Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus joi, 14 august 2014, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul ONCESCU GEORGIAN, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «omor calificat». În fapt s-a reținut că, în luna martie 2014, inculpatul s-a deplasat la locuința soților O.F. și O.E., pentru a efectua treburi gospodărești. Între aceștia exista o înțelegere anterioară conform căreia inculpatul, în schimbul îngrijirii ce urma să o asigure victimelor, trebuia să primească pe numele său casa și curtea soților O.F. și O.E. În ziua agresiunii, după ce a terminat treburile gospodărești, inculpatului i s-a spus că nu mai este valabilă înțelegerea... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 23:05 (5947 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

De două ori mai puțin decît pușcăriașii

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

Programele de asistență socială de care beneficiază săracii din Slobozia au costuri infinit mai mici față de cele pe care le implică întreținerea deținuților din penitenciarul orașului. În timp ce asistații sociali sînt hrăniți cu 6 lei pe zi, rația zilnică de hrană a pușcăriașilor este de 10,57 lei!

Asistență socială sub prețul pieței
Potrivit informațiilor oferite de Serviciul de Asistență și Protecție Socială al Primăriei Slobozia, administrația locală hrănește zilnic peste 200 de săraci. Peste 90% dintre abonații Cantinei Sociale a orașului sînt copii sau bătrîni neputincioși... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 11:20 (17314 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Noua formațiune politică creată prin uniunea dintre PD-L și PNL a fost lansată oficial și în județul Ialomița. Evenimentul a fost anunțat în cadrul unei conferințe de presă, de la care a lipsit însă Cazacu Marinică, președinte al PD-L Ialomița și unul dintre președinții Alianței Creștin-Liberale Ialomița. La nivel județean, ACL numără peste 8000 de membri.

Pregătiri pentru următoarea campanie electorală După luni de absență de pe scena politicii județene, Opoziția de Dreapta a apărut din nou în spațiul public ialomițean. Totul pentru a anunța lansarea în județ a Alianței Creștin-Liberale... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 08:10 (16917 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Un agent de la Sfântu Gheorghe, șpăguit cu brânză și bani ca să nu aplice amenzi

Faptele de corupție ale unui polițist ialomițean

Un agent de la Sfîntu Gheorghe, șpăguit cu brînză și bani ca să nu aplice amenzi

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reținut 5 infracțiuni de corupție pe numele unui agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Polițistul se află în prezent în arest la domiciliu. După mai bine de un an și jumătate de cercetări, anchetatorii au reușit să probeze activitatea infracțională a agentului Marius Gabriel Căpităneanu, din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Omul legii este acuzat de 4 infracțiuni de luare de mită și una de trafic de influență. Potrivit procurorilor, el cerea sume de bani cuprinse între 50 și 200 de lei șoferilor pentru a nu le aplica sancțiuni contravenționale. În cazul în care nu se înțelegea la bani cu respectivii... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:50 (8280 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Situație tulburătoare în Ialomița. Un raport al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului demonstrează foarte clar faptul că minorii din județ devin victime ale adulților. Potrivit documentului oficial, specialiștii instituției au răspuns unui număr de 192 de sesizări, în urma cărora au acordat asistență juridică și psihologică. Respectivele reclamații au scos în evidență fapte deosebit de grave, precum abuzuri sexuale, acte de violență sau trafic de minori.

192 de drame Nu toți copiii din Ialomița se bucură de dragoste din partea părinților. O demonstrează reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:40 (4821 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Funcționarii administrației locale, sub lupa anchetatorilor

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Ancheta procurorilor de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind tunul financiar de 1,5 milioane de lei dat de tinerii afaceriști Vladimir Neacșu, Iulian Traian Radu și Florin Grosu se mută la Primăria Slobozia. Mai multe surse confirmă faptul că cei trei și-au desfășurat activitatea infracțională cu sprijinul unor funcționari ai administrației locale din oraș. Concret, Vladimir Neacșu ar fi beneficiat de un certificat fiscal antedatat pentru a putea efectua tranzacții comerciale cu o firmă din Călărași. Pe respectivul document s-ar regăsi semnătura Virginiei Adam, șeful Direcției Taxe și Impozite a Primăriei Slobozia. Reporterii Independent au... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 09:05 (28805 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița luptă PE HÂRTIE împotriva drogurilor

