Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are un viitor european

O conferință istorică pentru județ

Ialomița are un viitor european

Arena politică de la Amara. Neacșu-Ciupercă 1-0!

Joi, 10 iulie 2014, la Amara, s-a desfășurat conferința «Finanțări integrate pentru Dezvoltarea Locală prin programele europene 2014-2020». Întîlnirea a beneficiat de prezența unor oficiali de prim rang din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Ministerului Fondurilor Europene, Ministerului Economiei, Ministerului Educației Naționale și Ministerului Sănătății. În agenda de dezbateri a manifestării s-au aflat subiecte de interes național, precum securitatea energetică, problemele de mediu și sustenabilitatea dezvoltării regionale, dar și teme de discuție locale, specifice județului Ialomița. În acest context, discursul... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 14:30 (8964 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Urziceni, recordman la dosare cu autori necunoscuți

Raportul de activitate al Parchetelor din Ialomița din anul precedent arată că peste 8000 de cauze instrumentate de procurori figurează cu autori necunoscuți. Cele mai multe dintre astfel de dosare sînt în lucru la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni.

Dacă voință nu e, nimic nu e Performanță de nedorit pentru procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit raportului de activitate din 2013 al Parchetelor din județul Ialomița, unitatea se situează pe primul loc în ceea ce privește anchetele cu autori necunoscuți. Astfel, Parchetul Local Urziceni are... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 12:50 (7815 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Definitivatul și titularizarea, probe de foc pentru dascăli

Au început examenele profesorilor

Definitivatul și titularizarea, probe de foc pentru dascăli

În timp ce elevii își trag sufletul după Evaluarea Națională și Bacalaureat, a venit rîndul profesorilor să intre în febra examenelor naționale. În perioada 14-21 iulie 2014 se desfășoară examenele pentru Definitivat și pentru Titularizare. Să sperăm că anul acesta, măcar dascălii vor avea parte de rezultate mai bune, dacă elevii pe care i-au pregătit au demonstrat contrariul...

77 de candidați înscriși la definitivat
Examenele profesorilor au debutat luni, 14 iulie a.c., cu Definitivatul în învățămînt. Această testare reprezintă o certitudine a faptului că cei care au ales cariera... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 10:20 (6020 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Cultul personalității la Silvian Ciupercă

Cultul personalității la Silvian Ciupercă

De aproape 10 ani, scena politică locală este dominată de imaginea publică a președintelui Silvian Ciupercă. Presărate de un șir nesfîrșit de scandaluri publice, cele două mandate și jumătate ale președintelui PSD Ialomița reflectă imaginea unei politici feudale, în care raporturile de vasalitate sînt stabilite clar, iar revoltele sînt înăbușite înainte de a degenera. Însă cea mai îngrijorătoare tendință a ultimilor ani nu o reprezintă nici omerta instaurată de guvernarea PSD în Ialomița și nici sistemul clientelar promovat la nivel administrativ și economic. Pericolul real (și fără antidot) al administrației Ciupercă îl reprezintă instaurarea unui cult al personalității care depășește granițele... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 16:50 (21399 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țânțarilor

Urmează 100 de zile de coșmar urban

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țînțarilor

De 5 ani de zile autoritățile locale nu reușesc să gestioneze corect problema deratizării și dezinsecției orașului. Anul acesta însă au întrecut orice așteptări. După o licitație anulată «din cauza contestațiilor la clarificări», în primăvara acestui an, autoritățile au decis să încredințeze contractul de dezinsecție prin «negociere fără publicarea anunțului de participare». Procedura, demarată pe 30 iunie 2014, se află într-un punct mort. Una dintre cele două firme participante a lansat o ofertă «neserioasă», iar cea de-a doua susține că va contesta procedura.

Dezinsecție în regim de situație de urgență... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 13:40 (6841 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a atras 275 milioane de lei de la UE pentru bugetari

Administrație europeană în Ialomița

Ialomița a atras 275 milioane de lei de la UE pentru bugetari

«Fondurile europene nu sînt pentru oameni normali. Trebuie să dai șpagă! Și șpaga a ajuns la 20% din valoarea sumei accesate!». Aceasta este percepția publică în ceea ce privește absorbția fondurilor europene. În ciuda acestei opinii, instituțiile publice din Ialomița au reușit să beneficieze de bani europeni prin intermediul programelor implementate. Prefectura Ialomița a dat publicității un raport privind modul în care au absorbit descentralizatele județene bani europeni. Potrivit statisticilor, instituțiile publice au beneficiat de 275 milioane de lei pe proiecte finanțate integral de Uniunea Europeană.

