Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are un buget estimat de 150 milioane de lei

În anul 2016

Ialomița are un buget estimat de 150 milioane de lei

Vineri, 22 ianuarie 2016, oficialii județeni au organizat o dezbatere publică în care au făcut publice primele date legate de bugetul județului Ialomița pentru anul 2016. Potrivit acestora, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție 149,6 milioane de lei pentru asigurarea cheltuielilor de funcționare, dar și pentru investițiile prognozate pentru acest an. Deși formală, în condițiile în care la ea au participat doar funcționari din cadrul administrației, dezbaterea a creionat direcțiile de dezvoltare stabilite pentru acest an.

Declarațiile nu costă bani
Vineri, 22 ianuarie,... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 11:15 (7748 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Handbal, Junioare III, Rapid București-CSS Slobozia 21-30 (9-15)

Victorie și calificare

Junioarele III ale CSS Slobozia au obținut sîmbătă, 30 ianuarie 2016, o victorie foarte importantă. Fetele antrenate de Marian Simion au întîlnit în deplasare Rapidul și au făcut unul dintre cele mai frumoase meciuri din acest sezon. Slobozia a obținut o victorie concludentă, iar în acest moment cele 15 puncte care o despart de locul 5 ne fac să spunem că tinerele noastre handbaliste și-au asigurat calificarea în turneul semifinal. Boll a făcut un meci foarte bun în poartă, Nicolae s-a apărat excelent, iar în atac au ieșit în evidență Neagu și Onea. CSS Slobozia s-a impus cu 30-21, la pauză 15-9. Pentru echipa noastră au marcat: Neagu-8 goluri, Onea-7, Soreanu-4, Lazăr-3, Irimescu-2, Nicolae-... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 10:35 (4435 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții la Primăria Slobozia!

De la primele ore ale dimineții de marți, 2 februarie 2016, anchetatorii au descins la sediul Primăriei Slobozia. În vizor ar fi atît viceprimarul Valentin Băcanu, cît și primarul Alexandru Stoica pentru «abuz în serviciu». (știre în curs de actualizare)

UPDATE 7,50 PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE INFRACȚIUNI ÎN LEGĂTURĂ CU SERVICIUL La această oră, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 10 percheziții la sediul unei instituții publice și la locuințele unor persoane bănuite de săvîrșirea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 09:20 (30006 vizualizări - 45 comentarii)

POLITICĂ

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL are, în sfîrșit, un candidat!

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL Ialomița a anunțat că are un candidat pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. După 6 luni de bîlbe și amînări, vineri, 29 ianuarie 2016, Ioan Martin a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că a cîștigat competiția internă pentru nominalizarea în cursa pentru Primăria Slobozia. «Vreau să fiu primarul municipiului Slobozia. La 30 de ani de cînd am venit în Slobozia ca stagiar și după 6 ani la conducerea Partidului Național Liberal, vreau să candidez la demnitatea de primar al municipiului Slobozia și, împreună cu echipa mea, să găsim soluții viabile pentru a avea un oraș prosper și demn. Cred că am capacitatea managerială pentru a rezolva problemele cu care se confruntă comunitatea... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 21:20 (49528 vizualizări - 86 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban rămâne «vaca de muls» a administrației locale

Debite de 9 milioane de lei la Primăria Slobozia

Urban rămîne «vaca de muls» a administrației locale

Luni, 25 ianuarie 2016, Urban SA Slobozia a aprobat, în cadrul unei ședințe AGA intempestive, rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al societății pentru anul 2015. Consilierii locali ai Sloboziei (membrii AGA) au aprobat bugetul, în ciuda dezbaterilor furtunoase inerente. Potrivit declarațiilor directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, a declarat public în cadrul ședinței că Urban SA așteaptă avizul anual de funcționare din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița.

O formalitate descîntată administrativ
Ședința AGA Urban de luni, 25 ianuarie 2016, a reprezentat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 18:40 (4717 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Restaurante de lux, amendate de inspectorii ISU Ialomița

În urmă cu o săptămînă, oficialii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat publicității rezultatele controalelor efectuate în perioada 5 noiembrie-15 decembrie 2015. Pe lista obiectivelor supuse controlului care au fost amendate de inspectorii ISU se numără restaurante destul de cunoscute în tot județul. Cuantumul amenzilor aplicate a depășit 300 mii de lei. «În prezent, aspectele care vizează criteriile de performanță privind securitatea la incendiu sînt îndeplinite în majoritatea cazurilor!» ne asigură Niculae Fița, inspectorul adjunct al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.