A apărut strategia antidrog pentru următorii 7 ani

Ialomița luptă PE HÎRTIE împotriva drogurilor

În urmă cu o lună, în Ialomița, a fost lansată strategia antidrog pentru perioada 2014-2020. Documentul, semnat de 16 instituții publice, își propune crearea «unui sistem unitar de coordonare, implementare și evaluare a măsurilor antidrog la nivel local». În realitate însă, pentru implementarea acestei strategii nu există niciun fel de resurse bugetare. «Nu au fost alocate fonduri în acest sens!» explică sec Ana-Maria Dănilă, reprezentantul Agenției Antidrog Ialomița.

Hîrtiile, temelia luptei antidrog
În ultimul an, incidența scandalurilor legate de consumul de droguri în județul... [citește_tot_articolul]

12 August 2014, 13:10 (3597 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Concluzie logică

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Neutralizarea unei tone de moloz în Slobozia costă 100 de lei. În aceste condiții, tot mai multe firme preferă să arunce molozul în zonele periferice ale municipiului. Mai bine orientați, clienții politici ai administrației, aruncă molozul «la cerere», acolo unde reprezentanții administrației locale decid. Cine vrea să fie cinstit și să plătească legal acest serviciu, regretă «Am plătit de mi-au sărit ochii din cap. Op’șpe milioane pentru o remorcă. Am zis că nu-i adevărat!» explică revoltat proprietarul unei case în construcție.

Neutralizarea molozului costă bani grei
De zeci... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 15:20 (7159 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul din Urziceni, viitorul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Primarul din Urziceni, viitorul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Confuză și abulică, politica ialomițeană este, cu fiecare lună care trece, tot mai vulnerabilă la scenariile politice colportate de ziarul Independent. Iar în condițiile expuse mai sus, scenariul susținerii primarului orașului Urziceni, Constantin Sava, la șefia Consiliului Județean în 2016 capătă tot mai multă credibilitate. Într-un puseu de megalomanie controlată, acesta confirmă și el interesul pentru cea mai înaltă funcție din județ. «Este singura soluție pentru a face o altfel de politică!» ne-a declarat acesta.

Viitorul sună bine pentru Marinică... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 08:50 (11305 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Săgeata albastră» de la Amara

«Săgeata albastră» de la Amara

Vasile Iacob are 58 de ani și îl găsiți pe malul lacului, la nudiști. E o legendă vie. A înotat cîndva pentru Clubul Dinamo, 67 de kilometri pe Dunăre, în aval. A ieșit din apă primul, după un maraton epuizant, de 12 ore. Dar lacul nu-l cunoaște pentru performanțele lui de sportiv profesionist... E celebru pentru că a fost primul care a trecut lacul Amara înot, legat de mîini și de picioare!

«Eu cînd înot, parcă visez!»
E mărunt de statură, cu carnea bătută de muncă și ars de soarele verii. Iar în jurul lui s-au țesut legende. «Înoată fără mîini!». «Poate să stea sub apă juma... [citește_tot_articolul]

10 August 2014, 10:05 (7972 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Almarom 2001 transportă GRATUIT dializații Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Premieră în sănătatea ialomițeană

Almarom 2001 transportă GRATUIT dializații Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scandalurile publice legate de transportul ilegal și suprataxat al pacienților care fac dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au luat sfîrșit. De 6 luni, unitatea medicală a reziliat contractele oneroase încheiate cu SC Andalex Constanța, preferînd să atribuie serviciul societății Almarom 2001 din Slobozia. Operatorul local transportă gratuit acum cei 10 bolnavi care au nevoie de dializă.

