Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Coșereni: Arestați pentru «trafic de minori»

Doi tineri din localitatea Coșereni au fost arestați recent la propunerea procurorilor DIICOT. Potrivit instanței de judecată care a analizat decizia anchetatorilor, cei doi se fac vinovați de comiterea infracțiunii de «trafic de minori».

Minoră filmată în ipostaze indecente Potrivit situației de fapt descrisă în actele de urmărire penală, inculpații reținuți de judecătorii Tribunalului Ialomița la propunerea procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial din Slobozia, cei doi inculpați se fac vinovați de faptul că ar fi încercat să profite de pe urma unei adolescente de doar 16 ani, din comuna... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 11:10 (4823 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Haide, vino! Vino cu bidoanele!»

Hoții de combustibil furau o tonă de țitei zilnic!

«Haide, vino! Vino cu bidoanele!»

Polițiștii ialomițeni și procurorii Parchetelor de pe lîngă Judecătoriile Slobozia și Urziceni au demarat ancheta anului 2014 în Ialomița. 54 de persoane au fost arestate în urmă cu o săptămînă într-un dosar penal ce vizează furturi de țiței. Mulți dintre infractori erau angajați la sondele de petrol de pe raza județului și acționau prin intermediul unor complici. Produsele sustrase erau apoi vîndute pe piața neagră. Prejudiciul în această cauză se ridică la suma de 400 mii de euro. Hoții reușiseră să-și creeze un mod de operare inedit. Ei filau polițiștii care patrulau în zona siturilor petroliere, după care se puneau pe treabă.

Arestări pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 10:40 (6363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Cetatea Deva-Unirea Slobozia 31-29 (16–10)

Înfrîngere în cuibul «viperelor»

Deplasarea de la Deva putea fi considerată ușoară doar de ultra optimiști. Echipa hunedoreană este una solidă și foarte greu de bătut pe teren propriu. Dar, cu toate acestea, elevele lui Liviu Paraschiv au fost destul de aproape de smulgerea unui punct. Ialomițencele au început bine jocul, iar în minutul 22 scorul era 10-10. Au urmat 8 minute de totală confuzie în jocul Unirii, timp în care echipa noastră nu a punctat deloc, încasînd în schimb 6 goluri. A fost 16-10 pentru Deva la pauză, iar a doua repriză a însemnat o activă cursă de urmărire în care devencele, supranumite «viperele», erau foarte aproape de a avea deranj în propriul cuib. Unirea a recuperat pas cu pas, apropiindu-se la un gol... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 10:15 (7033 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Întâlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

Întîlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au realizat o întîlnire informativă la sediul autorității locale din Săveni, ocazie cu care au fost prezentate principalele programe de finanțare din cursul anului 2014. Comunitatea-gazdă a reușit să beneficize, cu sprijinul GAL «Dunărea de Jos» de o linie de finanțare în valoare de 70000 euro pentru asfaltarea străzilor din localitate.

Fonduri obținute prin intermediul GAL «Dunărea de Jos»
Joi, 9 octombrie 2014, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au organizat în localitatea Săveni un seminar de promovare în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 09:20 (9330 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Spitalului Județean, plătiți ilegal și amnistiați

Sindicatul «Sanitas» își apără cotizanții

Angajații Spitalului Județean, plătiți ilegal și amnistiați

Reprezentanții locali ai sindicatului «Sanitas» din Ialomița încearcă să obțină în instanță amnistierea fiscală a celor 200 de medici și asistente de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit unui raport al Camerei de Conturi Ialomița, angajații ar fi beneficiat ilegal de 320 mii de lei, sub formă de sporuri salariale, în perioada în care unitatea era condusă de doctorul Vasile Olaru. Măsura impusă de instituția de control a fost ca toate cadrele medicale să returneze fondurile. Însă, prin invocarea în sala de judecată a Legii amnistiei fiscale, acestea ar putea să fie scutite de această obligație. «Vom apela la Legea amnistiei fiscale, iar problema se va rezolva!» susține Valentin Spătărelu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2014, 12:05 (7723 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Statui de «serie B» în centrul orașului

Figuri istorice celebre, alături de Ionel Perlea

Slobozia: Statui de «serie B» în centrul orașului

Pentru a nu fi acuzată că tratează cu indiferență istoria și cultura țării, administrația locală din Slobozia se pregătește să primească în oraș personalități importante. Este vorba despre șase replici sub formă de bust ale unor personalități precum Mihai Eminescu, Ștefan cel Mare sau Spiru Haret. Grupul statuar este prevăzut în proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției și vine la pachet și cu certificate de garanție!

