Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Situație tulburătoare în Ialomița. Un raport al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului demonstrează foarte clar faptul că minorii din județ devin victime ale adulților. Potrivit documentului oficial, specialiștii instituției au răspuns unui număr de 192 de sesizări, în urma cărora au acordat asistență juridică și psihologică. Respectivele reclamații au scos în evidență fapte deosebit de grave, precum abuzuri sexuale, acte de violență sau trafic de minori.

192 de drame Nu toți copiii din Ialomița se bucură de dragoste din partea părinților. O demonstrează reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:40 (4821 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Funcționarii administrației locale, sub lupa anchetatorilor

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Ancheta procurorilor de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind tunul financiar de 1,5 milioane de lei dat de tinerii afaceriști Vladimir Neacșu, Iulian Traian Radu și Florin Grosu se mută la Primăria Slobozia. Mai multe surse confirmă faptul că cei trei și-au desfășurat activitatea infracțională cu sprijinul unor funcționari ai administrației locale din oraș. Concret, Vladimir Neacșu ar fi beneficiat de un certificat fiscal antedatat pentru a putea efectua tranzacții comerciale cu o firmă din Călărași. Pe respectivul document s-ar regăsi semnătura Virginiei Adam, șeful Direcției Taxe și Impozite a Primăriei Slobozia. Reporterii Independent au... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 09:05 (28801 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița luptă PE HÂRTIE împotriva drogurilor

A apărut strategia antidrog pentru următorii 7 ani

Ialomița luptă PE HÎRTIE împotriva drogurilor

În urmă cu o lună, în Ialomița, a fost lansată strategia antidrog pentru perioada 2014-2020. Documentul, semnat de 16 instituții publice, își propune crearea «unui sistem unitar de coordonare, implementare și evaluare a măsurilor antidrog la nivel local». În realitate însă, pentru implementarea acestei strategii nu există niciun fel de resurse bugetare. «Nu au fost alocate fonduri în acest sens!» explică sec Ana-Maria Dănilă, reprezentantul Agenției Antidrog Ialomița.

Hîrtiile, temelia luptei antidrog
În ultimul an, incidența scandalurilor legate de consumul de droguri în județul... [citește_tot_articolul]

12 August 2014, 13:10 (3595 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Concluzie logică

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Neutralizarea unei tone de moloz în Slobozia costă 100 de lei. În aceste condiții, tot mai multe firme preferă să arunce molozul în zonele periferice ale municipiului. Mai bine orientați, clienții politici ai administrației, aruncă molozul «la cerere», acolo unde reprezentanții administrației locale decid. Cine vrea să fie cinstit și să plătească legal acest serviciu, regretă «Am plătit de mi-au sărit ochii din cap. Op’șpe milioane pentru o remorcă. Am zis că nu-i adevărat!» explică revoltat proprietarul unei case în construcție.

Neutralizarea molozului costă bani grei
De zeci... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 15:20 (7157 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul din Urziceni, viitorul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Primarul din Urziceni, viitorul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Confuză și abulică, politica ialomițeană este, cu fiecare lună care trece, tot mai vulnerabilă la scenariile politice colportate de ziarul Independent. Iar în condițiile expuse mai sus, scenariul susținerii primarului orașului Urziceni, Constantin Sava, la șefia Consiliului Județean în 2016 capătă tot mai multă credibilitate. Într-un puseu de megalomanie controlată, acesta confirmă și el interesul pentru cea mai înaltă funcție din județ. «Este singura soluție pentru a face o altfel de politică!» ne-a declarat acesta.

Viitorul sună bine pentru Marinică... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 08:50 (11305 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Săgeata albastră» de la Amara

«Săgeata albastră» de la Amara

Vasile Iacob are 58 de ani și îl găsiți pe malul lacului, la nudiști. E o legendă vie. A înotat cîndva pentru Clubul Dinamo, 67 de kilometri pe Dunăre, în aval. A ieșit din apă primul, după un maraton epuizant, de 12 ore. Dar lacul nu-l cunoaște pentru performanțele lui de sportiv profesionist... E celebru pentru că a fost primul care a trecut lacul Amara înot, legat de mîini și de picioare!

«Eu cînd înot, parcă visez!»
E mărunt de statură, cu carnea bătută de muncă și ars de soarele verii. Iar în jurul lui s-au țesut legende. «Înoată fără mîini!». «Poate să stea sub apă juma... [citește_tot_articolul]

10 August 2014, 10:05 (7972 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Almarom 2001 transportă GRATUIT dializații Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Premieră în sănătatea ialomițeană

Almarom 2001 transportă GRATUIT dializații Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scandalurile publice legate de transportul ilegal și suprataxat al pacienților care fac dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au luat sfîrșit. De 6 luni, unitatea medicală a reziliat contractele oneroase încheiate cu SC Andalex Constanța, preferînd să atribuie serviciul societății Almarom 2001 din Slobozia. Operatorul local transportă gratuit acum cei 10 bolnavi care au nevoie de dializă.

