Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Tinel care vrea să fie

Tinel care vrea să fie

Știți bancurile alea nesărate care încep cu «mă-ta e așa de grasă încît...» Ei, bine, așa și cu deputatul Gheorghe Tinel. Numai că, spre deosebire de bancuri, dorințele lui Tinel sînt cît se poate de reale. Iar Gheorghiță își dorește, pe rînd sau concomitent, să fie ba președinte de partid, ba de Consiliu Județean, ba din nou deputat, ba chiar ministru în viitorul guvern al lui Iohannis, președintele pe care Gheorghiță îl mai și înjură, dacă interesele sale media o cer...

Tinel TV
Spre deosebire de senatorul Ion Toma, deputatul Gheorghe Tinel este prezent peste tot și în fiecare... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 19:35 (11294 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

La Slobozia

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

Ilegalitate trasă la indigo: Țăndărei are un fast-food ilegal!

Refăcute ilegal, construcțiile din Bazarul Municipal Slobozia par să nu fie deranjate în niciun fel. Dimpotrivă! Majoritatea concesionarilor au transformat construcțiile provizorii în construcții definitive, iar autoritățile notificate de Inspectoratul de Stat în Construcții să dispună «măsuri de desființare a lucrărilor executate» trag de timp. Independent revine asupra acestui subiect cu noi dezvăluiri din culisele închirierii terenurilor.

Repetiția e mama cunoașterii
În urmă cu 3 luni, concesionarii maghernițelor din Bazarul Municipal (n. red.: zona de Est) primeau undă verde... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 18:20 (6187 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Fotbal, Liga a III-a, Voința Snagov-Unirea Slobozia 0-3

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Deplasarea la Snagov a Unirii Slobozia nu a fost deloc privită ca un simplu fum de țigară, ci mai degrabă ca o confruntare dificilă. Un argument în acest sens l-a reprezentat însuși antrenorul principal al ilfovenilor. Marin Dună a reprezentat un nume extrem de important în istoria recentă a Unirii. După plecarea de la Slobozia, fostul atacant al Progresului a probat mai multe proiecte ilfovene, iar sezonul acesta se ocupă de destinele Voinței Snagov. În meciul cu Unirea Slobozia, disputat vineri, 23 octombrie, Marin Dună și-a reîntîlnit cîțiva dintre foștii elevi, iar în final balanța s-a înclinat în favoarea lui Lazăr, Ibrian, Macare sau Toma. Galben-albaștrii au transformat Snagovul într-o... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 17:15 (4337 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7492 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ca la «Mondiale»!

Handbal, Liga Națională, 3 meciuri în 5 zile pentru Unirea Slobozia

Ca la «Mondiale»!

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica a lăsat urme adînci în sufletele handbalistelor de la Unirea Slobozia. Grupul a rămas însă unul sudat, care a decis în aceste zile să strîngă rîndurile și, așa cum și-ar fi dorit Andreea, să meargă mai departe și să lupte cu o ambiție întreită pentru rămînerea în Liga Națională. Federația Română de Handbal a dat dovadă de înțelegere cu privire la situația din ultima săptămînă a echipei slobozene și a hotărît să amîne meciul cu CSM Ploiești, programat inițial pentru sîmbătă, 24 octombrie. Înțelegerea FRH se oprește aici sau, mai degrabă, noi nu mai înțelegem nimic. Și aceasta deoarece jocul cu Ploieștiul a fost reprogramat pentru 5 noiembrie, la doar o zi... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:05 (4067 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

Se întîmplă la Slobozia

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

O poveste cutremurătoare se petrece pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Două fetițe de cîteva luni au fost abandonate de mame din cauza problemelor medicale suferite la naștere. Una dintre micuțe are creierul slab dezvoltat, iar cealaltă abia poate respira, pentru că plămînii săi se comportă ca niște bureți. Ambele fetițe vor fi transferate către un centru de plasament din Slobozia...

