Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia are panou de cățărare

Slobozia are panou de cățărare

După o lună și jumătate de amînări succesive, municipalitatea slobozeană a inaugurat panoul de cățărare din Orășelul Copiilor. Obiectivul a fost realizat ca urmare a unei inițiative susținută de către Georgiana Ghiță, elevă în clasa a X-a la Liceul Pedagogic. Primul oficial care a inaugurat panoul de cățărare a fost primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Un altfel de sport Marți, 30 iunie 2015, în Orășelul Copiilor din Slobozia a fost inaugurat primul panou de cățărare într-un spațiu public din Ialomița. Inițiativa realizării acestui obiectiv sportiv aparține Georgianei Ghiță, elevă... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 12:05 (5368 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Procurorii DNA au finalizat cercetările în dosarul lui Silvian Ciupercă. Miercuri, 1 iulie 2015, acesta a fost trimis în judecată pentru comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției. Alături de el vor fi judecați alți 14 inculpați, funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița, Agenției de Dezvoltare Rregională Sud-Mutenia, dar și administratori de firme.

Silvian Ciupercă, judecat la Tribunalul București
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă a debutat în toamna anului 2014, cînd procurorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2015, 19:05 (13957 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

Povești penale cu bani europeni

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

De două săptămîni, lucrările la «groapa lui Stoica» stagnează. Motivul acestei sincope îl reprezintă probleme financiare ale Antrepriză Construcții Montaj nr. 4 București SA, firma care și-a adjudecat lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia. La începutul acestei luni, ACM4 București a intrat în insolvență, la cererea creditorului SC Rezident District Construct SRL. «Reprezentanții firmei ne-au asigurat că intrarea în insolvență nu reprezintă o problemă. Ba, dimpotrivă!» declară public Alexandru Stoica.

De la încet la foarte încet
Lucrările de reabilitare a Pieței... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:35 (15532 vizualizări - 16 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sediul BCR Slobozia, scos la vânzare pentru 1,8 milioane de euro

«Mai bine. Pentru că putem»

Sediul BCR Slobozia, scos la vînzare pentru 1,8 milioane de euro

Opulentul sediu al Băncii Comerciale Române din Slobozia, amplasat pe bulevardul Chimiei din oraș, este scos la vînzare. Proprietarii imobilului, BCR Rem, subsidiară a concernului BCR, cotează imobilul la fabuloasa sumă de 1,8 milioane de euro!

Tranzacție pe internet Informațiile cu privire la vînzarea sediului Băncii Comerciale Române din Slobozia sînt prezentate detaliat pe site-ul subsidiarei BCR Rem. Această instituție, membră a concernului BCR, are în subordine toate imobilele care aparțin companiei, atît cele proprii, cît și cele pe care banca le-a obținut de la clienții care... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:20 (9326 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorii Ialomiței, în vizor

Senatorii Ialomiței, în vizor

O inițiativă inedită descoperită în spațiul virtual, www.parlament.openpolitics.ro, ne-a reamintit că Ialomița a trimis, în 2012, 9 (nouă!) reprezentanți în Parlamentul României. Pe 6 dintre ei, deputați ialomițeni, vi i-am prezentat numărul precedent, prin prisma statisticilor realizate de către site-ul menționat. Referitor la senatori, să menționăm că senatorul PP-DD, dr Ștefan Stoica, a decedat în 4 februarie 2014. Fiindcă ceilalți doi, respectiv senatorii Marian Pavel și Ion Toma, nu au fost prezentați nicăieri, ne-am decis să reparăm noi această gafă impardonabilă, oferindu-vă o compilație a datelor prezentate pe site-ul Senatului.

