Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

Mihai Puia, directorul fără partid

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Mihai Puia, directorul fără partid

Mihai Puia este unul dintre puținii directori de instituții descentralizate care nu a fost înregimentat politic. Prin 2009, pentru acest păcat, a plătit un an și jumătate cu funcția. După 27 de ani de muncă la Direcția Sanitară Veterinară Ialomița spune că nu-l mai miră nimic. Și că, oricîte ar ști, în fiecare zi rămîne loc pentru învățat ceva nou.

Omul care nu și-a găsit partidul
Mihai Puia este șef al Direcției Sanitară Veterinare de aproape 15 ani. Cu o pauză, prin anii 2009-2010, de care nu mai vrea să-și amintească... Nu insistăm, că avem întrebări prestabilite. «Cea mai... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 11:40 (13495 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, suspect de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție»

Organele de control confirmă

Ștefan Poienaru, suspect de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție»

Latifundiarul Ștefan Poienaru a intrat din nou în atenția organelor de anchetă. O serie de sesizări venite din partea Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, precum și a Direcției de Luptă Antifraudă confirmă faptul că, prin ilegalitățile comise prin intermediul firmelor sale, Ștefan Poienaru s-a «pricopsit» cu noi dosare penale. În acest sens, instituțiile amintite îl suspectează pe cel mai mare agricultor al Bărăganului de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție». Cercetările în aceste noi cauze care-l vizează pe fermier sînt în diferite stadii.

Tranzacții fictive cu motorină subvenționată... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 10:20 (15048 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ghinion

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 1-0

Ghinion

Unirea Slobozia nu a desăvîrșit, din păcate, seria bună pe care o începuse în partidele cu Farul Constanța și FCM Dorohoi. Prima deplasare după aceste jocuri a însemnat un nou eșec pentru echipa pregătită de Adrian Mihalcea. Astfel, sîmbătă, 15 noiembrie 2014, pe o vreme rece, slobozenii s-au deplasat la Brăila, pentru jocul cu CF din localitate. În tur a fost 0-0, iar acum suporterii Unirii sperau la primul succes în deplasare din acest sezon. Fără Bolat și Lazăr, primul accidentat și al doilea suspendat, dar cu Toma și Coconașu reveniți în primul 11, Unirea a prestat o primă repriză bună. Cu toate acestea, prima mușcătură a aparținut Brăilei, șutul lui Pușcașu (’29) fiind respins de Leonida... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 17:10 (3939 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Claudia, președintele care a înfruntat doi miniștri

Claudia, președintele care a înfruntat doi miniștri

Claudia Iovănescu a împlinit 18 ani și predă astăzi mandatul de președinte al Consiliului Județean al elevilor din Ialomița. Pentru colegi, pentru prieteni și pentru toți cei care o cunosc rămîne însă un lider. Un lider a cărui valoare incontestabilă a fost confirmată pe 28 octombrie, la Slobozia, la lansarea județeană a inițiativei «România Start-Up»! Atunci Claudia Iovănescu a înfruntat doi miniștri, pe Eugen Teodorovici, ministul Fondurilor Europene și pe Florin Jianu, ministrul delegat pentru IMM-uri și Turism, cerîndu-le acestora, în numele zecilor de mii de elevi pe care îi reprezenta la acel moment, soluții concrete pentru accesarea celor 50 milioane de euro puse la dispoziția României... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 16:10 (8396 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II-Viitorul Axintele 3-0

Devorați de «cățeluși»

Viitorul Axintele nu trece prin cele mai bune momente. Echipa antrenată de Costel Pană a încasat vineri, 14 noiembrie 2014, una din cele mai usturătoare înfrîngeri din istoria sa. «Fără discuție, a fost o înfrîngere mai mult decît rușinoasă... Am întîlnit o echipă de copii născuți în ’96 sau ’97, jucători ambițioși care au știut să speculeze toate șansele care le-au fost oferite. Din cele 3 goluri, practic 2 au fost oferite cadou de echipa noastră. Avem ce-i drept în continuare mulți accidentați, dar la o înfrîngere atît de drastică trebuie să recunoaștem că nu avem nicio scuză!» ne-a declarat directorul sportiv al Viitorului Axintele, Marin Dumitrache. Într-adevăr a fost 3-0 pentru Dinamo II... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 14:50 (6595 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alexandru Potor și coșnița europeană

Feisbuc administrativ

Alexandru Potor și coșnița europeană

Alexandu Potor face parte din noul val de figuri publice ale vieții administrative ialomițene. Președinte al Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală din România și președinte al unuia dintre cele 4 GAL-uri ialomițene, Alexandru Potor este atît de preocupat de imaginea sa publică încît, ne place să credem, și atunci cînd doarme poartă costum și cravată asortată. Tocmai de aceea, fotografia pe care o (re)publicăm devine atît de valoroasă.

