Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia vrea «uitată» investiția în stația de tratare a apei cu osmoză inversă

Primăria Slobozia vrea «uitată» investiția în stația de tratare a apei cu osmoză inversă

Încă de la preluarea mandatului, Alexandru Potor, actualul primar al Sloboziei, a pro­mis că va rezolva problema calității apei din oraș. În numeroasele sale declarații publice pe acest subiect, edilul a explicat că va oferi comu­nității soluțiile care ar putea transforma apa de la robinete într-una bună de băut. La aproape 6 luni de la instalarea în funcție, aceste soluții «miraculoase» întârzie însă să apară. În timp ce calitatea apei din Slobozia rămâne îndoielnică, actuala administrație locală a ora­șului pare să vrea «uitată» o altă soluție «mira­culoasă» prin care orașului i... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2025, 07:55 (10922 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

20 de ani de la înființarea comunelor Colelia, Mărculești, Moldoveni, Platonești și Sărățeni

Prin Legea 67 din 23 martie 2005, se aproba înființarea unor comune în județele Bacău, Bistrița-Năsăud, Brașov, Călărași, Constanța, Galați, Ialomița, Ilfov, Neamț, Satu Mare, Suceava și Timiș. La nivelul Ialomiței, se înființau astfel comunele Colelia (desprinsă din Cocora), Mărculești (desprinsă din Cosâmbești), Moldoveni (desprinsă din Dridu), Platonești (desprinsă din Săveni) și Sărățeni (desprinsă din Balaciu). Se împlinesc, astfel, 20 de ani de la înființarea loca­lităților ialomițene sus menționate. Ar fi de menționat că, încă de la înființarea comunelor, sunt în funcție din 2005 primarii din Colelia (Niță Nichita), Mărculești... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 15:25 (4279 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

«Lucrările avansează la cele 5 blocuri destinate tinerilor și specialiștilor. Proiectul include 30 de apartamente cu două camere, construite cu tehnologia nZEB-plus pentru eficiență energetică!» a precizat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. Valoarea investiției la care face referire edilul din Fetești este este de 10,840 milioane de lei (fără TVA), proiectul beneficiind de finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). «Proiectul a fost câștigat de Primăria Fetești în urmă cu 2 ani, termenul de finalizare a construcțiilor fiind septembrie 2026, iar apartamentele vor fi disponibile pentru închiriere din 2027!» a... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 10:10 (4098 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Țăndăreiului «prioritizează» alocările bugetare

În 2025

Primarul Țăndăreiului «prioritizează» alocările bugetare

Primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman, «prioritizează» alocările bugetare pentru anul 2025. O dată cu adoptarea bugetului în cursul săptămânii precedente într-o ședință de Consiliu Local, primarul Țăndăreiului, Cristian Roman, a ținut să evidențieze prioritățile bugetului pentru anul în curs. «Investițiile în infrastructură, prin modernizarea drumurilor și a iluminatului public, susținerea Educației, prin alocarea de fonduri pentru școli și grădinițe, îmbunătățirea serviciilor publice, prin extinderea spațiilor verzi, curățenie și siguranță publică, precum și dezvoltarea locală, prin atragerea de noi investiții și crearea de locuri... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2025, 15:05 (2208 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare și «reconstrucția» PNL Ialomița

Dragoș Soare și «reconstrucția» PNL Ialomița

În cadrul unei conferințe de presă organizată în urmă cu o săptămână, președintele liberalilor ialomițeni, Dragoș Soare, a vorbit public despre soarta Organizației PNL Ialomița. Afectată de luptele interne fără miză și de înfrângerile suferite în urma Alegerilor Locale și Parlamentare din 2024, Organizația PNL Ialomița seamănă izbitor cu un vapor aflat în pragul naufragiului. Însă liderul liberal local susține contrariul și vorbește despre planul de redresare politică a Orga­nizației. Să fie acesta începutul sfârșitului pentru liberalismul ialomițean sau Dragoș Soare chiar are capacitatea de a salva PNL Ialomița?

