Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consumul de energie electrică al calculatoarelor destinate școlilor ialomițene, reclamat la Curtea de Apel București

Consiliul Județean Ialomița, dat în judecată

Consumul de energie electrică al calculatoarelor destinate școlilor ialomițene, reclamat la Curtea de Apel București

O contestație privind consumul de energie electrică al dispozitivelor digitale ce ar urma să ajungă în școlile ialomițene, prin programul Consiliului Județean Ialomița de modernizare a infrastructurii din domeniul Educației, încurcă planurile privind livrarea acestor echipamente IT. Deși administrația județeană a primit câștig de cauză din partea Consiliului Național de Soluționare a Contestațiilor, firma care s-a adresat instituției a făcut demersuri în instanță. În joc este un contract în valoare de 11 milioane de lei.

 

Război în instanță pentru consumul de energie electrică... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2025, 15:20 (4523 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Vom fi out fără play?

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Oțelul Galați 0-1

Vom fi out fără play?

Unirea Slobozia a pierdut, din nou, «acasă» la Clinceni în penultima rundă a sezonului regulat din SuperLiga, etapa 29. Meciul contra celor de la Oțelul Galați a fost pierdut hilar, cu un autogol antologic semnat de slovacul Filip Blazek, împrumutat la Unirea Slobozia de Rapid. Tehnicianul Unirii, Adrian Mihalcea a avut, la finalul partidei cu Oțelul Galați, o reacție extrem de dură la adresa propriilor jucători, declarațiile sale cătrănite fiind consemnate minuțios de presa sportivă.

 

Aceeași poveste Etapa 29 a sezonului regulat al Superligii, penultima... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2025, 12:10 (4537 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Una caldă, una rece în play-off

Handbal, Divizia A, CSU Oradea-CSM Unirea Slobozia 27-26 (13-13)

Una caldă, una rece în play-off

bonus: Regal handbalistic cu Junioarele 1, 3 și 4 ale CSM Unirea Slobozia

La un singur gol diferență au pierdut handbalistele CSM Unirea Slobozia a doua partidă din play-off-ul Diviziei A de handbal feminin, meci disputat în deplasare contra celor de la CSU Oradea. După ce în prima etapă a play-off-ului pentru promovarea în Liga Florilor CSM Unirea Slobozia a învins în deplasare pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu 29-26 (14-12), CSU Oradea a fost spulberată de CSJ Prahova Ploiești cu 39-16 (21-11). Așadar, pentru meciul din etapa 2 a play-off-ului, statisticile și premisele erau fa­vorabile Sloboziei, handbalistele antrenate de Ion Ivan plecând la Oradea cu gândul la o victorie sigură... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2025, 09:55 (4388 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Mai multe instituții și autorități vor fi comasate sau desființate!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Mai multe instituții și autorități vor fi comasate sau desființate!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă a ținut să aducă în discuție, printr-o ultimă comunicare, «reforma administrației publice». «Guvernul Ciolacu demarează cea mai amplă reducere a cheltuielilor de funcționare făcute vreodată de un Executiv: 1800 de posturi din aparatul central vor fi eliminate, iar mai multe instituții și autorități vor fi comasate sau desființate!» a precizat deputatul social-democrat Ștefan Țintă. «Această măsură marchează un pas decisiv către o administrație mai eficientă și mai responsabilă cu banii publici. În total, va fi o scă­dere masivă a posturilor cu 13,5%!» a încheiat parlamentarul PSD.

 

Fără a oferi prea multe amănunte punctuale, deputatul social-democrat Ștefan Țintă a adus în discuție subiectul «reforma administrației publice». În cele ce urmează, vom încerca să deslușim ceea ce, de fapt, intenționează să comaseze la nivel de instituții publice actualii guvernanți. Facem precizarea însă că aspectele menționate în rândurile următoare nu reprezintă variante definitive pentru comasarea instituțiilor deconcentrate.... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2025, 12:10 (15514 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Administratori provizorii» în fruntea firmelor Primăriei Slobozia

