eficient niciuna dintre problemele urbei... Și, nu în ultimul rînd, pentru că pe ordinea de zi a ședinței, alături de proiecte de hotărîre necesare pentru bunul mers al administrației sau folositoare locuitorilor Sloboziei, s-au aflat și proiecte care au frizat absurdul. Unul dintre acestea este proiectul de hotărîre care a propus ca Bogdan Viorel (n.red.: slobozeanul care predică construirea Statuii Luminii după... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 12:35 (4451 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Andrășeștiul evadează

Etapa a XX-a a Ligii a IV-a, desfășurată sîmbătă, 2 aprilie a.c., a consemnat detașarea celor de la Andrias Andrășești în lideri autoritari. Aceștia au trecut de Voința Reviga cu 5-0 și au profitat de un nou pas greșit făcut de Unirea Ion Roată. Fostul lider a pierdut clar la Olimpia Rădulești, scor 1-4, și astfel se distanțează la 5 puncte în spatele Andrășeștiului. Surpriza s-a consemnat la Munteni Buzău, acolo unde Amara a obținut un punct important. Astfel, duelul din etapa următoare, dintre Amara și Andrășești, devine unul important. În rest, să trecem în revistă prima depunctare din acest sezon. Este, practic, condamnarea la retrogradare a Voinței Reviga. Aceasta a folosit la meciul cu ... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 11:50 (3922 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Școala de teatru religios de la Scânteia

Școala de teatru religios de la Scînteia

Elevii clasei a V-a din localitatea Scînteia au singura trupă de teatru religios din județ. Julieta Radu, profesorul de Religie al școlii, spun că această formă de teatru este una educativă, care dezvoltă imaginația și spiritul creator. Copiii-actori spun că o iubesc pe doamna de Religie pentru că: «Ne învață să îl iubim pe Dumnezeu!»...

E pur si muove Scînteia este una dintre școlile uitate ale județului. Deși aflată la numai 25 de kilometri de Slobozia, rămîne una dintre școlile acelea de țară unde pare să nu se întîmple nimic, niciodată. Și totuși aici, la școala din Scînteia, a... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 10:40 (8355 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Iubita unui deținut a transformat un polițist în victimă

Telenovelă în Poliția ialomițeană

Iubita unui deținut a transformat un polițist în victimă

Un deținut din Ialomița, încarcerat la Penitenciarul Codlea, din județul Brașov, a devenit principalul suspect al unui dosar penal de amenințare. Infractorul a băgat spaima într-un polițist din comuna Stelnica, după ce omul legii i-ar fi furat iubita care-l aștepta în libertate. Cazul este instrumentat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Percheziții la Brașov Oficialii din Poliția ialomițeană cercetează speța expusă mai sus într-un mare secret. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-au ferit... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2016, 19:55 (6593 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: 450 de deținuți vor vota la Referendum

Persoanele private de libertate din Penitenciarul Slobozia vor participa la scrutinul electoral din data de 29 iulie 2012. Vorbim despre 450 de deținuți care au drept de vot.
Dacă la alegerile locale ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:21
(8562 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Votează Legal!» continuă

Poliștii ialomițeni au continuat și joi, 26 iulie a.c., campania de combatere a mitei electorale «Votează Legal!». Oamenii legii au stat de vorbă cu cetățenii din Slobozia, Fetești, Țăndărei, Amara și ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(9309 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Siguranței Rutiere», sărbătorită la Slobozia

Miercuri 25 iulie a.c., polițiștii rutieri din întreaga țară au sărbătorit «Ziua Internațională a Siguranței Rutiere». Evenimentul a fost marcat și de oamenii legii din Slobozia. Aceștia au ieșit în stradă ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


USL Ialomița: Miting electoral pentru Referendum

USL Ialomița va organiza joi, 26 iulie 2012, începînd de la orele 18,45, un miting electoral. Acțiunea va demara la Stadionul Municipal Slobozia cu un marș electoral autorizat, pe traseul Stadion-bdul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:29
(8639 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la două anexe gospodărești din Miloșești

Anexele gospodărești din două gospodării vecine din localitatea Miloșești au fost cuprinse de flăcări după ce lucerna depozitată necorespunzător de către unul dintre proprietari s-a autoaprins, generînd ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:02
(10185 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Fetițe» săltate de jandarmi

În cadrul misiunilor de prevenire și combatere a fenomenului de prostituție pe raza municipiului Slobozia, efective din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2012, 15:09
(7837 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 2000 litri de produs petrolier transportate într-o dubă, confiscate

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Gării din Urziceni o autoutilitară, condusă de un bărbat de 37 ani, din comuna Gîrbovi. În urma controlului asupra ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:13
(9444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au distrus geamul de protecție al «păcănelelor»

