Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Chetă lunară pentru activitatea Spitalului Județean

Dacă vrei să muncești, plătești

Slobozia: Chetă lunară pentru activitatea Spitalului Județean

Tot mai sărac de la o lună la alta, Spitalul Județean de Urgență Slobozia este susținut prin eforturile comune ale medicilor și asistentelor. În majoritatea secțiilor, cadrele medicale fac chete pentru a-și putea desfășura activitatea. Din banii strînși sînt cumpărate medicamente, piese de mobilier, produse de curățenie sau dezinfectanți.

Cruda realitate din Spitalul Slobozia
Spitalul Județean de Urgență Slobozia este principala unitate medicală din județul Ialomița și singura unde, periodic, angajații contribuie cu fonduri proprii pentru a susține activitatea. Toate acestea întrucît... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2014, 10:20 (15618 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Prostituția de lux, sub lupa procurorilor locali

Scandal cu tentă sexuală la Slobozia

Prostituția de lux, sub lupa procurorilor locali

Într-un banal oraș de provincie, în care toată lumea cunoaște pe toată lumea, prostituția de lux devine o afacere rentabilă. O partidă de sex la hotelurile din oraș alături de practicante ale celei mai vechi meserii din lume poate ajunge și pînă la 1000 de euro! Asta au descoperit procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, după recenta arestare a doi proxeneți. Cutremurător este faptul că victima celor doi era încă minoră...

Minoră de 17 ani, victimă a proxeneților
Inculpați în dosarul instrumentat de anchetatorii de la Slobozia sînt Chivuța Doinița Manole și Mihai... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 20:10 (10795 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Ion Dumitru, «nemuritorul» de la Pensii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Ion Dumitru, «nemuritorul» de la Pensii

Alegerile vin și trec, descentralizații rămîn. Iar cînd vorbim despre Ion Dumitru, directorul Pensiilor ialomițene, afirmația capătă caracter de lege. Deși a trecut prin nenumărate scandaluri publice, Ion Dumitru pare dăltuit în piatră pe scaunul pe care moțăie de vreo 5 ani și mai bine.

Un director «nemuritor»
Casa Județeană de Pensii Ialomița are angajați competenți și responsabili. Nu o spunem noi, o spun zecile de mii de pensionari care trec anual pragul acestei instituții. Ceea ce spunem noi e că, din păcate, acești angajați îl au ca director pe Ion Dumitru, un penelist tras... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 15:05 (14026 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Pe drumul cel bun

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FCM Dorohoi 1-0

Pe drumul cel bun

Plan ochit, plan lovit! 6 puncte și-a propus Unirea din dubla cu Farul și Dorohoi, 6 au ieșit! Slobozenii, îmbrăcați în roșu, au pătruns pe teren sîmbătă, 8 noiembrie 2014, în aproximativ aceeași formulă pe care au folosit-o cu Farul. Firește, echipa cîștigătoare nu se schimbă, dar cînd îl ai pe căpitanul Romeo apt de joc, nu ai cum să nu îl titularizezi. Așadar, revenit după suspendarea de o etapă, «Zenga» a apărut în primul 11, substituindu-l pe Florin Tudorache. Venită abia anul acesta la masa Ligii a II-a, FCM Dorohoi a arătat la Slobozia multă determinare, fiind o echipă mai agresivă și mai bine organizată decît precedenta victimă a Unirii, Farul Constanța. Ba chiar lucrurile puteau începe... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 13:50 (5576 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Callatis Mangalia-Viitorul Axintele 0-2

Alb-verzii recuperează teren

Viitorul Axintele a bătut la Mangalia în jocul disputat contra Callatisului, vineri, 7 noiembrie 2014, contînd pentru a XI-a etapă. În ciuda acestui succes, alb-verzii au rămas pe locul 5, dar s-au apropiat la 5 puncte de liderul Dunărea Călărași. Ce n-au reușit axintenii acasă, au făcut «cățelandrii» de la Dinamo II, care au smuls un punct primei clasate chiar la Călărași. Viitorul a abordat jocul cu Mangalia afișînd cîteva surprize în primul 11. Astfel, pe postul de portar a apărut Alexandru Dănciulescu, iar fundaș dreapta a evoluat Cosmin Cristil, tineri obișnuiți mai degrabă cu banca de rezerve. Desprinderea s-a conturat în partea a doua. Andrei Sava și-a reconfirmat pofta de gol deschizînd... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 10:20 (6830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă conjugală la Făcăeni

