Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Contractele cu Casa de Sănătate, la cheremul Andalex

Ialomița: Contractele cu Casa de Sănătate, la cheremul Andalex

Atribuirea transportului medical în regim privat agită din nou spiritele în Ialomița. O eroare strecurată printre actele necesare reprezentanților firmelor care asigură acest serviciu în județ a dat peste cap întreaga procedură. Concret, este vorba despre protocoalele pe care ambii patroni trebuie să le încheie cu Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, instituție care a trecut întru-unul din aceste documente datele de identificare ale celuilalt beneficiar. Greșeala a ieșit la iveală din cauza reprezentanților Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița care, după ce au încheiat contractele de finanțare, și-au amintit de protocoalele pe care firmele trebuie să le aibă cu Ambulanța. Iar... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 21:55 (6013 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Locul I pentru o generație frumoasă

Handbal, Junioarele IV ale CSS Slobozia s-au calificat la turneul final

Locul I pentru o generație frumoasă

Slobozia a fost, la finele săptămînii trecute, martora unui nou maraton handbalistic. 16 meciuri au văzut spectatorii din Sala Sporturilor, incintă care a găzduit turneul semifinal, grupa II, din cadrul Campionatului Național de Handbal Feminin, junioare IV. Conduse de pe margine de neobositul Marian Simion, micile handbaliste de la CSS Slobozia au luptat ca niște adevărate campioane, punînd la respect nume importante ca Rapid sau echipe cu un potențial financiar, organizatoric și de selecție net superior, cum ar fi CSM București. Se poate spune că cel mai ușor joc, ghidîndu-ne după scor, a fost cel din finala cu CSM Ploiești. În finală, slobozencele au beneficiat de aportul de excepție al publicului... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 21:05 (6413 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Firmele falimentare sărăcesc bugetele locale

Bani albi pentru zile negre

Ialomița: Firmele falimentare sărăcesc bugetele locale

Bugetele locale ale primăriilor din Ialomița s-ar putea suplimenta dacă în conturi ar ajunge banii pe care trebuie să-i primească din partea firmelor aflate în insolvență sau în faliment. Înscrise la masa credală, administrațiile locale așteaptă de ani buni ca datornicii să restituie fondurile, însă demersul se desfășoară cu încetinitorul. De exemplu, veniturile proprii ale Primăriei Slobozia ar crește cu 34% dacă cele peste 100 de societăți cu datorii și-ar achita restanțele. De asemenea, Primăria Țăndărei are de recuperat 3,2 milioane de lei de peste 8 ani, de la firmele care nu au cotizat către bugetul unității administrative.

Situație greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 20:15 (7467 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia, înfrîntă la Constanța și la Cluj

Săptămînă de coșmar

Frumoasa victorie din meciul cu HCM Rîmnicu Vîlcea a lăsat, din păcate, urme nefaste asupra formei sportive a Unirii Slobozia. Echipa Victorinei Bora nu a mai repetat, nici pe departe, în cele două deplasări care au urmat, jocul bun făcut cu vîlcencele. A fost o săptămînă slabă din care nu am stors nici măcar un punct, o săptămînă pe care nu am mai dori-o repetată niciodată...

Atac slab la Constanța: 14-23 Pe litoralul Mării Negre slobozencele au poposit cu ambiția unei prestații bune care să le confirme ascensiunea. Începutul a fost de partea Unirii, astfel că, spre jumătatea primei... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 19:10 (5767 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean caută soluții împotriva abandonului Școlar

Învățămîntul ialomițean caută soluții împotriva abandonului Școlar

În urmă cu o săptămînă, Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a fost gazda unei mese rotunde privind fenomenul abandonului școlar. La întîlnire au participat oficiali din cadrul Inspectoratului Școlar Județean, reprezentanți ai administrațiilor locale și ai Organizației «World Vison», totți cei prezenți încercînd să identifice soluții pentru a-i determina pe elevi să nu renunțe la școală. Prezentă la dezbateri a fost și Andreea Mihail, o elevă de 14 ani din localitatea Adîncata, care le-a înaintat oficialilor o scrisoare prin care încerca să atragă atenția cu privire la situația abandonului școlar prematur. Datele statistice arată că în Ialomița, în fiecare an școlar, peste 100 de elevi... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 18:25 (5829 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Ialomița a rămas fără echipe în ligile naționale

