Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Căzănești rămâne, din nou, ORAȘ

Căzănești rămîne, din nou, ORAȘ

Soarta localității Căzănești pare pecetluită. Încercarea de duminică, 29 iunie 2014, a locuitorilor de a vota pentru revenirea orașului la statutul de comună prin Referendum a fost sortită eșecului. Din lipsă de cvorum, Căzănești va rămîne oraș în continuare! Vorbim despre o urbe lipsită de cele mai elementare utilități și unde singura stradă asfaltată (în afara drumului național!) există la marginea localității.

Referendum eșuat
Localitatea Căzănești a fost declarată oraș cu mai bine de 9 ani în urmă. De atunci și pînă în prezent, dorința majorității locuitorilor a fost aceea... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2014, 08:40 (6468 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Oskar pentru arhitectură, la Slobozia

Cum dispar două alei din PUZ?

Oskar pentru arhitectură, la Slobozia

Oskar este o cîrciumă gigant, P+1, ridicată în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, ea ar fi trebuit să fie încadrată de două alei pietonale. Acestea nu au existat însă niciodată! Mai mult decît atît, susține proprietara din acte a clădirii, problema «se va rezolva» în momentul cumpărării terenului concesionat de la autoritățile locale în 2009. Cum este posibil o astfel de sfidare a legii într-unul dintre cartierele rezidențiale ale orașului? Surse mai bine informate decît noi susțin că e de ajuns să angajezi o rudă a arhitectului care a semnat autorizația de construcție și totul se rezolvă de la sine...

O poveste demnă de... Oskar... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 18:55 (13021 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

«Îmi doresc ca luptele pe plajă să devină tradiție la Amara!»

Marian Moraru, antrenor lupte libere

«Îmi doresc ca luptele pe plajă să devină tradiție la Amara!»

Secția de lupte a CS Amara termină în forță prima jumătate a anului și se pregătește pentru o a doua jumătate la fel de plină de evenimente. Despre toate acestea în interviul de mai jos cu Marian Moraru, omul care coordonează această mică «fabrică» de titluri naționale...
-Domnule Moraru, de circa o lună sînteți secundul echipei naționale de cadeți. Cum s-au petrecut lucrurile?
-Propunerea a venit din partea Federației, înaintea Campionatului European de la Samokov, Bulgaria, unde din lotul național a făcut parte și Robert Cîlțea, sportivul CS Amara. A fost o experiență extraordinară venită după ce anul trecut am făcut parte din corpul antrenorilor... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 15:10 (6785 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Băcanu contra lui Ioniță în 2016 Băcanu contra lui Ioniță în 2016

Cine va fi primar la Slobozia?

Băcanu contra lui Ioniță în 2016

Europarlamentarele fuseră și se duseră. Urmează 2 ani de liniște politică sumbră în Ialomița. Senatorii s-au retras în munții Parlamentului, deputatul Ernest Caloianu a fugit la UNPR, nebăgat în seamă, primarii și viceprimarii trag în bugetele administrațiilor pe care le conduc cu toată muniția din dotare... Iar cine va mai apuca alegerile din 2016 n-o să-și aducă aminte că nici pînă în ziua de azi nu s-a finalizat ancheta ștampilei dispărute de la Primăria Slobozia. În aceste condiții, credem că opinia publică are nevoie de unul dintre scenariile care au făcut celebră publicația noastră. Astăzi, Băcanu contra Ioniță pentru alegerile din 2016, la Slobozia.

Sîmburele de adevăr al scenariului... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 13:25 (24320 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Axintele II și Traian au promovat

Fotbal, baraj pentru Liga a IV-a

Axintele II și Traian au promovat

Sezonul competițional 2013-2014 al fotbalului județean și-a spus ultimul cuvînt sîmbătă, 28 iunie 2014, o dată cu derularea meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a IV-a. Cu o campioană, Unirea Fierbinți, care nu a confirmat, ci a dezamăgit pe plan zonal, Liga a IV-a ne-a oferit înainte de vacanță o ultimă sîmbătă a surprizelor. Astfel, atît FC Traian, cît și sateliul Viitorului Axintele au izbutit să facă pasul spre nivelul superior în dauna celor de la AS Căzănești și a Unirii Grivița.