Bani europeni pentru bugetarii din Ialomița... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 11:30 (5499 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANL-urile sunt pentru CEI BOGAȚI

La Slobozia

ANL-urile sînt pentru CEI BOGAȚI

«Ca să primești repartiție într-un bloc ANL trebuie să nu îmbătrînești niciodată, să nu te căpătuiești și să ai nu ai slujbă în alt oraș. Altfel degeaba faci cerere!». Acestea sînt, potrivit folclorului urban, condițiile punitive impuse de către administrația locală pentru cei care visează la o locuință cu chirie într-unul dintre cele 5 blocuri ANL care sînt acum în Slobozia. De la această legendă urbană la realitate, distanța e extrem de scurtă, iar cele 40 de apartamente care urmează să fie inaugurate în această toamnă nu aduc nimic bun.

O poveste veche de cînd ANL-urile
Blocurile... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 09:25 (13337 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Întăriri pentru Ligă

Handbal, CSM Unirea Slobozia, transferuri

Întăriri pentru Ligă

Mai puțin de o lună și jumătate ne desparte de startul Ligii Naționale de handbal feminin. Fierberea de pe piața transferurilor a cuprins în cele din urmă și Unirea Slobozia, iar întăririle au venit acolo unde era cea mai mare nevoie: linia de 9 metri. Trei interi s-au alipit lotului coordonat de neobositul Liviu Paraschiv în prima săptămînă a pregătirilor și vor mai fi, cu siguranță, și alte nume noi care vor pune umărul la menținerea echipei în prima divizie. Deocamdată, în preziua plecării echipei în cantonament, la pagina veniri apăruseră Ana Maria Drăguț, Raluca Dăscălete și Adina Grigoraș. O să încercăm pe scurt să vi le facem cunoscute pe cele trei tinere care sperăm să devină în curînd... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 18:25 (9676 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stația CFR Marfă Slobozia nu va fi desființată

Vești bune și nu prea

Stația CFR Marfă Slobozia nu va fi desființată

La 3 luni de la scandalul provocat de anunțul desființării stației CFR Marfă Slobozia, autoritățile vin cu prima veste bună. Punctul de lucru de la Slobozia nu va fi desființat. Veștile sînt bune și nu prea. Prețul acestei salvări îl reprezintă concedierea a 10 din cei 19 angajați ai statului și pierderea contractului cu Chemgas-Combinatul Chimic, principalul beneficiar al serviciilor asigurate de către angajații stației.

Dezastru din martie, victorie în iulie
Istoria desființării stației CFR Marfă Slobozia a început în urmă cu 4 ani, cînd au avut loc primele concedieri. Reacția... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 16:25 (7170 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

A început perioada căutărilor

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

A început perioada căutărilor

Unirea Slobozia a pornit joi, 7 iulie 2014, pregătirea pentru cel de-al treilea sezon consecutiv de ligă secundă, unul pe care atît jucătorii cît, mai ales, antrenorul îl doresc mai fructuos decît precedentul. «Pornim acest sezon cu gînduri pozitive. Îmi doresc să avem aceleași satisfacții ca și anul trecut. În privința lotului de jucători nu s-au schimbat prea multe. Au plecat Nanu și Ursu, căruia i-a expirat împrumutul. La capitolul „veniri“ avem deocamdată doar tatonări, dar în zilele următoare vom putea discuta și despre transferuri concrete. Cum probabil v-ați dat seama, postul cel mai delicat în momentul de față este cel de atacant, unde îmi doresc să aducem doi jucători. În rest voi merge... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 14:05 (8456 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Turism social în stațiunea Amara

Nămolul sapropelic atrage în fiecare sezon peste 1000 de pensionari

Turism social în stațiunea Amara

Potrivit estimărilor oficiale oferite de Casa Județeană de Pensii Ialomița, vîrstnicii din toată țara solicită bilete de tratament pentru stațiunea Amara. În fiecare vară, peste 1000 de pensionari aleg să beneficieze de procedurile terapeutice din județul Ialomița. Ion Vizureanu este din Piatra Neamț și vine să-și trateze reumatismul la Amara de 23 ani. «Vin aici cu dureri de oase și mă întorc acasă sănătos tun!» ne spune el.

