Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Primul succes în deplasare

Handbal, Liga Națională, Mureșul Tîrgu-Mureș-Unirea Slobozia 26-37 (13-16)

Primul succes în deplasare

Unirea Slobozia s-a deplasat la Tîrgu-Mureș cu obiectivul clar de a smulge toate cele 3 puncte echipei aflate pe ultimul loc al clasamentului. După ce primele 4 etape însemnaseră pentru echipa antrenată de Liviu Paraschiv tot atîtea înfrîngeri, o victorie ar fi însemnat un important balon de oxigen. Conștientă de importanța partidei, Moroianu și compania au dominat jocul de la un capăt la altul. După o primă repriză în care la un moment dat au avut 8-3, dar în final diferența a fost de doar 3 goluri, 16-13, uniristele au limpezit clar apele în partea secundă. Iureșul s-a încheiat cu un categoric 37-26 pentru Unirea Slobozia, cel mai categoric succes în Liga Națională pentru echipa noastră și,... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 15:50 (5425 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele în cantonament

Începînd cu 9 februarie 2015, Viitorul Axintele se află în cantonament în localitatea Ciuta-Buzău. Pentru această acțiune, care vizează exclusiv pregătirea fizică, antrenorul Ion Nica are la dispoziție un lot format din 24 de jucători, incluzîndu-i aici și pe antrenorii secunzi Ionel Sava și Alexandru Frangu. La capitolul noutăți a mai apărut, față de săptămîna trecută, încă 3 nume. După ce au renunțat la constănțeanul Laurențiu Marin, axintenii l-au înregimentat pe portarul Adrian Tănase, de la Dinicu Golescu Cîmpulung Muscel. A mai fost cooptat, după o scurtă perioadă de probe, fundașul Radu Paraschivoiu, cel care în tur a reușit un gol pentru Delta Tulcea. A treia noutate este mijlocașul Andrei... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 14:35 (5411 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Anchetă în plină desfășurare

Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Ancheta procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița care vizează trei agenți din cadrul Poliției Orașului Țăndărei scoate la iveală detalii uluitoare despre activitatea infracțională a acestora. Procurorii îi acuză pe polițiști de faptul că aplicau amenzi ilegal, în baza unor procese-verbale false.

Acuzați de fapte de corupție
În urma perchezițiilor desfășurate la Poliția Orașului Țăndărei, procurorii au chemat la audieri pe subofițerii Laurențiu Mihale, Costin Rovilian Clinciu și Dan Olteanu. În urma declarațiilor oferite anchetatorilor, primul... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 13:35 (30417 vizualizări - 43 comentarii)

SPORT

Handbal, junioare I, CSS Constanța-CSS Slobozia 26-23 (11-11)

O înfrîngere cu gust dulce

Cu un lot tot mai subțire din cauza deselor renunțări la cariera sportivă, CSS Slobozia s-a deplasat la Constanța cu gîndul de a face un joc bun din care să obțină cît mai mult posibil.

Învinse, dar remarcabile Profesorul Marian Simion a știut și de această dată să monteze la capacitate maximă puținele handbaliste care pot activa la categoria junioare I a CSS Slobozia. Astfel, posibilele viitoare jucătoare ale Unirii au reușit o primă repriză de la egal la egal cu dobrogencele de la CSS Constanța. La pauză era 11-11, iar în startul părții secunde CSS Slobozia își impunea jocul și avea... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 10:05 (4883 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși  sub control judiciar

Anchetă DNA la Agrofam

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși sub control judiciar

În urma perchezițiilor desfășurate la Fetești, procurorii Anticorupție au decis să-l cerceteze sub control judiciar pe latifundiarul Ștefan Poienaru. Potrivit unui comunicat de presă al DNA, Poienaru are 4 capete de acuzare. În același dosar este urmărită penal și Maria Ecaterina Traicu Văleanu, fiica acestuia.

Au fraudat bugetul Uniunii Europene
În cazul lui Ștefan Poienaru, procurorii DNA au reținut comiterea infracțiunilor de «complicitate la infracțiunea de folosirea sau prezentarea cu rea credință de documente ori declarații false, inexacte sau incomplete, dacă fapta are ca rezultat obținerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de acestea ori în numele ei... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 16:59 (13467 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Silvian Ciupercă, alături de Cezar Vîlcan, propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile

Procurorii DNA au dispus la miezul nopții de marți spre miercuri, 10/11 februarie 2015, reținerea pentru 24 de ore a lui Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al DNA, în cazul lui au fost reținute 8 infracțiuni, printre care și «luare de mită».

Procurorii cer arestarea preventivă
După ce a fost escortat de mascați la sediul Direcției Naționale Anticorupție, în cursul zilei de marți, 10 februarie 2015, Silvian Ciupercă și-a petrecut noaptea în arest. El a fost reținut pe bază de ... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 11:20 (26548 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Scandal de corupție la Poliția Orașului Țăndărei

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Percheziții în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 7 locații de pe raza județului, printre care și la sediul Poliției Orașului Țăndărei. Trei subofițeri au primit mandate de aducere și urmează să fie prezentați la audieri.

