Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

20 de ani de la înființarea comunelor Colelia, Mărculești, Moldoveni, Platonești și Sărățeni

Prin Legea 67 din 23 martie 2005, se aproba înființarea unor comune în județele Bacău, Bistrița-Năsăud, Brașov, Călărași, Constanța, Galați, Ialomița, Ilfov, Neamț, Satu Mare, Suceava și Timiș. La nivelul Ialomiței, se înființau astfel comunele Colelia (desprinsă din Cocora), Mărculești (desprinsă din Cosâmbești), Moldoveni (desprinsă din Dridu), Platonești (desprinsă din Săveni) și Sărățeni (desprinsă din Balaciu). Se împlinesc, astfel, 20 de ani de la înființarea loca­lităților ialomițene sus menționate. Ar fi de menționat că, încă de la înființarea comunelor, sunt în funcție din 2005 primarii din Colelia (Niță Nichita), Mărculești... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 15:25 (4273 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

«Lucrările avansează la cele 5 blocuri destinate tinerilor și specialiștilor. Proiectul include 30 de apartamente cu două camere, construite cu tehnologia nZEB-plus pentru eficiență energetică!» a precizat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. Valoarea investiției la care face referire edilul din Fetești este este de 10,840 milioane de lei (fără TVA), proiectul beneficiind de finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). «Proiectul a fost câștigat de Primăria Fetești în urmă cu 2 ani, termenul de finalizare a construcțiilor fiind septembrie 2026, iar apartamentele vor fi disponibile pentru închiriere din 2027!» a... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 10:10 (4097 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Țăndăreiului «prioritizează» alocările bugetare

În 2025

Primarul Țăndăreiului «prioritizează» alocările bugetare

Primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman, «prioritizează» alocările bugetare pentru anul 2025. O dată cu adoptarea bugetului în cursul săptămânii precedente într-o ședință de Consiliu Local, primarul Țăndăreiului, Cristian Roman, a ținut să evidențieze prioritățile bugetului pentru anul în curs. «Investițiile în infrastructură, prin modernizarea drumurilor și a iluminatului public, susținerea Educației, prin alocarea de fonduri pentru școli și grădinițe, îmbunătățirea serviciilor publice, prin extinderea spațiilor verzi, curățenie și siguranță publică, precum și dezvoltarea locală, prin atragerea de noi investiții și crearea de locuri... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2025, 15:05 (2208 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Dragoș Soare și «reconstrucția» PNL Ialomița

Dragoș Soare și «reconstrucția» PNL Ialomița

În cadrul unei conferințe de presă organizată în urmă cu o săptămână, președintele liberalilor ialomițeni, Dragoș Soare, a vorbit public despre soarta Organizației PNL Ialomița. Afectată de luptele interne fără miză și de înfrângerile suferite în urma Alegerilor Locale și Parlamentare din 2024, Organizația PNL Ialomița seamănă izbitor cu un vapor aflat în pragul naufragiului. Însă liderul liberal local susține contrariul și vorbește despre planul de redresare politică a Orga­nizației. Să fie acesta începutul sfârșitului pentru liberalismul ialomițean sau Dragoș Soare chiar are capacitatea de a salva PNL Ialomița?

 

... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2025, 09:25 (3265 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru 6 primării din Ialomița

Fonduri de 12,4 milioane de lei

Bani guvernamentali pentru 6 primării din Ialomița

Potrivit Legii Bugetului de Stat pe anul 2025, primăriile primesc sume defalcate din TVA pentru echilibrarea bu­getelor locale, astfel încât să aibă fonduri pentru finanțarea cheltuielilor curente și de ca­pital. La nivelul județului Ialomița, doar 6 primării be­neficiază de acești bani. Valoarea toată a fondurilor distribuite în Ialomița de către Guvernul României este de 12,4 milioane de lei.

 

Marile beneficiare ale banilor alocați de Guvernul României Deși ar trebui să depună mai multe eforturi pentru a-și construi bugetele din banii... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2025, 12:10 (5942 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoriile ialomițene

În 2024

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoriile ialomițene

Potrivit bilanțului activității pe care cele 4 instanțe din Ialomița au desfășurat-o anul trecut, Tribunalul Ialomița și Judecătoriile Slobozia, Urziceni și Fetești, cele mai multe dosare au fost înregistrate la nivelul Judecătoriilor. Așa se face că instan­țele de rang inferior Tribunalului Ialomița au avut o încărcătură a dosa­relor/judecător peste media națională.