Amara, o stațiune istorică Stațiunea balneară Amara din Ialomița are o istorie veche de 127 de ani. Documentele vremii arată că nămolul sapropelic din lacul care... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 12:55 (6899 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Clubul Olimpia s-a făcut mare

Aikido

Clubul Olimpia s-a făcut mare

Mai marii Aikodo-ului românesc au fost prezenți in corpore la Slobozia, sîmbătă, 12 iulie 2014, în cadrul unui stagiu de pregătire, organizat de către Clubul Olimpia din Slobozia. Vicepreședintele Fundației Române de Aikido, Adrian Bunea, a declarat cu acest prilej: «Sînt foarte încîntat să văd că într-un oraș atît de mic sînt oameni preocupați de acest sport!».

Un stagiu pentru cunoscători Sîmbătă, 12 iulie 2014, la Slobozia, Mihai Dinu, coordonatorul Secției Aikido a Clubului Olimpia Slobozia a organizat un stagiu de pregătire la care au participat peste 20 dintre practicanții acestui... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 11:30 (5561 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a condamnat DEFINITIV pe Ștefan Poienaru

De la amendă penală, la închisoare cu suspendare

Curtea de Apel București l-a condamnat DEFINITIV pe Ștefan Poienaru

Decizie fără precedent a instanțelor din România în ceea ce-l privește pe Ștefan Poienaru. Implicat în peste 100 de cauze civile și penale, atît în nume propriu, cît și prin societățile pe care le deține, latifundiarul a fost condamnat de Curtea de Apel București la un an de închisoare cu suspendare. Magistrații din București susțin faptul că Poienaru se face vinovat de «nerespectarea hotărîrilor judecătorești»!

Barieră împotriva justiției
Concret, este vorba despre o sentință emisă în anul 2010 de către aceeași Curte de Apel București, instanță căreia reclamanta SC Agrozootehnica... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 08:20 (7891 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Clivia și doamna Margareta

Clivia și doamna Margareta

Clivia este un crin roșu, adus de prin sudul Africii în Europa în anul 1854. Margareta este proprietara florăriei cu același nume din Slobozia, cea mai mică florărie din tot județul. Ca și crinul al cărui nume l-a ales pentru florăria ei, Margareta are o poveste unică. Este povestea unui om care, de 10 ani, bucură sufletele slobozenilor cu frumusețea florilor pe care le vinde. «Florile hrănesc sufletul!» ne spune ea.

Florile care aduc reconversie profesională
Margareta Frigioiu e mignonă, distinsă, discretă. Are florăria de vreo 10 ani, de pe vremea cînd orașul avea doar două... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2014, 16:20 (7407 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un prim pas spre Slobozia, achiziția sediului Urban!

RAJA continuă investițiile în IALOMIȚA

Un prim pas spre Slobozia, achiziția sediului Urban!

SC RAJA SA Constanța este unul dintre cei mai mari investitori din județul Ialomița. Potrivit datelor oficiale, Investițiile derulate prin POS Mediu 2007-2015 derulate de către SC RAJA SA se ridică la peste 320 milioane de euro, din care RAJA asigură o cofinanțare de aproximativ 88,5 milioane de euro. Dacă la nivel național absorbția fondurilor europene pe programele din POS Mediu-Axa 1 este în medie de 21%, la nivelul SC RAJA SA absorbția pe programele aflate în derulare este de aproape 50%, de 2,5 ori mai mult decît la nivel național. SC RAJA SA derulează prin Programul Operațional Sectorial de Mediu 4 mari proiecte: «Reabilitarea Stației de epurare ape uzate Eforie Sud», cu o valoare de 30... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2014, 13:05 (7428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr Cristiana Stoian, schimbată în 5 minute. Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița are șef interimar!

Reacția șefului Institutului Național de Hematologie Transfuzională

Dr Cristiana Stoian, schimbată în 5 minute. Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița are șef interimar!