Reduta Grivița, zdrobită de Axintele Viitorul Axintele a devenit la nivelul ligilor inferioare... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 11:50 (8520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

7 candidați pentru un concurs «fabricat»!

Începe cursa pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

7 candidați pentru un concurs «fabricat»!

Interimatul lui Adrian Berbece în fruntea Spitalului Județean de Urgență are zilele numărate. La finalul lunii viitoare, unitatea medicală va avea un nou șef, de data aceasta cu normă întreagă. El va fi ales pe baza unui concurs care urmează să se desfășoare peste cîteva săptămîni. Surse din cadrul aparatului administrativ al județului susțin însă că acest concurs este, în realitate, doar o formalitate prin care Consiliul Județean Ialomița încearcă să-și sporească controlul politic asupra spitalului. Totuși, concursul «fabricat» al oficialilor județeni a aliniat la linia de start 7 candidați. Independent vă prezintă în rîndurile următoare numele și calitățile care i-ar recomanda să ocupe această... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 10:15 (9340 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni își primesc drepturile salariale în «rate»

Luptă contra infracționalității cu buzunarele goale

Polițiștii ialomițeni își primesc drepturile salariale în «rate»

Sarabandă legislativă cu drepturile salariale ale polițiștilor ialomițeni. După ce Tribunalul Ialomița a obligat Inspectoratul de Poliție Ialomița la plata a 175 mii de lei constînd în plata unor ore suplimentare și sporuri neachitate, pentru un număr de peste 200 de angajați, instituția cere instanței ca beneficiarii  sumelor să returneze banii. Potrivit prevederilor legale, aceste fonduri vor fi, totuși, plătite eșalonat pînă în 2016. Între timp, acțiunile oamenilor legii continuă. Alți 19 polițiști cer Inspectoratului plata unor sporuri speciale pe care le așteaptă de 12 ani!

Dreptate și nu prea... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 10:05 (12752 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Locul 9 pe țară la minihandbal

Handbal, CSS Slobozia

Locul 9 pe țară la minihandbal

În perioada 26-29 iunie 2014, la Tîrgu Mureș, s-a desfășurat faza finală a Campionatului Național de minihandbal feminin, competiție handbalistică adresată sportivelor născute după 2003. Jucătoarele CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion și Jeni Drăgan, au avut de disputat 7 jocuri încheiate cu 4 victorii și 3 înfrîngeri, bilanț care le-a dus în final pe locul 9 din 16 echipe participante. «Sînt foarte mulțumit de prestația fetelor și de locul ocupat. Printre echipele pe care le-am învins se numără nume de tradiție ca Rapid, Baia Mare și chiar Suceava, de care am trecut în grupă după un meci strîns cîștigat la un gol diferență!» ne-a declarat Marian Simion. CSS Slobozia a învins în faza grupelor... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 09:35 (6331 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia, în pragul paraliziei administrative

Consiliul Local Slobozia, în pragul paraliziei administrative

La începutul lunii iunie, ex-viceprimarul Cezar Zamfir a organizat un puci politic prin care viza înlăturarea omologului său, viceprimarul Valentin Băcanu, de la conducerea Primăriei Slobozia. Puciul a eșuat lamentabil prin trădarea actualului viceprimar, Gabriel Mușat, la acel moment parte a insurgenților politici. În ciuda eșecului, coaliția de «Dreapta coagulată» atunci a rezistat. Și, într-un viitor mai mult sau mai puțin îndepărtat, ar putea deveni majoritară în Consiliul Local Slobozia.

Calcule și previziuni politice
Consiliul Local Slobozia este compus din 21 de consilieri... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 08:10 (7087 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Regula cu doi jucători under 21 rezistă

Chiar dacă în primă fază nou-creata LPF II voia să impună obligativitatea ca o echipă de ligă secundă să aibă în teren un jucător sub 19 ani, unul sub 21 și altul sub 23, la întîlnirea de pe 27 iunie 2014 a acestei structuri, urmată de Adunarea Generală a FRF din 28 iunie 2014, s-a decis ca în această privință lucrurile să rămînă neschimbate față de stagiunile precedente. Astfel, și în campionatul 2014-2015 echipele vor trebui să utilizeze pe întreaga durată a jocului doi fotbaliști sub 21 de ani. În acest moment, după ce s-a renunțat la Ionică și Ursu, iar Tudorache a ieșit din această categorie de vîrstă, pentru Unirea Slobozia variantele under 21 au rămas Ibrian și Patrianca. Cum conducerea... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 07:40 (7113 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Luni de liniște

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Seria negocierilor privind încheierea contractelor-cadru între Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița și furnizorii de servicii medicale s-a încheiat. Totalul sumelor pe care Ministerul Sănătății le pune la dispoziție spitalelor, farmaciilor sau laboratoarelor medicale este de 6 milioane de lei. Banii vor fi disponibili pînă la sfîrșitul lunii octombrie 2014...

