Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia vrea «uitată» investiția în stația de tratare a apei cu osmoză inversă

Primăria Slobozia vrea «uitată» investiția în stația de tratare a apei cu osmoză inversă

Încă de la preluarea mandatului, Alexandru Potor, actualul primar al Sloboziei, a pro­mis că va rezolva problema calității apei din oraș. În numeroasele sale declarații publice pe acest subiect, edilul a explicat că va oferi comu­nității soluțiile care ar putea transforma apa de la robinete într-una bună de băut. La aproape 6 luni de la instalarea în funcție, aceste soluții «miraculoase» întârzie însă să apară. În timp ce calitatea apei din Slobozia rămâne îndoielnică, actuala administrație locală a ora­șului pare să vrea «uitată» o altă soluție «mira­culoasă» prin care orașului i... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2025, 07:55 (10922 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

20 de ani de la înființarea comunelor Colelia, Mărculești, Moldoveni, Platonești și Sărățeni

Prin Legea 67 din 23 martie 2005, se aproba înființarea unor comune în județele Bacău, Bistrița-Năsăud, Brașov, Călărași, Constanța, Galați, Ialomița, Ilfov, Neamț, Satu Mare, Suceava și Timiș. La nivelul Ialomiței, se înființau astfel comunele Colelia (desprinsă din Cocora), Mărculești (desprinsă din Cosâmbești), Moldoveni (desprinsă din Dridu), Platonești (desprinsă din Săveni) și Sărățeni (desprinsă din Balaciu). Se împlinesc, astfel, 20 de ani de la înființarea loca­lităților ialomițene sus menționate. Ar fi de menționat că, încă de la înființarea comunelor, sunt în funcție din 2005 primarii din Colelia (Niță Nichita), Mărculești... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 15:25 (4279 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

«Lucrările avansează la cele 5 blocuri destinate tinerilor și specialiștilor. Proiectul include 30 de apartamente cu două camere, construite cu tehnologia nZEB-plus pentru eficiență energetică!» a precizat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. Valoarea investiției la care face referire edilul din Fetești este este de 10,840 milioane de lei (fără TVA), proiectul beneficiind de finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). «Proiectul a fost câștigat de Primăria Fetești în urmă cu 2 ani, termenul de finalizare a construcțiilor fiind septembrie 2026, iar apartamentele vor fi disponibile pentru închiriere din 2027!» a... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 10:10 (4098 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Țăndăreiului «prioritizează» alocările bugetare

În 2025

Primarul Țăndăreiului «prioritizează» alocările bugetare

Primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman, «prioritizează» alocările bugetare pentru anul 2025. O dată cu adoptarea bugetului în cursul săptămânii precedente într-o ședință de Consiliu Local, primarul Țăndăreiului, Cristian Roman, a ținut să evidențieze prioritățile bugetului pentru anul în curs. «Investițiile în infrastructură, prin modernizarea drumurilor și a iluminatului public, susținerea Educației, prin alocarea de fonduri pentru școli și grădinițe, îmbunătățirea serviciilor publice, prin extinderea spațiilor verzi, curățenie și siguranță publică, precum și dezvoltarea locală, prin atragerea de noi investiții și crearea de locuri... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2025, 15:05 (2208 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare și «reconstrucția» PNL Ialomița

Dragoș Soare și «reconstrucția» PNL Ialomița

În cadrul unei conferințe de presă organizată în urmă cu o săptămână, președintele liberalilor ialomițeni, Dragoș Soare, a vorbit public despre soarta Organizației PNL Ialomița. Afectată de luptele interne fără miză și de înfrângerile suferite în urma Alegerilor Locale și Parlamentare din 2024, Organizația PNL Ialomița seamănă izbitor cu un vapor aflat în pragul naufragiului. Însă liderul liberal local susține contrariul și vorbește despre planul de redresare politică a Orga­nizației. Să fie acesta începutul sfârșitului pentru liberalismul ialomițean sau Dragoș Soare chiar are capacitatea de a salva PNL Ialomița?

 

... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2025, 09:25 (3266 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru 6 primării din Ialomița

Fonduri de 12,4 milioane de lei

Bani guvernamentali pentru 6 primării din Ialomița

Potrivit Legii Bugetului de Stat pe anul 2025, primăriile primesc sume defalcate din TVA pentru echilibrarea bu­getelor locale, astfel încât să aibă fonduri pentru finanțarea cheltuielilor curente și de ca­pital. La nivelul județului Ialomița, doar 6 primării be­neficiază de acești bani. Valoarea toată a fondurilor distribuite în Ialomița de către Guvernul României este de 12,4 milioane de lei.

 

Marile beneficiare ale banilor alocați de Guvernul României Deși ar trebui să depună mai multe eforturi pentru a-și construi bugetele din banii... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2025, 12:10 (5942 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoriile ialomițene

În 2024

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoriile ialomițene

Potrivit bilanțului activității pe care cele 4 instanțe din Ialomița au desfășurat-o anul trecut, Tribunalul Ialomița și Judecătoriile Slobozia, Urziceni și Fetești, cele mai multe dosare au fost înregistrate la nivelul Judecătoriilor. Așa se face că instan­țele de rang inferior Tribunalului Ialomița au avut o încărcătură a dosa­relor/judecător peste media națională.

