Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Violeta Șapira este noul director al Spitalului Județean Slobozia

PSD și-a securizat instituția

Violeta Șapira este noul director al Spitalului Județean Slobozia

Miercuri, 3 decembrie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, președintele Silvian Ciupercă a anunțat oficial numele noului director al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Așa cum Independent informa încă din săptămînile precedente, aceasta este Violeta Șapira, unul dintre medicii neurologi ai instituției. În cadrul conferinței de presă, Silvian Ciupercă a declarat că noul manager va continua proiectele susținute de către Consiliul Județean Ialomița. Deși a declarat că nu este membru al niciunui partid politic, Violeta Șapira este recunoscută pentru simpatiile sale social-democrate. Reamintim că, alături de medicul Violeta Șapira... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2014, 16:30 (19656 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Revoluția POLARIS a eșuat

Beneficiarii refuză contractele de salubritate

Revoluția POLARIS a eșuat

Intrarea pe piață a noii firme de salubritate a orașului Slobozia generează dispute publice. Administrațiile de proprietari reclamă faptul că noile contracte de salubritate conțin clauze abuzive. Reprezentanții Primăriei susțin că «problemele vor fi rezolvate pe parcurs...». Negocierile sînt blocate la nivelul POLARS M Holding. Virgil Radu, administratorul firmei susține că nu există motive de îngrijorare!

Asociațiile de proprietari reclamă «contractele abuzive»
Miercuri, 19 noiembrie 2014, reprezentanții administrațiilor de proprietari din Ialomița s-au întîlnit cu oficialii... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 18:20 (16716 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Premieră pentru Ialomița

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Istoria deszăpezirii drumurilor județene în Ialomița este presărată de scandaluri publice. Din anul 2009 și pînă în prezent, autoritățile au început să aloce sume enorme pentru operațiunile de deszăpezire. Anul acesta însă, în premieră județeană, instituția a decis să scoată contractele de deszăpezire la licitație. Valoarea contractului pentru luna decembrie se ridică la 100 mii de euro, urmînd ca în anul 2015 să se aloce sume suplimentare pentru deszăpezirea drumurilor județene «dacă mai e cazul».

Licitație în premieră la Consiliul Județean Ialomița
În urmă cu 4 ani s-au cheltuit... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 16:40 (7351 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Tot finalul, bată-l vina!

Fotbal, Liga a II-a, CS Balotești-Unirea Slobozia 1-1

Tot finalul, bată-l vina!

«Meciul de fotbal durează 90 de minute» așa spune un clișeu din lumea fotbalului, tocit de-atîta utilizare, dar mai realist decît oricînd în privința evoluțiilor Unirii Slobozia din acest sezon. Norocul și ghinionul ultimelor minute alternează necontenit astfel încît sîmbătă, 29 noiembrie a.c., la Balotești, în etapa a 15-a, a fost deja a cincea oară cînd soarta partidei s-a decis la una din ultimele faze. Leo Dobre și Florinel Ibrian, ambii suspendați, au fost înlocuiți de Adrian Mihalcea cu Relu Oprea și Sabin Topală, cel care mai îmbrăcase de două ori tricoul Unirii, dar din postura de rezervă. Vremea rece și terenul aproape imposibil au făcut mult rău spectacolului fotbalistic. Aflată în postura... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 14:55 (4125 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Politică în extaz

Feisbuc administrativ

Politică în extaz

Un banc stupid care bîntuie internetul spune că una dintre surprizele pe care le vom avea în Iad va fi că oameni despre care am fi jurat că nu vor fi acolo, au loc rezervat în primul rînd. La fel se întîmplă și cu fotografia alăturată. Andreea Conescu, consilier PNL în cadrul Consiliului Local Slobozia, ne oferă o surpriză pe care n-am fi crezut-o posibilă. Și chiar dacă descoperirea noastră e tardivă, inițiativa merită mediatizată, că alegeri, slavă Domnului!, or să tot fie.

