Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Silvian Ciupercă rupe tăcerea în afacerea Green Harvest

Silvian Ciupercă rupe tăcerea în afacerea Green Harvest

De aproape 3 săptămîni (adică de la celebra descindere a DNA în apartamentul său de președinte «cinstit și competent»), Silvian Ciupercă păstrează o tăcere prudentă cu privire la acuzațiile care i se aduc în afacerea Green Harvest. Săptămîna trecută însă, în plină campanie electorală, acesta a făcut cîteva precizări legate de semnarea actelor adiționale de prelungire a contractelor de concesiune cu Green Harvest. Potrivit declarațiilor oficialului Consiliului Județean Ialomița, prevederile contractuale permit prelungirea acestuia cu jumătate din perioada de concesionare inițială...

Unde dai și unde crapă... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 16:25 (8767 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Splendoare în noroi

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Săgeata Năvodari 3-2

Splendoare în noroi

«A fost un meci tare frumos. Mă bucur că am venit astăzi aici!» spunea, spre final, unul dintre observatorii partidei care le-a pus față în față pe Unirea Slobozia și Săgeata Năvodari. Și încă nu văzuse tot, pentru că s-a jucat cu garda jos pînă la ultimul fluier. A ieșit un spectacol fotbalistic cum foarte rar ți-e dat să vezi în liga secundă și asta în ciuda terenului noroios care plătește tribut ploilor din ultima vreme. Dar uite așa fleașc-fleașc și lipa-lipa, cei 22 de jucători care se aflau pe teren la startul meciului au ținut necontenit cu sufletul la gură puținii, dar inimoșii, spectatori de pe «1 Mai». Și unde le-a ieșit jucătorilor s-a băgat arbitrul.

Penalty în week-end-ul superofertelor... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 15:45 (5920 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Silviu Vlădăreanu, Mecena săracilor

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Silviu Vlădăreanu, Mecena săracilor

Silviu Vlădăreanu este de doi ani și jumătate șeful Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, acea instituție care împarte pomenile pe care statul le oferă votanților social-democrați din județ, sub formă de ajutoare sociale. Deși nu face politică, el este simpatizant al Partidului Reformator Liberal, la fel ca alți vecini descentralizați din clădirea unde-și are sediul instituția pe care o conduce.

Cîrjă pentru nevoiașii județului Înainte de a deveni șef de descentralizată, Silviu Vlădăreanu a lucrat în mediul privat. Timp de 14 ani a fost mai întîi brocker de asigurări... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 12:40 (13406 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lolek și Bolek, vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

Lolek și Bolek, vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

De ani buni, eșalonul doi din cadrul Consiliului Județean Ialomița este ocupat de două figuri emblematice. Primul este Ștefan Mușoiu, cîndva un tînăr de mare viitor al PSD Ialomița, azi un yes-man numai bun de reprodus declarațiile președintelui Ciupercă la tăierile inaugurale de panglici. Cel de-al doilea este Ioan Martin, președintele PNL, omul care a reușit performanța de a fi, concomitent, în două alianțe, respectiv în USL Ialomița și ACL Ialomița. Independent îi așează astăzi față în față, într-o încercare de a oglindi două fațete ale unei administrații județene care refuză să se reformeze.

Martin a învins, Martin poate să moară... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 00:55 (5696 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

«Ne-am dorit 15 puncte. Dar, în mare, am avut un tur mulțumitor!»

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia a terminat turul pe locul 11

«Ne-am dorit 15 puncte. Dar, în mare, am avut un tur mulțumitor!»

• declară Liviu Paraschiv, antrenorul CSM Unirea Slobozia

Unirea Slobozia a terminat turul la Roman, pe 20 noiembrie 2014. A fost o poveste cu final așteptat. Romanul, echipă cu experiență în Liga Națională, a dominat meciul de la un cap la altul. La pauză era 13-9 pentru gazde, și încă se putea spera la o minune. Au urmat însă 10 minute hotărîtoare în repriza secundă, în care Romanul s-a desprins la 8 goluri: 20-12. În final a fost HCM Roman-Unirea Slobozia 27-20. Pentru echipa noastră au marcat: Carabulea-6 goluri, Drăguț-4, Băcăoanu-3, Dăscălete-3, Moroianu-2, Grigoraș-2. Elevele lui Liviu Paraschiv termină turul pe locul 11, cu 12 puncte. Se putea mai mult? Vom reuși în retur și apoi în play-out supravițuirea în Liga Națională? Despre ce a fost și ce ar putea fi mai departe într-un scurt interviu cu antrenorul Liviu Paraschiv, cel care se află de peste 2 ani pe banca tehnică a Unirii Slobozia.... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 22:40 (4898 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Satele uitate din Ialomița

