Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Teatru la sala de spectacole cu geometrie variabilă

Slobozia: Teatru la sala de spectacole cu geometrie variabilă

Joi, 29 octombrie 2015, Consiliul Județean Ialomița va inaugura oficial sala de spectacole cu geometrie variabilă a instituției. Potrivit informațiilor oficiale, la eveniment va participa și președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă.

Teatru de la un capăt la altul Joi, 29 octombrie 2015, cu o întîrziere de 8 luni de la ultimul termen avansat de autoritățile județene, va fi inaugurată oficial sala de spectacole cu geometrie variabilă a instituției. Se pune astfel capăt unei situații care persistă de 20 de ani. La eveniment, un spectacol de teatru, va participa și președintele... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 11:15 (4545 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

Aberații fiscale în Ialomița

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

În încercarea de aduna cît mai mulți bani la buget, de foarte multe ori, Fiscul iese în pierdere. Iar astfel de cazuri nu sînt străine Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Somat să achite impresionanta datorie de 5,6 milioane de lei, un contribuabil pensionar va plăti întreaga sumă în următorii 1564 de ani. Totul din cauza legilor fiscale mult prea stufoase...

Cum pierde statul bani
Potrivit unor informații publice furnizate de Casa Județeană de Pensii Ialomița, cele 5,6 milioane de lei ale respectivului contribuabil reprezintă cea mai mare datorie pe care un... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 20:20 (8689 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel care vrea să fie

Tinel care vrea să fie

Știți bancurile alea nesărate care încep cu «mă-ta e așa de grasă încît...» Ei, bine, așa și cu deputatul Gheorghe Tinel. Numai că, spre deosebire de bancuri, dorințele lui Tinel sînt cît se poate de reale. Iar Gheorghiță își dorește, pe rînd sau concomitent, să fie ba președinte de partid, ba de Consiliu Județean, ba din nou deputat, ba chiar ministru în viitorul guvern al lui Iohannis, președintele pe care Gheorghiță îl mai și înjură, dacă interesele sale media o cer...

Tinel TV
Spre deosebire de senatorul Ion Toma, deputatul Gheorghe Tinel este prezent peste tot și în fiecare... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 19:35 (11303 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

La Slobozia

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

Ilegalitate trasă la indigo: Țăndărei are un fast-food ilegal!

Refăcute ilegal, construcțiile din Bazarul Municipal Slobozia par să nu fie deranjate în niciun fel. Dimpotrivă! Majoritatea concesionarilor au transformat construcțiile provizorii în construcții definitive, iar autoritățile notificate de Inspectoratul de Stat în Construcții să dispună «măsuri de desființare a lucrărilor executate» trag de timp. Independent revine asupra acestui subiect cu noi dezvăluiri din culisele închirierii terenurilor.

Repetiția e mama cunoașterii
În urmă cu 3 luni, concesionarii maghernițelor din Bazarul Municipal (n. red.: zona de Est) primeau undă verde... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 18:20 (6187 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Fotbal, Liga a III-a, Voința Snagov-Unirea Slobozia 0-3

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Deplasarea la Snagov a Unirii Slobozia nu a fost deloc privită ca un simplu fum de țigară, ci mai degrabă ca o confruntare dificilă. Un argument în acest sens l-a reprezentat însuși antrenorul principal al ilfovenilor. Marin Dună a reprezentat un nume extrem de important în istoria recentă a Unirii. După plecarea de la Slobozia, fostul atacant al Progresului a probat mai multe proiecte ilfovene, iar sezonul acesta se ocupă de destinele Voinței Snagov. În meciul cu Unirea Slobozia, disputat vineri, 23 octombrie, Marin Dună și-a reîntîlnit cîțiva dintre foștii elevi, iar în final balanța s-a înclinat în favoarea lui Lazăr, Ibrian, Macare sau Toma. Galben-albaștrii au transformat Snagovul într-o... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 17:15 (4337 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7497 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ca la «Mondiale»!

Handbal, Liga Națională, 3 meciuri în 5 zile pentru Unirea Slobozia

Ca la «Mondiale»!

