Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși  sub control judiciar

Anchetă DNA la Agrofam

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși sub control judiciar

În urma perchezițiilor desfășurate la Fetești, procurorii Anticorupție au decis să-l cerceteze sub control judiciar pe latifundiarul Ștefan Poienaru. Potrivit unui comunicat de presă al DNA, Poienaru are 4 capete de acuzare. În același dosar este urmărită penal și Maria Ecaterina Traicu Văleanu, fiica acestuia.

Au fraudat bugetul Uniunii Europene
În cazul lui Ștefan Poienaru, procurorii DNA au reținut comiterea infracțiunilor de «complicitate la infracțiunea de folosirea sau prezentarea cu rea credință de documente ori declarații false, inexacte sau incomplete, dacă fapta are ca rezultat obținerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de acestea ori în numele ei... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 16:59 (13456 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Silvian Ciupercă, alături de Cezar Vîlcan, propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile

Procurorii DNA au dispus la miezul nopții de marți spre miercuri, 10/11 februarie 2015, reținerea pentru 24 de ore a lui Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al DNA, în cazul lui au fost reținute 8 infracțiuni, printre care și «luare de mită».

Procurorii cer arestarea preventivă
După ce a fost escortat de mascați la sediul Direcției Naționale Anticorupție, în cursul zilei de marți, 10 februarie 2015, Silvian Ciupercă și-a petrecut noaptea în arest. El a fost reținut pe bază de ... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 11:20 (26533 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Scandal de corupție la Poliția Orașului Țăndărei

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Percheziții în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 7 locații de pe raza județului, printre care și la sediul Poliției Orașului Țăndărei. Trei subofițeri au primit mandate de aducere și urmează să fie prezentați la audieri.

Anchetă în plină desfășurare
Acțiunea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se desfășoară în cadrul unui dosar penal în care mai multe persoane sînt suspectate de fapte de corupție și fals intelectual. În ceea ce-i privește pe subofițerii Poliției Orașului Țăndărei, potrivit anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 09:40 (30866 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: De la «in rem» la «in persona»

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, săltat de anchetatori

UPDATE Percheziții la firmele lui Ștefan Poienaru-AGROFAM

Sediul Consiliului Județean Ialomița a fost călcat de anchetatori încă de la primele ore ale dimineții de marți, 10 februarie 2015. În vizor, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Acesta a părăsit sediul instituției, flancat de anchetatori, în jurul orei 8,45, fiind urcat într-una dintre dubele cu care anchetatorii DNA s-au deplasat la Slobozia. La cîteva minute după președintele Silvian Ciupercă, și șeful Direcției de Achiziții, Cezar Vîlcan, a fost condus de mascați la o dubă a anchetatorilor. Astfel, din cîte se pare, anchetatorii au definitivat cercetarea in dosarul în care la data de 29 octombrie 2014 se efectuau percheziții la sediul Consiliului Județean, trecîndu... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2015, 10:45 (40624 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Concurs în luna martie

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Inspectoratul General Școlar va organiza la începutul lunii martie 2015 un concurs pentru ocuparea postului de inspector școlar general. Ileana Condruț, aflată la conducerea instituției în acest moment, nu va participa la concurs. «Este un concurs deschis tuturor celor interesați!» a declarat aceasta pentru Independent.

Ialomița școlară, scoasă la concurs
Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs funcția vacantă de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2015, 12:31 (15342 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Tinerele din generația actuală încearcă să-și găsească un sens în viață într-un context social ambiguu. Deznodămîntul acestei revolte poate avea un final tragic. În cele mai fericite cazuri, abandonînd școala, tinerele dau naștere unui copil și își întemeiază o familie. În situații extreme, acestea devin victime ale infractorilor, prin șantaj emoțional. Instabile și vulnerabile, pentru aceste fete cîteva vorbe frumoase spuse la telefon sau pe site-urile de socializare sînt suficiente pentru a deveni sclave sexuale. Iar această realitate dureroasă se petrece și în Ialomița. Alături de alte instituții abilitate, polițiștii încearcă să facă ordine în mințile debusolate ale acestor tinere. La fel... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 17:55 (9030 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Noul regulament școlar, în viziunea profesorilor ialomițeni

