Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Camelia Carabulea s-a accidentat. Stă 6 luni!

Handbal, probleme pentru CSM Unirea Slobozia

Camelia Carabulea s-a accidentat. Stă 6 luni!

«În viața unui sportiv de performanță sînt multe momente de cumpănă. Ei bine, a venit și momentul meu. În 6 luni voi simți din nou plăcerea jocului de handbal!» posta la finele săptămînilor trecute pe un site de socializare una dintre cele mai importante jucătoare din angrenajul Unirii Slobozia, Camelia Carabulea. Extrema stîngă de 20 de ani a suferit luni, 27 iulie 2015, o intervenție chirurgicală la genunchiul stîng, acolo unde ligamentul colateral a cedat. Jucătoarea cu numărul 13 a resimțit o jenă în locul respectiv încă de la meciul cu CSM Slatina, din cadrul barajului pentru menținerea în Liga Națională, iar temerile i-au fost confirmate la vizita medicală de săptămîna trecută. Carabulea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 17:15 (7706 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Situație disperată în Cartierul Bora din Slobozia. O femeie și copilul ei cu grave probleme psihice sînt la un pas de a rămîne sub cerul liber, după ce timp de 2 ani au fost chiriași într-o locuință din domeniul privat al Primăriei Slobozia. Potrivit legii, astfel de locuințe nu mai pot fi închiriate, ci trebuie scoase la vînzare. Mai mult, imobilul abia dacă poate fi numit casă. Fără să aibă serviciu, femeia a reușit să-și creeze un minim de confort din pensia de handicap a fiului ei.

Situație disperată
Pe strada Păpădiei, un rînd de blocuri se deșiră pe o lungime de cîteva sute... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 16:30 (6170 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Junior Davis Cup», pentru a doua oară la Slobozia

Tenis de cîmp

«Junior Davis Cup», pentru a doua oară la Slobozia

Tenisul va ține în această săptămînă capul de afiș al evenimentelor sportive de la Slobozia. Primul eveniment care va înflăcăra zgura slobozeană este «Junior Davis Cup», turneu internațional pe echipe, adresat tenismenilor sub 16 ani, în fapt un adevărat campionat european. Una dintre grupele preliminarii ale acestei competiții se va derula la Slobozia, pe arena Tenis Con. Va fi o reeditare a aceluiași eveniment care, și în 2014, a fost găzduit tot de orașul nostru. 8 echipe naționale, printre care și România, se vor duela în sistem eliminatoriu pe o perioadă de 3 zile, între 29-31 iulie 2015. Pe lîngă țara noastră vor mai fi prezente Belarus, Bosnia-Herțegovina, Estonia, Germania, Marea Britanie... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 15:10 (6212 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

70 mii de euro pentru nimic

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

În anul 2008, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța public intenția de a construi o sală polivalentă cu 1200 de locuri. La 7 ani distanță, administrația locală susține că nu va renunța la această idee. Potrivit unui raport public, costurile de proiectare ale acestei săli s-au ridicat la 70 mii de euro. În cazul în care proiectul va fi aprobat prin vot în cadrul Consiliului Local, valoarea proiectului pentru realizarea acestei săli ar putea crește cu 50%.

Bani publici pentru sala lăudată
Sala de sport polivalentă cu 1200 de locuri reprezintă un deziderat mai vechi al administrației din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 14:25 (7021 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Statuia lui «Moș Crăciun» nu are autorizație de construcție

O lume nebună, nebună, nebună...

Statuia lui «Moș Crăciun» nu are autorizație de construcție

La 1 decembrie 2014, la Slobozia, edilii locali tăiau pamblica celei mai contestate statui din istoria recentă a Ialomiței. La 8 luni distanță, administrația locală recunoaște oficial că statuia lui Mihai Viteazul, botezată de contribuabili «Moș Crăciun», nu are autorizație.

Administrația nebunilor
La solicitarea unuia dintre cetățenii orașului, Bogdan Viorel, Primăria Slobozia a recunoscut oficial că statuia lui Mihai Viteazul nu are autorizație de construcție. «Vreau să vă informez, dragi cetățeni ai Municipiului Slobozia și ai județului Ialomița că, la data de 02.06.2015, am înregistrat cererea cu nr. 43761 la Biroul Relații cu Publicul din cadrul Primăriei Municipiului Slobozia, unde am cerut să mi se furnizeze o copie după Autorizația de Construire a Statuii lui Mihai Viteazul, conform Legii 50/1991 actualizată în anul 2014, așa cum și dumneavoastră, cetățenilor, vi se cere să aveți această autorizație cînd vreți să construiți ceva. De asemenea, am cerut să mi se comunice cîți bani a costat Statuia, cine a plătit-o și cine a construit sau montat Statuia. La data de 10.07.2015 am primit răspunsul nr. 49819 din 10.07.2015, semnat de domnul Alexandru Stoica, primar al municipiului Slobozia, Județul Ialomița care recunoaște că nu există Autorizație de construire sau montare a Statuii lui Mihai Viteazul»... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 13:40 (8231 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

De 3 ani, 3400 de elevi din Ialomița așteaptă să primească deconturile aferente plății abonamentelor de transport. Ministerul Educației mai are de transmis în teritoriu 600 mii de lei. Valoarea totală a debitului a fost de 1,7 milioane de lei, o primă parte din sumă fiind transmisă în luna decembrie a anului precedent.

