Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandal penal la Primăria Axintele

Primăria Axintele a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni. Anchetatorii fac cercetări într-un dosar penal ce vizează fapte de abuz în serviciu. Concret, doi funcționari sînt suspectați de faptul că au plecat acasă cu o parte din încasările provenite din taxele și impozitele locale. Mai mult, în urma verificărilor se pare că și primarul comunei este suspectat de fapte penale. Acesta ar fi fost cercetat pentru faptul că i-ar fi atribuit ilegal fiului său o parte din islazul comunal, iar în baza terenului obținut acesta a încasat subvenții de la APIA.

Situație încurcată... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 15:25 (10821 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Salarii de 34,5 milioane de lei pentru angajații MAI din Ialomița

În 2015

Salarii de 34,5 milioane de lei pentru angajații MAI din Ialomița

La solicitarea redacției Independent, structurile din teritoriu ale Ministerului Administrației și Internelor au făcut publice cheltuielile de personal, raportat la bugetul acordat de stat pentru anul în curs. Așa se face că cei 1543 de angajați din cadrul Prefecturii, Poliției, Jandarmeriei și Inspectoratului pentru Situații de Urgență beneficiază anul acesta de salarii în valoare de 34,5 milioane lei. Cei mai bine plătiți sînt însă polițiștii, care încasează în 2015 venituri salariale de 17,8 milioane de lei.

Structurile MAI în cifre... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 13:25 (8814 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Regele covrigilor» de Slobozia

«Regele covrigilor» de Slobozia

La fiecare intersecție, o șaormerie. Patiserii, ca ciupercile după ploaie. Iar la fiecare colț de stradă, o covrigărie. Slobozia e un oraș sărac. Nu-și permite mai mult. Sau poate că ne plac covrigii. Dar și în branșa asta, competiția e acerbă. Se fac de tot felul. Cu vișine, cu ciocolată, susan, cașcaval, crenvurști... Mirea Ciprian Mihail îi vinde simpli. Calzi și buni! Și, pentru că pedalează 40 de kilometri zilnic pentru a-i vinde și-a cîștigat renumele de «rege al covrigilor» de Slobozia.

Rețetă de vîndut covrigi
Dacă ești slobozean, deja te-ai obișnuit cu el. Îl vezi în... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 12:05 (12059 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tehnologie administrativă împotriva cetățenilor

De-ale autorităților

Slobozia: Tehnologie administrativă împotriva cetățenilor

În urmă cu o săptămînă, Primăria Slobozia a achiziționat un sistem de control acces în instituție. Valoarea acestei achiziții se ridică la 17 mii de lei, însă problema nu o reprezintă prețul, de două ori mai mare decît ofertele din piață... Imediat după implementarea sistemului, funcționarii din cadrul instituției s-au revoltat, iar cetățenii au început să facă reclamații. Mai mult, și consilierii locali declară că ideea este una stupidă și refuză acest sistem!

O idee blondă Ideea achiziționării unui sistem de acces în Primăria Slobozia s-a impus în momentul în care unii dintre cetățenii... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 20:15 (16201 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

S-a redeschis târgul de animale

La Slobozia

S-a redeschis tîrgul de animale

SC Servicii Publice Slobozia SRL a anunțat redeschiderea Oborului Municipal. Duminică, 20 septembrie, a fost prima zi de tîrg. Oficial, crescătorii de animale din jurul Sloboziei au acum un spațiu destinat achiziționării și vînzării de animale.

La spartul tîrgului
Oborul Municipal s-a deschis, oficial, duminică. În Obor s-a tîrguit însă toată vara. Acum o pot face și cei care doresc să vîndă sau să achiziționeze animale vii. Tîrgul e deschis de la 6,00, dar către ora 9,00 comercianții se pregăteau de plecare... Despre succesul tîrgului afli încă de la intrare. «De ce să vină?... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 18:35 (10388 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: A aruncat probele în WC ca să nu fie arestat

Munteni Buzău: A aruncat probele în WC ca să nu fie arestat

Încercarea hoților de a scăpa de cătușe depășește orice imaginație. Cunoscut cu antecedente penale, un hoț din Munteni Buzău a aruncat într-un WC proba-cheie care-l incrimina într-un nou dosar penal deschis de polițiști pe numele său. În urma unor percheziții domiciliare, oamenii legii au reușit să  recupereze obiectul și să-l folosească drept probă împotriva autorului.

