Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Șeful ISU Ialomița, implicat într-un accident rutier la Misleanu

Miercuri dimineață, 22 aprilie 2015, în jurul orelor 7,30, șeful ISU Ialomița, colonelul Adrian Popa a fost implicat într-un accident rutier în localitatea Misleanu. Din primele informații, mașina în care se afla colonelul Adrian Popa ar fi fost lovită de o ambulanță, care ar fi pătruns pe contrasens.

Accident cu 5 victime Din primele informații, se pare că accidentul rutier în care a fost implicat șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița s-a produs din cauza șoferului unui tir. Bărbatul ar fi tras pe dreapta pentru a lua la ocazie o persoană. În spatele... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 11:05 (15266 vizualizări - 24 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Gloria Popești Leordeni 1-0

Mihociu, cap de 3 puncte

Viitorul Axintele a bifat în ultima etapă scursă din Liga a III-a o victorie de palmares în fața Gloriei Popești Leordeni. Aflați mult în spatele liderului Dunărea Călărași, alb-verzii forțează pe finalul sezonului o clasare cît mai bună. 4-4-2-ul bătut în cuie în ultima perioadă a dat roade de această dată. În minutul 32 după un corner, fundașul central Nicolae Mihociu a expediat cu capul mingea în poarta ilfovenilor, după ce aceasta a lovit în prealabil bara. Axintenii au evoluat în următoarea formulă: Ciuculescu-Gheorghe, Mihociu, Pavelescu, S. Stan-Dedu (Negru), Frangu, Radu, Toma (Mindu)-Ciochină (Fătu), Roman (Bogorodiță). Ialomițenii sînt pe locul IV cu 37 de puncte și se pregătesc pentru... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 00:50 (5032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Juniorii A au zdrobit Dunărea

Penultima etapă a fazei pe serii din campionatul juniorilor a adus, la Slobozia, Dunărea Galați. Meciul Juniorilor A a fost la discreția echipei pregătite de Ion Ionescu. Aceasta s-a impus cu un categoric 5-1. Gabriel Teodorescu și Mark Khalil au realizat cîte o dublă, al cincilea gol al Unirii fiind opera lui Ionel Alexe. Cu această victorie Slobozia acumulează 41 puncte și ocupă locul IV. Din păcate, juniorii B, antrenați de Marius Milea, nu au mai repetat evoluțiile bune din ultima perioadă și s-au văzut învinși de gălățeni, cu 1-0. Uniriștii ocupă locul VI, cu 36 de puncte. Ultima etapă a sezonului regulat se va juca pe 25 aprilie, iar Unirea Slobozia se va deplasa la Performer Constanța.... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2015, 22:35 (4139 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

VINE VICTORINA BORA

Meciul cu HCM Roman, ultimul pentru Liviu Paraschiv pe banca Unirii

VINE VICTORINA BORA

Liviu Paraschiv a venit pe banca Unirii Slobozia în octombrie 2012, înlocuindu-l la acel moment pe Marian Simion. De numele reputatului antrenor se leagă cea mai mare performanță din istoria echipei: promovarea en fanfare în Liga Națională. Sub bagheta sa echipa nu s-a mișcat rău în prima divizie cu toate că nu a beneficiat de o campanie de transferuri prea generoasă. Jucătoare precum Dăscălete sau Drăguț au fost scoase în ultima perioadă din anonimat și au atras atenția puterilor handbalistice din țară, fiind lăudate, printre alții, chiar de Gheorghe Tadici. Echipa nu stă rău în ierarhia play-out-ului, fiind pe locul II, cu 18 puncte, dar pierderea unor meciuri pe care la un moment dat le-a avut... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2015, 15:10 (7543 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minoră de 12 ani, plătită pentru sex de un grup de afaceriști locali

«Sexgate» la Slobozia

Minoră de 12 ani, plătită pentru sex de un grup de afaceriști locali

Nume importante din viața economică a Sloboziei se regăsesc într-un dosar penal recent trimis în judecată de procurorii DIICOT Biroul Teritorial Slobozia, privind infracțiunea de «trafic de minori». Oamenii de afaceri locali plăteau sume importante de bani pentru a participa la adevărate orgii. Cea care le satisfăcea plăcerile interzise afaceriștilor era o minoră de doar 12 ani! Fata a fost racolată de un proxenet care o obliga să întrețină raporturi sexuale cu patronii cîtorva firme din oraș. El a fost trimis în judecată și se află în stare de libertate. Actele sexuale se consumau în mai multe hoteluri de pe raza municipiului, dar și în locații private.