Plăți efectuate în proporție de 40% În anul școlar 2012-2013, Ministerul Educației a sistat decontarea abonamentelor plătite de elevii navetiști pentru a ajunge la școală. Așa s-a ajuns ca statul să fie dator către aceștia cu fabuloasa sumă de 1,7 milioane de lei. După... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 12:40 (3465 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a plătit 5,2 milioane de lei pentru tratarea bolnavilor psihici

Un raport al Casei Județene de Sănătate Ialomița prezintă în detaliu sumele de care au beneficiat, în 2014, persoanele din județ aflate în evidențele medicilor cu diferite afecțiuni. Cele mai scumpe tratamente au fost cele destinate bolnavilor psihici, pentru care au fost alocate 5,2 milioane de lei. De asemenea, alte 3,5 milioane de lei au fost acordați pentru tratarea bolnavilor de hepatită.

Cifre uluitoare Potrivit datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, în 2014, în evidențele medicilor se aflau 5523 de ialomițeni cu afecțiuni psihice. Acestora le-au... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 11:15 (4580 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Controlul Camerei de Conturi Ialomița, întreprins în urmă cu un an la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, produce efecte în prezent. Un număr de 13 medici au fost dați în judecată de reprezentanții celei mai mari unități spitalicești din județ, după ce s-a constatat faptul că aceștia au beneficiat ilegal de subvenționarea chiriilor. Prejudiciul pe care doctorii trebuie să-l înapoieze spitalului este de 206 mii de lei.

Chirii suportate din banii spitalului
Anul precedent a fost cel al controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Corpul de Control al Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 22:15 (7422 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Fă-te frate cu PSD pînă treci puntea

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Calculele politice bazate pe sondaje sînt contrazise de scenariile de culise. Potrivit unuia dintre acestea, președinții PNL și PSD din Ialomița au negociat un nou pact de neagresiune pentru alegerile locale din 2016.

Politică pentru doi Conform scenariului vehiculat pe holurile sediilor ambelor filiale, Ioan Martin și Marian Neacșu și-au negociat deja sferele de influență. Astfel, cele 20 de comune cîștigate la ultimele alegeri, precum și orașele Urziceni, Fetești și Slobozia, rămîn în sfera de influență a PNL. În aceste condiții, graba lui Ioan Martin de a propune o dezbatere publică... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 21:10 (9530 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Aflat într-o permanentă amorțeală administrativă, Urziceniul trăiește doar prin prisma scandalurilor publice care-l vizează pe Constantin Sava, edilul orașului. De ani buni, pe străzile municipiului circulă o sumedenie de zvonuri referitoare la proasta gestionare a fondurilor publice, investiții făcute de mîntuială și chiar legături periculoase cu lumea interlopă. Singura certitudine a problemelor administrative de la Urziceni rămîne ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Concret, organele judiciare susțin că edilul Sava și-a obligat o angajată să-și efectueze ilegal atribuțiile de serviciu.

Anchetă la Primăria Urziceni... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 20:35 (6626 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Robert Ștefan Iosifescu este unul dintre cei 14 concurenți care vor concerta în cadrul Festivalului de la Amara, pe 1 august. Este ialomițean, este elev al Liceului de Arte din Slobozia și este decis să cîștige ediția de anul acesta a Trofeului Tinereții. La numai 17 ani are tot dreptul să viseze. Și, pentru că palmaresul său este deja impresionant, vă invităm să visăm și noi alături de el.

Banalul devenit extraordinar
După atîția ani de «Românii au talent», povestea lui Robert Ștefan Iosifescu pare banală. La vîrsta cînd alți băieți băteau mingea în fața blocului, lui îi plăcea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:40 (5520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

În seara zilei de joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al județului Ialomița, s-a stins din viață. Surse medicale apreciază faptul că decesul ar fi survenit în urma unei congestii cerebrale. Istoria comunistă a județului Ialomița se confundă cu Gheorghe Glodeanu. Acesta a fost primar al Sloboziei în perioada 1972-1974, ulterior deținînd funcția de secretar cu propaganda al Comitetului Județean PCR Ialomița și președinte al Comitetului Popular Județean Ialomița. În ultimii ani, acesta s-a retras din viața publică în orașul Oltenița-Călărași. Joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu a murit. Trecerea în neființă ar fi fost provocată de o congestie cerebrală. Cei care vor să-i aducă... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:15 (14109 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Vacanță la mare pentru 55 de copii din centrele de plasament din județul Ialomița. În perioada 18-23 iulie aceștia au vizitat litoralul românesc al Mării Negre, din stațiunea Costinești. Totul în baza unui proiect susținut de Ministerul Turismului, prin Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița.