Marian Pavel, primarul devenit senator PSD «c-așa a vrut alții»... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:40 (7054 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Plîngeri și denunțuri pe bandă rulantă

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Valul de scandaluri publice în care este aruncat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimele săptămîni pare doar «un război al orgoliilor». Inopinatul control ministerial și ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița reprezintă doar o dispută între medicul Violeta Șapira, actualul manager al unității sanitare, și medicul Simona Berbece, contracandidat al dr Șapira la funcția de manager al Spitalului Slobozia... În toată această situație tapetată cu denunțuri, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia stagnează. Pacienții continuă să petreacă ore bune în fața cabinetelor de consultații, iar autorizarea celor mai noi echipamente medicale rămîne în așteptare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:10 (7292 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Lupte, Vasile Andrei, invitat de onoare la Amara

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Los Angeles 1984. Fierb termometrele, fierbe și sala unde se desfășoară proba olimpică de lupte greco-romane. Este momentul finalei la categoria 100 kilograme și față în față stau doi flăcăi semeți, numai fibră. Românul Vasile Andrei, plecat din Albeștii Ialomiței să cucerească lumea și răsfățatul gazdelor, Greg Gibson. 5000 de oameni aclamă la unison fiecare pas, fiecare zvîcnire de mușchi a americanului. «Vasile, termină-l repede că altfel ne halesc ăștia!» i se strigă de pe bancă. «Ei, lasă pe mine că l-or avea pe Denver sau Sinatra, dar tot Albeșteanu al nostru îi zice mai cu foc» par să vorbească ochii ialomițeanului înregimentat la Steaua. Are 29 de ani și încă mai simte în zona sternului... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 18:15 (5087 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Trei funcționari publici suspendați

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Iminenta suspendare a funcționarilor Primăriei Slobozia, inculpați în dosarul «Art Oil», s-a produs. În urmă cu o săptămînă, Agripina Costea, secretarul instituției, Corneliu George Marian, șeful Serviciului Urbanism și Aurelia Esterka, arhitectul șef al orașului, au fost suspendați din funcțiile publice prin ordin al primarului Alexandru Stoica. În lipsa acestora, Primăria Slobozia funcționează în stare de avarie...

Suspendare stabilită prin instanță
A fost doar o chestiune de timp pînă cînd Primăria Slobozia și-a suspendat funcționarii cercetați penal. Potrivit explicațiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 17:25 (9696 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

CS Amara, cea mai bună echipă

Campionatul Național de Lupte pe Plajă

CS Amara, cea mai bună echipă

Vînzoleală ca-n vremurile bune pe Plaja «Zorilor» din Amara, una care începe din nou să prindă viață. Vremea a ținut cu sportul, iar Campionatul Național de lupte pe plajă și-a putut urma în voie reperele stabilite. Astfel, în perioada 26-28 iunie, peste 500 de sportivi și delegați, plus de două ori mai mulți spectatori au animat competiția adresată copiilor între 12-16 ani. Și-au testat forța și tehnica pe nisip, luptători de la Deva și Călărași, de la Rădăuți și Tulcea și, bineînțeles, sportivii lui Marian Moraru de la CS Amara. S-au găsit astfel toate ingredientele necesare pentru a ieși o competiție pe cinste. Și pentru ca lucrurile să meargă șnur pînă la capăt, amărenii au ieșit din nou în... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 16:45 (4295 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

Prejudiciu de peste 500 mii de dolari

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în cel mai mare scandal de fraudă informatică din Ialomița. Șase inculpați au fost condamnați la 3 ani de închisoare cu suspendare după ce au delapidat conturile unor societăți americane emitente de carduri, American Expres Internațional și Discover Card. Ancheta a fost instrumentată de procurorii DIICOT Slobozia, împreună cu Serviciile Secrete Americane (United States Secret Service). Povestea din spatele anchetei este impresionantă, prejudiciul estimat de autoritățile care au anchetat cazul depășind 500 mii de dolari.

«American dream» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 16:10 (13039 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

