Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița fondurilor europene

Ialomița fondurilor europene

Un raport oficial, postat pe site-ul Instituției Prefectului Ialomița, centralizează investițiile cu fonduri europene derulate în perioada 2007-2013 la nivelul județului. Conform acestuia, un număr de 39 de administrații locale și 8 instituții publice din județ au accesat sume cuprinse între 50 de mii și 50 milioane de lei pentru proiecte care au vizat de la integrarea socială a persoanelor defavorizate și pînă la investiții megalomanice în reabilitarea spațiilor publice, trecînd prin reabilitarea sistemelor de apă, a infrastructurii rutiere sau a celei agricole. Deși discutabil sub aspectul fondurilor europene accesate, raportul Instituției Prefectului oferă pentru prima oară o imagine globală... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 17:35 (2877 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

A semnat și Andreea Mărginean

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

A semnat și Andreea Mărginean

Echipa de handbal a Unirii Slobozia continuă să-și împrospăteze lotul în vederea celui de-al doilea sezon în Liga Națională. Principala sursă de achiziții, pentru diriguitorii echipei slobozene, rămîne retrogradata CSU Neptun Constanța. Se pare că și în acest sezon vor fi preferate posibilele explozii surprinză cum au fost în campionatul trecut Ana Maria Drăguț și Raluca Dăscălete, în locul jucătoarelor consacrate care se lasă greu ademenite către Slobozia. Astfel, după ce și le-a asigurat drept eleve pe Lorena Ostase, Mădălina Toma și Cristina Strahan, Victorina Bora se va putea baza în stagiunea viitoare pe serviciile Andreei Mărginean. În vîrstă de 25 de ani, Andreea poate evolua atît coordonator... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 16:05 (6603 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala veche din Vlădeni a fost transformată în muzeu

Școala veche din Vlădeni a fost transformată în muzeu

În timp sediile unora dintre unitățile de învățămînt din județ scoase din rețeaua școlară sînt lăsate în paragină, altele sînt folosite în scop cultural. Autoritățile locale din Vlădeni au transformat vechea școală din comunitate într-un muzeu. Obiectivul a fost reabilitat cu fonduri locale în totalitate și se pregătește să intre în rețeaua turistică a județului.

Școli vechi, transformate în ruine
În ultimii ani, sediile a peste 20 de unități școlare din județul Ialomița au fost scoase din funcțiune. În majoritatea cazurilor, a fost vorba despre acele instituții, vechi de aproape... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 15:20 (8275 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Rareș Bordei a cîștigat Cupa «Petstar Tenis Con»

La finele săptămînii precedente s-a desfășurat, la Slobozia, Cupa «Petstar Tenis Con», competiție ce a aliniat la start copii din categoriile de vîrstă 10, 12 și 14 ani. Au fost jocuri interesante, mai cu seamă că am putut urmări mici jucători de tenis la început de drum despre ale căror performanțe vom scrie, cu siguranță, în viitor. Cel mai interesant duel s-a disputat între combatanții categoriei 14 ani masculin. Aici, sportivii ajunși pe tabloul de 4 au jucat în sistem fiecare cu fiecare. S-a detașat în cîștigător, cu victorii pe linie, jucătorul pregătit la Tenis Con de Ionel Iordache, Rareș Bordei. Acesta a trecut de timișoreanul Udrea-Tautzenbergher, cu 6-2, 6-2, de brăileanul Adrian Gheorghe... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 14:40 (5418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Nicu Jumătate, urmașul baronului de Münchhausen

Nicu Jumătate, urmașul baronului de Münchhausen

E mărunt de statură, uscățiv și... vesel. Are un acordeon mic atîrnat de gît și o gură slobodă, care-i dă de mîncare «într-o lume plină de proști și creduli». Se recomandă Nicu Jumătate, cu buletinul în mînă. Dar numele lui de scenă, ne spune aparte, e «Soarele Sudului»! Pentru că unde cîntă el se face senin. Dacă ar trebui să vă spunem ce face, am recunoaște că cerșește cu acordeonul în brațe. Dar n-ar fi drept, pentru că darul lui e altul. Nicu Jumătate e povestitor. Un povestitor mai talentat decît ilustrul său înaintaș, baronul de Münchhausen. Iar poveștile lui, furate de peste tot și de nicăieri, au ajuns să-i țină loc de identitate.

