Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

A crescut numărul firmelor active

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

Aflat într-un permanent declin, mediul de afaceri din Ialomița dă semne că poate depăși impasul economic. Datele statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului arată că, în luna februarie a anului în curs, numărul firmelor active din județ a înregistrat o creștere față de perioada similară a anului precedent. Totodată, a scăzut numărul suspendărilor, radierilor și dizolvărilor.

Viața economică în cifre
Viața mediului economic din Ialomița era poziționată într-un permanent con de umbră. Firmele active puteau fi numărate pe degete, iar județul îngroșa rîndurile în ceea... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 15:30 (6467 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Reciclare selectivă la Slobozia

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Colectarea selectivă a deșeurilor reprezintă unul dintre cele mai trîmbițate obiective școlare. În realitate, acest obiectiv este bifat doar pe hîrtie. Unitățile școlare din județ sînt implicate în zeci de proiecte de gen, dar lipsite de finalitate. Paradoxal, colectarea selectivă a deșeurilor de hîrtie, sticlă, plastic sau aluminiu ar putea genera venituri considerabile la bugetul școlilor.

Trăiască colectarea selectivă!
Vremea celor trei R (reciclare, refolosire, recondiționare) a apus demult. Locul lor a fost luat de proiecte eco-friendly, în care sînt implicate sute de unități... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 13:15 (3877 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Dezlegare la pește

Dezlegare la pește

În duminica Floriilor, toată Ialomița a avut dezlegare la pește. Pentru pescarii de la Giurgeni această sărbătoare a fost una mai degrabă tristă. Pe malul Dunării, Alexandru Panait deplînge soarta actuală a pescarului ialomițean autorizat. «Nu se mai poate așa. Au zăpăcit tot peștele ăștia cu curentul lor...» spune omul oftînd. Iar mărturiile membrilor din asociația pescărească din care face parte seamănă ca două picături de apă...

Dunărea rămîne fără pește
Cel mai gustos pește pentru masa de Florii se prinde la Giurgeni, iar cel mai bun loc de pescuit este pe malul Dunării, sub... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 10:45 (5703 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Curtea de Apel București a decis joi, 16 aprilie 2015, ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în stare de libertate. Astfel, măsura arestului preventiv a fost înlocuită cu cea a controlului judiciar. Decizia magistraților din Capitală este definitivă.
Cu puțin timp înainte de Paște, Tribunalul București dispunea prelungirea arestării preventive în cazul Ciupercă-Vîlcan. Decizia a fost contestată la Curtea de Apel București, iar procesul s-a desfășurat joi, 16 aprilie 2015. În urma deliberării, instanța din Capitală a decis ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în libertate, pe numele lor fiind impusă măsura controlului judiciar... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2015, 21:05 (20508 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Faptele penale ale interlopului Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, pun din nou pe jar organele judiciare din Slobozia. În urmă cu o săptămînă, procurorii DIICOT l-au trimis în judecată într-un dosar ce vizează traficul de minori. El este acuzat de anchetatorii specializați în combaterea criminalității organizate că a exploatat sexual o tînără de 16 ani. Fata a fost sechestrată și obligată să facă sex pe bani cu mai mulți clienți în incinta fostului IAS de la Bora.

100 de lei pentru o oră de sex
Condamnat definitiv la 5 ani de închisoare în dosarul penal privind comiterea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2015, 19:10 (13341 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Medicii specialiști sfidează legea

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Interminabilele discuții referitoare la proasta finanțare a sistemului medical sînt, în realitate, doar vorbe în vînt.  Sănătatea dispune de fonduri suficiente, medicii apelînd la tot felul de tertipuri pentru a beneficia de acestea... Depășind limita legii, practicile specialiștilor ialomițeni sînt de-a dreptul uimitoare. De la pacienți tratați simultan atît în spital cît și în cabinetele private sau fișe de observații «măsluite» și decontate din bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate, în sistemul sanitar ialomițean totul este posibil! Iar organele de cercetare penală par greu de mobilizat pentru a face ordine în marea dezordine numită Sănătate...

