Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Nume cunoscute din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa fără pedepse. Toate acestea întrucît faptele pentru care inculpații au fost cercetați s-au prescris de cîteva luni. Este vorba despre Ștefan Mihăilă, fostul șef al Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și  Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, și subordonații săi, Dorian Vînt și Nicolae Podeanu. În 2007, aceștia, împreună cu alți 36 de suspecți, au fost acuzați de fals intelectual și instigare la fals. Totul depinde acum de decizia  Curții de Apel București. Instanța judecă legalitatea sentinței dată de Judecătoria Slobozia, cu puțin timp înainte ca infracțiunile să nu mai existe. Termenul este fixat săptămîna... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 18:25 (10248 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Primul pas greșit pentru Fetești

Pe vremuri nu demult apuse, meciul dintre Viitorul Axintele și Rapid Fetești ar fi fost un derby de Liga a III-a încărcat de neprevăzut. Acum cele două echipe evoluează în Liga a IV-a și sînt în căutarea gloriei de altădată. Tot căutînd, sîmbătă, 19 septembrie 2015, în cadrul etapei a 6-a din «județeană», alb-verzii și alb-vișiniii au dat-o la pace, 3-3, iar perdanții zilei au fost feteștenii, cei care prin acest semieșec au rămas la 2 puncte în spatele primului loc. Unirea Ion Roată, mega surpriza startului de sezon, este acum lider solitar și o merită cu prisosință. Ion Roată a învins și în greaua deplasare de la Țăndărei, rămînînd cu punctaj maxim. Podiumul este completat în această săptămînă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 17:45 (6206 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Registrul autorizațiilor de construcție, incomplet

Ofsaid la Primăria Slobozia

Registrul autorizațiilor de construcție, incomplet

Primăria Slobozia pierde anual sute de mii de lei ca urmare a nerespectării legislației în domeniul construcțiilor. Concret, în ultimii 4 ani, peste 1000 de autorizații de construcție nu au mai fost prelungite, prejudiciindu-se astfel bugetul local cu zeci de mii de lei anual. Potrivit declarațiilor consilierului Mădălin Teculescu, membru în Comisia de Urbanism din cadrul Consiliului Local Slobozia, din valoarea taxelor neîncasate anual «Slobozia și-ar putea permite să potabilizeze apa sau să ramburseze împrumutul la bancă!».

Haos administrativ la Primărie
De zeci de ani de-acum... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 17:05 (4280 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Spaima buticurilor» a căzut în plasa polițiștilor

Percheziții în Cartierul Bora din Slobozia

«Spaima buticurilor» a căzut în plasa polițiștilor

Polițiștii și procurorii din Slobozia au reușit să identifice hoțul care a terorizat buticurile din oraș. În vîrstă de aproape 18 ani, acesta intra în micile magazine și fura banii din încasări. Pentru a-l depista, organele judiciare au efectuat marți, 22 septembrie 2015, percheziții domiciliare în Cartierul Bora. Suspectul este acum la audieri.

Cercetările continuă Din primele informații, se pare că suspectul identificat de polițiști și procurori ar fi autorul mai multor furturi de bani din casele de marcat ale cîtorva magazine mici, de pe raza orașului. «Spaima buticurilor» are aproape... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 16:45 (8602 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amara: S-au înscris la facultate folosind diplome de Bacalaureat falsificate

Amara: S-au înscris la facultate folosind diplome de Bacalaureat falsificate

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată recent trei femei din orașul Amara, sub acuzația de uz de fals. Acestea s-au folosit de diplome de Bacalaureat falsificate pentru a intra la facultate. Totul a fost scos la iveală abia în momentul în care studentele erau în preajma examenului de licență...

Fals descoperit după 4 ani
Fără să aibă niciun fel de ocupație, trei femei din Amara s-au hotărît să devină studente. Ele au ales să se înscrie la facultăți din cadrul Universității «Spiru Haret» din București. Una dintre ele a ales Facultatea de ... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2015, 11:25 (11299 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie

Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie

După luni de absență în spațiul public, filiala PNL Ialomița a organizat o conferință de presă la care au participat cei doi co-președinți ai filialei, Ioan Martin și Ion Drăgușin, deputatul Cristina Pocora și, surprinzător, fostul viceprimar al Sloboziei, Cezar Zamfir, acum candidat la alegerile interne pentru nominalizarea unui primar PNL pentru Slobozia. Fiindcă primii trei încă mai au șanse să facă politică la nivel local, promitem să ne ocupăm de ei cu altă ocazie...

