Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Tehnologie administrativă împotriva cetățenilor

De-ale autorităților

Slobozia: Tehnologie administrativă împotriva cetățenilor

În urmă cu o săptămînă, Primăria Slobozia a achiziționat un sistem de control acces în instituție. Valoarea acestei achiziții se ridică la 17 mii de lei, însă problema nu o reprezintă prețul, de două ori mai mare decît ofertele din piață... Imediat după implementarea sistemului, funcționarii din cadrul instituției s-au revoltat, iar cetățenii au început să facă reclamații. Mai mult, și consilierii locali declară că ideea este una stupidă și refuză acest sistem!

O idee blondă Ideea achiziționării unui sistem de acces în Primăria Slobozia s-a impus în momentul în care unii dintre cetățenii... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 20:15 (16198 vizualizări - 18 comentarii)

REPORTAJ

S-a redeschis târgul de animale

La Slobozia

S-a redeschis tîrgul de animale

SC Servicii Publice Slobozia SRL a anunțat redeschiderea Oborului Municipal. Duminică, 20 septembrie, a fost prima zi de tîrg. Oficial, crescătorii de animale din jurul Sloboziei au acum un spațiu destinat achiziționării și vînzării de animale.

La spartul tîrgului
Oborul Municipal s-a deschis, oficial, duminică. În Obor s-a tîrguit însă toată vara. Acum o pot face și cei care doresc să vîndă sau să achiziționeze animale vii. Tîrgul e deschis de la 6,00, dar către ora 9,00 comercianții se pregăteau de plecare... Despre succesul tîrgului afli încă de la intrare. «De ce să vină?... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 18:35 (10388 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: A aruncat probele în WC ca să nu fie arestat

Munteni Buzău: A aruncat probele în WC ca să nu fie arestat

Încercarea hoților de a scăpa de cătușe depășește orice imaginație. Cunoscut cu antecedente penale, un hoț din Munteni Buzău a aruncat într-un WC proba-cheie care-l incrimina într-un nou dosar penal deschis de polițiști pe numele său. În urma unor percheziții domiciliare, oamenii legii au reușit să  recupereze obiectul și să-l folosească drept probă împotriva autorului.

Găinarii Clanului Ioșca
Neinspiratul autor se numește Ion Ioșca și provine dintr-o familie cu numeroase antecedente penale. Atît el, cît și ceilalți frați ai săi au terorizat comunitatea din Munteni Buzău... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 16:20 (15716 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Poienaru-Agrofam, alături de fiica sa, trimiși în judecată de DNA

Ialomița: Poienaru-Agrofam, alături de fiica sa, trimiși în judecată de DNA

Undeva în luna ianuarie a anului 2012 demaram o serie de articole ce îl vizau pe Ștefan Poienaru-Agrofam, latifundiarul prezent în Forbes cu o avere de peste 16 milioane de euro. Articolele noastre demonstrau, mai mult sau mai puțin plastic, o suită de ilegalități ce ar fi fost comise de milionarul Poienaru într-o perioadă relativ scurtă. Printre altele, atrăgeam atenția asupra încasării necuvenite de către firmele controlate de Poienaru a unor subvenții, precum și de încasarea frauduloasă de fonduri europene. Mai departe, a fost necesară o perioadă de mai bine de 3 ani de la publicarea articolelor în cauză pentru a se constata că, în mare, cele reproduse de noi la momentul respectiv au un suport... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 20:20 (10895 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mascații din București fac legea în pădurile Ialomiței

Mascații din București fac legea în pădurile Ialomiței

Bătaie ca-n filme în pădurea Groasa din zona Urziceni, la începutul săptămînii precedente. Un agent al Serviciului de Intervenție și Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române a băgat în spital un paznic de vînătoare. S-ar părea că omul legii venise să braconeze mistreți și ar fi fost deranjat de atitudinea paznicului care i-ar fi cerut socoteală. În acest caz a fost deschisă o anchetă, principalul suspect fiind polițistul din București.

Bătaie în pădure Din primele date reiese faptul că agentul angajat la Serviciul de Intervenție și Acțiuni Speciale din... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 16:55 (15945 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Uniunea Europeană susține Învățământul ialomițean

Uniunea Europeană susține Învățămîntul ialomițean

Uniunea Europeană este alături de profesorii și elevii din Ialomița. De 10 ani, Comunitatea Europeană investește fonduri în programe educative și de infrastructură care vizează unități școlare din județ. Inițiat la nivel național, «Proiectul pentru Reforma Educației Timpurii», cel mai ambițios program susținut de UE, a ajuns și în Ialomița. Prin intermediul său, 7 grădinițe din mediul rural sînt construite de la zero. Primele două obiective realizate prin acest proiect au fost deja finalizate.

