Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

În numele prieteniei

Fotbal, Competiție în memoria fraților Moise

În numele prieteniei

A trecut deja un an de cînd apele Mării Negre i-au răpit pe Adrian și George Moise, dar prietenii încă nu se pot gîndi la trecut cînd vine vorba despre cei doi frați. «Ca fotbaliști s-au remarcat în competițiile din județul nostru. Nouă ne este dor în primul rînd de oamenii extraordinari care au fost Adi și George. Au pornit de jos, au luptat și au reușit prin propria lor muncă. Sîntem mulți cei care am copilărit și am crescut alături de ei, cîștigînd astfel doi prieteni extraordinari» ne povestește Ilie Lemnaru, director sportiv la CSM Unirea Slobozia. Iar acești prieteni au găsit cel mai inspirat mod de a aduce în prezent imaginea celor doi: un turneu amical de fotbal în memoria fraților Moise... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:55 (7629 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Atletism

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Proaspăt cooptat în echipa CSM Unirea, cunoscutul antrenor de atletism Ion Neacșu pune deja rotițele în mișcare. Primele semne că atletismul slobozean prinde, și cu ajutorul domniei sale, culori în obraji au apărut la Campionatul Național pentru Copii derulat la finele lunii iunie. După această competiție și nu numai, Ion Neacșu este gata să parieze pe ascensiunea rapidă a două dintre elevele sale: Andreea Ilie și Alina Vasile. «Sînt două fete cu niște calități extraordinare, iar evoluțiile pe care le-au avut la acest Campionat Național, au dovedit că sînt deja ale atletismului. Dacă se vor ține de treabă, și se vor ține!, în viitor vom vorbi despre titluri naționale și chiar despre performanțe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:15 (10944 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Urziceni are o nouă sursă de apă

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Investiția la noua sursă de apă a orașului Urziceni a fost finalizată. EcoAqua a anunțat autoritățile locale că se pregătește pentru probele tehnologice. Primarul Constantin Sava a cerut «să curgă apă» pînă la sfîrșitul lunii iulie. Sursa de apă nu are însă aviz sanitar de funcționare...

O investiție în «apă otrăvită»
În urmă cu 4 luni, Independent publica un amplu articol referitor la investiția-mamut într-o nouă sursă de apă la Urziceni. Informam atunci că, deși într-un raport făcut public în 17 ianuarie 2014 de către contractantul... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 11:30 (5992 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ploaia a mutat plaja în sală

Lupte libere

Ploaia a mutat plaja în sală

Festivalul Nămolului a venit în prima zi de desfășurare cu ce era mai rău pentru organizatori: ploaia. Aceasta a transformat plaja de la Mircești în zonă inaccesibilă pentru luptele libere. Prin urmare, mult așteptatele lupte pe plajă s-au mutat în Sala «Tudorița Chidu» din Amara. «Regret că ploaia ne-a împiedicat să ne ducem planurile așa cum le-am creionat. Mă bucur, totuși, că avem parte de o sală plină. Oamenii din Amara iubesc tot mai mult acest sport, iar mare parte dintre ei s-au pus deja la curent cu regulile» ne-a declarat Marian Moraru, coordonatorul Secției de Lupte a Clubului Sportiv Amara. Competiția a adunat la start 135 de luptători, veniți din Mangalia, Călărași, Buzău, Negoiu... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 09:40 (7373 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Vâlcu pedalează pentru Slobozia

Din nou la drum!

Gabriel Vîlcu pedalează pentru Slobozia

La nici o lună de la revenirea lui dintr-un traseu de două săptămîni, peste Transfăgărășan, slobozeanul Gabriel Vîlcu a pornit din nou la drum. Sprijinit de autoritățile locale și dotat cu o nouă bicicletă, sexagenarul ialomițean își propune să ajungă pînă la Chișinău, într-un «Tur al Frăției» care să promoveze, întîi de toate, orașul Slobozia.

