Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Un apel la 112 anunța producerea unui accident rutier în zona localității Balaciu. Din primele informații, victima evenimentului rutier este procurorul Ion Aurelian, prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oficialul a fost transportat la spital cu o Ambulanță. Evenimentul rutier s-ar fi produs în zona localității Balaciu, din primele informații reieșind faptul că în accident a fost implicat doar un singur vehicul. În respectiva mașină se afla prim-procurorul adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, Ion Aurelian. Potrivit polițiștilor, procurorul Ion Aurelian, aflat la volanul unui autoturism, ar fi încercat să evite un cîine, ar fi pierdut controlul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 19:55 (9605 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

Ministrul Justiției a întreprins o vizită de lucru la Tribunalul Ialomița, pentru a verifica activitatea instanțelor din Slobozia. Inspecția n-a durat foarte mult, însă timpul petrecut la sediul instanțelor locale a fost suficient pentru ca Robert Cazanciuc să se întoarcă la București cu o impresie ireproșabilă...

Ministrul Justiției, gazdă la Tribunalul Ialomița
Liniștea care a învăluit la orele prînzului redacțiile locale din Slobozia a fost întreruptă de insistența cu care cîțiva oficiali locali le-au cerut prezența reporterilor la sediul Tribunalului Ialomița pentru că «ministrul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 18:35 (6526 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

Polaris preia locul SC Servicii Comunale SRL

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

La începutul acestei veri, după 12 ani de control absolut exercitat de Vivani și, ulterior, de SC Servicii Comunale, administrația locală a organizat o licitație pentru adjudecarea contractului de gestiune a serviciului public de salubrizare. Deși nu este oficial, noul operator este compania Polaris  M Holding, unul dintre cei mai mari operatori existenți pe piața din România. SC Servicii Comunale va continua însă să susțină aceste servicii pentru o perioadă de două luni, cu posibilitatea de prelungire a contractului, «dar nu mai tîrziu de momentul atribuirii acestui contract către cîștigătorul licitației!»...

Încă două luni cu SC Servicii Comunale... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 17:25 (8164 vizualizări - 7 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Timp de aproape 20 de ani, Direcția Județeană de Statistică Ialomița s-a confundat cu imaginea doamnei Aneta Ștefan, unul dintre puținii oameni din sistem neînregimentați politic. Acum însă, acest ultim bastion instituțional a căzut. De două luni, postul de director este ocupat de Marius Pirpiliu, un tînăr de numai 33 de ani, al cărui singur păcat, deocamdată, rămîne acela că este membru de partid.

Avansat după 7 ani de așteptare Marius Pirpiliu este tînăr, serios, responsabil și membru de partid în PSD. Dacă n-ar fi, textul de mai jos nu ar exista, iar calitățile lui n-ar valora nici... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 15:30 (18554 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

«Bine, Maca!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-SC Bacău 1-0

«Bine, Maca!»

Poartă numărul 13 pe tricou, iar acesta pare să-i aducă și lui noroc, dar și echipei la care evoluează. «Bine, Maca!» s-a auzit prima dată în urmă cu aproape 4 ani, cînd Marius Macare debuta cu gol pentru Unirea într-un amical hibernal. «Bine, Maca!» s-a auzit și sîmbătă, 11 octombrie 2014, la meciul dintre Unirea Slobozia și Sport Club Bacău, cînd jucătorul de 29 de ani a marcat primul gol, și stagional, și al doilea personal, de cînd Unirea evoluează în Liga a II-a. Omul fără de care linia mediană a Unirii nu se poate configura a făcut diferența pe tabelă și a fost printre cei mai buni în meciul cu moldovenii. Mîngîiată de ultimele raze fierbinți ale toamnei, partida dintre Slobozia și Bacău... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 14:10 (6061 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Teatru la pușcărie

Teatru la pușcărie

Penitenciarul Slobozia are trupă de teatru. Aceasta va debuta în cadrul «Salonului Anual de Carte» de anul acesta, desfășurat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», pe 13 și 29 octombrie 2014, în două reprezentații cu public. Cei șapte actori amatori visează să cîștige cu piesa lor concursul anual organizat de Administrația Națională a Penitenciarelor desfășurat în luna noiembrie... Noi ne-am gîndit că n-ar fi rău să vă oferim o avanpremieră a acestui eveniment inedit!