Întrebare cu răspuns inclus
La nici 40 de ani, Alexandru Potor are GAL-urile la picioare și un viitor pe care numai partidul stat... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 12:55 (6772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, campion național

Lupte libere

Cristian Lungu, campion național

Luptele libere sînt, fără discuție, cea mai populară disciplină sportivă din orașul Amara. Antrenorul Marian Moraru a strîns în ultimii ani alături de elevii săi o adevărată colecție de titluri naționale. Alina Moraru, Doru Măiță, Adrian Turcu sau Robert Cîlțea sînt doar cîțiva dintre sportivii care au început să practice luptele pe saltele sălii din Amara, pentru ca apoi să urce pe cea mai înaltă treaptă a podimului la campionatele naționale. În anul 2014 a ieșit la rampă Cristian Lungu, mai întîi în vară, cînd a obținut titlul național la lupte pe plajă, competiție desfășurată la Mangalia, iar apoi în acest concurs, cînd a confirmat printr-o performanță similară și în sală. La nici 15 ani, ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 12:20 (4458 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Amara: Proprietarul unei locuințe în flăcări, intoxicat cu monoxid de carbon

Amara: Proprietarul unei locuințe în flăcări, intoxicat cu monoxid de carbon

Panică în orașul Amara la primele ore ale acestei dimineți. Pompierii de la Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs în gospodăria unui localnic, de 62 de ani. Din primele date s-ar părea că omul ar fi pus focul intenționat. În urma incidentului, bărbatul a fost intoxicat cu monoxid de carbon. Incendiul a cuprins o cameră din locuința bărbatului de 62 de ani. În momentul în care au ajuns la locul intervenției, pompierii slobozeni l-au găsit pe acesta în holul casei, în stare de inconștiență. Au fost solicitați să intervină și paramedicii SMURD, care au pornit manevrele de resuscitare. Ipoteza că omul să fi încercat să pună focul singur ar fi apărut după ce la locul incidentului... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 09:40 (7609 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cu o lună mai devreme

Primarul Stoica l-a adus pe «Moș Crăciun» la Slobozia

Marți, 18 noiembrie 2014, angajații DADP au ridicat pe soclul din Piața Unirii a Sloboziei statuia lui Mihai Viteazul. Monumentul ar fi trebuit amplasat încă de anul trecut, însă a avut nevoie de mai multe retușuri pînă cînd i-a fost dată  forma finală. Lucrarea a fost executată de artistul Vasile Aionesei și s-a ridicat la suma de 150 mii de lei...

Au făcut-o și p’asta! Maniera artistică în care a fost realizată statuia lui Mihai Viteazul de la Slobozia întrece toate viziunile în materie de monumente care-l întruchipează pe voievod. Imediat ce a fost montată pe soclu, mai mulți... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2014, 14:20 (53763 vizualizări - 89 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Silvian Ciupercă arendează Ialomița la 25 de euro/hectar

Afacerea Green Harvest (II)

Silvian Ciupercă arendează Ialomița la 25 de euro/hectar

În urmă cu o săptămînă, în plin scandal public generat de anchetarea de către DNA a președintelui Silvian Ciupercă, republicam un articol legat de trucarea, în vara acestui an, a unei licitații publice în favoarea Green Harvest. Revenim astăzi cu noi amănunte care vizează relațiile contractuale dintre această firmă și Silvian Ciupercă, în calitate de semnatar al unor contracte de concesiune încheiate în anul 2013. Potrivit informațiilor publice, în primăvara anului 2013 președintele Consiliului Județean Ialomița a prelungit cu încă 5 ani contractele de concesiune ale Green Harvest, la valoarea de 25 de euro/hectar!