Un om care a avut un vis
Gabriel Vîlcu are 62 de ani și este pasionat de mersul pe bicicletă. Fost sportiv de performanță, în urmă cu 30 de ani, în plină formă, cîștiga regulat concursurile județene de ciclism cu o semicursieră rusească... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 08:05 (4819 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cad șefii mari de la București

Adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională, anchetat de procurorii din Slobozia

Scandalul sîngelui vîndut «ca la piață» de angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița a ajuns tocmai la București. Corina Posea, adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională din Capitală, a devenit unul dintre principalii suspecți ai anchetei. Ea se face vinovată de faptul că a ascuns «tranzacțiile» ilegale făcute la Slobozia...
Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, Corina Posea se face vinovată de faptul că a tăinuit «vînzările» ilegale de sînge constatate la Slobozia. Pe numele ei a fost impusă măsura controlului judiciar. Surse din anchetă declară faptul că Posea și Stoian aveau o legătură foarte apropiată, motiv care... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 17:15 (6911 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Tribunalul Ialomița a decis în urmă cu o săptămînă să schimbe măsurile preventive impuse de Judecătoria Slobozia pe numele lui Toma Frusin, fratele proxenetului Gigi Piticu din Slobozia. După un an petrecut în spatele gratiilor în stare de arest preventiv, Frusin își așteaptă condamnarea la domiciliu. Toma Frusin a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă».

Luptă pentru supremație pe străzile Sloboziei
Faptele pe care procurorii din Slobozia le-au folosit pentru a-l trage la răspundere... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 09:25 (16457 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Craterele din inima orașului

Protest pe Internet la Fetești

Craterele din inima orașului

Lucrările de reabilitate a rețelei de apă și canalizare din Fetești pun în pericol siguranța cetățenilor. Peste tot pe unde au trecut, muncitorii au lăsat în urma lor adevărate cratere! Cel mai adînc dintre ele află pe o stradă din Cartierul Coloniști. Cîțiva cetățeni au pozat unul dintre aceste cratere, lăsat în mijlocul drumului și au postat fotografiile pe un site de socializare. Anul trecut, în același cartier, un militar ISU Ialomița a murit în timp ce încerca să scoată dintr-o groapă similară doi muncitori acoperiți de un mal de pămînt.

Un șantier abandonat
În anul 2012... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 08:40 (5777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Dispariție misterioasă de echipamente medicale

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Anchetă în toată regula la Ambulanța Urziceni. Polițiștii încearcă de 3 săptămîni să descopere cine este autorul care a sustras dintr-o mașină de salvare o trusă de prim ajutor. Ițele acestui caz sînt și mai încurcate, întrucît oamenii legii ar fi fost sesizați după aproape 24 de ore de la dispariția echipamentelor medicale. Paralel cu cercetările organelor judiciare, oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au deschis și ei o anchetă. Medicii, ambulanțierii și asistenții care erau de muncă în noaptea incidentului au fost chemați la Slobozia și au dat explicații în cadrul unei comisii de disciplină. Managerul unității a refuzat categoric să ofere orice fel de detalii cu privire la... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 07:50 (7513 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria unui dezastru administrativ

Urban, din nou la o răscruce

Istoria unui dezastru administrativ

Săptămîna trecută, sediul furnizorului local de apă a fost adjudecat de către SC RAJA SA. Preluarea  confirmă, indubitabil, dezastrul iminent cu care se confruntă SC Urban, societate al cărei destin economic a fost gestionat de către Consiliul Local Slobozia. Cu conturile blocate, fără sediu și cu tarifele prea mici pentru acoperirea cheltuielilor de funcționare, SC Urban este condusă implacabil către un faliment nemilos. Iar pentru ca dezastrul acestei gestiuni să fie total, administrația locală a prelungit ilegal contractul de concesiune a serviciilor de apă, expunînd societatea unui scandal public care ar putea-o îngropa definitiv.
Cum a ajuns sediul SC URBAN la RAJA?... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 17:45 (8373 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În căutarea bridge-ului pierdut

În căutarea bridge-ului pierdut

«Bridge-ul este mai tare decît șahul. Este un sport al minții cu cărțile de joc. Te învață să ai încredere și respect în partener. Ce mai, bridge-ul este un mod de viață!» aveam să aflăm, la 5 minute după ce am întîlnit-o pe Valentina Rența, ultima jucătoare de bridge din Slobozia. Doamna Valentina joacă bridge de 40 de ani, participă la campionate naționale și europene, atunci cînd are chef, și timp de 4 luni pe an se retrage în Tenerife... ca să joace bridge! Asta da preocupare «de dat la ziar»!