Terapie prin teatru, după gratii
Penitenciarul Slobozia este recunoscut pentru preocupările sale culturale... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 12:50 (6626 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Costel Pană, antrenor principal la Viitorul Axintele

Fotbal, Liga a III-a

Costel Pană, antrenor principal la Viitorul Axintele

Banca tehnică a Viitorului Axintele a suferit la începutul acestui săptămîni unele modificări. Cristi Sava a părăsit echipa ialomițeană, el urmînd să îndeplinească rolul de antrenor secund la Viitorul lui Gheorghe Hagi. Conducerea Viitorului s-a mișcat repede și l-a adus la echipă pe Costel Pană, fostul jucător al lui Dinamo de la începutul anilor ’90. «Într-adevăr, din această săptămînă sînt antrenorul principal al Viitorului Axintele, funcție pe care o voi îndeplini conform contractului pînă în vara lui 2016. Va fi o plăcere să colaborez cu domnul Ion Nica, un om pe care îl cunosc de mulți ani și împreună vom forma o echipă tehnică în adevăratul sens al cuvîntului. Cunosc o bună parte a lotului... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 11:05 (8324 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești, comuna unde nu se întâmplă nimic

Orizont administrativ ZERO

Cosîmbești, comuna unde nu se întîmplă nimic

În timp ce, la Centru, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, vinde iluzii administrative, localitățile din jur continuă să rămînă subfinanțate. Se întîmplă la Cosîmbești, comună adjudecată de PSD Ialomița și la ultimele alegeri locale. Aflată sub jurisdicția Puterii, comuna așteaptă de 4 ani să beneficieze de fonduri pentru demararea unor proiecte edilitare de interes public, precum rețeaua de canalizare sau reparația drumurilor. Investițiile s-ar ridica la 8 milioane de euro, însă în afară de promisiuni, administrația locală nu a primit nimic.

Viața la Cosîmbești... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 10:40 (25661 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

S-au scurs 7 runde din Liga a IV-a, iar la vîrf sita începe să cearnă plutonul exclusivist al echipelor care vor trage pentru o eventuală promovare, lucru nemaivăzut în Ialomița de 2 ani. Ca și în stagiunea trecută, lider este Unirea Fierbinți, formație care, după succesul de la Gheorghe Lazăr, are 7 victorii din 7. Nu este totuși singura echipă aflată în această privilegiată situație. Victoria Munteni Buzău a înregistrat de asemenea succese pe linie, fiind revelația acestui început de campionat. În ultima etapă, Victoria a trecut la pas de Viticola Fetești, cu scorul de 6-1, dar acesta nu a fost nici pe departe scorul etapei.

Iată tabloul complet al rezultatelor înregistrate în etapa a 7-a a Ligii a IV-a... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 09:20 (6069 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

După Caracal, Bordușani

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

În vreme ce, la județ, Silvian Ciupercă și Ioan Martin continuă să mimeze o horă administrativă, la marginile acestuia PNL și PSD se sfîșie fără milă. Numai că politica, asemeni cărnii de porc, nu e pentru toate stomacurile. Așa se face că, la Bordușani, viceprimarul PNL Ion Elena, în loc să fie demisă din funcție, a fost reconfirmată. Că doar nu era să rămînă Caracalul singura localitate din țară unde s-a răsturnat căruța!

Mare e grădina lui Dumnezeu
Pe 29 septembrie 2014, la Bordușani, Consiliul Local s-a întîlnit în plen pentru a o demite din funcție pe Ion Elena, a cărei singură... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 08:40 (7933 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Victorie zdrobitoare a junioarelor

