Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Teatru la sala de spectacole cu geometrie variabilă

Slobozia: Teatru la sala de spectacole cu geometrie variabilă

Joi, 29 octombrie 2015, Consiliul Județean Ialomița va inaugura oficial sala de spectacole cu geometrie variabilă a instituției. Potrivit informațiilor oficiale, la eveniment va participa și președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă.

Teatru de la un capăt la altul Joi, 29 octombrie 2015, cu o întîrziere de 8 luni de la ultimul termen avansat de autoritățile județene, va fi inaugurată oficial sala de spectacole cu geometrie variabilă a instituției. Se pune astfel capăt unei situații care persistă de 20 de ani. La eveniment, un spectacol de teatru, va participa și președintele... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 11:15 (4545 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

Aberații fiscale în Ialomița

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

În încercarea de aduna cît mai mulți bani la buget, de foarte multe ori, Fiscul iese în pierdere. Iar astfel de cazuri nu sînt străine Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Somat să achite impresionanta datorie de 5,6 milioane de lei, un contribuabil pensionar va plăti întreaga sumă în următorii 1564 de ani. Totul din cauza legilor fiscale mult prea stufoase...

Cum pierde statul bani
Potrivit unor informații publice furnizate de Casa Județeană de Pensii Ialomița, cele 5,6 milioane de lei ale respectivului contribuabil reprezintă cea mai mare datorie pe care un... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 20:20 (8689 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel care vrea să fie

Tinel care vrea să fie

Știți bancurile alea nesărate care încep cu «mă-ta e așa de grasă încît...» Ei, bine, așa și cu deputatul Gheorghe Tinel. Numai că, spre deosebire de bancuri, dorințele lui Tinel sînt cît se poate de reale. Iar Gheorghiță își dorește, pe rînd sau concomitent, să fie ba președinte de partid, ba de Consiliu Județean, ba din nou deputat, ba chiar ministru în viitorul guvern al lui Iohannis, președintele pe care Gheorghiță îl mai și înjură, dacă interesele sale media o cer...

Tinel TV
Spre deosebire de senatorul Ion Toma, deputatul Gheorghe Tinel este prezent peste tot și în fiecare... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 19:35 (11302 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

La Slobozia

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

Ilegalitate trasă la indigo: Țăndărei are un fast-food ilegal!

Refăcute ilegal, construcțiile din Bazarul Municipal Slobozia par să nu fie deranjate în niciun fel. Dimpotrivă! Majoritatea concesionarilor au transformat construcțiile provizorii în construcții definitive, iar autoritățile notificate de Inspectoratul de Stat în Construcții să dispună «măsuri de desființare a lucrărilor executate» trag de timp. Independent revine asupra acestui subiect cu noi dezvăluiri din culisele închirierii terenurilor.

Repetiția e mama cunoașterii
În urmă cu 3 luni, concesionarii maghernițelor din Bazarul Municipal (n. red.: zona de Est) primeau undă verde... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 18:20 (6187 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Fotbal, Liga a III-a, Voința Snagov-Unirea Slobozia 0-3

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Deplasarea la Snagov a Unirii Slobozia nu a fost deloc privită ca un simplu fum de țigară, ci mai degrabă ca o confruntare dificilă. Un argument în acest sens l-a reprezentat însuși antrenorul principal al ilfovenilor. Marin Dună a reprezentat un nume extrem de important în istoria recentă a Unirii. După plecarea de la Slobozia, fostul atacant al Progresului a probat mai multe proiecte ilfovene, iar sezonul acesta se ocupă de destinele Voinței Snagov. În meciul cu Unirea Slobozia, disputat vineri, 23 octombrie, Marin Dună și-a reîntîlnit cîțiva dintre foștii elevi, iar în final balanța s-a înclinat în favoarea lui Lazăr, Ibrian, Macare sau Toma. Galben-albaștrii au transformat Snagovul într-o... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 17:15 (4337 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7496 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ca la «Mondiale»!

Handbal, Liga Națională, 3 meciuri în 5 zile pentru Unirea Slobozia

Ca la «Mondiale»!