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Publicat în Monitorul Oficial, noul regulament școlar a creat reacții în lanț în rîndul profesorilor. Raportat la nivelul județului Ialomița, dascălii se simt pregătiți să facă față noilor schimbări legislative. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița le recomandă tuturor cadrelor didactice să folosească un barem de corectare adecvat, pentru a evita contestarea notelor la evaluările scrise.

Aceiași elevi, un alt regulament
Cel mai criticat amendament care se regăsește în noul regulament școlar este cel privitor la dreptul elevilor și al părinților de a contesta notele... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 13:05 (7209 vizualizări - 11 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

A apărut pagina de FB «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica»

Feisbuc administrativ

A apărut pagina de FB «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica»

Mare e grădina Facebook-ului și mulți utilizatori dau like la ce cu gîndul nu gîndești. După «Partida băutorilor de apă» sau grupul «Am bicicletă la Slobozia», Facebook-ul slobozean se îmbogățește cu o nouă pagină. Ea a fost botezată «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica» și avea, la momentul cînd am descoperit-o noi, 99 de membri.

Stoica, fă-te că lucrezi!
Ideea de a lupta pe FB împotriva administrației slobozene nu este nouă. Ea a apărut pe vremea cînd ex-primarul Gabi Ionașcu ne vindea la robinete apa menajeră pe post de apă plată și, în virtutea inerției... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 09:55 (11442 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Încurcate sînt legile domnului Cruțu

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Dincolo de activitățile sportive, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița se lansează în dispute cu foștii angajați. Pensionat în urmă cu cîteva luni, Vasile Drăgan, unul dintre vîrfurile de lance ale instituției, reclamă public faptul că a fost reîncadrat în muncă și apoi demis în baza unor documente fără legitimitate. Mai mult, acesta precizează faptul că mai are de primit și un salariu. În replică la toate aceste acuzații, Marin Cruțu, șeful DJST afirmă: «N-am făcut nimic ilegal. Este doar o neînțelegere...».

Situație bizară
Vreme de mai bine de 25 de ani, Vasile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 18:55 (7359 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au lansat un proiect educațional de anvergură. Potrivit informațiilor oficiale, respectivul proiect se adresează elevilor care vor să urmeze o școală profesională. Astfel, în viitorul an școlar, Ialomița va beneficia de o suplimentare a numărului claselor profesionale în cadrul școlilor de arte și meserii. Prin această inițiativă se dorește și o departajare între elevii din cadrul liceelor teoretice și cele cu profil tehnologic, în privința rezultatelor obținute la examenele naționale. Proiectul așteaptă acum validarea din partea Ministerului Educației.

Un scor mai bun la Bacalaureat... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 15:20 (6092 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

Anchetă finalizată după 4 ani

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

După 4 ani de expertize și cercetări, procurorii Parchetului de pe lîngă  Judecătoria Slobozia au descoperit vinovatul în cazul apartamentului care a sărit în aer lîngă Clubul Tineretului din Slobozia. Acesta se numește Nicolae Dobruțchi, proprietarul respectivului imobil, și a fost trimis în judecată sub acuzațiile de «instigare la distrugere» și «înșelăciune».

Riscă să ajungă după gratii
Potrivit actelor de urmărire penală, Dobruțchi și-a convins ginerele să incendieze apartamentul pentru a putea pune mîna pe polița de asigurare. În joc erau 450 mii de lei, bani pe care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 14:30 (7127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Autoritățile slobozene promit că investiția la Piața Revoluției va fi finalizată «musai» la termenul scadent. Panourile obligatorii care marchează șantierul deschis în vara anului trecut oferă însă două termene diferite.