Scandaluri publice marca SC Andalex
Transportul nemedicalizat efectuat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a iscat numeroase scandaluri publice. Timp de 5 ani, acest serviciu... [citește_tot_articolul]

9 August 2014, 08:50 (13714 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epurări politice în învățământul ialomițean

Alți directori, aceleași școli

Epurări politice în învățămîntul ialomițean

Social-democrația ialomițeană a reușit să zdrobească și ultima rămășiță de liberalism din școlile ialomițene. Printr-un ordin semnat de actualul șef al învățămîntului județean, de la 1 august 2014, 19 directori, 11 directori adjuncți și 6 inspectori de specialitate, cu simpatii anti PSD, au rămas fără funcții! Ileana Condruț, actualul inspector școlar general al județului, a reușit astfel s-o detroneze pe Otilia Dumitru, considerată maestra schimbărilor politice din școli. Puțini dintre noii șefi ai unităților școlare sînt însă eligibili pentru a ocupa aceste funcții...

Schimbări de sus în jos... [citește_tot_articolul]

8 August 2014, 12:39 (33914 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia primarului Stoica

Slobozia primarului Stoica

Între speranțele comunității și realitate există o prăpastie pe care puțini o cunosc și doar cîțiva inițiați o conștientizează. Poate de aceea și obișnuim să spunem, superiori, că primarul (oricare ar fi el!) ori fură, ori e incompetent, ori e prost. Nu înțelegem niciodată de ce oamenii capabili sînt marginalizați, cum ajung doar «leprele» în frunte și unde am greșit de am ajuns în situația asta «din care nu ne mai scoate nici dracu’». Fără a avea pretenția că a descoperit roata, Independent vă oferă niște posibile răspunsuri la întrebări cu care vă nefericiți de 25 de ani, prezentîndu-vă programul de audiențe al primarului Alexandru Stoica... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 16:20 (19992 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Apa otrăvită» nu poate fi tratată

Urziceni va deveni oraș «balnear»

După ani de zile de așteptare, realitatea de la Urziceni nu mai poate fi cosmetizată. Noua sursă de apă a orașului este infestată cu sulf și hidrogen sulfurat. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița spun că sursa apa nu poate primi aviz sanitar. Primarul Constantin Sava vrea rezultate...

Apa nu poate fi tratată
După 2 ani de la termenul stabilit pentru finalizarea ei, investiția în noua sursă de apă a locuitorilor din Urziceni se dovedește un eșec. Potrivit informațiilor furnizate de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița, apa înregistrează valori de pînă... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 10:35 (7283 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țeapă de manual la Loto 6/49

Ialomița: Loteria Română păcălește jucătorii

Țeapă de manual la Loto 6/49

Drept la Replică al Companiei Naționale «Loteria Română»

Un jucător la Loto 6/49 din comuna ialomițeană Gheorghe Lazăr reclamă faptul că de 3 luni așteaptă să intre în posesia premiului de 18200 de lei pe care l-a cîștigat, însă reprezentanții Loteriei Române refuză să-i dea banii. Contactați de reporterii Independent, oficialii instituției au evitat să ofere un punct de vedere cu privire la această situație...

Biletul cu ghinion
Florinel Stanciu, din Gheorghe Lazăr, este asemeni milioanelor de jucători care visează să se îmbogățească jucînd la Loto. Ce n-a știut el este că Loteria... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 08:45 (35676 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cazacu s-a întors la guvernare

Politichie locală

Cazacu s-a întors la guvernare

După 6 ani de așteptare, Cazacu Marinică s-a întors la guvernare. Călare pe mîrțoaga Alianței Creștin-Liberale, formată în urmă cu 2 săptămîni la București, acesta a devenit, prin efectul pervers al altoirii politico-administrative, coleg de guvernare locală cu președintele PSD Silvian Ciupercă. Singurul care a acceptat să vorbească deschis despre acest melanj politic rămîne președintele PNL, Ioan Martin. «V-aș ruga să nu tratați cu superficialitate acest proiect politic!» ne-a declarat acesta.