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica a lăsat urme adînci în sufletele handbalistelor de la Unirea Slobozia. Grupul a rămas însă unul sudat, care a decis în aceste zile să strîngă rîndurile și, așa cum și-ar fi dorit Andreea, să meargă mai departe și să lupte cu o ambiție întreită pentru rămînerea în Liga Națională. Federația Română de Handbal a dat dovadă de înțelegere cu privire la situația din ultima săptămînă a echipei slobozene și a hotărît să amîne meciul cu CSM Ploiești, programat inițial pentru sîmbătă, 24 octombrie. Înțelegerea FRH se oprește aici sau, mai degrabă, noi nu mai înțelegem nimic. Și aceasta deoarece jocul cu Ploieștiul a fost reprogramat pentru 5 noiembrie, la doar o zi... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:05 (4067 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

Se întîmplă la Slobozia

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

O poveste cutremurătoare se petrece pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Două fetițe de cîteva luni au fost abandonate de mame din cauza problemelor medicale suferite la naștere. Una dintre micuțe are creierul slab dezvoltat, iar cealaltă abia poate respira, pentru că plămînii săi se comportă ca niște bureți. Ambele fetițe vor fi transferate către un centru de plasament din Slobozia...

Copilărie furată
Două trupuri mici de copil se zvîrcolesc în scutece pe patul de spital de la Pediatrie. Sînt două fetițe care-și împart soarta nefericită. Au fost abandonate... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 15:10 (3552 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița este vizat de două dosare penale, privind infracțiuni la regimul rutier. În primul caz, acesta a lovit cu mașina o adolescentă, iar în cel de-al doilea victima și-a pierdut viața în urma accidentului. Ambele anchete sînt coordonate de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

Cercetările sînt în curs Marian Cruțu, șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița a demonstrat că nu se descurcă la volan. În ultima lună acesta a fost implicat în două evenimente rutiere, ale căror cercetări s-au concretizat în constituirea... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 14:20 (20619 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Lupte libere

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Săptămîna trecută s-a desfășurat la Bursa, în Turcia, Campionatul Balcanic de lupte libere adresat cadeților. Multitudinea de titluri naționale obținute atît pe saltea cît și pe nisip l-au propulsat pe Cristian Lungu de la CS Amara în postura de titular al naționalei României la categoria 58 kilograme. Promițătorul luptător pregătit de Marian Moraru s-a distins printr-o medalie de bronz la individual și una similară în concursul pe echipe, rezultate considerate «meritorii» de conducătorii delegației române. Altfel, la finele săptămînii trecute, cei mai mici luptători ai CS Amara au participat la Tîrgoviște la campionatul național adresat categoriei copii 3 (10-11 ani). La această competiție s... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 13:10 (4149 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»-subregiunea Bordușani-Giurgeni este primul astfel de organism înființat în Ialomița și unul dintre cele mai active din țară. Potrivit informațiilor oficiale, în ultimii 3 ani, în cadrul celor 21 de administrații locale din componența sa, Asociația a reușit să finalizeze 23 de proiecte care au vizat infrastructura rutieră și serviciile edilitare. Săptămîna trecută, la Gura Ialomiței, a fost inaugurat cel mai recent proiect, respectiv asfaltarea unui drum comunal în lungime de 800 de metri...

O Asociație de «oameni de cuvînt»
... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 12:40 (5670 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Surpriză la Bărcănești. Ion Roată la prima înfrîngere!

Liga a IV-a devine tot mai interesantă. Bătălia la vîrful clasamentului este atît de încinsă încît mai că i-am propune șefului AJF prelungirea suspansului cu un play-off ad-hoc. Etapa a XI-a, disputata sîmbătă, 24 octombrie 2015, ne-a răspuns la o dilemă: Unirea Ion Roată poate fi bătută. Cei care au găsit cheia pentru a le lua toate punctele uniriștilor sînt Recolta Bărcănești, formație de mijlocul clasamentului, fără mari pretenții. 3-2 a fost scorul pe care Bărcăneștiul l-a administrat celor din Ion Roată, iar în aceste condiții Liga a IV-a Ialomița are, după 11 etape, un nou lider. Grație băieților de treabă din Amara, dispuși să încaseze, Olimpia Rădulești a egalat la puncte Unirea Ion Roată... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 11:15 (6226 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9228 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Războiul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița cu asociațiile de proprietari din Slobozia care nu și-au plătit obligațiile financiare continuă. Acum a venit rîndul locatarilor care stau la bloc să răspundă pentru datoriile acumulate de asociațiile rău-platnice. Pînă în prezent, au fost emise 540 de popriri pe numele proprietarilor de apartamente din oraș. Suma care trebuie recuperată este în valoare de 72 mii de lei.

