Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul Local Adâncata a fost reconstituit

Consiliul Local Adîncata a fost reconstituit

După 2 ani de blocaj administrativ, comuna Adîncata are din nou Consiliu Local. El a fost învestit marți, 13 octombrie, la orele 13,00, în prezența prefectului județului Ialomița, Gigi Petre. «Sînt fericit. Habar nu aveți cîți bani a pierdut comuna din cauza ambițiilor unora. Am avut bani pentru comunitate și nu i-am putut cheltui!» a declarat primarul comunei, Marin Gheorghe. Deblocarea situației de la Adîncata a fost posibilă ca urmare a aprobării Ordonanței de Guvern 41 din 30 septembrie 2015, care modifică Legea administrației publice locale 215/2001.

2 ani fără administrație
... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 20:20 (6628 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

PSD Ialomița a votat cu Dragnea 99,36%

PSD Ialomița a votat cu Dragnea 99,36%

Duminică a plouat de n-ai fi dat un pesedist afară din casă. În Ialomița însă, disciplina e mai presus de intemperii. Cei 5491 de membri de partid înregistrați oficial au votat, au semnat și au completat harnici «chestionarul lui Dragnea». Că ordinul de partid se execută, nu se discută!

O filială cu o disciplină de fier În Ialomița, de alegerea președintelui Dragnea, a plouat. Mărunt, dușmănește, descurajant... Cum vă spuneam, o vreme să nu dai un pesedist afară din casă. Dar ordinul a fost clar! Așa se face că, de la orele 8,00 la orele 20,00, cu cățel, cu purcel, cu neveste, cei care... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 19:25 (7359 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Statistici alarmante

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Un  raport al Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița reflectă o realitate alarmantă. Potrivit datelor oficiale, la acest moment, din totalul de 62 de localități cu mai puțin de 10 mii de locuitori, doar 12 au sisteme de canalizare funcționale, iar 7 dintre acestea «au rețele de canalizare racordate la stații de epurare în execuție». Potrivit Directivei 91/271/CEE care are ca obiectiv protecția mediului de efectele negative ale evacuărilor de ape uzate, termenele limită de conformare în cazul orașelor este luna decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale luna decembrie 2018.

O poveste fără sfîrșit... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 18:30 (4448 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Punctul cu var ne-a adus pe podium

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Petrolistul Boldești 2-1

Punctul cu var ne-a adus pe podium

În partida cu Petrolistul Boldești, disputată sîmbătă, 10 octombrie, Unirea Slobozia n-a mai găsit resurse să zburde cum a făcut-o cu CS Tunari. Toamna și-a intrat abrupt în drepturi, iar vremea bacoviană a înghețat ideile de joc, singurii care au degajat ceva energie fiind membrii galeriei slobozene. Cu aceeași formulă de joc pentru a doua oară consecutiv, slobozenii au stat bine pe picioare, dar șarjele ofensive periculoase au fost destul de rare. În minutul 20, Khalil l-a ignorat bine pe poziționatul Toma și a preferat un șut care, din unghiul unde se găsea, n-avea cum să prindă spațiul porții. 10 minute mai tîrziu, Gabriel Lazăr se lansează într-o cursă solitară de 60 de metri pe tiparul lui... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 17:45 (4002 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Îmbunătățirea vieții ialomițenilor costă bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate 2,7 milioane de lei pe an. Fondurile sînt investite pentru achiziționarea diferitelor dispozitive medicale. De la începutul anului și pînă în prezent, 3900 de persoane din județ au beneficiat de acești bani pentru a-și achiziționa proteze, orteze, fotolii rulante sau alte echipamente medicale.