Urmașul lui Münchhausen... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 14:05 (7234 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovabilitate de 67,74% în județul Ialomița

Bacalaureat 2015, un examen reușit

Promovabilitate de 67,74% în județul Ialomița

Rezultatele preliminarii la examenul de Bacalaureat, înainte de contestații, arată că procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului Ialomița a fost de 67,74%. Astfel, 1285 de absolvenți de clasa a XII-a au primit note între 6,00 și 9,99.

Fără medii maxime
Chiar dacă procentul de promovabilitate a fost considerabil mai mare decît cel de anul trecut, în județul Ialomița niciun absolvent de liceu nu a reușit să obțină medii maxime. Rezultatele preliminarii arată că cea mai mare medie obținută la Bacalaureat în Ialomița a fost 9,95, rezultat primit din partea profesorilor... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 13:50 (6635 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Miloșești: Și-a ucis ginerele cu un cuțit

Un socru de coșmar

Miloșești: Și-a ucis ginerele cu un cuțit

Crimă la sfîrșitul săptămînii precedente în comuna ialomițeană Miloșești. Un bărbat de 49 de ani i-a luat viața ginerelui său cu un cuțit. Bărbatul s-a îmbătat și și-a înjunghiat victima în zona pieptului, lăsînd-o fără viață. Criminalul a fost arestat la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița.

Omorît în puterea nopții
Potrivit anchetei, fapta s-a petrecut în noaptea de sîmbătă spre duminică, 4/5 iulie 2015. Autorul, identificat în persoana numitului Stan Neagu, după ce a uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît,  a început să se certe... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2015, 17:35 (8066 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul de 1 milion de euro a ajuns în instanță

Primarul Alexandru Stoica, pasibil de răspundere penală

Scandalul de 1 milion de euro a ajuns în instanță

Scandalul public declanșat în urma controlului întreprins de Camera de Conturi Ialomița la Clubul Sportiv Unirea Slobozia se adîncește. La o săptămînă distanță de expirarea datei la care trebuia acoperit prejudiciul de 1 milion de euro descoperit de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, Primăria Slobozia contestă Raportul instituției în instanță. Dosarul a fost înregistrat pe Secția Contencios Administrativ al Tribunalului Ialomița. Gurile rele spun că administrația locală încearcă, de fapt, să-l protejeze pe Alexandru Stoica de un nou dosar penal, instrumentat de această dată de procurorii DNA!

Raport contestat pe ultima sută de metri... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2015, 11:35 (14039 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Manualul investitorului în fotbal», de Ioan Becali

Creațiile de după gratii ale greilor din fotbal

«Manualul investitorului în fotbal», de Ioan Becali

Isteria scrisului după gratii i-a cuprins și pe greii fotbalului românesc. Ioan Becali, decanul de vîrstă al lotului de condamnați încarcerați la Penitenciarul Slobozia, s-a apucat de scris la începutul acestui an. Publicația a fost tipărită la București și are 104 pagini.

Un deținut scriitor Cuprins de febra talentului literar, Ioan Becali și-a făcut curaj și s-a apucat de scris. În luna februarie a anului în curs, el a făcut solicitări către conducerea Penitenciarului Slobozia pentru a-i fi puse la dispoziție toate resursele necesare, astfel încît să poată scrie o carte. Publicația... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2015, 10:55 (7917 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Acoperișul unei vile a luat foc de la un fulger

