Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Manualul investitorului în fotbal», de Ioan Becali

Creațiile de după gratii ale greilor din fotbal

«Manualul investitorului în fotbal», de Ioan Becali

Isteria scrisului după gratii i-a cuprins și pe greii fotbalului românesc. Ioan Becali, decanul de vîrstă al lotului de condamnați încarcerați la Penitenciarul Slobozia, s-a apucat de scris la începutul acestui an. Publicația a fost tipărită la București și are 104 pagini.

Un deținut scriitor Cuprins de febra talentului literar, Ioan Becali și-a făcut curaj și s-a apucat de scris. În luna februarie a anului în curs, el a făcut solicitări către conducerea Penitenciarului Slobozia pentru a-i fi puse la dispoziție toate resursele necesare, astfel încît să poată scrie o carte. Publicația... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2015, 10:55 (7915 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Acoperișul unei vile a luat foc de la un fulger

Incendiu la Slobozia, în seara zilei de vineri, 3 iulie 2015. Acoperișul unei vile din oraș a fost cuprins de flăcări, iar primele informații scot în evidență faptul că totul s-a petrecut din cauza unui fulger. Din fericire nu există victime. La fața locului s-au deplasat pompierii Gărzii Slobozia care, cu ajutorul unei scări rulante, au reușit să urce pe acoperișul cuprins de flăcări și să stingă focul.  Nu este singurul incident petrecut din cauza vremii. Între Slobozia Nouă și Iazu un copac smuls de vînt a căzut pe carosabil, traficul în zonă fiind blocat cîteva zeci de minute. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au anunțat faptul că la această oră circulația în... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 22:05 (8018 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea

Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea

La sfîrșitul săptămînii trecute, după aproape două luni de dispute interne (și publice), delegații Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița s-au reunit în cadrul unei Adunări Generale Extraordinare pentru a identifica o soluție la problemele cu care se confruntă Asociația încă de la începutul anului. În ciuda gravității problemelor expuse, singura măsură concretă adoptată a fost ocuparea a două funcții vacante de vicepreședinte. În spatele acestei decizii se ascunde lupta pentru controlul Consiliului, singura structură funcțională la acest moment.

Rufele murdare se spală în public... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 19:05 (10816 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii PSD au învins Slobozia

Consilierii PSD au învins Slobozia

După 3 ani de dispute sterile, cei 21 de consilieri din cadrul Consiliului Local Slobozia au ajuns la un compromis politic. Ședința ordinară de joi, 25 iunie 2015, reflectă această stare de fapt și confirmă faptul că în anul rămas pînă la alegerile din 2016 nu vor mai exista tensiuni notabile în cadrul acestui for legislativ.

O ședință tipică Joi, 25 iunie 2015, s-a desfășurat ședința ordinară lunară a Consiliului Local Slobozia. Deși lipsită de mize politice sau administrative, ședința a reconfirmat eșecul Opoziției în lupta politică cu mașina de vot a PSD. Senin și relaxat, primarul... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 16:45 (5398 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Un raport al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, înaintat Prefecturii Ialomița, reliefează preocuparea pe care o are instituția în ceea ce privește prevenirea și combaterea faptelor de corupție în rîndul polițiștilor. Conform documentului prezentat, conducerea IPJ Ialomița, asigurată de comisarul șef Viorel Ștefu, manifestă «toleranță zero față de orice faptă de acest gen».

Eforturi pentru combaterea corupției din Poliție
Activitățile întreprinse de conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în privința prevenirii și combaterii fenomenului corupției... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 14:15 (8488 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are panou de cățărare

Slobozia are panou de cățărare

După o lună și jumătate de amînări succesive, municipalitatea slobozeană a inaugurat panoul de cățărare din Orășelul Copiilor. Obiectivul a fost realizat ca urmare a unei inițiative susținută de către Georgiana Ghiță, elevă în clasa a X-a la Liceul Pedagogic. Primul oficial care a inaugurat panoul de cățărare a fost primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Un altfel de sport Marți, 30 iunie 2015, în Orășelul Copiilor din Slobozia a fost inaugurat primul panou de cățărare într-un spațiu public din Ialomița. Inițiativa realizării acestui obiectiv sportiv aparține Georgianei Ghiță, elevă... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 12:05 (5369 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Procurorii DNA au finalizat cercetările în dosarul lui Silvian Ciupercă. Miercuri, 1 iulie 2015, acesta a fost trimis în judecată pentru comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției. Alături de el vor fi judecați alți 14 inculpați, funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița, Agenției de Dezvoltare Rregională Sud-Mutenia, dar și administratori de firme.