Infrastructura școlară, realizată cu fonduri UE
Uniunea Europeană și-a manifestat interesul... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 14:05 (4572 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Alexandru Stoica, reloaded

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Joi, 17 septembrie 2015, filiala municipală PSD Slobozia l-a reales în funcția de președinte al Organizației pe Alexandru Stoica. Potrivit declarațiilor sale, acesta deține pentru a șasea oară funcția și are așteptări mari de la membrii de partid: «Probabil că, dacă m-ați ales, știți că nu există altul mai bun. (...) Începînd de mîine, fiecare vine la mine cu un membru nou. E ordin!» a declarat, printre altele, Alexandru Stoica în plenul întrunirii, după realegerea sa.

Unanimitate pe nava-amiral a PSD
Joi, 17 septembrie 2015, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 12:20 (8281 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Miliția Locală «vânează» cetățenii Sloboziei

Miliția Locală «vînează» cetățenii Sloboziei

Poliția locală Slobozia a fost înființată în anul 2011. Motto-ul instituției, potrivit site-ului pe care îl are, este «Misiunea noastră, protecția și liniștea dumneavoastră!». În realitate, tot mai mulți slobozeni reclamă că sînt «vînați» pentru a fi sancționați, iar cînd sînt prinși, sînt tratați ca «cetățeni de mîna a doua». Pentru activitatea desfășurată, în anul 2014, Poliția Locală a cheltuit din bugetul local 2,6 milioane de lei.

Sesizări alarmante
În ultimele luni, tot mai mulți cetățeni ai municipiului Slobozia sesizează atitudinea lipsită de profesionalism a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 21:10 (19664 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

SPORT

O REPRIZĂ NU-I DESTUL!

Handbal, Liga Națională, HCM Rîmnicu Vîlcea-CSM Unirea Slobozia 31–25 (20-10)

O REPRIZĂ NU-I DESTUL!

Așteptările de la confruntarea din deplasare contra celor de la HCM Rîmnicu Vîlcea erau mari. Suporterii Unirii își aduc cu drag aminte de egalul scos în play-outul stagiunii trecute, chiar în sala Traian. Atunci am încurcat rău socotelile, iar acum, la meciul din 19 septembrie contînd pentru etapa a cincea, nu am mai reușit să plecăm cu puncte. A fost o primă repriză slabă a Sloboziei, echipă care a reușit contraperformanța de a încasa 20 de goluri în 30 de minute! Unirea s-a trezit la viață în partea secundă, dar diferența de pe tabelă era aproape imposibil de surmontat. Cu toate acestea, jocul practicat a fost unul bun, însă pentru victorie o repriză nu-i destul. Cu publicul de partea sa, cu... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:50 (4192 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epigonii administrativi ai președintelui Ciupercă

Epigonii administrativi ai președintelui Ciupercă

Deși finalizată și trimisă în judecată, ancheta care îl pe vizează Silvian Ciupercă continuă să valuri. Procurorii DNA au omis să prezinte și prejudiciul creat de primarii ialomițeni care au colaborat cu firma susținută de Silvian Ciupercă. În valoare de 1 milion de lei, suma reprezintă banii publici acordați pe proiecte de consultanță, niciodată concretizate. În scandal sînt implicați 10 primari din Ialomița, care au calitatea de martori în dosarul președintelui. Contactați telefonic, edilii au refuzat să recunoască faptul că Ciupercă i-a influențat să semneze hîrtiile, precizînd că «am ales firma aceea pentru că lucra ieftin!».

Primarii ialomițeni, chemați la audieri... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:30 (10378 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Ce meci, ce atmosferă!

Handbal, junioare 3, CSS Slobozia-CSM București 21-21 (9-11)

Ce meci, ce atmosferă!