Ciupercă-Martin-Cazacu
Știți butada aia care spune că numai cine nu muncește, nu greșește... [citește_tot_articolul]

6 August 2014, 11:20 (10792 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Urban a fost condamnat la faliment

Consilierii locali, groparii furnizorului de apă

Urban a fost condamnat la faliment

De mai bine de 10 ani, administrația locală susține că luptă pentru salvarea SC Urban. Ședința AGA SC Urban de săptămîna trecută demonstrează însă altceva. Cu un consiliu de administrație format din marionete și o Adunare Generală a Acționarilor (respectiv consilierii locali ai Sloboziei) incapabilă să adopte decizii radicale, SC Urban este sabotat din interior. Cu datorii totale de 16,8 milioane lei și conturile blocate de mai bine de 5 ani, societatea se îndreaptă spre un faliment pe care declarațiile oficialilor locali nu îl pot bloca. În aceste condiții, declarația publică a directorului societății, Valentin Cilibeanu, se dovedește de un cinism fără precedent. «Adunarea Generală a Acționarilor... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 15:20 (7281 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Amara: Trimis în judecată pentru «înșelăciune»

Amara: Trimis în judecată pentru «înșelăciune»

Un bărbat fără ocupație din Amara a devenit, cu acte fictive, sudor profesionist pe un șantier din Constanța. Pe baza documentelor false el a înșelat o firmă de leasing și și-a procurat o mașină de 16 mii de euro. Automobilul l-a vîndut, iar banii i-a cheltuit. Acum trage ponoasele faptei sale și riscă să ajungă după gratii...

Anchetatorii i-au demonstrat vinovăția
Cazul descris mai sus a fost investigat de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Anchetatorii au fost sesizați de către oficialii firmei de leasing de la malul mării. Potrivit, informațiilor, anchetatorii... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 14:20 (7109 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Avantaj Slobozia!

Tenis de cîmp, Junior Davis Cup, un succes

Avantaj Slobozia!

30 iulie 2014-1 august 2014 a fost o nouă perioadă în care tenisul juvenil a adus Slobozia în centrul atenției. Junior Davis Cup by BNP Paribas a adunat la Arenele TenisCon din orașul nostru cei mai buni tineri tenismeni sub 16 ani din România, Belarus, Olanda, Portugalia, Serbia, Israel, Estonia și Germania. Aceste echipe au luptat pentru calificarea finală a competiției, care se va derula în Franța și, unde, doar primele două clasate au obținut bilete de participare. «A fost un turneu foarte reușit, iar eu am fost plăcut surprinsă de organizare, avînd în vedere că Slobozia găzduiește, în premieră, o competiție de asemenea anvergură» ne-a declarat directorul turneului, Cătălina Cristea. «Acest... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 12:30 (13757 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Înfrângere cu CS Afumați

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrîngere cu CS Afumați

După o victorie și un egal în partidele disputate împotriva călărășenilor de la Înainte Modelu a venit și ziua unei înfrîngeri amicale. Unirea Slobozia a jucat sîmbătă, 2 august 2014, contra reprezentantei Ligii a III-a, CS Afumați. Adrian Mihalcea a folosit, ca de obicei, două formule de echipă, pe teren intrînd cei 24 jucători pe care-i are la dispoziție în cantonamentul de la Predeal. În repriza secundă și-a făcut apariția și unicul fotbalist nou din lotul Unirii: atacantul de 23 de ani, Daniel Ene, ultima dată la CSM Mioveni. La celălalt atacant care s-a pregătit cîteva zile cu galben-albaștrii, Sergiu Arnăutu, s-a renunțat. În prima repriză a jocului cu CSM Afumați pe teren au intrat: Dobre... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 10:55 (6490 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:10
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6442 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 8-12 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:45
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Axintele

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 6 percheziții pe raza localității Axintele la persoane bănuite de comiterea unor furturi din locuința unei persoane din localitatea Horia. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:40
(4491 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni premiază spiritul civic

Vineri, 5 iulie a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul IPJ Ialomița au premiat doi ialomițeni pentru spiritul civic de care au dat dovadă. Astfel, un tânăr de 15 ani, din Slobozia, și o femeie de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:35
(3597 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autoturism răsturnat, patru persoane rănite