Silvian Ciupercă, judecat la Tribunalul București
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă a debutat în toamna anului 2014, cînd procurorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2015, 19:05 (13960 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

Povești penale cu bani europeni

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

De două săptămîni, lucrările la «groapa lui Stoica» stagnează. Motivul acestei sincope îl reprezintă probleme financiare ale Antrepriză Construcții Montaj nr. 4 București SA, firma care și-a adjudecat lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia. La începutul acestei luni, ACM4 București a intrat în insolvență, la cererea creditorului SC Rezident District Construct SRL. «Reprezentanții firmei ne-au asigurat că intrarea în insolvență nu reprezintă o problemă. Ba, dimpotrivă!» declară public Alexandru Stoica.

De la încet la foarte încet
Lucrările de reabilitare a Pieței... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:35 (15533 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sediul BCR Slobozia, scos la vânzare pentru 1,8 milioane de euro

«Mai bine. Pentru că putem»

Sediul BCR Slobozia, scos la vînzare pentru 1,8 milioane de euro

Opulentul sediu al Băncii Comerciale Române din Slobozia, amplasat pe bulevardul Chimiei din oraș, este scos la vînzare. Proprietarii imobilului, BCR Rem, subsidiară a concernului BCR, cotează imobilul la fabuloasa sumă de 1,8 milioane de euro!

Tranzacție pe internet Informațiile cu privire la vînzarea sediului Băncii Comerciale Române din Slobozia sînt prezentate detaliat pe site-ul subsidiarei BCR Rem. Această instituție, membră a concernului BCR, are în subordine toate imobilele care aparțin companiei, atît cele proprii, cît și cele pe care banca le-a obținut de la clienții care... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:20 (9326 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorii Ialomiței, în vizor

Senatorii Ialomiței, în vizor

O inițiativă inedită descoperită în spațiul virtual, www.parlament.openpolitics.ro, ne-a reamintit că Ialomița a trimis, în 2012, 9 (nouă!) reprezentanți în Parlamentul României. Pe 6 dintre ei, deputați ialomițeni, vi i-am prezentat numărul precedent, prin prisma statisticilor realizate de către site-ul menționat. Referitor la senatori, să menționăm că senatorul PP-DD, dr Ștefan Stoica, a decedat în 4 februarie 2014. Fiindcă ceilalți doi, respectiv senatorii Marian Pavel și Ion Toma, nu au fost prezentați nicăieri, ne-am decis să reparăm noi această gafă impardonabilă, oferindu-vă o compilație a datelor prezentate pe site-ul Senatului.

Marian Pavel, primarul devenit senator PSD «c-așa a vrut alții»... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:40 (7054 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Plîngeri și denunțuri pe bandă rulantă

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Valul de scandaluri publice în care este aruncat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimele săptămîni pare doar «un război al orgoliilor». Inopinatul control ministerial și ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița reprezintă doar o dispută între medicul Violeta Șapira, actualul manager al unității sanitare, și medicul Simona Berbece, contracandidat al dr Șapira la funcția de manager al Spitalului Slobozia... În toată această situație tapetată cu denunțuri, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia stagnează. Pacienții continuă să petreacă ore bune în fața cabinetelor de consultații, iar autorizarea celor mai noi echipamente medicale rămîne în așteptare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:10 (7293 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Lupte, Vasile Andrei, invitat de onoare la Amara

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Los Angeles 1984. Fierb termometrele, fierbe și sala unde se desfășoară proba olimpică de lupte greco-romane. Este momentul finalei la categoria 100 kilograme și față în față stau doi flăcăi semeți, numai fibră. Românul Vasile Andrei, plecat din Albeștii Ialomiței să cucerească lumea și răsfățatul gazdelor, Greg Gibson. 5000 de oameni aclamă la unison fiecare pas, fiecare zvîcnire de mușchi a americanului. «Vasile, termină-l repede că altfel ne halesc ăștia!» i se strigă de pe bancă. «Ei, lasă pe mine că l-or avea pe Denver sau Sinatra, dar tot Albeșteanu al nostru îi zice mai cu foc» par să vorbească ochii ialomițeanului înregimentat la Steaua. Are 29 de ani și încă mai simte în zona sternului... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 18:15 (5087 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Trei funcționari publici suspendați

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Iminenta suspendare a funcționarilor Primăriei Slobozia, inculpați în dosarul «Art Oil», s-a produs. În urmă cu o săptămînă, Agripina Costea, secretarul instituției, Corneliu George Marian, șeful Serviciului Urbanism și Aurelia Esterka, arhitectul șef al orașului, au fost suspendați din funcțiile publice prin ordin al primarului Alexandru Stoica. În lipsa acestora, Primăria Slobozia funcționează în stare de avarie...