Găinarii Clanului Ioșca
Neinspiratul autor se numește Ion Ioșca și provine dintr-o familie cu numeroase antecedente penale. Atît el, cît și ceilalți frați ai săi au terorizat comunitatea din Munteni Buzău... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2015, 16:20 (15724 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Poienaru-Agrofam, alături de fiica sa, trimiși în judecată de DNA

Ialomița: Poienaru-Agrofam, alături de fiica sa, trimiși în judecată de DNA

Undeva în luna ianuarie a anului 2012 demaram o serie de articole ce îl vizau pe Ștefan Poienaru-Agrofam, latifundiarul prezent în Forbes cu o avere de peste 16 milioane de euro. Articolele noastre demonstrau, mai mult sau mai puțin plastic, o suită de ilegalități ce ar fi fost comise de milionarul Poienaru într-o perioadă relativ scurtă. Printre altele, atrăgeam atenția asupra încasării necuvenite de către firmele controlate de Poienaru a unor subvenții, precum și de încasarea frauduloasă de fonduri europene. Mai departe, a fost necesară o perioadă de mai bine de 3 ani de la publicarea articolelor în cauză pentru a se constata că, în mare, cele reproduse de noi la momentul respectiv au un suport... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 20:20 (10895 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mascații din București fac legea în pădurile Ialomiței

Mascații din București fac legea în pădurile Ialomiței

Bătaie ca-n filme în pădurea Groasa din zona Urziceni, la începutul săptămînii precedente. Un agent al Serviciului de Intervenție și Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române a băgat în spital un paznic de vînătoare. S-ar părea că omul legii venise să braconeze mistreți și ar fi fost deranjat de atitudinea paznicului care i-ar fi cerut socoteală. În acest caz a fost deschisă o anchetă, principalul suspect fiind polițistul din București.

Bătaie în pădure Din primele date reiese faptul că agentul angajat la Serviciul de Intervenție și Acțiuni Speciale din... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 16:55 (15947 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Uniunea Europeană susține Învățământul ialomițean

Uniunea Europeană susține Învățămîntul ialomițean

Uniunea Europeană este alături de profesorii și elevii din Ialomița. De 10 ani, Comunitatea Europeană investește fonduri în programe educative și de infrastructură care vizează unități școlare din județ. Inițiat la nivel național, «Proiectul pentru Reforma Educației Timpurii», cel mai ambițios program susținut de UE, a ajuns și în Ialomița. Prin intermediul său, 7 grădinițe din mediul rural sînt construite de la zero. Primele două obiective realizate prin acest proiect au fost deja finalizate.

Infrastructura școlară, realizată cu fonduri UE
Uniunea Europeană și-a manifestat interesul... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 14:05 (4573 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Alexandru Stoica, reloaded

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Joi, 17 septembrie 2015, filiala municipală PSD Slobozia l-a reales în funcția de președinte al Organizației pe Alexandru Stoica. Potrivit declarațiilor sale, acesta deține pentru a șasea oară funcția și are așteptări mari de la membrii de partid: «Probabil că, dacă m-ați ales, știți că nu există altul mai bun. (...) Începînd de mîine, fiecare vine la mine cu un membru nou. E ordin!» a declarat, printre altele, Alexandru Stoica în plenul întrunirii, după realegerea sa.

Unanimitate pe nava-amiral a PSD
Joi, 17 septembrie 2015, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2015, 12:20 (8281 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Miliția Locală «vânează» cetățenii Sloboziei

Miliția Locală «vînează» cetățenii Sloboziei

Poliția locală Slobozia a fost înființată în anul 2011. Motto-ul instituției, potrivit site-ului pe care îl are, este «Misiunea noastră, protecția și liniștea dumneavoastră!». În realitate, tot mai mulți slobozeni reclamă că sînt «vînați» pentru a fi sancționați, iar cînd sînt prinși, sînt tratați ca «cetățeni de mîna a doua». Pentru activitatea desfășurată, în anul 2014, Poliția Locală a cheltuit din bugetul local 2,6 milioane de lei.