 

... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2025, 09:25 (3266 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru 6 primării din Ialomița

Fonduri de 12,4 milioane de lei

Bani guvernamentali pentru 6 primării din Ialomița

Potrivit Legii Bugetului de Stat pe anul 2025, primăriile primesc sume defalcate din TVA pentru echilibrarea bu­getelor locale, astfel încât să aibă fonduri pentru finanțarea cheltuielilor curente și de ca­pital. La nivelul județului Ialomița, doar 6 primării be­neficiază de acești bani. Valoarea toată a fondurilor distribuite în Ialomița de către Guvernul României este de 12,4 milioane de lei.

 

Marile beneficiare ale banilor alocați de Guvernul României Deși ar trebui să depună mai multe eforturi pentru a-și construi bugetele din banii... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2025, 12:10 (5942 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoriile ialomițene

În 2024

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoriile ialomițene

Potrivit bilanțului activității pe care cele 4 instanțe din Ialomița au desfășurat-o anul trecut, Tribunalul Ialomița și Judecătoriile Slobozia, Urziceni și Fetești, cele mai multe dosare au fost înregistrate la nivelul Judecătoriilor. Așa se face că instan­țele de rang inferior Tribunalului Ialomița au avut o încărcătură a dosa­relor/judecător peste media națională.

 

Mii de dosare pe rolul Judecătoriilor Anul trecut, Judecătoria Slobozia a fost instanța care a avut de soluționat cele mai multe dosare, cu 14444 de cauze pe rol. La finalul anului, doar jumătate... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2025, 07:55 (2673 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Birocrație, indiferență și promisiuni pentru obținerea unui loc de parcare

La Slobozia

Birocrație, indiferență și promisiuni pentru obținerea unui loc de parcare

În urmă cu o săptămână, Consiliul Local Slobozia a aprobat noul Regulament al parcărilor publice din oraș. Potrivit declarațiilor primarului orașului, Alexandru Potor, acest do­cument va rezolva problema biro­crației, dar și sincopele generate de distribuirea on-line a locurilor de parcare. Înainte ca aleșii locali să voteze acest document, pe adresa redacției noastre am primit o sesizare în care este redat cazul unui cetățean din oraș care a fost obligat să îndure disprețul funcționarilor Primăriei Slobozia atunci când a dorit să-și obțină un alt loc de parcare, pentru că de cel vechi nu mai putea beneficia. Deși a trecut o săptămână de câ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2025, 12:10 (5887 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirii mai mici pentru comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei

Chirii mai mici pentru comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei

Tot mai puțini de la un an la altul, comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei cer administrației locale a orașului să diminueze prețul chiriei pe care o plătesc pentru standurile unde își expun marfa. Oamenii spun faptul că, în contextul actual, sunt la un pas de a renunța la micile afaceri pe care le au pentru că nu mai pot plăti taxele cerute de Primăria Slobozia, prin intermediul societății Servicii Publice Slobozia SRL. O solicitare similară au avut și vânzătorii de flori din zona Parcului «E14». «Vom căuta împreună o soluție pentru tarife care să vă vină în ajutor!» a declarat Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2025, 08:05 (8557 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de localități ialomițene vor beneficia de screening pentru depistarea tuberculozei

20 de localități ialomițene vor beneficia de screening pentru depistarea tuberculozei

Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a fost la începutul acestei săptămâni gazda proiectului «Screening TB-Organizarea programului de depistare precoce a tuberculozei la populația vulnerabilă». În cadrul acestui proiect se vor realiza consultații medicale de depistare a bolii în 20 de localități ialomițene. Din Ialomița, proiectul se va extinde în toată țara, urmând să se desfășoare până în anul 2028.