Scandaluri publice marca SC Andalex
Transportul nemedicalizat efectuat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a iscat numeroase scandaluri publice. Timp de 5 ani, acest serviciu... [citește_tot_articolul]

9 August 2014, 08:50 (13713 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Epurări politice în învățământul ialomițean

Alți directori, aceleași școli

Epurări politice în învățămîntul ialomițean

Social-democrația ialomițeană a reușit să zdrobească și ultima rămășiță de liberalism din școlile ialomițene. Printr-un ordin semnat de actualul șef al învățămîntului județean, de la 1 august 2014, 19 directori, 11 directori adjuncți și 6 inspectori de specialitate, cu simpatii anti PSD, au rămas fără funcții! Ileana Condruț, actualul inspector școlar general al județului, a reușit astfel s-o detroneze pe Otilia Dumitru, considerată maestra schimbărilor politice din școli. Puțini dintre noii șefi ai unităților școlare sînt însă eligibili pentru a ocupa aceste funcții...

Schimbări de sus în jos... [citește_tot_articolul]

8 August 2014, 12:39 (33898 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia primarului Stoica

Slobozia primarului Stoica

Între speranțele comunității și realitate există o prăpastie pe care puțini o cunosc și doar cîțiva inițiați o conștientizează. Poate de aceea și obișnuim să spunem, superiori, că primarul (oricare ar fi el!) ori fură, ori e incompetent, ori e prost. Nu înțelegem niciodată de ce oamenii capabili sînt marginalizați, cum ajung doar «leprele» în frunte și unde am greșit de am ajuns în situația asta «din care nu ne mai scoate nici dracu’». Fără a avea pretenția că a descoperit roata, Independent vă oferă niște posibile răspunsuri la întrebări cu care vă nefericiți de 25 de ani, prezentîndu-vă programul de audiențe al primarului Alexandru Stoica... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 16:20 (19984 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Apa otrăvită» nu poate fi tratată

Urziceni va deveni oraș «balnear»

După ani de zile de așteptare, realitatea de la Urziceni nu mai poate fi cosmetizată. Noua sursă de apă a orașului este infestată cu sulf și hidrogen sulfurat. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița spun că sursa apa nu poate primi aviz sanitar. Primarul Constantin Sava vrea rezultate...

Apa nu poate fi tratată
După 2 ani de la termenul stabilit pentru finalizarea ei, investiția în noua sursă de apă a locuitorilor din Urziceni se dovedește un eșec. Potrivit informațiilor furnizate de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița, apa înregistrează valori de pînă... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 10:35 (7283 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țeapă de manual la Loto 6/49

Ialomița: Loteria Română păcălește jucătorii

Țeapă de manual la Loto 6/49

Drept la Replică al Companiei Naționale «Loteria Română»

Un jucător la Loto 6/49 din comuna ialomițeană Gheorghe Lazăr reclamă faptul că de 3 luni așteaptă să intre în posesia premiului de 18200 de lei pe care l-a cîștigat, însă reprezentanții Loteriei Române refuză să-i dea banii. Contactați de reporterii Independent, oficialii instituției au evitat să ofere un punct de vedere cu privire la această situație...

Biletul cu ghinion
Florinel Stanciu, din Gheorghe Lazăr, este asemeni milioanelor de jucători care visează să se îmbogățească jucînd la Loto. Ce n-a știut el este că Loteria... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 08:45 (35657 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cazacu s-a întors la guvernare

Politichie locală

Cazacu s-a întors la guvernare

După 6 ani de așteptare, Cazacu Marinică s-a întors la guvernare. Călare pe mîrțoaga Alianței Creștin-Liberale, formată în urmă cu 2 săptămîni la București, acesta a devenit, prin efectul pervers al altoirii politico-administrative, coleg de guvernare locală cu președintele PSD Silvian Ciupercă. Singurul care a acceptat să vorbească deschis despre acest melanj politic rămîne președintele PNL, Ioan Martin. «V-aș ruga să nu tratați cu superficialitate acest proiect politic!» ne-a declarat acesta.