Proprietari și debitori
Cînd vine vorba despre datoriile la bugetul de stat neachitate, Fiscul ialomițean pare neiertător. Așa se face că reprezentanții... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 20:05 (21010 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Politica de Țăndărei e anostă. Exact ca în poezie: «N-auzi cîntări, nu vezi lumini de baluri...». Așa că, în compensație, astăzi ne ocupăm din nou de Marian Balea, politicianul care reușește performanța de a fi în același timp consilier local și președinte în două partide politice diferite. Hai, că pe asta n-ați mai auzit-o!

O nebunie de politician
Marian Balea este un exemplu clasic de tîrgoveț politic. Hotărît, combativ, intransigent, inflexibil. Gata să se ia de gît cu toată lumea pentru a accede într-o funcție din care să facă bine «la amărîții ăștia pe care nu-i bagă nimeni... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 15:35 (10766 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița lasă spitalele din județ fără bani. Totul din cauza «revoluționarului» sistem informatic privind decontarea serviciilor medicale, implementat la nivel național. Reprezentanții unităților medicale se plîng de faptul că aplicația informatică se blochează, iar aceștia nu au suficient timp la dispoziție pentru a-și înregistra în bazele de date serviciile oferite pacienților. Și pentru că nu se regăsesc în sistem, respectivele servicii nu sînt plătite. Cea mai gravă situație se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, care luna trecută a rămas fără 300 mii de lei. «Nu e vina sistemului, oamenii nu știu să-l utilizeze. Să apese mai bine pe butoane... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 11:50 (4792 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

Scandal sexual în Ialomița

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

O întîmplare șocantă iese la iveală o dată cu cercetarea penală de către procurorii DIICOT Ialomița a unui tînăr de 17 ani dintr-o localitate ialomițeană. Acuzat de pornografie infantilă, tînărul a realizat un filmuleț în care apare un minor de 7 ani pe care l-a bătut și l-a obligat să se masturbeze. Imediat după ce a realizat înregistrarea cutremurătoare, acesta a transmis-o prin bluetooth prietenilor săi. Organele judiciare au fost sesizate de mama copilului care apare în respectivele imagini.

Percheziții DIICOT în Ialomița
Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 20:40 (8782 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Steluța este GHID ASTRAL

Steluța este GHID ASTRAL

Drumul către cunoaștere e lung și anevoios. Steluța Iancu a vrut însă mai mult. A vrut să obțină cunoașterea de sine. Și, după 8 ani de căutări, studii, examene și împliniri, a reușit. Se recomandă drept consultant karanna. Într-un limbaj profan, asta ar însemna ghid astral. Ce este astral și ce nu, e o altă poveste. Dar este una pe care o spun sute și mii de oameni. Steluța Iancu este doar unul dintre ialomițenii care a căutat și a găsit îndrumare în acest univers de o infinită complexitate.

Supranaturalul din noi
Steluța Iancu s-a izbit de universul astral în urmă cu 9 ani,... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 17:35 (5559 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Sărăcia lasă urme adînci

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Ținută la secret de autorități, starea în care se află o bună parte dintre copiii din Ialomița este cutremurătoare. Intitulat «Bunăstarea copilului în mediul rural», un raport al Fundației World Vision prezintă în detaliu soarta copiilor care locuiesc în satele din județ. Potrivit eșantionului în baza căruia a fost realizată lucrarea de specialitate, o bună parte dintre acești copii înfruntă malnutriția și lipsa de educație. Pentru a diminua aceste efecte, la începutul acestei săptămîni, reprezentanții Fundației, alături de cei ai autorităților județene au participat la o întîlnire privind găsirea de soluții pentru contractarea unor servicii sociale eficiente.