Crimă conjugală la Făcăeni

Un bărbat cu antecedente penale din comuna ialomițeană Făcăeni a fost trimis în judecată pentru că și-a înjunghiat soția cu un cuțit. Inculpatul se află în prezent în stare de arest preventiv, în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Scandal transformat în crimă Datele organelor judiciare din Ialomița arată faptul că incidentul din familia lui Mihai Catană din Făcăeni s-a petrecut la începutul lunii trecute. După ce s-a îmbătat, bărbatul a început să se certe cu soția sa. În scandalul conjugal a intervenit fiica victimei, care a convins-o... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 11:50 (7518 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cristina ne invită sub umbrelă

Feisbuc administrativ

Cristina ne invită sub umbrelă

Pentru că au trecut ani buni de cînd Cristina Pocora nu și-a mai deranjat electoratul, ne-am gîndit că facem o faptă bună și să o mediatizăm din nou pe cea care a vrut să schimbe din temelii politica ialomițeană și... n-a reușit!

La început a fost imaginea
În opinia noastră, dacă Pocora n-ar fi existat, ea ar fi trebuit musai inventată. Nu vrem să justificăm această afirmație, pentru că altul e rostul rubricii de față. Vom spune doar că, nouă personal, ne amintește instantaneu de reclamele americane pentru obiecte de uz casnic din anii ’60. La fel și fotografia alăturată, postată... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 11:15 (7480 vizualizări - 12 comentarii)

REPORTAJ

Opera Română, în Ograda lui Ionel Perlea

Opera Română, în Ograda lui Ionel Perlea

Trei artiști ai Operei Române au lăsat scenele din București pentru o oră de spectacol în Ograda lui Ionel Perlea. Prestația lor a fost aplaudată la scenă deschisă de toată suflarea localității de unde marele compozitor și dirijor ialomițean a plecat către marile scene ale lumii. Evenimentul s-a petrecut joi, 30 octombrie 2014, la Căminul Cultural din comuna ialomițeană Ograda.

Muzica la ea acasă
Sopranele Amelia Antoniu și Mioara Manea Arvunescu, alături de tenorul Cătălin Petrescu, toți trei artiști ai Operei Române din București, au venit la Ograda pentru a-i delecta pe locuitorii... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 10:35 (8921 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moarte elucidată după 3 ani

File din dosare

Moarte elucidată după 3 ani

Doi tineri au fost trimiși în judecată în urmă cu o săptămînă de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, acuzați fiind de faptul că au tîlhărit un bătrîn, ulterior victima pierzîndu-și viața. Ancheta în această cauză a durat 3 ani, timp în care organele judiciare au administrat suficiente probe pentru a demonstra vinovăția celor doi autori. Povestea care se țese în jurul dosarului scoate la iveală disperare, sărăcie și violență, toate stropite din plin cu alcool.

A zăcut 3 zile sub pat Cutremurătoarea poveste pe care au investigat-o procurorii Parchetului de pe lîngă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 09:10 (5103 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

După 2 ani de lupte intestine, visul primarului Alexandru Stoica s-a împlinit. Slobozia are un consiliu local-marionetă, dominat de PSD, cu o opoziție sporadică și lipsită de vlagă. Această stare de fapt se reflectă constant în hotărîrile de consiliu local, hotărîri care afectează direct nivelul de trai al slobozenilor și mai binele public în numele căruia administrația slobozeană guvernează.

Crăciun fără lumină în Cartierul Gării Noi
Joi, 30 octombrie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a ședinței, printre primele proiecte... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2014, 19:20 (21793 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia-HCM Baia Mare 21-33 (12-14)

38 minute în trena campioanei

HCM Baia Mare, Campioana României la handbal feminin, a fost primită cu multă căldură în Sala Sporturilor de către publicul slobozean. Cele două echipe au intrat pe teren însoțite de micuțele handbaliste de la CSS Slobozia în stilul brevetat de cupele europene. Startul în materie de goluri l-a dat Baia Mare, prin reușita Elenei Gjogjevska, Alina Moroianu egalînd imediat pentru echipa noastră. Speranțele unei imposibile reușite au fost date de golul din minutul 7 al Ramonei Urse, care a făcut 4-3 pentru Unirea, prima și singura dată cînd echipa noastră a condus pe tabelă. Apoi, oaspetele au pus piciorul pe accelerație, au întors la 9-4 apoi, 10-5. Ne-am revenit prin 2 goluri consecutive, semnate... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2014, 11:50 (7027 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Mitul Ciupercă a murit! Trăiască PSD!

Mitul Ciupercă a murit! Trăiască PSD!

