Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Seria scandalurilor în care polițiștii devin victime ale infractorilor continuă la Slobozia. Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia l-au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, pe tînărul Daniel Robert Sîrbu, după ce acesta a agresat doi agenți ai Serviciului de Ordine Publică. Inculpatul se face vinovat de comiterea infracțiunilor de «ultraj» și «tulburarea ordinii și liniștii publice».

A împărțit pumni polițiștilor
Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de 26 august 2015, la orele 6,53. Potrivit procurorilor, agresorul agenților... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 16:45 (17943 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Procurorul Daniela Manolache a plecat la DIICOT–Structura Centrală

Schimbări la Parchetul Județean

Procurorul Daniela Manolache a plecat la DIICOT–Structura Centrală

Schimbări importante la vîrful celei mai mari unități de Parchet din județ. De o săptămînă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Toate acestea după ce procurorul Daniela Maria Manolache a fost delegată la Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală. Acum șefia instituției este asigurată, prin delegare, de procurorul Verginica Buzoianu, șefa Secției de Urmărire Penală din cadrul Parchetului Județean.

Activitate intensă
Procurorul Daniela Maria Manolache a fost delegată să ocupe funcția de prim-procuror... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 19:35 (15550 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia, la startul unui nou sezon în Liga Națională

Handbal

CSM Unirea Slobozia, la startul unui nou sezon în Liga Națională

Unirea Slobozia încheie o pauză competițională relativ săracă în jocuri amicale, dar extrem de bogată în transferuri. Poate că din aceste motive, aspect remarcat la meciul susținut cu prilejul prezentării lotului, echipa noastră nu are încă omogenitatea dorită. Unirea a întîlnit sîmbătă, 22 august, echipa secundă a celor de la CSM București. Înaintea partidei a fost prezentat lotul pentru sezonul 2015-2016 al Ligii Naționale. A lipsit de la această prezentare extrema Camelia Carabulea, aflată în recuperare după o operație la genunchi. Meciul a fost, cum era de așteptat, la discreția slobozencelor. În ciuda rezultatului final, 32-18 (15-8) pentru Unirea, nu putem trece cu vederea greșelile la finalizare... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 18:25 (12757 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: S-a ales cu dosar penal pentru că a șpăguit un polițist

Ialomița: S-a ales cu dosar penal pentru că a șpăguit un polițist

Cei care cred că pot scăpa de cozile de la ghișee sau insistența polițiștilor din trafic oferind șpăgi ajung, uneori, să fie trași la răspundere penală. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița scot la iveală o situație similară. Anchetatorii descriu cu lux de amănunte cum un cetățean oferă 50 de lei unui agent de poliție din Țăndărei, după ce a fost prins conducînd ilegal pe șosea. Fără să-i pese de funcție și de autoritate, omul legii pleacă cu banii, iar contravenientul își vede liniștit de drum. Procurorii le-au făcut dosare penale atît șoferului contravenient, cît și polițistului. Primul a fost trimis în judecată pentru dare de mită, în timp ce al doilea a fost anchetat pentru... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 16:45 (6847 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Final de vară în galben și albastru

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia revine în fotbalul mare

Final de vară în galben și albastru

Unirea Slobozia pornește din nou la drum. Nu revine, din păcate, acolo unde-i era locul (Liga a II-a), dar acest lucru poate fi posibil peste un an. Echipa-fanion a județului Ialomița va fi angrenată în competiția din seria a doua a Ligii a III-a și sînt multe aspecte care ne duc cu gîndul la promovarea în eșalonul secund încă din actuala stagiune. Vom avea, e drept, adversari redutabili în acest demers și vorbim aici de Juventus București, Delta Tulcea sau Viitorul II Constanța. Primul atu al Unirii este, și nu exagerăm, omogenitatea lotului. Acest aspect este generat de faptul că 10 dintre jucătorii disponibilizați în urma episodului «Curtea de Conturi» s-au întors să pună osul la revenirea... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 15:10 (5155 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dai șpagă, treci clasa

Profesoară trimisă în judecată la Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările în cazul profesoarei șpăgare de la Școala Postliceală Sanitară de la Slobozia. Femeia nu a scăpat de acuzații și a fost trimisă în judecată pentru luare de mită. Anchetatorii susțin că ea ar fi primit de la elevii săi o cutie cu bomboane și 400 de lei, în schimbul subiectelor în baza cărora au fost evaluați.