Copilărie furată
Două trupuri mici de copil se zvîrcolesc în scutece pe patul de spital de la Pediatrie. Sînt două fetițe care-și împart soarta nefericită. Au fost abandonate... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 15:10 (3552 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița este vizat de două dosare penale, privind infracțiuni la regimul rutier. În primul caz, acesta a lovit cu mașina o adolescentă, iar în cel de-al doilea victima și-a pierdut viața în urma accidentului. Ambele anchete sînt coordonate de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

Cercetările sînt în curs Marian Cruțu, șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița a demonstrat că nu se descurcă la volan. În ultima lună acesta a fost implicat în două evenimente rutiere, ale căror cercetări s-au concretizat în constituirea... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 14:20 (20615 vizualizări - 24 comentarii)

SPORT

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Lupte libere

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Săptămîna trecută s-a desfășurat la Bursa, în Turcia, Campionatul Balcanic de lupte libere adresat cadeților. Multitudinea de titluri naționale obținute atît pe saltea cît și pe nisip l-au propulsat pe Cristian Lungu de la CS Amara în postura de titular al naționalei României la categoria 58 kilograme. Promițătorul luptător pregătit de Marian Moraru s-a distins printr-o medalie de bronz la individual și una similară în concursul pe echipe, rezultate considerate «meritorii» de conducătorii delegației române. Altfel, la finele săptămînii trecute, cei mai mici luptători ai CS Amara au participat la Tîrgoviște la campionatul național adresat categoriei copii 3 (10-11 ani). La această competiție s... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 13:10 (4149 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»-subregiunea Bordușani-Giurgeni este primul astfel de organism înființat în Ialomița și unul dintre cele mai active din țară. Potrivit informațiilor oficiale, în ultimii 3 ani, în cadrul celor 21 de administrații locale din componența sa, Asociația a reușit să finalizeze 23 de proiecte care au vizat infrastructura rutieră și serviciile edilitare. Săptămîna trecută, la Gura Ialomiței, a fost inaugurat cel mai recent proiect, respectiv asfaltarea unui drum comunal în lungime de 800 de metri...

O Asociație de «oameni de cuvînt»
... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 12:40 (5670 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Surpriză la Bărcănești. Ion Roată la prima înfrîngere!

Liga a IV-a devine tot mai interesantă. Bătălia la vîrful clasamentului este atît de încinsă încît mai că i-am propune șefului AJF prelungirea suspansului cu un play-off ad-hoc. Etapa a XI-a, disputata sîmbătă, 24 octombrie 2015, ne-a răspuns la o dilemă: Unirea Ion Roată poate fi bătută. Cei care au găsit cheia pentru a le lua toate punctele uniriștilor sînt Recolta Bărcănești, formație de mijlocul clasamentului, fără mari pretenții. 3-2 a fost scorul pe care Bărcăneștiul l-a administrat celor din Ion Roată, iar în aceste condiții Liga a IV-a Ialomița are, după 11 etape, un nou lider. Grație băieților de treabă din Amara, dispuși să încaseze, Olimpia Rădulești a egalat la puncte Unirea Ion Roată... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 11:15 (6226 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9227 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Războiul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița cu asociațiile de proprietari din Slobozia care nu și-au plătit obligațiile financiare continuă. Acum a venit rîndul locatarilor care stau la bloc să răspundă pentru datoriile acumulate de asociațiile rău-platnice. Pînă în prezent, au fost emise 540 de popriri pe numele proprietarilor de apartamente din oraș. Suma care trebuie recuperată este în valoare de 72 mii de lei.

Proprietari și debitori
Cînd vine vorba despre datoriile la bugetul de stat neachitate, Fiscul ialomițean pare neiertător. Așa se face că reprezentanții... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 20:05 (20997 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Politica de Țăndărei e anostă. Exact ca în poezie: «N-auzi cîntări, nu vezi lumini de baluri...». Așa că, în compensație, astăzi ne ocupăm din nou de Marian Balea, politicianul care reușește performanța de a fi în același timp consilier local și președinte în două partide politice diferite. Hai, că pe asta n-ați mai auzit-o!

O nebunie de politician
Marian Balea este un exemplu clasic de tîrgoveț politic. Hotărît, combativ, intransigent, inflexibil. Gata să se ia de gît cu toată lumea pentru a accede într-o funcție din care să facă bine «la amărîții ăștia pe care nu-i bagă nimeni... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 15:35 (10763 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița lasă spitalele din județ fără bani. Totul din cauza «revoluționarului» sistem informatic privind decontarea serviciilor medicale, implementat la nivel național. Reprezentanții unităților medicale se plîng de faptul că aplicația informatică se blochează, iar aceștia nu au suficient timp la dispoziție pentru a-și înregistra în bazele de date serviciile oferite pacienților. Și pentru că nu se regăsesc în sistem, respectivele servicii nu sînt plătite. Cea mai gravă situație se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, care luna trecută a rămas fără 300 mii de lei. «Nu e vina sistemului, oamenii nu știu să-l utilizeze. Să apese mai bine pe butoane... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 11:50 (4791 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

Scandal sexual în Ialomița

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

O întîmplare șocantă iese la iveală o dată cu cercetarea penală de către procurorii DIICOT Ialomița a unui tînăr de 17 ani dintr-o localitate ialomițeană. Acuzat de pornografie infantilă, tînărul a realizat un filmuleț în care apare un minor de 7 ani pe care l-a bătut și l-a obligat să se masturbeze. Imediat după ce a realizat înregistrarea cutremurătoare, acesta a transmis-o prin bluetooth prietenilor săi. Organele judiciare au fost sesizate de mama copilului care apare în respectivele imagini.