Pacienții, un «jackpot» substanțial... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 13:55 (5390 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Într-o epocă în care mesajele se transmit prin tabletă sau telefon inteligent, corespondența prin Poștă pare o activitate depășită. Ialomițenii au rămas însă fideli acestui mijloc de comunicare. Statistica arată că, în anul precedent, în județ, s-au primit peste 3 milioane de scrisori și s-au expediat puțin peste 1 milion.

Nostalgia scrisorilor Pe o bancă dintr-un parc din Slobozia, Adrian Milescu (16 ani) butonează de zor un telefon inteligent și nici nu se gîndește să scrie vreodată vreo scrisoare. «Vorbesc cu vărul meu de la Brașov. E foarte eficient și rapid. Păi, dacă aș scrie... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 12:50 (2633 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Sămînță de scandal la Uniunea Sindicatelor Libere din Învățămînt

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Unul dintre membrii Comisiei de Cenzori ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița îl acuză pe liderul sindical Traian Mitrea că «trăiește pe banii sindicatului». Concret, Traian Mitrea folosește banii sindicaliștilor din Învățămînt pentru «vizite de lucru» în Bulgaria și Belgia, pentru achiziționarea de autoturisme noi sau pentru alimentarea autoturismului propriu cu combustibil. În replică, Traian Mitrea respinge acuzațiile și susține că toate cheltuielile au fost făcute cu aprobarea Consiliului Județean al Uniunii.

Acuzații multe, și grave și mărunte
Profesorul... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 11:10 (9157 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic școlar la 4500 de elevi

În Ialomița totul e posibil

Un medic școlar la 4500 de elevi

Medicii care acordă asistență elevilor în cadrul unităților școlare din Ialomița pot fi numărați pe degete. Doar 9 generaliști și stomatologi au grijă de sănătatea copiilor din județ atunci cînd ei merg la școală. Iar mulți dintre aceștia așteaptă deciziile de pensionare. Absolvenții de Medicină nici nu se gîndesc să practice această profesie, de vină fiind salariile extraordinar de mici.

Lipsă de doctori în cabinetele școlare
Aflat într-un impas din punct de vedere al numărului diminuat de efective școlare, învățămîntul ialomițean a școlarizat la 15 septembrie 2014 un număr de... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 21:35 (3286 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trimis în judecată pentru «evaziune fiscală»

Tranzacții comerciale ilegale cu fier vechi, la Fetești

Patronul unei societăți comerciale din Fetești a fost trimis în urmă cu o săptămînă în judecată după ce a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta este acuzat că a desfășurat mai multe tranzacții comerciale false cu societăți din București, creînd astfel un prejudiciu de peste un milion de lei.

Cercetat în stare de libertate Faptele pe care procurorii le-au reținut în sarcina lui Marian Gigi Bunea, administratorul societății Barter Fetești, s-au petrecut în perioada iulie 2012-martie 2013. Potrivit actelor de urmărire penală, acesta a înregistrat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 18:15 (6989 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații «PFA» sunt buni de plată

Acțiunea «Recuperarea» la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații «PFA» sînt buni de plată

Istoria angajărilor ilegale de la cel mai mare spital din Ialomița revine în actualitate. Camera de Conturi Ialomița a transmis recent lista celor 107 persoane care trebuie să dea înapoi bani Spitalului Județean de Urgență Slobozia întrucît au beneficiat de sporuri salariale și plata contribuțiilor către stat în mod necuvenit. Sumele se ridică la valoarea de peste 300 mii de lei. Măsuri de recuperare au venit și pe numele celor peste 200 de angajați de drept ai unității medicale, în frunte cu Andrei Tron, directorul medical al spitalului din Slobozia. Aceștia au fost însă «iertați» de Legea amnistiei fiscale, intrată în vigoare în cursul anului trecut...

Angajați ilegali și buni de plată... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 14:10 (11565 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Iubiții mei fii sufletești,

Hristos a înviat!