Funcționau fără avize la incendiu... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 16:25 (10558 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrânețe chinuită în azilul privat din Dridu

Bătrînețe chinuită în azilul privat din Dridu

Bătrîni ținuți în frig și nemîncați în singurul azil privat din județul Ialomița, care funcționează în localitatea Dridu. Asta au descoperit angajații Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița în urma unui control inopinat. Unitatea aparține Fundației «Punte între generații» din județul Ilfov și a fost deschisă în urmă cu 3 ani...

Plătesc pentru a sta în frig Situația a ieșit la iveală în urma unor sesizări anonime trimise către reprezentanții Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița. Angajații instituției au efectuat un control inopinat la sediul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2016, 18:15 (13612 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Societatea «parazit» din Parcul Industrial

Management de Slobozia pe banii contribuabililor

Societatea «parazit» din Parcul Industrial

Inaugurat în urmă cu un an și jumătate, Parcul Industrial IMM Slobozia rămîne o investiție disfuncțională. La acest moment, pe platforma de la marginea Sloboziei activează o singură firmă, iar societatea care gestionează activitatea Parcului, SC Platforma Industrială IMM Slobozia, continuă să căpușeze bugetul local.

Un buget-fantezie
Miercuri, 20 ianuarie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței Adunării generale a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia, bugetul de venituri și cheltuieli al societății. Întîlnirea a fost un prilej pentru a reconfirma... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2016, 13:50 (4668 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, piață de desfacere pentru droguri ușoare

Dealeri de etnobotanice, trimiși în judecată

Slobozia, piață de desfacere pentru droguri ușoare

Procurorii DIICOT din Slobozia au reușit să destructureze o adevărată rețea de dealeri de etnobotanice. Principalii capi ai rețelei erau doi tineri din Slobozia. Aceștia au dezvoltat o adevărată afacere prin vînzarea ilegală de substanțe psihotrope. Datele din anchetă scot la iveală faptul că din comercializarea produselor interzice aceștia cîștigau zilnic peste 500 de lei. Cei doi se află în stare de libertate și au fost trimiși în judecată. Dosarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Drumul etnobotanicelor către Slobozia
Potrivit datelor din anchetă, cei doi tineri... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 18:55 (10278 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcțiile din Bazarul Municipal au fost declarate «legale»

Alo, DNA? Avem și noi o sesizare!

Construcțiile din Bazarul Municipal au fost declarate «legale»

Scandalul construcțiilor ilegale din Bazarul Municipal al Sloboziei are un final neașteptat. Un proces-verbal încheiat în luna noiembrie 2015 între reprezentanții Inspectoratului de Stat în Construcții Ploiești și Primăria Slobozia șterge cu buretele atît abuzurile administrației locale, cît și pe cele ale proprietarilor terenurilor concesionate. Potrivit acestui act, o parte dintre nereguli au fost îndreptate, iar pentru 4 dintre concesionari s-au aplicat amenzi în valoare de 5 mii de lei.

Primăria Slobozia aprobă construcții ilegale
Povestea construcțiilor ilegale din Bazarul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 18:15 (5428 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bani publici pentru consilierul local Gigi Manea

Și cu slana-n pod, și cu sufletul în raiul electoral

Slobozia: Bani publici pentru consilierul local Gigi Manea

Consilierul local PNL Gigi Manea a lucrat în 2014 și 2015 pentru administrația locală. Firma de construcții pe care a deținut-o, R&M Construct SRL, a lucrat ca subcontractor al firmelor TMUCB și Cargo pentru modica sumă de 27800 de lei. Gigi Manea recunoaște că ceea ce a făcut nu e moral, dar susține că are circumstanțe atenuante. «Sînt singurii bani pe care i-am încasat dintr-un contract pe bani publici de cînd dețin firma!» ne-a declarat el.