Percheziții DIICOT în Ialomița
Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 20:40 (8782 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Steluța este GHID ASTRAL

Steluța este GHID ASTRAL

Drumul către cunoaștere e lung și anevoios. Steluța Iancu a vrut însă mai mult. A vrut să obțină cunoașterea de sine. Și, după 8 ani de căutări, studii, examene și împliniri, a reușit. Se recomandă drept consultant karanna. Într-un limbaj profan, asta ar însemna ghid astral. Ce este astral și ce nu, e o altă poveste. Dar este una pe care o spun sute și mii de oameni. Steluța Iancu este doar unul dintre ialomițenii care a căutat și a găsit îndrumare în acest univers de o infinită complexitate.

Supranaturalul din noi
Steluța Iancu s-a izbit de universul astral în urmă cu 9 ani,... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 17:35 (5486 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Sărăcia lasă urme adînci

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Ținută la secret de autorități, starea în care se află o bună parte dintre copiii din Ialomița este cutremurătoare. Intitulat «Bunăstarea copilului în mediul rural», un raport al Fundației World Vision prezintă în detaliu soarta copiilor care locuiesc în satele din județ. Potrivit eșantionului în baza căruia a fost realizată lucrarea de specialitate, o bună parte dintre acești copii înfruntă malnutriția și lipsa de educație. Pentru a diminua aceste efecte, la începutul acestei săptămîni, reprezentanții Fundației, alături de cei ai autorităților județene au participat la o întîlnire privind găsirea de soluții pentru contractarea unor servicii sociale eficiente.

Situație dezastruoasă... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 15:05 (5094 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Uitată în timp și fără perspective, comuna Bărbulești trăiește din ajutoare sociale. O statistică a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că statul acordă Bărbuleștiului, sub formă de subvenții, cîte 1 milion de lei în fiecare lună. Situația este cu atît mai delicată cu cît, uitîndu-ne în jur, putem sesiza că beneficiarii ar putea renunța la acești bani. Au mașini scumpe și case care «se învîrt după soare», bunuri pe care însă nu le pot justifica. Cu toate acestea legea îi consideră fără venituri și devin asistați sociali...

Viața în Bărbulești
... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 13:15 (8593 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Zi de doliu la Slobozia

Handbalista Andreea Nica, condusă pe ultimul drum

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica, handbalista echipei CSM Unirea Slobozia , a lăsat fără cuvinte întreaga lume a sportului ialomițean. Joi, 22 octombrie 2015, colegele, antrenoarea Victorina Bora, familia, dar și oameni simpli din oraș au venit să o conducă pe ultimul drum pe valoroasa sportivă. 

Lacrimi pentru Andreea Nica
Funeraliile dedicate sportivei au început aproape de orele prînzului. Colegele de echipă, alături de antrenoarea Victorina Bora au venit să fie alături de familia îndurerată a Andreei Nica și să o conducă pe aceasta pe ultimul drum. Gestul lor a... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2015, 21:00 (6400 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Supermarketul ilegal de la Fetești

Totul este posibil

Supermarketul ilegal de la Fetești

Locuitorii din Fetești reclamă construcția la doar cîțiva pași de dispensarul TBC din oraș a unui supermarket Penny. În timp ce oamenii se tem pentru sănătatea lor, autoritățile sanitare susțin faptul că obiectivul este amplasat ilegal. Muncitorii au deschis șantierul fără avizul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, doar în baza autorizației de construcție emisă de Primăria Fetești. Procedura legală este însă diferită. Constructorul ar fi trebuit să beneficieze de un aviz sanitar de amplasament, iar apoi, în baza acestui document, să ceară autorizația de construcție. Reprezentanții DSP susțin că eliberarea documentului cu parafa instituției este imposibilă deoarece construcția încalcă normele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 20:05 (7950 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
229 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Joi, 12 mai 2022, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în contextul Anului Omagial și Comemorativ 2022, Protopopiatul Urziceni a organizat, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 17:00
(10666 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 13 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27156, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 12 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 16:20
(1777 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Perioada de autorecenzare se prelungește până pe 27 mai 2022