Statui cu acreditare la Slobozia
În speranța că ar putea fi luată în considerare la următoarele alegeri pentru viitoarea Capitală Culturală a Europei, Slobozia... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2014, 10:40 (17020 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru, descălecătorul

Feisbuc administrativ

Moraru, descălecătorul

Așa cum amenințam deunăzi aleșii locali, periplul nostru prin minunata lume a feisbucului administrativ ialomițean continuă. Astăzi, în premieră absolută, vă prezentăm primul oficial din Ialomița căruia i s-a dus vestea că știe să călărească. Și, spun gurile rele, nici nu a primit vreo reclamație pînă acum, deși are și el o vîrstă, nu-i așa?!

Administrație ecvestră Fotografia alăturată face parte din colecția noastră de «feisbuc administrativ» de mai multe luni. După cum observați, ea îl surprinde pe Victor Moraru călare. Pe cal, dacă ar fi să dăm crezare comentariului... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2014, 09:15 (8103 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

 Recoltă slabă pentru PSD Ialomița

Perioada transferurilor politice s-a încheiat

Recoltă slabă pentru PSD Ialomița

Vineri, 17 octombrie 2014, în cadrul unei conferințe de presă, PSD Ialomița a făcut publică lista primarilor, viceprimarilor și consilierilor locali care au profitat de «Ordonanța Dragnea» (Ordonanța 55) pentru a migra la PSD.

Primari numărați pe degetele unei mîini Lista prezentată de PSD Ialomița are peste 60 de poziții. Cei mai mulți dintre transferați sînt însă consilieri locali. Lista primarilor este extrem de scurtă. Pe ea se regăsesc 3 primari PD-L, respectiv cei de la Armășești, Bărcănești și Ciocîrlia și un primar PNL, respectiv cel de la Gura Ialomiței. De asemenea, o situație... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2014, 15:20 (15763 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Membrii Clanului Frusin&Gigi Piticu, condamnați definitiv la închisoare!

Record al organelor judiciare din Slobozia

Membrii Clanului Frusin&Gigi Piticu, condamnați definitiv la închisoare!

Activitatea de urmărire penală desfășurată de polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, în dosarul ce viza familia de interlopi condusă de Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, a fost apreciată de Curtea de Apel București. Probele instrumentate de organele judiciare i-au convins pe magistrații din Capitală să-i condamne definitiv pe toți infractorii la închisoare cu executare. Astfel, Gheorghe Toma, Nina Stanciu, concubina acestuia și Petre Toma, vărul interlopului, vor sta după gratii între 3 și 5 ani. Mai mult, aceeași instanță a dispus confiscarea de la aceștia a sumei totale de 63174 de euro. Tot judecătorii obligă fiecare inculpat în parte... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2014, 16:35 (11730 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 12 milioane de lei, investiți într-o sală de gimnastică și un campus școlar

Se redeschid șantierele pentru obiectivele școlare abandonate

Slobozia: 12 milioane de lei, investiți într-o sală de gimnastică și un campus școlar