Copilărie furată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2015, 01:55 (21315 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

În urmă cu un an, după un scandal public interminabil, firma care gestiona construcția celui mai mare hipermarket din Ialomița, intra in insolvență. La acest moment, scheletul de oțel care se întinde pe 4,6 hectare de teren ruginește în așteptarea unui cumpărător providențial. Autoritățile locale susțin că soluția pentru a ieși din această aventură imobiliară o reprezintă concesionarea unor suprafețe mai mici din terenul oferit cu atîta generozitate în 2008.

Un an fără Cora
Pe 18 aprilie 2014, după 3 ani de scandaluri publice dintre dezvoltatorul imobiliar Timis Investment și... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 23:45 (5739 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiile de epurare ale Ialomiței

Poluarea mediului, după 25 ani

Stațiile de epurare ale Ialomiței

După 25 de ani de tranziție și în condițiile în care România s-a aliniat de ani buni legislației europene  privind «domeniul apelor», o dezbatere despre poluarea apelor de suprafață ar putea părea plicticoasă. Cine să mai polueze, vor spune optimiștii? Industrie nu mai avem, stațiile de epurare funcționează, instituțiile de profil își fac datoria... iar pe Ialomița se prinde pește! Însă noi facem parte din grupul pesimiștilor. Și, cu toată evidența, continuăm să susținem că, în ciuda investițiilor realizate de-a lungul anilor, calitatea apei în Ialomița continuă să se degradeze. Iar autoritățile continuă să închidă ochii!

Apa noastră cea de toate zilele... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 21:20 (9659 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean virează DREAPTA

Învățămîntul ialomițean virează DREAPTA

Recenta confirmare în fruntea învățămîntului ialomițean a Luminiței Barcari reorganizează sistemul din temelii. În perioada următoare vor fi organizate concursuri pentru ocuparea funcțiilor de inspector școlar general adjunct și director al Casei Corpului Didactic. Practica a demonstrat însă că aceste testări sînt, în realitate, doar «paravane» menite să sprijine declanșarea unui nou val de epurări politice la vîrfurile Educației județene. Și tot pe bază de examen în școli vor fi numiți și alți directori...

Alți oameni, aceeași mutare
În urmă cu o săptămînă, Luminița Barcari a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 18:50 (14388 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Au pierdut la fel ca Viborg

Handbal, Liga Națională, HCM Baia Mare-CSM Unirea Slobozia 30-20 (16-8 )

Au pierdut la fel ca Viborg

14 martie 2015, Liga Campionilor: Baia Mare-Viborg 32-22. 16 aprilie 2015, Liga Națională: Baia Mare-Slobozia 30-20. Din păcate, diferența de 10 goluri realizată de HCM Baia Mare este singurul aspect comun al celor două partide mai sus menționate. În partida contînd pentru a 25-a etapă din Liga Națională, Unirea Slobozia nu s-a dus la Baia Mare ca mielul la tăiere, dar, în cele din urmă, a primat diferența de valoare dintre cele două formații. Omul momentului pentru Slobozia, Raluca Dăscălete, a deschis scorul, dar gazdele au egalat imediat. În minutul 10 era doar 2-2, iar în minutul 20 maramureșencele aveau avantaj de doar 3 goluri, 9-6. A fost momentul în care echipa lui Tone Tiselj a declanșat... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 16:45 (4196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

A crescut numărul firmelor active

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

Aflat într-un permanent declin, mediul de afaceri din Ialomița dă semne că poate depăși impasul economic. Datele statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului arată că, în luna februarie a anului în curs, numărul firmelor active din județ a înregistrat o creștere față de perioada similară a anului precedent. Totodată, a scăzut numărul suspendărilor, radierilor și dizolvărilor.