Eforturi pentru o viață mai bună
O categorie specială de servicii medicale pe care Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița le decontează o reprezintă și achiziționarea de dispozitive medicale... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 17:20 (5084 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

În vreme ce două treimi dintre localitățile județului nu beneficiază de sisteme de canalizare, administrațiile locale continuă să îngroape banii în drumuri. La sfîrșitul lunii septembrie, Consiliul Județean Ialomița a aprobat repartizarea la nivelul localităților județului a celor 6,9 milioane de lei primite în luna august de la Guvern. Printre comunele care au primit cele mai consistente sume se numără Săveni, Valea Ciorii și Gheorghe Lazăr.

Necesități administrative electorale
La sfîrșitul lunii septembrie 2015, Consiliul Județean Ialomița a repartizat 6,9 milioane de lei comunelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:35 (4810 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

În ciuda demersurilor administrative făcute de la București, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă să se confrunte cu lipsa de personal. IPJ Ialomița are în prezent 100 de funcții libere. Cele mai vulnerabile zone din acest punct de vedere rămîn localitățile ialomițene din mediul rural.

Se caută soluții Situația privind nevoia tot mai mare de oameni în sistem a fost prezentată de comisarul șef Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în cadrul unei conferințe de presă, organizate în urmă cu o săptămînă. Acesta a vorbit public despre... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:20 (7266 vizualizări - 13 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» naște pui

«Groapa lui Stoica» naște pui

Anul acesta administrația slobozeană a achiziționat 14800 de tone de asfalt cu care a învelit Slobozia de la un capăt la celălalt. Manevra administrativă atrage atenția opiniei publice de la faptul că, în mijlocul orașului, «Groapa lui Stoica» naște pui. Aceștia sugrumă arterele de circulație din centrul Sloboziei și transformă orașul într-un imens șantier. În urma constructorilor, trotuarele rămîn impracticabile, șoselele par amputate, iar locuitorii visează la alegerile din 2016.

Cîte bordeie, atîtea obiceie
Vineri, 2 octombrie, la orele prînzului, angajații firmei Recon și... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 15:50 (5401 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, campion național la Sabie -Speranțe

Scrimă

Răzvan Stănescu, campion național la Sabie -Speranțe

În perioada 8-11 octombrie, la București s-a desfășurat Campionatul Național de Sabie, categoria speranțe. CSS Slobozia a avut reprezentanți la masculin și feminin, atît la individual cît și la echipe. Singura medalie a delegației noastre a fost adusă la individual masculin de Răzvan Stănescu, marea speranță a scrimei slobozene. Răzvan este campion național în anul 2015 al acestei categorii, după ce a trecut în sferturi, cu 15-5, de Luca Munteanu (ACS «Duel»), în semifinale de Sergiu Gheorghe (Dinamo), cu 15-11, iar în finală de Matei Aniculăesei (Steaua), cu 15-13. De remarcat că în această probă s-au duelat 54 de sportivi, provenind de la 9 cluburi. La echipe, CSS Slobozia a ocupat doar locul... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 15:10 (5140 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sânge

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sînge

Pentru a crește numărul donatorilor de sînge, reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au cerut sprijinul Primăriei Slobozia. Municipalitatea s-a implicat în susținerea actului donării, creînd posibilitatea persoanelor din afara orașului, interesate să facă acest gest, de a-și deconta transportul. În județul Ialomița există peste 2000 de donatori «fideli».

Facilități pentru donatorii de sînge Inițiativa privind susținerea actului donării prin decontarea transportului public a fost demarată de reprezentanții Centrului de Transfuzii Ialomița, în baza unor reglementări... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 14:45 (9260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Se reia campionatul. Jucăm contra Craiovei!

