Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița nu colectează selectiv

Ialomița nu colectează selectiv

Colectarea selectivă a deșeurilor menajere reprezintă o altă problemă insurmontabilă în condițiile actuale. Conform Legii 211/2011, privind regimul deșeurilor, începînd cu anul 2012 autoritățile publice locale au obligația de a colecta separat cel puțin 4 tipuri de deșeuri, respectiv hîrtie, metal, plastic, sticlă.

Polaris, floarea care nu aduce primăvara
Conform articolului 17, alin. 1, din Legea 211/2011, privind regimul deșeurilor, «autoritățile administrației publice locale au obligația ca, începînd cu anul 2012, să asigure colectarea separată cel puțin pentru următoarele... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 13:35 (4007 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Asistații social de la Slobozia «muncesc» 100000 ore anual

Un raport al Serviciului Public de Asistență Socială al Primăriei Slobozia evidențiază orele de muncă în folosul comunității prestate de asistații sociali, în cursul anului precedent. În total, aceștia au lucrat pentru întreținerea domeniului public al orașului 100 mii de ore. Chiar dacă din punct de vedere al timpului petrecut pe străzi reiese faptul că activitatea a fost intensă, curățenia efectivă a fost insesizabilă. În foarte multe cazuri, spațiile pe unde aceștia ar fi trebuit să execute lucrări de întreținere sînt și acum insalubre.

S-a muncit doar pe hîrtie Pontajele care se... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 13:10 (2828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Pași greșiți în plutonul fruntaș

O dată cu cea de-a doua etapă a returului apele încep să se limpezească în Liga a IV-a Ialomița. Așa cum ne așteptam, Unirea Ion Roată și-a trecut în cont o nouă victorie, după confruntarea cu Recolta Gheorghe Doja. Astfel, campioana de toamnă face 41 de puncte și se menține în fruntea clasamentului. O urmează îndeaproape Andrias Andrășești. Aceasta a tranșat în favoarea ei meciul etapei contra Rapidului din Fetești. Deși a evoluat în deplasare, echipa din Andrășești s-a impus cu 3-2 și este văzută de chibiți drept principala pretendentă la cîștigarea campionatului, chiar dacă rămîne pe locul 2, la un punct în spatele Unirii Ion Roată. Cu acest nou eșec, Rapid Fetești rămîne pe podium, dar se... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 12:40 (1205 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Tehnicianul de frumusețe

Tehnicianul de frumusețe

Micropigmentarea (machiaj permanent) este o procedura cosmetică sau paramedicală care are drept scop de a corecta, modifica, înfrumuseța sau echilibra caracteristicile naturale ale clientului. Iar în România, specialiștii în acest domeniu se pot număra pe degetele mîinilor. Slobozia se poate mîndri și ea că are un specialist de top. Eliza Nae are 10 ani de experiență în domeniu, o clinică recunoscută la nivel național și predă această tehnică la rîndul ei.

Clinica de frumusețe Clinica Ellisse se află în fosta clădire a Cantinei Partidului, din Slobozia. Iar Eliza Nae, proprietara clinicii... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 11:20 (4840 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Visuri în limba engleză

Clean Tech susține performanța în Educație

Visuri în limba engleză

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural.

Visuri de elevi cuminți
Am revenit la școala din Ciulnița luni, 7 martie 2016. Elevii clasei a VII-a se pregătesc pentru cele două ore suplimentare de engleză. Prînzul a fost bun și cald, Engleza e materia lor preferată.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 10:25 (3350 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Andrada Gălămuj, arma secretă a CSS Slobozia