S-a dus și Axintele

Momentele grele prin care trece fotbalul românesc s-au răsfrînt în 2015 cum nu se poate mai aprig asupra celui ialomițean. În februarie, echipa de ligă secundă Unirea Slobozia își dădea obștescul sfîrșit «transformat de conducere în comă indusă, cel puțin pînă la noi ordine» sub gloanțele Curții de Conturi. În aprilie, chiar și în liniștita Ligă a IV-a, s-a produs o retragere înainte de linia de sosire. Protagonista: Viticola Fetești! Luna mai aduce o altă retragere cu miros de posibil abandon. Este vorba despre Viitorul Axintele, echipă cu gînduri de renunțare încă din luna decembrie 2014. Așa cum am scris și în urmă cu o săptămînă, ieșirea ialomițenilor din scenă este generată, cel puțin la... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 17:05 (6562 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Petcu așteaptă loc de veci de 2 ani, Poliția Locală Slobozia amendează en-gros

Aberații de sistem

Marian Petcu așteaptă loc de veci de 2 ani, Poliția Locală Slobozia amendează en-gros

Marian Petcu are 80 de ani. Și, din noiembrie 2013, așteaptă loc de veci la cimitirul din Bora. Săptămîna trecută el a solicitat o audiență primarului Alexandru Stoica pentru a rezolva situația. «Nu are niciun rost să vă grăbiți...» l-a liniștit primarul Sloboziei.
Țidula pentru loc de veci După 2 ani de așteptare, din cererea lui Marian Petcu nu a mai rămas decît o țidulă. Ea confirmă că acesta depus în 13 noiembrie 2013 o cerere pentru un loc de veci la cimitirul Bora. «De-atunci aștept un răspuns. Trebuia să îl primesc în 30 de zile. Eu nu mă grăbesc. Dar am venit să aflu ce-i cu cererea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 16:15 (10315 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă cu rezultate normale

Unirea Fierbinți și-a revenit repede după înfrîngerea cu Gheorghe Doja și a reușit, după etapa a 25-a, să păstreze distanța de 4 puncte care o separă de Abatorul. Victima fierbințenilor s-a numit de data aceasta Olimpia Rădulești, căreia liderul i-a administrat un scor de tenis: 6-1. Mai sînt doar 5 etape și e greu de crezut că se mai poate întîmpla ceva spectaculos, chiar dacă Abatorul a trecut la limită de una dintre echipele bune ale Ialomiței, Victoria Munteni Buzău. Restul tabloului a consemnat, de asemenea, rezultate normale. A fost o etapă în care codașele n-au primit niciun dram de toleranță, ci, dimpotrivă, au fost gratulate cu înfrîngeri usturătoare. Amara i-a dat 7 Coleliei, Traian... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 15:20 (4921 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Reclamata dintre vilele de pe strada Traian

Slobozia: Reclamata dintre vilele de pe strada Traian

Strada Traian din Slobozia a devenit un loc cu pretenții de zonă rezidențială. Printre vilele ridicate în ultimii ani au rămas însă, ici și colo, case vechi și oameni săraci pe care nu-i vrea nimeni. La numărul 28 locuiește Elena Soare, proprietara «cu act de mînă» a unei case care numai printr-o minune mai stă în picioare. Dornici să o evacueze, vecinii baricadați în spatele gardurilor din jur o reclamă de ani buni.