UPDATE Dr Cristiana Stoian, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Declarații incendiare ale oficialilor Institutului Național de Hematologie Transfuzională din București, entitate în subordinea căreia se află Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița. Medicul Andrei Rosin, șeful instituției, a declarat faptul că a decis schimbarea din funcție a doctoriției Cristiana Stoian, după 5 minute de la declanșarea anchetei procurorilor din Slobozia. Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia are acum un șef interimar, numit în persoana biologului unității Raluca Cruceac.
Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia de la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița a produs schimbări în cadrul unității. Potrivit oficialilor de la Institutul Național... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2014, 16:05 (31972 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Anchetatori: «Întrucît șeful Centrului a refuzat să dea sînge, au murit mai multe persoane!»

Percheziții la Centrul de Transfuzii Slobozia. Șeful Centrului, dr Cristiana Stoian, reținută pentru 24 de ore!

UPDATE Sînt implicate și alte cadre medicale, din afara Centrului de Transfuzii Slobozia!

În cursul dimineții de joi, 10 iulie 2014, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița efectuează percheziții la persoane bănuite de abuz în serviciu, înșelăciune, fals intelectual, delapidare, șantaj și instigare la fals. Astfel, peste 50 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 9 percheziții la diferite imobile de pe raza municipiului Slobozia, în baza delegării procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Perchezițiile vizează nouă persoane, bănuite de comiterea infracțiunilor de abuz în serviciu, înșelăciune, fals intelectual, delapidare, șantaj și instigare la fals. Pe numele celor în cauză au fost emise mandate de aducere, urmînd... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2014, 07:20 (59128 vizualizări - 51 comentarii)

ANCHETĂ

Ion «Tera» Tămârjan, CONDAMNAT la închisoare cu executare

Înalta Curte de Casație și Justiție a decis

Ion «Tera» Tămîrjan, CONDAMNAT la închisoare cu executare

După 4 ani de înfățișări și recursuri în instanță, procesul în care slobozeanul Ion «Tera» Tămîrjan este acuzat de «trafic de persoane» a ajuns la final. Instanța Supremă a dat un ultim verdict în cazul patronului agenției de modelling Star Models de la Slobozia. Înalta Curte de Casație și Justiție l-a condamnat pe «Tera» la executarea pedepsei cu închisoarea. El a fost adus luni dimineață la Penitenciarul Slobozia. Șansele ca acesta să-și ispășească pedeapsa în această închisoare depind acum de o comisie specială, care-i va analiza dosarul. Condamnat alături de Ion Tămîrjan este și Cornel Relu Costan, patronul agenției Diva Models din Constanța.

Dosarul «Sexgate cu politicieni și vip-uri»... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2014, 18:15 (20183 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Se reunesc pe 10 iulie 2014

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 10 iulie 2014

După o binemeritată vacanță, elevii lui Adrian Mihalcea revin la muncă. Joi, 10 iulie 2014, orele 18,00, antrenorul Unirii va conduce primul antrenament din cadrul pregătirii noii stagiuni. Cu excepția lui Nanu și aproape sigur Ursu, la reunire vor fi prezenți toți jucătorii care au încheiat cu brio campionatul precedent. De la veteranul Dumitru Gheorghe, pînă la puștii Topală, Bucurică, Alexe, Teodorescu, Șolcănea sau Mușat, toți galben-albaștrii vor căuta reeditarea celui mai bun sezon din istoria echipei, o performanță meritorie care le aparține în întregime. Va intra normal în pregătire și Gabriel Lazăr, stîlpul apărării slobozene, care din cauza unei accidentări severe la genunchi a ratat... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2014, 17:05 (6969 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele s-a reunit

Ocupanții poziției secunde în seria a II-a, alb-verzii de la Viitorul Axintele s-au reunit luni, 7 iulie 2014, în vederea pregătirii noului sezon. Ion Nicu și Cristi Sava au avut la dispoziție 27 de jucători, toți fotbaliștii care au terminat sezonul trecut în tricoul Viitorul fiind prezenți. Cea mai importantă noutate de la reunire a fost mijlocașul stînga Florin Petcu, în vîrstă de 20 de ani. Petcu a evoluat sezonul trecut pentru Gloria Popești Leordeni, marcînd un singur gol. Cu viitorul se vor antrena Grigoraș, Bratu și Marin, juniori veniți de la Progresul Cernica. La finele acestei săptămîni sînt șanse ca lucrurile să se clarifice, iar axintenii să știe dacă vor evolua în Liga a II-a sau... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2014, 15:40 (6085 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie-august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 62,62 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:55
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXXI-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2022, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXXI-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:40
(3122 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 30 de școli din județ, incluse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar

