Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!

 

Dreptmăritori creștini,

Hristos a înviat!

Cu Învierea Mântuitorului Iisus Hristos a început o etapă nouă în istoria omenirii, deoarece este pentru prima dată când puterea lui Dumnezeu s-a arătat mai mare decât păcatul și moartea. Nimic din cele ale lumii acesteia, ale istoriei ei, nici moartea, nu pot să reziste la acțiunea iubirii lui Dumnezeu... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2025, 08:20 (2091 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Pregătirea Europei pentru orice provocare în materie de securitate presupune reînarmare și dezvoltarea capacităților defensive!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă, discurs la Conferința Interparlamentară pentru Politica Externă și de Securitate Comună și Politica de Securitate și Apărare Comună de la Varșovia

«Pregătirea Europei pentru orice provocare în materie de securitate presupune reînarmare și dezvoltarea capacităților defensive!»

În perioada 23-25 martie 2025, deputatul PSD Ștefan Țintă a participat la Conferința Interparlamentară pentru Politica Externă și de Securitate Comună și Politica de Securitate și Apărare Comună (IPC CFSP/CSDP), desfășurată în Polonia, la Varșovia, între 23-25 martie 2025, în cadrul Președinției Poloniei la Consiliul Uniunii Europene. Principalele subiecte discutate în cadrul întrunirii au fost «provocările de securitate cu care se confruntă Uniunea Europeană, inclusiv războiul ilegal de agresiune al Rusiei împotriva Ucrainei, atacurile hibride și terorismul susținut de state autocratice», «importanța consolidării apărării europene... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2025, 09:45 (2619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de infrastructură la Fetești

Lucrări de infrastructură la Fetești

Proiectul cu fonduri europene derulat prin Programul Operațional Regional la Fetești, respectiv «Înființare centru educațional pentru servicii cultu­rale „Anghel Saligny“ și îmbunătățirea spațiilor pu­blice urbane în Municipiul Fetești Componenta B», a inclus modernizarea străzilor Carpați, Sirenei, Independenței și 1 Decembrie 1918. «În prezent, lucrările avansează pe strada Jandarmeriei, o zonă esențială pentru educația și activitățile recreative ale tinerilor din Fetești, unde se află și Monumentul Aviatorilor, un simbol important al comunității feteștene!» precizează Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2025, 11:50 (2856 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fost adjunct al ISU Ialomița, inculpat în dosarul incidentelor violente din fața BEC București

Excluderea lui Călin Georgescu din cursa pentru Cotroceni 

Fost adjunct al ISU Ialomița, inculpat în dosarul incidentelor violente din fața BEC București

Ancheta deschisă de Parchetul de pe lângă Tribunalul București în legătură cu incidentele petrecute în Capitală, în apropierea Biroului Electoral Central, după respingerea candidaturii lui Călin Georgescu la Alegerile Prezidențiale, a ajuns și la Slobozia. Un fost adjunct al ISU Ialomița cu grad de locotenent-colonel, pe numele său Florin Giorcovici, în prezent pensionar, se află pe lista celor 4 inculpați pentru care procurorii bucureșteni au cerut arestarea preventivă. Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și, ulterior, plasat sub control judiciar pentru 60 de zile.

 

Plasat sub control judiciar pentru 60 de zile... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2025, 08:20 (15212 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

300 milioane de lei pentru eficientizarea clădirilor publice din Ialomița

Proiectul «ELENA», în lucru

300 milioane de lei pentru eficientizarea clădirilor publice din Ialomița

bonus: Podurile peste Ialomița din Bucu și Țăndărei, în reabilitare

Deși păreau abandonate, proiectele investițiilor în eficientizarea energetică destinate clădirilor publice din Ialomița prin Proiectul «ELENA» vor fi, în cele din urmă, realizate. La începutul acestei săptămâni, Consiliul Județean Ialomița, re­prezentat de președintele Marian Pavel, a preluat de la Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia întreaga documentație tehnică pentru implementarea investițiilor. 21 de loca­lități din Ialomița vor renova energetic 29 de instituții publice prin intermediul Proiectului «ELENA».

 

Bani europeni pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2025, 10:10 (12584 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție la Amara: Lucrări de canalizare pe strada Tudor Vladimirescu!

Investiție la Amara: Lucrări de canalizare pe strada Tudor Vladimirescu!