 

Mii de dosare pe rolul Judecătoriilor Anul trecut, Judecătoria Slobozia a fost instanța care a avut de soluționat cele mai multe dosare, cu 14444 de cauze pe rol. La finalul anului, doar jumătate... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2025, 07:55 (2673 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Birocrație, indiferență și promisiuni pentru obținerea unui loc de parcare

La Slobozia

Birocrație, indiferență și promisiuni pentru obținerea unui loc de parcare

În urmă cu o săptămână, Consiliul Local Slobozia a aprobat noul Regulament al parcărilor publice din oraș. Potrivit declarațiilor primarului orașului, Alexandru Potor, acest do­cument va rezolva problema biro­crației, dar și sincopele generate de distribuirea on-line a locurilor de parcare. Înainte ca aleșii locali să voteze acest document, pe adresa redacției noastre am primit o sesizare în care este redat cazul unui cetățean din oraș care a fost obligat să îndure disprețul funcționarilor Primăriei Slobozia atunci când a dorit să-și obțină un alt loc de parcare, pentru că de cel vechi nu mai putea beneficia. Deși a trecut o săptămână de câ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2025, 12:10 (5888 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirii mai mici pentru comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei

Chirii mai mici pentru comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei

Tot mai puțini de la un an la altul, comercianții din Bazarul Municipal al Sloboziei cer administrației locale a orașului să diminueze prețul chiriei pe care o plătesc pentru standurile unde își expun marfa. Oamenii spun faptul că, în contextul actual, sunt la un pas de a renunța la micile afaceri pe care le au pentru că nu mai pot plăti taxele cerute de Primăria Slobozia, prin intermediul societății Servicii Publice Slobozia SRL. O solicitare similară au avut și vânzătorii de flori din zona Parcului «E14». «Vom căuta împreună o soluție pentru tarife care să vă vină în ajutor!» a declarat Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2025, 08:05 (8560 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de localități ialomițene vor beneficia de screening pentru depistarea tuberculozei

20 de localități ialomițene vor beneficia de screening pentru depistarea tuberculozei

Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a fost la începutul acestei săptămâni gazda proiectului «Screening TB-Organizarea programului de depistare precoce a tuberculozei la populația vulnerabilă». În cadrul acestui proiect se vor realiza consultații medicale de depistare a bolii în 20 de localități ialomițene. Din Ialomița, proiectul se va extinde în toată țara, urmând să se desfășoare până în anul 2028.

 

Demersuri pentru depistarea tuberculozei Atât la nivel național, cât și la nivel... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2025, 10:25 (2998 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei pentru 2025, aprobat de consilierii locali

Bugetul Sloboziei pentru 2025, aprobat de consilierii locali

După criticile aduse primarului Alexandru Potor privind «lipsa de transpa­rență» în ceea ce privește prezentarea publică a bugetului orașului pe anul în curs, Consiliul Local Slobozia a aprobat proiectul de buget în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată joi, 20 martie 2025. Pe ordinea de zi a întâlnirii aleșilor locali au fost trecute și alte proiecte de hotărâri, însă cel referitor la bugetul orașului a stârnit cele mai multe discuții și comentarii. Dezbaterile au vizat un amendament la proiectul de buget propus de consilierul Mihai Tănăsescu (USR). Acesta a solicitat transferul fondurilor alocate moder­nizării Stadionului... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 18:10 (9151 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instituțiile din Ialomița încă mai caută marii poluatori din județ

Instituțiile din Ialomița încă mai caută marii poluatori din județ

În urmă cu o lună și jumătate, 5 instituții din Ialomița și-au propus să lupte împotriva poluării cu ape uzate, provenite din activitatea industrială. Verificările inițiate s-au împotmolit în hățișurile le­gislative, fiecare instituție împiedicându-se de acte normative care mai rău le încurcă activitatea. Pe cale de consecință, marii poluatori ai județului rămân în continuare nepedepsiți, până la noi controale.

 

Filmul unei ample acțiuni Ajunsă în fața Curții Europene de Justiție din cauza nerespectării directivelor... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 15:15 (9881 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

degringolada Unirii vs disperarea Petrolului

Fotbal, SuperLiga/play-out

degringolada Unirii vs disperarea Petrolului

Vineri, 28 martie a.c., Unirea Slobozia va disputa o nouă partidă în play-out-ul SuperLigii, împotriva formației Petrolul Ploiești. Meciul este programat pe Stadionul din Clinceni cu începere de la orele 17,30, în pregătirea partidei cu Petrolul Ploiești slobozenii disputând un meci amical contra celor de FC Voluntari, încheiat 0-0. Meciul amical cu FC Voluntari, jucat vineri, 21 martie a.c., a fost abordat inovativ de tehnicianul Unirii Slobozia, fiind folosiți din primul minut Stefan Krell-Ibrian, Antoche, Dinu, Toma, Petru, Coadă, Lemnaru, Bărbuț, Purece, Vojtus, tehnicianul Adrian Mihalcea încercând formule noi de joc și cu Rusu,... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 14:10 (2461 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A doua înfrângere