Filmul unei anchete
În luna iulie a anului trecut, în urma unui flagrant, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descopereau într-o sală de examinare a Școlii Postliceale Sanitare... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 14:25 (16734 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 6000 de posibile victime ale infractorilor

Ialomița are 6000 de posibile victime ale infractorilor

O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată faptul că, la nivelul județului, aproximativ de 6000 de persoane pot fi potențiale victime pentru infractori. Datele oamenilor legii arată că cei mai vulnerabili sînt bătrînii. Pentru a evita orice risc, în primele 6 luni ale anului în curs, instituția a organizat numeroase campanii de prevenire.

Statistică îngrijorătoare Potrivit datelor furnizate de polițiști, cel mai mare număr al ialomițenilor cu risc victimal îl reprezintă bătrînii. Peste 2000 de persoane de vîrsta a treia din județ pot oricînd să cadă în plasa... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 13:25 (9009 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Pompierii ialomițeni, afiliați la Asociația Internațională a Polițiștilor

Pompierii ialomițeni, afiliați la Asociația Internațională a Polițiștilor

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița s-au afiliat la Asociația Internațională a Polițiștilor (IPA). Demersul a avut ca rezultat înființarea Regiunii 2 Ialomița din cadrul marii organizații non-guvernamentale denumită IPA. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul unei ceremonii oficiale, organizată la Slobozia.

Militarii ISU, membri în IPA
La ședința de constituire a Regiunii 2 Ialomița din cadrul Asociației Internaționale a Polițiștilor, Filiala Română, au participat colonelul Adrian Popescu, șeful... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 12:10 (3604 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndăreiul, lider după 2 etape

Vacanțele s-au sfîrșit, sportul turează motorul din plin, nefăcînd excepție nici fotbalul județean. Așadar, Liga a IV-a Ialomița a ars deja 2 etape, iar surprizele n-au întîrziat să apară. Prima a fost ieșirea din scenă a Unirii Fierbinți, campioana ultimelor două ediții. Se pare că diriguitorii acestei echipe ar fi fost tentați să revină asupra retragerii, dar decizia a fost una tardivă. Locul Unirii a fost luat, coincidență fastă, de concitadinii de la Fulgerul, iar aceștia au pornit foarte serios în competiție. Și pentru că veni vorba de competiție...

Colelia la maxim Etapa a doua... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 10:15 (5019 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia: «Groapa lui Stoica», în sondaj

De două săptămîni încoace, «Groapa lui Stoica» a început să semene «a loc părăsit și neisprăvit». Spre deosebire de Negru Vodă însă, primarul Alexandru Stoica și-a pus palma în ..., ne scuzați de expresie!, și a plecat în concediu. Așa că, în locul celor nouă meșteri mari și a lui Manole zece, «care-i și întrece», la groapă mai lucrează doar doi Dorei care pompează de pe fundul gropii (na, că pînă la urmă am spus-o!) apa acumulată în urma ultimei furtuni.În aceste condiții, Independent propune slobozenilor o dezbatere argumentată pertinent, referitoare la dilema din acest moment a administrației locale: groapa trebuie sau nu să fie astupată?... [citește_tot_articolul]

21 August 2015, 16:25 (13112 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă însângerată la Andrășești

Arestat pentru «tentativă de omor»

Telenovelă însîngerată la Andrășești

O relație de dragoste imposibilă a fost motiv de scandal în sînul unei familii din comuna ialomițeană Andrășești, la sfîrșitul săptămînii trecute. În urma altercației, un bărbat a ajuns la spital, iar un altul a fost arestat preventiv la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «tentativă de omor».