Ciupercă-Martin-Cazacu
Știți butada aia care spune că numai cine nu muncește, nu greșește... [citește_tot_articolul]

6 August 2014, 11:20 (10791 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban a fost condamnat la faliment

Consilierii locali, groparii furnizorului de apă

Urban a fost condamnat la faliment

De mai bine de 10 ani, administrația locală susține că luptă pentru salvarea SC Urban. Ședința AGA SC Urban de săptămîna trecută demonstrează însă altceva. Cu un consiliu de administrație format din marionete și o Adunare Generală a Acționarilor (respectiv consilierii locali ai Sloboziei) incapabilă să adopte decizii radicale, SC Urban este sabotat din interior. Cu datorii totale de 16,8 milioane lei și conturile blocate de mai bine de 5 ani, societatea se îndreaptă spre un faliment pe care declarațiile oficialilor locali nu îl pot bloca. În aceste condiții, declarația publică a directorului societății, Valentin Cilibeanu, se dovedește de un cinism fără precedent. «Adunarea Generală a Acționarilor... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 15:20 (7281 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: Trimis în judecată pentru «înșelăciune»

Amara: Trimis în judecată pentru «înșelăciune»

Un bărbat fără ocupație din Amara a devenit, cu acte fictive, sudor profesionist pe un șantier din Constanța. Pe baza documentelor false el a înșelat o firmă de leasing și și-a procurat o mașină de 16 mii de euro. Automobilul l-a vîndut, iar banii i-a cheltuit. Acum trage ponoasele faptei sale și riscă să ajungă după gratii...

Anchetatorii i-au demonstrat vinovăția
Cazul descris mai sus a fost investigat de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Anchetatorii au fost sesizați de către oficialii firmei de leasing de la malul mării. Potrivit, informațiilor, anchetatorii... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 14:20 (7109 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Avantaj Slobozia!

Tenis de cîmp, Junior Davis Cup, un succes

Avantaj Slobozia!

30 iulie 2014-1 august 2014 a fost o nouă perioadă în care tenisul juvenil a adus Slobozia în centrul atenției. Junior Davis Cup by BNP Paribas a adunat la Arenele TenisCon din orașul nostru cei mai buni tineri tenismeni sub 16 ani din România, Belarus, Olanda, Portugalia, Serbia, Israel, Estonia și Germania. Aceste echipe au luptat pentru calificarea finală a competiției, care se va derula în Franța și, unde, doar primele două clasate au obținut bilete de participare. «A fost un turneu foarte reușit, iar eu am fost plăcut surprinsă de organizare, avînd în vedere că Slobozia găzduiește, în premieră, o competiție de asemenea anvergură» ne-a declarat directorul turneului, Cătălina Cristea. «Acest... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 12:30 (13751 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere cu CS Afumați

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrîngere cu CS Afumați

După o victorie și un egal în partidele disputate împotriva călărășenilor de la Înainte Modelu a venit și ziua unei înfrîngeri amicale. Unirea Slobozia a jucat sîmbătă, 2 august 2014, contra reprezentantei Ligii a III-a, CS Afumați. Adrian Mihalcea a folosit, ca de obicei, două formule de echipă, pe teren intrînd cei 24 jucători pe care-i are la dispoziție în cantonamentul de la Predeal. În repriza secundă și-a făcut apariția și unicul fotbalist nou din lotul Unirii: atacantul de 23 de ani, Daniel Ene, ultima dată la CSM Mioveni. La celălalt atacant care s-a pregătit cîteva zile cu galben-albaștrii, Sergiu Arnăutu, s-a renunțat. În prima repriză a jocului cu CSM Afumați pe teren au intrat: Dobre... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 10:55 (6490 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Trei turnee în trei săptămîni

Miercuri, 30 iulie 2014, handbalistele de la Unirea Slobozia au disputat un interesant joc amical în compania mult mai titratei Corona Brașov, echipă obișnuită nu doar cu meciurile din Liga Națională, ci și cu aerul tare al Cupelor Europene. Brădeanu, Chiper sau Dincă sînt doar cîteva dintre jucătoarele de echipă națională care alcătuiesc nucleul dur al Coronei. Unirea a făcut un joc încurajator, luptînd cot la cot cu brașovencele și fiind aproape de a obține un succes blocat doar de multitudinea ratărilor. 30-28 (14-10) pentru Corona, a fost scorul final al întîlnirii, iar Unirea dă semne că poate face lucruri frumoase în primul eșalon handbalistic. Pînă la startul acestuia mai sînt 24 de zile... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 08:40 (5430 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Două autoturisme s-au ciocnit frontal!