Firimituri bugetare pentru Opoziție În urmă cu mai puțin de o lună, semnalam faptul că unul dintre consilierii locali ai Sloboziei, Ionuț... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 17:45 (16635 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, campion național la Sabie Cadeți

Scrimă

George Dragomir, campion național la Sabie Cadeți

Secția de Scrimă a CCS Slobozia a dat prima lovitură în 2016. În perioada 21-24 ianuarie 2016, la Sala Floreasca din București a fost organizat Campionatul Național de Sabie, adresat cadeților. După ce anul trecut cîștigase Cupa Federației, sabrerul slobozean George Dragomir a recidivat. Acesta și-a adjudecat titlul național într-o competiție la care au luat startul 55 de concurenți. În sferturi, Dragomir a trecut de dinamovistul Andrei Păștin, cu 15-11, pentru ca, în semifinală, să-l surclaseze cu 15-3 pe brașoveanul Rareș Ailinca. În finală s-a duelat chiar cu deținătorul titlului, Matei Aniculoesei, de la Steaua. Rezultat final 15-12 și medalia de aur pentru George Dragomir. Din păcate, celălalt... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 17:20 (5147 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Afacere de familie pe banii statului

Ialomița: Afacere de familie pe banii statului

Inventat de Partidul Social Democrat, sistemul firmelor de pază abonate la bani publici este continuat de Poliția Română, în parteneriat cu Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Concret, doi angajați din cadrul celor două instituții, soț și soție, s-au abonat la contracte cu mai multe instituții publice, printr-o firmă de pază. Afacerea funcționează de 3 ani și, în funcție de necesitățile clienților, valoarea contractelor variază între 5000 și 8000 de lei, pe lună.

Instituții publice, păzite de Vyg Security
Sistemul firmelor de pază abonate... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 17:05 (8653 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stuparii de pe strada Trandafirilor au fost evacuați

Războiul albinelor continuă

Slobozia: Stuparii de pe strada Trandafirilor au fost evacuați

La jumătatea săptămînii trecute, autoritățile slobozene au dărîmat cîteva dintre gardurile care delimitează vetrele de stupină de pe strada Trandafirilor. Acesta este ultimul episod al unui război civil care durează de peste doi ani. Proprietarii stupilor au fost relocați pe un teren aflat în imediata vecinătate, afară din oraș. Ei reclamă faptul că autoritățile locale nu au amenajat zona și riscă să intre în conflict cu Ocolul Silvic Slobozia.

2 ani de război civil
În luna aprilie a anului 2014, Consiliul Local Slobozia aproba relocarea vetrelor de stupină de pe strada Trandafirilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:55 (5505 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a cumpărat aparat RMN fabricat în China! Costurile de achiziție ale acestui produs s-au ridicat la valoarea de 4,8 milioane de lei. Violeta Șapira, managerul unității medicale, a refuzat să comenteze acest amănunt...

Violeta Șapira, contrazisă de etichetă
Surse din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia vehiculau încă de la momentul achiziției aparatului RMN faptul că acesta ar avea origini chinezești. În urmă cu o săptămînă, reporterii Independent au verificat această informație și au descoperit că ea este cît se poate de adevărată... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:20 (8569 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Emanuela Nicolae, pivotul cu voință de fier

Privire spre viitorul handbalului

Emanuela Nicolae, pivotul cu voință de fier

Pe 26 februarie 2016 împlinește 15 ani, iar în handbal este de 2 ani. Alegere fericită în opinia ei, un umăr serios punînd în acest sens profesorul Liviu Neagu, cel care pînă atunci o pregătise pentru «meseria» de baschetbalistă. Sportul nu i-a fost niciodată străin. Tatăl ei a jucat handbal și, de asemenea, mătușile și verișorii fac sport. «Prin urmare, n-aveam de ales...» ne spune Emanuela Nicolae, pivot al junioarelor 3 de la CSS Slobozia. Ema a crescut în ultimii 2 ani ca Făt-Frumos, iar luptele ei pe semicerc, în cel mai complicat post din handbal, au fost remarcate și apreciate de mulți antrenori, fie că s-au derulat în atac sau în apărare. Idolul ei este aproape firesc Oana Manea, iar profesorul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 15:40 (6526 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Purgatoriul sărăciei lucii

Purgatoriul sărăciei lucii

Blocul de la Școala nr. 13 din Slobozia are 35 de camere înșirate pe 3 paliere. Aici, Primăria Slobozia a exilat săracii Sloboziei. Oameni cu venituri sub limita subzistenței, asistați social, familii rămase fără case din varii motive... Iar neputințele oamenilor și cele ale autorităților trasformă acest spațiu într-un purgatoriu din care toți vor să scape.