Satele uitate din Ialomița

Ați auzit vreodată de satul Lătești? Ori de Valea Bisericii? Sau de Cătrunești? Sînt sate aparținînd comunelor ialomițene. Oficial, Ialomița are 66 de localități, dintre care 7 sînt orașe. Multe dintre cele 59 de comune ale județului cuprind însă sate despre care majoritatea populației nu a auzit niciodată. Independent încearcă azi o trecere în revistă a acestora, așa cum apar ele în documentele administrative oficiale.

Comune cu număr record de sate
În ciuda transformărilor sociale și economice, comunele ialomițene continuă să respire un aer arhaic. Iar cel mai bun argument în... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 19:50 (9407 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Internet de la A la Z

Ialomița: Internet de la A la Z

Numărul utilizatorilor de internet, la nivel național, crește cu cîte un milion în fiecare an. Iar Ialomița se înscrie la rîndul său în acest trend ascendent. Deși este greu de apreciat cu exactitate cîți oameni folosesc în prezent acest serviciu, ne putem da seama de popularitatea sa analizînd o statistică a afacerilor în acest domeniu derulate în județ.

Statistici județene
Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații (ANCOM) este singura instituție din țara noastră abilitată să cuantifice modul în care sînt utilizate mijloacele de comunicare electronice... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 18:25 (4942 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, Junioare 4

Week-end handbalistic la Slobozia. Cupa «1 Decembrie», la prima ediție!

Junioarele 4 ale CSS Slobozia au mult de lucru în această perioadă. Abia revenite după un turneu la Brașov, elevele lui Marian Simion se pregătesc pentru o altă competiție, de data aceasta găzduită în Sala Sporturilor din Slobozia. Astfel, pe 29 și 30 noiembrie 2014, se va desfășura Cupa «1 Decembrie», competiție aflată la prima ediție și adresată junioarelor 4 (jucătoare născute în 2002 și 2003). Vor participa 8 echipe împărțite pe două grupe. În prima grupă vor evolua CSS Slobozia, Handbal Art Galați, Axiopolis Cernavodă și CSS București. Grupa a doua este compusă din Danubius Galați, CSS Galați, CSM Ploiești și CSS Medgidia. Sîmbătă, competiția va debuta la ora 9,30, ultimul meci urmînd să... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 17:15 (5720 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura și industria alimentară sunt domenii de activitate riscante

ITM Ialomița confirmă

Agricultura și industria alimentară sînt domenii de activitate riscante

Reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au dat publicității date privind rata accidentelor de muncă petrecute pe raza județului, în perioada ianuarie-septembrie 2014. Potrivit estimărilor oficiale, agricultura sau industria alimentară sînt considerate domeniile de activitate unde angajații au devenit victime la locul de muncă...

45 de victime ale accidentelor de muncă
Raportul inspectorilor din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița a fost prezentat în ședința de luna trecută a Colegiului Prefectural, din cadrul Prefecturii Ialomița. Documentul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 14:10 (6915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Și-a omorât concubina și a adormit lângă ea...

S-a întîmplat la Făcăeni

EXCLUSIV: Și-a omorît concubina și a adormit lîngă ea...

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus arestarea preventivă a unui bărbat, de 48 de ani, din Făcăeni, sub acuzația de «omor». Bărbatul și-a ucis concubina cu un topor. Trupul neînsuflețit al victimei a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea necropsiei. Anchetatorii așteaptă acum analizele legiștilor pentru a completa întreaga situație de fapt. Crima s-ar fi petrecut în noaptea sîmbătă spre duminică, 22/23 noiembrie 2014. Amețit de aburii alcoolului, bărbatul a pus mîna pe un topor și și-a lovit concubina, lăsînd-o fără suflare, apoi a pus cadavrul în pat și a adormit. Nenorocirea a fost descoperită în zorii zilei de duminică,... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 12:50 (11603 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din școlile ialomițene au chiulit 138 de ani

În anul școlar 2013-2014

Elevii din școlile ialomițene au chiulit 138 de ani

Elevii ialomițeni performează din nou în sens negativ. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița privind cotele absenteismului înregistrat la nivelul județul în anul școlar precedent sînt uluitoare. Transformate în ani, cifrele scot la iveală faptul că elevii au chiulit, în total, 138 de ani!