Cifrele Sănătății ialomițene
După îndelungi negocieri și dezbateri, furnizorii de servicii medicale private și de stat din Ialomița au încheiat contractele-cadru de finanțare cu Casa Județeană de Asigurări de... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 06:40 (4066 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Promovabilitate de 62,7% la Evaluarea Națională

Ialomița: Promovabilitate de 62,7% la Evaluarea Națională

Vineri, 27 iunie a.c., după orele prînzului, au fost afișate rezultatele preliminarii la Evaluarea Națională. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, procentul de promovabilitate a fost de 62,7%. De reținut că, la nivelul județului, a fost înregistrată o singură medie de 10!

Unica medie maximă, obținută la Slobozia Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița indică faptul că anul acesta procentul mediilor peste 5 pe care elevii de clasa a VIII-a le-au obținut la Evaluarea Națională este mai mic decît... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2014, 18:10 (7123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă în desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Primarul comunei Bărbulești, prins în flagrant de procurori în timp ce primea șpagă

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins joi, 26 iunie 2014, la Bărbulești. Anchetatorii au intrat în biroul primarului localității pe care l-au prins în flagrant în timp ce primea șpagă. Miza ar fi fost un contract de achiziții.
Primele informații ar indica faptul că Vasile Liță, primarul comunei Bărbulești ar fi cerut șpagă unui afacerist din Urziceni. Mita ar fi fost oferită pentru încheierea unui contract de achiziții între Primăria Bărbulești și respectivul om de afaceri. Pentru acest contract «oferit» firmei din Urziceni, primarul ar fi primit sumele de 2700 de euro și 14 mii de lei. Primarul din Bărbulești a fost prins în flagrant de procurorii... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2014, 17:05 (139729 vizualizări - 107 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tornadă» la Slobozia?

Fotografiile au fost suprinse miercuri seara, 25 iunie 2014, în jurul orelor 21,00, deasupra Sloboziei, înspre Cosîmbești. Ne-au fost trimise de unul dintre cititorii noștri, surprins de fenomenul asemănător unei «tornade». Reamintim că în seara zilei de miercuri, 25 iunie a.c., la Slobozia, o furtună puternică s-a iscat din senin, în cîteva minute cantități importante de precipitații (ploaie însoțită de grindină) făcînd impracticabile principalele artere din oraș.... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2014, 11:20 (4836 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Slobozia tornadă

Click aici

EVENIMENT

O vară de neuitat pentru Slobozia

Contracte noi pentru serviciile oferite orașului

O vară de neuitat pentru Slobozia

Nu putem asigura dezinsecția, avem prețuri mai mari la serviciile de transport și căutăm un titular pentru asigurarea serviciilor de salubritate la nivelul orașului. Acestea ar fi, la o primă strigare, cele mai noi vești colportate pe holurile Primăriei Slobozia. Autoritățile susțin că sînt vești bune. Noi credem că veștile bune sînt vești proaste, mascate de declarații bune.

Luna cadourilor la Slobozia
Luna iunie reprezintă pentru firmele care asigură serviciile în Slobozia un moment așteptat de ani buni. Pe 17 iunie 2014, administrația locală a prelungit, fără scandalurile cu... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 15:40 (5920 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Început de săptămînă cu predări de ștafetă în deconcentratele ialomițene. Tănase Mihalcea, directorul Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară, a rămas fără funcție. După 5 ani insesizabili în fruntea instituției, el a fost schimbat. De acum înainte va fi doar un simplu «angajat în cadrul compartimentului juridic», potrivit propriei declarații. La cîrma instituției a fost numit, provizoriu, inginerul Gheorghe Țuțuianu.