Incendiu la Slobozia, în seara zilei de vineri, 3 iulie 2015. Acoperișul unei vile din oraș a fost cuprins de flăcări, iar primele informații scot în evidență faptul că totul s-a petrecut din cauza unui fulger. Din fericire nu există victime. La fața locului s-au deplasat pompierii Gărzii Slobozia care, cu ajutorul unei scări rulante, au reușit să urce pe acoperișul cuprins de flăcări și să stingă focul.  Nu este singurul incident petrecut din cauza vremii. Între Slobozia Nouă și Iazu un copac smuls de vînt a căzut pe carosabil, traficul în zonă fiind blocat cîteva zeci de minute. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au anunțat faptul că la această oră circulația în... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 22:05 (8022 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea

Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea

La sfîrșitul săptămînii trecute, după aproape două luni de dispute interne (și publice), delegații Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița s-au reunit în cadrul unei Adunări Generale Extraordinare pentru a identifica o soluție la problemele cu care se confruntă Asociația încă de la începutul anului. În ciuda gravității problemelor expuse, singura măsură concretă adoptată a fost ocuparea a două funcții vacante de vicepreședinte. În spatele acestei decizii se ascunde lupta pentru controlul Consiliului, singura structură funcțională la acest moment.

Rufele murdare se spală în public... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 19:05 (10816 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD au învins Slobozia

Consilierii PSD au învins Slobozia

După 3 ani de dispute sterile, cei 21 de consilieri din cadrul Consiliului Local Slobozia au ajuns la un compromis politic. Ședința ordinară de joi, 25 iunie 2015, reflectă această stare de fapt și confirmă faptul că în anul rămas pînă la alegerile din 2016 nu vor mai exista tensiuni notabile în cadrul acestui for legislativ.

O ședință tipică Joi, 25 iunie 2015, s-a desfășurat ședința ordinară lunară a Consiliului Local Slobozia. Deși lipsită de mize politice sau administrative, ședința a reconfirmat eșecul Opoziției în lupta politică cu mașina de vot a PSD. Senin și relaxat, primarul... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 16:45 (5399 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Un raport al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, înaintat Prefecturii Ialomița, reliefează preocuparea pe care o are instituția în ceea ce privește prevenirea și combaterea faptelor de corupție în rîndul polițiștilor. Conform documentului prezentat, conducerea IPJ Ialomița, asigurată de comisarul șef Viorel Ștefu, manifestă «toleranță zero față de orice faptă de acest gen».

Eforturi pentru combaterea corupției din Poliție
Activitățile întreprinse de conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în privința prevenirii și combaterii fenomenului corupției... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 14:15 (8494 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are panou de cățărare

Slobozia are panou de cățărare

După o lună și jumătate de amînări succesive, municipalitatea slobozeană a inaugurat panoul de cățărare din Orășelul Copiilor. Obiectivul a fost realizat ca urmare a unei inițiative susținută de către Georgiana Ghiță, elevă în clasa a X-a la Liceul Pedagogic. Primul oficial care a inaugurat panoul de cățărare a fost primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Un altfel de sport Marți, 30 iunie 2015, în Orășelul Copiilor din Slobozia a fost inaugurat primul panou de cățărare într-un spațiu public din Ialomița. Inițiativa realizării acestui obiectiv sportiv aparține Georgianei Ghiță, elevă... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 12:05 (5374 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Procurorii DNA au finalizat cercetările în dosarul lui Silvian Ciupercă. Miercuri, 1 iulie 2015, acesta a fost trimis în judecată pentru comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției. Alături de el vor fi judecați alți 14 inculpați, funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița, Agenției de Dezvoltare Rregională Sud-Mutenia, dar și administratori de firme.

Silvian Ciupercă, judecat la Tribunalul București
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă a debutat în toamna anului 2014, cînd procurorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2015, 19:05 (13970 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

Povești penale cu bani europeni

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

De două săptămîni, lucrările la «groapa lui Stoica» stagnează. Motivul acestei sincope îl reprezintă probleme financiare ale Antrepriză Construcții Montaj nr. 4 București SA, firma care și-a adjudecat lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia. La începutul acestei luni, ACM4 București a intrat în insolvență, la cererea creditorului SC Rezident District Construct SRL. «Reprezentanții firmei ne-au asigurat că intrarea în insolvență nu reprezintă o problemă. Ba, dimpotrivă!» declară public Alexandru Stoica.