Creștinismul, prin întreaga sa realitate istorică, este clădit pe Învierea lui Hristos, adică pe viața veșnică a Persoanei Mântuitorului Hristos, Dumnezeu adevărat și Om adevărat. Întreaga istorie a Creștinismului, de-a lungul secolelor, cu minunile sale nesfârșite, mărturisește despre Înviere. Pentru că, dacă este un eveniment... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 18:20 (4290 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6 arii protejate de interes european în Ialomița

O statistică a Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița arată că județul nostru are, în total, un număr de 25 de arii naturale protejate, 6 de importanță comunitară și 7 de importanță națională. Din cele 25 de arii protejate, un număr de 12 sînt atribuite în custodie, una se află în administrare, iar alte 12 se află în grija autorităților de mediu. În număr de 6, ariile naturale de interes european sînt adevărate oaze unde natura își arată frumusețea în orice anotimp. Specificul locurilor este redat de lacuri, zone mlăștinoase și păduri dese, unde flora și fauna sînt diversificate. Zonele protejate de interes european din Ialomița sînt: Breteștii de Sus-Gura Ialomiței, Cîmpia Gherghiței... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 13:15 (6312 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Polițist din Țăndărei, bătut de un țigan

A fost scandal cu pumni și picioare la Țăndărei în Săptămîna Mare. Un agent al Poliției Orășenești Țăndărei a fost bătut în timpul serviciului de un țigan. Omul legii intervenise pentru a aplana un conflict iscat între agresorul său și soția acestuia. În timp ce polițistul s-a ales cu cîteva zile de îngrijiri medicale, bătăușul se află în libertate. Instanța din Fetești a respins cererea de arestare preventivă a procurorilor!

Agresorul cu antecedente penale Țiganul care l-a bătut pe polițist este client mai vechi al oamenilor legii. El a fost condamnat la închisoare cu executare pentru... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 20:35 (22783 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Trai neneacă, pe spinarea contribuabililor

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Primăria Slobozia are în administrare peste 300 de locuințe. Chiriașii acestor locuințe datorau, la sfîrșitul anului 2014, peste 300 mii de lei. Procesul de evacuare a rău-platnicilor durează ani în șir. La acest moment se află în proces de evacuare 14 persoane.

Mulți, dar săraci lipiți
Scenariul este unul clasic. Ai rămas fără casă, te înscrii în audiență la primar și ceri o locuință socială. În fiecare joi, la orele 14,00. Primarul Stoica nu refuză pe nimeni: «Se rezolvă! Depuneți actele și așteptați să vă chemăm!». De la promisiuni la fapte, drumul e lung și plin de hîrtoape... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 19:25 (8039 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul și tutunul «umflă» bugetul Sănătății ialomițene

Alcoolul și tutunul «umflă» bugetul Sănătății ialomițene

Potrivit legislației în vigoare, o parte din sumele provenite ca urmare a aplicării accizelor pentru alcool și tutun sînt distribuite bugetului Ministerului Sănătății. Reprezentanta în teritoriu a Ministerului de Resort, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a beneficiat de suma 375 mii de lei, provenită din accizele instituite pentru țigări și băuturi spirtoase.

Bani pentru salarii și utilități
Potrivit Legii Sănătății, fondurile necesare funcționării acestui domeniu de activitate provin atît de la bugetul statului, cît și din aplicarea accizelor pentru tutun sau băuturi alcoolice... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 18:55 (4730 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Acord cadru pentru întreținerea și repararea drumurilor județene

Primul pas

Acord cadru pentru întreținerea și repararea drumurilor județene

Marți, 31 martie 2015, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița a fost propus spre aprobare un proiect de hotărîre care va permite semnarea unui contract de întreținere și reparații a drumurilor județene din Ialomița. Demersul administrativ survine la un an după expirarea contractului semnat cu SC Drumuri și Poduri, societate aflată în subordinea Consiliului Județean. Pe ordinea de zi a ședinței s-au aflat și alte proiecte de interes pentru contribuabilii ialomițeni.

Un proiect așteptat un an
Cel mai important proiect de hotărîre de pe ordinea de zi a ședinței... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 17:35 (5519 vizualizări - 3 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Ionuț Tătaru, directorul istoriei ialomițene

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Ionuț Tătaru, directorul istoriei ialomițene

Ionuț Cristian Tătaru, pe numele său complet, este șef împuternicit la Direcția Județeană a Arhivelor Naționale Ialomița, o instituție cu doar 9 angajați. Chiar dacă opinia publică este prea puțin interesată cu privire la activitatea acestei unități, trebuie să știți că aici se păstrează 7 kilometri din istoria întregului județ, din cele mai vechi timpuri și pînă astăzi. Și oricine o poate studia dacă obține permis pentru Sala de Lectură!