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica a lăsat urme adînci în sufletele handbalistelor de la Unirea Slobozia. Grupul a rămas însă unul sudat, care a decis în aceste zile să strîngă rîndurile și, așa cum și-ar fi dorit Andreea, să meargă mai departe și să lupte cu o ambiție întreită pentru rămînerea în Liga Națională. Federația Română de Handbal a dat dovadă de înțelegere cu privire la situația din ultima săptămînă a echipei slobozene și a hotărît să amîne meciul cu CSM Ploiești, programat inițial pentru sîmbătă, 24 octombrie. Înțelegerea FRH se oprește aici sau, mai degrabă, noi nu mai înțelegem nimic. Și aceasta deoarece jocul cu Ploieștiul a fost reprogramat pentru 5 noiembrie, la doar o zi... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:05 (4067 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

Se întîmplă la Slobozia

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

O poveste cutremurătoare se petrece pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Două fetițe de cîteva luni au fost abandonate de mame din cauza problemelor medicale suferite la naștere. Una dintre micuțe are creierul slab dezvoltat, iar cealaltă abia poate respira, pentru că plămînii săi se comportă ca niște bureți. Ambele fetițe vor fi transferate către un centru de plasament din Slobozia...

Copilărie furată
Două trupuri mici de copil se zvîrcolesc în scutece pe patul de spital de la Pediatrie. Sînt două fetițe care-și împart soarta nefericită. Au fost abandonate... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 15:10 (3552 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița este vizat de două dosare penale, privind infracțiuni la regimul rutier. În primul caz, acesta a lovit cu mașina o adolescentă, iar în cel de-al doilea victima și-a pierdut viața în urma accidentului. Ambele anchete sînt coordonate de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

Cercetările sînt în curs Marian Cruțu, șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița a demonstrat că nu se descurcă la volan. În ultima lună acesta a fost implicat în două evenimente rutiere, ale căror cercetări s-au concretizat în constituirea... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 14:20 (20618 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Lupte libere

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Săptămîna trecută s-a desfășurat la Bursa, în Turcia, Campionatul Balcanic de lupte libere adresat cadeților. Multitudinea de titluri naționale obținute atît pe saltea cît și pe nisip l-au propulsat pe Cristian Lungu de la CS Amara în postura de titular al naționalei României la categoria 58 kilograme. Promițătorul luptător pregătit de Marian Moraru s-a distins printr-o medalie de bronz la individual și una similară în concursul pe echipe, rezultate considerate «meritorii» de conducătorii delegației române. Altfel, la finele săptămînii trecute, cei mai mici luptători ai CS Amara au participat la Tîrgoviște la campionatul național adresat categoriei copii 3 (10-11 ani). La această competiție s... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 13:10 (4149 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»-subregiunea Bordușani-Giurgeni este primul astfel de organism înființat în Ialomița și unul dintre cele mai active din țară. Potrivit informațiilor oficiale, în ultimii 3 ani, în cadrul celor 21 de administrații locale din componența sa, Asociația a reușit să finalizeze 23 de proiecte care au vizat infrastructura rutieră și serviciile edilitare. Săptămîna trecută, la Gura Ialomiței, a fost inaugurat cel mai recent proiect, respectiv asfaltarea unui drum comunal în lungime de 800 de metri...

O Asociație de «oameni de cuvînt»
... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 12:40 (5670 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Surpriză la Bărcănești. Ion Roată la prima înfrîngere!

Liga a IV-a devine tot mai interesantă. Bătălia la vîrful clasamentului este atît de încinsă încît mai că i-am propune șefului AJF prelungirea suspansului cu un play-off ad-hoc. Etapa a XI-a, disputata sîmbătă, 24 octombrie 2015, ne-a răspuns la o dilemă: Unirea Ion Roată poate fi bătută. Cei care au găsit cheia pentru a le lua toate punctele uniriștilor sînt Recolta Bărcănești, formație de mijlocul clasamentului, fără mari pretenții. 3-2 a fost scorul pe care Bărcăneștiul l-a administrat celor din Ion Roată, iar în aceste condiții Liga a IV-a Ialomița are, după 11 etape, un nou lider. Grație băieților de treabă din Amara, dispuși să încaseze, Olimpia Rădulești a egalat la puncte Unirea Ion Roată... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 11:15 (6226 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9228 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Războiul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița cu asociațiile de proprietari din Slobozia care nu și-au plătit obligațiile financiare continuă. Acum a venit rîndul locatarilor care stau la bloc să răspundă pentru datoriile acumulate de asociațiile rău-platnice. Pînă în prezent, au fost emise 540 de popriri pe numele proprietarilor de apartamente din oraș. Suma care trebuie recuperată este în valoare de 72 mii de lei.