Peste un secol de absențe
Așa cum ne-au obișnuit de cîteva generații încoace, elevii ialomițeni tratează școala cu prea puțină responsabilitate. Acest aspect se regăsește în datele statistice oferite de Inspectoratul Școlar Județean în ceea ce privește rata absenteismului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 18:45 (8087 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Goana după ajutoare sociale

În Ialomița, orașele întrec satele

Goana după ajutoare sociale

În Ialomița, ponderea asistaților sociali este mai mare la oraș decît la sat. O confirmă reprezentanții Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, care a dat publicității cîteva date statistice în ceea ce privește acordarea ajutoarelor sociale. Luna trecută, cele mai puține dosare au fost înregistrate în comuna Coșereni, iar cele mai multe, în număr de peste 300, la celălalt capăt al județului, în municipiul Fetești.

Raiul de la Coșereni
Considerate zone cu cel mai mare potențial în ceea ce privește numărul persoanelor care beneficiază de ajutoare sociale în... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 16:05 (5399 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

EROUL NECUNOSCUT la Slobozia

EROUL NECUNOSCUT la Slobozia

Există o instituție care se ocupă de Eroul Necunoscut, o fundație care face cam același lucru, cărți, monumentul Ostașului Necunoscut din Parcul Carol I, Mausoleul de la Mărășești... Și chiar o expoziție itinerantă, denumită «Eroul Necunoscut- Simbol al Eroismului Național» și organizată de către Muzeul Militar Național care prezintă evoluția acestei instituții naționale destinată cinstirii eroismului românesc. Săptămîna trecută, această expoziție a ajuns la Slobozia și este găzduită de Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», în holul de la intrare. Un prilej bun, am decis noi, pentru a reitera o pagină de istorie cu care toți ne mîndrim, dar despre care nimeni nu poate spune nimic concret...... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 13:30 (6547 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii ialomițeni vor primi 1,9 milioane de lei pentru «educație»

Moș Crăciun intră în cancelarii

Profesorii ialomițeni vor primi 1,9 milioane de lei pentru «educație»

Pe ultima sută de metri a campaniei electorale pentru alegerile prezidențiale, Ministerul Educației a anunțat faptul că fiecare profesor va primi din partea statului 700 de lei pe care trebuie să-i investească în activitatea la catedră. Spre deosebire de alți ani, de data aceasta banii nu trebuie justificați în niciun fel. Dascălii nu vor fi obligați să arate chitanțe sau facturi pentru a demonstra că au investit în educația proprie. Iar probabilitatea ca sumele să fie folosite pentru alte scopuri e destul de mare. În Ialomița, de această prevedere legislativă vor profita aproape 3000 de profesori.

Stimularea «educației» se face doar pe hîrtie... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 10:20 (7872 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infecțiile intraspitalicești pun în pericol sănătatea pacienților

Spitalele ialomițene pun batista pe țambal

Infecțiile intraspitalicești pun în pericol sănătatea pacienților

Numărul pacienților care s-au externat mai bolnavi decît la internare din cauza infecțiilor contactate în spital este scăzut în Ialomița. De teamă să nu fie sancționate, unitățile medicale evită să raporteze îmbolnăvirile cauzate de virusurile care bîntuie prin saloane, cabinetele medicilor specialiști sau sălile de operație. Situația este cunoscută de autoritățile sanitare competente, însă o măsură în acest sens este greu de adoptat.

De ce tac spitalele, cînd tac
Infecțiile intraspitalicești, cunoscute în literatura de specialitate sub numele de infecții nosocomiale, reprezintă... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 12:30 (8606 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Mihai Puia, directorul fără partid

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Mihai Puia, directorul fără partid

Mihai Puia este unul dintre puținii directori de instituții descentralizate care nu a fost înregimentat politic. Prin 2009, pentru acest păcat, a plătit un an și jumătate cu funcția. După 27 de ani de muncă la Direcția Sanitară Veterinară Ialomița spune că nu-l mai miră nimic. Și că, oricîte ar ști, în fiecare zi rămîne loc pentru învățat ceva nou.