Decembrie nu e iunie
Investiția cu două termene de execuție rămîne cu buricul netăiat. După cum puteți observa în imaginile alăturate, panourile informative care marchează lucrările demarate în Piața Revoluției oferă două termene de finalizare. Primul este în luna iunie a anului 2015, iar cel de-al doilea în luna decembrie. Între timp, cei cîțiva muncitori care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 10:45 (12246 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Capul ce (nu) se pleacă, paloșul îl taie

Capul ce (nu) se pleacă, paloșul îl taie

La sfîrșitul săptămînii precedente, în zi de sîmbătă, nelucrătoare, toată protipendada administrativă a județului s-a reunit în Piața Unirii pentru marcarea Zilei Unirii Moldovei cu Țara Românească. Dincolo de discursul plicticos al prefectului Gigi Petre, parcă mereu același, evenimentul s-a remarcat prin tradiționala Horă a Unirii, în care oficialii s-au prins de la vlădică pînă la opincă, obligați de circumstanțe, dar mai ales de poziția administrativă. Motivul pentru care consemnăm momentul este însă altul... Hora de sîmbătă împlinește un vis mai vechi al președintelui Silvian Ciupercă, respectiv cel de a dansa Hora Unirii într-un cadru solemn, adecvat momentului. Din păcate, spun surse din... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 18:20 (9984 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Drumeți în calea lupilor politici

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Unii vor spune că e prea devreme pentru a vorbi despre viitorul primar al Sloboziei. Dar, dacă e adevărat că niciodată nu e prea tîrziu, atunci trebuie că și reciproca este valabilă. Așa că astăzi vom prezenta primele scenarii ale anului 2015 despre alegerile locale din 2016, pentru Slobozia. Pe lista scurtă a posibililor candidați se înscriu, ca de obicei, obișnuiții casei, dar și nume noi, apărute din neantul calculelor politice de culise. Dacă nu ne credeți, așteptați alegerile. Dacă ne credeți, fugiți cît mai e vreme. Mîine, așa cum vă spuneam, ar putea fi prea tîrziu!

Troica Neacșu-Pavel-Stoica... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 13:40 (18944 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contractele POLARIS sunt ilegale

Unde nu-i cap, vai de salubrizare

Contractele POLARIS sînt ilegale

De aproape 3 luni de zile, noul concesionar al serviciului de salubritate face legea în orașul Slobozia. Obligat să respecte indicatorii de performanță impuși de contract, Polaris M Holding obligă beneficiarii, persoane fizice și juridice, să semneze un contract ilegal. Unul dintre semnatarii acestui contract explică de ce acesta este ilegal și susține că societatea poate fi acționată în instanță. În replică, reprezentanții Polaris susțin că vor oferi explicații detaliate și justificări pertinente la sfîrșitul lunii ianuarie.

Cineva care să ne apere...
...de Polaris la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 09:50 (7728 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: S-a întâmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorât de o sobă improvizată...

Exclusiv: S-a întîmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorît de o sobă improvizată...

Caz șocant la Fetești. Un copil de 9 luni a murit marți de dimineață, 3 februarie 2015, după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Mama micuțului, gravidă în cîteva săptămîni, și sora sa de doar 4 ani au ajuns la spital în stare critică. Se pare că tragedia a fost provocată de o sobă improvizată... Potrivit informațiilor, mama gravidă și copiii săi dormeau într-o cameră încălzită cu o sobă improvizată. Soțul femeii a intrat în respectiva încăpere și i-a găsit pe cei trei inconștienți... El a sunat la 112, iar mama și cei doi frați au fost transportați la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Din nefericire, pentru copilul de doar 9 luni nu s-a mai putut face nimic. El a murit în urma... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 17:50 (5198 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Primăvară pregătită pe iarba de acasă