Fata cea rea a președintelui Iohannis Cu o lună înainte ca Iohannis să viseze măcar că are o șansă la Președinția... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 13:25 (7443 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Maraton între semicercuri

Handbal, Junioare 4, HC Art Galați a cîștigat Cupa «1 Decembrie»

Maraton între semicercuri

Sîmbătă, 29 noiembrie 2014, și duminică, 30 noiembrie, au fost zile pline pentru iubitorii handbalului din Slobozia. În Sala Sporturilor s-a desfășurat Cupa «1 Decembrie», competiție adresată Junioarelor 4 și aflată la prima ediție. A fost o derulare de forțe cum fenomenul handbalistic slobozean nu a mai văzut pînă în prezent. 8 cluburi și 130 de mici handbaliste și-au măsurat forțele pentru cucerirea unuia dintre primele trofee ale fragedei lor cariere sportive. Chiar dacă vorbim de fete de 11-12 ani, care au îmbrăcat relativ recent echipamentul sportiv, spectacolul a fost la el acasă, fiind apreciat de o sală în permanență plină. Antrenorii, organizatorii și chiar grupuri de susținători venite... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 12:50 (4126 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii din Ialomița, abonați la ajutoare sociale

Tinerii din Ialomița, abonați la ajutoare sociale

Tinerii din Ialomița depind de ajutoarele sociale. O statistică oferită de reprezentanții Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, la momentul de față, peste 4000 de ialomițeni cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani figurează pe listele subvențiilor acordate de stat.

Statul plătește pentru susținerea familiilor tinere din Ialomița
Opinia publică cu privire la acordarea ajutoarelor sociale este aceea că mulți dintre beneficiari ar trebui să fie vîrstnici neputincioși. Raportat la nivelul județului Ialomița, tinerii alcătuiesc o categorie însemnată... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 11:20 (4106 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stâlpii «electorali» de pe Mărășești și Orion

Slobozia tuturor posibilităților

Stîlpii «electorali» de pe Mărășești și Orion

După 7 ani de așteptare, pe stîlpii de iluminat de pe străzile Mărășești și Orion din Slobozia au fost montate becuri. Surse autorizate susțin că inițiativa a fost demarată cu viteza luminii în ultima zi de campanie electorală pentru prezidențiale. Cetățenii din zonă reclamă însă inutilitatea acestor lucrări. «Au pus becuri ca să-l votăm pe Ponta, păcat că nu funcționează!» precizează oamenii.

Becurile «electorale» de la periferie
Străzile Mărășești și Orion sînt amplasate aproape de marginea orașului, într-o zonă în care mai multe case și întreprinderi  particulare stau... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 10:10 (4114 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 1 Decembrie în sala cu geometrie variabilă

Recepție oficială «parțială»

Slobozia: 1 Decembrie în sala cu geometrie variabilă

Oficialii județeni au serbat Ziua Națională a României în sala de spectacole cu geometrie variabilă din cadrul Consiliului Județean. Deși «parțial finalizată», sala a fost amenajată special pentru a găzdui tradiționala recepție organizată de administrația Ciupercă.

Ialomița ilustră și Ialomița anonimă
Finalizată «la comandă» pentru a găzdui cea de-a șasea recepție anuală a președintelui Consiliului Județean Ialomița, sala de spectacole cu geometrie variabilă a oferit zecilor de oficiali care au răspuns «prezent» o amintire de neuitat. Nu insinuăm, evident, că, după 20 de ani,... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 00:50 (18020 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii «pe viață» din Ialomița, afectați de o inițiativă «neconstituțională»

Primarii «pe viață» din Ialomița, afectați de o inițiativă «neconstituțională»

Primarii, președinții de consilii județene și consilierii locali sau județeni nu vor putea ocupa aceste funcții mai mult de două mandate succesive, conform unei inițiative legislative aprobate tacit, miercuri, 19 noiembrie 2014, de Camera Deputaților. Inițiativa aparține deputaților PDL Cezar Preda și Gheorghe Udriște. În Ialomița, mai bine de jumătate dintre aleșii locali se află într-o astfel de situație!

