Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Cabinete stomatologice de lux, în mediul rural

Ialomița: Cabinete stomatologice de lux, în mediul rural

Mediul rural a devenit o alternativă pentru medicii stomatologi care încearcă să țină piept concurenței din orașe. În ultimii 2 ani, în satele Ialomiței au apărut adevărate clinici stomatologice, dotate la cele mai înalte standarde. Serviciile sînt ireproșabile, prețurile mult mai mici, iar pacienții mulțumiți că nu trebuie să străbată zeci de kilometri pentru a-și trata problemele dentare.

12 cabinete stomatologice la țară
O statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că orașele sînt de-a dreptul sufocate de cabinetele medicale stomatologice. De exemplu,... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 18:40 (10668 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă sub «zodia imprevizibilului»

Runda a șaptea a Ligii a IV-a a fost cea mai plină de surprize din acest sezon. Nu vorbim aici de Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care continuă să dezamăgească, nereușind nici în această rundă se apropie de puncte. Vorbim în schimb de Viitorul Axintele, trupă care se simte minunat în deplasare, ultima ispravă fiind victoria de la Abatorul Slobozia. La fel de imprevizibilă a fost și victoria la scor a Olimpiei Rădulești, 5-1 pe terenul celor de la Rapid Fetești. Pentru feteșteni gluma se îngroașă, fiind deja al doilea meci fără victorie după 5 succese consecutive. În revenire de formă sînt cei de la Recolta Gheorghe Doja, care au trecut la scor de Voința Reviga. Surpriză și la Munteni Buzău, acolo... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 17:35 (4457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ei cu numele, noi cu tunurile

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 6-1

Ei cu numele, noi cu tunurile

Unirea Slobozia a strălucit din nou în fața propriilor suporteri. S-a întîmplat sîmbătă, 26 septembrie, cînd pe «1 Mai» au venit ilfovenii de la CS Tunari. Galben-albaștrii au intrat hotărîți să învingă și au pus rapid în aplicare planurile de bătaie. Era doar minutul 8 cînd Pîrvu întorcea o minge pentru căpitanul Toma, iar acesta îl învingea pe portarul oaspeților cu un șut la colțul lung. A ieșit apoi la rampă Khalil, cu o lovitură de cap care doar a bărbierit mingea și cu o pasă inspirată pentru Ibrian, care a făcut 2-0 încă din minutul 12. Ibrian manifestă o îmbucurătoare poftă de gol, aflîndu-se deja la a treia reușită stagională. Poftă de gol au avut și oaspeții, care și-au creat 3 ocazii... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 16:15 (5722 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Scandal penal la Primăria Axintele

Primăria Axintele a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni. Anchetatorii fac cercetări într-un dosar penal ce vizează fapte de abuz în serviciu. Concret, doi funcționari sînt suspectați de faptul că au plecat acasă cu o parte din încasările provenite din taxele și impozitele locale. Mai mult, în urma verificărilor se pare că și primarul comunei este suspectat de fapte penale. Acesta ar fi fost cercetat pentru faptul că i-ar fi atribuit ilegal fiului său o parte din islazul comunal, iar în baza terenului obținut acesta a încasat subvenții de la APIA.

Situație încurcată... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 15:25 (10833 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii de 34,5 milioane de lei pentru angajații MAI din Ialomița

În 2015

Salarii de 34,5 milioane de lei pentru angajații MAI din Ialomița

La solicitarea redacției Independent, structurile din teritoriu ale Ministerului Administrației și Internelor au făcut publice cheltuielile de personal, raportat la bugetul acordat de stat pentru anul în curs. Așa se face că cei 1543 de angajați din cadrul Prefecturii, Poliției, Jandarmeriei și Inspectoratului pentru Situații de Urgență beneficiază anul acesta de salarii în valoare de 34,5 milioane lei. Cei mai bine plătiți sînt însă polițiștii, care încasează în 2015 venituri salariale de 17,8 milioane de lei.

Structurile MAI în cifre... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 13:25 (8816 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Regele covrigilor» de Slobozia

«Regele covrigilor» de Slobozia

La fiecare intersecție, o șaormerie. Patiserii, ca ciupercile după ploaie. Iar la fiecare colț de stradă, o covrigărie. Slobozia e un oraș sărac. Nu-și permite mai mult. Sau poate că ne plac covrigii. Dar și în branșa asta, competiția e acerbă. Se fac de tot felul. Cu vișine, cu ciocolată, susan, cașcaval, crenvurști... Mirea Ciprian Mihail îi vinde simpli. Calzi și buni! Și, pentru că pedalează 40 de kilometri zilnic pentru a-i vinde și-a cîștigat renumele de «rege al covrigilor» de Slobozia.