Proprietari și debitori
Cînd vine vorba despre datoriile la bugetul de stat neachitate, Fiscul ialomițean pare neiertător. Așa se face că reprezentanții... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 20:05 (21007 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Politica de Țăndărei e anostă. Exact ca în poezie: «N-auzi cîntări, nu vezi lumini de baluri...». Așa că, în compensație, astăzi ne ocupăm din nou de Marian Balea, politicianul care reușește performanța de a fi în același timp consilier local și președinte în două partide politice diferite. Hai, că pe asta n-ați mai auzit-o!

O nebunie de politician
Marian Balea este un exemplu clasic de tîrgoveț politic. Hotărît, combativ, intransigent, inflexibil. Gata să se ia de gît cu toată lumea pentru a accede într-o funcție din care să facă bine «la amărîții ăștia pe care nu-i bagă nimeni... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 15:35 (10766 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița lasă spitalele din județ fără bani. Totul din cauza «revoluționarului» sistem informatic privind decontarea serviciilor medicale, implementat la nivel național. Reprezentanții unităților medicale se plîng de faptul că aplicația informatică se blochează, iar aceștia nu au suficient timp la dispoziție pentru a-și înregistra în bazele de date serviciile oferite pacienților. Și pentru că nu se regăsesc în sistem, respectivele servicii nu sînt plătite. Cea mai gravă situație se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, care luna trecută a rămas fără 300 mii de lei. «Nu e vina sistemului, oamenii nu știu să-l utilizeze. Să apese mai bine pe butoane... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 11:50 (4792 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

Scandal sexual în Ialomița

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

O întîmplare șocantă iese la iveală o dată cu cercetarea penală de către procurorii DIICOT Ialomița a unui tînăr de 17 ani dintr-o localitate ialomițeană. Acuzat de pornografie infantilă, tînărul a realizat un filmuleț în care apare un minor de 7 ani pe care l-a bătut și l-a obligat să se masturbeze. Imediat după ce a realizat înregistrarea cutremurătoare, acesta a transmis-o prin bluetooth prietenilor săi. Organele judiciare au fost sesizate de mama copilului care apare în respectivele imagini.

Percheziții DIICOT în Ialomița
Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 20:40 (8782 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Steluța este GHID ASTRAL

Steluța este GHID ASTRAL

Drumul către cunoaștere e lung și anevoios. Steluța Iancu a vrut însă mai mult. A vrut să obțină cunoașterea de sine. Și, după 8 ani de căutări, studii, examene și împliniri, a reușit. Se recomandă drept consultant karanna. Într-un limbaj profan, asta ar însemna ghid astral. Ce este astral și ce nu, e o altă poveste. Dar este una pe care o spun sute și mii de oameni. Steluța Iancu este doar unul dintre ialomițenii care a căutat și a găsit îndrumare în acest univers de o infinită complexitate.

Supranaturalul din noi
Steluța Iancu s-a izbit de universul astral în urmă cu 9 ani,... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 17:35 (5554 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Sărăcia lasă urme adînci

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Ținută la secret de autorități, starea în care se află o bună parte dintre copiii din Ialomița este cutremurătoare. Intitulat «Bunăstarea copilului în mediul rural», un raport al Fundației World Vision prezintă în detaliu soarta copiilor care locuiesc în satele din județ. Potrivit eșantionului în baza căruia a fost realizată lucrarea de specialitate, o bună parte dintre acești copii înfruntă malnutriția și lipsa de educație. Pentru a diminua aceste efecte, la începutul acestei săptămîni, reprezentanții Fundației, alături de cei ai autorităților județene au participat la o întîlnire privind găsirea de soluții pentru contractarea unor servicii sociale eficiente.

Situație dezastruoasă... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 15:05 (5094 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Uitată în timp și fără perspective, comuna Bărbulești trăiește din ajutoare sociale. O statistică a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că statul acordă Bărbuleștiului, sub formă de subvenții, cîte 1 milion de lei în fiecare lună. Situația este cu atît mai delicată cu cît, uitîndu-ne în jur, putem sesiza că beneficiarii ar putea renunța la acești bani. Au mașini scumpe și case care «se învîrt după soare», bunuri pe care însă nu le pot justifica. Cu toate acestea legea îi consideră fără venituri și devin asistați sociali...

