Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea

Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea

La sfîrșitul săptămînii trecute, după aproape două luni de dispute interne (și publice), delegații Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița s-au reunit în cadrul unei Adunări Generale Extraordinare pentru a identifica o soluție la problemele cu care se confruntă Asociația încă de la începutul anului. În ciuda gravității problemelor expuse, singura măsură concretă adoptată a fost ocuparea a două funcții vacante de vicepreședinte. În spatele acestei decizii se ascunde lupta pentru controlul Consiliului, singura structură funcțională la acest moment.

Rufele murdare se spală în public... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 19:05 (10816 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii PSD au învins Slobozia

Consilierii PSD au învins Slobozia

După 3 ani de dispute sterile, cei 21 de consilieri din cadrul Consiliului Local Slobozia au ajuns la un compromis politic. Ședința ordinară de joi, 25 iunie 2015, reflectă această stare de fapt și confirmă faptul că în anul rămas pînă la alegerile din 2016 nu vor mai exista tensiuni notabile în cadrul acestui for legislativ.

O ședință tipică Joi, 25 iunie 2015, s-a desfășurat ședința ordinară lunară a Consiliului Local Slobozia. Deși lipsită de mize politice sau administrative, ședința a reconfirmat eșecul Opoziției în lupta politică cu mașina de vot a PSD. Senin și relaxat, primarul... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 16:45 (5398 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Un raport al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, înaintat Prefecturii Ialomița, reliefează preocuparea pe care o are instituția în ceea ce privește prevenirea și combaterea faptelor de corupție în rîndul polițiștilor. Conform documentului prezentat, conducerea IPJ Ialomița, asigurată de comisarul șef Viorel Ștefu, manifestă «toleranță zero față de orice faptă de acest gen».

Eforturi pentru combaterea corupției din Poliție
Activitățile întreprinse de conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în privința prevenirii și combaterii fenomenului corupției... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 14:15 (8488 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are panou de cățărare

Slobozia are panou de cățărare

După o lună și jumătate de amînări succesive, municipalitatea slobozeană a inaugurat panoul de cățărare din Orășelul Copiilor. Obiectivul a fost realizat ca urmare a unei inițiative susținută de către Georgiana Ghiță, elevă în clasa a X-a la Liceul Pedagogic. Primul oficial care a inaugurat panoul de cățărare a fost primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Un altfel de sport Marți, 30 iunie 2015, în Orășelul Copiilor din Slobozia a fost inaugurat primul panou de cățărare într-un spațiu public din Ialomița. Inițiativa realizării acestui obiectiv sportiv aparține Georgianei Ghiță, elevă... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 12:05 (5368 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Procurorii DNA au finalizat cercetările în dosarul lui Silvian Ciupercă. Miercuri, 1 iulie 2015, acesta a fost trimis în judecată pentru comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției. Alături de el vor fi judecați alți 14 inculpați, funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița, Agenției de Dezvoltare Rregională Sud-Mutenia, dar și administratori de firme.

Silvian Ciupercă, judecat la Tribunalul București
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă a debutat în toamna anului 2014, cînd procurorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2015, 19:05 (13960 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

Povești penale cu bani europeni

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

De două săptămîni, lucrările la «groapa lui Stoica» stagnează. Motivul acestei sincope îl reprezintă probleme financiare ale Antrepriză Construcții Montaj nr. 4 București SA, firma care și-a adjudecat lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia. La începutul acestei luni, ACM4 București a intrat în insolvență, la cererea creditorului SC Rezident District Construct SRL. «Reprezentanții firmei ne-au asigurat că intrarea în insolvență nu reprezintă o problemă. Ba, dimpotrivă!» declară public Alexandru Stoica.