CSS Slobozia are la junioare 3 o generație de care avem toate șansele să auzim și peste 10 ani. Sînt jucătoare cu ambiție, talent și avînd deja acel frumos tupeu care însoțește performanța. Sîmbătă, 19 septembrie, am urmărit în Sala Sporturilor un frumos joc între CSS-ul lui Marian Simion și echipa similară a colosului CSM București. Partida a contat pentru etapa a doua a fazei zonale a campionatului de junioare 3. Joc palpitant cu răsturnări de scor, totul într-o atmosferă care poate concura oricînd cu Liga Națională. Patricia Drăghici, Ana Neagu, Valentina Soreanu sau Cristina Irimescu sînt doar cîteva dintre jucătoarele care au luptat de la egal, la egal și au pus pe jar așteptările bucureștencelor... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:10 (5896 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămâne fără medici

Încet, dar sigur

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămîne fără medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu migrația în masă a medicilor specialiști. În ultimele luni, alți 5 doctori au renunțat să profeseze în cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița. Motivele care i-au determinat să plece sînt diverse și niciunul nu a comentat public această situație. Ceea ce se știe cu certitudine este faptul că exodul specialiștilor atentează la siguranța bugetului instituției. Managerul Violeta Șapira dă însă asigurări că are soluții pentru rezolvarea acestei probleme!

O problemă veche
Lipsa medicilor specialiști este o problemă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:40 (37483 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Juventus București Unirea Slobozia 1-0

A venit și ziua eșecului

Unirea Slobozia a dat piept, sîmbătă, 19 septembrie 2015, cu primul adversar pus pe fapte mari al seriei din care face parte, Juventus București. Deplasarea din Capitală s-a produs într-o după amiază total nefastă pentru sportul de echipă slobozean. A fost sîmbăta eșecurilor pe linie, iar fotbaliștii nu au putut face notă discordantă. Față de meciul cu Popești Leordeni, Ion Ionescu a operat mai multe modificări în garnitura de start. Astfel, Topor și Lazăr au făcut în premieră pereche în centrul defensivei, Șolcănea a fost introdus în linia mediană, iar atacantul Marc Khalil și-a făcut debutul în Liga a III-a. Distribuția a arătat în felul următor: Măstăcan-Drăguț (Popescu ’75), Topor, Lazăr,... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:25 (4191 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Veteranii s-au duelat la Cupa «Duhovnicu»

Tenis de cîmp

Veteranii s-au duelat la Cupa «Duhovnicu»

La finele săptămînii precedente, arena «Tenis Con» din Slobozia a găzduit Cupa «Duhovnicu», turneu adresat veteranilor. Pentru că Ion Cristoiu nu s-a apucat încă de tenis, atracția a fost din nou Cristian Tudor Popescu, cel care se simte pe zgura din Slobozia cel puțin la fel de bine ca în studiourile Digi sau Europa FM, unde activează în prezent. Dovadă stă și faptul că s-a impus fără probleme la categoria 55+. CTP a arătat la acest turneu o condiție fizică de invidiat datorată, conform propriilor spuse, «dietei și celor 6 kilometri alergați zilnic». La «60+», a cîștigat, cum era de așteptat, Mihai Geantă, cel care a trecut în 3 seturi de vrînceanul Vasile Pavel. Adrian Niculescu s-a impus la... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:15 (8335 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sistemele de irigații din Ialomița au nevoie de 80 milioane de lei

Sistemele de irigații din Ialomița ar putea beneficia de fonduri europene pentru reabilitare. La sfîrșitul săptămînii precedente, ANIF Ialomița a centralizat notele de fundamentare pentru amenajarea sistemelor de irigații aflate în proprietatea Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. Potrivit datelor oficiale, nevoile investiționale se ridică la 80 milioane de lei. «Propunerile au trecut de Consiliul Tehnico-Economic organizat în cadrul ANIF, iar la acest moment demersurile depind de minister. Sperăm la o rezolvare a situației, chiar și parțială. Avem nevoie de reabilitarea acestor siteme și sîntem convinși că este posibilă chiar și extinderea lor!» a declarat Ionuț Popescu, directorul... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 18:55 (4873 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Nume cunoscute din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa fără pedepse. Toate acestea întrucît faptele pentru care inculpații au fost cercetați s-au prescris de cîteva luni. Este vorba despre Ștefan Mihăilă, fostul șef al Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și  Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, și subordonații săi, Dorian Vînt și Nicolae Podeanu. În 2007, aceștia, împreună cu alți 36 de suspecți, au fost acuzați de fals intelectual și instigare la fals. Totul depinde acum de decizia  Curții de Apel București. Instanța judecă legalitatea sentinței dată de Judecătoria Slobozia, cu puțin timp înainte ca infracțiunile să nu mai existe. Termenul este fixat săptămîna... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 18:25 (10246 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Primul pas greșit pentru Fetești