Bridge-ul nu e pentru proști
Pe doamna Valentina Rența am întîlnit-o la o coadă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 09:50 (9177 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Anchetă în plină desfășurare la Slobozia a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Organele judiciare au indicii cu privire la faptul că două cadre didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din cadrul Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din oraș ar fi pretins mită unui număr de 25 de elevi pentru a-i trece în anul de studiu următor. Din primele informații, cadrele didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din Slobozia ar fi pretins cîte 600 de lei și platouri cu prăjituri celor 25 de elevi pentru a le acorda note de trecere la examenul final. În momentul de față ancheta este în plină desfășurare, cadrele didactice și elevii fiind chemate la audieri la sediul Parchetului de pe... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 15:30 (79070 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un viitor european

O conferință istorică pentru județ

Ialomița are un viitor european

Arena politică de la Amara. Neacșu-Ciupercă 1-0!

Joi, 10 iulie 2014, la Amara, s-a desfășurat conferința «Finanțări integrate pentru Dezvoltarea Locală prin programele europene 2014-2020». Întîlnirea a beneficiat de prezența unor oficiali de prim rang din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Ministerului Fondurilor Europene, Ministerului Economiei, Ministerului Educației Naționale și Ministerului Sănătății. În agenda de dezbateri a manifestării s-au aflat subiecte de interes național, precum securitatea energetică, problemele de mediu și sustenabilitatea dezvoltării regionale, dar și teme de discuție locale, specifice județului Ialomița. În acest context, discursul... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 14:30 (8963 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Urziceni, recordman la dosare cu autori necunoscuți

Raportul de activitate al Parchetelor din Ialomița din anul precedent arată că peste 8000 de cauze instrumentate de procurori figurează cu autori necunoscuți. Cele mai multe dintre astfel de dosare sînt în lucru la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni.

Dacă voință nu e, nimic nu e Performanță de nedorit pentru procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit raportului de activitate din 2013 al Parchetelor din județul Ialomița, unitatea se situează pe primul loc în ceea ce privește anchetele cu autori necunoscuți. Astfel, Parchetul Local Urziceni are... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 12:50 (7814 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Definitivatul și titularizarea, probe de foc pentru dascăli

Au început examenele profesorilor

Definitivatul și titularizarea, probe de foc pentru dascăli

În timp ce elevii își trag sufletul după Evaluarea Națională și Bacalaureat, a venit rîndul profesorilor să intre în febra examenelor naționale. În perioada 14-21 iulie 2014 se desfășoară examenele pentru Definitivat și pentru Titularizare. Să sperăm că anul acesta, măcar dascălii vor avea parte de rezultate mai bune, dacă elevii pe care i-au pregătit au demonstrat contrariul...

77 de candidați înscriși la definitivat
Examenele profesorilor au debutat luni, 14 iulie a.c., cu Definitivatul în învățămînt. Această testare reprezintă o certitudine a faptului că cei care au ales cariera... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 10:20 (6019 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cultul personalității la Silvian Ciupercă

Cultul personalității la Silvian Ciupercă

De aproape 10 ani, scena politică locală este dominată de imaginea publică a președintelui Silvian Ciupercă. Presărate de un șir nesfîrșit de scandaluri publice, cele două mandate și jumătate ale președintelui PSD Ialomița reflectă imaginea unei politici feudale, în care raporturile de vasalitate sînt stabilite clar, iar revoltele sînt înăbușite înainte de a degenera. Însă cea mai îngrijorătoare tendință a ultimilor ani nu o reprezintă nici omerta instaurată de guvernarea PSD în Ialomița și nici sistemul clientelar promovat la nivel administrativ și economic. Pericolul real (și fără antidot) al administrației Ciupercă îl reprezintă instaurarea unui cult al personalității care depășește granițele... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 16:50 (21398 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țânțarilor

Urmează 100 de zile de coșmar urban

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țînțarilor

De 5 ani de zile autoritățile locale nu reușesc să gestioneze corect problema deratizării și dezinsecției orașului. Anul acesta însă au întrecut orice așteptări. După o licitație anulată «din cauza contestațiilor la clarificări», în primăvara acestui an, autoritățile au decis să încredințeze contractul de dezinsecție prin «negociere fără publicarea anunțului de participare». Procedura, demarată pe 30 iunie 2014, se află într-un punct mort. Una dintre cele două firme participante a lansat o ofertă «neserioasă», iar cea de-a doua susține că va contesta procedura.