Polițist local din Țăndărei, implicat într-un accident rutier

A fost panică pe șoseaua care leagă orașul Țăndărei de municipiul Slobozia, în noaptea de luni spre marți, 4/5 august 2014. Două autoturisme s-au ciocnit frontal, iar două persoane au ajuns la spital. Din fericire, victimele s-au ales cu răni ușoare!
Una dintre mașinile implicate în accidentul care s-a petrecut la intrare în orașul Țăndărei era condusă de un angajat al Poliției Locale, iar în cealaltă se afla o tînără, rudă apropiată a unui consilier local din oraș. Din primele informații, se pare că automobilele s-au lovit frontal. În urma evenimentului rutier, ambii conducători auto au ajuns la Spitalul Orășenesc din Țăndărei. Din fericire, atît șoferița, cît și polițistul local s-au ales... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 00:05 (7865 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Plângeri penale ÎMPOTRIVA Spitalului Slobozia

Plîngeri penale ÎMPOTRIVA Spitalului Slobozia

Controlul Camerei de Conturi Ialomița la Spitalul Județean de Urgență Slobozia continuă să producă efecte. Dincolo de măsurile pe care instituția le-a propus pentru recuperarea prejudiciilor economico-financiare, auditorii unității au sesizat și organele de urmărire penală. 3 dintre abaterile pe care le-au constatat la spital vor face obiectul unor dosare penale. Ziarul Independent vă dezvăluie, în rîndurile de mai jos, care sînt acestea.

Sesizări penale la Spitalul din Slobozia
Cele mai multe măsuri dispuse de Camera de Conturi... [citește_tot_articolul]

4 August 2014, 08:45 (14218 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

«La sfârșitul lui august facem baie în bazinul olimpic!»

Administrația slobozeană lansează un nou termen

«La sfîrșitul lui august facem baie în bazinul olimpic!»

Bazinul de înot olimpic de la marginea orașului a intrat în «probe tehnice». La începutul săptămînii precedente, el a fost umplut cu apă. Primarul Alexandru Stoica promite că «la sfîrșitul lunii august 2014, vom face baie în bazinul olimpic.» Valoarea acestei investiții, gestionată de Compania Națională de Investiții, se ridică la peste 8 milioane de lei.

O poveste veche de 5 ani...
Programul «Bazine de Înot», realizat prin Compania Națională de Investiții «CNI» SA, s-a adresat autorităților publice locale care solicitau «construirea de bazine noi, finalizarea structurilor începute... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 21:30 (12607 vizualizări - 18 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
328 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Prins de polițiști după ce a furat un moto-ferăstrău

Un bărbat de 37 de ani, din comuna Săveni este cercetat de polițiști pentru furt calificat, după ce în seara zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., a sustras un moto-ferăstrău din portbagajul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 19:06
(10457 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 18:50
(10660 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor prins și arestat

În cursul zilei de ieri, 1 februarie, polițiștii ialomițeni au depistat și încarcerat în Penitenciarul Slobozia un tînăr de 20 de ani, din Urziceni, urmărit din data de 8 ianuarie 2010 întrucît se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 18:09
(10331 vizualizări - 0 comentarii)


Cupa orașului Amara la tenis de cîmp, la a V-a ediție

În perioada 5-7 februarie 2010, administrația locală a orașului Amara și Asociația Sportivă «Victoria» organizează «Cupa Orașului Amara», ediția a V-a la tenis de cîmp-dublu masculin. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 12:20
(11342 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul avertizează

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că vineri, 5 februarie 2010, este ultima zi în care pot fi depuse la administrațiile financiare teritoriale în a ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 11:40
(8790 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere la finele săptămînii trecute

Patru persoane au fost transportate la diferite unități medicale în cursul zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., după ce autovehiculele în care se aflau au fost implicate în trei accidente rutiere, produse ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:16
(9608 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au participat în acest sfârșit de săptămână, respectiv în perioada 29-31 ianuarie 2010, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, în noaptea de 29 spre 30 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:15
(9567 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și descarcerări

Vineri, 29 ianuarie, pompierii militari din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Maia. Focul s-a aprins din cauza unui mijloc de încălzire suprasolicitat ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:04
(10001 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au prins trei hoți

Jandarmii slobozeni au depistat, miercuri, 27 ianuarie, trei indivizi ce transportau într-un cărucior mai multe grătare metalice în lungime de aproximativ 2 metri fiecare. Cei trei bărbați se aflau pe bulevardul ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2010, 19:26
(14024 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, depistat la un bătrîn

Polițiștii au depistat un ialomițean care deținea, fără drept, o armă neletală din categoria celor supuse autorizării. Bărbatul, în vîrstă de 70 de ani, din Fetești, deținea ilegal un pistol cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(10692 vizualizări - 2 comentarii)