«Administratori provizorii» în fruntea firmelor Primăriei Slobozia

Tot mai multe surse admi­nistrative vorbesc despre o epurare în forță a tuturor directorilor aflați în fruntea firmelor Primăriei Slobozia. De la Serviciul Public de Transport Local Slobozia SRL și până la Servicii Publice SRL, toți șefii sunt la un pas de a fi înlocuiți din dorința actualei admi­nistrații a reședinței județului. Întreg procesul este supervizat de Adrian Mocioniu, administratorul public al Sloboziei. Acesta nu a confirmat, dar nici nu a infirmat zvonurile cu privire la aceste schimbări, precizând faptul că puterea de decizie o are Consiliul Local Slobozia. Ceea ce se cunoaște este faptul că toate cele 4 societăți vor avea «administratori... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2025, 07:55 (9153 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cantină socială pentru elevii din comuna Sudiți

Cantină socială pentru elevii din comuna Sudiți

Administrația locală a comunei Sudiți, alături de Asociația «Șoapta Florilor» a inaugurat prima cantină socială din co­munitate, destinată elevilor care merg la școală. Proiectul a beneficiat de fonduri din mediul privat, banii fiind acordați de către Cargill Agricultura SRL. Astfel, 120 de copii din Sudiți mănâncă zilnic o masă caldă.

 

Alternativă la Programul «Masa Sănătoasă» Cantina socială din Sudiți reprezintă o alternativă a Programului «Masa Sănătoasă», având în vedere faptul că administrația locală nu a beneficiat... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2025, 09:20 (3117 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strada Fermei din Amara, dispută teritorială «tranșată» de actualii primari

Strada Fermei din Amara, dispută teritorială «tranșată» de actualii primari

Problemele unor localnici din Amara, cu case construite pe strada Fermei și terenuri aparținând Sloboziei, par a-și fi găsit rezolvarea în urma negocierii amiabile a actualelor conduceri din Primăriile Amara și Slobozia. Proaspăt instalați în funcții, primarul Amarei, Valentin Moraru și primarul munici­piului reședință de județ Slobozia, Alexandru Potor au bătut palma pentru ca suprafețele de teren pe care sunt construite case să «treacă» la Amara, strada Fermei fiind în întregime în structura orașului-stațiune.

 

«Clarificarea limitelor teritoriale administrative» dintre Slobozia și Amara...... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2025, 10:05 (10007 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Laborator de Microbiologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Laborator de Microbiologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Investiții private pentru compartimentul ATI-Neonatologie

Controlul infecțiilor asociate actului me­dical (n.red.: infecții nosocomiale) se va realiza de către Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu ajutorul unui laborator mo­dern de Microbiologie. Banii pentru achiziția echipamentelor sunt oferiți de către Uniunea Europeană în cadrul unui proiect de finanțare al unității medicale. «Facem demersuri pentru mo­dernizarea spitalului!» susține Liviu Patrichi, managerul celui mai mare spital din județul Ialomița.

 

Proiect în valoare de 4,5 milioane de lei Laboratorul de Microbiologie... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2025, 11:55 (4853 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Pentru anul în curs, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare are pe agenda de lucru investiții în infrastructura de irigații a județului Ialomița. Este vorba despre 5 proiecte de anvergură care vor ajuta filiala teritorială a instituției să crească semnificativ capacitatea de irigare a terenurilor agricole din Ialomița. Toate aceste inițiative se află în acest moment în faza de proiectare, urmând să fie scoase la licitație pentru execuție.

 

Mai multe investiții în sistemul județean de irigații Cu o suprafață de peste 400 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2025, 08:05 (9502 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, NU mai este subprefect!

Ex-primarul comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, NU mai este subprefect!

În cadrul ședinței Guvernului României de joi, 27 februarie 2025, a fost adoptată Hotărârea de Guvern privind eliberarea ex-primarului comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, din funcția de subprefect al județului Ialomița. Stelică Gheorghe a fost numit în 4 decembrie 2024, poziția de subprefect devenind vacantă după ce Tonița Manea a fost «eliberată din funcție» în aceeași zi. Revenind, decizia de «eliberare din funcție» a ex-primarului comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, a fost aplicată în condițiile de reducere a numărului de posturi din sectorul public ca parte a unui pachet de măsuri pentru reducerea cheltuielilor bugetare, Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2025, 16:15 (16507 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetele privind înșelăciunile prin internet, în vizorul polițiștilor ialomițeni

Anchetele privind înșelăciunile prin internet, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În cadrul unei conferințe de presă organizate la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, oficialii instituției au tras un semnal de alarmă cu privire la înșelăciunile comise cu ajutorul internetului sau platformelor digitale de comunicare, de tip «WhatsApp» sau «Telegram». În 2024, oamenii legii au înregistrat aproximativ 200 de dosare privind astfel de infracțiuni. Cifra este aproape dublă prin comparație cu cea analizată în anul 2023.