Vizionarii administrației județene... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2014, 14:05 (21853 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Două femei luptă pentru fotoliul de director la Spitalul Județean

Din nou la concurs

Slobozia: Două femei luptă pentru fotoliul de director la Spitalul Județean

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au confirmat organizarea unui al doilea concurs pentru postul de director al unității medicale. Luni, 10 noiembrie 2014, comisia de examen a validat participarea celor doi candidați aliniați la start. Este vorba despre medicul neurolog Violeta Șapira și medicul diabetolog Simona Berbece. Prima probă se va desfășura săptămîna viitoare.

Istoria unui concurs ratat
Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută un director cu funcție întreagă încă de la începutul acestui an, cînd medicul Vasile OIaru a fost demis din funcție... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2014, 13:25 (14483 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Elena Grama a împlinit 100 de ani

Un secol de viață la Sudiți

Elena Grama a împlinit 100 de ani

Potrivit recensămîntului din anul 2011, un procent de 1,39% din populație a depășit vîrsta de 85 de ani. Elena Grama a împlinit miercuri, 12 noiembrie 2014, 100 de ani. Mamă a 8 copii, femeia a fost serbată, duminică, de întreaga comunitate. «Am comandat pentru ea un tort de 4 kilograme, să mănînce tot satul» a declarat primarul comunei Sudiți, Vasile Șincan.

O sărbătoare a comunității
Elena Grama a intrat în atenția opiniei publice în urmă cu cîțiva ani, cînd a fost descoperită de presa centrală. Anul acesta, ajunsă la vîrsta venerabilă de 100 de ani, ea a fost sărbătorită de... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2014, 12:10 (7466 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preotul din Brătia are casă în curtea școlii

Fărădelege la Axintele

Preotul din Brătia are casă în curtea școlii

Curțile unităților de învățămînt din Ialomița, scoase din rețeaua școlară, sînt la dispoziția potentaților locali. De ani buni, aceste locații sînt utilizate pentru amplasarea ilegală a magazinelor, buticurilor sau frizeriilor comunale. Fostul preot din satul Brătia, comuna Axintele, a plusat, iar cu acordul tacit al autorităților locale și-a ridicat în curtea fostei școli o casă parohială...

Scandalul din curtea școlilor
Unitățile de învățămînt din Ialomița, scoase din rețeaua școlară a județului de cîțiva ani, provoacă adevărate scandaluri publice. Deși sînt aflate în administrarea... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2014, 11:30 (9507 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Chetă lunară pentru activitatea Spitalului Județean

Dacă vrei să muncești, plătești

Slobozia: Chetă lunară pentru activitatea Spitalului Județean

Tot mai sărac de la o lună la alta, Spitalul Județean de Urgență Slobozia este susținut prin eforturile comune ale medicilor și asistentelor. În majoritatea secțiilor, cadrele medicale fac chete pentru a-și putea desfășura activitatea. Din banii strînși sînt cumpărate medicamente, piese de mobilier, produse de curățenie sau dezinfectanți.

Cruda realitate din Spitalul Slobozia
Spitalul Județean de Urgență Slobozia este principala unitate medicală din județul Ialomița și singura unde, periodic, angajații contribuie cu fonduri proprii pentru a susține activitatea. Toate acestea întrucît... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2014, 10:20 (15624 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prostituția de lux, sub lupa procurorilor locali

Scandal cu tentă sexuală la Slobozia

Prostituția de lux, sub lupa procurorilor locali

Într-un banal oraș de provincie, în care toată lumea cunoaște pe toată lumea, prostituția de lux devine o afacere rentabilă. O partidă de sex la hotelurile din oraș alături de practicante ale celei mai vechi meserii din lume poate ajunge și pînă la 1000 de euro! Asta au descoperit procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, după recenta arestare a doi proxeneți. Cutremurător este faptul că victima celor doi era încă minoră...

Minoră de 17 ani, victimă a proxeneților
Inculpați în dosarul instrumentat de anchetatorii de la Slobozia sînt Chivuța Doinița Manole și Mihai... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 20:10 (10797 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Ion Dumitru, «nemuritorul» de la Pensii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Ion Dumitru, «nemuritorul» de la Pensii

Alegerile vin și trec, descentralizații rămîn. Iar cînd vorbim despre Ion Dumitru, directorul Pensiilor ialomițene, afirmația capătă caracter de lege. Deși a trecut prin nenumărate scandaluri publice, Ion Dumitru pare dăltuit în piatră pe scaunul pe care moțăie de vreo 5 ani și mai bine.