Șase, revine Cezar!
Nu știm alții cum sînt, dar noi unii, cînd ne amintim cum și-a săpat singur groapa fostul... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2015, 10:45 (13071 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia, un eșec investițional de 6 milioane de euro

Cu «sprijinul» Primăriei Slobozia

Gara Slobozia, un eșec investițional de 6 milioane de euro

Gara din Slobozia este parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport» și a fost cofinanțată de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională. Valoarea proiectului s-a ridicat la aproximativ 6 milioane de euro, iar termenul final de execuție a fost luna mai a anului 2013. În realitate, lucrările au fost finalizate la sfîrșitul anului 2014, iar recepția finală a Gării Slobozia a fost făcută în primăvara acestui an. Potrivit declarațiilor oficiale, la întîlnire au participat, alături de constructori, proiectant și funcționari ministeriali, oficiali locali și reprezentanți ai instituțiilor publice locale. La 6 luni distanță însă, clădirea... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2015, 19:10 (20097 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Angajații spitalelor, plătiți cu 18,8 milioane de lei

Într-o jumătate de an

Angajații spitalelor, plătiți cu 18,8 milioane de lei

De mai bine de 25 de ani, medicii și asistentele reclamă faptul că au salarii mici. Realitatea demonstrează însă că angajații din spitale cîștigă mulțumitor. Raportat la nivelul Ialomiței, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că, în primul semestru al anului 2015, cele 4 spitale din județ au beneficiat de 18,8 milioane de lei pentru plata salariaților, din Fondul Unic de Asigurări Sociale de Sănătate. Suma este cu 100 mii de lei mai mare decît în aceeași perioadă a anului trecut.

Salariile din Spitalul Slobozia
Spitalul Județean de Urgență Slobozia este... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2015, 16:45 (5165 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Constantina

Constantina

Sînt peste tot. Uitați de anii prea mulți, gîrboviți de grijile unei vieți de lipsuri și trudă, cu ochii pierduți în gînduri nerostite, umiliți de neputințe, ignorați de societate, așteptînd inutili o recunoaștere care nu va mai veni niciodată... Pentru ei, proverbul «Cine n-are un bătrîn, să îl cumpere!» nu există. Nu vrem să-i vedem, nu avem timp să-i ascultăm, nu mai știm să-i ajutăm. Sînt părinții noștri, ne sînt bunici, ne-au fost profesori... Iar acum, tot ce le-a mai rămas de făcut e să moară în picioare! O fac cu demnitate, fără să se plîngă și fără să fie o povară pentru nimeni. Ba, dimpotrivă!

Banii de pîine... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2015, 12:35 (5087 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Construcțiile din Bazarul Municipal sunt ILEGALE

Rămîne cum am stabilit!

Slobozia: Construcțiile din Bazarul Municipal sînt ILEGALE

La începutul lunii iunie 2015, o duzină de concesionari ai terenurilor de sub maghernițele din Bazarul Municipal au primit autorizații pentru reamenajarea spațiilor. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, autorizațiile de construcție eliberate prevedeau amenajarea unor «construcții provizorii». Construcțiile ridicate acolo au însă caracter definitiv, fapt care a determinat demararea unui control al Inspectoratului de Stat în Construcții!