Privire spre viitorul handbalului

Andrada Gălămuj, arma secretă a CSS Slobozia

Pe 8 ianuarie a împlinit 14 ani, iar primele antrenamente în sala de handbal s-au petrecut la 12 ani, după ce, în prealabil, experimentase tenisul și dansul sportiv. Mama sa a făcut la rîndul ei handbal și i-a transmis acest «microb» și fiicei, spunîndu-i că va fi o experiență benefică spre a-și dezvolta spiritul de echipă. Andrada Gălămuj are 1,74 și un braț drept nimicitor. Și-a făcut repede loc în echipa junioarelor 3 de la CSS Slobozia, remarcîndu-se meci de meci prin golurile spectaculoase. Joacă inter-stînga, la fel ca idolul său Cristina Neagu, la nivelul căreia speră să ajungă într-o zi. «Dacă voi putea îmbina școala cu handbalul mi-ar plăcea să fac carieră în acest sport. Prioritate are... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 09:45 (6433 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Anchetă epidemiologică

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Bacteria E. coli face ravagii și în Ialomița. Autoritățile sanitare au confirmat prezența sindromului hemolitic-uremic în cazul a doi bebeluși din Fetești, cu vîrste cuprinse între 5 și 9 luni. Micuții au fost transferați la Spitalul «Marie Curie» din București. Direcția de Sănătate Publică Ialomița va deschide o anchetă epidemiologică pentru a depista sursa îmbolnăvirilor.

Transferați de urgență la București
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, primul caz a fost confirmat în urmă cu 48 de ore, iar cel de-al doilea în cursul după amiezii de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2016, 13:10 (14775 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Autoritățile din Ialomița sînt în alertă după ce două unități de învățămînt au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor, prin programul «Cornul și Laptele», miroase urît și are gust acru. În acest caz a fost deschisă o anchetă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița urmează să efectueze analize asupra probelor de lapte prelevate.

Se așteaptă rezultatele analizelor
Potrivit primelor informații, reprezentanții Școlilor Gimnaziale Ciulnița și Perieți s]nt cei care au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor în clase pare a fi stricat. Produsele ar fi trebuit distribuite... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2016, 17:50 (9781 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Consiliul Județean Ialomița, din nou în vizorul DNA

Prejudiciu estimat la 1,1 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița, din nou în vizorul DNA

Oficialii Consiliului Județean Ialomița sînt vizați de o nouă anchetă a Direcției Naționale Anticorupție. De această dată, procurorii DNA au fost sesizați de auditorii Camerei de Conturi Ialomița. În urma controlului efectuat în 2015 s-a descoperit faptul că, printr-o serie de acte adiționale, oficialii Consiliului Județean Ialomița au prelungit ilegal o serie de contracte de concesiune. Respectivele documente vizează suprafața de 1300 hectare teren din zona Giurgeni-Vlădeni-Gura Ialomiței, aflate în patrimoniul privat al Consiliului Județean. Ilegalitatea constă în aceea că prelungirea concesiunilor s-a făcut fără ca decizia să fie prevăzută expres printr-o nouă Hotărîre de Consiliu Județean... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 19:25 (22347 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

EXCLUSIV: Deputatul Tinel este mitoman de profesie și vitezoman dovedit

Fără carnet de conducere pentru 90 de zile

EXCLUSIV: Deputatul Tinel este mitoman de profesie și vitezoman dovedit

De două mandate, deputatul ialomițean Gheorghe Tinel pozează în parlamentar model și apărător al legii cu orice preț. Din păcate, între imaginea publică și realitate diferențele sînt uriașe. Gheorghe Tinel se dovedește a fi un mitoman patologic, vitezoman de profesie și un individ incapabil să-și asume responsabilitatea unei fapte!

Legea nu e pentru Tinel
Nu știm alții cum sînt, dar noi unii, cînd sîntem luați drept proști, verificăm informațiile și dovedim contrariul. Ca, bunăoară, în cazul lui Gheorghe Tinel, parlamentarul doctor în recreare turistică, care a fost surprins de... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 18:15 (55497 vizualizări - 95 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

Povestea unui eșec previzibil la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

În urmă cu o săptămînă, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a organizat concursul pentru șefia structurilor din teritoriu. Rezultatele obținute de candidați au fost dezastruoase, toți cei înscriși fiind picați. De o performanță similară a avut parte și Mihai Geantă, președintele, încă în funcție, al Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Acesta a reușit să obțină doar 16,75 puncte din cele 70 necesare promovării. Adică nota 1,6! Despre acest eșec lamentabil, Mihai Geantă ne-a declarat: «Am scris 9 pagini, însă, probabil, am fost pe lîngă subiecte. Și Simona Halep a pierdut în două turnee, dar rămîne tot o valoare în sportul românesc...».