 

Poliția îi caută pe suspecți În ultima perioadă, infractorii... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2025, 12:10 (7096 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reforma administrativă a Ialomiței prin «fuziunea» de localități

Reforma administrativă a Ialomiței prin «fuziunea» de localități

Încă de acum 15 ani, când un proiect legislativ «para­șutat» prin Senat își propunea să restructureze din temelii organizarea administrativă, transformând orașele cu mai puțin de 10 mii de locuitori în comune, iar comunele cu mai puțin de 5 mii de locuitori în sate, se tot discută despre reorganizarea administrativă a României. În ultimele luni, despre acest subiect discuțiile sunt mai apăsate și, presați la rândul lor de problema reducerii cheltuielilor bugetare, guvernanții actuali amplifică tema. Astfel, revenim asupra subiectului reorganizării administrative dezbătut luna trecută de ziarul nostru, Camera Superioară a... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2025, 07:55 (20023 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Vești bune pentru suporterii echipei Unirea Slobozia. Licitația organizată de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» și-a desemnat, în sfârșit, câștigătorul. În cel mai fericit scenariu, suprafața de joc va fi mo­dernizată până la finalul lunii iulie 2025. «Din fericire, licitația nu a mai fost contestată. Vom putea să ne apucăm de treabă!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea Slobozia.


Proiect de 8 milioane de lei Potrivit reprezentanților CSM Unirea Slobozia, câștigătoarea... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2025, 10:15 (14365 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

După cum cunoașteți, la Gura Ialomiței Alegerile Locale din 9 iunie 2024 au adus un nou primar, Alexandru Florea fiind exponent AUR. Alături de cel din Făcăeni și din alte 10 localități din țară, primarul Florea revoluționează administrația locală. Căci Alianța pentru Unirea Românilor sau AUR mai pe scurt a adus «Meritocrația care conduce România» și nenumărați membri cu cotizație plătită online la zi în 2025 (fix 26 în Ialomița, potrivit informațiilor oficiale). La Gura Ialomiței însă, primarul Alexandru Florea a deschis lupta pentru pământul strămoșesc, parte însă a războiului sfânt purtat deja de două mandate la Mihail Kogălniceanu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 15:20 (18403 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Duelul suferinzilor

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Poli Iași 0-0

Duelul suferinzilor

În partida de duminică, 23 februarie 2025, disputată în cadrul rundei 28 a SuperLigii, Unirea Slobozia a întâlnit «acasă» la Clinceni pe Poli Iași, o colegă de suferință din subsolul clasamentului. După cum era de așteptat, a fost un meci tern și anost, cu două echipe care se zbat să nu retrogradeze. Adrian Mihalcea, tehnicianul Sloboziei, a trimis un prim 11 format din Krell-Dorobanțu, Blazek, Antoche, Toma-Coadă, Perianu-Afalna, Lupu, Purece-Neagu, cei puțin peste 200 de spectatori prezenți în tribune înghețând la propriu încă din primele minute. Cen­tralul Sorin Vădana a fluierat începutul primei reprize, iar meciul a... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 13:55 (3669 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozencele au câștigat primul meci din play-off în deplasare

Handbal, Divizia A, ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe-CSM Unirea Slobozia 26-29 (12-14)

Slobozencele au câștigat primul meci din play-off în deplasare

Campionatul eșalonului secund de handbal feminin a programat sâmbătă, 22 februarie 2025, prima etapă a play-off-ului pentru promovarea în Liga Florilor. Astfel, partida dintre CSU Știința București și CSU Cluj-Napoca s-a terminat cu un neverosimil 29-30, după ce la pauză CSU Știința București conducea cu 17-15. De asemenea, într-un alt meci, CSM Galați a dispus de CSM Roman cu 32-30, la pauză fiind egalitate pe tabelă, 17-17. Într-o altă partidă, CSJ Prahova Ploiești a spulberat-o pe CSU Oradea cu 39-16 (21-11).
Revenind la întâlnirea dintre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe și CSM Unirea Slobozia, în deplasarea de la Sfântu Gheorghe... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 12:05 (7614 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cupa Unirea» la tenis de masă, a IX-a ediție