Săptămîna precedentă, după 10 ani de mandat și în plină campanie electorală, Vasile Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, a primit lovitura de grație. Deși a rămas în libertate, fără să aibă, deocamdată, vreo calitate în ancheta instrumentată de DNA, scandalul a zguduit din temelii poziția acestuia. Imaginea promovată obsedant de președintele PSD Ialomița, aceea de «cinstit și competent», s-a întors asupra lui, îngropîndu-l. La acest moment, deși rezultatele alegerilor par să îi ofere o poziție confortabilă, Silvian Ciupercă, pînă mai ieri liderul politic al județului, a ajuns la mila colegilor de partid și este păstrat în funcție «pînă la apariția unui moment oportun pentru înlăturarea sa discretă». Cel mai probabil, susțin surse din anturajul său, la momentul cînd acțiunea penală se va pune în mișcare și Silvian Ciupercă se va transforma în inculpat. Chiar și în cazul fericit (dar extrem de puțin probabil!) în care toate capetele de acuzare vor fi demontate, Silvian Ciupercă este deja istorie. El a devenit un mort-viu, dovada certă că modelul promovat de el este un eșec și garanția că PSD Ialomița nu a promovat și nu va promova niciodată «competența și cinstea». Veți spune, poate, că acestea sînt cuvinte mari, ori grele, ori nemeritate... Noi credem că nu! Iar timpul (și, mai ales, timpurile!) deja ne dau dreptate.... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2014, 17:40 (31241 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Salvată de la moarte în ultima secundă

Slobozia: Salvată de la moarte în ultima secundă

Operațiune de salvare reușită a paramedicilor SMURD de la Slobozia. Aceștia au participat la o misiune în zona cartierului Bora, în urma căreia au scos din apele rîului Ialomița o femeie. Ea a fost identificată în persoana unei bătrîne, de 73 de ani, din Bărbulești. Bătrîna este conștientă și a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a primi toate îngrijirile medicale de care are nevoie

«Ceva plutea pe apă» Din primele informații, se pare că trupul bătrînei a fost observat pe luciul apei de un localnic din cartierul Bora. El a sunat la 112, precizînd că «am... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2014, 17:20 (5451 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fărădelege pe strada Trandafirilor

După un an de așteptare

Fărădelege pe strada Trandafirilor

În urmă cu un 6 luni, la presiunile cetățenilor de pe strada Trandafirilor, administrația locală din Slobozia a decis alocarea unei suprafețe de teren de 5 hectare pentru «amplasarea vetrelor de stupină temporare, pe o durată de 5 ani, cu posibilități de prelungire». La 6 luni distanță, vetrele de stupină sînt în continuare nemișcate, iar autoritățile locale nu iau nicio măsură pentru restabilirea legii.

Războiul albinelor
Scandalul legat de amplasarea vetrelor de stupină de pe strada Trandafirilor din Slobozia datează de zeci de ani. Lupta este inegală pentru că apicultorii au... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 18:50 (18680 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie pentru moral

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Farul Constanța 2-0

Victorie pentru moral

După înfrîngerea cu Gloria Buzău, cinci jucători au dispărut din primul 11 dintr-un motiv sau altul la ora jocului cu Farul. Astfel, sîmbătă, 1 noiembrie, n-au mai fost în teren la startul partidei Toma, Gohoreanu, Ene sau suspendații Hristian și Soare. Au apărut în schimb Lazăr, Florea, Drăguț, Teodorescu și, revenit după suspendare, Marius Macare, cel care a preluat și banderola de căpitan. Omul bun la toate, Stelian Stan, a jucat pe postul de fundaș stînga și a intrat foarte bine în rol făcînd un tandem foarte bine articulat pe acea parte cu Marian Florea. Vreme rece în timpul jocului cu Farul, unul foarte important, a cărui miză a fost, pe lîngă accederea pe locul 7 în clasament, o victorie... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 17:30 (4477 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul din cabinetele medicale ialomițene

Pacienți tratați cu medicamente expirate, în spații improprii

Dezastrul din cabinetele medicale ialomițene

Cabinetele medicilor de familie și cele stomatologice din Ialomița ar putea fi considerate adevărate surse de boli pentru pacienții pe care aceștia îi tratează. De la începutul anului și pînă în prezent, inspectorii Inspecției Sanitare a Direcției de Sănătate Publică Ialomița au descoperit o sumedenie de nereguli în aceste spații. Cele mai grave vizează deținerea de medicamente și materiale expirate sau faptul că asistentele nu aveau efectuate examenele medicale periodice. În urma celor constatate, au fost aplicate sancțiuni de 41,6 mii de lei.