 

Demersuri pentru depistarea tuberculozei Atât la nivel național, cât și la nivel... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2025, 10:25 (2998 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei pentru 2025, aprobat de consilierii locali

Bugetul Sloboziei pentru 2025, aprobat de consilierii locali

După criticile aduse primarului Alexandru Potor privind «lipsa de transpa­rență» în ceea ce privește prezentarea publică a bugetului orașului pe anul în curs, Consiliul Local Slobozia a aprobat proiectul de buget în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată joi, 20 martie 2025. Pe ordinea de zi a întâlnirii aleșilor locali au fost trecute și alte proiecte de hotărâri, însă cel referitor la bugetul orașului a stârnit cele mai multe discuții și comentarii. Dezbaterile au vizat un amendament la proiectul de buget propus de consilierul Mihai Tănăsescu (USR). Acesta a solicitat transferul fondurilor alocate moder­nizării Stadionului... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 18:10 (9150 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instituțiile din Ialomița încă mai caută marii poluatori din județ

Instituțiile din Ialomița încă mai caută marii poluatori din județ

În urmă cu o lună și jumătate, 5 instituții din Ialomița și-au propus să lupte împotriva poluării cu ape uzate, provenite din activitatea industrială. Verificările inițiate s-au împotmolit în hățișurile le­gislative, fiecare instituție împiedicându-se de acte normative care mai rău le încurcă activitatea. Pe cale de consecință, marii poluatori ai județului rămân în continuare nepedepsiți, până la noi controale.

 

Filmul unei ample acțiuni Ajunsă în fața Curții Europene de Justiție din cauza nerespectării directivelor... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 15:15 (9881 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

degringolada Unirii vs disperarea Petrolului

Fotbal, SuperLiga/play-out

degringolada Unirii vs disperarea Petrolului

Vineri, 28 martie a.c., Unirea Slobozia va disputa o nouă partidă în play-out-ul SuperLigii, împotriva formației Petrolul Ploiești. Meciul este programat pe Stadionul din Clinceni cu începere de la orele 17,30, în pregătirea partidei cu Petrolul Ploiești slobozenii disputând un meci amical contra celor de FC Voluntari, încheiat 0-0. Meciul amical cu FC Voluntari, jucat vineri, 21 martie a.c., a fost abordat inovativ de tehnicianul Unirii Slobozia, fiind folosiți din primul minut Stefan Krell-Ibrian, Antoche, Dinu, Toma, Petru, Coadă, Lemnaru, Bărbuț, Purece, Vojtus, tehnicianul Adrian Mihalcea încercând formule noi de joc și cu Rusu,... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 14:10 (2461 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A doua înfrângere

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CS Județean Prahova 26-33 (11-16)

A doua înfrângere

bonus: Calificare și pentru Junioarele 1 CSM Unirea Slobozia

Sâmbătă, 22 martie 2025, handbalistele CSM Unirea Slobozia au întâlnit puternica echipă CS Județean Prahova, una dintre pretendentele la promovarea în Liga Florilor, într-o nouă etapă a play-off-ului Diviziei A de handbal feminin. A fost consemnată o a doua înfrângere pentru slobozence, CSM Unirea Slobozia tota­lizând 7 puncte în clasament după 5 etape de play-off.

 

Dominarea prahovencelor Meciul cu CSM Unirea Slobozia a fost decis, în mare parte, încă din prima repriză, când handbalistele... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 10:35 (2281 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