România, argint la Baku cu trei slobozeni în echipă

România, argint la Baku cu trei slobozeni în echipă

La finele săptămînii, s-au încheiat la Baku Jocurile Europene, competiție ce a reunit crema sportivilor de pe bătrînul continent dintr-o paletă variată de discipline. Printre performerii români s-a numărat și echipa națională de sabie, care ocupat locul 2, după o finală dramatică în compania Italiei, terminată cu scorul 45-44 pentru peninsulari. Remarcabil pentru noi este faptul că trei dintre cei patru componenți ai echipei României sînt sabreri școliți la Slobozia. Pe lîngă consacrații Alin Badea și Iulian Teodosiu, din lot a făcut parte și Mădălin Bucur, cel care l-a înlocuit pe accidentatul Ciprian Gălățanu, iar în viitor promite o carieră în ascensiune și tot mai dese prezențe în anturajul... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 15:25 (7072 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Consiliul Județean Ialomița promite reabilitarea a 33 kilometri de drumuri județene pînă la sfîrșitul acestui an. «În cazul DJ102H, care leagă Miloșești de Reviga și DJ306, care leagă satul Crunți de Reviga, lucrările sînt mai avansate decît prevăd graficele, iar în cazul celui de-al treilea drum, DJ313, care leagă satul Horia de comuna Axinte avem certitudinea că va putea fi finalizat înainte de termen!» declară vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu. Valoarea acestor investiții depășește 30 milioane de lei, iar fondurile au fost prevăzute la începutul acestui an în bugetul județului.

Timp de execuție record pentru drumurile județene... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 14:55 (5852 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

3 medalii pentru CSS Slobozia

Scrimă, Campionatele Naționale pentru copii

3 medalii pentru CSS Slobozia

În perioada 22-26 iunie 2015, Sala Floreasca din București a găzduit Campionatul Național de sabie-copii (11-13 ani). CSS Slobozia s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare, argint, îi aparține lui Mihăiță Cruțu. În rest, în clasamentul individual masculin, Dan Lepădătescu a ocupat locul 7, Liviu Lepădătescu locul 11, iar Cătălin Stăncescu locul 12. În această formulă CSS Slobozia avea să obțină locul 3 în concursul pe echipe, după ce sabrerii noștri au fost privați de intrarea în finală, prin manevre ale arbitrilor tot mai dese, din păcate, la această categorie, indiferent de disciplina sportivă. La feminin, Marga Bărbuceanu a obținut, de asemenea, medalia de bronz... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 14:05 (3091 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Se întîmplă în Ialomița

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Siguranța corespondenței ialomițenilor este amenințată de vandali. O recunosc reprezentanții Poștei Române, care susțin că și în județul Ialomița există suficiente cazuri în care cutiile poștale amplasate pe stradă sînt deteriorate sau incendiate. Totuși, oficialii instituții nu dețin date cu privire la vreun dosar penal înregistrat în acest sens la Poliție.

Își varsă nervii pe cutiile poștale O situație statistică prezentată de reprezentanții Poștei Române arată că în județul Ialomița sînt amplasate un număr total de 146 de cutii poștale. Dintre acestea, 130 sînt în stare bună de funcționare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 13:35 (3464 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Colelia și Reviga s-au salvat

Unirea FIerbinți nu a produs mult așteptata surpriză, ba dimpotrivă a pierdut și returul barajului cu Petrolistul Boldești, scor identic cu cel din tur: 0-3. Pentru sezonul viitor, cei din Fierbinți anunță schimbări majore la echipă, printre care și numirea unui antrenor. Cert este că, în acest moment, Unirea Mihail Kogălniceanu devine definitiv retrogradată în Liga a V-a. Totodată, duminică, 28 iunie 2015, s-au disputat și cele 2 meciuri de baraj pentru menținere/promovare în Liga a IV-a. La Axintele, Colelia a trecut de Fulgerul Fierbinți, cu 1-0, Spicul ratînd și un penalty. La Țăndărei, Voința Reviga a bătut tot cu 1-0 pe Bărăganul Ciulnița. Pe 8 august 2015, va avea loc Adunarea Generală... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 12:05 (4183 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Meșterul Repară Tot

Meșterul Repară Tot

Pe vremea lui Ceaușescu, fiecare cartier din Slobozia avea meșterul lui. Unul repara frigidere, altul televizoare... Nea Gică, de la Sculărie, făcea la strung, la Combinat... Toți trăiau și toată lumea era mulțumită. Acum, meșterii de altădată sînt tot mai puțini și tot mai bătrîni. Iar ei, deși împinși în uitare de dictatura societății de consum, încă mai visează să predea cuiva zestea meseriilor pe care le-au deprins de-a lungul unei vieți. Marian Chirea este doar unul dintre ei.