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut vineri, 5 iunie 2019, la intrare în localitatea Stejaru. Din primele informații, este vorba despre un automobil ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 18:20
(3810 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru accident


Incendiu la o stână din Făcăeni

Miercuri, 3 iulie a.c., în jurul orelor 18,30, două adăposturi de animale ale unui localnic din Făcăeni au luat foc. Pompierii Stației Fetești s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale cu apă și ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:30
(4377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A murit după ce a căzut din mașină

Miercuri, 3 iulie a.c., pe drumul județean ce leagă localitățile Hagiești de Lilieci, în timp ce un șofer conducea o autoutilitară, pasagerul aflat pe scaunul din dreapta față al autovehicului s-ar fi sprijinit ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:25
(3669 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Beat la volan

Un bărbat de 53 de ani, din Săveni, a fost depistat de polițiștii Secției 7 Poliție Săveni, miercuri, 3 iulie a.c., în timp ce conducea un autovehicul, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:20
(4858 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat din Vrancea, sancționat pesntru transport ilegal de lemne

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucu au depistat pe raza comunei Bucu un bărbat, de 52 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare, o cantintate mai mare de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:15
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Marți, 2 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 17,00, în afara localității Grivița ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 19:00
(3060 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, surprins cu un cuțit asupra sa

Marți, 2 iulie a.c., polițiștii de Ordine Publică din Urziceni au depistat un tânăr, de 18 ani, din Urziceni, care avea asupra sa un cuțit. În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:55
(4133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

Marți, 2 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată de o tânără, de 19 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că un bărbat, de 29 de ani, din Țăndărei, i-ar fi sustras suma de 400 de lei și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:50
(5543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de intensificări puternice ale vântului (rafale de peste 80-100 km/h), vijelii, grindină de dimensiuni medii și mari, frecvente descărcări electrice și averse torențiale ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 16:10
(4095 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de restricție pentru «violență în familie»

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, din Ograda, despre producerea unui conflict ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:20
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist acroșat între Cotorca și Ciocârlia

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,30, un motociclist, un bărbat de 53 de ani, a fost acroșat de un autoturism între localitățile Cotorca și Ciocârlia. Echipajul SMURD Urziceni i-a acordat victimei ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:15
(4422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lan de grâu mistuit de flăcări

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins aproximativ 20 hectare de cereale păioase. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:10
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


289 de vitezomani, sancționați de polițiștii ialomițeni

În perioada 28-30 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza întregului județ, în cadrul campaniei derulate la nivel național, cu scopul de a preveni evenimentele rutiere.  ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:10
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton acroșat mortal la Alexeni

Sâmbătă, 29 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat de 56 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:05
(2960 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 171 de sancțiuni, 10 permise reținute

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 40 evenimente, dintre care 34 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:20
(3842 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la radare!

Începând de vineri, 28 iunie a.c., la nivelul întregii țări se va derula acțiunea de prevenire a accidentelor rutiere. Timp de 3 zile, toate radarale vor fi scoase pe șosele și autostrăzi pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:15
(3845 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 30 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:10
(4260 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 iulie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:05
(7234 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist băut acroșat la Țăndărei

Miercuri, 26 iunie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din județul Tulcea, a acroșat un biciclist de 67 de ani pe raza localității Țăndărei. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea biciclistului care ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:15
(3981 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Contrabandă cu țigări

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza localității Movilița, într-un autoturism condus de un bucureștean, de 56 de ani, țigarete netimbrate și fără documente de proveniență, ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:10
(3970 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei privative de libertate de 5 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat», emis de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:05
(5978 vizualizări - 1 comentariu)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Sâmbătă, 29 iunie 2019, în ziua de prăznuire a Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se va marca un eveniment aniversar.
Credincioșii Eparhiei ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:35
(7888 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier, trei persoane rănite

Marți, 25 iunie a.c., pe raza orașului Amara s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 29 de ani, din județul Buzău, conducea un ansamblu auto pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:30
(3738 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...