Unirea Slobozia avea plănuit, începînd cu 29 ianuarie 2015, un cantonament la Mogoșoaia. Din păcate, anumite acțiuni federale derulate în aceeași perioadă au făcut ca Adrian Mihalcea să schimbe planul de pregătire și să decidă ca echipa să rămînă acasă. Cum pînă la reluarea campionatului au mai rămas ceva mai mult de 3 săptămîni, singurele deplasări care se vor mai face vor fi generate de partide de verificare. Cu privire la amicale, Unirea a jucat miercuri, 28 ianuarie 2015, cu Înainte Modelu, de care a trecut cu 2-0, ambele goluri fiind marcate de noua achiziție Bogdan Ungureanu. Adrian Mihalcea i-a folosit în prima repriză pe: Dobre-Stan, Soare, Lazăr, Toma-Drăguț, Macare, Bolat, Ursu-Chelaru... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 15:20 (5484 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Prestație frumoasă, înfrângere amară

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HC Zalău 23-25 (9-12)

Prestație frumoasă, înfrîngere amară

Unirea Slobozia a arătat o dorință extraordinară de victorie în meciul cu HC Zalău disputat duminică, 1 februarie 2015, la Sala Sporturilor. Din păcate, acest aspect nu a fost suficient, chiar dacă echipa unui Liviu Paraschiv mai vulcanic ca oricînd a recuperat o diferență de 5 goluri și a avut 20-18 în minutul 45. Au fost două reprize diametral opuse, în care publicul slobozean a trecut prin toți fiorii pe care îi dă handbalul. Gheorghe Tadici a știut mai bine să-i «liniștească» pe arbitri, iar elevele sale au gestionat mai eficient finalul de joc, lucru pe care antrenorul sălăjean nu a putut să-l impună în ultimul mandat la Naționala României.

Repriză cu iz ardelenesc... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 13:40 (6547 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Întăriri serioase la Viitorul Axintele

La numai două săptămîni de la reluarea pregătirilor, noua față a Viitorului Axintele prinde tot mai mult contur. Săptămîna trecută a adus 3 partide amicale pentru echipa antrenată de Ion Nica: 1-2 cu Balotești (gol Ionuț Fătu), 0-0 cu Inter Clinceni și 0-2 cu ACS Berceni. În aceste partide au fost testați o serie de jucători care în retur ar putea îmbrăca tricoul alb-verde. Pe lîngă deja parafatul transfer al lui Fătu, ialomițenii au mai afectuat achiziții, cîteva dintre ele chiar cu greutate pentru acest nivel. Cel mai important transfer al iernii este pînă acum mijlocașul defensiv Alexandru Radu, 33 de ani, în tur căpitanul divizionarei secunde ACS Berceni. În urmă cu 3 ani, Radu a bifat cîteva... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 11:35 (5193 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sumă record pentru bugetul Sloboziei în 2015

Banii n-aduc fericirea administrativă

Sumă record pentru bugetul Sloboziei în 2015

Pentru prima dată în istoria ultimilor ani, Slobozia beneficiază de o sumă record pentru investiții în anul 2015. Potrivit proiecției de buget realizate de către oficialii instituției, administrația locală va avea de cheltuit 168,6 milioane de lei! Majoritatea sumelor care urmează a fi cheltuite provin din fonduri externe nerambursabile. Printre prioritățile din acest an ale administrației se numără Cartierul Gării Noi. «Cartierul pentru tineri este prioritatea 0 a acestui an!» a declarat primarul Alexandru Stoica.