Suspendare stabilită prin instanță
A fost doar o chestiune de timp pînă cînd Primăria Slobozia și-a suspendat funcționarii cercetați penal. Potrivit explicațiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 17:25 (9697 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

CS Amara, cea mai bună echipă

Campionatul Național de Lupte pe Plajă

CS Amara, cea mai bună echipă

Vînzoleală ca-n vremurile bune pe Plaja «Zorilor» din Amara, una care începe din nou să prindă viață. Vremea a ținut cu sportul, iar Campionatul Național de lupte pe plajă și-a putut urma în voie reperele stabilite. Astfel, în perioada 26-28 iunie, peste 500 de sportivi și delegați, plus de două ori mai mulți spectatori au animat competiția adresată copiilor între 12-16 ani. Și-au testat forța și tehnica pe nisip, luptători de la Deva și Călărași, de la Rădăuți și Tulcea și, bineînțeles, sportivii lui Marian Moraru de la CS Amara. S-au găsit astfel toate ingredientele necesare pentru a ieși o competiție pe cinste. Și pentru ca lucrurile să meargă șnur pînă la capăt, amărenii au ieșit din nou în... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 16:45 (4296 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

Prejudiciu de peste 500 mii de dolari

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în cel mai mare scandal de fraudă informatică din Ialomița. Șase inculpați au fost condamnați la 3 ani de închisoare cu suspendare după ce au delapidat conturile unor societăți americane emitente de carduri, American Expres Internațional și Discover Card. Ancheta a fost instrumentată de procurorii DIICOT Slobozia, împreună cu Serviciile Secrete Americane (United States Secret Service). Povestea din spatele anchetei este impresionantă, prejudiciul estimat de autoritățile care au anchetat cazul depășind 500 mii de dolari.

«American dream» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 16:10 (13041 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

România, argint la Baku cu trei slobozeni în echipă

România, argint la Baku cu trei slobozeni în echipă

La finele săptămînii, s-au încheiat la Baku Jocurile Europene, competiție ce a reunit crema sportivilor de pe bătrînul continent dintr-o paletă variată de discipline. Printre performerii români s-a numărat și echipa națională de sabie, care ocupat locul 2, după o finală dramatică în compania Italiei, terminată cu scorul 45-44 pentru peninsulari. Remarcabil pentru noi este faptul că trei dintre cei patru componenți ai echipei României sînt sabreri școliți la Slobozia. Pe lîngă consacrații Alin Badea și Iulian Teodosiu, din lot a făcut parte și Mădălin Bucur, cel care l-a înlocuit pe accidentatul Ciprian Gălățanu, iar în viitor promite o carieră în ascensiune și tot mai dese prezențe în anturajul... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 15:25 (7072 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Consiliul Județean Ialomița promite reabilitarea a 33 kilometri de drumuri județene pînă la sfîrșitul acestui an. «În cazul DJ102H, care leagă Miloșești de Reviga și DJ306, care leagă satul Crunți de Reviga, lucrările sînt mai avansate decît prevăd graficele, iar în cazul celui de-al treilea drum, DJ313, care leagă satul Horia de comuna Axinte avem certitudinea că va putea fi finalizat înainte de termen!» declară vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu. Valoarea acestor investiții depășește 30 milioane de lei, iar fondurile au fost prevăzute la începutul acestui an în bugetul județului.