Un proiect «neconstituțional» Proiectul prevede că nicio persoană nu poate îndeplini succesiv funcția de primar, consilier local, consilier județean, președinte de consiliu județean... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2014, 19:10 (3311 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională

Maria Gavrilă a semnat cu Unirea Slobozia

Maria Alexandra Gavrilă de la Școala 181 București este primul transfer al iernii pentru CSM Unirea Slobozia. De la aceeași echipă au venit la Slobozia în acest sezon Adina Grigoraș și Raluca Dăscălete. Maria Gavrilă a împlinit în luna iunie 19 ani și a fost, pînă de curînd, componentă de bază a naționalelor de junioare și apoi tineret. Evoluează pe postul de coordonator și nu se află la prima experiență în Liga Națională. În sezonul trecut a bifat 3 meciuri și 10 goluri pentru SCM Craiova. În altă ordine de idei, CSM Unirea Slobozia se va despărți în această pauză competițională de trei jucătoare. Este vorba despre portarul Andreea Tîlvăru, extrema stîngă Mirabela Cricleviț și coordonatorul ... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2014, 17:15 (6424 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Profesioniști» la 15 ani

«Profesioniști» la 15 ani

Au 15 ani fiecare și toată lumea la picioare. Au impresionat în urmă cu două săptămîni la Balul Bobocilor organizat la Liceul de Arte din Slobozia, unde s-au luptat pentru primul loc în cadrul concursului de originalitate. Împreună au descoperit că pot avea libertatea de expresie după care tînjesc fără să știe. Speră să devină oameni de afaceri sau procurori sau medici chirurgi. Și se jură că nu vor renunța niciodată la această primă dragoste: dansul!

Crina, profesorul de dans al lui Andrei
Pe Crina o cheamă Crina Daniela Nicolae și dansează de cînd se știe. Deși mignonă, are... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2014, 15:50 (7505 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Boala tricolorului la Daci(ci)

Feisbuc administrativ

Boala tricolorului la Daci(ci)

Am ales pentru această saptămînă o fotografie în ton cu evenimentul recent consumat la începutul acestei săptămîni. Și, după cum vedeți în imagine, așa a fost pe tot feisbucul, oriunde întorceai capul. De la ăl cu țîța-n gură pîn’ la ăl cu barba sură și Mercedes la poartă, tot melteanul care a vrut să arate că trăiește Ziua Națională s-a pozat și a dat share!

E scris pe tricolor unire Doamnele din imaginea alăturată sînt oameni politici. Cea care vă arată semnul victoriei făcea parte la ultimul recensămînt politic dintr-un partid politic obscur, așa că o puteți ignora... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2014, 15:45 (6775 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De 1 Decembrie, la Slobozia

Armata a ratat Ziua Națională

Cel mai așteptat moment al sărbătorii dedicate Zilei Naționale, parada tehnicii din dotarea Armatei, a fost ratat de militari la Slobozia. Unul dintre echipamente s-a defectat înainte de defilare și nu a mai putut fi pus în funcțiune. Din cauza mașinii stricate, circulația pe bulevardul Cosminului a fost întreruptă cîteva zeci de minute. La fel de stînjenitor a fost și momentul dezvelirii statuii lui Mihai Viteazul. Sub privirile slobozenilor, primarul Alexandru Stoica a încercat zadarnic să ridice pînza cu care domnitorul a fost acoperit. Un cetățean a explicat hîtru situația: «Probabil i-a fost rușine să-l vedem. Mihai Viteazul acesta nu seamănă deloc cu originalul...».

Cum a fost de 1 Decembrie la Slobozia... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2014, 15:40 (21339 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sala de spectacole cu geometrie variabilă, «inaugurată parțial»

La 1 Decembrie 2014, de Ziua Națională a României

Sala de spectacole cu geometrie variabilă, «inaugurată parțial»

După 20 de ani de așteptare, sala de spectacole cu geometrie variabilă a Consiliului Județean Ialomița este, în sfîrșit, inaugurată. Evenimentul va avea loc la 1 Decembrie 2014, de Ziua Națională a României. «Sala este gata în proporție de peste 90% și va fi inaugurată la 1 Decembrie. Ulterior, se vor realiza și ultimele finisaje. Am reușit să respectăm una dintre multele promisiuni pe care le-am făcut concetățenilor noștri!» a declarat Ștefan Mușoiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița.