Pe hîrtie, bugetul e uriaș
Bugetul Sloboziei pentru anul 2015... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 08:10 (15314 vizualizări - 25 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: 5 tone de fier vechi, confiscate

Peste 5 tone de fier vechi au fost confiscate de polițiștii slobozeni, joi, 14 iulie. Mașina a fost oprită în trafic, în apropierea municipiului, iar șoferul nu a putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2011, 12:56
(7394 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Un șofer de scuter, victima unui accident

Miercuri, 13 iulie, între Amara și Grivița s-a produs un accident de circulație. Vina aparține conducătorului unui scuter ce a intenționat să-și schime direcția de mers către stînga fără să vadă că din ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 15:15
(8085 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Bărcănești: Cu cuțitul în centrul satului

Polițiștii din Bărcănești au prins miercuri, 13 iulie, un individ de 31 ani din localitate care se afla în centrul comunei și purta asupra sa un cuțit. Bărbatul a fost luat de polițiști și dus la Postul ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 15:14
(8720 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Șofer băut, la volan

Joi, 14 iulie, în jurul orelor 02,20, polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, din județul Brăila. Pentru că șoferul mirosea a alcool, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 15:14
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șofer băut, autor al unui accident

S-a urcat băut la volan și a provocat un accident rutier. Este vorba despre un bărbat, de 55 ani, din comuna călărășeană Borcea. Polițiștii feteșteni au fost sesizați despre producerea unui accident rutier ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:04
(5513 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Filtre rutiere în trafic

Șase filtre de polițiști au monitorizat traficul pe șoselele ialomițene, marți, 12 iulie. Scopul principal al polițiștilor rutieri l-a constituit combatere neregulilor din trafic. În cadrul acțiunii polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:03
(5089 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Timp de 3 ore, polițiștii din Săveni și Sudiți au desfășurat pe raza celor două localități o acțiune pe linia transporturilor ilegale de lemn. În timpul verificărilor, polițiștii au legitimat peste 40 de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:02
(7310 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 19 ani este acuzatul principal în cazul unui furt din gospodăria unui cetățean din Borănești. Un bărbat, de 57 ani, a reclamat polițiștilor că dintr-o anexă a gospodăriei i-au dispărut mai multe ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:01
(8261 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Borănești furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:21
(4484 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Începe titularizarea cadrelor didactice

Miercuri, 13 iulie, cadrele didactice vor susține examenul de titularizare. Concursul va fi organizat la Liceul Pedagogic din Slobozia. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean, pentru cele 121 de posturi ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:18
(9396 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoață minoră, prinsă la furat din magazin

O adolescentă de 16 ani este cercetată penal pentru «furt calificat» după ce a furat dintr-un magazin. Poliția Țăndărei a fost sesizată de un vînzător din localitate despre faptul că i-a fost furată o sumă ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:16
(7358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Munteni Buzău: Fără permis și băut, la volan

Luni, 11 iulie, agenții Postului de Poliție Munteni Buzău au oprit în trafic pentru control un autoturism. Mașina era condusă de un tînăr, de 27 ani, din Grindu, care nu poseda permis de conducere. Mai ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:13
(10632 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil pe bicicletă, accidentat

Un copil de 13 ani, pe o bicicletă, a încercat să traverseze strada neregulamentar și a fost lovit de o mașină. S-a întîmplat marți, 12 iulie, la Fetești. Incidentul s-a petrecut din cauza imprudenței copilului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:10
(7024 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA Ialomița: Crescătorii de bovine pot solicita «prima pe exploatație»

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, Centrul Județean Ialomița, informează că, în perioada 15 iulie-31 august 2011, crescătorii de bovine pot solicita Plata Națională Directă Complementară ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:08
(6934 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: «Șofer» beat și fără permis a acroșat cu mașina doi tineri. Și a fugit de la locul accidentului!