Rețetă de vîndut covrigi
Dacă ești slobozean, deja te-ai obișnuit cu el. Îl vezi în... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 12:05 (12062 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tehnologie administrativă împotriva cetățenilor

De-ale autorităților

Slobozia: Tehnologie administrativă împotriva cetățenilor

În urmă cu o săptămînă, Primăria Slobozia a achiziționat un sistem de control acces în instituție. Valoarea acestei achiziții se ridică la 17 mii de lei, însă problema nu o reprezintă prețul, de două ori mai mare decît ofertele din piață... Imediat după implementarea sistemului, funcționarii din cadrul instituției s-au revoltat, iar cetățenii au început să facă reclamații. Mai mult, și consilierii locali declară că ideea este una stupidă și refuză acest sistem!

O idee blondă Ideea achiziționării unui sistem de acces în Primăria Slobozia s-a impus în momentul în care unii dintre cetățenii... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 20:15 (16206 vizualizări - 18 comentarii)

REPORTAJ

S-a redeschis târgul de animale

La Slobozia

S-a redeschis tîrgul de animale

SC Servicii Publice Slobozia SRL a anunțat redeschiderea Oborului Municipal. Duminică, 20 septembrie, a fost prima zi de tîrg. Oficial, crescătorii de animale din jurul Sloboziei au acum un spațiu destinat achiziționării și vînzării de animale.

La spartul tîrgului
Oborul Municipal s-a deschis, oficial, duminică. În Obor s-a tîrguit însă toată vara. Acum o pot face și cei care doresc să vîndă sau să achiziționeze animale vii. Tîrgul e deschis de la 6,00, dar către ora 9,00 comercianții se pregăteau de plecare... Despre succesul tîrgului afli încă de la intrare. «De ce să vină?... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 18:35 (10389 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: A aruncat probele în WC ca să nu fie arestat

Munteni Buzău: A aruncat probele în WC ca să nu fie arestat

Încercarea hoților de a scăpa de cătușe depășește orice imaginație. Cunoscut cu antecedente penale, un hoț din Munteni Buzău a aruncat într-un WC proba-cheie care-l incrimina într-un nou dosar penal deschis de polițiști pe numele său. În urma unor percheziții domiciliare, oamenii legii au reușit să  recupereze obiectul și să-l folosească drept probă împotriva autorului.

Găinarii Clanului Ioșca
Neinspiratul autor se numește Ion Ioșca și provine dintr-o familie cu numeroase antecedente penale. Atît el, cît și ceilalți frați ai săi au terorizat comunitatea din Munteni Buzău... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 16:20 (15739 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Poienaru-Agrofam, alături de fiica sa, trimiși în judecată de DNA

Ialomița: Poienaru-Agrofam, alături de fiica sa, trimiși în judecată de DNA

Undeva în luna ianuarie a anului 2012 demaram o serie de articole ce îl vizau pe Ștefan Poienaru-Agrofam, latifundiarul prezent în Forbes cu o avere de peste 16 milioane de euro. Articolele noastre demonstrau, mai mult sau mai puțin plastic, o suită de ilegalități ce ar fi fost comise de milionarul Poienaru într-o perioadă relativ scurtă. Printre altele, atrăgeam atenția asupra încasării necuvenite de către firmele controlate de Poienaru a unor subvenții, precum și de încasarea frauduloasă de fonduri europene. Mai departe, a fost necesară o perioadă de mai bine de 3 ani de la publicarea articolelor în cauză pentru a se constata că, în mare, cele reproduse de noi la momentul respectiv au un suport... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 20:20 (10897 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mascații din București fac legea în pădurile Ialomiței

Mascații din București fac legea în pădurile Ialomiței

Bătaie ca-n filme în pădurea Groasa din zona Urziceni, la începutul săptămînii precedente. Un agent al Serviciului de Intervenție și Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române a băgat în spital un paznic de vînătoare. S-ar părea că omul legii venise să braconeze mistreți și ar fi fost deranjat de atitudinea paznicului care i-ar fi cerut socoteală. În acest caz a fost deschisă o anchetă, principalul suspect fiind polițistul din București.