Viața economică în cifre
Viața mediului economic din Ialomița era poziționată într-un permanent con de umbră. Firmele active puteau fi numărate pe degete, iar județul îngroșa rîndurile în ceea... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 15:30 (6468 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Reciclare selectivă la Slobozia

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Colectarea selectivă a deșeurilor reprezintă unul dintre cele mai trîmbițate obiective școlare. În realitate, acest obiectiv este bifat doar pe hîrtie. Unitățile școlare din județ sînt implicate în zeci de proiecte de gen, dar lipsite de finalitate. Paradoxal, colectarea selectivă a deșeurilor de hîrtie, sticlă, plastic sau aluminiu ar putea genera venituri considerabile la bugetul școlilor.

Trăiască colectarea selectivă!
Vremea celor trei R (reciclare, refolosire, recondiționare) a apus demult. Locul lor a fost luat de proiecte eco-friendly, în care sînt implicate sute de unități... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 13:15 (3883 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Dezlegare la pește

Dezlegare la pește

În duminica Floriilor, toată Ialomița a avut dezlegare la pește. Pentru pescarii de la Giurgeni această sărbătoare a fost una mai degrabă tristă. Pe malul Dunării, Alexandru Panait deplînge soarta actuală a pescarului ialomițean autorizat. «Nu se mai poate așa. Au zăpăcit tot peștele ăștia cu curentul lor...» spune omul oftînd. Iar mărturiile membrilor din asociația pescărească din care face parte seamănă ca două picături de apă...

Dunărea rămîne fără pește
Cel mai gustos pește pentru masa de Florii se prinde la Giurgeni, iar cel mai bun loc de pescuit este pe malul Dunării, sub... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 10:45 (5705 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Curtea de Apel București a decis joi, 16 aprilie 2015, ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în stare de libertate. Astfel, măsura arestului preventiv a fost înlocuită cu cea a controlului judiciar. Decizia magistraților din Capitală este definitivă.
Cu puțin timp înainte de Paște, Tribunalul București dispunea prelungirea arestării preventive în cazul Ciupercă-Vîlcan. Decizia a fost contestată la Curtea de Apel București, iar procesul s-a desfășurat joi, 16 aprilie 2015. În urma deliberării, instanța din Capitală a decis ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în libertate, pe numele lor fiind impusă măsura controlului judiciar... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2015, 21:05 (20521 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Faptele penale ale interlopului Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, pun din nou pe jar organele judiciare din Slobozia. În urmă cu o săptămînă, procurorii DIICOT l-au trimis în judecată într-un dosar ce vizează traficul de minori. El este acuzat de anchetatorii specializați în combaterea criminalității organizate că a exploatat sexual o tînără de 16 ani. Fata a fost sechestrată și obligată să facă sex pe bani cu mai mulți clienți în incinta fostului IAS de la Bora.

100 de lei pentru o oră de sex
Condamnat definitiv la 5 ani de închisoare în dosarul penal privind comiterea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2015, 19:10 (13345 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Medicii specialiști sfidează legea

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Interminabilele discuții referitoare la proasta finanțare a sistemului medical sînt, în realitate, doar vorbe în vînt.  Sănătatea dispune de fonduri suficiente, medicii apelînd la tot felul de tertipuri pentru a beneficia de acestea... Depășind limita legii, practicile specialiștilor ialomițeni sînt de-a dreptul uimitoare. De la pacienți tratați simultan atît în spital cît și în cabinetele private sau fișe de observații «măsluite» și decontate din bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate, în sistemul sanitar ialomițean totul este posibil! Iar organele de cercetare penală par greu de mobilizat pentru a face ordine în marea dezordine numită Sănătate...

