Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

16 copii abuzați sexual, 12 tentative de sinucidere

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

Anul trecut, în județul Ialomița au fost raportate 16 cazuri de copii abuzați sexual și 12 adolescenți care au încercat să-și ia viața. Urmările psihologice și emoționale ale acestei statistici sînt însă foarte grave, mulți dintre copiii abuzați ducînd cu ei toată viața semnele unei tragedii pe care nu o înțeleg și pentru care au nevoie de terapie îndelungată în drumul spre vindecare.

Rușinea adulților
Un bilanț îngrijorător al DGASPC arată că în continuare copiii sînt victime sigure ale abuzurilor la care îi supun tocmai cei în care au cea mai mare încredere. Astfel, 16 copii... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 00:40 (6170 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică reclamă faptul că sediul unității a fost vandalizat de un medic de familie. Acesta a smuls ușile și pereții de rigips ai cabinetului pe care-l avea la parterul instituției și s-a făcut nevăzut. Acuzațiile planează asupra doctorului Claudiu Ciuleiu și se vor concretiza cu o plîngere penală împotriva acestuia înregistrată la sediul Poliției Municipiului Slobozia. În replică la toate aceste reclamații, doctorul Ciuleiu susține că «n-am distrus nimic, mi-am demolat doar ușile și pereții...»!

Distrugere sub nasul paznicilor
La parterul ... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 23:20 (6433 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistența socială costă 116 milioane de lei pe an

În Ialomița

Asistența socială costă 116 milioane de lei pe an

Cîteva cifre oficiale demonstrează faptul că, în 2014, Ialomița a fost preocupată mai mult de sectorul Asistenței Sociale față de cel al Educației... Așa se face că banii acordați de stat pentru primul sector se ridică la 116 milioane de lei, în timp ce într-un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița se arată că, în 2014, instituția a fost nevoită să se descurce cu doar 12 milioane de lei.

Sute de milioane de lei pentru Asistența Socială
În urmă cu cîteva săptămîni, reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului au făcut public un raport... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 22:55 (4684 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Căutătorii de cuvinte de la Centrul de Recuperare Slobozia

Căutătorii de cuvinte de la Centrul de Recuperare Slobozia

Motto-ul lor e simplu: «Tăcerea e de aur, pînă cînd...». La Centrul de Recuperare pentru Copilul cu Handicap Neuropsihic Slobozia vin în prezent 112 copii cu tulburări de limbaj care sînt încurajați să-și depășească limitele și să se exprime, ajutați prin terapie. Centrul în care copii, cu vîrste între 3 și 18 ani, ajung săptămînal pentru a învăța să relaționeze cu ceilalți și pentru a nu se mai simți neputincioși sau marginalizați din cauza problemelor de comunicare oferă servicii gratuite și încurajează familia sau asistenții maternali să nu îi ocolească cît timp nu este prea tîrziu...

The king’s speech... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 21:45 (10769 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operațiunea «Loverboy» la Slobozia

Doi soți, anchetați pentru «proxenetism»

Operațiunea «Loverboy» la Slobozia

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au demarat operațiunea «Loverboy». Este vorba despre o activitate amplă în care anchetatorii încearcă să dea de urma proxeneților care-și fac veacul prin oraș. În ultimele 4 luni, organele judiciare au reușit să probeze activitatea infracțională a mai mult de șase persoane, care, sub pretextul unor false relații amoroase, obligau tinere sărace să-și vîndă trupul la colț de stradă. Cel mai recent caz este al soților Alina și Radu Ștefăniță Roșu, acuzați că au convins mai multe tinere să practice prostituția în Anglia și Germania. Cei doi se află în stare de arest preventiv și arest la domiciliu, alături de alți doi complici.
... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 21:10 (9595 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermierii nimănui

Scandal la Albești

Fermierii nimănui

Îmbătrînite și depopulate, satele ialomițene au devenit o terra deserta. Fără condiții de trai decente, fără servicii, fără medici, oamenii încearcă să supraviețuiască unei tranziții care nu se mai termină. Ion Lucian, orășean pînă acum cîțiva ani, a ignorat această realitate și s-a stabilit la Albești. Și-a cumpărat o vacă și, pînă la începutul acestui an, viața lui a fost liniștită și senină. Dar medicul veterinar Vlad Fănel a decis că Ion Lucian are mai mult decît îi trebuie!

