Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema «branșărilor ilegale» la rețeaua de energie electrică

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema «branșărilor ilegale» la rețeaua de energie electrică

Deputatul PSD Ștefan Țintă l-a interpelat oficial pe ministrul Energiei, Sebastian Burduja, «privind impactul pierderilor de energie electrică asupra facturilor plătite de români». Astfel, deputatul social-democrat a solicitat clarificări în ceea ce privește «pierderile rezultate din branșările ilegale», Țintă fiind interesat și de monitorizarea acestor probleme. «Pierderile din rețea, fie că sunt cauzate de lipsa investițiilor, fie de furturile de energie, pun o presiune financiară suplimentară pe toți consumatorii! Este inacceptabil ca populația să suporte costurile ineficienței și ale ilegalităților din sistem!» a declarat deputatul PSD Ștefan... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2025, 13:05 (9689 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Fosta fabrică de zahăr din Urziceni, transformată în platformă ilegală de deșeuri

Industria Ialomiței, groapă de gunoi

Fosta fabrică de zahăr din Urziceni, transformată în platformă ilegală de deșeuri

Dacă alte județe din țară au reușit să-și păstreze fostele fabrici și uzine comuniste și să le transforme în afaceri profitabile, nu același lucru se întâmplă și cu cele din Ialomița. În mare parte, industria Ialomiței a ajuns, la propriu, o imensă groapă de gunoi. Garda de Mediu Ialomița a descoperit zeci de tone de deșeuri depozitate ilegal în curtea fostei fabrici de zahăr din Urziceni. Cei responsabili de acest dezastru ecologic sunt două societăți al căror obiect de activitate este chiar colectarea, tratarea și distrugerea deșe­urilor. Ambele firme riscă acum să rămână fără acti­vitate dacă, la viitoarele controale, Garda de Mediu Ialomița va... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2025, 08:05 (10867 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Borănești: Arestați preventiv pentru «tentativă la omor»

Borănești: Arestați preventiv pentru «tentativă la omor»

O discuție în contradictoriu s-a transformat într-o anchetă penală. S-a întâmplat în urmă cu o săptămână la Borănești, unde doi bărbați au fost arestați preventiv după ce l-au înjunghiat pe cel cu care s-au luat la ceartă. În actele de urmărire penală, procurorii descriu faptul că violența celor doi a fost atât de mare încât au în­cercat, inițial, să-l calce cu mașina. Auto­ritățile judiciare trag chiar și un semnal de alarmă precizând faptul că s-au intensificat actele de violență iscate spontan, pe fondul discuțiilor contradictorii.

 

I-au intrat cu mașina în casă... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2025, 12:10 (2358 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a comunelor Giurgeni, Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu este NEFUNCȚIONALĂ!

După 15 ani de la demararea proiectului

Rețeaua de canalizare a comunelor Giurgeni, Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu este NEFUNCȚIONALĂ!

Conectate în cadrul Asociației de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», comunele Mihail Kogălniceanu, Giurgeni și Gura Ialomiței au inițiat, cu 15 ani în urmă, un proiect privind realizarea unei rețele comune de canalizare, investiție finanțată de Uniunea Europeană prin Programul Național de Dezvoltare Rurală. Fără să mai surprindă pe nimeni, investiția este nefuncțională în momentul de față, iar entitatea în numele căreia a fost realizată s-a desființat. Între timp, cetățenii din cele trei localități s-ar fi branșat ilegal la rețeaua de canalizare, apele uzate provenite din gospodării ajungând... pe câmp.

 

Istoria unei investiții ratate... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2025, 08:05 (15058 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Movilița: Accident rutier provocat de un adolescent de 17 ani. Băiatul, în stare gravă la spital!

Movilița: Accident rutier provocat de un adolescent de 17 ani. Băiatul, în stare gravă la spital!

Un grav accident rutier s-a produs miercuri, 30 aprilie 2025, în zona localității Movilița. Principalul vinovat de producerea evenimentului este un adolescent de 17 ani. Rănit și transportat de urgență cu un elicopter SMURD la un spital din București, acesta s-a ales cu un dosar penal pentru «conducere fără permis» și «vătămare corporală din culpă».