Pacienții, un «jackpot» substanțial... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 13:55 (5391 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Într-o epocă în care mesajele se transmit prin tabletă sau telefon inteligent, corespondența prin Poștă pare o activitate depășită. Ialomițenii au rămas însă fideli acestui mijloc de comunicare. Statistica arată că, în anul precedent, în județ, s-au primit peste 3 milioane de scrisori și s-au expediat puțin peste 1 milion.

Nostalgia scrisorilor Pe o bancă dintr-un parc din Slobozia, Adrian Milescu (16 ani) butonează de zor un telefon inteligent și nici nu se gîndește să scrie vreodată vreo scrisoare. «Vorbesc cu vărul meu de la Brașov. E foarte eficient și rapid. Păi, dacă aș scrie... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 12:50 (2633 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Sămînță de scandal la Uniunea Sindicatelor Libere din Învățămînt

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Unul dintre membrii Comisiei de Cenzori ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița îl acuză pe liderul sindical Traian Mitrea că «trăiește pe banii sindicatului». Concret, Traian Mitrea folosește banii sindicaliștilor din Învățămînt pentru «vizite de lucru» în Bulgaria și Belgia, pentru achiziționarea de autoturisme noi sau pentru alimentarea autoturismului propriu cu combustibil. În replică, Traian Mitrea respinge acuzațiile și susține că toate cheltuielile au fost făcute cu aprobarea Consiliului Județean al Uniunii.

Acuzații multe, și grave și mărunte
Profesorul... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 11:10 (9157 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Un medic școlar la 4500 de elevi

În Ialomița totul e posibil

Un medic școlar la 4500 de elevi

Medicii care acordă asistență elevilor în cadrul unităților școlare din Ialomița pot fi numărați pe degete. Doar 9 generaliști și stomatologi au grijă de sănătatea copiilor din județ atunci cînd ei merg la școală. Iar mulți dintre aceștia așteaptă deciziile de pensionare. Absolvenții de Medicină nici nu se gîndesc să practice această profesie, de vină fiind salariile extraordinar de mici.

Lipsă de doctori în cabinetele școlare
Aflat într-un impas din punct de vedere al numărului diminuat de efective școlare, învățămîntul ialomițean a școlarizat la 15 septembrie 2014 un număr de... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 21:35 (3286 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Trimis în judecată pentru «evaziune fiscală»

Tranzacții comerciale ilegale cu fier vechi, la Fetești

Patronul unei societăți comerciale din Fetești a fost trimis în urmă cu o săptămînă în judecată după ce a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta este acuzat că a desfășurat mai multe tranzacții comerciale false cu societăți din București, creînd astfel un prejudiciu de peste un milion de lei.

Cercetat în stare de libertate Faptele pe care procurorii le-au reținut în sarcina lui Marian Gigi Bunea, administratorul societății Barter Fetești, s-au petrecut în perioada iulie 2012-martie 2013. Potrivit actelor de urmărire penală, acesta a înregistrat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 18:15 (6995 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Angajații «PFA» sunt buni de plată

Acțiunea «Recuperarea» la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații «PFA» sînt buni de plată

Istoria angajărilor ilegale de la cel mai mare spital din Ialomița revine în actualitate. Camera de Conturi Ialomița a transmis recent lista celor 107 persoane care trebuie să dea înapoi bani Spitalului Județean de Urgență Slobozia întrucît au beneficiat de sporuri salariale și plata contribuțiilor către stat în mod necuvenit. Sumele se ridică la valoarea de peste 300 mii de lei. Măsuri de recuperare au venit și pe numele celor peste 200 de angajați de drept ai unității medicale, în frunte cu Andrei Tron, directorul medical al spitalului din Slobozia. Aceștia au fost însă «iertați» de Legea amnistiei fiscale, intrată în vigoare în cursul anului trecut...

Angajați ilegali și buni de plată... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 14:10 (11568 vizualizări - 19 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8255 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4877 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5943 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8667 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6149 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5522 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6553 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...