Omul care nu și-a găsit partidul
Mihai Puia este șef al Direcției Sanitară Veterinare de aproape 15 ani. Cu o pauză, prin anii 2009-2010, de care nu mai vrea să-și amintească... Nu insistăm, că avem întrebări prestabilite. «Cea mai... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 11:40 (13495 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, suspect de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție»

Organele de control confirmă

Ștefan Poienaru, suspect de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție»

Latifundiarul Ștefan Poienaru a intrat din nou în atenția organelor de anchetă. O serie de sesizări venite din partea Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, precum și a Direcției de Luptă Antifraudă confirmă faptul că, prin ilegalitățile comise prin intermediul firmelor sale, Ștefan Poienaru s-a «pricopsit» cu noi dosare penale. În acest sens, instituțiile amintite îl suspectează pe cel mai mare agricultor al Bărăganului de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție». Cercetările în aceste noi cauze care-l vizează pe fermier sînt în diferite stadii.

Tranzacții fictive cu motorină subvenționată... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 10:20 (15047 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Ghinion

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 1-0

Ghinion

Unirea Slobozia nu a desăvîrșit, din păcate, seria bună pe care o începuse în partidele cu Farul Constanța și FCM Dorohoi. Prima deplasare după aceste jocuri a însemnat un nou eșec pentru echipa pregătită de Adrian Mihalcea. Astfel, sîmbătă, 15 noiembrie 2014, pe o vreme rece, slobozenii s-au deplasat la Brăila, pentru jocul cu CF din localitate. În tur a fost 0-0, iar acum suporterii Unirii sperau la primul succes în deplasare din acest sezon. Fără Bolat și Lazăr, primul accidentat și al doilea suspendat, dar cu Toma și Coconașu reveniți în primul 11, Unirea a prestat o primă repriză bună. Cu toate acestea, prima mușcătură a aparținut Brăilei, șutul lui Pușcașu (’29) fiind respins de Leonida... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 17:10 (3840 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Claudia, președintele care a înfruntat doi miniștri

Claudia, președintele care a înfruntat doi miniștri

Claudia Iovănescu a împlinit 18 ani și predă astăzi mandatul de președinte al Consiliului Județean al elevilor din Ialomița. Pentru colegi, pentru prieteni și pentru toți cei care o cunosc rămîne însă un lider. Un lider a cărui valoare incontestabilă a fost confirmată pe 28 octombrie, la Slobozia, la lansarea județeană a inițiativei «România Start-Up»! Atunci Claudia Iovănescu a înfruntat doi miniștri, pe Eugen Teodorovici, ministul Fondurilor Europene și pe Florin Jianu, ministrul delegat pentru IMM-uri și Turism, cerîndu-le acestora, în numele zecilor de mii de elevi pe care îi reprezenta la acel moment, soluții concrete pentru accesarea celor 50 milioane de euro puse la dispoziția României... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 16:10 (8393 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II-Viitorul Axintele 3-0

Devorați de «cățeluși»

Viitorul Axintele nu trece prin cele mai bune momente. Echipa antrenată de Costel Pană a încasat vineri, 14 noiembrie 2014, una din cele mai usturătoare înfrîngeri din istoria sa. «Fără discuție, a fost o înfrîngere mai mult decît rușinoasă... Am întîlnit o echipă de copii născuți în ’96 sau ’97, jucători ambițioși care au știut să speculeze toate șansele care le-au fost oferite. Din cele 3 goluri, practic 2 au fost oferite cadou de echipa noastră. Avem ce-i drept în continuare mulți accidentați, dar la o înfrîngere atît de drastică trebuie să recunoaștem că nu avem nicio scuză!» ne-a declarat directorul sportiv al Viitorului Axintele, Marin Dumitrache. Într-adevăr a fost 3-0 pentru Dinamo II... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 14:50 (6593 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni, locul 2

Pompierii ialomițeni, locul 2

În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 14:24
(5393 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț

Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 12:49
(7085 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10160 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6729 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9440 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9210 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8028 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10080 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6905 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7266 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...