Revolta nevoiașilor
Cubul de beton care ține loc de casă pentru 35 de familii e cojit de zugrăveală, ca un ou. De drept, aparține Consiliului Județean, dar se află în administrarea Primăriei Slobozia. De departe, pare părăsit... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 15:10 (4569 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Se adâncește criza de formă

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Dunărea Brăila 23–32 (12–16)

Se adîncește criza de formă

Unirea Slobozia revenea în fața propriilor suporteri după cel mai rușinos rezultat din acest sezon, înfrîngerea cu 24-30 în fața codașei Rapid. Elevele Victorinei Bora aveau însă de înfruntat unul dintre adversarii puternici ai campionatului, Dunărea Brăila. Era greu de crezut așadar că sîmbătă, 23 ianuarie 2016, Unirea ar fi putut emite pretenții la un rezultat pozitiv, chiar dacă trupa antrenată de Costică Buceschi venea la Slobozia fără Alina Horjea și cu Ada Moldovan nerefăcută. Pe teren mai erau Tiron, Pîrvuț sau Apetrei, jucătoare de clasă, lucru care s-a văzut de altfel. O mică speranță a licărit în primele 5 minute, perioadă după care tabela consemna un neverosimil 3-0 pentru Unirea. ... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 14:05 (3735 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12039 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Potrivit statisticilor

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Mai multe locuri de muncă și salarii mai mari. Asta îi așteaptă pe ialomițeni anul acesta. Sau cel puțin așa spun cifrele prezentate într-un raport al Comisiei Naționale de Prognoză, privind indicatorii economico-sociali din fiecare județ al țării. Transpusă în plan local, realitatea infirmă însă statisticile.

O viață mai bună în Ialomița Comisia Națională de Prognoză este o instituție cu rol de monitorizare și interpretare a datelor privind dezvoltarea economică pe termen mediu, scurt și lung a României. Mai mult, aceeași instituție prezintă statistici privind maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 11:25 (3959 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Codul Portocaliu, transformat în Cod Galben

Administrația Națională de Meteorologie a revenit la Codul Galben pentru mai multe județe care primiseră atenționarea de Cod Portocaliu în urmă cu trei zile. Printre județele care au revenit la avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:43
(11685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au fost realimentate cu electricitate toate localitățile

Efortul echipelor Enel pentru restabilirea alimentării cu energie electrică a localităților afectate de ninsorile și vîntul extrem de puternic a dat roade. Potrivit unui comunicat al ENEL, «în județul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:29
(11502 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2012, 11:08
(16895 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:50
(6187 vizualizări - 0 comentarii)


Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

În prima zi a săptămînii, luni, 23 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:37
(17085 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor, 25 ianuarie 2012

Miercuri, 25 ianuarie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii pot să depună la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița declarațiile privind diversele obligații la bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:33
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Pentru intervalul 25 ianuarie 2012, orele 2,00-26 ianuarie 2012, orele 18,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru mai multe județe. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:15
(12675 vizualizări - 1 comentariu)


Moldoveni: Trei copii de 14-16 ani au intrat în casa unui bătrîn încercînd să fure!

Trei adolescenți, cu vîrste cuprinse între 14 și 16 ani, din Moldoveni, sînt cercetați pentru furt calificat. Pe scurt, cei trei au intrat în perioada 1 decembrie-3 ianuarie 2011 în locuința unui consătean ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:12
(14496 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinși în flagrant după ce au furat o țeavă de irigat!

Polițiștii Secției Coșereni au prins pe raza comunei Drăgoești trei indivizi, cu vîrste cuprinse între 19 și 33 ani, toți dintr-o comună călărășeană, care se deplasau cu o căruță. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:10
(14914 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Beat la volan

Un tînăr de 22 ani din Ciulnița este cercetat actual de polițiștii slobozeni pentru conducere a unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost prins luni, 23 ianuarie a.c., de către ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:01
(13104 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Prins cu doi iepuri în rucsac

Un bărbat de 39 ani, din Adîncata, este acuzat de braconaj. Pe numele individului, polițiștii au deschis o anchetă după ce a fost prins luni, 23 ianuarie, pe Fondul de vînătoare nr. 43, pe cîmpul din extravilanul ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:51
(14456 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț de aluminiu prins de polițiști