Pericolul din cabinetele medicale
... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 16:40 (6102 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 33–23 (13–11)

Au rezistat doar o repriză

Jucătoarele pregătite de Liviu Paraschiv au început la Brașov în ziua de sîmbătă, 1 noiembrie 2014, seria de 3 partide extrem de grele, din care speră să iasă onorabil, fără ca punctele aproape imposibil de obținut să constituie un obiectiv. Adversara, Corona, din localitatea de sub Tîmpa, este actuala vicecampioană a României și, totodată, o echipă care dă cele mai multe jucătoare Naționalei. Concret, din lotul Coronei folosit la meciul cu Unirea Slobozia de antrenorul Bogdan Burcea, 10 jucătoare sînt senatoare de drept sau măcar cochetează cu Naționala condusă de Gheorghe Tadici. Meciul a început cu tunurile îndreptate spre poarta Georgianei Martin: 3-0 pentru Corona, apoi 5-1 și 11-5 în minutul... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 15:50 (5438 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene, focare de boală pentru elevi

Școlile ialomițene, focare de boală pentru elevi

Autoritățile sanitare din Ialomița au dat publicității rezultatele controalelor tematice întreprinse în școlile din județul Ialomița. Datele culese din teren au arătat faptul că unitățile de învățămînt din județ se confruntă cu focare de pediculoză, hepatită virală de tip A, scarlatină sau tuberculoză. Toate aceste cazuri sînt monitorizate în permanență pentru a se evita riscul apariției de epidemii.

Păduchii fac parte din peisaj
Datele oficiale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că, în ultimii 2 ani școlari, în urma controalelor tematice, cazurile de pediculoză... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 14:20 (6704 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Florica Loloț de la 3

Ultimul locatar al blocului înclinat

Florica Loloț de la 3

Evacuat de autoritățile locale în urmă cu un an și jumătate, blocul care se scufundă din Fetești mai are un singur locatar. Florica Loloț trăiește la etajul 3 într-un apartament cu două camere și nu vrea să plece! «De ce să mă ducă într-o garsonieră? În apartament am stat, apartament să-mi dea Primăria!» reclamă femeia. Săptămîna aceasta, locatara și-a relatat încă o dată povestea, aceeași pe care a spus-o și la televizor.

«Domul de la F-uri»
Rezultat al unei proaste proiectări, blocul care se înclină de la Fetești nu este o minune a naturii. Pămîntul pe care a fost construit... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 13:40 (6502 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Dunărea Călărași 1-3

Obiectiv în pericol

Sîmbătă, 2 noiembrie 2014, Viitorul Axintele a avut din nou un meci crucial în vederea realizării obiectivului trasat, promovarea în Liga a II-a. După egalul cu Juventus, tot pe teren propriu, în urmă cu două etape axintenii erau obligați să cîștige partida cu Dunărea Călărași, liderul seriei. Din păcate, ghinioanele au început să se țină scai de jucătorii alb-verzi. Golgheterul Marin Luca a suferit o ruptură musculară chiar în ziua meciului, infirmeria fiind completată și de alt titular, Vlad Cioceanu, ținut în afara terenului de o bronhopneumonie. Confruntarea cu Dunărea lui Ion Răuță a început cum nu se poate mai rău. Călărășeanul Petre a deschis scorul încă din minutul 3. Fundașul stînga a... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 13:15 (5622 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfîntu Gheorghe: A intrat cu tractorul în tren

Accident feroviar în seara zilei de marți, 4 septembrie a.c., la trecerea de nivel cu calea ferată din comuna ialomițeană Sfîntu Gheorghe. Un tractor a fost izbit în plin de un tren de marfă. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(9711 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Amendat pentru că și-a înjurat profesorii!

Curtea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia a fost în după-amiaza zilei de joi, 30 august a.c., scena unui protest spontan. Supărat că nu a reușit să treacă o corigență, un elev a început ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:48
(20384 vizualizări - 23 comentarii)


Pietoni răniți în accidente la Urziceni și Adîncata

Un bărbat de 40 ani, din Urziceni, a fost transportat în cursul zilei de joi, 30 august a.c., la Spitalul Municipal după ce a fost implicat într-un eveniment rutier. Accidentul s-a produs la ora 17,45, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:41
(10339 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

În cursul zilei de joi, 30 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase și Secția Rurală Slobozia au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:35
(13158 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare: S-au împlinit 119 de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România

Eveniment marcant la Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. Oamenii în uniformă au serbat marți, 28 august a.c., 119 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România. La sfîrșitul săptămînii ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:06
(8910 vizualizări - 1 comentariu)