Un director «nemuritor»
Casa Județeană de Pensii Ialomița are angajați competenți și responsabili. Nu o spunem noi, o spun zecile de mii de pensionari care trec anual pragul acestei instituții. Ceea ce spunem noi e că, din păcate, acești angajați îl au ca director pe Ion Dumitru, un penelist tras... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 15:05 (14034 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Pe drumul cel bun

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FCM Dorohoi 1-0

Pe drumul cel bun

Plan ochit, plan lovit! 6 puncte și-a propus Unirea din dubla cu Farul și Dorohoi, 6 au ieșit! Slobozenii, îmbrăcați în roșu, au pătruns pe teren sîmbătă, 8 noiembrie 2014, în aproximativ aceeași formulă pe care au folosit-o cu Farul. Firește, echipa cîștigătoare nu se schimbă, dar cînd îl ai pe căpitanul Romeo apt de joc, nu ai cum să nu îl titularizezi. Așadar, revenit după suspendarea de o etapă, «Zenga» a apărut în primul 11, substituindu-l pe Florin Tudorache. Venită abia anul acesta la masa Ligii a II-a, FCM Dorohoi a arătat la Slobozia multă determinare, fiind o echipă mai agresivă și mai bine organizată decît precedenta victimă a Unirii, Farul Constanța. Ba chiar lucrurile puteau începe... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 13:50 (5599 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Callatis Mangalia-Viitorul Axintele 0-2

Alb-verzii recuperează teren

Viitorul Axintele a bătut la Mangalia în jocul disputat contra Callatisului, vineri, 7 noiembrie 2014, contînd pentru a XI-a etapă. În ciuda acestui succes, alb-verzii au rămas pe locul 5, dar s-au apropiat la 5 puncte de liderul Dunărea Călărași. Ce n-au reușit axintenii acasă, au făcut «cățelandrii» de la Dinamo II, care au smuls un punct primei clasate chiar la Călărași. Viitorul a abordat jocul cu Mangalia afișînd cîteva surprize în primul 11. Astfel, pe postul de portar a apărut Alexandru Dănciulescu, iar fundaș dreapta a evoluat Cosmin Cristil, tineri obișnuiți mai degrabă cu banca de rezerve. Desprinderea s-a conturat în partea a doua. Andrei Sava și-a reconfirmat pofta de gol deschizînd... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2014, 10:20 (6831 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Crimă conjugală la Făcăeni

Crimă conjugală la Făcăeni

Un bărbat cu antecedente penale din comuna ialomițeană Făcăeni a fost trimis în judecată pentru că și-a înjunghiat soția cu un cuțit. Inculpatul se află în prezent în stare de arest preventiv, în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Scandal transformat în crimă Datele organelor judiciare din Ialomița arată faptul că incidentul din familia lui Mihai Catană din Făcăeni s-a petrecut la începutul lunii trecute. După ce s-a îmbătat, bărbatul a început să se certe cu soția sa. În scandalul conjugal a intervenit fiica victimei, care a convins-o... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 11:50 (7519 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cristina ne invită sub umbrelă

Feisbuc administrativ

Cristina ne invită sub umbrelă

Pentru că au trecut ani buni de cînd Cristina Pocora nu și-a mai deranjat electoratul, ne-am gîndit că facem o faptă bună și să o mediatizăm din nou pe cea care a vrut să schimbe din temelii politica ialomițeană și... n-a reușit!

La început a fost imaginea
În opinia noastră, dacă Pocora n-ar fi existat, ea ar fi trebuit musai inventată. Nu vrem să justificăm această afirmație, pentru că altul e rostul rubricii de față. Vom spune doar că, nouă personal, ne amintește instantaneu de reclamele americane pentru obiecte de uz casnic din anii ’60. La fel și fotografia alăturată, postată... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 11:15 (7485 vizualizări - 12 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8054 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12221 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14217 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13216 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12865 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11656 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12235 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...