Scapă cine poate
De mai bine de 2 luni de zile, concesionarii terenurilor din Bazarul Municipal din Slobozia (a doua alee) construiesc ilegal. ... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2015, 19:50 (7627 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Beizadelele din TSD Ialomița și prietenii lor

Beizadelele din TSD Ialomița și prietenii lor

Ciupercă e istorie. Umilit, turnat de «ai lui», silit (ce cruzime neomenească!) să asiste la disoluția a tot ce a visat să creeze, se lasă folosit pe post de «moaște politice» pe la adunările cetățenești organizate de primarii PSD cu care DNA nu i-a interzis să ia legătura. În urma lui, Marian Neacșu hohotește sardonic. Are județul la picioare, dar nu-l vrea. A fost sedus iremediabil de aerul viciat al politicii mari. Eșalonul doi e la un pas de a ceda. Nu detaliem acum, că e timp destul și dosarele sînt cît picioarele podului de la Dridu. Tot ce a mai rămas partidului e speranța în viitor. Pentru a o păstra vie, miercuri, 18 septembrie 2015, se va desfășura Conferința județeană a Tineretului... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2015, 17:40 (17983 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are conturile blocate

Învățămîntul județean este executat silit

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are conturile blocate

Constructorii cîtorva investiții școlare au cerut executarea silită a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Firmele așteaptă să primească din partea instituției banii aferenți lucrărilor de reabilitare ale Școlii Săveni, ale Școlii Giurgeni precum și ale Grădiniței Crunți, de 7 ani. Valoarea debitului se ridică la suma de 2 milioane de lei!

IȘJ are poprire pe conturi
În 2008, Ialomița se alinia valului de investiții în infrastructura școlară, demarat de Guvernul României, prin Ministerul Educației. Ca și în alte zone ale țării și în județul nostru cele mai multe dintre aceste... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 21:15 (6361 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ne-a învins frica de victorie

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HC Zalău 24-26 (14-15)

Ne-a învins frica de victorie

«Să ai 12-8 în minutul 20 și să fii condus la pauză! Asta înseamnă să fii Unirea Slobozia» suna parafraza amară a unui mucalit care avea mare dreptate. Unirea Slobozia rămîne în continuare la statutul de echipă mică, în ciuda mutărilor masive din această vară. Formația Victorinei Bora a ratat de puțin victoria din al 40-lea meci din Liga Națională și rămîne în continuare fără vreun succes în fața echipelor din «top 8». Este greu să cîștigi atunci cînd ratezi 3 aruncări de la 7 metri și tot atîtea situații, de «unu la unu» cu portarul advers. E greu să obții victoria cînd se doarme la recuperare în momentul în care portarul respinge aruncarea de la 7 metri a adversarei. Sau atunci cînd uiți minute... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 19:25 (5619 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița amenință ENEL cu instanța

Parcul fotovoltaic Giurgeni, în impas

Consiliul Județean Ialomița amenință ENEL cu instanța

În anul 2011, autoritățile județene anunțau debutul unei noi ere administrative, guvernată de energia verde. La 4 ani distanță, parcul fotovoltaic de 0,5 GW de la Giurgeni încă mai așteaptă să fie conectat la rețeaua națională de energie electrică. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că vina aparține ENEL, societate care întîrzie nejustificat această procedură. La acest moment instituția face demersuri pentru acționarea ENEL în instanță...

La fotovoltaicele lăudate
Investițiile în «energia verde» au reprezentat ani de-a rîndul un obiectiv prioritar al administrației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 18:15 (10340 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare 3

Junioarele CSS Slobozia, victorie la Corbeanca

Handbalistele CSS Slobozia, pregătite de profesorul Marian Simion, au pornit la drum în campionatul rezervat junioarelor 3 (născute în 2001-2002). Prima etapă le-a dus la Corbeanca, acolo unde au condus jocul de la un capăt la altul, deși din angrenaj a lipsit Ana Maria Neagu. S-au evidențiat portarul Anne Boll și jucătoarele Valentina Soreanu și Cristina Irimescu. A ieșit o victorie categorică a Sloboziei, scor 30-18 (14-6). CSS Slobozia face parte dintr-o grupă de 8 echipe ce vor evolua în sistem campionat. După ce se vor scurge cele 14 etape, se vor califica în faza următoare primele 4 clasate.