Anchetă în plină desfășurare
Acțiunea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se desfășoară în cadrul unui dosar penal în care mai multe persoane sînt suspectate de fapte de corupție și fals intelectual. În ceea ce-i privește pe subofițerii Poliției Orașului Țăndărei, potrivit anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 09:40 (30871 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: De la «in rem» la «in persona»

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, săltat de anchetatori

UPDATE Percheziții la firmele lui Ștefan Poienaru-AGROFAM

Sediul Consiliului Județean Ialomița a fost călcat de anchetatori încă de la primele ore ale dimineții de marți, 10 februarie 2015. În vizor, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Acesta a părăsit sediul instituției, flancat de anchetatori, în jurul orei 8,45, fiind urcat într-una dintre dubele cu care anchetatorii DNA s-au deplasat la Slobozia. La cîteva minute după președintele Silvian Ciupercă, și șeful Direcției de Achiziții, Cezar Vîlcan, a fost condus de mascați la o dubă a anchetatorilor. Astfel, din cîte se pare, anchetatorii au definitivat cercetarea in dosarul în care la data de 29 octombrie 2014 se efectuau percheziții la sediul Consiliului Județean, trecîndu... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2015, 10:45 (40631 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Concurs în luna martie

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Inspectoratul General Școlar va organiza la începutul lunii martie 2015 un concurs pentru ocuparea postului de inspector școlar general. Ileana Condruț, aflată la conducerea instituției în acest moment, nu va participa la concurs. «Este un concurs deschis tuturor celor interesați!» a declarat aceasta pentru Independent.

Ialomița școlară, scoasă la concurs
Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs funcția vacantă de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2015, 12:31 (15350 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Tinerele din generația actuală încearcă să-și găsească un sens în viață într-un context social ambiguu. Deznodămîntul acestei revolte poate avea un final tragic. În cele mai fericite cazuri, abandonînd școala, tinerele dau naștere unui copil și își întemeiază o familie. În situații extreme, acestea devin victime ale infractorilor, prin șantaj emoțional. Instabile și vulnerabile, pentru aceste fete cîteva vorbe frumoase spuse la telefon sau pe site-urile de socializare sînt suficiente pentru a deveni sclave sexuale. Iar această realitate dureroasă se petrece și în Ialomița. Alături de alte instituții abilitate, polițiștii încearcă să facă ordine în mințile debusolate ale acestor tinere. La fel... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 17:55 (9031 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Noul regulament școlar, în viziunea profesorilor ialomițeni

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Publicat în Monitorul Oficial, noul regulament școlar a creat reacții în lanț în rîndul profesorilor. Raportat la nivelul județului Ialomița, dascălii se simt pregătiți să facă față noilor schimbări legislative. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița le recomandă tuturor cadrelor didactice să folosească un barem de corectare adecvat, pentru a evita contestarea notelor la evaluările scrise.

Aceiași elevi, un alt regulament
Cel mai criticat amendament care se regăsește în noul regulament școlar este cel privitor la dreptul elevilor și al părinților de a contesta notele... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 13:05 (7213 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

A apărut pagina de FB «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica»

Feisbuc administrativ

A apărut pagina de FB «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica»

Mare e grădina Facebook-ului și mulți utilizatori dau like la ce cu gîndul nu gîndești. După «Partida băutorilor de apă» sau grupul «Am bicicletă la Slobozia», Facebook-ul slobozean se îmbogățește cu o nouă pagină. Ea a fost botezată «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica» și avea, la momentul cînd am descoperit-o noi, 99 de membri.

Stoica, fă-te că lucrezi!
Ideea de a lupta pe FB împotriva administrației slobozene nu este nouă. Ea a apărut pe vremea cînd ex-primarul Gabi Ionașcu ne vindea la robinete apa menajeră pe post de apă plată și, în virtutea inerției... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 09:55 (11451 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Încurcate sînt legile domnului Cruțu

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Dincolo de activitățile sportive, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița se lansează în dispute cu foștii angajați. Pensionat în urmă cu cîteva luni, Vasile Drăgan, unul dintre vîrfurile de lance ale instituției, reclamă public faptul că a fost reîncadrat în muncă și apoi demis în baza unor documente fără legitimitate. Mai mult, acesta precizează faptul că mai are de primit și un salariu. În replică la toate aceste acuzații, Marin Cruțu, șeful DJST afirmă: «N-am făcut nimic ilegal. Este doar o neînțelegere...».

Situație bizară
Vreme de mai bine de 25 de ani, Vasile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 18:55 (7360 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au lansat un proiect educațional de anvergură. Potrivit informațiilor oficiale, respectivul proiect se adresează elevilor care vor să urmeze o școală profesională. Astfel, în viitorul an școlar, Ialomița va beneficia de o suplimentare a numărului claselor profesionale în cadrul școlilor de arte și meserii. Prin această inițiativă se dorește și o departajare între elevii din cadrul liceelor teoretice și cele cu profil tehnologic, în privința rezultatelor obținute la examenele naționale. Proiectul așteaptă acum validarea din partea Ministerului Educației.