3 săptămîni de pauză competițională în Liga Națională au fost necesare pentru acțiunea Echipei Naționale a României, concretizată prin două victorii în preliminariile Campionatului European. În aceste zile, jucătoarele se întorc la cluburi, iar lucrurile la normal. De sîmbătă, 17 octombrie, campionatul primei scene a handbalului feminin se reia cu etapa a 8-a. Sala Sporturilor de la Slobozia va găzdui, cu începere de la orele 11,00, partida dintre CSM Unirea și SCM Craiova. Ne așteaptă așadar, din nou, un joc dificil, cu o echipă obișnuită cu luptele pentru cupele europene. Craiova s-a despărțit în această vară de antrenorul Aurelian Roșca, banca tehnică fiind preluată de Simona Gogîrlă. Oltencele... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 14:10 (3440 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Andreea Mantea, la un selfie cu Moș Crăciun

Andreea Mantea, la un selfie cu Moș Crăciun

Senzațional! Țineți aproape! Am fost martorii unui eveniment unic în Slobozia. Dar ce spunem noi Slobozia?! Nicăieri în Ialomița, niciunde în România un astfel de eveniment nu se poate repeta. Reporterii Independent au ajuns însă la timp acolo și... Am surprins-o pe Andreea Mantea făcînd selfie cu Moș Crăciunul instalat de primarul Alexandru Stoica în Piața Unirii!

Selfie cu «o frumusețe de statuie»
Cînd credeam că nimic nu ne mai poate surprinde, am văzut-o pe Andreea Mantea făcîndu-și un selfie cu Mihai Viteazul. Un selfie... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 13:55 (6165 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare III, CSS 6 București-CSS Slobozia 28–27 (14–13)

Învinse la ultima fază

Junioarele III ale CSS Slobozia, antrenate de profesorul Marian Simion, demonstrează în acest start de sezon o combativitate de invidiat. Dacă ar fi combinată cu o mai mare încredere în forțele proprii, cu siguranță această echipă nu ar mai pierde meciuri printre degete, cum s-a întîmplat duminică, 11 octombrie. În fața liderului CSS 6 București, Slobozia a acționat cu îndrăzneală și, în prima repriză, a condus cu 3-1, 5-4, 10-8 sau 12-11, în minutul 23. Finalul a fost al gazdelor, care au preluat conducerea și au intrat în avantaj la pauză, 14-13. În repriza secundă, Slobozia a revenit la conducere, iar în minutul 34 avea 19-17, pentru ca în minutul 41 să aibă 23-21. Gazdele au revenit și au... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 12:25 (4139 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Povestea unei condamnări la CEDO

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Curtea Europeană a Drepturilor Omului a amendat România din cauza persoanelor anchetate de Direcția Națională Anticorupție în dosarul «BCR Țăndărei». 6 dintre cei 14 inculpați ai cauzei au sesizat CEDO cu privire la faptul că procesul în urma căruia au fost judecați și condamnați a durat foarte mult! Așa se face că România a fost obligată de magistrații CEDO să le ofere acestora despăgubiri în valoare de 14,4 mii de euro. Față de această măsură, Guvernul României a încercat să impute sumele magistraților români care au instrumentat acest dosar. Este vorba despre 11 judecători și procurori ai DNA, Tribunalului Ialomița, Curții de Apel București și Înaltei Curți de Casație și Justiție. O verificare... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 11:20 (6556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Feteștiul, egala Unirii Ion Roată

Au trebuit să treacă 9 etape din campionatul Ligii a IV-a pentru ca nou promovata Unirea Ion Roată să piardă primele puncte. Herea, Grecea și ceilalți au dovedit, în prima jumătate a turului, o poftă de gol care a reușit să anihileze erorile din defensivă. Din păcate pentru ei, sîmbătă, 10 octombrie 2015, golurile marcate n-au fost suficiente pentru a obține o nouă victorie, cu toate că s-au bucurat de 4 reușite. Adversară le-a fost în derbyul etapei Rapid Fetești, trupă care pierde teren etapă de etapă în lupta pentru supremație. Feteștiul și Ion Roată au terminat la egalitate, 4-4, rezultat benefic pentru Olimpia Rădulești. Aceasta a învins cu un categoric 4-0 la Bărcănești și s-a apropiat la... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 10:40 (4227 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban furnizează apă cu trihalometani!