Orașul Amara va beneficia de o nouă investiție, derulată prin Programul Național «Anghel Saligny» în cadrul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Investiția vizează realizarea canalizării pe strada Tudor Vladimirescu din orașul-stațiune Amara. «Este o zi istorică pentru Amara... A fost semnat contractul de lucrări al obiectivului „Proiectare și execuție canalizare pe strada Tudor Vladimirescu“ în Amara!» a declarat public primarul orașului Amara, Valentin Moraru. Investiția la care face referire edilul are o valoare de peste 2,3 milioane de lei, vizând modernizarea și extinderea rețelei de canalizare pe principala... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2025, 09:25 (13486 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai multe mame minore nasc la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Statistică îngrijorătoare

Tot mai multe mame minore nasc la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Potrivit unei statistici oficiale, în 2024, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-au născut aproximativ 1000 de copii. În 20% din cazuri mamele care i-au adus pe lume sunt minore. Cea mai tânără mamă care a născut la Slobozia, în ultimii 24 de luni, avea 12 ani. Medicii spun că, în foarte multe situații, aceste fete nu știu că sunt însărcinate și nu beneficiază de consulturi medicale.

 

Copilele care aduc pe lume copii Recent, spitalul din Slobozia și-a redeschis Secția Neonato­logie, după un amplu program de reabili­tare ce a implicat... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2025, 16:20 (14252 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

În sfârșit, victorie!

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-UTA Arad 2-1

În sfârșit, victorie!

În etapa 4 din play-out-ul SuperLigii, Unirea Slobozia a întâlnit «acasă», la Clinceni, UTA Arad, partidă disputată duminică, 13 aprilie 2025. În această stagiune a play-out-ului, Unirea Slobozia venea după o serie de 3 remize, 1-1 în deplasare cu Sibiul, 0-0 «acasă» cu Petrolul și 1-1 în deplasarea cu Farul Constanța fiind scorurile înregistrate de slobozeni. Victoria cu UTA lui Rednic, 2-1, consemnată la finalul meciului, acordă Unirii Slobozia speranțe. Nu prea multe căci, din nefericire, suntem o echipă prea mică pentru a conta în «joaca» celor mari...

 

Unirea sub Mihalcea... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2025, 12:50 (2936 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

În grafic

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 27-25 (14-11)

În grafic

În actualul sezon competițional la handbal feminin, CSM Unirea Slobozia pare că se îndreaptă, cu mici sincope, spre o nouă calificare în Liga Florilor. Cu toate că oficialii, cel puțin la nivel declarativ, sunt sceptici în ceea ce pri­vește o eventuală calificare, elevele lui Ion Ivan par decise să promoveze. Astfel, CSM Unirea Slobozia a câștigat marți, 8 aprilie 2025, o nouă partidă în cadrul play-off-ului de promovare în Liga Florilor, «victimă» fiind ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. La finalul meciului, tabela consemna 27-25 pentru CSM Unirea Slobozia, la pauză înregistrându-se 14-11. Spectatorii au savurat... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2025, 10:20 (4328 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

21 de cetățeni din Țăndărei, arestați preventiv în Spania. Furau și tâlhăreau pentru a-și cumpăra mașini de lux și bijuterii!

21 de cetățeni din Țăndărei, arestați preventiv în Spania. Furau și tâlhăreau pentru a-și cumpăra mașini de lux și bijuterii!

O anchetă de mare amploare a fost inițiată în județul Ialomița, la Țăndărei, dar și pe teritoriul Spaniei, în zonele Madrid și Murcia, pentru destructurarea unei rețele infracționale organizate specializată în «furturi», «tâlhării» și «spălare de bani». Autoritățile judiciare spaniole au colaborat cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița.

 

Sechestre pe case, mașini și bjuterii Potrivit unui comunicat de presă dat publicității de DIICOT-Structura Centrală, ancheta de la Țăndărei a început în urmă cu... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 19:50 (9417 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tabără Națională de Matematică, la Slobozia

Tabără Națională de Matematică, la Slobozia

Slobozia va organiza prima Tabără Națională de Matematică, dedicată elevilor de gimnaziu. La finele lunii trecute, prin suplimentarea ordinii de zi, consilierii locali ai orașului au aprobat asocierea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița pentru realizarea acestui eveniment.

 

Elevii pasionați de Matematică, așteptați la Slobozia Tabăra Națională de Matematică este un proiect al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în parteneriat cu Centrul Județean de Excelență Ialomița și Societatea de Științe Matematice... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 12:20 (7410 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții

Primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții

Printr-o Dispoziție internă, datată 18 martie 2025, primarul municipiului reședință de județ, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții. Documentul a apărut după ce, la data de 12 martie a.c., prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a atras atenția Consiliului Local și Primăriei Slobozia asupra unor proiecte de hotărâri care nu îndeplineau criterii de legalitate.