Și-a făcut dreptate cu cuțitul
Povestea din spatele scandalului petrecut la Andrășești seamănă cu o adevărată telenovelă. Din datele pe care le-au reținut procurorii în această cauză, protagoniștii sînt un soț gelos, un concubin și o tînără... [citește_tot_articolul]

18 August 2015, 12:20 (8728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De 6 ori mai mult cu aceiași bani europeni

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De aproape un an și jumătate, administrația locală oferă explicații menite să justifice întîrzierile în execuția lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției. De la «noi am făcut tot ce a depins de noi» și pînă la «sîntem epuizați fizic și moral», trecînd prin invariabilul «alții sînt de vină», oficialii administrației locale au arătat cu degetul în toate direcțiile încercînd să identifice «acarul Păun». Mai mult decît atît, toate scandalurile publice mediatizate de noi cu privire la această investiție au fost înfierate proletar, primarul Alexandru Stoica făcînd din publicația Independent «Inamicul nr. 1» al administrației locale. În acest... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 14:50 (20248 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Tinerețe fără bătrânețe, asistată medical

Slobozia: Tinerețe fără bătrînețe, asistată medical

Într-un oraș înțesat de saloane de cosmetică precum Slobozia, există un loc unde frumusețea este asistată medical. Cu aparate inovatoare și proceduri diversificate, Lia Laser Medspa garantează domnișoarelor și doamnelor din oraș că tinerețea fără bătrînețe poate deveni realitate.

Un proiect ambițios
Povestea singurului Centru de Estetică Medicală din Slobozia se scrie în imediata apropiere a Gării, la capătul bulevardului Unirii. Ideea înființării lui a apărut în 2010, an în care medicii Ionel și Adriana Stamate au decis să deschidă un Centru care să îmbine procedurile de înfrumusețare... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 12:10 (14662 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi morți și cinci răniți, în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșire din Urziceni

Doi morți și cinci răniți, în urma unui accident rutier

Dimineață neagră pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și Buzău. Două persoane au murit, iar alte cinci au fost rănite în urma unui accident rutier. Se pare că șoferul vinovat de producerea tragediei ar fi adormit la volan...

Patru persoane au fost descarcerate
Din informațiile furnizate de polițiștii ialomițeni aflați la fața locului, se pare că accidentul ar fi fost produs de un cetățean ucrainean, în vîrstă de 43 de ani. Acesta se deplasa în direcția Buzău-Urziceni, iar la intrare în municipiu ar fi ațipit la volan și a pătruns pe contrasens. Astfel, el a intrat în coliziune... [citește_tot_articolul]

15 August 2015, 13:40 (9289 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Consilierii județeni ignoră legea

Ialomița are 31 de consilieri județeni. Aceștia reprezintă forul legislativ al județului și sînt garantul respectării legii în Ialomița. Anual, conform articolului 52 din Legea 215/2001, consilierii județeni au obligația să redacteze un raport de activitate. La acest moment, doar 12 consilieri și-au respectat această obligație. Rapoartele sînt formale și lipsite de relevanță.

Somn de voie pe banii contribuabililor
Ialomița are 31 de consilieri județeni, aleși prin votul cetățenilor. Ei reprezintă forul legislativ al județului și sînt garantul respectării legii în Ialomița. În... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 20:15 (5517 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mihai, cosmetician auto

Mihai, cosmetician auto

Angajat la stat, sclav la patron sau liber profesionist?! Un bucureștean naturalizat în Slobozia răspunde fără să clipească la această întrebare. L-am descoperit lîngă un autoturism prăfuit, cu o periută de dinți în mînă și trei pulverizatoare alături. «Sînt cosmetician. Cosmetician auto!» s-a recomandat el înainte de a ne spune una dintre cele mai inspirate povești pe care am ascultat-o în ultimul an.

Cînd viața îți dă lămîi...
...«fă o limonadă!» spune unul dintre miile de bancuri stupide care circulă pe internet. Lui Mihai Aldea viața nu i-a oferit nici măcar lămîi. A venit... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 17:55 (14570 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Sfîntu Gheorghe: Arestat preventiv pentru tentativă de omor

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus în urmă cu o săptămînă arestarea preventivă a unui bărbat, de 57 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe. Acesta este acuzat de comiterea infracțiunii de tentativă de omor.