 

A lovit un autobuz cu 35 de pasageri Din informațiile oferite de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, adolescentul de 17 ani se deplasa pe drumul județean care leagă localitățile... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2025, 16:00 (12903 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de peste 1 milion de euro pentru un centru de recuperare a copiilor cu autism

Ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița

Proiect de peste 1 milion de euro pentru un centru de recuperare a copiilor cu autism

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița s-a desfășurat luni, 28 aprilie a.c., și a cuprins pe ordinea de zi nu mai puțin de 21 proiecte de hotărâri. Mai mult sau mai puțin tehnice, proiectele au suscitat lapidar interesul celor prezenți, consilierii județeni, în număr de 27, votând automat și fără dezbateri. Consemnând absența, sperăm motivată, a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, să adăugăm că ședința a fost condusă de vicepreședintele 1, Cătălin Grigore, proiectele de hotărâri fiind aprobate în ritmul amețitor impus de președintele Pavel. Adică vreo maxim 2 minute pentru fiecare proiect.

 

Ialomița, împrumutul și Centrul «Prosocial»... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2025, 10:15 (4620 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala elitelor

Școala elitelor

La fel ca un elev gălăgios care nu și-a făcut temele pentru acasă, societatea civilă pune adesea Educația la colț. Ne place să comentăm ști­rile negative despre profesori sau elevi și ne simțim ori­pilați atunci când acestea apar. Totuși, școala, elevii și profesorii au nevoie de validarea noastră, nu de disprețul nostru. Poate că notele din catalog și rezultatele la exa­menele naționale ar arăta cu totul altfel dacă am căuta să discutăm/accentuăm și ceea ce Educația face bine. Prea puțin cunoscut, «binele» există chiar și în școlile noastre. Iar cei 19 elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia care s-au calificat la etapele naționale ale olimpiadelor... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 16:10 (13822 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Tinel NU mai este director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel NU mai este director general al APIA-Structura Centrală

Începând de joi, 24 aprilie 2025, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) are un nou director general. Ex-președinte al PNL Ialomița și fost deputat liberal, Gheorghe Tinel a fost schimbat de la conducerea Agenției. Oficial, din cauza nemulțumirilor legate de întârzierile la plata subvențiilor către fermieri. Neoficial, Gheorghe Tinel a «căzut» ca urmare a jocu­rilor politice, actual susținerea sa la nivelul formațiunii liberale fiind scăzută. În locul lui Gheorghe Tinel, pe postul de director general a fost numită Gabriela Nicoleta Andrei, angajată în cadrul APIA Galați. Să completăm că Gheorghe Tinel a fost numit la conducerea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 15:25 (13277 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenția pentru Protecția Mediului s-a transformat în Direcția Județeană de Mediu Ialomița

Agenția pentru Protecția Mediului s-a transformat în Direcția Județeană de Mediu Ialomița

Odată cu apariția HG 311/03.04.2025, care prevedea contopirea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului și a Agenției Naționale pentru Arii Naturale Protejate, și în teritoriu s-au produs modificări. Astfel, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a devenit Direcția Județeană de Mediu Ialomița, în subordinea Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate. De asemenea, Direcția Județeană de Mediu Ialomița i-a preluat și pe cei trei angajați de la Arii Protejate, urmând să se producă și mutarea propriu-zisă în sediul noii Direcții Județene de Mediu Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 13:25 (15245 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Mai avem șanse?

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-Poli Iași 1-1

Mai avem șanse?

Cu un picior în Liga 2, Unirea Slobozia își poartă mai departe povara unei experiențe istorice. Doar declarațiile naive ale lui Mihalcea amintesc de meciurile disputate în primul eșalon în timp ce rezultatele partidelor curg nefiresc de amenințătoare. Unirea nu poate supraviețui în SuperLiga doar cu pasiunea președintelui Lemnaru și a altor câțiva din conducere, dorințele unora nereușind să combată lipsa de viziune. «Ne vom lupta până la capăt!» sau «Nu renunț!» sunt cuvinte rostite doar pentru a fi auzite, argumentele rezultatelor contrazicând fiecare literă. Fără alte divagații, Unirea Slobozia a pierdut meciul din deplasarea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 12:15 (9703 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Liga Florilor se îndepărtează