 

Mii de dosare pe rolul Judecătoriilor Anul trecut, Judecătoria Slobozia a fost instanța care a avut de soluționat cele mai multe dosare, cu 14444 de cauze pe rol. La finalul anului, doar jumătate... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2025, 07:55 (2673 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Birocrație, indiferență și promisiuni pentru obținerea unui loc de parcare

La Slobozia

Birocrație, indiferență și promisiuni pentru obținerea unui loc de parcare

În urmă cu o săptămână, Consiliul Local Slobozia a aprobat noul Regulament al parcărilor publice din oraș. Potrivit declarațiilor primarului orașului, Alexandru Potor, acest do­cument va rezolva problema biro­crației, dar și sincopele generate de distribuirea on-line a locurilor de parcare. Înainte ca aleșii locali să voteze acest document, pe adresa redacției noastre am primit o sesizare în care este redat cazul unui cetățean din oraș care a fost obligat să îndure disprețul funcționarilor Primăriei Slobozia atunci când a dorit să-și obțină un alt loc de parcare, pentru că de cel vechi nu mai putea beneficia. Deși a trecut o săptămână de câ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2025, 12:10 (5887 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Chirii mai mici pentru comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei

Chirii mai mici pentru comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei

Tot mai puțini de la un an la altul, comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei cer administrației locale a orașului să diminueze prețul chiriei pe care o plătesc pentru standurile unde își expun marfa. Oamenii spun faptul că, în contextul actual, sunt la un pas de a renunța la micile afaceri pe care le au pentru că nu mai pot plăti taxele cerute de Primăria Slobozia, prin intermediul societății Servicii Publice Slobozia SRL. O solicitare similară au avut și vânzătorii de flori din zona Parcului «E14». «Vom căuta împreună o soluție pentru tarife care să vă vină în ajutor!» a declarat Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2025, 08:05 (8556 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de localități ialomițene vor beneficia de screening pentru depistarea tuberculozei

20 de localități ialomițene vor beneficia de screening pentru depistarea tuberculozei

Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a fost la începutul acestei săptămâni gazda proiectului «Screening TB-Organizarea programului de depistare precoce a tuberculozei la populația vulnerabilă». În cadrul acestui proiect se vor realiza consultații medicale de depistare a bolii în 20 de localități ialomițene. Din Ialomița, proiectul se va extinde în toată țara, urmând să se desfășoare până în anul 2028.

 

Demersuri pentru depistarea tuberculozei Atât la nivel național, cât și la nivel... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2025, 10:25 (2997 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei pentru 2025, aprobat de consilierii locali

Bugetul Sloboziei pentru 2025, aprobat de consilierii locali

După criticile aduse primarului Alexandru Potor privind «lipsa de transpa­rență» în ceea ce privește prezentarea publică a bugetului orașului pe anul în curs, Consiliul Local Slobozia a aprobat proiectul de buget în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată joi, 20 martie 2025. Pe ordinea de zi a întâlnirii aleșilor locali au fost trecute și alte proiecte de hotărâri, însă cel referitor la bugetul orașului a stârnit cele mai multe discuții și comentarii. Dezbaterile au vizat un amendament la proiectul de buget propus de consilierul Mihai Tănăsescu (USR). Acesta a solicitat transferul fondurilor alocate moder­nizării Stadionului... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 18:10 (9147 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instituțiile din Ialomița încă mai caută marii poluatori din județ

Instituțiile din Ialomița încă mai caută marii poluatori din județ

În urmă cu o lună și jumătate, 5 instituții din Ialomița și-au propus să lupte împotriva poluării cu ape uzate, provenite din activitatea industrială. Verificările inițiate s-au împotmolit în hățișurile le­gislative, fiecare instituție împiedicându-se de acte normative care mai rău le încurcă activitatea. Pe cale de consecință, marii poluatori ai județului rămân în continuare nepedepsiți, până la noi controale.

 

Filmul unei ample acțiuni Ajunsă în fața Curții Europene de Justiție din cauza nerespectării directivelor... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 15:15 (9881 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

degringolada Unirii vs disperarea Petrolului

Fotbal, SuperLiga/play-out

degringolada Unirii vs disperarea Petrolului

Vineri, 28 martie a.c., Unirea Slobozia va disputa o nouă partidă în play-out-ul SuperLigii, împotriva formației Petrolul Ploiești. Meciul este programat pe Stadionul din Clinceni cu începere de la orele 17,30, în pregătirea partidei cu Petrolul Ploiești slobozenii disputând un meci amical contra celor de FC Voluntari, încheiat 0-0. Meciul amical cu FC Voluntari, jucat vineri, 21 martie a.c., a fost abordat inovativ de tehnicianul Unirii Slobozia, fiind folosiți din primul minut Stefan Krell-Ibrian, Antoche, Dinu, Toma, Petru, Coadă, Lemnaru, Bărbuț, Purece, Vojtus, tehnicianul Adrian Mihalcea încercând formule noi de joc și cu Rusu,... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 14:10 (2461 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A doua înfrângere

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CS Județean Prahova 26-33 (11-16)

A doua înfrângere

bonus: Calificare și pentru Junioarele 1 CSM Unirea Slobozia

Sâmbătă, 22 martie 2025, handbalistele CSM Unirea Slobozia au întâlnit puternica echipă CS Județean Prahova, una dintre pretendentele la promovarea în Liga Florilor, într-o nouă etapă a play-off-ului Diviziei A de handbal feminin. A fost consemnată o a doua înfrângere pentru slobozence, CSM Unirea Slobozia tota­lizând 7 puncte în clasament după 5 etape de play-off.