 

Delegarea unor atribuții ale primarului Sloboziei Prin Dispoziția 134 din 18 martie 2025, primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor «deleagă unele atribuții»... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 07:55 (41601 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe urmele tradițiilor ialomițene

Pe urmele tradițiilor ialomițene

În vremurile de demult, în zilele de dinaintea Săptămânii Mari, cunoscută și sub nu­mele de Săptămâna Patimilor, oamenii își întorceau fața către Dumnezeu și așteptau momentul Învierii în post și rugăciune. După ce terminau muncile câmpului, mergeau apoi la biserică purtând cele mai frumoase haine din casă... Dacă vreți să redescoperiți felul în care, în trecut, oamenii se pregăteau să întâmpine Sărbătoarea Paștelui, puteți vizita colecția etnografică a Muzeului Județean Ialomița. Obiectele expuse vă vor transporta înapoi în timp într-un sat autentic din Bărăganul sfârșitului de secol... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2025, 14:25 (1392 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009: Containere pentru colectarea separată a textilelor în Ialomița

ADI ECOO 2009: Containere pentru colectarea separată a textilelor în Ialomița

Începând cu 2025, colectarea separată a textilelor este obligatorie în România. În acest sens, operatorul de salubritate ADI ECOO va amplasa containere speciale de colectare separată a textilelor pe raza întregului județ Ialomița. Astfel, se pot depune mai multe tipuri de textile, respectiv haine și încălțăminte, genți, lenjerii de pat (cearcea­furi, pilote, huse, plăpumi, fețe de pernă), carpete, pături, tapi­țerii, prosoape, jucării textile, sacoșe de bumbac. La acest moment sunt amplasate containere speciale în zonele urbane din Ialomița, la Căzănești (incinta sediului Primăriei), Fierbinți-Târg (fostul sediu administrativ), ... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2025, 08:55 (10139 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de sistem descoperite la Căsuța «Alexandra» Slobozia

Probleme de sistem descoperite la Căsuța «Alexandra» Slobozia

În urmă cu o săptămână, am văzut cu toții, în prime time, cum o fată cu dizabilități grave este ținută legată de o mână, în timp ce alți trei copii aveau mâinile băgate în mâneci, la rândul lor legate. S-a întâmplat la Slobozia, în incinta Căsuței «Alexandra», un centru dedicat îngrijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave. În spatele imaginilor ireale difuzate pe ecranele televizoarelor și telefoanelor mobile se ascunde, de ani de zile, nepăsarea Statului român față de acești copii aflați într-o cumplită suferință. Poate că incidentul nu s-ar fi petrecut... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2025, 09:50 (7069 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirurgie Oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Chirurgie Oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Colaborarea dintre specialiștii secțiilor Oncologie Medicală și Chirurgie Generală ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia ajută la dezvoltarea domeniului de Chirurgie Oncologică în cadrul celei mai mari unități medicale din județul Ialomița. Recent, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, a fost realizată o intervenție chirurgicală experimentală prin care o tumoră hepatică a fost «distrusă» cu ajutorul undelor radio.

 

Colaborare interdisciplinară În multe spitale din țară, abordarea pacienților oncologici nu mai este doar apanajul medicilor oncologi... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2025, 12:20 (19264 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

DIICOT, desființată la Slobozia?

De la 1 mai 2025

DIICOT, desființată la Slobozia?

Printr-o decizie a Consiliului Superior al Magistraturii, de la 1 mai 2025, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița va rămâne fără procuror-șef. De altfel, singurul magistrat care își desfășoară activitatea în cadrul structurii teritoriale din județul Ialomița a Parchetului Antimafia. Cel mai probabil, această structură va avea aceeași soartă precum cea a Direcției Naționale Antico­rupție, desființată de la Centru în urmă cu 11 ani.

 

Activitate scăzută La data de 18 martie 2025, Consiliul Superior al Magistraturii a decis ca procurorul Mihaela-Mirela Bâ... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2025, 07:55 (5053 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dosarul luptelor de stradă de la Urziceni, trimis în judecată!

40 de inculpați, în fața judecătorilor

Dosarul luptelor de stradă de la Urziceni, trimis în judecată!

Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București a finalizat cercetările în ampla anchetă deschisă în urma revoltelor de stradă petrecute la Urziceni la începutul lunii februarie 2025. Potrivit anchetatorilor, 40 de persoane au fost trimise în judecată, unele dintre acestea aflându-se în stare de arestare preventivă. În urma conflictului, 25 de persoane au fost rănite, iar doi tineri au murit pe loc, fiind împușcați.