Timp de execuție record pentru drumurile județene... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 14:55 (5863 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

3 medalii pentru CSS Slobozia

Scrimă, Campionatele Naționale pentru copii

3 medalii pentru CSS Slobozia

În perioada 22-26 iunie 2015, Sala Floreasca din București a găzduit Campionatul Național de sabie-copii (11-13 ani). CSS Slobozia s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare, argint, îi aparține lui Mihăiță Cruțu. În rest, în clasamentul individual masculin, Dan Lepădătescu a ocupat locul 7, Liviu Lepădătescu locul 11, iar Cătălin Stăncescu locul 12. În această formulă CSS Slobozia avea să obțină locul 3 în concursul pe echipe, după ce sabrerii noștri au fost privați de intrarea în finală, prin manevre ale arbitrilor tot mai dese, din păcate, la această categorie, indiferent de disciplina sportivă. La feminin, Marga Bărbuceanu a obținut, de asemenea, medalia de bronz... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 14:05 (3091 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Se întîmplă în Ialomița

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Siguranța corespondenței ialomițenilor este amenințată de vandali. O recunosc reprezentanții Poștei Române, care susțin că și în județul Ialomița există suficiente cazuri în care cutiile poștale amplasate pe stradă sînt deteriorate sau incendiate. Totuși, oficialii instituții nu dețin date cu privire la vreun dosar penal înregistrat în acest sens la Poliție.

Își varsă nervii pe cutiile poștale O situație statistică prezentată de reprezentanții Poștei Române arată că în județul Ialomița sînt amplasate un număr total de 146 de cutii poștale. Dintre acestea, 130 sînt în stare bună de funcționare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 13:35 (3465 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Colelia și Reviga s-au salvat

Unirea FIerbinți nu a produs mult așteptata surpriză, ba dimpotrivă a pierdut și returul barajului cu Petrolistul Boldești, scor identic cu cel din tur: 0-3. Pentru sezonul viitor, cei din Fierbinți anunță schimbări majore la echipă, printre care și numirea unui antrenor. Cert este că, în acest moment, Unirea Mihail Kogălniceanu devine definitiv retrogradată în Liga a V-a. Totodată, duminică, 28 iunie 2015, s-au disputat și cele 2 meciuri de baraj pentru menținere/promovare în Liga a IV-a. La Axintele, Colelia a trecut de Fulgerul Fierbinți, cu 1-0, Spicul ratînd și un penalty. La Țăndărei, Voința Reviga a bătut tot cu 1-0 pe Bărăganul Ciulnița. Pe 8 august 2015, va avea loc Adunarea Generală... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 12:05 (4198 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bordușani: Copil posibil înecat în Borcea

Încă de duminică, 1 decembrie 2019, salvatorii de la Stația de pompieri Fetești, la solicitarea forțelor de Poliție, au intervenit pentru căutarea unui minor dispărut în zona pontonului din comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2019, 10:20
(2534 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități de căutare a unui minor de 13 ani, Costel Cătălin Ioniță. Joi, 28 noiembrie 2019, băiatul a plecat de la domiciliul unchiului său din comuna ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:45
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări dedicate «Zilei Naționale a României»

Spectacole de muzică folclorică și tradiționala paradă militară sunt principalele evenimente care se vor desfășura la Slobozia cu ocazia «Zilei Naționale a României». Manifestările debutează la ora 11, ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:40
(2765 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Un bărbat de 59 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării unei pedepse de 7 luni închisoare a fost indentificat de polițiști și încarcerat. Acesta a fost condamnat definitiv, printr-o sentință ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:35
(4082 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți

Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:30
(1869 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii și polițiștii ialomițeni, la datorie de «Ziua Națională a României»

Manifestările organizate în județul Ialomița cu ocazia Zilei Naționale a României vor fi supravegheate de jandarmi. Astfel, efectivele de intervenție ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:25
(2408 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 61 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni privind abaterile de la regimul rutier, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale de 61 mii de lei. De asemenea, au fost reținute 10 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:20
(1936 vizualizări - 0 comentarii)


O bătrână de 73 de ani din Jilavele a dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni caută o bătrână de 73 de ani care a dispărut de la domiciliul din localitatea Jilavele. Rudele femeii spun că în data de 26 noiembrie 2019 aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:15
(5552 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiunile preventive în școli desfășurate de polițiștii ialomițeni au continuat și în această săptămână. Miercuri, 27 noiembrie 2019, oamenii legii au mers la Fetești, acolo unde au discutat cu elevii din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:10
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României, dispece­ratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:25
(5618 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: Înregistrarea în sistemul informatic a bolnavilor cronici

Înregistrarea în Platforma Informatică a Asigurărilor de Sănătate a bolnavilor cu afecțiuni incluse în Programele Naționale de Sănătate stabilite de Ministerul Sănătății se va face numai pe baza adeverinței ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:10
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 4 ani, mort după ce a fost intoxicat cu fum