 

Dominarea prahovencelor Meciul cu CSM Unirea Slobozia a fost decis, în mare parte, încă din prima repriză, când handbalistele... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 10:35 (2281 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

flash sportiv

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

AFC Unirea 04 Slobozia-AFC Botoșani 4-1, la fotbal feminin

 În urmă cu o săptămână, a fost inaugurată noua suprafață sintetică a terenului de antrenament din cadrul Complexului Sportiv Municipal. Suprafața schimbată a fost deja testată de micii sportivi, aceștia declarându-se încântați de terenul sintetic. «Jucătorii Academiei noastre au susținut primul antrenament pe noua suprafață a terenului sintetic din cadrul Complexului CSM Unirea Slobozia! Micii jucatori au fost extrem de entuziasmați să se antreneze pe noul teren iar această transformare le oferă condițiile ideale pentru a-și atinge potențialul maxim...» au declarat reprezentanții AFC Unirea... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 08:20 (2366 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Datorită eforturilor inițiate pentru a crește numărul doctorilor, 8 noi medici specialiști au fost angajați în această pe­rioadă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Aceștia își desfășoară activitatea pe Secțiile Pediatrie, ATI, Oncologie, UPU și Hematologie. «Ne bucurăm de faptul că au ales să profeseze în spitalul nostru și vom fi atenți la toate solicitările dânșilor!» a transmis Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Au ales să profeseze la Slobozia Cei 8 medici tineri care întregesc echipa de... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 12:25 (21752 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

În 2025

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

Potrivit Raportului de activitate al Ministerului Public pentru anul 2024, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița, are de soluționat anul acesta peste 20 mii de dosare. Numărul mare de cauze care trebuie soluționate este generat de lipsa de procurori pe care instituția o are de mai bine de 4 ani și pentru care Parchetul General nu are o soluție. Singurul element notabil privind activitatea procurorilor din Ialomița este faptul că printre puținele dosare soluționate anul trecut se numără și cele care vizează fapte de corupție.

 

Activitatea Parchetului Județean Ialomița, în cifre... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 07:55 (7652 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Sâmbătă, 15 martie 2025, pe la orele 10,00 trecute fix, la capătul Străzii Dealului din Cartierul Bora din Slobozia, primarul Sloboziei, Alexandru Potor, a organizat o amplă acțiune de ecologizare a unui deal încărcat de gunoaie. Ceea ce s-a dorit a fi o inițiativă civică, menită să-i facă pe cetă­țenii orașului mai atenți cu privire la mediul înconjurător, s-a transformat într-o acțiune de partid. Astfel, locul voluntarilor a fost luat de membri și simpatizanți social-democrați. Și, pentru a mai salva din aparențe, organizatorii au chemat pe deal și câțiva funcționari mărunți din ca­drul Primăriei Slobozia. În zona ecologizată, în perioada... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2025, 10:40 (5466 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

Un Centru dedicat tine­rilor pe care administrația locală din Fetești dorea să-l realizeze cu fonduri europene se va face însă cu bani obținuți în urma unui împrumut. Administrația locală a pierdut banii europeni din cauza firmei care și-a adjudecat investiția. În momentul de față, obiectivul va fi scos din nou la licitație. «Ne dorim acest obiectiv pentru tinerii din Fetești, așa că vom mai scoate încă o dată la licitație construcția sa...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul din Fetești.

 

Investiție pentru tineri Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 14:05 (2435 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă a avut în cursul săptămânii precedente o serie de întâlniri, cea mai importantă dintre acestea fiind cu ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului. «Am avut plăcerea de a mă întâlni cu domnul Bogdan-Gruia Ivan, ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului, pentru a discuta despre oportunitățile de dezvoltare pentru județul Ialomița!» a precizat public parlamentarul social-democrat. Ștefan Țintă a ținut să menționeze că, în cadrul întrunirii, «au fost abordat teme esențiale legate de in­vestiții, digitalizare și sprijinirea antre­prenorilor locali... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 09:50 (7853 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

În Ialomița

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

La solicitarea repre­zentanților Consiliului Județean Ialomița, delegații Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au organizat o întâlnire cu reprezentanții administrațiilor locale din județ. Cea mai mare parte a discuțiilor au fost purtate în ceea ce privește stadiul implementării proiectelor europene finanțate prin Pro­gramul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, precum și noile oportunități de finanțare. Datele arată că din cele 49 de proiecte euro­pene, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, ale autorităților publice locale din Ialomița, doar 10 se află în prezent în implementare.

 

Raport despre implementarea proiectelor europene... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2025, 12:10 (5640 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3202 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4089 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3475 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6761 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2119 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2606 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2436 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2653 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4677 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2500 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5132 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2956 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2114 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1872 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1548 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3477 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2619 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2734 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...