Doi bărbați de 32, respectiv 34 ani, domiciliați în municipiul Urziceni și comuna Ograda sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecție de la aparatele de jocuri electronice ale ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:01
(8188 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

În cursul zilei de vineri, 20 iulie a.c., polițiștii au efectuat, în baza autorizației de percheziție domiciliară, descinderi la locuința unui bărbat de 45 ani și a unei femei de 43 ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:53
(9451 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un motociclist beat a intrat într-o bornă kilometrică

În dimineața zilei de duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 6,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, în orașul Țăndărei, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:50
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de la locul accidentului

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași s-a produs un accident rutier, iar șoferul vinovat a fugit de la locul evenimentului. În ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:48
(10151 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Surprinși beți la volan. La Sudiți, un șofer a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri și sîmbătă, 20-21 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic patru șoferi, cu vîrste cuprinse între 42 și 55 ani, domiciliați în Slobozia, Făcăeni, Munteni-Buzău și Armășești, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8846 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gîrbovi

Vineri, 20 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs pe raza municipiului Slobozia și s-a soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8411 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

În perioada 20-22 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:36
(10022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelați cu găsirea de slujbe în străinătate!

În cursul zilei de luni, 23 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Fetești au fost sesizați de către doi bărbați de 41, respectiv 54 ani, ambii domiciliați în comuna Bordușani despre faptul că un tînăr ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:29
(7886 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 105 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 24 iulie 2012, sînt disponibile 105 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:23
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Roșiori și Movilița. O tînără a încercat să se sinucidă la Amara!

Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Roșiori a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 21 iulie, după ce o persoană rămasă neidentificată a folosit intenționat o sursă de aprindere ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:22
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a spînzurat în fața casei

În urma unui apel telefonic, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Giurgeni. Cel mai probabil, ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

În cursul acestei luni, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a organizat mai multe concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul inspectoratului.
Astfel, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(9837 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Tînăr trimis în judecată pentru «trafic de minori»

Un tînăr de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost trimis in judecată, fiind cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunii de «trafic de minori», în forma continuată. Polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8438 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: Cursuri de calculator pentru persoanele de vîrsta a treia

Servind intereselor de educație, cultură și formare ale comunității, prin însăși misiunea sa, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița anunță începerea «Cursurilor de vară în utilizarea calculatoarelor ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8709 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

17 Iulie 2012, 19:01


Anunț angajare

Firmă de construcții angajează
absolvent studii superioare sau medii cu cunoștințe aprofundate de AUTOCAD sau ALLPLAN, cunoștințe desen tehnic în construcții civile, industriale și agrozootehnice
Locul de muncă este în Slobozia, jud. Ialomița
Relații la telefon 0726/136.480

17 Iulie 2012, 18:14


Proiectil de artilerie, găsit pe malul rîului Ialomița

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 138 mm a fost descoperit de un cetățean pe malul rîului Ialomița, pe raza cartierului Bora al municipiului Slobozia. Evenimentul a fost anunțat prin SNUAU ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:30
(10522 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Copiii cu chibriturile i-au incendiat o anexă gospodărească

Sîmbătă, 14 iulie a.c., în jurul orei 13,40, o anexă gospodărească a unui cetățean din Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce mai mulți copii lăsați nesupravegheați s-au jucat cu un chibrit generînd ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:29
(11544 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Slobozia: După ce au pierdut, au spart ecranele de protecție la «păcănele»

Doi slobozeni de 19, respectiv 32 ani, sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecția a ecranelor de la aparatele de jocuri electronice ale unor firme din Slobozia. Prima faptă a ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:53
(11812 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Trei copii, suspecți de furt dint-un autoturism

În cursul zilei de vineri, 13 iulie a.c., Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 34 ani, din Fetești, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din autovehicul un CD-player. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:47
(8744 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești copil furt


Slobozia: A găsit două telefoane mobile și le-a predat Poliției

Vineri, 13 iulie a.c., la sediul Postului de Poliție Ciochina s-a prezentat un bărbat, de 56 ani, din București, proprietar al unei locuințe din comună, care le-a declarat polițiștilor că în zona Șoșelei ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:47
(7934 vizualizări - 1 comentariu)


DJ201 Ciulnița-Slobozia: A pătruns pe contrasens și s-a izbit de o altă mașină

Duminică, 15 iulie a.c., în jurul orei 12,30, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DJ201 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetării la fața locului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:37
(10202 vizualizări - 0 comentarii)


Beat și fără permis la volan, în viteză prin Fetești

Un autoturism a fost depistat de polițiști sîmbătă, 14 iulie a.c., în jurul orei 20,00, în timp ce se deplasa pe raza municipiului Fetești. Întrucît șoferul se deplasa cu o viteză mare, s-a procedat la ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:33
(9296 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...