Pe vremuri nu demult apuse, meciul dintre Viitorul Axintele și Rapid Fetești ar fi fost un derby de Liga a III-a încărcat de neprevăzut. Acum cele două echipe evoluează în Liga a IV-a și sînt în căutarea gloriei de altădată. Tot căutînd, sîmbătă, 19 septembrie 2015, în cadrul etapei a 6-a din «județeană», alb-verzii și alb-vișiniii au dat-o la pace, 3-3, iar perdanții zilei au fost feteștenii, cei care prin acest semieșec au rămas la 2 puncte în spatele primului loc. Unirea Ion Roată, mega surpriza startului de sezon, este acum lider solitar și o merită cu prisosință. Ion Roată a învins și în greaua deplasare de la Țăndărei, rămînînd cu punctaj maxim. Podiumul este completat în această săptămînă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 17:45 (6206 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Registrul autorizațiilor de construcție, incomplet

Ofsaid la Primăria Slobozia

Registrul autorizațiilor de construcție, incomplet

Primăria Slobozia pierde anual sute de mii de lei ca urmare a nerespectării legislației în domeniul construcțiilor. Concret, în ultimii 4 ani, peste 1000 de autorizații de construcție nu au mai fost prelungite, prejudiciindu-se astfel bugetul local cu zeci de mii de lei anual. Potrivit declarațiilor consilierului Mădălin Teculescu, membru în Comisia de Urbanism din cadrul Consiliului Local Slobozia, din valoarea taxelor neîncasate anual «Slobozia și-ar putea permite să potabilizeze apa sau să ramburseze împrumutul la bancă!».

Haos administrativ la Primărie
De zeci de ani de-acum... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 17:05 (4280 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Spaima buticurilor» a căzut în plasa polițiștilor

Percheziții în Cartierul Bora din Slobozia

«Spaima buticurilor» a căzut în plasa polițiștilor

Polițiștii și procurorii din Slobozia au reușit să identifice hoțul care a terorizat buticurile din oraș. În vîrstă de aproape 18 ani, acesta intra în micile magazine și fura banii din încasări. Pentru a-l depista, organele judiciare au efectuat marți, 22 septembrie 2015, percheziții domiciliare în Cartierul Bora. Suspectul este acum la audieri.

Cercetările continuă Din primele informații, se pare că suspectul identificat de polițiști și procurori ar fi autorul mai multor furturi de bani din casele de marcat ale cîtorva magazine mici, de pe raza orașului. «Spaima buticurilor» are aproape... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 16:45 (8600 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Amara: S-au înscris la facultate folosind diplome de Bacalaureat falsificate

Amara: S-au înscris la facultate folosind diplome de Bacalaureat falsificate

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată recent trei femei din orașul Amara, sub acuzația de uz de fals. Acestea s-au folosit de diplome de Bacalaureat falsificate pentru a intra la facultate. Totul a fost scos la iveală abia în momentul în care studentele erau în preajma examenului de licență...

Fals descoperit după 4 ani
Fără să aibă niciun fel de ocupație, trei femei din Amara s-au hotărît să devină studente. Ele au ales să se înscrie la facultăți din cadrul Universității «Spiru Haret» din București. Una dintre ele a ales Facultatea de ... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2015, 11:25 (11295 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Icoana Maicii Domnului-făcătoare de minuni de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, la Țăndărei

Sîmbătă, 3 august 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, se va purta în procesiune Icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, pe ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 18:51
(12378 vizualizări - 11 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Fundația «Salvați Copiii» a inițiat, alături de o firmă producătoare de apă minerală și băuturi răcoritoare, campania «Îi ajutăm să înflorească». Scopul acestei acțiuni este acela de a dota secțiile de ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 15:11
(7585 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Tânără de 19 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 19 ani, dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că o tînără, de 19 ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza municipiului Fetești și nu a revenit pînă în prezent. Din ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:45
(9982 vizualizări - 4 comentarii)


Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:03
(8130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!

Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 14:59
(9436 vizualizări - 12 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii viol


Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 13:48
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 10:43
(6985 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8095 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9875 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9747 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7451 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8934 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9252 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9552 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8396 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13911 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10178 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11726 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8029 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14935 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8680 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12049 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8006 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8661 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5105 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

4 Iulie 2013, 08:49


Ialomița: Două accidente, două victime

În cursul zilei de joi, 27 iunie a.c., pe raza județului Ialomița, s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 15:55
(7861 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...