Cine muncește, plătește!
Ion Lucian a fost, pînă în urmă cu 4 ani, orășean cu slujbă și salariu mic... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 20:20 (4660 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare penale pentru încălcarea patrimoniului cultural ialomițean

Un raport al Direcției Județene de Cultură Ialomița demonstrează zeci de abateri privind siguranța monumentelor istorice din Ialomița. Unele dintre ele intră chiar în sfera de competență a organelor judiciare. Printre acestea se numără încercări de înstrăinare sau lucrări neautorizate, efectuate de proprietarii respectivelor obiective cu valoare culturală existente în județ.

Dosare penale în curs de soluționare
În cursul anului trecut, referenții din cadrul Direcției Județene de Cultură Ialomița au organizat mai multe acțiuni tematice privitoare la siguranța monumentelor istorice... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 19:55 (4697 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Adrian Popa, un colonel din Dealul Spirii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Adrian Popa, un colonel din Dealul Spirii

După pensionarea discretă a lui Constantin Nae, la Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost liniște și pace. Acum, e un șef nou. Jovial, tonic, flexibil, colonelul Adrian Popa este unul dintre puținii oficiali din Ialomița care ar merita clonați. Părerea noastră!

Un militar care urăște motivele de divorț
Militar de carieră, colonelul Adrian Popa a fost detașat la ISU Ialomița și, din 17 februarie 2015, ca inspector șef. Vine din poziția de prim adjunct al ISU «Dealul Spirii» București, îi plac sporturile, în special tenisul de cîmp și rugby-ul, dar urăște... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 19:25 (18585 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

RISIPITOARELE

Handbal, Neptun Constanța-Unirea Slobozia, 21-19 (10-11)

RISIPITOARELE

Cu Zalăul în deplasare și acasă, cu Deva acasă, iar joi, 12 martie, cu Neptun Constanța în deplasare, echipa de handbal a Unirii Slobozia a risipit puncte cu o lejeritate de-a dreptul alarmantă. Dacă măcar jumătate din aceste puncte ar fi fost cîștigate, uniristele și suporterii lor ar fi văzut de pe cai, iar nu de pe măgari, competiția. La Constanța s-a repetat scenariul din meciul cu Deva: Slobozia a revenit, a preluat conducerea, dar a cedat lamentabil pe final. Miza jocului a generat o prezență generoasă, dar mai cu seamă zgomotoasă a publicului dobrogean. Punctele puse în joc vor conta și în ierarhia play-out-ului și de aici a reieșit importanța mare a meciului pentru ambele echipe. Neptunul... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 18:35 (5192 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Anticariatul din mansardă

Anticariatul din mansardă

Cel mai mare anticariat online din România se află la Slobozia. «Colțul colecționarului» este lider pe piața de carte veche, cu 100000 de volume, 30000 dintre acestea fiind titluri unice din toate domeniile despre care s-a scris vreodată un rînd. Cum nimeni nu e profet în orașul lui, în Slobozia sînt foarte puțin cunoscuți, însă de 7 ani cărțile lor se vînd ca pîinea caldă și hrănesc pasionații de citit din țară și din lumea mare. Peste 10 ani, spun că vor face același lucru, pentru că oamenii au nevoie de cărți tipărite, iar digitalizarea nu va putea cuprinde niciodată tot ce s-a pus pe hîrtie de la Gutenberg încoace.

Cărturari de rit nou... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 18:10 (6707 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Clădirea Prorent, de vânzare

Slobozia: Clădirea Prorent, de vînzare

Una dintre cele mai vechi moșteniri ale perioadei comuniste de la Slobozia este de vînzare. Firma Prorent, administrată de Emil Constantinescu (fost consilier local) a decis să caute un cumpărător pentru cei peste 3000 mp ai imobilului. Surse din piață susțin că spațiul va fi transformat într-o clinică medicală privată. Dacă aceste informații se confirmă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și laboratoarele medicale din oraș vor avea o concurență puternică.