Lotul și marcatoarele CSS Slobozia la Corbeanca... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 17:50 (5574 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul de la Lacul Strachina

Fermierii se revoltă împotriva SOR

Războiul de la Lacul Strachina

Un proiect finanțat din fonduri europene, demarat în 2013 în perimetrul sitului Natura 2000-Lacul Strachina, este vehement contestat de către fermierii din zonă. Aceștia reclamă faptul că măsurile restrictive impuse de Societatea Ornitologică Română, custodele acestei arii protejate, sînt ilegale și absurde. În replică, oficialii din cadrul proiectului susțin că «se poate ajunge la un numitor comun». Miza acestui proiect, dincolo de protejarea avifaunistică a Lacului Strachina, o reprezintă cele 2,8 milioane de lei, bani alocați de către Fondul European de Dezvoltare Regională.

Bani europeni, management românesc... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 17:25 (9537 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Primul pas greșit

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Gloria Popești Leordeni 1-1

Primul pas greșit

Unirea Slobozia continuă perioada de reconstrucție. Aceasta este una de durată și include, pe lîngă succese, și pași ceva mai lenți. Astfel s-a întîmplat sîmbătă, 12 septembrie, cînd pe stadionul «1 Mai» a poposit Gloria Popești Leordeni. Doar 3-400 de spectatori și-au făcut curaj și au sfidat vremea capricioasă pentru a fi alături de galben-albaștri. A ieșit un meci relativ interesant, pigmentat cu o paletă largă de ingrediente, printre care și un gol anulat. Primii care au mișcat tabela au fost ilfovenii, în minutul 42, prin veteranul Viorel Dinu, și astfel, cum s-a întîmplat și cu Dinamo II, Unirea intra la cabine condusă. Trupa lui Ion Ionescu și-a revenit repede, în minutul 53. Toma bate... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 16:35 (5937 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a primit 6,9 milioane de lei pentru drumuri județene și comunale

Bani albi pentru alegeri negre

Ialomița a primit 6,9 milioane de lei pentru drumuri județene și comunale

În urmă cu 3 săptămîni, printr-o Hotărîre de Guvern, Ialomița a primit 6,9 milioane de lei pentru «finanțarea lucrărilor la drumurile județene și comunale». Consiliul Județean Ialomița susține că va aloca aceste fonduri în funcție de necesitățile obiective ale fiecărei localități în parte. Surse administrative susțin faptul că banii vor fi alocați «pe criterii politice»...

Fie numele Guvernului lăudat Guvernul a decis miercuri, 19 august 2015, printr-o Hotărîre, repartizarea pe județe a sumei de 300 milioane de lei pentru finanțarea lucrărilor la drumurile județene și comunale. Alocările... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 16:10 (8685 vizualizări - 5 comentarii)

REPORTAJ

Pop-rock cu Dreamer

Pop-rock cu Dreamer

Într-un oraș în care tinerii se plictisesc de moarte, patru băieți și-o fată visează să devină cunoscuți în industria muzicală românească. Își spun «Dreamer», repetă la subsolul Palatului Copiilor Slobozia și se pregătesc pentru un concert care speră să le aducă un strop de popularitate.

4 muzicanți și-o trupă
Band-ul «Dreamer» există de aproape un an și a fost înființat la inițiativa lui Corneliu Popescu, un tînăr de 28 de ani, din Fetești, profesor de chitară la Palatul Copiilor din Slobozia. Instituția de învățămînt a apreciat proiectul și l-a susținut, punîndu-i la dispoziție... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 15:40 (4829 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Stare de legalitate «ZERO» la Primăria Perieți

Stare de legalitate «ZERO» la Primăria Perieți

Renumită pentru interminabilele scandaluri dintre consilierii locali și edil, Primăria Perieți surprinde din nou. De data aceasta prin maniera mai puțin legală prin care au fost promovați în funcții cîțiva funcționari publici. Ilegalitățile au fost puse pe tapet de oficialii Agenției Naționale a Funcționarilor Publici, ca urmare a unui control efectuat la Perieți.

Dispute la Primăria Perieți
Purtate pe motive politice sau pur și simplu din orgolii personale, disputele din cadrul Primăriei Perieți au ținut în priză opinia publică în ultimii 2 ani și jumătate. Ședințele Consiliului... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 15:15 (16807 vizualizări - 25 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2962 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2207 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2386 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3686 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1857 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2258 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2774 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2190 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2028 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2608 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...