flash sportiv

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

AFC Unirea 04 Slobozia-AFC Botoșani 4-1, la fotbal feminin

 În urmă cu o săptămână, a fost inaugurată noua suprafață sintetică a terenului de antrenament din cadrul Complexului Sportiv Municipal. Suprafața schimbată a fost deja testată de micii sportivi, aceștia declarându-se încântați de terenul sintetic. «Jucătorii Academiei noastre au susținut primul antrenament pe noua suprafață a terenului sintetic din cadrul Complexului CSM Unirea Slobozia! Micii jucatori au fost extrem de entuziasmați să se antreneze pe noul teren iar această transformare le oferă condițiile ideale pentru a-și atinge potențialul maxim...» au declarat reprezentanții AFC Unirea... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 08:20 (2368 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Datorită eforturilor inițiate pentru a crește numărul doctorilor, 8 noi medici specialiști au fost angajați în această pe­rioadă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Aceștia își desfășoară activitatea pe Secțiile Pediatrie, ATI, Oncologie, UPU și Hematologie. «Ne bucurăm de faptul că au ales să profeseze în spitalul nostru și vom fi atenți la toate solicitările dânșilor!» a transmis Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Au ales să profeseze la Slobozia Cei 8 medici tineri care întregesc echipa de... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 12:25 (21756 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

În 2025

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

Potrivit Raportului de activitate al Ministerului Public pentru anul 2024, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița, are de soluționat anul acesta peste 20 mii de dosare. Numărul mare de cauze care trebuie soluționate este generat de lipsa de procurori pe care instituția o are de mai bine de 4 ani și pentru care Parchetul General nu are o soluție. Singurul element notabil privind activitatea procurorilor din Ialomița este faptul că printre puținele dosare soluționate anul trecut se numără și cele care vizează fapte de corupție.

 

Activitatea Parchetului Județean Ialomița, în cifre... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 07:55 (7653 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Sâmbătă, 15 martie 2025, pe la orele 10,00 trecute fix, la capătul Străzii Dealului din Cartierul Bora din Slobozia, primarul Sloboziei, Alexandru Potor, a organizat o amplă acțiune de ecologizare a unui deal încărcat de gunoaie. Ceea ce s-a dorit a fi o inițiativă civică, menită să-i facă pe cetă­țenii orașului mai atenți cu privire la mediul înconjurător, s-a transformat într-o acțiune de partid. Astfel, locul voluntarilor a fost luat de membri și simpatizanți social-democrați. Și, pentru a mai salva din aparențe, organizatorii au chemat pe deal și câțiva funcționari mărunți din ca­drul Primăriei Slobozia. În zona ecologizată, în perioada... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2025, 10:40 (5467 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

Un Centru dedicat tine­rilor pe care administrația locală din Fetești dorea să-l realizeze cu fonduri europene se va face însă cu bani obținuți în urma unui împrumut. Administrația locală a pierdut banii europeni din cauza firmei care și-a adjudecat investiția. În momentul de față, obiectivul va fi scos din nou la licitație. «Ne dorim acest obiectiv pentru tinerii din Fetești, așa că vom mai scoate încă o dată la licitație construcția sa...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul din Fetești.

 

Investiție pentru tineri Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 14:05 (2435 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă a avut în cursul săptămânii precedente o serie de întâlniri, cea mai importantă dintre acestea fiind cu ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului. «Am avut plăcerea de a mă întâlni cu domnul Bogdan-Gruia Ivan, ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului, pentru a discuta despre oportunitățile de dezvoltare pentru județul Ialomița!» a precizat public parlamentarul social-democrat. Ștefan Țintă a ținut să menționeze că, în cadrul întrunirii, «au fost abordat teme esențiale legate de in­vestiții, digitalizare și sprijinirea antre­prenorilor locali... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 09:50 (7854 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4593 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8605 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11072 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2402 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1564 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3693 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6440 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Luni, 8 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Marsilieni, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 11:40
(3467 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18453, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2021, 15:25
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Duminică, 7 noiembrie a.c., pe raza comunei Ciulnița s-a produs un accident de circulație ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme. În urma impactului dintre acestea a rezultat decesul unui conducător ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 22:00
(4787 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18350, fiind înregistrate 31 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 15:55
(5577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7062 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5717 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5148 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(11886 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4285 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3391 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2743 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4809 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6557 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2046 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2004 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...