Cocioaba dintre vile Pe strada Traian, casa de la numărul 28, înconjurată de gardurile înalte ale vilelor din jur, pare să se sprijine de ele. Înăuntru, atît cît pot scormoni... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 14:40 (4209 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Sport școlar

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» a cîștigat Cupa Liceelor la Fotbal

Elevii de liceu încă fac sport și asta nu poate decît să ne bucure. Spre exemplu, vineri, 19 mai 2015, pe terenul sintetic de lîngă bazinul didactic de înot s-a desfășurat a doua ediție a Cupei Liceelor la Fotbal. Organizatorul, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului», și-a luat și laurii destinați învingătorului. După un turneu disputat în sistem «fiecare cu fiecare» la care au participat toate liceele slobozene, pe treapta a doua s-a clasat Liceul Pedagogic, pentru ca podiumul să fie completat de fotbaliștii de la Liceul Mihai Eminescu. «Este a doua oară cînd organizăm o astfel de manifestare sportivă. Anul acesta am reușit să adunăm la start toate liceele din oraș și ne propunem ca pe viitor... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 13:50 (4258 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Statuia iluminării municipiului Slobozia

Statuia iluminării municipiului Slobozia

Un slobozean cere autorităților locale instalarea în Piața Unirii a unei statui cu chipul său. Statuia ar urma să aibă 9,42 metri, să fie orientată către Est și înclinată în unghi de 52 de grade. Scopul acestui demers îl reprezintă iluminarea semenilor și salvarea planetei. Deși este conștient că cererea sa este catalogată drept nebunie, Bogdan Viorel ne-a declarat într-o clipă de luciditate: «Dar pentru statuia lui Mihai Viteazul cum s-au cheltuit atîția bani?! Și pentru apă, și pentru Piața Revoluției, și pentru stația de epurare?! Eu vreau o statuie de beton, placată cu calcar. Atît!».

Fiecare oraș are statuia pe care o merită... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 12:50 (11011 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Opoziția lasă oamenii fără case

La Slobozia

Opoziția lasă oamenii fără case

Disputele politice din cadrul Consiliului local Slobozia generează situații aberante. Respingerea proiectului de hotărîre referitor la «închirierea/constituirea dreptului de superficie» de către consilierii Opoziției lasă contribuabilii fără case. După 6 luni de blocaj, niciunul dintre cei 9 consilieri ai Opoziției nu pare să înțeleagă gravitatea situației. Transformați în victime colaterale, contribuabilii au intrat în panică.

Curat murdar, coană Opoziție
Necesară la nivel de principiu, Opoziția din cadrul Consiliului Local Slobozia a ajuns să aibă un rol decorativ. Iritați de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 11:25 (2030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un infractor este de negăsit

Viorel Duțu «Pralea», urmărit național

În semn de protest, probabil, față de decizia Curții de Apel București de a-l condamna la închisoare cu executare, infractorul Viorel Duțu «Pralea» din Slobozia și-a luat lumea în cap. La propriu! Acesta a părăsit domiciliul în care era arestat și s-a făcut nevăzut. Polițiștii ialomițeni îl caută de mai bine de două săptămîni, el fiind în prezent urmărit la nivel național.

Fuga lui «Pralea»
La sfîrșitul lunii aprilie 2015, judecătorii Curții de Apel București decideau condamnarea definitivă la 6 ani de închisoare, cu executare, a lui Viorel Duțu «Pralea», din Slobozia. Toate acestea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 10:25 (8209 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul Valentin Băcanu, trimis în judecată pentru «instigare la fals intelectual»

Viceprimarul Valentin Băcanu, trimis în judecată pentru «instigare la fals intelectual»

Administrația locală din Slobozia are un nou inculpat. Este vorba despre Valentin Băcanu, viceprimarul PSD al municipiului. Acesta este acuzat de «instigare la fals intelectual» într-un dosar al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași. Alături de el în aceeași anchetă mai sunt implicate alte șase persoane.

Procurorii din Călărași, pe urmele viceprimarului Băcanu
Cercetările în dosarul în care este implicat viceprimarul Valentin Băcanu au debutat la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Lehliu – Gară, județul Călărași, încă din luna noiembrie a anului 2012. La data respectivă,... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2015, 14:07 (23464 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT din Ialomița, în luptă cu evazioniștii

61 de persoane audiate la Slobozia

Procurorii DIICOT din Slobozia au efectuat vineri, 15 mai 2015, un număr de 70 de percheziții domiciliare pe raza județului Ialomița, Ilfov și a municipiului București. Cu ocazia descinderilor, 61 de persoane au fost chemate la audieri, iar pentru 12 urmează să fie pusă în mișcare acțiunea penală. Suspecții sînt bănuiți că ar fi comis fapte de evaziune fiscală și spălare de bani, al căror prejudiciu se ridică la 12 milioane de lei. Totul prin intermediul unor societăți de comercializare a legumelor și fructelor deținute de patroni arabi, la rîndul lor chemați să depună declarații în fața procurorilor.