Un «șofer» beat și fără permis a accidentat două persoane din Platonești, ulterior fugind de la locul accidentului. Incidentul s-a produs în timp ce un grup de pietoni circula pe partea stîngă a părții ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:38
(7969 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat o mașină, a lovit-o și a abandonat-o

Un bărbat de 56 ani a reclamat polițiștilor că mașina proprietate personală i-a fost furată de pe o stradă din Fetești. În mai puțin de 24 de ore, polițiștii l-au prins pe autor, acesta fiind un tînăr, ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:19
(6775 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinsă la volan fără a avea carnet

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 8 iulie, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune vizînd ordinea publică în comunele Coșereni, Borănești și Bărcănești. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:16
(7674 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Baruri controlate de polițiști

Barurile slobozene au fost ținta a peste 30 de polițiști și jandarmi, duminică, 10 iulie, în intervalul orar 0,00-3,00. Aceștia au controlat 6 baruri și două săli de jocuri de noroc, legitimînd 120 de persoane ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:15
(7274 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Polițiști, jandarmi și inspectori ITM, în acțiune

Polițiști, jandarmi și inspectori ITM au descins în noaptea de vineri, 8 iulie, în comuna ialomițeană Bucu. Potrivit polițiștilor, au fost legitimate peste 70 de persoane și controlate 12 autoturisme. ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:14
(8116 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan fără permis

Polițiștii din Țăndărei au prins în trafic, pe raza localității, un tînăr, de 26 ani, din Călărași, care conducea o mașină deși nu avea permis de conducere pentru nicio categorie. Individului i-a fost întocmit ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:12
(8098 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie lovită de o mașină în timp ce traversa strada fără să se asigure

Vineri, 8 iulie, o femeie de 46 ani a fost lovită de o mașină în timp ce încerca să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. S-a întîmplat la Slobozia, pe bulevardul Chimiei, șoferul implicat ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:11
(6735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița: Rambursări de TVA în două tranșe

«La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iulie 2011 taxă pe valoarea adăugată în suma de 840805 lei, aferentă unui număr de 19 deconturi cu sume negative ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:59
(8129 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Infractor încarcerat pentru «înșelăciune»

Un bărbat de 52 ani, din Capitală, pe numele căruia Judecătoria Sectorului 3 București emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost identificat de agenții Postului de Poliție Axintele ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:53
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-au tamponat pe Variantă

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 8 iulie, pe Varianta de ocolire a municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 50 ani, din Brașov, conducea ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:52
(7213 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 18 permise și 8 taloane, reținute. Amenzi de peste 48000 lei!

Polițiștii ialomițeni au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea eventualelor incidente rutiere, dar și disciplinizarea traficului rutier. Potrivit datelor IPJ Ialomița, în cadrul acțiunilor desfășurate ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:50
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune nocturnă pentru siguranța publică

Sîmbătă, 9 iulie, siguranța publică a constituit principala cauză a desfășurării unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni. Astfel, în intervalul orar 1,00-4,00, polițiștii au legitimat peste 190 de persoane ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:49
(8062 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: A intrat cu mașina în șanț

Duminică, 10 iulie, la Urziceni s-a produs un accident de circulație. O mașină a ieșit în decor și s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea părții carosabile. Autoturismul era condus de un bărbat de 4 ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:48
(6631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Țăndărei: La volan fără permis

Polițiștii din Țăndărei au prins în trafic, pe raza localității, un tînăr, de 26 ani, din Călărași, care conducea o mașină deși nu avea permis de conducere pentru nicio categorie. Individului i-a fost întocmit ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:47
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: O bătrînă a rămas fără 9000 lei după ce a fost «prădată» de doi hoți

O femeie de 80 ani din comuna Cocora a rămas fără 9000 de lei, după ce a primit în casă doi hoți. S-a întîmplat joi, 7 iulie, cînd, de dimineață, un bărbat și o femeie s-au dus la poarta victimei solicitînd ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 16:12
(9113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora furt


Ialomița: Dosare penale pentru șoferi cu permisul suspendat sau reținut

Joi, 7 iulie, polițiștii de la Țăndărei au oprit în trafic pentru un control de rutină, un autoturism ce circula pe raza localității. Mașina era condusă de un tînăr, de 26 ani, din Constanța, care avea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 16:10
(8447 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...