Mihai Genată s-a învins pe sine... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 17:50 (25667 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

SPORT

Lei în amicale, miei în oficiale

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II București-Unirea Slobozia 3-2

Lei în amicale, miei în oficiale

După 11 partide de verificare soldate cu 9 victorii și 2 egaluri, înfrîngerea a picat pentru Unirea Slobozia tocmai în primul meci oficial. S-a întîmplat vineri, 4 martie 2016, cînd trupa lui Ion Ionescu a evoluat în deplasare pe stadionul bucureștean Romprim, contra satelitului echipei Dinamo. Antrenorul Unirii i-a lăsat pe bancă pe Topor și Khalil, preferîndu-i pe Hristian și Stanciu. A fost o primă repriză de coșmar sau, mai exact, un sfert de oră dezastruos. Nici nu se așezaseră bine slobozenii în ghete și «cățelandrii» pregătiți de Mugur Cornățeanu marcau pentru prima dată. Era doar minutul 15 cînd Nicușor Măstăcan scotea din plasă mingea expediată de dinamovistul Neață. În 3 minute s-a făcut... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 17:15 (5054 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămînă, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au dat startul primelor investigații medicale cu ajutorul aparatului RMN. Echipamentul a fost adus din China și fabricat sub licență americană.

Bolnavi din două județe, tratați la Slobozia Deși prognozată pentru începutul lunii viitoare, punerea în funcțiune a aparatului RMN achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. În cadrul unei conferințe de presă, oficialii din cadrul unității medicale au anunțat faptul că echipamentul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 16:05 (9054 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Anne Boll, laleaua olandeză din poarta CSS Slobozia

Privire spre viitorul handbalului

Anne Boll, laleaua olandeză din poarta CSS Slobozia

A prins rădăcini în urmă cu 14 ani în orașul olandez Den Bosch. A venit apoi împreună cu familia în România, tatăl său punînd bazele unei frumoase ferme în apropiere de localitatea Gheorghe Lazăr. Moștenește pasiunea tatălui în privința agriculturii, dar și dragostea acestuia pentru sport. Iar dacă domnul Boll a făcut baschet timp de 16 ani, fiica sa s-a oprit într-un final la handbal. Totul a început în urmă cu 4 ani, cînd Anne a răspuns prezent selecției efectuată de profesorul Marian Simion. «Am făcut și puțin baschet, și atletism, dar m-am oprit asupra handbalului, pentru că aici se urmărește performanța și acest lucru cred eu că mă va ajuta în viitor!» ne spune Anne Boll, portarul de la ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 15:40 (7945 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicolae Sitaru a demisionat din Consiliul Județean Ialomița

Nicolae Sitaru a demisionat din Consiliul Județean Ialomița

Săptămîna trecută, consilierul județean PNL Nicolae Sitaru și-a dat demisia din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Deși rămîne membru PNL, Nicolae Sitaru a declarat că este implicat într-un proiect politic nou, care vizează construirea unei formațiuni politice reprezentată de primarii județului. «Este un proiect politic pentru viitor...» a declarat Nicolae Sitaru.

Un om de cuvînt
În luna noiembrie a anului 2015, o fracțiune din cadrul PNL Ialomița formată din 11 primari a dezavuat public modul în care deputatul Gheorghe Tinel a reușit să obțină controlul asupra fostei Organizații... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 15:20 (7369 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Casă, dulce casă...

Casă, dulce casă...

Noile blocuri ANL de pe Nordului sînt gata. O parte dintre beneficiarii celor 48 de apartamente și garsoniere s-au mutat. Ceilalți așteaptă prudenți. Au și de ce. În urma constructorilor, locul arată ca după bombardamente. Trotuarele se termină în noroi, subsolul poate fi oricînd inundat, parcările sînt inutilizabile, pe scările de bloc nu e curent electric. Și exemplele pot continua...