Cercetările sunt în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2015, 18:55 (26893 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Asociația Vânătorilor și Pescarilor Sportivi, în pragul desființării

Reglare de conturi în public

Ialomița: Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi, în pragul desființării

Vineri, 8 mai 2015, la sediul Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat Adunarea Generală a Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița. După 4 ore de dezbateri, reprezentanții celor peste 1000 de vînători și pescari din județ au decis suspendarea directorului Asociației, Marius Dumitrescu. Inițiativa supunerii la vot a acestei decizii a aparținut președintelui Asociației, Adrian Neagu. Cei doi s-au acuzat reciproc de furt, incompetență și proastă gestiune pe parcursul celor 2 ani în care au condus Asociația. Prerogativele de director au fost preluate, conform statutului, de către președintele Asociației. Acesta a cerut plenului sigilarea sediului Asociației pînă la... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 20:05 (10177 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Peste 1000 de ialomițeni au primit carduri de sănătate defecte

Peste 1000 de ialomițeni au primit carduri de sănătate defecte

Încercarea Ministerului Sănătății de a digitaliza sistemul a fost sortită eșecului. În Ialomița au fost distribuite peste 1000 de carduri electronice de sănătate «stricate». Deficiențele au ieșit la iveală abia în momentul în care deținătorii lor au mers la medicii de familie să le valideze. Ca să rezolve situația, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate le-au dat oamenilor adeverințe pentru a putea beneficia de consultații sau rețete medicale. Toată săptămîna trecută s-au format cozi la ușa instituției...

Pacienții, purtați pe drumuri
Joi, 6 mai 2015, aproape de... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 18:40 (8789 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Taxa de pod de la Fetești ajungea în buzunarele angajaților

Taxa de pod de la Fetești ajungea în buzunarele angajaților

La un an de la demararea unor controale interne, Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale dă publicității rezultatele. Astfel, potrivit unei informări ale CNADNR, un număr de 15 angajați ai instituției, care-și desfășurau activitatea în punctul de taxare al Autostrăzii Soarelui, de la Fetești, sînt suspectați de fraudă. Oamenii încasau banii de la șoferi fără a emite bonuri fiscale! Așa s-a creat un prejudiciu de peste 19 mii de lei. Pentru a stopa acest fenomen, CNADNR a introdus plata respectivei taxe prin sistemul SMS.

Cu ochii în patru după angajații puși pe furat
... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 16:30 (9628 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

În urmă cu o săptămînă, stațiunea Amara și-a deschis porțile pentru conferința regională «Zile medicale ialomițene». Specialiști din toate ramurile medicinii s-au întîlnit pentru a patra oară consecutiv ca să descopere împreună metode și terapii eficiente cu ajutorul cărora pot combate afecțiunile cardiovasculare, oftalmologice, renale sau ginecologice. Ca și în edițiile precedente, evenimentul s-a desfășurat pe parcursul a două zile și s-a încheiat cu o seară de gală...

Studii medicale în stațiunea Amara
Cea de a IV-a ediție a Conferinței «Zile medicale ialomițene» a debutat... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 13:10 (6847 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Americanii au venit la Slobozia

Un convoi cu 400 de soldați americani din cadrul Batalionului 2 al Regimentului 2 «Cavalerie» al Armatei SUA, din Baza Mihail Kogălniceanu-Constanța, a traversat miercuri, 13 mai 2015, municipiul Slobozia de la un capăt la altul. Soldații americani s-au îndreptat către unitatea militară de la Cincu-Brașov, acolo unde se desfășoară zilele acestea un exercițiu aplicativ, denumit «Marșul Cavaleriei».