Luni, 23 ianuarie, un bărbat de 37 ani, din Ion Roată, a fost prins de o patrulă de siguranță publică, în timp ce transporta cu o căruță 20 kg de aluminiu. În urma verificărilor ulterioare s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:42
(13869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 Ianuarie-Unirea Principatelor Române, sărbătorită

Prefectura Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Consiliul Local Slobozia îi invită pe ialomițeni la manifestările prilejuite de împlinirea a 153 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:56
(12040 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 825 kg de lapte praf fără documente de proveniență, confiscate de polițiști

Vineri, 20 ianuarie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe strada Calea București, din Urziceni, un tînăr în vârstă de 32 ani, din Constanța, în timp ce transporta cantitatea de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:19
(14768 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 110,55% în decembrie 2011

În luna decembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 42,16 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 110,55 ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:14
(11196 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 5 persoane rănite doar într-o singură zi!

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a cinci persoane.
Primul eveniment rutier s-a produs din cauza neadaptării vitezei de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:44
(10475 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în timp ce furau un capac de canalizare!

Un tînăr de 23 ani, din orașul Țăndărei, a sesizat Poliția cu privire la faptul că pe strada 1 Decembrie din localitate a observat două persoane care au sustras un capac de canalizare, după care au fugit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:41
(12015 vizualizări - 1 comentariu)


Enel Distribuție Dobrogea: 2 linii de medie tensiune și 2 posturi de transformare din Ialomița, afectate de condițiile meteo

Din cauza condițiilor meteo deosebite, a ninsorii abundente, a viscolului și a chiciurei depuse pe elemente de rețea , în noaptea de sîmbătă, 21/22 ianuarie, au fost afectate rețelele electrice din raza ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:40
(18054 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist băut, acroșat de un vehicul. Șoferul a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Țăndărei au fost sesizați despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:38
(10364 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

În cursul zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Amara, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:37
(19448 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara arestare


Căzănești: Slobozean depistat beat la volan

O patrulă de siguranță publică aflată în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza orașului Căzănești a depistat sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, un tînăr de 27 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:36
(15183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton lovit pe trecerea de pietoni, femeie acroșată de un autoturism!

În dimineața zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 6.30, în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton. În urma cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:35
(11489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Depistat pe autostradă cu peste 20 tone de fier vechi fără tiche de cîntar!

Un bărbat de 38 ani, din Constanța, a fost depistat pe autostrada A2, în timp ce conducea un ansamblul auto, cu care transporta cantitatea de peste 20 tone deșeuri din fier, pentru care nu a putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:12
(10451 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 7 permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

La acest sfîrșit de săptămână, 21-22 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:08
(14165 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 55 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 23 ianuarie 2012, sînt disponibile 55 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:05
(15588 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Echipajul SMURD a intervenit la un accident pe autostradă

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 18,45, în dreptul kilometrului 140, pe autostrada A2, s-a produs un accident de circulație. Echipajul SMURD al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină, după ce ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:03
(13638 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lovite de o mașină pe trecerea de pietoni!

Două adolescente de 15 ani au fost lovite de o mașină în timp ce încercau să traverseze strada pe trecerea de pietoni. S-a întîmplat, joi, 19 ianuarie a.c., la Slobozia, cînd un bărbat de 46 ani nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:45
(11432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gura Ialomiței: Țigări de contrabandă, confiscate

Gura Ialomiței: Țigări de contrabandă, confiscate

Peste 330 de pachete de țigări au fost descoperite de polițiști în portbagajul unui autoturism, joi, 19 ianuarie a.c., la Gura Ialomiței. Mașina era condusă pe raza localității Gura Ialomiței, iar cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:44
(12901 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestată pentru evaziune fiscală

O femeie de 32 ani, din Slobozia, a fost prinsă de polițiști și încarcerată. Individa a fost condamnată de judecătorii Tribunalului Ialomița la 1 an și 6 luni închisoare pentru evaziune fiscală. Femeia ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:37
(15116 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Muzeul Județean marchează Unirea Principatelor Române

Marți, 24 ianuarie a.c., la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Muzeul Județean Ialomița, în colaborare cu Consiliul Județean organizează conferința «Contribuția ialomițenilor la Unirea Principatelor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:36
(14817 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...