Bătaie în pădure Din primele date reiese faptul că agentul angajat la Serviciul de Intervenție și Acțiuni Speciale din... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 16:55 (15949 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Uniunea Europeană susține Învățământul ialomițean

Uniunea Europeană susține Învățămîntul ialomițean

Uniunea Europeană este alături de profesorii și elevii din Ialomița. De 10 ani, Comunitatea Europeană investește fonduri în programe educative și de infrastructură care vizează unități școlare din județ. Inițiat la nivel național, «Proiectul pentru Reforma Educației Timpurii», cel mai ambițios program susținut de UE, a ajuns și în Ialomița. Prin intermediul său, 7 grădinițe din mediul rural sînt construite de la zero. Primele două obiective realizate prin acest proiect au fost deja finalizate.

Infrastructura școlară, realizată cu fonduri UE
Uniunea Europeană și-a manifestat interesul... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 14:05 (4575 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Alexandru Stoica, reloaded

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Joi, 17 septembrie 2015, filiala municipală PSD Slobozia l-a reales în funcția de președinte al Organizației pe Alexandru Stoica. Potrivit declarațiilor sale, acesta deține pentru a șasea oară funcția și are așteptări mari de la membrii de partid: «Probabil că, dacă m-ați ales, știți că nu există altul mai bun. (...) Începînd de mîine, fiecare vine la mine cu un membru nou. E ordin!» a declarat, printre altele, Alexandru Stoica în plenul întrunirii, după realegerea sa.

Unanimitate pe nava-amiral a PSD
Joi, 17 septembrie 2015, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 12:20 (8281 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Miliția Locală «vânează» cetățenii Sloboziei

Miliția Locală «vînează» cetățenii Sloboziei

Poliția locală Slobozia a fost înființată în anul 2011. Motto-ul instituției, potrivit site-ului pe care îl are, este «Misiunea noastră, protecția și liniștea dumneavoastră!». În realitate, tot mai mulți slobozeni reclamă că sînt «vînați» pentru a fi sancționați, iar cînd sînt prinși, sînt tratați ca «cetățeni de mîna a doua». Pentru activitatea desfășurată, în anul 2014, Poliția Locală a cheltuit din bugetul local 2,6 milioane de lei.

Sesizări alarmante
În ultimele luni, tot mai mulți cetățeni ai municipiului Slobozia sesizează atitudinea lipsită de profesionalism a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 21:10 (19775 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

SPORT

O REPRIZĂ NU-I DESTUL!

Handbal, Liga Națională, HCM Rîmnicu Vîlcea-CSM Unirea Slobozia 31–25 (20-10)

O REPRIZĂ NU-I DESTUL!

Așteptările de la confruntarea din deplasare contra celor de la HCM Rîmnicu Vîlcea erau mari. Suporterii Unirii își aduc cu drag aminte de egalul scos în play-outul stagiunii trecute, chiar în sala Traian. Atunci am încurcat rău socotelile, iar acum, la meciul din 19 septembrie contînd pentru etapa a cincea, nu am mai reușit să plecăm cu puncte. A fost o primă repriză slabă a Sloboziei, echipă care a reușit contraperformanța de a încasa 20 de goluri în 30 de minute! Unirea s-a trezit la viață în partea secundă, dar diferența de pe tabelă era aproape imposibil de surmontat. Cu toate acestea, jocul practicat a fost unul bun, însă pentru victorie o repriză nu-i destul. Cu publicul de partea sa, cu... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:50 (4193 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epigonii administrativi ai președintelui Ciupercă

Epigonii administrativi ai președintelui Ciupercă

Deși finalizată și trimisă în judecată, ancheta care îl pe vizează Silvian Ciupercă continuă să valuri. Procurorii DNA au omis să prezinte și prejudiciul creat de primarii ialomițeni care au colaborat cu firma susținută de Silvian Ciupercă. În valoare de 1 milion de lei, suma reprezintă banii publici acordați pe proiecte de consultanță, niciodată concretizate. În scandal sînt implicați 10 primari din Ialomița, care au calitatea de martori în dosarul președintelui. Contactați telefonic, edilii au refuzat să recunoască faptul că Ciupercă i-a influențat să semneze hîrtiile, precizînd că «am ales firma aceea pentru că lucra ieftin!».

Primarii ialomițeni, chemați la audieri... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:30 (10380 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Ce meci, ce atmosferă!

Handbal, junioare 3, CSS Slobozia-CSM București 21-21 (9-11)

Ce meci, ce atmosferă!