 

10 infracțiuni reținute în cazul inculpaților În urma conflictului petrecut la Urziceni, procurorii... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 15:15 (5156 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

jurnalul unui senator SOS cu discurs despre Diaspora

jurnalul unui senator SOS cu discurs despre Diaspora

Așadar, zilele trecute, în plenul Camerei Superioare a Parlamentului, senatorul SOS România Adrian Peiu a glăsuit de la tribună. A fost vorba despre Diaspora românească și o problemă deosebit de gravă cu care românii se confruntă. Și despre care senatorul SOS Peiu știe și a ridicat-o oratoric de la tribuna Senatului. Pentru a înțelege și ceilalți colegi ai domniei sale de ce redistribuirea voturilor și «calculul matematic» au făcut ca Ialomița să se pricopsească cu un asemenea ipochimen demn de partidul doamnei Șoșoacă, mama națiunii a permis fără să clipească transferul domnului Peiu de la AUR. Transpunem, cât mai exact, alocuțiunea. Pentru posteritate... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 12:35 (4834 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Grad scăzut de alfabetizare în județul Ialomița

Grad scăzut de alfabetizare în județul Ialomița

Potrivit Institutului Național de Statistică, și în Ialomița există probleme în ceea ce privește alfabetizarea. Concret, Ialomița se află pe poziția 7, la nivel național, în ceea ce privește analfabetismul înregistrat în rândul populației de peste 14 ani. Mai mult decât atât, un sfert dintre elevii care merg la școală sunt atât analfabeți funcțional, cât și analfabeți numeric.

 

Statistică îngrijorătoare Datele făcute publice de Institutul Național de Statistică au la bază ultimul recensământ al populației... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 08:05 (9349 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor

«Ca în fiecare an, pompierii din toată țara își sărbătoresc existența, comemorînd faptele eroice ale înaintașilor de la 1848 ce au luptat cu eroism împotriva trupelor venite să înfrîngă mișcarea revoluționară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:18
(13329 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Prima zi de școală, în atenția polițiștilor

150 de polițiști vor fi prezenți în prima zi de școală a elevilor din învățămîntul preuniversitar la cele 114 de unități școlare din județ și în zonele limitrofe acestora. «Zona unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:15
(8156 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, fără permis

Un bucureștean de 22 ani a fost prins în trafic joi, 8 septembrie, de către polițiștii din Urziceni, în timp ce conducea o mașină deși nu avea permis pentru nicio categorie. Pentru aceasta, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:10
(7076 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune a Poliției

Joi, 8 septembrie, polițiștii slobozeni au efectuat, în intervalul oral 18,00-21,30, o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale, a celor comise cu violență și a altor norme de conviețuire ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:05
(8928 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: S-a izbit de un parapet de beton de pe marginea șoselei!

Un bărbat de 30 ani din localitatea Afumați s-a rănit grav într-un accident rutier. Incidentul s-a produs miercuri, 7 septembrie, în localitatea Lilieci. Pe scurt, în timp ce se deplasa pe direcția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2011, 18:15
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


6,47%, rata șomajului în Ialomița

La sfîrșitul lunii august 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7100 persoane, din care 1734 șomeri indemnizați, respectiv 5366 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2011, 17:04
(12825 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat, de 30 ani, din Slobozia, a fost prins în noaptea de 7 spre 8 septembrie în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Bărbatul a fost prins în jurul orelor 1,00, pe strada ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2011, 17:02
(8131 vizualizări - 0 comentarii)


CAS Ialomița: Lista persoanelor fizice care nu și-au declarat veniturile, pe site-ul www.casil.ro

Casa de Asigurări de Sănătate Ialomița informează contribuabilii persoane fizice, altele decît cele pentru care colectarea contribuției se realizează de către Agenția Națională de Administrare Fiscală, ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2011, 17:00
(6725 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții de urgență ale pompierilor și paramedicilor SMURD

Miercuri, 7 septembrie, pompierii militari au fost solicitați pentru stingerea unui incendiu inzbucnit pe un teren viran din Urziceni. Flăcările ardeau vegetația uscată de pe o suprafață de aproximativ ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2011, 16:25
(13029 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Produse contrafăcute, confiscate

Miercuri, 7 septembrie, polițiștii din Țăndărei au organizat și desfășurat o acțiune pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu, Săveni și Sudiți, scopul urmărit fiind combaterea evaziunii fiscale și a comerțului ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2011, 16:20
(13026 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bicicliști sancționați de polițiști