Alexeni: Acroșat pe DN2A

Marți, 28 august a.c., pe raza localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Conform cercetărilor preliminare, un pieton care s-a angajat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:02
(8336 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Căzănești: Beat cui la volan a provocat un accident

În cursul zilei de miercuri, 29 august a.c., Poliția Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Gării, din localitate, s-a produs un accident de circulație. Din cercetările efectuate de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:00
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori prinși la furat

Trei tineri, în vîrstă de 15 și 16 ani, din comuna Alexeni, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției de către un bătrîn de 79 ani, din ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(7193 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Joi, 30 august a.c., la Miloșești, anexele unei gospodării au luat foc din cauza unei acumulări de gaze provenită de la o butelie. Potrivit cercetărilor preliminare, flacăra focului de la aragaz s-a stins ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială
angajează
muncitori sau echipă pentru placări cu polistiren în București
Relații la telefon 0747/171.715

30 August 2012, 14:40


Hoți din Brăila, prinși în flagrant la Țăndărei

Patru persoane, cu vîrste cuprinse între 19 și 21 ani, domiciliați în județul Brăila, sînt cercetate pentru furt calificat, după ce au fost depistate în flagrant, în cursul nopții de marți spre miercuri ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 14:38
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

30 August 2012, 14:37


Slobozia: Pistol cu gaze, fără permis

În cursul zilei de marți, 28 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat, în urma unei acțiuni desfășurate, un bărbat de 57 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 13:01
(9758 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copaci dărîmați de vînt

Vîntul puternic înregistrat luni, 27 august a.c., pe teritoriul județului Ialomița a dus la prăbușirea unui copac pe acoperișul unei case. Evenimentul a avut loc în jurul orei 19,10, în cartierul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 12:55
(8166 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furtună


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

29 August 2012, 18:21


Anunț

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița caută să închirieze un apartament cu 4 sau 5 camere complet mobilat și utilat în vederea găzduirii unor voluntari străini pe perioadă de 1 an.
Se solicită o ofertă scrisă care să cuprindă adresa, descrierea apartamentului, numărul de camere, utilitățile, dotările deținute, date de contact în vederea vizitării locației și oferirii altor detalii etc.
Cei interesați sînt rugați să prezinte oferta la sediul DGASPC Ialomița din str. C.D. Gherea, nr. 1 (lîngă Șc. nr.6 Slobozia,
în spatele Pieței Mari), pînă pe data de 7.09.2012.
Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la telefon 0243/231.088, între orele 8,00-16,00, persoană de contact Raluca Romaniuc.

29 August 2012, 18:08


Reviga: Atenție! Cad oameni din... nuc!

Temperaturile ridicate înregistrate la sfîrșitul săptămînii l-au băgat în spital pe un bărbat, de 53 ani, din Reviga. În noaptea de sîmbătă/duminică, 25/26 august a.c., omul a ajuns în stare gravă la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 21:00
(8632 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă la Coșereni. Și-a ucis prietenul de pahar cu parul!

Omor la drumul mare vineri, 25 august a.c., pe străzile din Coșereni. După ce au uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît, doi localnici, de 37 și 47 ani, s-au luat la ceartă. Scandalul s-a terminat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:55
(10731 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni crimă


Fetești: O fetiță de 3 ani a murit după ce bunica sa i-a administrat cafea măcinată pe post de medicament!

Poliția a fost sesizată duminică, 26 august a.c., de către un reprezentant al Spitalului Fetești, cu privire la faptul că la camera de gardă a fost adusă o minoră de 2 ani și 11 luni, care ulterior a decedat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:48
(13006 vizualizări - 1 comentariu)


Păltiniș: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Duminică, 26 august a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2A, în localitatea Păltiniș, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:46
(7802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Patru ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 40 ani, sînt cercetați de polițiștii rutieri întrucît au fost depistați la volanul unor autoturisme avînd o îmbibație alcoolică peste limitele legale. În ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:44
(8229 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii i-au furat bicicletele

Vineri, 24 august a.c., agentul Postului de Poliție Axintele a fost sesizat de către o femeie din comună, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței două biciclete. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:43
(10788 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Casă în flăcări la Rovine, miriști incendiate

În dimineața zilei de duminică, 26 august a.c., în urma unui scurtcircuit electric, locuința unui cetățean din localitatea Rovine a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Slobozia și Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:45
(9977 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tinere cercetate după ce au înșelat o vînzătoare

Două tinere, în vîrstă de 19, respectiv 26 de ani, ambele domiciliate în municipiul Brăila, sînt cercetate de polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:42
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9804 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7968 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...