Situație dezastruoasă... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 15:05 (5095 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Uitată în timp și fără perspective, comuna Bărbulești trăiește din ajutoare sociale. O statistică a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că statul acordă Bărbuleștiului, sub formă de subvenții, cîte 1 milion de lei în fiecare lună. Situația este cu atît mai delicată cu cît, uitîndu-ne în jur, putem sesiza că beneficiarii ar putea renunța la acești bani. Au mașini scumpe și case care «se învîrt după soare», bunuri pe care însă nu le pot justifica. Cu toate acestea legea îi consideră fără venituri și devin asistați sociali...

Viața în Bărbulești
... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 13:15 (8594 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: La un pas de moarte

Accident de circulație produs pe șoseaua care leagă Slobozia de Brăila. Un bărbat, de 34 de ani, a fost la un pas de a-și pierde viața după ce a intrat cu mașina într-un copac. Rănit în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 17:40
(4615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movilița: Trei victime în urma unui accident rutier

Dimineață de coșmar pentru doi șoferi și o pasageră. Cei trei au fost victimele unui accident rutier și au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Polițiștii ialomițeni susțin ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 13:25
(6191 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Țigări de contrabandă, vîndute pe «sub mînă»

Comerț cu țigări de contrabandă la un magazin din comuna Ion Roată. Asta au descoperit polițiștii ialomițeni în urma unei acțiuni demarată pe raza localității. Marfa provenea din Ucraina și era comercializată ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:25
(7620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți mangă la volan

Doi șoferi, unul din Slobozia și un altul din Fetești, au fost depistați în trafic conducînd în stare de ebrietate. Ambii conducători auto s-au ales cu dosare penale. Șoferul depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:10
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băuturi alcoolice, vîndute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au descoperit în sediul unei societăți comerciale băuturi alcoolice în valoare de 11 mii lei ce urmau a fi comercializate «la negru». Administratorul ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 11:35
(3825 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la Codul Rutier, sancționate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au fost din nou la datorie pe șoselele județului. Oamenii legii au aplicat sancțiuni șoferilor certați cu normele rutiere. Conducătorii auto au fost amendați fie pentru că circulau ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 09:15
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Deșeuri metalice, confiscate de polițiști

Acțiune a polițiștilor din Amara, oamenii legii controlînd modul în care se efectuează achizițiile deșeurilor metalice pe raza localității. În urma activităților, a fost aplicată o sancțiune de 1300 de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:45
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: «Bandiți» băgați la răcoare

Doi tineri, de 20 și 24 de ani, din Bărbulești, au ajuns în sfîrșit după gratii. Deși pe numele lor Judecătoria Urziceni a emis un mandat de arestare preventivă și unul de executare a unei pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:20
(8263 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Cod Roșu de inundații!

Pericol de inundații în Ialomița, în zona localității Adîncata. Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Autoritățile sînt în alertă și lucrează pentru consolidarea și supraînălțarea digului. Ploile ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 13:35
(9412 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat în ultimele 24 de ore pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 10:55
(8704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grupare infracțională specializată în furturi de animale, destructurată de polițiști

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au destructurat o grupare infracțională specializată în furturi de animale, două persoane fiind reținute. Astfel, joi, 17 aprilie a.c., polițiștii de Investigații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2014, 13:20
(9711 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Peste 1200 kg de carne de vită au fost confiscate într-un filtru al polițiștilor din Ialomița. În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției Rurale Coșereni, din cadrul IPJ Ialomița, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 17:15
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 300 de polițiști «supraveghează» Sărbătorile Pascale

Peste 300 de polițiști vor acționa zilnic, în perioada 19-21 aprilie a.c., pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale. În perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 15:05
(5916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, descoperite în trafic

În cursul zilei de marți, 16 aprilie a.c., polițiștii au depistat în trafic, în municipiul Slobozia, o persoană care transporta produse accizabile fără documente de proveniență. Așadar, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 16:20
(4815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziunea din panificație, în vizorul polițiștilor