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CS Județean Prahova 26-33 (11-16)

A doua înfrângere

bonus: Calificare și pentru Junioarele 1 CSM Unirea Slobozia

Sâmbătă, 22 martie 2025, handbalistele CSM Unirea Slobozia au întâlnit puternica echipă CS Județean Prahova, una dintre pretendentele la promovarea în Liga Florilor, într-o nouă etapă a play-off-ului Diviziei A de handbal feminin. A fost consemnată o a doua înfrângere pentru slobozence, CSM Unirea Slobozia tota­lizând 7 puncte în clasament după 5 etape de play-off.

 

Dominarea prahovencelor Meciul cu CSM Unirea Slobozia a fost decis, în mare parte, încă din prima repriză, când handbalistele... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 10:35 (2281 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

flash sportiv

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

AFC Unirea 04 Slobozia-AFC Botoșani 4-1, la fotbal feminin

 În urmă cu o săptămână, a fost inaugurată noua suprafață sintetică a terenului de antrenament din cadrul Complexului Sportiv Municipal. Suprafața schimbată a fost deja testată de micii sportivi, aceștia declarându-se încântați de terenul sintetic. «Jucătorii Academiei noastre au susținut primul antrenament pe noua suprafață a terenului sintetic din cadrul Complexului CSM Unirea Slobozia! Micii jucatori au fost extrem de entuziasmați să se antreneze pe noul teren iar această transformare le oferă condițiile ideale pentru a-și atinge potențialul maxim...» au declarat reprezentanții AFC Unirea... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 08:20 (2368 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Datorită eforturilor inițiate pentru a crește numărul doctorilor, 8 noi medici specialiști au fost angajați în această pe­rioadă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Aceștia își desfășoară activitatea pe Secțiile Pediatrie, ATI, Oncologie, UPU și Hematologie. «Ne bucurăm de faptul că au ales să profeseze în spitalul nostru și vom fi atenți la toate solicitările dânșilor!» a transmis Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Au ales să profeseze la Slobozia Cei 8 medici tineri care întregesc echipa de... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 12:25 (21760 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

În 2025

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

Potrivit Raportului de activitate al Ministerului Public pentru anul 2024, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița, are de soluționat anul acesta peste 20 mii de dosare. Numărul mare de cauze care trebuie soluționate este generat de lipsa de procurori pe care instituția o are de mai bine de 4 ani și pentru care Parchetul General nu are o soluție. Singurul element notabil privind activitatea procurorilor din Ialomița este faptul că printre puținele dosare soluționate anul trecut se numără și cele care vizează fapte de corupție.

 

Activitatea Parchetului Județean Ialomița, în cifre... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 07:55 (7654 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Sâmbătă, 15 martie 2025, pe la orele 10,00 trecute fix, la capătul Străzii Dealului din Cartierul Bora din Slobozia, primarul Sloboziei, Alexandru Potor, a organizat o amplă acțiune de ecologizare a unui deal încărcat de gunoaie. Ceea ce s-a dorit a fi o inițiativă civică, menită să-i facă pe cetă­țenii orașului mai atenți cu privire la mediul înconjurător, s-a transformat într-o acțiune de partid. Astfel, locul voluntarilor a fost luat de membri și simpatizanți social-democrați. Și, pentru a mai salva din aparențe, organizatorii au chemat pe deal și câțiva funcționari mărunți din ca­drul Primăriei Slobozia. În zona ecologizată, în perioada... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2025, 10:40 (5467 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

Un Centru dedicat tine­rilor pe care administrația locală din Fetești dorea să-l realizeze cu fonduri europene se va face însă cu bani obținuți în urma unui împrumut. Administrația locală a pierdut banii europeni din cauza firmei care și-a adjudecat investiția. În momentul de față, obiectivul va fi scos din nou la licitație. «Ne dorim acest obiectiv pentru tinerii din Fetești, așa că vom mai scoate încă o dată la licitație construcția sa...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul din Fetești.

 

Investiție pentru tineri Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 14:05 (2435 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă a avut în cursul săptămânii precedente o serie de întâlniri, cea mai importantă dintre acestea fiind cu ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului. «Am avut plăcerea de a mă întâlni cu domnul Bogdan-Gruia Ivan, ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului, pentru a discuta despre oportunitățile de dezvoltare pentru județul Ialomița!» a precizat public parlamentarul social-democrat. Ștefan Țintă a ținut să menționeze că, în cadrul întrunirii, «au fost abordat teme esențiale legate de in­vestiții, digitalizare și sprijinirea antre­prenorilor locali... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 09:50 (7857 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8041 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10470 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10384 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43619 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11239 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9092 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13877 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8887 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12678 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13626 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12171 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5013 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...