Meseria de meșter
Marian Chirea are 65 de ani și i s-a dus vestea prin oraș că poate repara orice... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 11:25 (6827 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Paramedicii SMURD Ialomița, locul II la Concursul Regional de Descarcerare

Paramedicii SMURD Ialomița, locul II la Concursul Regional de Descarcerare

În urmă cu o săptămînă, la Potlogi, județul Dîmbovița, s-a desfășurat etapa regională a Concursului de Descarcerare. Echipajele paramedicilor SMURD, însoțiți de medicii coordonatori ai UPU-SMURD din fiecare județ al regiunii Sud-Muntenia, s-au întrecut în a-și demonstra abilitățile de salvatori. Participanții Ialomiței la această competiție s-au clasat pe locul al II-lea.

Misiune contracronometru Din echipajul paramedicilor SMURD Ialomița care a participat la Concursul Regional de Descarcerare organizat în județul Dîmbovița, comuna Potlogi, au făcut parte subofițeri din cadrul Gărzilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 10:15 (7783 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

La un pas de leșin în sala de examen

Incidente la Bacalaureat 2015

La un pas de leșin în sala de examen

O elevă de clasa a XII-a, care a susținut proba scrisă la Limba și Literatura Română a Bacalaureatului în Centrul de Examen de la Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia, a avut nevoie de îngrijiri medicale. Ea a fost scoasă din sală și transportată la cabinetul medical al liceului pentru că i s-a făcut rău. A fost nevoie și de intervenția unui echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița...

Bacalaureat cu probleme
Tînăra se afla în evidențele medicilor, ea suferind de anemie. În timpul probei scrise la Limba și Literatura Română, fata acuza dureri de cap și amețeli. ... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2015, 14:20 (8229 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Performanțele elevilor de clasa a VIII-a în Ialomița

Promovabilitate de 73,19% la Evaluarea Națională 2015

Rezultatele preliminarii, înaintea contestațiilor, la Evaluarea Națională 2015 în Ialomița demonstrează faptul că elevii de clasa a VIII-a au tratat examenul cu multă seriozitate. Procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului a fost de 73,19%.

4 medii de 10 la nivelul  județului Comparativ cu anul precedent, rata promovabilității la Evaluarea Națională 2015 înregistrată în județul Ialomița a fost mai mare cu 10,53%. Așa se face că elevii de clasa a VIII-a ai generației actuale au reușit să promoveze cu medii peste 5 în procent de 73,19%. Datele sînt preliminarii... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2015, 18:20 (8557 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Caz de corupție la Spitalul Slobozia. Doi medici, acuzați de luare de mită!

UPDATE Medicul Adrian Ștefan, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au prins în flagrant doi medici de la Spitalul Slobozia, în timp ce primeau mită de la un pacient. Cadrele medicale își desfășurau activitatea în cadrul Comisiei de Expertiză Medicală. Din primele informații se pare că cei doi medici ar fi fost surprinși în timp ce primeau aproximativ 200 de lei de la o persoană pentru a prelungi certificatele medicale în vederea obținerii pensiei pe caz de boală. Surse judiciare apreciază faptul că nu este un caz singular, la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița urmînd să fie audiate peste 100 de persoane. Procurorii continuă cercetările pentru a stabili întreaga împrejurare de fapt.
... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2015, 17:05 (102677 vizualizări - 135 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Incendiu la Bărbulești

Locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de miercuri, 7 decembrie 2016, în jurul orelor 9,30, după ce lemnele depozitate în imediata apropiere a unei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2016, 10:10
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E
-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

8 Decembrie 2016, 09:10


Crimă în comuna Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, prin ordonanță, reținerea pentru 24 de ore a numitului Marius Bucur, domiciliat în comuna Albești. Acesta și-a lovit cu pumnii și picioarele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 17:30
(7114 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, anunță vacantarea a 800 locuri de muncă în Spania, pentru muncă sezonieră în agricultură (recoltarea ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 15:15
(7146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident grav, un mort și patru răniți!