De la încet la foarte încet
Lucrările de reabilitare a Pieței... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:35 (15533 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sediul BCR Slobozia, scos la vânzare pentru 1,8 milioane de euro

«Mai bine. Pentru că putem»

Sediul BCR Slobozia, scos la vînzare pentru 1,8 milioane de euro

Opulentul sediu al Băncii Comerciale Române din Slobozia, amplasat pe bulevardul Chimiei din oraș, este scos la vînzare. Proprietarii imobilului, BCR Rem, subsidiară a concernului BCR, cotează imobilul la fabuloasa sumă de 1,8 milioane de euro!

Tranzacție pe internet Informațiile cu privire la vînzarea sediului Băncii Comerciale Române din Slobozia sînt prezentate detaliat pe site-ul subsidiarei BCR Rem. Această instituție, membră a concernului BCR, are în subordine toate imobilele care aparțin companiei, atît cele proprii, cît și cele pe care banca le-a obținut de la clienții care... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:20 (9326 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

Senatorii Ialomiței, în vizor

Senatorii Ialomiței, în vizor

O inițiativă inedită descoperită în spațiul virtual, www.parlament.openpolitics.ro, ne-a reamintit că Ialomița a trimis, în 2012, 9 (nouă!) reprezentanți în Parlamentul României. Pe 6 dintre ei, deputați ialomițeni, vi i-am prezentat numărul precedent, prin prisma statisticilor realizate de către site-ul menționat. Referitor la senatori, să menționăm că senatorul PP-DD, dr Ștefan Stoica, a decedat în 4 februarie 2014. Fiindcă ceilalți doi, respectiv senatorii Marian Pavel și Ion Toma, nu au fost prezentați nicăieri, ne-am decis să reparăm noi această gafă impardonabilă, oferindu-vă o compilație a datelor prezentate pe site-ul Senatului.

Marian Pavel, primarul devenit senator PSD «c-așa a vrut alții»... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:40 (7054 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Plîngeri și denunțuri pe bandă rulantă

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Valul de scandaluri publice în care este aruncat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimele săptămîni pare doar «un război al orgoliilor». Inopinatul control ministerial și ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița reprezintă doar o dispută între medicul Violeta Șapira, actualul manager al unității sanitare, și medicul Simona Berbece, contracandidat al dr Șapira la funcția de manager al Spitalului Slobozia... În toată această situație tapetată cu denunțuri, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia stagnează. Pacienții continuă să petreacă ore bune în fața cabinetelor de consultații, iar autorizarea celor mai noi echipamente medicale rămîne în așteptare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:10 (7293 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Lupte, Vasile Andrei, invitat de onoare la Amara

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Los Angeles 1984. Fierb termometrele, fierbe și sala unde se desfășoară proba olimpică de lupte greco-romane. Este momentul finalei la categoria 100 kilograme și față în față stau doi flăcăi semeți, numai fibră. Românul Vasile Andrei, plecat din Albeștii Ialomiței să cucerească lumea și răsfățatul gazdelor, Greg Gibson. 5000 de oameni aclamă la unison fiecare pas, fiecare zvîcnire de mușchi a americanului. «Vasile, termină-l repede că altfel ne halesc ăștia!» i se strigă de pe bancă. «Ei, lasă pe mine că l-or avea pe Denver sau Sinatra, dar tot Albeșteanu al nostru îi zice mai cu foc» par să vorbească ochii ialomițeanului înregimentat la Steaua. Are 29 de ani și încă mai simte în zona sternului... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 18:15 (5087 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Trei funcționari publici suspendați

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Iminenta suspendare a funcționarilor Primăriei Slobozia, inculpați în dosarul «Art Oil», s-a produs. În urmă cu o săptămînă, Agripina Costea, secretarul instituției, Corneliu George Marian, șeful Serviciului Urbanism și Aurelia Esterka, arhitectul șef al orașului, au fost suspendați din funcțiile publice prin ordin al primarului Alexandru Stoica. În lipsa acestora, Primăria Slobozia funcționează în stare de avarie...