CSS Slobozia are la junioare 3 o generație de care avem toate șansele să auzim și peste 10 ani. Sînt jucătoare cu ambiție, talent și avînd deja acel frumos tupeu care însoțește performanța. Sîmbătă, 19 septembrie, am urmărit în Sala Sporturilor un frumos joc între CSS-ul lui Marian Simion și echipa similară a colosului CSM București. Partida a contat pentru etapa a doua a fazei zonale a campionatului de junioare 3. Joc palpitant cu răsturnări de scor, totul într-o atmosferă care poate concura oricînd cu Liga Națională. Patricia Drăghici, Ana Neagu, Valentina Soreanu sau Cristina Irimescu sînt doar cîteva dintre jucătoarele care au luptat de la egal, la egal și au pus pe jar așteptările bucureștencelor... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:10 (5896 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămâne fără medici

Încet, dar sigur

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămîne fără medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu migrația în masă a medicilor specialiști. În ultimele luni, alți 5 doctori au renunțat să profeseze în cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița. Motivele care i-au determinat să plece sînt diverse și niciunul nu a comentat public această situație. Ceea ce se știe cu certitudine este faptul că exodul specialiștilor atentează la siguranța bugetului instituției. Managerul Violeta Șapira dă însă asigurări că are soluții pentru rezolvarea acestei probleme!

O problemă veche
Lipsa medicilor specialiști este o problemă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:40 (37499 vizualizări - 34 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Juventus București Unirea Slobozia 1-0

A venit și ziua eșecului

Unirea Slobozia a dat piept, sîmbătă, 19 septembrie 2015, cu primul adversar pus pe fapte mari al seriei din care face parte, Juventus București. Deplasarea din Capitală s-a produs într-o după amiază total nefastă pentru sportul de echipă slobozean. A fost sîmbăta eșecurilor pe linie, iar fotbaliștii nu au putut face notă discordantă. Față de meciul cu Popești Leordeni, Ion Ionescu a operat mai multe modificări în garnitura de start. Astfel, Topor și Lazăr au făcut în premieră pereche în centrul defensivei, Șolcănea a fost introdus în linia mediană, iar atacantul Marc Khalil și-a făcut debutul în Liga a III-a. Distribuția a arătat în felul următor: Măstăcan-Drăguț (Popescu ’75), Topor, Lazăr,... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:25 (4191 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Veteranii s-au duelat la Cupa «Duhovnicu»

Tenis de cîmp

Veteranii s-au duelat la Cupa «Duhovnicu»

La finele săptămînii precedente, arena «Tenis Con» din Slobozia a găzduit Cupa «Duhovnicu», turneu adresat veteranilor. Pentru că Ion Cristoiu nu s-a apucat încă de tenis, atracția a fost din nou Cristian Tudor Popescu, cel care se simte pe zgura din Slobozia cel puțin la fel de bine ca în studiourile Digi sau Europa FM, unde activează în prezent. Dovadă stă și faptul că s-a impus fără probleme la categoria 55+. CTP a arătat la acest turneu o condiție fizică de invidiat datorată, conform propriilor spuse, «dietei și celor 6 kilometri alergați zilnic». La «60+», a cîștigat, cum era de așteptat, Mihai Geantă, cel care a trecut în 3 seturi de vrînceanul Vasile Pavel. Adrian Niculescu s-a impus la... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:15 (8335 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Sume suplimentare de 0,797 milioane de lei, stabilite de Inspecția Fiscală

În urma activității desfășurate în luna martie 2022, Compartimentul de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița a stabilit sume suplimentare de plată în valoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:30
(16284 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 14 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27080, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:15
(2899 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Lucrări pentru îmbunătățirea condițiilor de circulație pe linia de cale ferată

Andrășești: Lucrări pentru îmbunătățirea condițiilor de circulație pe linia de cale ferată

Personalul de specialitate al SRCF Constanța execută, în zilele de 13-14 aprilie 2022, lucrări de înlocuire a unui aparat de cale și de buraj mecanizat în Hm Andrășești, situată pe secția de circulație ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 15:30
(12436 vizualizări - 0 comentarii)


Incident la etajul 8 al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În dimineața zilei de joi, 14 aprilie a.c., la etajul 8 al Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a produs o deflagrație, în timpu lucrărilor efectuate la rețeaua de oxigen din incinta unui salon. Din ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 15:15
(13018 vizualizări - 0 comentarii)


1,279 milioane de lei, plăți APIA pentru sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 12:30
(13674 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: TVA rambursată de peste 10,14 milioane de lei

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița a rambursat, în martie 2022, TVA în valoare de 10,14 milioane de lei, cu 6,04 milioane lei mai mult față de aceeași lună a anului 2021. Totodată, au fost ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 11:20
(8602 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a pierdut viața într-un grav accident rutier

Ialomița: Și-a pierdut viața într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de miercuri, 13 aprilie a.c., pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre două camioane și un autoturism, o femeie a murit ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 00:30
(14760 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 13 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27076, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de marți, 12 ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 16:40
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării

ITM Ialomița: Controale la brutării

În perioada 05-08.04.2022 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată, la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniile fabricarea produselor de brutărie ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 16:20
(8254 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Ialomiței, din localitatea Sudiți, echipele RAJA Constanța au fost nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 14:15
(3134 vizualizări - 0 comentarii)


Doi slobozeni, reținuți pentru trafic de droguri

Doi slobozeni, reținuți pentru trafic de droguri

Marți, 12 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 13:55
(13509 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi jandarmi ialomițeni aflați în timpul liber au intervenit la un accident

Slobozia: Doi jandarmi ialomițeni aflați în timpul liber au intervenit la un accident

Doi jandarmi ialomițeni, slt. Enescu Valeriu și plt. adj. șef Roată Mihăiță, aflați în timpul liber, miercuri, 12 aprilie a.c., au intervenit în cazul unui accident spectaculos produs pe un bulevard ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 22:10
(11968 vizualizări - 2 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 36000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14 martie-11 aprilie 2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 19:50
(14160 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 14 permise reținute, amenzi de peste 52000 de lei

Luni, 11 aprilie 2022, peste 100 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 19:35
(8950 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 mai 2022, termenul limită pentru depunerea Formularului 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care obțin venituri din închirierea de bunuri imobile, cum ar fi: apartamente, case, camere situate în locuințe ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 18:25
(10049 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Marți, 12 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27070, fiind înregistrate 12 noi cazuri față de ziua de luni, 11 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 16:20
(2396 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A căzut de la etaj în timp ce spăla geamurile

Slobozia: A căzut de la etaj în timp ce spăla geamurile

Un bărbat de 62 de ani din Slobozia a văzut moartea cu ochii după ce a căzut de la balconul apartamentului în care locuia, situat la etajul 4 al unui bloc din oraș. Marți, 12 aprilie a.c., acesta a încercat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 15:00
(13049 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Proiecte-pilot în vederea stimulării conformării voluntare

Agenția Națională de Administrare Fiscală intensifică, în anul 2022, activitățile de îndrumare și asistență în domeniul fiscal, manifestându-și în acest sens rolul activ pentru sprijinirea contribuabililor ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 14:50
(11163 vizualizări - 0 comentarii)


Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia: «Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia: «Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»

«Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»-sub această egidă a avut loc la începutul acestei săptămâni, la Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia, vernisajul unui expoziții ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 13:50
(6547 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Sistemul de facturare electronică B2B e funcțional

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că Sistemul de facturare electronică pe relația Business to Business (B2B) este disponibil și funcționează în parametri ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 13:35
(9022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 10 aprilie a.c., polițiștii din Fetești, în cadrul unei acțiuni de control pe raza orașului, au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 35 de ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 19:10
(13407 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie agresată de soț

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., polițiștii din Slobozia au fost sesizați de o femeie, de 33 de ani, cu privire la faptul că a fost lovită de soțul său. Pe numele bărbatului, în vârstă de 51 de ani, a fost ermis ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 19:00
(10662 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 78,48 milioane de lei, venituri nete la bugetul general consolidat în martie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna martie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 78,48 milioane de lei, cu 7 ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:40
(19112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Luni, 11 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27058, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de duminică, 10 aprilie ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:15
(3755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mașină distrusă în urma unui incendiu

Urziceni: Mașină distrusă în urma unui incendiu

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orelor 19,00, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în Urziceni. La fața locului s-a deplasat de urgență un echipaj ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:10
(5514 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moment încărcat de spiritualitate organizat de cultul religios «Martorii lui Iehova»

Vineri, 15 aprilie 2022, Martorii lui Iehova din întreaga lume celebrează un eveniment unic în istoria omenirii: «Cina Domnului», cunoscut și sub denumirea de «Cina cea de Taină». «Cina Domnului» le amintește ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:05
(10073 vizualizări - 0 comentarii)


Casă cuprinsă de flăcări la Gârbovi

Duminică, 10 aprilie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Gârbovi. Trei echipaje de pompieri, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:00
(14499 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Acțiune de voluntariat la Școala Profesională Specială «Ion Teodorescu» Slobozia

Acțiune de voluntariat la Școala Profesională Specială «Ion Teodorescu» Slobozia

Vineri, 8 aprilie 2022, cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, elevii de la Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu au fost voluntari pentru elevii Școlii Profesionale ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 14:30
(16106 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii sunt așteptați să depună cererile de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că primește cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat pentru cantitățile de motorină achiziționate ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 12:30
(17872 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 10 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27055, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 9 aprilie ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2022, 17:05
(1939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...