După mai bine de 4 ani de cînd lucrările de construcție ale unor obiective didactice din Slobozia au fost sistate, autoritățile locale au anunțat public faptul că vor redeschide șantierele. Miercuri, 15 octombrie 2014, Primăria Slobozia a semnat, împreună cu reprezentanții Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, contractele de finanțare pentru continuarea lucrărilor la sala de gimnastică a Liceului Pedagogic «Matei Basarab», precum și la Campusul Școlar de la Liceul de Arte «Ionel Perlea». Finalizarea celor două obiective se ridică la peste 12 milioane de lei, o bună parte din lucrări fiind realizată cu fonduri europene, în cadrul Programului Regio, destinat dezvoltării infrastructurii... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2014, 15:05 (11833 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Un apel la 112 anunța producerea unui accident rutier în zona localității Balaciu. Din primele informații, victima evenimentului rutier este procurorul Ion Aurelian, prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oficialul a fost transportat la spital cu o Ambulanță. Evenimentul rutier s-ar fi produs în zona localității Balaciu, din primele informații reieșind faptul că în accident a fost implicat doar un singur vehicul. În respectiva mașină se afla prim-procurorul adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, Ion Aurelian. Potrivit polițiștilor, procurorul Ion Aurelian, aflat la volanul unui autoturism, ar fi încercat să evite un cîine, ar fi pierdut controlul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 19:55 (9605 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

Ministrul Justiției a întreprins o vizită de lucru la Tribunalul Ialomița, pentru a verifica activitatea instanțelor din Slobozia. Inspecția n-a durat foarte mult, însă timpul petrecut la sediul instanțelor locale a fost suficient pentru ca Robert Cazanciuc să se întoarcă la București cu o impresie ireproșabilă...

Ministrul Justiției, gazdă la Tribunalul Ialomița
Liniștea care a învăluit la orele prînzului redacțiile locale din Slobozia a fost întreruptă de insistența cu care cîțiva oficiali locali le-au cerut prezența reporterilor la sediul Tribunalului Ialomița pentru că «ministrul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 18:35 (6525 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

Polaris preia locul SC Servicii Comunale SRL

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

La începutul acestei veri, după 12 ani de control absolut exercitat de Vivani și, ulterior, de SC Servicii Comunale, administrația locală a organizat o licitație pentru adjudecarea contractului de gestiune a serviciului public de salubrizare. Deși nu este oficial, noul operator este compania Polaris  M Holding, unul dintre cei mai mari operatori existenți pe piața din România. SC Servicii Comunale va continua însă să susțină aceste servicii pentru o perioadă de două luni, cu posibilitatea de prelungire a contractului, «dar nu mai tîrziu de momentul atribuirii acestui contract către cîștigătorul licitației!»...

Încă două luni cu SC Servicii Comunale... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 17:25 (8162 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Timp de aproape 20 de ani, Direcția Județeană de Statistică Ialomița s-a confundat cu imaginea doamnei Aneta Ștefan, unul dintre puținii oameni din sistem neînregimentați politic. Acum însă, acest ultim bastion instituțional a căzut. De două luni, postul de director este ocupat de Marius Pirpiliu, un tînăr de numai 33 de ani, al cărui singur păcat, deocamdată, rămîne acela că este membru de partid.

Avansat după 7 ani de așteptare Marius Pirpiliu este tînăr, serios, responsabil și membru de partid în PSD. Dacă n-ar fi, textul de mai jos nu ar exista, iar calitățile lui n-ar valora nici... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 15:30 (18531 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

«Bine, Maca!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-SC Bacău 1-0

«Bine, Maca!»

Poartă numărul 13 pe tricou, iar acesta pare să-i aducă și lui noroc, dar și echipei la care evoluează. «Bine, Maca!» s-a auzit prima dată în urmă cu aproape 4 ani, cînd Marius Macare debuta cu gol pentru Unirea într-un amical hibernal. «Bine, Maca!» s-a auzit și sîmbătă, 11 octombrie 2014, la meciul dintre Unirea Slobozia și Sport Club Bacău, cînd jucătorul de 29 de ani a marcat primul gol, și stagional, și al doilea personal, de cînd Unirea evoluează în Liga a II-a. Omul fără de care linia mediană a Unirii nu se poate configura a făcut diferența pe tabelă și a fost printre cei mai buni în meciul cu moldovenii. Mîngîiată de ultimele raze fierbinți ale toamnei, partida dintre Slobozia și Bacău... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 14:10 (6021 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Teatru la pușcărie

Teatru la pușcărie

Penitenciarul Slobozia are trupă de teatru. Aceasta va debuta în cadrul «Salonului Anual de Carte» de anul acesta, desfășurat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», pe 13 și 29 octombrie 2014, în două reprezentații cu public. Cei șapte actori amatori visează să cîștige cu piesa lor concursul anual organizat de Administrația Națională a Penitenciarelor desfășurat în luna noiembrie... Noi ne-am gîndit că n-ar fi rău să vă oferim o avanpremieră a acestui eveniment inedit!