Apa otrăvită de la Slobozia

Urban furnizează apă cu trihalometani!

De mai bine de 3 luni, Urban SA furnizează slobozenilor apă cu… trihalometani! Depășirile înregistrate au fost constatate oficial în luna august 2015, cînd Urban SA a solicitat prelungirea avizului sanitar de funcționare de la Direcția de Sănătate Publică. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA, susține că s-au luat măsuri de igienizare a bazinelor de decantare a apei. Pentru obținerea avizului sanitar de funcționare, Urban SA a solicitat un nou set de analize.

O vară cu trihalometani
Urban SA livrează slobozenilor apă care depășește concentrațiile admise de trihalometani. Situația... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 19:20 (14615 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

La Slobozia

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

Ordonanța de Urgență emisă la sfîrșitul lunii august 2015 aruncă în aer lista de repartiție a locuințelor ANL la Slobozia. Potrivit acesteia, «beneficiarii locuințelor de tip ANL care au pînă la 35 de ani la data depunerii cererii pentru repartizarea unei locuințe ANL, pot primi repartiții în cel mult 3 ani de la împlinirea acestei vîrste». Reglementarea invalidează lista de priorități existentă la acest moment pentru cele 48 de locuințe ANL nou-construite. «Este un abuz al autorităților locale. Voi face plîngere penală!» a declarat consilierul local Radu Paros.

Cine n-are noroc, n-are!... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 15:50 (10160 vizualizări - 23 comentarii)

POLITICĂ

Ave Neacșu, morituri te salutant!

PSD și-a confirmat oficial alesul

Ave Neacșu, morituri te salutant!

În pat și în politică, numai boii sînt consecvenți. De aceea, după Conferința Județeană a PSD Ialomița din 1 octombrie 2015 sîntem dispuși să recunoaștem că PSD există. Și cu 5-6 mii de membri, cît numără umflat, cu tot cu copiii membrilor de partid, conduce de 25 de ani un județ. Nu e vina lor, nu e vina sistemului, nu e vina partidelor de Opoziție... S-au orientat, au înțeles că numai așa pot răzbi în viață, în carieră, au descoperit că, în funcție de poziția în partid, își pot ascunde mai bine incompetența, prostia, micimea... Nu, nu e vina lor, e vina noastră! De aceea, la acest moment festiv, strigăm cu toată responsabilitatea pentru posteritate: «Ave Neacșu, cei care merg la moarte te salută... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 14:25 (7898 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la decesul unui copil de doar un an, din localitatea ialomițeană Horia. Din primele informații se pare că moartea micuțului ar fi survenit din cauza neglijenței familiei.

Cercetările sînt în curs Tragedia s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente. Familia a anunțat la 112 faptul că micuțul de 1 an se simte rău, iar pînă la sosirea medicilor s-ar părea că acesta a murit. Cazul a intrat și în atenția organelor judiciare, care au deschis o anchetă. Concret, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 13:05 (5064 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amara-izvor de sănătate, tărâm de recreere», un succes

Un proiect european de 500 mii de lei

«Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere», un succes

Miercuri, 29 septembrie, administrația orașului Amara a organizat conferința de presă aferentă finalizării proiectului «Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere». Valoarea acestui proiect, finanțat din fonduri europene, a fost de 514124 de lei și a constat în promovarea celor două produse turistice cu care comunitatea se mîndrește. Nămolul de Amara și Lacul Amara.

Un succes național Preocuparea administrației locale a orașului Amara pentru promovarea turismului a devenit de notorietate. Miercuri, 29 septembrie, oficialii locali au anunțat în cadrul unei conferințe de presă finalizarea... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 10:40 (7152 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6607 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2366 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5393 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4745 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3008 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2581 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4171 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2364 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4304 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4463 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2770 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6670 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3149 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2389 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3599 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2327 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...