Sesizări alarmante
În ultimele luni, tot mai mulți cetățeni ai municipiului Slobozia sesizează atitudinea lipsită de profesionalism a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 21:10 (19704 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

SPORT

O REPRIZĂ NU-I DESTUL!

Handbal, Liga Națională, HCM Rîmnicu Vîlcea-CSM Unirea Slobozia 31–25 (20-10)

O REPRIZĂ NU-I DESTUL!

Așteptările de la confruntarea din deplasare contra celor de la HCM Rîmnicu Vîlcea erau mari. Suporterii Unirii își aduc cu drag aminte de egalul scos în play-outul stagiunii trecute, chiar în sala Traian. Atunci am încurcat rău socotelile, iar acum, la meciul din 19 septembrie contînd pentru etapa a cincea, nu am mai reușit să plecăm cu puncte. A fost o primă repriză slabă a Sloboziei, echipă care a reușit contraperformanța de a încasa 20 de goluri în 30 de minute! Unirea s-a trezit la viață în partea secundă, dar diferența de pe tabelă era aproape imposibil de surmontat. Cu toate acestea, jocul practicat a fost unul bun, însă pentru victorie o repriză nu-i destul. Cu publicul de partea sa, cu... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:50 (4192 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epigonii administrativi ai președintelui Ciupercă

Epigonii administrativi ai președintelui Ciupercă

Deși finalizată și trimisă în judecată, ancheta care îl pe vizează Silvian Ciupercă continuă să valuri. Procurorii DNA au omis să prezinte și prejudiciul creat de primarii ialomițeni care au colaborat cu firma susținută de Silvian Ciupercă. În valoare de 1 milion de lei, suma reprezintă banii publici acordați pe proiecte de consultanță, niciodată concretizate. În scandal sînt implicați 10 primari din Ialomița, care au calitatea de martori în dosarul președintelui. Contactați telefonic, edilii au refuzat să recunoască faptul că Ciupercă i-a influențat să semneze hîrtiile, precizînd că «am ales firma aceea pentru că lucra ieftin!».

Primarii ialomițeni, chemați la audieri... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:30 (10378 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Ce meci, ce atmosferă!

Handbal, junioare 3, CSS Slobozia-CSM București 21-21 (9-11)

Ce meci, ce atmosferă!

CSS Slobozia are la junioare 3 o generație de care avem toate șansele să auzim și peste 10 ani. Sînt jucătoare cu ambiție, talent și avînd deja acel frumos tupeu care însoțește performanța. Sîmbătă, 19 septembrie, am urmărit în Sala Sporturilor un frumos joc între CSS-ul lui Marian Simion și echipa similară a colosului CSM București. Partida a contat pentru etapa a doua a fazei zonale a campionatului de junioare 3. Joc palpitant cu răsturnări de scor, totul într-o atmosferă care poate concura oricînd cu Liga Națională. Patricia Drăghici, Ana Neagu, Valentina Soreanu sau Cristina Irimescu sînt doar cîteva dintre jucătoarele care au luptat de la egal, la egal și au pus pe jar așteptările bucureștencelor... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 20:10 (5896 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămâne fără medici

Încet, dar sigur

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămîne fără medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu migrația în masă a medicilor specialiști. În ultimele luni, alți 5 doctori au renunțat să profeseze în cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița. Motivele care i-au determinat să plece sînt diverse și niciunul nu a comentat public această situație. Ceea ce se știe cu certitudine este faptul că exodul specialiștilor atentează la siguranța bugetului instituției. Managerul Violeta Șapira dă însă asigurări că are soluții pentru rezolvarea acestei probleme!