Terapie prin teatru, după gratii
Penitenciarul Slobozia este recunoscut pentru preocupările sale culturale... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 12:50 (6626 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Costel Pană, antrenor principal la Viitorul Axintele

Fotbal, Liga a III-a

Costel Pană, antrenor principal la Viitorul Axintele

Banca tehnică a Viitorului Axintele a suferit la începutul acestui săptămîni unele modificări. Cristi Sava a părăsit echipa ialomițeană, el urmînd să îndeplinească rolul de antrenor secund la Viitorul lui Gheorghe Hagi. Conducerea Viitorului s-a mișcat repede și l-a adus la echipă pe Costel Pană, fostul jucător al lui Dinamo de la începutul anilor ’90. «Într-adevăr, din această săptămînă sînt antrenorul principal al Viitorului Axintele, funcție pe care o voi îndeplini conform contractului pînă în vara lui 2016. Va fi o plăcere să colaborez cu domnul Ion Nica, un om pe care îl cunosc de mulți ani și împreună vom forma o echipă tehnică în adevăratul sens al cuvîntului. Cunosc o bună parte a lotului... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 11:05 (8323 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești, comuna unde nu se întâmplă nimic

Orizont administrativ ZERO

Cosîmbești, comuna unde nu se întîmplă nimic

În timp ce, la Centru, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, vinde iluzii administrative, localitățile din jur continuă să rămînă subfinanțate. Se întîmplă la Cosîmbești, comună adjudecată de PSD Ialomița și la ultimele alegeri locale. Aflată sub jurisdicția Puterii, comuna așteaptă de 4 ani să beneficieze de fonduri pentru demararea unor proiecte edilitare de interes public, precum rețeaua de canalizare sau reparația drumurilor. Investițiile s-ar ridica la 8 milioane de euro, însă în afară de promisiuni, administrația locală nu a primit nimic.

Viața la Cosîmbești... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 10:40 (25653 vizualizări - 27 comentarii)

SPORT

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

S-au scurs 7 runde din Liga a IV-a, iar la vîrf sita începe să cearnă plutonul exclusivist al echipelor care vor trage pentru o eventuală promovare, lucru nemaivăzut în Ialomița de 2 ani. Ca și în stagiunea trecută, lider este Unirea Fierbinți, formație care, după succesul de la Gheorghe Lazăr, are 7 victorii din 7. Nu este totuși singura echipă aflată în această privilegiată situație. Victoria Munteni Buzău a înregistrat de asemenea succese pe linie, fiind revelația acestui început de campionat. În ultima etapă, Victoria a trecut la pas de Viticola Fetești, cu scorul de 6-1, dar acesta nu a fost nici pe departe scorul etapei.

Iată tabloul complet al rezultatelor înregistrate în etapa a 7-a a Ligii a IV-a... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 09:20 (6065 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

După Caracal, Bordușani

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

În vreme ce, la județ, Silvian Ciupercă și Ioan Martin continuă să mimeze o horă administrativă, la marginile acestuia PNL și PSD se sfîșie fără milă. Numai că politica, asemeni cărnii de porc, nu e pentru toate stomacurile. Așa se face că, la Bordușani, viceprimarul PNL Ion Elena, în loc să fie demisă din funcție, a fost reconfirmată. Că doar nu era să rămînă Caracalul singura localitate din țară unde s-a răsturnat căruța!

Mare e grădina lui Dumnezeu
Pe 29 septembrie 2014, la Bordușani, Consiliul Local s-a întîlnit în plen pentru a o demite din funcție pe Ion Elena, a cărei singură... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 08:40 (7933 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5500 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11378 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5198 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3899 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5652 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6674 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7368 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6669 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5888 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...