Dezinsecție în regim de situație de urgență... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 13:40 (6840 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a atras 275 milioane de lei de la UE pentru bugetari

Administrație europeană în Ialomița

Ialomița a atras 275 milioane de lei de la UE pentru bugetari

«Fondurile europene nu sînt pentru oameni normali. Trebuie să dai șpagă! Și șpaga a ajuns la 20% din valoarea sumei accesate!». Aceasta este percepția publică în ceea ce privește absorbția fondurilor europene. În ciuda acestei opinii, instituțiile publice din Ialomița au reușit să beneficieze de bani europeni prin intermediul programelor implementate. Prefectura Ialomița a dat publicității un raport privind modul în care au absorbit descentralizatele județene bani europeni. Potrivit statisticilor, instituțiile publice au beneficiat de 275 milioane de lei pe proiecte finanțate integral de Uniunea Europeană.

Bani europeni pentru bugetarii din Ialomița... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 11:30 (5495 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

ANL-urile sunt pentru CEI BOGAȚI

La Slobozia

ANL-urile sînt pentru CEI BOGAȚI

«Ca să primești repartiție într-un bloc ANL trebuie să nu îmbătrînești niciodată, să nu te căpătuiești și să ai nu ai slujbă în alt oraș. Altfel degeaba faci cerere!». Acestea sînt, potrivit folclorului urban, condițiile punitive impuse de către administrația locală pentru cei care visează la o locuință cu chirie într-unul dintre cele 5 blocuri ANL care sînt acum în Slobozia. De la această legendă urbană la realitate, distanța e extrem de scurtă, iar cele 40 de apartamente care urmează să fie inaugurate în această toamnă nu aduc nimic bun.

O poveste veche de cînd ANL-urile
Blocurile... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 09:25 (13333 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Întăriri pentru Ligă

Handbal, CSM Unirea Slobozia, transferuri

Întăriri pentru Ligă

Mai puțin de o lună și jumătate ne desparte de startul Ligii Naționale de handbal feminin. Fierberea de pe piața transferurilor a cuprins în cele din urmă și Unirea Slobozia, iar întăririle au venit acolo unde era cea mai mare nevoie: linia de 9 metri. Trei interi s-au alipit lotului coordonat de neobositul Liviu Paraschiv în prima săptămînă a pregătirilor și vor mai fi, cu siguranță, și alte nume noi care vor pune umărul la menținerea echipei în prima divizie. Deocamdată, în preziua plecării echipei în cantonament, la pagina veniri apăruseră Ana Maria Drăguț, Raluca Dăscălete și Adina Grigoraș. O să încercăm pe scurt să vi le facem cunoscute pe cele trei tinere care sperăm să devină în curînd... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 18:25 (9617 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2575 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7243 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4088 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2373 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2610 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4326 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2762 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2734 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4894 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp

Un bărbat de 31 de ani din Amara, care a provocat un accident rutier, a fost identificat de polițiști la domiciliul său. Incidentul s-a petrecut miercuri, 3 iunie 2020, când tânărul a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:35
(3953 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara accident


302 ialomițeni s-au vindecat de COVID-19

Autoritățile sanitare din Ialomița au precizat faptul că numărul persoanelor bolnave de COVID-19 declarate vindecate a crescut la 302 în ultimele 24 de ore. Totuși, de la o zi la alta apar alte noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:30
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor de Rusalii

Abonaților interesați să își achite facturile pentru serviciile de furnizare a apei potabile și canalizare le aducem la cunoștință că luni, 8 iunie 2020, toate casieriile RAJA vor fi închise. Începând de ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:25
(6116 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la locurile de muncă disponibile în Ialomița. Astfel, la nivelul județului, există un total de 185 de locuri de muncă, cele ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:20
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sfântu Gheorghe, arestat pentru că a șofat beat la volan

Marți, 2 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 16:30
(2479 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Marți, 2 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii slobozeni, fiind în exercitarea atribuțiunilor de serviciu pe linia prevenirii și combaterii faptelor la regimul circulației pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 16:25
(2375 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 368 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 3 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 368 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 16:05
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


 Protopopiatul Slobozia a distribuit măști  elevilor ialomițeni

Protopopiatul Slobozia a distribuit măști elevilor ialomițeni

În perioada 27 mai-3 iunie 2020, Protopopiatul Slobozia, prin grija părintelui protopop Laurențiu Cioranu, a distribuit măști medicale elevilor, cadrelor didactice și medicale de la Liceul Tehnologic « ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 14:40
(3200 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Dorobanți din orașul Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Dorobanți, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 14:05
(4006 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...