Luni, 28 noiembrie 2016, în jurul orei 10,30, două autoturisme care se deplasau pe E85, între localitățile Glodeanu Sărat și Ciocîrlia, au fost implicate într-un accident rutier. În urma evenimentului, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 20:40
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție anunță consumatorii cu privire la întreruperile programate în alimentarea cu energie electrică, survenite din cauza lucrărilor planificate de reabilitare și modernizare a rețelei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:10
(3552 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată, lîngă Movilița

Accident rutier pe DN2A, în zona localității Movilița. Un bărbat, de 37 de ani, și un tînăr, de 19 ani, au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Din primele informații, șoferul ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:05
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

Polițiștii ialomițeni, alături de alți reprezentanți din cadrul structurilor din teritoriu ale Ministerului Afacerilor Interne, au demarat vineri, 25 noiembrie 2016, campania «Alege să fii corect!». Campania ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:55
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerț ilicit cu parfumuri

Doi bărbați de 36 și 29 de ani, din comuna Bărbulești, au fost surprinși de jandarmii din Slobozia în timp ce încercau să vîndă pe străzile municipiului parfumuri contrafăcute. Produsele erau ambalate și ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:45
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Rănit într-un accident de circulație

Un șofer, de 63 de ani, din Teleorman, a fost rănit într-un accident rutier petrecut în zona localității ialomițene Iazu. Datele polițiștilor arată faptul că mașina bărbatului a fost lovită de un conducător ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:35
(5412 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Țăndărei, Fetești: Dosare penale la 16 ani

Trei tineri, în vîrstă de 16 ani, din Țăndărei și Fetești, s-au ales cu dosare penale pentru comiterea infracțiunii de furt. Aceștia au fost surprinși de angajații unor magazine de pe raza celor două orașe ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:25
(7894 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru proprietarii de porcine

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii de porcine cu privire la modalitatea prin care se pot comercializa aceste animale, în următoarea perioadă de ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:15
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 de zile pentru depunerea declarațiilor pentru veniturile obținute din închirieri

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din închirierea bunurilor, aflate în patrimoniul personal, că au la dispoziție 30 de zile pentru a depune ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:10
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Donează sînge, salvează o viață!»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni au continuat acțiunile în cadrul campaniei «Donează sînge, salvează o viață!», inițiată de Patriarhia Română. O echipă medicală a Centrului de Transfuzii Sanguine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:05
(6204 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de microbuz, prins beat la volan

În urma unei acțiuni cu scop preventiv, demarată la nivel național de Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au depistat în trafic, la Slobozia, un șofer de microbuz ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2016, 16:30
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:30
(3963 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 53 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:25
(4272 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Pieton băut, acroșat de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orei 17,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, lîngă localitatea Ciocîrlia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:15
(6126 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 367 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 noiembrie 2016, sînt disponibile 367 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 12:35
(5626 vizualizări - 0 comentarii)


Înghițiți de apele Dunării, căutați de scafandri

Două echipe de scafandri din București și Constanța au demarat operațiunile de căutare a doi bărbați, înghițiți de apele Dunării, la Giurgeni. Potrivit informațiilor, cei doi se aflau într-o barcă, alături ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2016, 22:28
(5620 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative pentru șomeri și angajatori

Potrivit unui comunicat al AJOFM Ialomița, șomerii înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă care nu beneficiază de indemnizație de șomaj, în situația în care se angajează cu normă întreagă ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:45
(4745 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Aproximativ 400 de elevi de la unități de învățămînt de pe raza localităților Slobozia și Fetești au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Astfel, miercuri, 16 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:05
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 21000 de lei

În cursul zilei de marți, 15 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile pe raza județului, pentru reducerea riscului rutier și pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:25
(4773 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Prinși la scurt timp după ce au furat din magazin

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, prejudiciul creat fiind recuperat în totalitate și restituit părții vătămate. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:20
(5557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

În această perioadă, Ministerul Afacerilor Interne derulează la nivel național o campanie de promovare a corectitudinii și respectării legislației în procesul electoral, sub sloganul «Alege să fii corect ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2016, 18:05
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, duminică, 13 noiembrie 2016, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:25
(4596 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20
(7308 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 26 de permise reținute, amenzi de peste 85500 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:15
(8177 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atestarea persoanelor ca agent de securitate

Cererea prin care se solicită atestarea persoanelor ca agent de securitate se depune la unitatea de poliție unde solicitantul are domiciliul sau reședința. Poliția Română eliberează atestate pentru încadrarea ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:10
(6261 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu motorină și țigări. Mandate de arestare pentru 30 de zile!

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița precizează că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații PARASCHIV ADRIAN, COMAN SORIN ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 12:50
(7111 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...