Suspendare stabilită prin instanță
A fost doar o chestiune de timp pînă cînd Primăria Slobozia și-a suspendat funcționarii cercetați penal. Potrivit explicațiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 17:25 (9697 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

CS Amara, cea mai bună echipă

Campionatul Național de Lupte pe Plajă

CS Amara, cea mai bună echipă

Vînzoleală ca-n vremurile bune pe Plaja «Zorilor» din Amara, una care începe din nou să prindă viață. Vremea a ținut cu sportul, iar Campionatul Național de lupte pe plajă și-a putut urma în voie reperele stabilite. Astfel, în perioada 26-28 iunie, peste 500 de sportivi și delegați, plus de două ori mai mulți spectatori au animat competiția adresată copiilor între 12-16 ani. Și-au testat forța și tehnica pe nisip, luptători de la Deva și Călărași, de la Rădăuți și Tulcea și, bineînțeles, sportivii lui Marian Moraru de la CS Amara. S-au găsit astfel toate ingredientele necesare pentru a ieși o competiție pe cinste. Și pentru ca lucrurile să meargă șnur pînă la capăt, amărenii au ieșit din nou în... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 16:45 (4296 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

Prejudiciu de peste 500 mii de dolari

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în cel mai mare scandal de fraudă informatică din Ialomița. Șase inculpați au fost condamnați la 3 ani de închisoare cu suspendare după ce au delapidat conturile unor societăți americane emitente de carduri, American Expres Internațional și Discover Card. Ancheta a fost instrumentată de procurorii DIICOT Slobozia, împreună cu Serviciile Secrete Americane (United States Secret Service). Povestea din spatele anchetei este impresionantă, prejudiciul estimat de autoritățile care au anchetat cazul depășind 500 mii de dolari.

«American dream» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 16:10 (13041 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

România, argint la Baku cu trei slobozeni în echipă

România, argint la Baku cu trei slobozeni în echipă

La finele săptămînii, s-au încheiat la Baku Jocurile Europene, competiție ce a reunit crema sportivilor de pe bătrînul continent dintr-o paletă variată de discipline. Printre performerii români s-a numărat și echipa națională de sabie, care ocupat locul 2, după o finală dramatică în compania Italiei, terminată cu scorul 45-44 pentru peninsulari. Remarcabil pentru noi este faptul că trei dintre cei patru componenți ai echipei României sînt sabreri școliți la Slobozia. Pe lîngă consacrații Alin Badea și Iulian Teodosiu, din lot a făcut parte și Mădălin Bucur, cel care l-a înlocuit pe accidentatul Ciprian Gălățanu, iar în viitor promite o carieră în ascensiune și tot mai dese prezențe în anturajul... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 15:25 (7072 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Consiliul Județean Ialomița promite reabilitarea a 33 kilometri de drumuri județene pînă la sfîrșitul acestui an. «În cazul DJ102H, care leagă Miloșești de Reviga și DJ306, care leagă satul Crunți de Reviga, lucrările sînt mai avansate decît prevăd graficele, iar în cazul celui de-al treilea drum, DJ313, care leagă satul Horia de comuna Axinte avem certitudinea că va putea fi finalizat înainte de termen!» declară vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu. Valoarea acestor investiții depășește 30 milioane de lei, iar fondurile au fost prevăzute la începutul acestui an în bugetul județului.

Timp de execuție record pentru drumurile județene... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 14:55 (5860 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

3 medalii pentru CSS Slobozia

Scrimă, Campionatele Naționale pentru copii

3 medalii pentru CSS Slobozia

În perioada 22-26 iunie 2015, Sala Floreasca din București a găzduit Campionatul Național de sabie-copii (11-13 ani). CSS Slobozia s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare, argint, îi aparține lui Mihăiță Cruțu. În rest, în clasamentul individual masculin, Dan Lepădătescu a ocupat locul 7, Liviu Lepădătescu locul 11, iar Cătălin Stăncescu locul 12. În această formulă CSS Slobozia avea să obțină locul 3 în concursul pe echipe, după ce sabrerii noștri au fost privați de intrarea în finală, prin manevre ale arbitrilor tot mai dese, din păcate, la această categorie, indiferent de disciplina sportivă. La feminin, Marga Bărbuceanu a obținut, de asemenea, medalia de bronz... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 14:05 (3091 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Se întîmplă în Ialomița