Polițiști din cadrul Secției 3 Rurală Stelnica și Biroului Rutier Fetești au organizat marți, 6 septembrie, o acțiune privind circulația pe drumurile publice a mopedelor, a atelajelor hipo și a biciliștilor ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 19:13
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune în piețele slobozene

Marți, 6 septembrie, polițiștii slobozeni în colaborare cu alte autorități locale au desfășurat, timp de 3 ore, o acțiune împotriva activităților ilicite în două piețe din municipiu. De asemenea, pe timpul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 19:13
(8807 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

«În cadrul Programului de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului, noaptea trecută, 6/7 septembrie, în intervalul 22,00-02,00, efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, au desfășurat pe ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 19:12
(6274 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: La furat de floarea-soarelui

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 19 și 34 ani sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei trei au fost prinși în seara zilei de 6 septembrie, la Borănești, după ce furaseră de pe un teren ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 19:03
(12940 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Penalități anulate sau reduse cu 50%

Potrivit unei informări media, pentru obligațiile fiscale restante la 31 august 2011 penalitățile de întîrziere se anulează sau se reduc. Astfel, penalitățile de întîrziere se anulează dacă obligațiile ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 19:00
(7858 vizualizări - 0 comentarii)


Noul sediu al Primăriei orașului Amara, inaugurat

Noul sediu al Primăriei orașului Amara, inaugurat

Noul sediu al Primăriei Amara va fi inaugurat joi, 8 septembrie 2011. Potrivit unei informări a reprezentanților Primăriei, la eveniment sînt așteptați să participe locuitorii orașului, dar și mai mulți ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 10:15
(14912 vizualizări - 5 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a debitelor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, potrivit OG nr. 29/2011, pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 92/2003 privind Codul de procedură fiscală, a fost modificată ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 09:38
(13320 vizualizări - 0 comentarii)


La Urziceni se fură bordurile

În cursul nopții de luni spre marți, 5/6 septembrie a.c., în jurul orei 1.00, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a oprit pentru control un autoturism care circula pe strada Panduri ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 09:32
(10548 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Beat mangă la volan

Luni, 5 septembrie a.c., în jurul orei 19.45, polițiștii rutieri au oprit pe raza comunei Maia un autoturism condus de un bărbat, de 44 ani, din orașul Fierbinți-Tîrg. Cu ocazia legitimării șoferului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 09:32
(10746 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Tînăr la volan fără permis

În cursul dimineții de luni, 5 septembrie a.c., la Gimbășani, polițiștii au identificat un tînăr, de 22 ani, din localitate, care se deplasa la volanul unui autoturism. În urma verificărilor în bazele de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 09:32
(15202 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2011, 08:43
(4924 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială angajează optometrist și reprezentant vânzări pentru cabinet în Slobozia.
Relații la telefon 0758/068.478 sau email [email protected] ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2011, 12:08
(6188 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Doi tineri, arestați după ce au tras pe stradă cu un pistol mitralieră și o pușcă de vînătoare!

Luni seara, 5 septembrie, în jurul orei 20.00, doi tineri de 21, respectiv 32 de ani, ambii din Fetești, au fost arestați preventiv pentru 29 de zile, fiind cercetați pentru comiterea infracțiunilor de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 23:06
(9419 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 5 septembrie 2011, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă vacante. Cele mai multe ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 17:31
(8201 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii donează sânge

Ialomița: Pompierii donează sînge

În perioada 1-30 septembrie 2011, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență derulează, în colaborare cu Centrele Județene de Transfuzii, Campania națională de solidaritate socială «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:49
(10287 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Descindere a Poliției în Cartierul Strachina

Efective din cadrul Poliției Țăndărei, în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi și lucrători ai societății de distribuție a energiei electrice, au acționat vineri, 2 septembrie ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:44
(12413 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Confecționer» de țigarete, prins de polițiști

Polițiști din Urziceni au depistat în noaptea de vineri, 2 septembrie a.c., în jurul orei 01.30, un autoturism condus de un bărbat, de 28 ani, din județul Ilfov, care transporta, în 3 saci, 39,5 kg tutun ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:41
(9994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni țigare


Bordușani: Copil de 11 ani pe bicicletă, acroșat de mașină

Duminică, 4 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe raza comunei Bordușani s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:37
(8461 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Sîmbătă, 3 septembrie a.c., polițiștii au depistat în cadrul acțiunilor desfășurate pe raza județului, trei conducători auto care se deplasau la volanul unor autoturisme deși consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:32
(11745 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 21 de permise reținute și amenzi de peste 55000 lei

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ, fiind aplicate 291 sancțiuni contravenționale și reținute în vederea suspendării 21 permise ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:24
(13158 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...