S-au bucurat de soare și plajă
A devenit deja o tradiție ca Direcția Județeană de Sport și Tineret să se implice, cu sprijinul Ministerului Turismului, în acțiuni caritabile pe timpul vacanței de vară. Anul acesta, în perioada 18-23 iulie, 55 de copii cu dizabilități și situații... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 17:25 (3625 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Audieri la sediul DIICOT într-un dosar de fraudă informatică

Angajata Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița acuzată de abuz în serviciu a ajuns inculpată într-un dosar al procurorilor DIICOT. Anchetatorii cercetează acum modalitatea prin care ea a reușit să deturneze fondurile instituției, folosindu-se de sistemul informatic. Pentru a aduna cît mai multe probe, procurorii i-au chemat la audieri pe cîțiva dintre colegii de serviciu ai femeii.

A suplimentat ilegal veniturile familiei În primăvara acestui an, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia anunțau punerea în mișcare a acțiunii penale față de numita... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 16:10 (6349 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Singurul oficial din conducerea PNL Ialomița care și-a declarat clar intențiile rămîne deputatul Cristina Ancuța Pocora. Aceasta a declarat că vizează la alegerile din 2016 funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița!

Candidatul «de sacrificiu» al PNL
În timp ce candidații PNL dau declarații evazive sau dezmint informațiile privitoare la implicarea lor în viitoarea campanie, deputatul Cristina Pocora face declarații tranșante. «Mi-am depus candidatura în competiția internă a PNL pentru funcția de consilier județean-președinte al Consiliului Județean Ialomița. (...)... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 15:20 (5280 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Aleșii Sloboziei decid viitorul orașului

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Pe 16 iulie 2015, consilierii din cadrul Consiliului Local Slobozia s-au întrunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Printre proiectele de hotărîre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli, aprobarea unei finanțări de 600 mii de lei pentru AFC Unirea Slobozia sau aprobarea listei de repartiție a locuințelor libere construite prin ANL. Dincolo de aceste decizii administrative, întîlnirea de joi, 16 iulie, a reconfirmat faptul că la Slobozia se face  administrație «după chipul și asemănarea» Consiliului Local. Adică a PSD, partid care deține majoritatea simplă în cadrul acestui for legislativ!

Consiliul Local împarte banii slobozenilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 13:15 (1846 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ofițerii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița efectuează verificări într-un dosar penal ce vizează infracțiunea de consum de stupefiante. Oamenii legii au în vizor trei tineri din Slobozia.

Au ajuns la spital La sfîrșitul săptămînii trecute, doi băieți și o fată, toți trei domiciliați în Slobozia, s-au prezentat la Unitatea Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, simțindu-se rău. Tinerii le-ar fi explicat medicilor faptul că se aflau în parc împreună cu mai mulți prieteni, moment în care unul dintre ei le-ar fi oferit o țigară,... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 11:05 (6530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia droguri

EVENIMENT

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

Investițiile falimentare ale Sloboziei

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

De aproape 10 ani, Slobozia este împinsă metodic către un faliment administrativ. Și tot de atîta vreme, dacă nu chiar mai demult, edilii locali promit locuri de muncă, relansare economică și un nivel de trai mai bun. Singurele realizări «palpabile» ale administrației locale la Slobozia rămîn «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica». În acest context, am încercat să aflăm care dintre aceste obiective edilitare a afectat mai mult viața slobozenilor. Concluziile, ca de obicei, aparțin cititorilor.

«Apa lui Ionașcu» a secat bugetul orașului
Înainte de a ridica piatra se cuvine... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 20:55 (14955 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Titularizarea, un examen fără miză

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Ca în fiecare an, după examenele elevilor  se desfășoară cele ale profesorilor. Cel mai important este Titularizarea, testare care ar trebui să trimită la catedră cei mai buni profesori. Realitatea din școlile județului este însă alta, iar acest examen devine o rampă de lansare pentru viitorii dascăli suplinitori. Toate acestea întrucît sistemul de Educație nu poate asigura posturi permanente. Ialomița caută de ani buni soluții pentru a asigura posturi titularizabile pentru un număr de 6 discipline, însă eforturile s-au dovedit și anul acesta zadarnice.

Un sistem întortocheat
... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 19:15 (8032 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

Handbal, CSM Unirea Slobozia, achiziții

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

«La Slobozia s-au făcut transferuri cu cap, iar lotul arată foarte bine!» era de părere un postac de pe un forum dedicat handbalului. Despre eficiență vom vorbi după startul campionatului. Deocamdată putem spune doar că, prin mutările din ultimele zile, Slobozia este lider pe plan numeric al campaniei de transferuri cu 7 nume noi. După Lorena Ostase, Mădălina Toma, Cristina Strahan și Andreea Mărginean, echipa pregătită de Victorina Bora a dat lovitura verii prin cooptarea Andreei Enescu (fostă Tâlvâc), nimeni alta decît golghetera en-titre a Ligii Naționale. În vîrstă de 33 de ani, Enescu a evoluat pînă în această vară la Neptun Constanța. Poate juca atît coordonator, cît și inter stînga. A început... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 17:40 (6097 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12520 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13922 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14494 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20212 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15578 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16536 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13611 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11406 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15953 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22409 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...