O problemă veche
Lipsa medicilor specialiști este o problemă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:40 (37485 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Juventus București Unirea Slobozia 1-0

A venit și ziua eșecului

Unirea Slobozia a dat piept, sîmbătă, 19 septembrie 2015, cu primul adversar pus pe fapte mari al seriei din care face parte, Juventus București. Deplasarea din Capitală s-a produs într-o după amiază total nefastă pentru sportul de echipă slobozean. A fost sîmbăta eșecurilor pe linie, iar fotbaliștii nu au putut face notă discordantă. Față de meciul cu Popești Leordeni, Ion Ionescu a operat mai multe modificări în garnitura de start. Astfel, Topor și Lazăr au făcut în premieră pereche în centrul defensivei, Șolcănea a fost introdus în linia mediană, iar atacantul Marc Khalil și-a făcut debutul în Liga a III-a. Distribuția a arătat în felul următor: Măstăcan-Drăguț (Popescu ’75), Topor, Lazăr,... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:25 (4191 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Veteranii s-au duelat la Cupa «Duhovnicu»

Tenis de cîmp

Veteranii s-au duelat la Cupa «Duhovnicu»

La finele săptămînii precedente, arena «Tenis Con» din Slobozia a găzduit Cupa «Duhovnicu», turneu adresat veteranilor. Pentru că Ion Cristoiu nu s-a apucat încă de tenis, atracția a fost din nou Cristian Tudor Popescu, cel care se simte pe zgura din Slobozia cel puțin la fel de bine ca în studiourile Digi sau Europa FM, unde activează în prezent. Dovadă stă și faptul că s-a impus fără probleme la categoria 55+. CTP a arătat la acest turneu o condiție fizică de invidiat datorată, conform propriilor spuse, «dietei și celor 6 kilometri alergați zilnic». La «60+», a cîștigat, cum era de așteptat, Mihai Geantă, cel care a trecut în 3 seturi de vrînceanul Vasile Pavel. Adrian Niculescu s-a impus la... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:15 (8335 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sistemele de irigații din Ialomița au nevoie de 80 milioane de lei

Sistemele de irigații din Ialomița ar putea beneficia de fonduri europene pentru reabilitare. La sfîrșitul săptămînii precedente, ANIF Ialomița a centralizat notele de fundamentare pentru amenajarea sistemelor de irigații aflate în proprietatea Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. Potrivit datelor oficiale, nevoile investiționale se ridică la 80 milioane de lei. «Propunerile au trecut de Consiliul Tehnico-Economic organizat în cadrul ANIF, iar la acest moment demersurile depind de minister. Sperăm la o rezolvare a situației, chiar și parțială. Avem nevoie de reabilitarea acestor siteme și sîntem convinși că este posibilă chiar și extinderea lor!» a declarat Ionuț Popescu, directorul... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 18:55 (4873 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Nume cunoscute din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa fără pedepse. Toate acestea întrucît faptele pentru care inculpații au fost cercetați s-au prescris de cîteva luni. Este vorba despre Ștefan Mihăilă, fostul șef al Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și  Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, și subordonații săi, Dorian Vînt și Nicolae Podeanu. În 2007, aceștia, împreună cu alți 36 de suspecți, au fost acuzați de fals intelectual și instigare la fals. Totul depinde acum de decizia  Curții de Apel București. Instanța judecă legalitatea sentinței dată de Judecătoria Slobozia, cu puțin timp înainte ca infracțiunile să nu mai existe. Termenul este fixat săptămîna... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 18:25 (10246 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Primul pas greșit pentru Fetești

Pe vremuri nu demult apuse, meciul dintre Viitorul Axintele și Rapid Fetești ar fi fost un derby de Liga a III-a încărcat de neprevăzut. Acum cele două echipe evoluează în Liga a IV-a și sînt în căutarea gloriei de altădată. Tot căutînd, sîmbătă, 19 septembrie 2015, în cadrul etapei a 6-a din «județeană», alb-verzii și alb-vișiniii au dat-o la pace, 3-3, iar perdanții zilei au fost feteștenii, cei care prin acest semieșec au rămas la 2 puncte în spatele primului loc. Unirea Ion Roată, mega surpriza startului de sezon, este acum lider solitar și o merită cu prisosință. Ion Roată a învins și în greaua deplasare de la Țăndărei, rămînînd cu punctaj maxim. Podiumul este completat în această săptămînă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 17:45 (6206 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7798 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10403 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15014 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13548 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10636 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15349 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11791 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14700 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14193 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9839 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15229 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13490 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13621 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11520 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12767 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15628 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15765 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16331 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15397 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14036 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16444 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17631 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16669 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15359 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15959 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...