«Cupa Unirea» la tenis de masă, a IX-a ediție

Duminică, 23 februarie a.c., Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit evenimentul «Cupa Unirea» la tenis de masă. Competiția, aflată la a IX-a ediție, este parte a Circuitului «AmaTur» și a reunit la start peste 200 de sportivi din toate colțurile țării, concurându-se în cadrul categoriilor valorice «Open-Elite» și «Avansați-Hobby». Organizatorii competiției, Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, alături de Gheorghe Vlase au oferit câștigătorilor pozițiilor 1-4 cupe și diplome.

... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 09:40 (5678 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

În 2024

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

Potrivit raportului de activitate al Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, pentru anul 2024, principalele cauze penale investigate de structura teritorială a instituției din județ, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au avut ca obiect infracțiunea de «trafic de droguri». Structura centrală a DIICOT arată însă că cei doi procurori anti-mafia de la Slobozia au reușit pe parcursul anului trecut să soluționeze doar jumătate din cele peste 300 de dosare pe care le-au avut în evidență.

 

DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, la raport... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 12:20 (6149 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

Achiziție a Primăriei Slobozia

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

În vreme ce alte priorități ale orașului sunt puse în așteptare de administrația locală a Sloboziei, municipa­litatea se pregătește să cheltuie aproximativ 30 mii de euro pentru o dronă care să-i ajute pe polițiștii locali în acti­vitățile de patrulare. Și nu vorbim despre un vis administrativ, de vreme ce primarul Alexandru Potor a vorbit despre această achiziție în buletinele de știri ale televiziunilor centrale. De altfel, puțini sunt cei care știu faptul că în oraș există peste 500 de camere video, montate pentru ca Slobozia să fie un oraș sigur. Eficiența sistemului a fost dovedită în toamna anului trecut când găștile de interlopi au provocat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 07:55 (10996 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Marți, 4 februarie 2025, Cseke Attila, ministrul Dezvoltării, a semnat 16 noi contracte de finanțare, prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», în valoare totală de 285,171milioane de lei. Proiectele vizează moder­nizarea infrastructurii rutiere, înființarea sau extinderea sistemelor de alimentare cu apă potabilă, a stațiilor de epurare, a rețelelor de canalizare menajeră și a sistemelor inteli­gente de distribuție a gazelor naturale. Ministrul Dezvoltării a subliniat că, până în prezent, prin Programul «Anghel Saligny» au fost semnate 4114 contracte de finanțare, în va­loare totală de 48,986 miliarde de lei. «... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2025, 15:05 (3034 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: 14 filtre ale Poliției

Fetești: 14 filtre ale Poliției

Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 17:21
(22420 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:34
(24760 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști

Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:27
(20672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 18:04
(20152 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări

În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:43
(26373 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate

În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:38
(22554 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă

Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:35
(21992 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 18:13
(14028 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:58
(14581 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A ascuns produsele furate sub fustă

La începutul săptămînii în curs, luni, 10 mai, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată de patronul unei firme despre faptul că o femeie a sustras produse cosmetice din magazinul societății. La fața ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:29
(24664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Cocora: Din căruță în copac

Luni, 10 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DJ102H, pe raza localității Cocora, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:28
(25480 vizualizări - 0 comentarii)


6 luni de închisoare pentru că a condus mașina fără permis

La mai puțin de două ore de la primirea unui mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, polițiștii au identificat și reținut persoana în cauză, aceasta fiind arestată pentru executarea pedepsei. În ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:27
(25101 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Luni, 10 mai 2010, polițiștii din Urziceni au depistat, în urma unor controale efectuate, un agent de pază care deținea ilegal o armă supusă autorizării. Agentul de pază, un bărbat, de 30 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:26
(26424 vizualizări - 0 comentarii)