Un scor mai bun la Bacalaureat... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 15:20 (6093 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

Anchetă finalizată după 4 ani

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

După 4 ani de expertize și cercetări, procurorii Parchetului de pe lîngă  Judecătoria Slobozia au descoperit vinovatul în cazul apartamentului care a sărit în aer lîngă Clubul Tineretului din Slobozia. Acesta se numește Nicolae Dobruțchi, proprietarul respectivului imobil, și a fost trimis în judecată sub acuzațiile de «instigare la distrugere» și «înșelăciune».

Riscă să ajungă după gratii
Potrivit actelor de urmărire penală, Dobruțchi și-a convins ginerele să incendieze apartamentul pentru a putea pune mîna pe polița de asigurare. În joc erau 450 mii de lei, bani pe care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 14:30 (7129 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Autoritățile slobozene promit că investiția la Piața Revoluției va fi finalizată «musai» la termenul scadent. Panourile obligatorii care marchează șantierul deschis în vara anului trecut oferă însă două termene diferite.

Decembrie nu e iunie
Investiția cu două termene de execuție rămîne cu buricul netăiat. După cum puteți observa în imaginile alăturate, panourile informative care marchează lucrările demarate în Piața Revoluției oferă două termene de finalizare. Primul este în luna iunie a anului 2015, iar cel de-al doilea în luna decembrie. Între timp, cei cîțiva muncitori care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 10:45 (12247 vizualizări - 10 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Capul ce (nu) se pleacă, paloșul îl taie

Capul ce (nu) se pleacă, paloșul îl taie

La sfîrșitul săptămînii precedente, în zi de sîmbătă, nelucrătoare, toată protipendada administrativă a județului s-a reunit în Piața Unirii pentru marcarea Zilei Unirii Moldovei cu Țara Românească. Dincolo de discursul plicticos al prefectului Gigi Petre, parcă mereu același, evenimentul s-a remarcat prin tradiționala Horă a Unirii, în care oficialii s-au prins de la vlădică pînă la opincă, obligați de circumstanțe, dar mai ales de poziția administrativă. Motivul pentru care consemnăm momentul este însă altul... Hora de sîmbătă împlinește un vis mai vechi al președintelui Silvian Ciupercă, respectiv cel de a dansa Hora Unirii într-un cadru solemn, adecvat momentului. Din păcate, spun surse din... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 18:20 (9986 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Drumeți în calea lupilor politici

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Unii vor spune că e prea devreme pentru a vorbi despre viitorul primar al Sloboziei. Dar, dacă e adevărat că niciodată nu e prea tîrziu, atunci trebuie că și reciproca este valabilă. Așa că astăzi vom prezenta primele scenarii ale anului 2015 despre alegerile locale din 2016, pentru Slobozia. Pe lista scurtă a posibililor candidați se înscriu, ca de obicei, obișnuiții casei, dar și nume noi, apărute din neantul calculelor politice de culise. Dacă nu ne credeți, așteptați alegerile. Dacă ne credeți, fugiți cît mai e vreme. Mîine, așa cum vă spuneam, ar putea fi prea tîrziu!

Troica Neacșu-Pavel-Stoica... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 13:40 (18945 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Contractele POLARIS sunt ilegale

Unde nu-i cap, vai de salubrizare

Contractele POLARIS sînt ilegale

De aproape 3 luni de zile, noul concesionar al serviciului de salubritate face legea în orașul Slobozia. Obligat să respecte indicatorii de performanță impuși de contract, Polaris M Holding obligă beneficiarii, persoane fizice și juridice, să semneze un contract ilegal. Unul dintre semnatarii acestui contract explică de ce acesta este ilegal și susține că societatea poate fi acționată în instanță. În replică, reprezentanții Polaris susțin că vor oferi explicații detaliate și justificări pertinente la sfîrșitul lunii ianuarie.

Cineva care să ne apere...
...de Polaris la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 09:50 (7730 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: S-a întâmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorât de o sobă improvizată...

Exclusiv: S-a întîmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorît de o sobă improvizată...

Caz șocant la Fetești. Un copil de 9 luni a murit marți de dimineață, 3 februarie 2015, după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Mama micuțului, gravidă în cîteva săptămîni, și sora sa de doar 4 ani au ajuns la spital în stare critică. Se pare că tragedia a fost provocată de o sobă improvizată... Potrivit informațiilor, mama gravidă și copiii săi dormeau într-o cameră încălzită cu o sobă improvizată. Soțul femeii a intrat în respectiva încăpere și i-a găsit pe cei trei inconștienți... El a sunat la 112, iar mama și cei doi frați au fost transportați la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Din nefericire, pentru copilul de doar 9 luni nu s-a mai putut face nimic. El a murit în urma... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 17:50 (5199 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9742 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10348 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8864 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9882 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12151 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14750 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14028 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10269 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15285 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13181 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10143 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...