Viața printre documente Clădirea Direcției Județene a Arhivelor Naționale Ialomița este ascunsă pe strada Alexandru Odobescu din Slobozia. Este masivă... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 15:40 (14473 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Burse educaționale pentru elitele liceelor din oraș

Cu sprijinul societății A&S Internațional 2000 SRL, 14 elevi cu rezultate deosebite la învățătură, din cadrul celor 3 licee din Fetești, au fost premiați în cadrul unei ceremonii festive. Evenimentul a devenit foarte cunoscut și se desfășoară sub sloganul «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine», proiect demarat și susținut de omul de afaceri Matei Roșu.

14 mii de lei pentru elevii de elită
Proiectul inițiat de directorul general al A&S Internațional 2000 SRL, Matei Roșu, denumit «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine» a... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 14:50 (6916 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Milionarii banilor publici

Cine nu are consilieri locali, să-i ia pe-ai noștri!

Milionarii banilor publici

Marți, 31 martie 2015, Consiliul Local Slobozia s-a reunit pentru o nouă ședință ordinară. Destul de numeroase, proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi a ședinței au fost un bun prilej pentru a demonstra că, atunci cînd este vorba de bani publici, consilierii locali nu au limite.

O rectificare de 7,1 milioane de lei
Printre proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia de marți, 31 martie 2015, s-a numărat și cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2015. Potrivit datelor prezentate... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 20:25 (6332 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Orezu: I-a luat foc casa la miezul nopții

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din satul Orezu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 marți, 8 ianuarie 2013, în jurul orei 23 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 09:54
(7761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Orezu incendiu


Incendiu la o casă din Munteni Buzău

În încercarea de a lichida un incendiu izbucnit la locuința sa, un bărbat de 42 ani, din localitatea Munteni Buzău, a suferit arsuri la nivelul mîinii stîngi și la nivelul feței. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:21
(10863 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit și coeficienții de corecție pentru contribuabilii cu activitate individuală

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoara activitatea în mod individual că au fost afișate, pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:20
(14935 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 64 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 8 ianuarie 2013, sînt disponibile doar 64 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 10:44
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție la escroci!

Două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune, cu diferite moduri de operare. În unul dintre cazuri, victima a fost abordată de un necunoscut care susținea ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 16:07
(9750 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil de artilerie, descoperit într-o curte

În după-amiaza zilei de vineri, 4 ianuarie 2012, un proiectil de artilerie exploziv de calibru 100 mm a fost găsit de un cetățean într-o curte din municipiul Slobozia. Bărbatul a sunat la 112 iar în scurt ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:30
(7384 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Casă nelocuită, cuprinsă de flăcări

O casă nelocuită din comuna Movilița a fost cuprinsă de flăcări după ce mai multe persoane fără adăpost au dat foc unor materiale textile cu scopul de a se încălzi. În scurt timp, incendiul a cuprins două ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:25
(8732 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grav accident rutier la Popasul Chirana

O persoană și-a pierdut viața și alte trei au fost rănite în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de joi, 3 ianuarie 2013, la intersecția DN2A cu DJ 213, între localitățile Giurgeni și Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 18:47
(8598 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Societate Comercială angajează
zidari
fierar-betoniști

Experiența constituie un avantaj.
Relații la telefon 0737/208.367

3 Ianuarie 2013, 18:37


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în străinătate

Potrivit unui comunicat de presă al AJOFM Ialomița, sînt disponibile 100 locuri de muncă la recoltat mazăre în sectorul agricol din Portugalia-Danemarca. Doritorii trebuie să fie persoane majore, cu vîrsta ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:32
(14460 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD și incendii

În perioada 28 decembrie 2012-2 ianuarie 2013, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a intervenit pentru acordarea primului ajutor medical de urgență în cazul a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:19
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 2600 de articole pirotehnice, confiscate

Peste 2600 de articole artizanale pe bază de amestecuri pirotehnice au fost confiscate de polițiști în ultimele două zile ale anului 2012. Așadar, polițiștii specializați ai Serviciului Arme, Explozivi ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:15
(11939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Operațiunea «Foc de artificii»

Efectivele din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut vineri, 21 decembrie a.c., un prim bilanț al rezultatelor obținute ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2012, 16:16
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trafic îngreunat, dar se circulă!