Blindatele americane au trecut prin centrul Sloboziei
Potrivit informațiilor publice oferite de Ministerul Apărării Naționale, «Marșul Cavaleriei» are rolul de a evidenția legăturile... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2015, 15:50 (11243 vizualizări - 17 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
323 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Prinși la volan fără a deține permis

Doi șoferi, unul de 45 de ani și un altul de 25 de ani, conduceau pe șosele din Ialomița fără să dețină permise auto. Ambii s-au ales cu dosare penale. Primul șofer este bărbatul de 45 de ani care, potrivit ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 17:50
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier din cauza condițiilor meteo

Un șofer, de 41 de ani, din Buzău, nu a adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum și s-a izbit violent de o altă mașină, condusă de un bărbat, de 34 de ani. În urma accidentului a rezultat rănirea ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 17:25
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost constatate 37 de contravenții ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 16:20
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șofer de 88 de ani, ajuns la spital după ce a intrat într-un tir!

Accident rutier la Slobozia. Șofer de 88 de ani, ajuns la spital după ce a intrat într-un tir!

Accident de circulație la intrare în municipiul Slobozia. Un bătrîn de 88 de ani, din Țăndărei, a intrat cu mașina într-un tir și a ajuns la spital. Celălalt șofer, un bărbat de 58 de ani, se urcase la ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 19:25
(4917 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: S-a rătăcit în mijlocul câmpului

Ialomița: S-a rătăcit în mijlocul cîmpului

Operațiune de salvare a polițiștilor, pompierilor și jandarmilor ialomițeni. Forțele de ordine au intervenit pentru a-i da de urmă unui bărbat de 62 de ani care a sunat la numărul de urgență 112 pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 16:20
(2486 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Incendiu din cauza unui coș de fum

Casa unui localnic din Scînteia a fost cuprinsă de flăcări. Incendiul a fost provocat, cel mai probabil, din cauza unui coș de fum amplasat necorespunzător. La fața locului s-au deplasat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 14:40
(4628 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Servicii on-line pentru contribuabilii persoane fizice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost implementat serviciul «Spațiul privat virtual» care constă în punerea la dispoziția persoanelor fizice a unui spațiu ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 13:15
(3331 vizualizări - 0 comentarii)


s-a găsit o carte de identitate!

S-a găsit o carte de identitate,
pe numele de Dumitru Ioana
în zona Magazin Conte-MB.
Titulara o poate ridica
din incinta magazinului!

2 Decembrie 2014, 12:10


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul luni, 1 decembrie 2014, orele 14,00-marți, 2 decembrie 2014, orele 22,00, Administrația Națională de Meteorologie a extins Codul Galben de ninsori și viscol, ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2014, 19:00
(5761 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni donează viață

Jandarmii ialomițeni donează viață

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița inițiază, în perioada 2-5 decembrie 2014, o campanie umanitară de donare de sînge, în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzii Sanguine Ialomița, sub egida ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 20:10
(7664 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bătrînă de 78 de ani, căzută în casă

Tot joi seara, 27 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,20, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei femei, în vîrstă de 78 de ani, din Fetești. Rudele acesteia au încercat în mai multe rînduri ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:45
(4237 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînără accidentată pe trecerea de pietoni

Joi seara, 27 noiembrie 2014, o tînără, în vîrstă de 22 de ani, a fost accidentată de un autoturism pe o trecere de pietoni din municipiul Slobozia. La fața locului s-a deplasat în cel mai scurt timp un ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:30
(4738 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Arestări în dosarul de «proxenetism» al procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia

Potrivit unui  comunicat de presă remis publicității de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cei patru suspecți din dosarul de «proxenetism» pe care anchetatorii îl instrumentează ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:15
(12014 vizualizări - 11 comentarii)


Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost descoperit în dimineața zilei de joi, 27 noiembrie 2014, în zona bulevardului Chimiei. O anchetă a fost deschisă în acest caz. La fața locului s-au deplasat polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 11:40
(4958 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Bani și automobile de lux, confiscate de la proxeneți

În urma celor 19 percheziții efectuate,  polițiștii au depistat și ridicat în vederea continuării cercetărilor  20000 de euro și 5000 de lei. Totodată, 4 autoturisme de lux au fost indisponibilizate ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 00:23
(9772 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: A luat foc încercînd să aprindă soba