După o lună la casă nouă De departe, noile blocuri ANL din Slobozia arată strălucitor. Culorile sînt vesele, afară e soare, la geamuri deja au apărut primele ghivece cu flori. Dacă te apropii însă, realitatea... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 14:55 (3673 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Șeful Penitenciarului Slobozia aplică legile arbitrar

Șeful Penitenciarului Slobozia aplică legile arbitrar

O întîmplare petrecută în 2015 la Penitenciarul Slobozia scoate în evidență ineficiența directorului unității în ceea ce privește cunoașterea regulamentelor interne. Comisarul Marian Dobrică a decis demiterea din funcție a unuia dintre angajați, acuzîndu-l de dispariția a două kilograme de carne alterată, din frigiderul bucătăriei instituției. Situația devine și mai ridicolă în contextul în care procurorii care l-au anchetat pe angajatul suspectat de furt au precizat că este nevinovat. Cu toate acestea, directorul Dobrică a decis totuși să-l lase pe om fără loc de muncă. Cazul a ajuns în atenția Tribunalului Ialomița, instanță care a decis reintegrarea în muncă a respectivului angajat.
... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 13:10 (9201 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Unirea Ion Roată, lider solitar

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată, lider solitar

Prima etapă a returului Ligii a IV-a a bulversat multe din calculele echipei din fruntea clasamentului. Cel mai rău s-a încurcat Rapid Fetești. După ce a iernat pe locul 2, la egalitate de puncte cu liderul, echipa alb-vișinie a pierdut la scor derbyul cu Victoria Munteni Buzău. A fost o etapă grea și pentru Olimpia Rădulești. Aceasta a fost ținută în șah etern de Recolta Gheorghe Lazăr și a pierdut astfel contactul cu podiumul. Țăndăreiul a clacat, de asemenea, la Gheorghe Doja. Pe lîngă Munteni Buzău au mai fost două fruntașe care și-au respectat blazonul. Andrias Andrășești a făcut scor cu FC Traian și urcă pe locul 2, în vreme ce Unirea Ion Roată s-a impus la Fierbinți. Astfel, cu 38 de puncte... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 12:20 (4825 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Misiune imposibilă a Primăriei Slobozia

Datorie de 3 milioane de lei, greu de recuperat

Misiune imposibilă a Primăriei Slobozia

O datorie veche și încă nerecuperată reprezintă o misiune imposibilă pentru angajații din cadrul Primăriei Slobozia. Concret, este vorba despre redevența aferentă perioadei 2012-2013, neachitată de societatea Timis Investment, firmă care a dorit să deschidă la Slobozia supermarketul Cora. Cu tot cu penalități, debitul însumează 3 milioane de lei... Dacă ar fi colectată la buget, suma ar putea fi utilizată pentru o serie de investiții de care orașul are mare nevoie.

Șantierul nimănui Din marele hipermarket Cora care urma să fie inaugurat la Slobozia a rămas doar un colos de fier și beton... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 11:35 (5407 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

George Dragomir, la o sabie de medalia europeană

Scrimă

George Dragomir, la o sabie de medalia europeană

Săptămîna trecută, orașul sîrb Novi Sad a fost capitala scrimei juvenile. Aici s-a desfășurat Campionatul European pentru Cadeți și Juniori. Printre cei 69 de sportivi care au luat startul în proba de sabie masculin cadeți s-a numărat și sabrerul CSS Slobozia, George Dragomir. Acesta a avut o evoluție lăudabilă, fiind la un vîrf de sabie să se concretizeze în medalie. Dragomir a avut cele mai bune rezultate ale delegației noastre, el fiind, de altfel, singurul dintre cei patru sabreri români care a trecut de tabloul de 64, după ce l-a învins cu 15-9 pe ucraineanul Oleksandr Cumpanski. În șaisprezecimi George l-a depășit cu 15-11 pe ungurul Mor Milassin. A venit apoi victoria în fața francezului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 10:20 (4716 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
191 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7936 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10754 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15335 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6742 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13220 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12295 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12433 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...