Handbal, Divizia A/play-off, CSU Cluj Napoca-CSM Unirea Slobozia 22-22 (11-10)

Liga Florilor se îndepărtează

Mai sunt 4 etape din play-off-ul de promovare în Liga Florilor la handbal feminin și CSM Unirea Slobozia și-a complicat existența în deplasarea de la Cluj. Astfel, Club Sportiv Municipal Unirea Slobozia a pierdut 2 puncte extrem de importante în economia actualului sezon de play-off al Diviziei A handbal feminin. Actual, în ierarhia play-off-ului, CSM Unirea Slobozia este pozițio­nată pe locul 3, cu 5 victorii, 2 rezultate de egalitate și 5 înfrângeri, golaverajul fiind de 265-258. Revenind la partida disputată sâmbătă, 26 aprilie a.c., CSM Unirea Slobozia a părut că are meciul sub control, însă emoțiile și-au spus... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 09:40 (8079 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări în progres la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar din Țăndărei

Proiect prin Planul Național de Redresare și Reziliență

Lucrări în progres la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar din Țăndărei

Operatorul de salubritate ADI ECOO 2009 aduce la cunoștința comunității că lucrările la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar din Țăndărei, unul dintre cele 8 centre de colectare din Ialomița, avansează într-un ritm susținut. Proiectul se află la etapa de montare a structurilor metalice, cu un progres de 70%. Utilizarea propriu-zisă a Centrului va fi posibilă după finalizarea licitației pentru containerele necesare și livrarea acestora de către Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, containerele facilitând colectarea separată a diverselor tipuri de deșeuri și contribuind astfel semnificativ la eforturile de sustena­bilitate. Investiția este parte a «Subinvestiției... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2025, 12:25 (6894 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajați lăsați fără drepturi salariale prin dispozițiile fostei șefe a DSP Ialomița

Angajați lăsați fără drepturi salariale prin dispozițiile fostei șefe a DSP Ialomița

Fosta șefă a Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Marinela Radu este parte în mai multe litigii care au legătură cu activitatea pe care a desfășurat-o la DSP Ialomița. Obiectul cauzelor ar viza, în mare parte, diminuarea sau tăierea unor sporuri salariale ori a altor beneficii de aceeași natură ale angajaților pe care i-ar fi considerat «incomozi». Efectele acestor acțiuni pun acum presiune pe actuala conducere a Direcției de Sănătate Publică Ialomița Ialomița care, în anumite cercuri, s-ar plânge de faptul că este copleșită de «belelele» moștenite...

 

Marinela, în război cu sindicaliștii... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2025, 07:55 (17509 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție în «piste pentru biciclete» la Dridu

Investiție în «piste pentru biciclete» la Dridu

Printr-un proiect depus în sesiunea noiembrie 2022, Primăria Dridu a reușit demararea investiției «Construire pistă biciclete în comuna Dridu, județul Ialomița» la înce­putul anului 2025. Proiectul este finanțat prin Administrația Fondului pentru Mediu, fiind în valoare de peste 4,426 milioane de lei. «Licitația pentru execuția lucrărilor la acest obiectiv de investiții s-a desfășurat la sfârșitul lunii octombrie 2024, lucrările fiind demarate în ianuarie 2025... Pistele de biciclete vor fi cu circulație pe ambele sensuri, în zona adiacentă Drumului Județean 101 sau strada Principală din Dridu, pe o lungime de peste 5,1 kilometri... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2025, 09:25 (2117 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, finalizat la sfârșitul lunii mai 2025

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, finalizat la sfârșitul lunii mai 2025

După cum am mai consemnat, proiectul podului de la Buești, cu o lungime de 82,20 m și o lățime de 7,80 m, a fost demarat la începutul anului 2023, la 31 octombrie 2023 fiind deschise ofertele aferente lici­tației. Astfel, la 10 ianuarie 2024 s-a semnat Contractul de lucrări cu o firmă gălățeană, Luconsa BM SRL fiind cea care urma să ridice «Podul lui Mihăilă» de la Buești, cu o valoare de 10 milioane de lei. La finele lunii octombrie 2024, apreciam că podul peste râul Ialomița din apropierea comunei Buești este aproape de fina­lizare. «În scurt timp urmează a fi așezate grinzile!» declara la acel mo­ment primarul localității Buești, Nicolae... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2025, 10:10 (2991 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pieton amendat că «nu a traversat drumul perpendicular pe axa acestuia»