Un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu arsuri pe 20% din suprafața corpului după ce a încercat să aprindă focul în sobă. Un echipaj SMURD s-a deplasat de urgență la fața locului și, după ce i ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 21:05
(5079 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proxeneți trimiși în judecată

Procurorii din Slobozia au dispus trimiterea în judecată sub acuzația de proxenetism a inculpaților Doinița Chivuța Manole și Mihai Ciprian Petre. Ambii sînt în prezent arestați preventiv. Cei doi sînt ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:55
(4052 vizualizări - 0 comentarii)


«Enel Asistență» pentru toți ialomițenii

În premieră pentru piața energetică din România, Enel lansează, în parteneriat cu Europ Assistance, serviciul «Enel Asistență-un sistem de servicii de asistență care va oferi clienților rezidențiali o experiență ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:20
(4467 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Va fi judecat pentru «furt calificat»

Un tînăr a fost trimis în judecată de procurorii din Slobozia după ce inițial a fost arestat la solicitarea acelorași anchetatori, sub acuzația de «furt calificat». El este acuzat că a furat 2000 de lei ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:40
(4570 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Autoturism cuprins de flăcări

Un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de scînteile produse în urma unor lucrări de sudură executate de un cetățean în apropierea autoturismului staționat ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:15
(4720 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Urziceni: «Țepuită» la telefon

O femeie, de 52 de ani, din Urziceni a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei înșelăciuni prin metoda apelului telefonic. Partea vătămată a fost sunată pe telefonul fix de către un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 17:05
(3918 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înșelat pentru un loc de muncă

Un ialomițean, de 47 de ani, din comuna Vlădeni, a sunat la Poliție după ce a plătit un comision de 290 de lei pentru a i se facilita obținerea unui loc de muncă în străinătate. Oamenii legii au în această ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 16:20
(5835 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, 5 victime

Polițiștii Serviciului Rutier investighează modul în care s-au produs recent 3 accidente de circulație. În urma evenimentelor, cinci persoane au fost rănite, avînd nevoie de îngrijiri medicale.
Printre ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 15:40
(4913 vizualizări - 0 comentarii)


Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Biserica din satul ialomițean Hagiești, care poartă hramul «Sfîntul Nicolae», monument de cult ce datează din anul 1703, va intra într-un amplu program de reabilitare. Totul cu ajutorul eforturilor ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 13:40
(4661 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii, cu ochii în patru după șoferii contravenienți

Acțiunile polițiștilor de depistare a participanților la trafic indisciplinați au continuat și zilele acestea în Ialomița. Șoferii prinși în stare de ilegalitate au fost trași la răspundere. Astfel, oamenii ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 10:35
(3815 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor pe raza județului

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 09:50
(5231 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie pentru depistarea cancerului de sîn, la Ciulnița și Bucu

Campania de testări gratuite la sate pentru depistarea cancerului de sîn «Ai toate motivele» continuă. La acest sfîrșit de săptămînă, 22-23 noiembrie 2014, carava va fi în localitățile Ciulnița și Bucu ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 11:40
(6390 vizualizări - 0 comentarii)


20 noiembrie-Sfântul Cuvios Grigorie Decapolitul

20 noiembrie-Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul

Azi, 20 noiembrie, calendarul ortodox îl prăznuiește pe Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul. Sfîntul Grigorie Decapolitul, ales în ceata sfinților lui Dumnezeu, se bucură de o cinstire deosebită printre ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 10:15
(6433 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copii de 15 și 16 ani, prinși în flagrant la furat

Poliția Slobozia a fost sesizată prin 112 de către un localnic cu privire la faptul că a surprins doi tineri în timp ce încercau să pătrundă în incinta unei firme, situată pe raza muicipiului. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 18:10
(4001 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Prevenirea infracțiunilor comise cu violență, temă propusă elevilor Școlii Ciulnița

În cursul zilei de luni, 17 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni, împreună cu reprezentanții DGASPC, ai Serviciului Probațiune, ai Inspectoratului Județean de Jandarmi, ai DSP Ialomița, ai Asociației ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 17:20
(6844 vizualizări - 6 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...