12,00 Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră, 12,00, circulația pe drumurile județului se desfășoară în condiții de iarnă nefiind semnalate drumuri blocate ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2012, 08:48
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ninsorile revin în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru intervalul 19 decembrie 2012, ora 2,00-20 decembrie 2012, ora 20,00, o avertizare meteo Cod Galben, iar ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 17:14
(6490 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Decembrie 2012, 16:26


Locuințe cuprinse de flăcări la Munteni Buzău și Fetești

Mai multe piese de mobilier, aparate electronice și electrocasnice aparținînd unor locuințe din Munteni Buzău și Fetești au fost distruse de flăcări. Cele două incendii au avut o cauză comună: coșurile ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:41
(8796 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Escrocherie la telefon. S-a dat drept «fiu» încercînd să-și înșele «tatăl» cu 8600 lei!

Escrocii care dau țepe prin telefon sînt fără număr și fără limite! Un bătrîn de 67 ani, din Bucu, era la un pas să rămînă fără suma de 8600 lei în momentul în care a fost înșelat prin telefon de un astfel ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:31
(11556 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Bucu escrocherie


Popasul Sinești: Trafic blocat din cauza unui copac

Trafic de coșmar în dimineața zilei de miercuri, 19 decembrie a.c., pe DN2A, în zona Popasului Sinești. Un pom căzut pe carosabil a făcut ca circulația să se desfășoare doar într-un singur sens de mers ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:45
(7726 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi șoferi ialomițeni au fost depistați de polițiști conducînd pe drumurile publice în stare de ebrietate. În urma verificărilor oamenilor legii, s-a stabilit că unul dintre ei avea o alcoolemie de 0,4 ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:40
(7966 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Sărbători

Polițiștii ialomițeni vor fi la datorie și în zilele de Sărbătoare. Oamenii legii vor veghea asupra siguranței și ordinii și liniștii publice la nivelul înregului județ. Cei care vor avea nevoie de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:32
(6312 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8,56 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Potrivit unui comunicat de presă al DGFP Ialomița, pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna noiembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 12:44
(7657 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa creștine»

Duminică, 16 decembrie a.c., la Urziceni se va desfășura cea de-a XX-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa creștine». În cadrul evenimentului va avea loc și o inedită lansare ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:21
(8892 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: La furat la doar 15 ani...

La începutul acestei săptămîni, casa unui localnic din Țăndărei a fost călcată de hoți. Bărbatul a reclamat la Poliție faptul că îi lipsesc din locuință 4 telefoane mobile și 4 camere de supraveghere video ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:11
(6704 vizualizări - 4 comentarii)


Slătioarele: Magazie cuprinsă de flăcări

În după-amiaza zilei de miercuri, 12 decembrie a.c., o magazie aflată în gospodăria unui localnic din satul ialomițean Slătioarele a fost cuprinsă de flăcări. Totul din cauza unor scîntei provenite de la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:08
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Polițiștii au prins un «spărgător de case»

Polițiștii din Fetești au reușit să probeze activitatea infracțională a unui tînăr de 18 ani, din localitate, care a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Bunurile sustrase, în mare parte bijuterii, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:07
(5365 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Decembrie 2012, 16:44


Ialomița: «Ziua Internațională de Luptă Împotriva Corupției», serbată la Țăndărei

Misiune specială a ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Luni, 10 decembrie 2012, oamenii legii s-au deplasat la Țăndărei pentru a participa la o dezbatere organizată de elevii Liceului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2012, 13:45
(6365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 11 decembrie, orele 12,00-12 decembrie, orele 12,00, «va ninge în majoritatea regiunilor». Ninsorile vor fi mai consistente în primele ore ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:48
(8194 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la groapa de gunoi

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit de un cetățean la o groapă de gunoi din Fetești. Evenimentul a fost semnalat prin 112 vineri, 7 decembrie a.c, iar la fața locului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:03
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...