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Siguranța corespondenței ialomițenilor este amenințată de vandali. O recunosc reprezentanții Poștei Române, care susțin că și în județul Ialomița există suficiente cazuri în care cutiile poștale amplasate pe stradă sînt deteriorate sau incendiate. Totuși, oficialii instituții nu dețin date cu privire la vreun dosar penal înregistrat în acest sens la Poliție.

Își varsă nervii pe cutiile poștale O situație statistică prezentată de reprezentanții Poștei Române arată că în județul Ialomița sînt amplasate un număr total de 146 de cutii poștale. Dintre acestea, 130 sînt în stare bună de funcționare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 13:35 (3465 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Colelia și Reviga s-au salvat

Unirea FIerbinți nu a produs mult așteptata surpriză, ba dimpotrivă a pierdut și returul barajului cu Petrolistul Boldești, scor identic cu cel din tur: 0-3. Pentru sezonul viitor, cei din Fierbinți anunță schimbări majore la echipă, printre care și numirea unui antrenor. Cert este că, în acest moment, Unirea Mihail Kogălniceanu devine definitiv retrogradată în Liga a V-a. Totodată, duminică, 28 iunie 2015, s-au disputat și cele 2 meciuri de baraj pentru menținere/promovare în Liga a IV-a. La Axintele, Colelia a trecut de Fulgerul Fierbinți, cu 1-0, Spicul ratînd și un penalty. La Țăndărei, Voința Reviga a bătut tot cu 1-0 pe Bărăganul Ciulnița. Pe 8 august 2015, va avea loc Adunarea Generală... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 12:05 (4197 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Meșterul Repară Tot

Meșterul Repară Tot

Pe vremea lui Ceaușescu, fiecare cartier din Slobozia avea meșterul lui. Unul repara frigidere, altul televizoare... Nea Gică, de la Sculărie, făcea la strung, la Combinat... Toți trăiau și toată lumea era mulțumită. Acum, meșterii de altădată sînt tot mai puțini și tot mai bătrîni. Iar ei, deși împinși în uitare de dictatura societății de consum, încă mai visează să predea cuiva zestea meseriilor pe care le-au deprins de-a lungul unei vieți. Marian Chirea este doar unul dintre ei.

Meseria de meșter
Marian Chirea are 65 de ani și i s-a dus vestea prin oraș că poate repara orice... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 11:25 (6869 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Paramedicii SMURD Ialomița, locul II la Concursul Regional de Descarcerare

Paramedicii SMURD Ialomița, locul II la Concursul Regional de Descarcerare

În urmă cu o săptămînă, la Potlogi, județul Dîmbovița, s-a desfășurat etapa regională a Concursului de Descarcerare. Echipajele paramedicilor SMURD, însoțiți de medicii coordonatori ai UPU-SMURD din fiecare județ al regiunii Sud-Muntenia, s-au întrecut în a-și demonstra abilitățile de salvatori. Participanții Ialomiței la această competiție s-au clasat pe locul al II-lea.

Misiune contracronometru Din echipajul paramedicilor SMURD Ialomița care a participat la Concursul Regional de Descarcerare organizat în județul Dîmbovița, comuna Potlogi, au făcut parte subofițeri din cadrul Gărzilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 10:15 (7785 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: «Noaptea Muzeelor», supravegheată de pompieri

Sâmbătă, 14 mai a.c., se va desfășura evenimentul cultural «Noaptea Muzeelor». Pentru a asigura un nivel ridicat de siguranță pentru participanți și patrimoniul adăpostit de muzeele din municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 14:45
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Joi, 12 mai a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență, generată de producerea unei electrocutări a unui copil, în vârstă de 12 ani, care s-a ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 10:30
(14870 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Joi, 12 mai a.c., Penitenciarul Slobozia, în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Centrul Regional de Formare Profesională a Adulților Călărași, a demarat cursul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 19:30
(17707 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 12 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27154, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 16:15
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi pentru dezastrul ecologic de la Borănești