În cursul zilei de marți, 15 aprilie 2014, efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu reprezentanți ai DSVSA și ITM Ialomița au efectuat verificări la două unități economice cu profil ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 14:15
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cantitate de peste 27000 litri de vin, retrasă de la comercializare

Efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor au efectuat marți, 15 aprilie a.c., împreună cu specialiști ai Direcției Agricole Județene Ialomița, verificări la o societate comercială, situată pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 12:25
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

Un tînăr, în vîrstă de 27 de ani, din orașul Țăndărei, este cercetat de polițiști, fiind bănuit de polițiști că, în noaptea de 11/12 aprilie a.c., a pătruns în curtea unui concetățean și a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 10:20
(4277 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în Ialomița. 11 persoane suspectate de furturi din locuințe, la audieri!

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor Slobozia și Urziceni au efectuat miercuri, 9 aprilie a.c., 14 percheziții domiciliare. Anchetatorii au reușit astfel să destructureze o ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2014, 18:10
(9477 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Victimă a unei înșelăciuni cu bijuterii false

O femeie de 67 de ani, din Slobozia, a fost înșelată de o persoană cu suma de 900 de lei. Respectiva persoană a convins-o pe femeie să achite suma de 900 de lei pentru cîteva bijuterii care, la prima vedere ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 15:20
(7693 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru permise de port armă expirate

Doi slobozeni, o femeie de 56 de ani și un bărbat de 58 de ani, sînt cercetați de polițiști după ce oamenii legii au descoperit faptul că aceștia dețin arme în mod ilegal. Persoanele în cauză aveau documentele ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 12:15
(7555 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor periculos, reținut la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit să prindă un bărbat, de 39 de ani, căutat de autoritățile din Italia pentru comiterea a 5 infracțiuni deosebit de grave. El a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 11:20
(5990 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, alături de elevi în programul «Școala Altfel»

Programul Ministerului Educației, denumit «Școala Altfel», se demarează în județul Ialomița cu sprijinul polițiștilor. Timp de o săptămînă, oamenii legii vor organiza dezbateri cu elevii din județ privind ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 09:10
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


DN21 Slobozia-Iazu: 6 răniți și 3 mașini avariate într-un accident rutier!

Noapte de coșmar pe șoseaua care face legătura între Slobozia și Iazu. Din cauza unei depășiri neregulamentare, s-a produs un grav accident rutier. În urma evenimentului, 6 persoane au fost rănite și 3 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 23:20
(7855 vizualizări - 2 comentarii)


95 de proiectile, descoperite lângă Slobozia

95 de proiectile, descoperite lîngă Slobozia

În după-amiaza zilei de joi, 3 aprilie 2014, în urma unui apel telefonic, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost solicitat ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 13:15
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În perioada 7-11 aprilie 2014, Muzeul Județean Ialomița va organiza evenimentul «Școala Altfel-Să știi mai multe, să fii mai bun!». Astfel, luni, 7 aprilie a.c., Muzeul Județean Ialomița va vernisa o expoziție ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:40
(111383 vizualizări - 276 comentarii)


Producătorii agricoli, reuniți sub umbrela unui Consorțiu Național

Vineri, 4 aprilie 2014, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR, alături de alte patru asociații din agricultură, respectiv PROAGRO, FCBR, ROMALIMENTA și ROMOVIS, au decis înființarea ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:25
(4728 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la Jandarmerie

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița îi invită pe cei interesați joi, 3 aprilie 2014, începînd cu  ora 11,00, pe platoul Centrului Cultural «Ionel Perlea», la «Ziua Porților Deschise». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 17:25
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA solicită producătorilor de lapte declarațiile anuale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 16:25
(6223 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii DSVSA Ialomița, în control

În cursul primului trimestru al anului 2014, inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat acțiuni de inspecție și control avînd ca tematică respectarea normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:45
(5385 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziune fiscală de peste 460000 de lei, depistată de polițiști

Administratorul unei societăți comerciale din Slobozia este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Potrivit informațiilor, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:20
(6002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...