În luna martie a acestui an, Ministerul Educației a lansat Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar, inițiativă finanțată prin Programul Național de Redresare și Reziliență. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 19:30
(6393 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Atelier de informare și diseminare în cadrul Programului «Erasmus+»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a primit acreditare pe domeniul Educației Școlare, pentru perioada 01.01.2021-31.12.2027. Această acreditare permite instituției să dezvolte proiecte în cadrul Programului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 18:40
(2667 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Marți, 27 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29562, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de luni, 26 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 16:15
(3397 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 739,52 milioane de lei, colectate în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-august 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 739,52 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 17:55
(8971 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 noi cazuri de COVID-19

Luni, 26 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29548, fiind înregistrate 11 cazuri noi față de ziua de duminică, 25 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 16:04
(3755 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Vineri, 23 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:55
(2520 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Ograda

Vineri, 23 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs între 3 autoturisme, în Urziceni. În sprijin a intervenit și un echipaj al Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:40
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR va primi pentru finanțare toate cererile fermierilor depuse pentru decontarea primelor de asigurare

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță eliminarea plafonului pentru depunerea cererilor de finanțare prin submăsura 17.1 «Prime de asigurare a culturilor, a animalelor și a plantelor» din ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 12:20
(12410 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi copii, victime ale unui accident rutier

Duminică, 25 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs în localitatea Coșereni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 23:10
(2621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 25 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 rămas la 29537, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 24 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 16:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 24 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29537, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 23 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2022, 16:50
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei

Incendiu la o casă din Țăndărei

Pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină vineri, 23 septembrie a.c., pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din orașul Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție incendiul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 21:40
(14933 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Vineri, 23 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29528, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 22 septembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 16:15
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,9 milioane de lei, obligații suplimentare stabilite în luna august 2022

Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice, stabilind ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:30
(12610 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Trei echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit joi, 22 septembrie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în satul Rovine. Au ars două camere de locuit, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:00
(4185 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


APIA: Sprijin în valoare de 1,3 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 12:00
(3558 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:55
(11971 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, dosar penal pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat

Miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești, împreună cu un reprezentant RAR, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani, ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:45
(10973 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

Joi, 22 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 5 percheziții domiciliare în județul Călărași, la locuințele unor persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 17:40
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Joi, 22 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29527, fiind înregistrate 10 cazuri noi față de ziua de miercuri, 21 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 16:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi cote de impozitare pentru veniturile obținute din participarea la jocurile de noroc

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu data de 1 august 2022, au intrat în vigoare prevederile OG nr. 16/2022, pentru modificarea și completare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 15:10
(12220 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 26 septembrie 2022, termenul limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că 26 septembrie 2022 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul 100 ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 14:15
(10944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 21 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29517, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de marți, 20 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2022, 16:20
(2348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Marți, 20 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29501, fiind înregistrate 18 cazuri noi față de ziua de luni, 19 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 16:15
(1922 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Adolescentă reținută pentru «tâlhărie»

Luni, 19 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 3 Poliție Rurală Stelnica au fost sesizați de un bătrân de 81 de ani, din Bordușani, cu privire la faptul că în data de 9 septembrie a.c., a fost ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 14:30
(3034 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

RAJA Constanța va executa de marți, 20 septembrie 2022, orele 23,00, până miercuri, 21 septembrie 2022, ora 5,30, înlocuirea unei vane de legătură pentru sectorizarea sistemului de la nivelul conductei ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 00:55
(4999 vizualizări - 0 comentarii)


Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 17/18 septembrie a.c., în timp ce patrulau pe bulevardul Matei Basarb din Slobozia, jandarmii au observat doi tineri, de 16, respectiv 17 ani, care păreau agitați și ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 16:50
(15134 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Luni, 19 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29483, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de duminică, 18 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 16:40
(2454 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...