Uite directorul, nu e directorul În urmă cu 5 ani, Tănase Mihalcea a fost propunerea democrat-liberalilor la conducerea Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 13:35 (11500 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Luni de liniște

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Seria negocierilor privind încheierea contractelor-cadru între Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița și furnizorii de servicii medicale s-a încheiat. Totalul sumelor pe care Ministerul Sănătății le pune la dispoziție spitalelor, farmaciilor sau laboratoarelor medicale este de 6 milioane de lei. Banii vor fi disponibili pînă la sfîrșitul lunii octombrie 2014...

Cifrele Sănătății ialomițene
După îndelungi negocieri și dezbateri, furnizorii de servicii medicale private și de stat din Ialomița au încheiat contractele-cadru de finanțare cu Casa Județeană de Asigurări de... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 10:30 (6440 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Licitație trucată pentru orezăriile concesionate de Consiliul Județean

În Ialomița, totul este posibil

Licitație trucată pentru orezăriile concesionate de Consiliul Județean

În primăvara acestui an, președintele Silvian Ciupercă a declarat că dezvoltarea culturilor de orez reprezintă «una dintre principalele priorități economice ale județului». La nicio săptămînă distanță, pe 1 aprilie 2014, instituția demara procedura de licitație pentru concesionarea prin licitație publică a 495 hectare de teren cu destinație orezărie în zona Giurgeni-Vlădeni. Joi, 19 iunie 2014, rezultatul licitației a fost contestat public de către consilierul județean Nicolae Sitaru. Administrația județeană a recunoscut că în componența firmelor care au participat la licitație există același acționariat, dar a precizat că «legea nu interzice acest lucru!».

De veghe în lanul de orez... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 17:30 (23396 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

«Las Fierbinți» se va vedea în continuare pe ecranele mici și neperformante din județ. Din păcate, n-a fost rost de mai bine nici în acest an pentru campioana județului nostru. 2014 este al doilea an consecutiv în care ialomițenii pierd la scor barajul pentru promovarea în Liga a III-a (probabil, vă amintiți de acel rușinos 9-1 administrat în 2013 de Callatis Mangalia, Voinței Cocora). De data aceasta, n-a mai fost Cocora, ci Unirea Fierbinți. N-a mai fost campioana Constanței, ci a Ilfovului și n-a mai fost 9-1, ci doar 4-0 pentru colecția de mînji a Voinței Snagov. Pe avantajul experienței se baza, de altfel, managerul de la Fierbinți, Sorin Petre. «Noi nu avem, ce-i drept, condiția lor fizică... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 14:25 (8098 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

SC RAJA SA a demarat campania «Recensământul abonaților»

SC RAJA SA a demarat campania «Recensămîntul abonaților»

La începutul lunii iunie 2014, SC RAJA SA a demarat campania «Recensămîntul abonaților» , atît la nivelul județului Ialomița, cît și în celelalte șase județe -Constanța, Călărași, Ilfov, Dîmbovița, Brașov și Prahova, în localitățile unde societatea noastră asigură serviciile de alimentare cu apă și canalizare. Practic, în această perioadă, zilnic, de luni pînă sîmbătă inclusiv, echipele RAJA inventariază toți abonații, indiferent de statutul juridic, persoane fizice, asociații sau agenți economici.
Acțiunea demarată are drept scop, din punct de vedere tehnic, inventarierea sistemelor de alimentare cu apă și canalizare. Campania va aduce beneficii evidente clienților, putîndu-se interveni cu promptitudine în cazul unor disfuncționalități ale acestora ce ar putea conduce la lipsa apei potabile către abonați. Datele tehnice culese din teren, de la nivelul rețelelor secundare de distribuție vor fi introduse în sistemul GIS (sistemul informatic/baza de date electronică). Pe lîngă inventarierea tehnică a rețelelor secundare, se va face și o verificare a branșamentelor/racordurilor, căminelor apometrice și a aparatelor de măsură. Totodată, echipele RAJA vor face și o inventariere a abonaților contractuali, urmărind corectitudinea datelor înscrise în contractele de furnizare/prestare servicii de alimentare cu apă și canalizare.
Pentru derularea acestei campanii în bune condiții, facem un apel către toți abonații să ne asigure accesul și să ne pună la dispoziție toate datele legate de funcționarea serviciilor de alimentare cu apă și canalizare.
... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 12:40 (7198 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4421 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6816 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5504 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11382 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6685 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7369 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6674 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5549 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5894 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...