Junioarele I ale CSS Slobozia, pregătite de profesorul Marian Simion, au făcut un meci peste așteptări de bun și, în ciuda faptului că au jucat în deplasare la CS ART Galați, au reușit o victorie en fanfare. Este suficient să spunem că la un moment dat scorul era 13-1 în favoarea Sloboziei pentru a ilustra modul în care au decurs ostilitățile. 14-4 la pauză și 30-16 în final pentru CSS Slobozia, echipă care a deplasat la Galați un lot de doar 11 jucătoare. Cu această victorie, echipa lui Marian Simion se menține pe locul 4, poziție care asigură calificarea la turneul semifinal. Pentru CSS Slobozia au înscris: Dincă-13 goluri, Nistor-8, Moroianu-3, Badea-2, Dragu-2, Nicolae-1, Dulvăr-1. Sîmbătă... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 07:35 (6655 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «cumpărare de influență»

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «cumpărare de influență»

Potrivit unui comunicat de presă, «polițiștii ialomițeni efectuează, la această oră, 4 percheziții domiciliare pe raza municipiului Slobozia, fiind vizate locuințele unor persoane fizice, bănuite de comiterea infracțiunii de cumpărare de influență». Așadar, luni, 13 octombrie a.c., peste 50 de polițiști de investigații criminale și luptători SAS din cadrul IPJ Ialomița, în baza delegării procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, efectuează 4 percheziții pe raza municipiului Slobozia. Perchezițiile sînt efectuate la locuințele a patru persoane, bănuite că la începutul lunii octombrie ar fi promis și oferit 9000 de euro, unei persoane care a lăsat să se creadă că are influență... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2014, 07:10 (8580 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Casa Tudorii s-a PRIVATIZAT !

Sîmbătă, 11 octombrie 2014, Consiliul Județean Ialomița a organizat o nouă ediție a Festivalului Concurs de Tradiții Culinare «La Casa Tudorii». La eveniment au participat peste 1000 de persoane, invitați ai oficialilor, dar și ialomițeni dornici să descopere tradițiile acestui festival tînăr.
La cea de-a patra ediție a acestei manifestări au fost prezentate peste 500 de rețete culinare din specifice județului și zonelor limitrofe acestuia. Noutatea absolută a acestei ediții a reprezentat-o faptul că toate produsele au putut fi degustate contra cost. Prețurile au variat între 1 și 10 lei, în funcție de buzunar și calitatea preparatelor.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2014, 12:50 (7931 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

  DIICOT îl suspectează pe Mario Ernest Caloianu de infracțiuni economice și «fals în declarații»

Parlamentar ialomițean, urmărit penal

DIICOT îl suspectează pe Mario Ernest Caloianu de infracțiuni economice și «fals în declarații»

Mario Ernest Caloianu, fostul deputat PP-DD, actual UNPR, al colegiului I Fetești - Țăndărei, este urmărit penal de procurorii DIICOT – Structura Centrală, într-o anchetă ce vizează o rețea infracțională specializată în spălare de bani și evaziune fiscală.
Și-a completat ilegal declarația de avere  Principalii suspecți în această anchetă sunt Adrian Dragoș Nedelcu și Viorel Bogdan Mitu, persoane bănuite de constituirea rețelei infracționale specialiată în evaziune fiscală și spălare de bani, pe numele acestora fiind dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore.  În ceea ce-l privește pe deputatul ialomițean Mario Ernest Caloianu, procurorii DIICOT apreciază că acesta... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2014, 14:54 (9719 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă conservă Podul de la Dridu

«Lovitura de grație»

Administrația Ciupercă conservă Podul de la Dridu

Una dintre cele mai mediatizate investiții ale Consiliului Județean Ialomița intră în conservare. Săptămîna trecută, președintele Silvian Ciupercă a recunoscut public că SC Teloxim Con SRL, firmă controlată de omul de afaceri Theodor Berna, nu și-a respectat obligațiile contractuale în cazul obiectivului «Pod peste rîul Prahova la Dridu». Decizia reprezintă o lovitură electorală pentru administrația Ciupercă în condițiile în care podul urma să deservească, înainte de alegerile electorale, comunele din zonele limitrofe. La acest moment, autoritățile județene nu pot preciza un nou termen pentru finalizarea lucrărilor.