Direcția Județeană de Statistică Ialomița informează cu privire la faptul că perioada de autorecenzare pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 se prelungește până la data de 27 mai 2022. Recenzarea ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 15:00
(24743 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Noaptea Muzeelor», supravegheată de pompieri

Sâmbătă, 14 mai a.c., se va desfășura evenimentul cultural «Noaptea Muzeelor». Pentru a asigura un nivel ridicat de siguranță pentru participanți și patrimoniul adăpostit de muzeele din municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 14:45
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Joi, 12 mai a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență, generată de producerea unei electrocutări a unui copil, în vârstă de 12 ani, care s-a ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 10:30
(14880 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Joi, 12 mai a.c., Penitenciarul Slobozia, în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Centrul Regional de Formare Profesională a Adulților Călărași, a demarat cursul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 19:30
(17715 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 12 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27154, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 16:15
(2788 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi pentru dezastrul ecologic de la Borănești

Printr-o adresă oficială, Inspectoratul de Poliție a Județului Ialomița înștiința DSVSA Ialomița asupra faptului că, în data de 21.04.2022, urmare a unei sesizări primite, reprezentanții Gărzii Naționale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 18:10
(8462 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 11 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27152, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 10 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:50
(1919 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Luna mai, luna concursurilor cu elevi

Ca în fiecare an, luna mai este dedicată unor activități extrașcolare pe care ISU Ialomița le desfășoară cu elevi de toate vârstele din județ. Concursul cu tematică în domeniul apărării împotriva incendiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:40
(2665 vizualizări - 0 comentarii)


«SEMINARII WEB», un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală a dezvoltat un nou serviciu electronic, «SEMINARII WEB», care va fi pus la dispoziția contribuabililor începând cu luna mai 2022. Prin intermediul acestui serviciu ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 21:20
(6691 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 10 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27151, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 9 mai a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 16:40
(2344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Luni, 9 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27147, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de duminică, 8 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 16:10
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ograda

Accident la Ograda

Sâmbătă, 7 mai a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Țăndărei au intervenit cu o autospecială pentru stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 15:05
(3497 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 72000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-07.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 72091 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 13:50
(15623 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Profanatori de morminte, identificați de polițiști

Duminică, 8 mai a.c., polițiștii din Fetești au fost sesizați cu privire la faptul că mai multe morminte din cimitirul comunal Făcăeni au fost distruse. Oamenii legii s-au deplasat de îndată la fața locului ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 21:30
(3917 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Duminică, 8 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27146, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 7 mai ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 16:50
(7187 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 7 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27142, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 6 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2022, 16:30
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 6 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27141, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 5 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 16:15
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 10 mai 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 14:30
(9941 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Joi, 5 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27141, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de miercuri, 4 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 16:20
(2572 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Din 15 iunie se pot depune cereri pentru Ajutor de Stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în perioada 15 iunie-26 iulie 2022, inclusiv, Ministerul Finanțelor derulează o nouă sesiune de înregistrare a Cererilor de acord pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 13:10
(11193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 4 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27135, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 3 mai a ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:35
(2673 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Târg Educațional-Universitatea «Dunărea de Jos» din Galați

Marți, 3 mai 2022, lnspectoratul Școlar Județean lalomița, susținut de autoritățile locale, a facilitat întâlnirea elevilor de liceu cu reprezentanți ai Universității «Dunărea de Jos» din Galați. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:05
(9595 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 15:35
(14522 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Luna mai, luna promovării economiei sociale

În viziunea AJOFM Ialomița, luna mai este luna promovării economiei sociale, fiind dedicată unor acțiuni de conștientizare a importanței dezvoltării acestui sector pentru întreaga societate. Dezvoltarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 14:25
(9038 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Marți, 3 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27131, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de luni, 2 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 16:15
(4805 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,11%, rata șomajului înregistrat în luna martie 2022

La sfârșitul lunii martie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3827 șomeri (din care 1720 femei), rata șomajului fiind de 4,11%, cu 0,82% sub ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 15:00
(11005 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de luni, 2 mai a.c., pe DN2A, între localitățile Perieți și Misleanu. Un tânăr de 21 de ani s-a angajat într-o depășire neregulamentară, moment în care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 11:30
(7847 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Traian și Bărbulești

Sâmbătă, 30 aprilie a.c., în jurul orei 2,00, pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din comuna Traian. ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 19:40
(11260 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...