Mastodont comunist bun de vîndut
Clădirea în care funcționează firma Prorent, administrată de ex-consilierul local Emil... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 17:30 (8170 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL a pierdut alegerile   din 2016 pentru Slobozia

PNL a pierdut alegerile din 2016 pentru Slobozia

Dacă cel mai bun război este cel pe care nu ești obligat să îl porți, cum amintea deunăzi un politician local, atunci PSD Ialomița e fericit. Fără președintele Ciupercă la județeana de partid, cu un primar cu un picior în groapă la propriu și fără perspectiva unui lider care să-l înlocuiască (pe linia de tușă se încălzește de cîteva zile și Cornel Vasile!), Slobozia va continua să voteze mocirla social-democrată. Și asta fără ca noul președinte, Marian Neacșu să fi tras un singur glonț electoral!

Ultima șansă a Dreptei în Slobozia
Ultima șansă a Dreptei în Slobozia sînt alegerile... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 16:45 (7528 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere surpriză

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Domnești-Viitorul Axintele 2-1

Înfrîngere surpriză

În mod normal, Viitorul Axintele n-ar fi trebuit să aibă probleme cu junii Domneștiului. Ce-i drept, antrenorul Ion Nica a avut probleme de lot, neputîndu-se baza pe Oprișan, Negru sau Frangu, dar acest lucru nu poate constitui o scuză. Cea mai concretă caracterizare a evoluției alb-verzilor răzbate din declarația fair-play oferită de directorul sportiv de la Axintele, Marin Dumitrache: «La Domnești n-am arătat ca o echipă și astfel am dat prilejul copiilor de la formația gazdă să se bucure de o victorie nesperată. Chiar dacă am avut o serie de jucători accidentați nu avem nicio scuză pentru acest eșec!». Cu Tudor și Bogorodiță utilizați în premieră în linia defensivă și cu Stelian Stan mijlocaș... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 16:25 (3568 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ceaunul vânătorilor din administrație

Ceaunul vînătorilor din administrație

Sîmbătă, pe o ploaie măruntă și rece, în țarcul de lîngă Cercul Militar din Slobozia, vînătorii și pescarii din Ialomița au fost înghesuiți la ceaun pentru a sărbători a doua ediție a întîlnirii «Vînător și pescar hoinar prin Bărăgan». Primarul Stoica a ținut să scuze groapa administrativă și să promită că, la anul, întîlnirea va fi într-un vad mai bun. Noi îl credem, pentru că am mai văzut pescari. Dar pînă cînd ceaunele au dat în clocot și preparatele vînătorești au fost pregătite, vînătorii și pescarii și-au prezentat trofeele de vînătoare, armele și uneltele de pescuit, dar și cîinii special antrenați pentru defilare. Lîngă unul dintre ceaune am găsit două neveste de vînători care se lăudau... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 15:50 (3639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Etapă excelentă pentru gazde

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă excelentă pentru gazde

O dată cu încălzirea vremii s-au reluat și jocurile din Liga a IV-a Ialomița. Programat inițial să înceapă pe 7 martie 2015, returul a suferit o amînare de o săptămînă, tocmai pentru ca vremea să nu joace renghiuri echipelor. «Probabil vom fi nevoiți să introducem în program o etapă intermediară, pentru a termina campionatul pînă pe 6 iunie. Am ținut cont de sfaturile meteorologilor și am hotărît să amînăm startul returului pînă pe 14 martie!» ne-a spus președintele Asociației Județene de Fotbal Ialomița, Mihai Basarab. Așadar, sîmbătă, 14 martie 2015, pe o vreme propice fotbalului, cele 16 competitoare din Liga a IV-a și-au pus gleznele din dotare la contribuție. Vîntul primăvăratic a suflat... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 15:20 (4611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărțișoarele Consiliului Județean pentru ialomițeni

Oficialii administrației județene suțin că, pînă la sfîrșitul acestei luni, vor inaugura două dintre cele mai importante investiții județene ale ultimilor ani. Prima este sala de spectacole cu geometrie variabilă, iar cea de-a doua este parcul fotovoltaic de la Giurgeni...