Declarațiile care ascund gunoiul sub preș... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 17:05 (11937 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Babele de la Ulmet», fotografiate de tinerii din Slobozia

Natura, salvată în imagini

«Babele de la Ulmet», fotografiate de tinerii din Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret au demarat proiectul «Tinerii știu ce vor!». În cadrul acestei campanii, 70 de tineri din Slobozia au fost invitați să participe la un concurs de fotografie organizat în perimetrul a patru arii naturale din Ialomița și județele învecinate. Acțiunea s-a desfășurat în satul Ulmet, din Buzău, în cadrul sitului denumit de localnicii din zonă: «Babele de la Ulmet». Proiectul se încheie la finele acestei săptămîni, ocazie cu care cele mai bune fotografii vor fi înscrise într-o expoziție inedită.

Campanie de promovare a ariilor protejate... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 14:05 (9122 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Ziua Recoltei» a fost «Ziua Bișniței»

La Slobozia

«Ziua Recoltei» a fost «Ziua Bișniței»

Ca în fiecare an, autoritățile locale au serbat oficial «Ziua Recoltei». Anul acesta evenimentul a fost unul modest și sărac, în ciuda tarabelor pline și a mulțimii prezente în piața mare a orașului.

«Ziua Bișniței» în Piața Mare
La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă și duminică, autoritățile locale din Slobozia au marcat, regulamentar, o sărbătoare inventată de comuniști. Spre deosebire de «atunci» însă, «Ziua Recoltei» de anul acesta a fost săracă și parcă mai cenușie ca niciodată. În ciuda eforturilor autorităților de a asigura și «o porție de circ» cu ajutorul scenei... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 12:50 (6177 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții în Ialomița și Galați

Polițiștii și procurorii din Slobozia, pe urmele contrabandiștilor de țigarete

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, coordonați de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, au efectuat mai multe percheziții domiciliare pe raza județelor Galați și Ialomița. Anchetatorii au în vizor o rețea infracțională specializată în contrabanda de țigarete. Din primele informații, ar fi vorba despre o grupare alcătuită din 6 persoane, care acționa pe raza județelor Galați și Ialomița. Implicat în anchetă ar fi și un bărbat din Slobozia. S-ar părea că acesta achiziționa țigaretele de contrabandă și le comercializa către magazine. Acțiunea este în curs, suspecții urmînd să ajungă în fața organelor de anchetă pentru audieri. ... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 12:05 (6860 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Bani europeni pentru agricultură (ne)ecologică

«Mulți chemați, puțini aleși»

Ialomița: Bani europeni pentru agricultură (ne)ecologică

În Ialomița se cultivă circa 340 de mii de hectare de teren agricol. Din această suprafață, puțin peste 6 mii de hectare reprezintă «agricultură ecologică». Suprafața este «infimă» susțin oficialii din domeniu. Chiar și în aceste condiții însă, conceptul de «agricultură ecologică» este compromis de falsurile care au apărut în ultimii ani. «În Ialomița se poate face agricultură ecologică, dacă nu ești lacom!» ne asigură însă Ilie Chiru, unul dintre cei 80 de fermieri care a solicitat anul acesta un certificat pentru agricultură ecologică.

România compromite agricultura ecologică
... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2014, 15:40 (6607 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Episcopia reclamă «cutremurul» provocat în Piața Revoluției

Atentat la cele sfinte

Episcopia reclamă «cutremurul» provocat în Piața Revoluției

Săptămîna trecută informam cititorii că Primăria Slobozia a căzut victimă propriei investiții. ACM 4 București a reușit, într-o singură zi, să inducă panică în rîndurile angajaților instituției, aceștia fiind convinși că a venit sfîrșitul lumii. Săptămîna aceasta demonstrăm negru pe alb că nu doar niște bieți mireni au fost speriați de utilajul de compactare folosit de către constructor, ci și preacinstitele fețe bisericești care se roagă sub acoperișul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Acestea au reclamat la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița faptul că «soneta cu berbec a dărîmat icoane bisericești, obiecte sacre și candelabrele din interiorul clădirii»...

Unde scuipă Primăria, pupă Episcopia... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2014, 12:50 (7900 vizualizări - 12 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11063 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18473 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16279 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16879 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21508 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18641 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18480 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19748 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18470 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16469 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13297 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17475 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17672 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18730 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17726 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10514 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19513 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19648 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18228 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25140 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15215 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17456 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...