Cîteva zile pînă la inaugurare
Sala de spectacole cu geometrie variabilă a Consiliului... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2014, 20:15 (12284 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au refuzat 7000 de carduri de sănătate

Ialomițenii au refuzat 7000 de carduri de sănătate

Județul Ialomița s-a conectat, la rîndul său, la isteria națională generată de refuzul asiguraților a primi cardurile de sănătate. Și la noi, ca și la ceilalți, printre motivele invocate s-au numărat și cele de ordin religios. Așa se face că în mai puțin de o lună de la debutul campaniei de distribuire, oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au primit înapoi 7000 de carduri, din care 500 trimise de autorități pe numele persoanelor decedate...

Cardurile de sănătate, acceptate de BOR
La jumătatea lunii septembrie a acestui an, în cadrul unei conferințe de presă... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2014, 18:05 (6324 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Medicul Violeta Șapira, noul director al Spitalului Județean Slobozia

Marți, 25 noiembrie, la orele 10,00, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au fost publicate rezultatele finale ale ultimului concurs pentru ocuparea funcției de director al instituției. Potrivit datelor oficiale, medicul neurolog Violeta Șapira este viitorul șef al celei mai mari unități medicale din județ.

Două candidate înscrise la concurs Alături de medicul Violeta Șapira, la concursul pentru ocuparea funcției de director a participat și medicul diabetolog Simona Berbece. Candidatele au susținut două probe, una scrisă și cealaltă constînd într-un interviu în care au prezentat... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2014, 16:40 (25714 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Balta Ialomiței are 7 kilometri de perdea forestieră

Balta Ialomiței are 7 kilometri de perdea forestieră

În urmă cu o săptămînă, Direcția Silvică Ialomița a demarat lucrările de creare a unei noi perdele forestiere de protecție împotriva zăpezilor. Culoarul se întinde pe o lungime de 7 kilometri, în zona Stelnica-Balta Ialomiței și va cuprinde peste 100 mii de puieți de arbori și arbuști. Este pentru prima dată în ultimii 6 ani cînd autoritățile județene reușesc să pună în practică un demers în acest sens.

Protecție împotriva furiei naturii
Perdeaua de protecție care se înființează de o săptămînă în zona Stelnica-Balta Ialomiței face parte dintr-un amplu proiect de protejare a acestei... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2014, 11:15 (7169 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Costică, omul lui Băsescu

Feisbuc administrativ

Subprefectul Costică, omul lui Băsescu

Fotografia alăturată reprezintă un exemplu clasic de minciună prin omisiune. Permiteți-ne să ne explicăm. Pentru că ea nu apare pe feisbucul administrativ al subprefectului Marin Constantin, nu se justifică la rubrica de față. Dar, pentru că subprefectul Marin Constantin apare pe feisbucul administrativ al tuturor prietenilor săi politici, nici nu este o alegere gratuită. Dacă analogia vă scapă, vă mai oferim una, la fel de justificată în opinia noastră. Marin Constantin este un subprefect apolitic. În ciuda acestui statut, face politica PSD. Acum înțelegeți de ce am ales să publicăm fotografia?

Apolitica lui Costică... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2014, 09:05 (7285 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «proxenetism»

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «proxenetism»

Polițiștii și procurorii din Slobozia efectuează percheziții domiciliare pentru a aduce la audieri patru persoane suspectate de «proxenetism». Suspecții erau în vizorul anchetatorilor de la sfîrșitul anului 2013.
Într-un comunicat de presă al IGPR se precizează că «100 de polițiștii din Ialomița efectuează, în această dimineață, 19 percheziții domiciliare la persoane bănuite de proxenetism. La data de 26 noiembrie a.c., 100 de polițiști de Investigații Criminale și luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița efectuează 19 percheziții, pe raza municipiului Slobozia. Activitățile se desfășoară în cadrul unui dosar penal instrumentat de Serviciul de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița și vizează probarea eventualei activități infracționale a patru persoane, bănuite de proxenetism, ce au fost monitorizate de la sfîrșitul anului 2013. Pe numele celor în cauză au fost emise mandate de aducere, urmînd a fi conduși pentru audieri la sediul IPJ Ialomița. Acțiunea se desfășoară sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și beneficiind de suportul de specialitate al DIPI... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2014, 10:00 (118594 vizualizări - 149 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
306 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5825 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7927 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8268 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7674 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13219 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12289 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12432 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...