Scrumbie confiscată

În cursul nopții trecute, respectiv 10 spre 11 mai, polițiști din Țăndărei au organizat un filtru pe Drumul Național 2A, în zona Chirana, ocazie cu care a fost oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:25
(22825 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța elevilor, în atenția polițiștilor

Luni, 10 mai, timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au acționat pentru prevenirea și combaterea delicvenței juvenile în unitățile de învățămînt, în scopul diminuării riscului infracțional și victimal ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:24
(13935 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: polițist elev


Armele și munițiile, la verificare

Armele și munițiile, la verificare

Polițiștii ialomițeni atenționează persoanele juridice care dețin arme și muniții că autorizațiile de deținere și de folosire a armelor letale și a armelor neletale supuse autorizării, respectiv a munițiilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:18
(22131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: arme verificare


Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», ediția a XIII-a

În perioada 13-16 mai 2010, în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și a Consiliului Local Slobozia, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:14
(23131 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Poliția Municipiului Urziceni a organizat sîmbătă 8 mai, în intervalul orar 08.00-12.00, o acțiune ce a vizat menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:04
(23034 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: acțiune Poliție


Vlădeni: Patron amendat

La finele săptămînii trecute, sîmbătă, 8 mai, polițiștii feteșteni, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița, au organizat și executat o acțiune pentru cunoașterea, prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:02
(27430 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bătrîn tîlhărit

Sîmbătă, 8 mai, în jurul orelor 20.30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un barman angajat la o discotecă din localitate, despre faptul că un bărbat, de 60 de ani, a fost victima unei infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:59
(21555 vizualizări - 0 comentarii)


Cîștigătorii Festivalului-Concurs «Ionel Perlea», a XIX-a ediție

Festivalul și Concursul Național de Interpretare a Liedului «Ionel Perlea», ediția a XIX-a, desfășurat în perioada 7-9 mai 2010, și-a decis cîștigătorii. Juriul a decis acordarea marele premiu «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:44
(25376 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Eroilor», sărbătorită de jandarmi

«Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează joi, 13 mai, manifestări comemorative dedicate „Zilei Eroilor“ și „Înălțării Domnului“» informează reprezentanții instituției. Sărbătoarea se va ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:38
(22069 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni în trafic

Vineri, 7 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe raza municipiului Slobozia, acțiunea avînd ca principal scop combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:07
(21772 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia rutier


Fetești: Braconaj piscicol

Polițiștii Formațiunii de Ordine Publică pentru Mediul Rural Fetești au continuat acțiunile pe raza comunelor din zona de competență, avînd ca scop prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a delictelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:05
(23386 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Slobozia: Cercetat penal pentru conducerea unui autoturism neînmatriculat

Vineri, în jurul orei 19.15, agenții Biroului Rutier Slobozia au oprit pentru control un autoturism ce avea plăcuțe cu numere de înmatriculare provizorii, la volanul căruia se afla un tînăr, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:04
(14924 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia dosar penal


Fetești: Acțiunea SIGURANȚA continuă

Pentru creșterea gradului de siguranță publică, în cursul zilei de vineri, 7 mai a.c., începînd cu orele 15.00, efective din toate structurile operative ale Poliției Municipiului Fetești, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 15:37
(13996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


«Centura de siguranță îți poate salva viața!»

«Conștientizarea participanților la trafic cu privire la importanța utilizării centurii de siguranță și, mai ales, asupra faptului că portul acesteia scade riscul unei accidentări grave și a decesului în ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:14
(25017 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire a faptelor antisociale

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în ultimele zile, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. 14 autovehicule ce prezentau ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:13
(22968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție acțiune


Alexeni: Fată de 15 ani, violată

Doi tineri, de 19, respectiv 22 de ani, ambii din Ion Roată, acuzați că au violat o minoră în vîrstă de 15 ani, au fost introduși în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul IPJ Ialomița joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:39
(28649 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni viol


Fetești: A plecat să doarmă la o prietenă și familia a dat-o dispărută

În noaptea de 5/6 mai a.c., în jurul orei 01.40, Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, despre faptul că nepoata sa, o minoră de 12 ani, a plecat de acasă în cursul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:34
(30780 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...