Printr-o adresă oficială, Inspectoratul de Poliție a Județului Ialomița înștiința DSVSA Ialomița asupra faptului că, în data de 21.04.2022, urmare a unei sesizări primite, reprezentanții Gărzii Naționale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 18:10
(8455 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 11 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27152, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 10 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:50
(1915 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Luna mai, luna concursurilor cu elevi

Ca în fiecare an, luna mai este dedicată unor activități extrașcolare pe care ISU Ialomița le desfășoară cu elevi de toate vârstele din județ. Concursul cu tematică în domeniul apărării împotriva incendiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


«SEMINARII WEB», un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală a dezvoltat un nou serviciu electronic, «SEMINARII WEB», care va fi pus la dispoziția contribuabililor începând cu luna mai 2022. Prin intermediul acestui serviciu ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 21:20
(6677 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 10 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27151, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 9 mai a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 16:40
(2343 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Luni, 9 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27147, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de duminică, 8 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 16:10
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ograda

Accident la Ograda

Sâmbătă, 7 mai a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Țăndărei au intervenit cu o autospecială pentru stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 15:05
(3493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 72000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-07.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 72091 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 13:50
(15616 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Profanatori de morminte, identificați de polițiști

Duminică, 8 mai a.c., polițiștii din Fetești au fost sesizați cu privire la faptul că mai multe morminte din cimitirul comunal Făcăeni au fost distruse. Oamenii legii s-au deplasat de îndată la fața locului ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 21:30
(3913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Duminică, 8 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27146, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 7 mai ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 16:50
(7184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 7 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27142, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 6 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2022, 16:30
(2481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 6 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27141, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 5 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 16:15
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 10 mai 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 14:30
(9939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Joi, 5 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27141, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de miercuri, 4 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 16:20
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Din 15 iunie se pot depune cereri pentru Ajutor de Stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în perioada 15 iunie-26 iulie 2022, inclusiv, Ministerul Finanțelor derulează o nouă sesiune de înregistrare a Cererilor de acord pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 13:10
(11180 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 4 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27135, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 3 mai a ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:35
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Târg Educațional-Universitatea «Dunărea de Jos» din Galați

Marți, 3 mai 2022, lnspectoratul Școlar Județean lalomița, susținut de autoritățile locale, a facilitat întâlnirea elevilor de liceu cu reprezentanți ai Universității «Dunărea de Jos» din Galați. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:05
(9593 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 15:35
(14480 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Luna mai, luna promovării economiei sociale

În viziunea AJOFM Ialomița, luna mai este luna promovării economiei sociale, fiind dedicată unor acțiuni de conștientizare a importanței dezvoltării acestui sector pentru întreaga societate. Dezvoltarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 14:25
(9032 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Marți, 3 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27131, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de luni, 2 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 16:15
(4803 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,11%, rata șomajului înregistrat în luna martie 2022

La sfârșitul lunii martie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3827 șomeri (din care 1720 femei), rata șomajului fiind de 4,11%, cu 0,82% sub ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 15:00
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de luni, 2 mai a.c., pe DN2A, între localitățile Perieți și Misleanu. Un tânăr de 21 de ani s-a angajat într-o depășire neregulamentară, moment în care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 11:30
(7841 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Traian și Bărbulești

Sâmbătă, 30 aprilie a.c., în jurul orei 2,00, pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din comuna Traian. ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 19:40
(11252 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 34 permise reținute, amenzi de peste 145 mii de lei

În perioada 29 aprilie-1 mai 2022, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 200 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate peste 600 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 17:45
(10354 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 2 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27125, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 1 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 16:25
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 60000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-01.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru recensământul populației și locuințelor 2021 au fost completate 59099 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:50
(14958 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...