Viața în Bărbulești
... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 13:15 (8594 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6325 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3286 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3469 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3719 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4771 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(3001 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3812 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4014 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 12 porci uciși

Vineri, 21 iunie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost sesizată de agenții Postului de Poliție Făcăeni despre prezența în localitate a unei autoutilitare care ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:10
(2749 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Duminică, 22 iunie a.c., din cauza alcoolemiei, un bărbat de 37 de ani, din Fetești, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în impact cu gardul unui imobil. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:05
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 24-28 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:50
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea elevilor și studenților

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev sau student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:20
(4319 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Slobozia

Joi, 20 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a petrecut pe raza localității Fetești, unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:10
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, trei persoane rănite

Miercuri, 19 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 15,30, la Slobozia, și s-a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:15
(2996 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă de furt calificat»

Miercuri, 19 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 47 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:10
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Americanii au intrat cu blindatele în culturile agricole

Zeci de hectare cultivate cu cereale în Balta Ialomiței au fost distruse de mașinile de luptă blindate ale soldaților americani. Incidentul s-a petrecut joi, 20 iunie 2019, în zona cuprinsă între localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2019, 23:07
(4781 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbați din Slobozia, cercetați pentru «șantaj»

Doi bărbați, de 27 și 46 de ani, din Slobozia, au fost identificați de polițiștii ialomițeni și arestați pentru infracțiuni de «șantaj». În fapt, în perioada februarie-martie 2019, cei în cauză au pretins ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:45
(4350 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia șantaj


IPJ Ialomița: Campania «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!»

Miercuri, 19 iunie a.c., Poliția Română în parteneriat cu EUCPN-Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității a desfășurat, în cadrul campaniei «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!», evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:40
(5198 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitatea de premiere a elevilor olimpici și Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Vineri, 14 iunie 2019, la Parohia «Sfântul Dumitru» din Slobozia, în prezența preoților parohiilor din municipiu în frunte cu părintele inspector de religie Dragoș Stanciu, părintele protopop Ionuț Butu ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:15
(5783 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de siguranță pentru Examenele Naționale 2019

Marți, 18 iunie 2019, la nivel național, a început prima probă a Evaluării Naționale 2019, iar polițiștii ialomițeni acționează, până pe data de 29 iunie, pentru ca examenul,  susținut de absolvenții ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:05
(3835 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru «tâlhărie»

Polițiștii ialomițeni au depistat 3 bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 33 de ani, după ce, la data de 10 iunie a.c., ar fi tâlhărit două persoane, pe raza municipiului Slobozia. Doi dintre aceștia ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 19:35
(4105 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Marți, 18 iunie 2019, elevii de clasa a VIII-a  susțin prima probă a Evaluării Naționale la disciplina Limba și Literatura Română. Datale Inspectoratului Școlar Județean arată că la acest examen s ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 12:50
(3124 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Intervenție a pompierilor din Urziceni în zona localității Manasia. Militarii ISU au acordat primul ajutor în cazul unui accident rutier. Două autovehicule s-au ciocnit frontal, iar în urma impactului cinci ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2019, 23:25
(3803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2019

Reamintim absolvenților instituțiilor de învățământ, faptul că, în termen de 60 de zile de la absolvire, sunt așteptați să se înregistreze în evidențele AJOFM Ialomița pentru a beneficia de servicii personalizate ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:30
(3582 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist autoaccidentat în apropiere de Urziceni

Marți, 11 iunie a.c., pe DN2, în apropiere de Urziceni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 25 de ani, conducea o motocicletă, nu a adaptat viteza ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:25
(5100 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Depistat în trafic cu parfumuri contrafăcute

Marți, 11 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza comunei Ion Roată, în habitaclul unui autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, parfumuri susceptibile de a fi contrafăcute. Astfel, parfumurile ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:20
(3951 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității un bărbat, de 48 de ani, care avea asupra sa o unealtă de pescuit tip monofilament cu o lungime de 60 metri. Unealta a fost confiscată de polițiști, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:15
(3640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...