Și-a terorizat familia Faptele pe care procurorii Parchetului Județean le-au reținut în cazul inculpatului de la Sfîntu Gheorghe s-au petrecut în urmă cu două săptămîni, mai exact în seara zilei de 28 iulie 2015. După un scandal purtat cu membrii familiei sale, acesta și-a ieșit din minți și i-ar fi amenințat pe toți cu moartea. Cu mintea tulbure, acesta... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 13:10 (4071 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Medic de familie din Țăndărei, acuzat de fraudă cu rețete compensate

Medic de familie din Țăndărei, acuzat de fraudă cu rețete compensate

Seria scandalurilor penale din Sănătatea ialomițeană se continuă la Țăndărei. Un medic de familie din oraș și o farmacistă din comuna Mihail Kogălniceanu sînt acuzați de faptul că ar fi fraudat sistemul medical, folosind rețete compensate eliberate ilegal. Ancheta este în cercetarea polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Surse judiciare apreciază faptul că, pînă în prezent, peste 100 de persoane au fost audiate în acest caz.

Filmul unei anchete
Scandalul penal de la Țăndărei a... [citește_tot_articolul]

12 August 2015, 20:55 (14916 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Forța de muncă din Ialomița bate la uși închise

Locuri de muncă fictive

Forța de muncă din Ialomița bate la uși închise

În Ialomița, AJOMF raportează în fiecare lună un procent al șomajului de 7-8%. Conform procedurii, acești oameni pot ocupa locurile de muncă vacante gestionate de instituție. În realitate, posturile oferite de angajatori sînt ocupate cu mult înainte. Oficialii AJOFM declină orice responsabilitate.

Unde-i lege nu-i tocmeală
Constrînși de lege, angajatorii au obligativitatea să comunice toate locurile de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantarea acestora. În caz contrar, în urma unui posibil control, aceștia pot fi serios trași la răspundere, fiind sancționați cu pînă... [citește_tot_articolul]

12 August 2015, 17:05 (6979 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Infractor din Urziceni, prins după 6 ani în Elveția

Parchetul General, pe urmele Clanului «Drabi»

Infractor din Urziceni, prins după 6 ani în Elveția

Procurorii Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție au reușit identificarea, arestarea și trimiterea în judecată a unui bărbat din Urziceni, apropiat al unuia dintre membrii clanului «Drabi», care-și face veacul pe raza municipiului. Inculpatul s-a sustras timp de 6 ani urmării penale, fiind acuzat de «complicitate la șantaj» și «tentativă de omor». El a fost identificat pe teritoriul Elveției, la doar cîteva ore după ce a ajuns în respectiva țară și extrădat.

Scandal în noaptea de Înviere 
Din datele procurorilor Parchetului General, faptele pe care inculpatul... [citește_tot_articolul]

11 August 2015, 17:25 (5934 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Minor urmărit internațional, depistat în Țăndărei

Luni, 26 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr de 16 ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare. Minorul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:40
(4236 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Produse contrafăcute, confiscate

Luni, 26 august a.c., polițiștii slobozeni au depistat, în urma unui control, un tânăr de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce avea inspecția tehnică ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:35
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

În perioada 24-25 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic șoferi care conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau  fără permis de conducere. Este cazul a doi bărbați, de 21 și ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:20
(2874 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați la Dridu și Sinești

La sfârșitul de săptămână precedent, doi pietoni au fost răniți ca urmare a unor accidente rutiere produse pe raza județului. Astfel, vineri, 23 august a.c., un bărbat de 34 de ani, din localitatea Jilavele ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:10
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Pestă Porcină Africană la Gheorghe Doja și Mărculești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 15:15
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 26-30 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:55
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Peste 60 de sancțiuni contravenționale au aplicat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești și Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în cadrul unei ample acțiuni pe linia pisciculturii, combaterii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2414 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3379 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6287 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2497 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2763 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4324 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3216 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3401 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3297 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3694 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Jilavele: Depistat la volanul unei mașini neînmatriculate

Joi, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic, pe raza localității Jilavele, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:20
(3278 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate

Joi, 8 august a.c., polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat, pe raza localității Maia,  doi bărbați, de 42 de ani, din județul Prahova, în timp ce descărcau material lemnos în dreptul ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:15
(5025 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...