Sala de spectacole, funcțională în aprilie
Sala de spectacole cu geometrie variabilă a Consiliului Județean, investiție care a inghițit pînă în prezent 8,83 milioane de lei (oficial), va fi finalizată integral pînă la sfîrșitul lunii martie. La acest moment, susține vicepreședintele cu atribuții de președinte... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 14:15 (5332 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

SUPER laboratorul DSP Ialomița

SUPER laboratorul DSP Ialomița

De peste 25 de ani, Laboratorul de Diagnostic și Investigare în Sănătate Publică al Direcției de Sănătate Publică Ialomița funcționează ceas. De un an, el beneficiază de aparatură modernă și de 97 de domenii de acreditare. Specialiștii care își desfășoară activitatea aici testează calitatea apei, precum și a sării sau a altor alimente pe care noi le consumăm în fiecare zi.

400 mii de lei, investiți în sănătatea publică
Pe lîngă punctul de lucru de la Slobozia, laboratorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița mai deține încă unul la Fetești. Activitatea tuturor acestora este... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 13:25 (9005 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Dublă victorie la Călărași

Dunărea Călărași va fi aproape sigur din sezonul viitor în Liga secundă. Mai mult decît sigur, Unirea Slobozia nu va mai fi acolo, ci mult mai jos. Cu toate acestea, la nivelul juniorilor Unirea stă mult mai bine decît Dunărea Călărași. Duminică, 15 martie, în cadrul etapei a 15-a a Campionatului  Republican, juniorii A ai Unirii Slobozia au învins la Călărași cu 3-1. Golurile echipei antrenate de Ion Ionescu și Costea Enache au fost marcate de Khalil, Teodorescu și Mădălin Marin. Nici juniorii B, pregătiți de Marius Milea, nu au fost mai prejos. Aceștia au învins cu 4-1. Gabriel Dobre a reușit o triplă, al patrulea gol fiind marcat de Săvescu, din penalty. Duminică, 22 martie, Unirea va... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 12:15 (3018 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pisica botezată «Laguna Albastră» și cățelul bej

Feisbuc administrativ

Pisica botezată «Laguna Albastră» și cățelul bej

Cu regret vă informăm că rubrica de față a transformat oficialii administrației slobozene în oameni responsabili. Spunem asta pentru că, în ciuda eforturilor noastre de a face noi descoperiri, paginile de feisbuc ale aleșilor noștri refuză să ne ofere fotografii demne de a fi republicate. Nu știm dacă să plîngem sau să rîdem... Dar sîntem siguri că n-ar strica dacă ne-ați da o mînă de ajutor!

Inspirație de consilier local Elisabeta Beciu este consilier Local PSD la Slobozia, director la școala din Cartierul Bora și... cam atît! Nu s-a remarcat prin vreo declarație publică notabilă... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 11:20 (6530 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

 Președintele Ciupercă, refuzat a doua oară

Curtea de Apel București a respins contestația privind prelungirea mandatului de arestare preventivă

Președintele Ciupercă, refuzat a doua oară

Este oficial și definitiv! Președintele Silvian Ciupercă rămîne încă o lună în Arestul Central al Poliției Capitalei. Curtea de Apel București a respins luni, 16 martie 2015, cea de-a doua contestație pe care acesta a făcut-o privind prelungirea mandatului de arestare preventivă. În aceeași situație se află și Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița.

Încă o lună după gratii
În urmă cu o săptămînă, Tribunalul București a decis prelungirea mandatelor de arestare preventivă solicitate de DNA în cazul Ciupercă-Vîlcan. Așa cum era de așteptat... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2015, 18:15 (9662 vizualizări - 15 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3046 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7245 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2376 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4897 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...