S-a întâmplat la Slobozia

Pieton amendat că «nu a traversat drumul perpendicular pe axa acestuia»

O tânără studentă din Slobozia a fost amendată de un agent al Poliției Municipale după ce, în calitate de pieton, ar fi traversat «drumul pu­blic prin loc nepermis, nemarcat și nesemnalizat cu indicator pentru trecerea pietonilor». În mai puține cuvinte, tânăra studentă slobozeană a traversat bulevardul Matei Basarab într-o zi de sâmbătă, 29 martie a.c., unul dintre vigilenții agenți ai Poliției Municipale remarcând traversarea prin loc nepermis. Mai mult, polițistul a întocmit și regulamentarul proces-verbal de constatare a «infracțiunii», tânăra alegându-se cu o amendă de puțin peste 200 de lei... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2025, 09:40 (44918 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Administrația Potor a decis recent să renunțe la o investiție de peste 20 milioane de euro, ce ar fi permis dezvoltarea infrastructurii de educație la nivel local. Este vorba despre un consorțiu dedicat învățământului tehnic și dual, ce ar fi reunit liceele tehnologice din Slobozia și ar fi permis elevilor să-și dezvolte abilitățile practice. Contractul de finanțare a fost semnat anul trecut la Slobozia, în prezența fostului ministru al Educației, Ligia Deca. Administrația Potor susține că proiectul se afla în întârziere, din cauza unor decalaje privind termenele de implementare, problemă generată de Ministerul Educației. Probleme similare a întâ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2025, 10:10 (38240 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va avea cărți de identitate electronice

Ialomița va avea cărți de identitate electronice

Se fac noi demersuri astfel încât cetățenii din județul Ialomița să beneficieze de cărți de identitate electronice. Până acum, singurul județ unde eliberarea cărților de identitate electronice este disponibilă este Clujul. Primul buletin electronic a fost eliberat la Cluj în 20 martie 2025. În cel mai scurt timp, va fi declarat eligibil Bucureștiul, iar după lansarea programului în Capitală, va veni rândul Ialomiței și a altor 3 județe să poată elibera noile tipuri de buletine.

 

Un proces în lucru La momentul de față, din datele... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2025, 10:05 (14391 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Semafor pentru «Intersecția Neagră» din Coșereni

Semafor pentru «Intersecția Neagră» din Coșereni

Reprezentanții comunității «Declic», asociație al cărei scop este acela de a susține și promova acțiunile civice, încearcă să mobilizeze instituțiile locale și centrale să monteze un semafor în cea mai periculoasă intersecție din comuna Coșereni. Este vorba despre intersecția dintre DN2/E85, DJ201 și DC18. Denumită «Intersecția Neagră», aceasta reprezintă un punct critic pentru siguranța rutieră. Deși aici există o trecere de pietoni semnalizată, aceasta nu este respectată de conducătorii auto.

 

1300 de semnături strânse «Î... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2025, 09:50 (13527 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (IV 2000)

Ialomița de acum 25 de ani... (IV 2000)

Luna aprilie a anului 2000. Ziarul Independent aducea în atenția opiniei pu­blice, fără farduri, luptele intestine din cadrul partidelor, precum și războaiele acelorași partide pentru Putere. La nivel local, Partidul Democrat își stabilea candidatul la Primăria Sloboziei în persoana inginerului Constantin Negoiță, acesta bazându-se «pe oameni, nu pe sondaje!». În același timp, președintele liberalilor ialomițeni de la acel moment, subprefectul Gigi Petre, se contra cu «partenerii de coaliție» din Partidul Democrat, atrăgându-i atenția președintelui ... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2025, 09:55 (9601 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3727 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2865 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2264 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5511 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3824 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5701 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3416 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3453 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4559 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2527 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...