Marți, 26 noiembrie a.c., în jurul orei 9,20, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Săveni-sat Frățilești. La fața ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:25
(3510 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A intrat cu camionul în lac

Un accident rutier s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orei 6,15, în localitatea Movilița, când un autotren a derapat de pe partea carosabilă și a intrat în Balta Movilița. Pentru salvarea victimei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:20
(2395 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Cinci persoane intoxicate cu fum de la o sobă

Cinci persoane au fost intoxicate cu fum în comuna Ciochina luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 07,30. Pentru salvarea victimelor, intoxicate cu fum produs de o sobă cu lemne folosită la încălzirea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: S-au răsturnat cu mașina

Accident rutier cu trei victime în localitatea Coșereni, pe DN2. Evenimentul s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,55, la intersecția cu localitatea Borănești, când o autoutilitară a părăsit ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:10
(1974 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare cu privire la prevenirea apariției unor noi focare de pestă porcină africană

Având în vedere dinamica evoluției pestei porcine africane și în contextul debutului sezonului rece, în care sacrificarea tradițională a suinelor din gospodării cunoaște o creștere semnificativă, DSVSA Ialomița informează toți crescătorii de porcine, din exploatațiile nonprofesionale, cu privire la necesitatea respectării următoarelor măsuri: ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:30
(4264 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română, alături de organizații din țara noastră și agenții de aplicare a legii din Bulgaria și Ungaria, este parte a campaniei regionale a OSCE de sensibilizare împotriva violenței bazate pe gen ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:25
(4058 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 24 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Slobozia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:20
(2113 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grivița, reținut de polițiști după o urmărire ca în filme

Un bărbat de 32 de ani, din Grivița, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «ultraj» și cumul de infracțiuni la regimul circulației rutiere. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:15
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firme cu angajați străini

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2019, în perioada 14-18.11.2019 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:10
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank își extinde rețeaua și deschide, în Slobozia, cea de a 54-a unitate proprie, specializată în acordarea de soluții de creditare și ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

De două săptămâni, polițiștii din Slobozia caută un tânăr, de aproximativ 20 de ani, din localitate, care ar fi comis o tâlhărie. Victima tânărului este o asistentă medicală, angajată a Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 19:05
(2943 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Bătrân lovit de mașină pe trecerea de bietoni

Un bătrân de 82 de ani, din Slobozia, care traversa stada în mod regulamentar, a fost lovit de mașina condusă de un bărbat în vârstă de 52 de ani. Incidentul s-a petrecut la Slobozia, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:35
(2353 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accident la Movilița, trei victime

Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut în seara zilei de joi, 21 noiembrie 2019, în zona localității Movilița. Din cercetările polițiștilor a reieșit faptul că evenimentul rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:30
(1970 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru infracțiuni comise la regimul rutier

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia și Fetești, în vârstă de 30 și 31 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate. Aceștia au fost condamnați la închisoare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:25
(2963 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind implementarea proiectului «Venus-Împreună pentru o viață în siguranță!»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, implementează în calitate de partener local, începând din data de 04.03.2019, proiectul «VENUS-Împreună pentru o viață în siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 15:45
(3436 vizualizări - 0 comentarii)


USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl va susține pe Klaus Iohannis în Turul doi al alegerilor pentru președinția României. Am intrat în politică pentru ca momente din istoria României cum a fost 10 august să nu se mai repete ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 12:50
(1678 vizualizări - 0 comentarii)


Plan de incluziune socială a romilor, adoptat în cadrul Prefecturii Ialomița

Oficialii Prefecturii Ialomița au implementat un Plan privind incluziunea socială a etnicilor romi din județul Ialomița. Principalele obiective ale acestui Plan vizează îndrumarea persoanelor de etnie romă ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:25
(3604 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis de 1,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni

Ministerul Agriculturii a început încă de săptămâna trecută distribuția în teritoriu a sumelor acordate fermierilor sub forma ajutorului de minimis. Fondurile se alocă prin intermediul Agenției pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:20
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni de peste 800 mii de lei aplicate de Inspectorii ITM Ialomița

Oficialii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au remis publicității o situație a controalelor efectuate în perioada ianuarie-septembrie 2019. În această perioadă de timp au fost realizate peste ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:15
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...