Fără carnet sau cu permisul suspendat, la plimbare la volan

În după-amiaza zilei de miercuri, 27 ianuarie a.c., un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate care circula pe ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(8786 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Două persoane au suferit răni multiple după ce au fost implicate în accidente rutiere produse pe arterele județului în cursul zilei de miercuri, 27 ianuarie 2010.
Primul eveniment rutier s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(11338 vizualizări - 0 comentarii)


«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

Începînd cu luna februarie 2010, zestrea culturală a județului crește cu încă o sală de spectacole. Noua sală a fost amenajată în incinta Centrului Cultural Unesco «Ionel Perlea» și urmează a fi inaugurată ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 18:28
(12918 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmeria, la bilanț

Jandarmeria, la bilanț

Miercuri, 27 ianuarie, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi și-au prezentat bilanțul instituției pentru anul 2009. Potrivit documentului, misiunile jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:18
(8796 vizualizări - 0 comentarii)


Telverde Anticorupție, apelabil gratuit de pe mobil

Potrivit autorităților, de la începutul săptămînii în curs, respectiv de luni, 25 ianuarie 2010, linia verde anticorupție 0800806806 este apelabilă gratuit și din rețelele de telefonie ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:13
(12740 vizualizări - 0 comentarii)


Alt șofer beat la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 26/27 ianuarie a.c., puțin trecut de miezul nopții, polițiștii au oprit pe Strada Bănățenilor din Fetești un autoturism înmatriculat în Capitală, la volan aflîndu-se un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:10
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționări meteorologice și hidrologice

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență, «în conformitate cu atenționarea hidrologică din 27.01.2010, emisă de INHGA București, avînd în vedere situația hidrometeorologică actuală, începînd ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:02
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 13:41
(12316 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 16:09
(13601 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure de la societatea unde lucra

Un bărbat de 40 de ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru tentativă de furt calificat după ce a fost surprins în cursul nopții de 25/26 ianuarie de polițiștii din localitate în timp ce încerca ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:48
(11963 vizualizări - 0 comentarii)


Saci de soia fără documente

În noaptea de luni spre marți, respectiv 24 spre 25 ianuarie a.c., în jurul orelor 00,30, o echipă de siguranță publică din Fetești a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:47
(13107 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în ultimele zile, mai multe acțiuni pe raza județului Ialomița.
În noaptea de luni spre marți, 25/26 ianuarie a.c., efective ale posturilor de poliție din zona Urziceni ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:37
(10700 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație online pentru cererea de plată a subvenției pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că este disponibilă aplicația IPA online, prin intermediul căreia fermierii care intenționează să solicite sprijin pe suprafață completează ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:31
(15326 vizualizări - 0 comentarii)


Sobele produc incendii

Nerespectarea măsurilor de prevenire a incendiilor la sistemele de încălzire a condus, din nou, la producerea a două incidente de acest fel la locuințele unor cetățeni din Fetești și comuna Andrășești. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:29
(12605 vizualizări - 0 comentarii)


La 14 ani a furat 12 găini

În dimineața zilei de duminică, 24 ianuarie a.c., Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un localnic despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras 12 găini din curtea unei ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:28
(10406 vizualizări - 0 comentarii)


Tot mai mulți șoferi băuți în trafic

Cinci sancțiuni contravenționale au fost aplicate unor conducători auto care au fost depistați la volanul unor autoturisme deși se aflau sub influența băuturilor alcoolice. Față de aceștia, complementar ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:21
(10728 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani, din Urziceni este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul fără a poseda permis de conducere. Autoturismul condus de acesta a fost oprit în trafic de un ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:15
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


Un ceai cald de la Sensiblu

Un ceai cald de la Sensiblu

Ca urmare a scăderii tot mai accentuate a temperaturilor, din ce în ce mai multe persoane surprinse de ger suferă de hipotermii. Începând de sîmbătă, 23 ianuarie 2010, persoanele care suferă din cauza gerului ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:07
(14504 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții SMURD

Intervenții SMURD

Echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat, la final de săptămînă, în cazul a doi pacienți cu afecțiuni medicale. Astfel, vineri, 22 ianuarie, în jurul orelor 20,00, din cauza drumului înzăpezit, subofițerii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:59
(13579 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii datorate coșurilor de evacuare

Incendii datorate coșurilor de evacuare

Coșul de evacuare a fumului amplasat necorespunzător ori neprotejat termic a reprezentat cauza probabilă de izbucnire a nu mai puțin de 4 incendii. Astfel, sîmbătă, 23 ianuarie a.c., în jurul orelor 17 ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:53
(11279 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...