De la încet la foarte încet
Lucrările de reabilitare a Pieței... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:35 (15545 vizualizări - 16 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sediul BCR Slobozia, scos la vânzare pentru 1,8 milioane de euro

«Mai bine. Pentru că putem»

Sediul BCR Slobozia, scos la vînzare pentru 1,8 milioane de euro

Opulentul sediu al Băncii Comerciale Române din Slobozia, amplasat pe bulevardul Chimiei din oraș, este scos la vînzare. Proprietarii imobilului, BCR Rem, subsidiară a concernului BCR, cotează imobilul la fabuloasa sumă de 1,8 milioane de euro!

Tranzacție pe internet Informațiile cu privire la vînzarea sediului Băncii Comerciale Române din Slobozia sînt prezentate detaliat pe site-ul subsidiarei BCR Rem. Această instituție, membră a concernului BCR, are în subordine toate imobilele care aparțin companiei, atît cele proprii, cît și cele pe care banca le-a obținut de la clienții care... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:20 (9326 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

Senatorii Ialomiței, în vizor

Senatorii Ialomiței, în vizor

O inițiativă inedită descoperită în spațiul virtual, www.parlament.openpolitics.ro, ne-a reamintit că Ialomița a trimis, în 2012, 9 (nouă!) reprezentanți în Parlamentul României. Pe 6 dintre ei, deputați ialomițeni, vi i-am prezentat numărul precedent, prin prisma statisticilor realizate de către site-ul menționat. Referitor la senatori, să menționăm că senatorul PP-DD, dr Ștefan Stoica, a decedat în 4 februarie 2014. Fiindcă ceilalți doi, respectiv senatorii Marian Pavel și Ion Toma, nu au fost prezentați nicăieri, ne-am decis să reparăm noi această gafă impardonabilă, oferindu-vă o compilație a datelor prezentate pe site-ul Senatului.

Marian Pavel, primarul devenit senator PSD «c-așa a vrut alții»... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:40 (7054 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Plîngeri și denunțuri pe bandă rulantă

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Valul de scandaluri publice în care este aruncat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimele săptămîni pare doar «un război al orgoliilor». Inopinatul control ministerial și ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița reprezintă doar o dispută între medicul Violeta Șapira, actualul manager al unității sanitare, și medicul Simona Berbece, contracandidat al dr Șapira la funcția de manager al Spitalului Slobozia... În toată această situație tapetată cu denunțuri, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia stagnează. Pacienții continuă să petreacă ore bune în fața cabinetelor de consultații, iar autorizarea celor mai noi echipamente medicale rămîne în așteptare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:10 (7295 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Lupte, Vasile Andrei, invitat de onoare la Amara

Ialomițeanul care a cucerit Olimpul

Los Angeles 1984. Fierb termometrele, fierbe și sala unde se desfășoară proba olimpică de lupte greco-romane. Este momentul finalei la categoria 100 kilograme și față în față stau doi flăcăi semeți, numai fibră. Românul Vasile Andrei, plecat din Albeștii Ialomiței să cucerească lumea și răsfățatul gazdelor, Greg Gibson. 5000 de oameni aclamă la unison fiecare pas, fiecare zvîcnire de mușchi a americanului. «Vasile, termină-l repede că altfel ne halesc ăștia!» i se strigă de pe bancă. «Ei, lasă pe mine că l-or avea pe Denver sau Sinatra, dar tot Albeșteanu al nostru îi zice mai cu foc» par să vorbească ochii ialomițeanului înregimentat la Steaua. Are 29 de ani și încă mai simte în zona sternului... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 18:15 (5088 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8041 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10470 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10384 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43618 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11237 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9092 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13876 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8884 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12677 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13626 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12171 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5013 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...